Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8101) Ton1 válasza vlevi (#8100) üzenetére


Ton1
tag

aqua jó, ipon, is de a garanciafutár az kamu, mikor kellett volna azt mondták hogy cumi

(#8103) ximan válasza Enszuke (#8102) üzenetére


ximan
csendes tag

Jól látod nekem ugyanez a problémám. Valami hasonlóra gondoltam amit belinkeltél.
Nálam a PC a szomszéd szobába van így a hangja ne is zavarna tv nézés közben kb 5m a távolság a kettő közt így elég egy usb hosszabbító.Nekem is van hordozható hdd-m de nem az igazi , ráadásul nem is hangtalan,

(#8104) vlevi válasza Ton1 (#8101) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi!

Miért kamu a garancicafutár? Nem vitték el a hibás cuccost, vagy utólag azt mondták, hogy nem is hibás?

(#8105) Ton1 válasza ximan (#8103) üzenetére


Ton1
tag

hát vegyél olyat ami hangtalan :D

(#8106) Ton1 válasza vlevi (#8104) üzenetére


Ton1
tag

nem vitték el, én meg nem akartam vitatkozni meg fenyegetőzni, mert még kárt is tesznek a cuccban, inkább elszállíttattam saját költségen... :S

(#8107) vlevi válasza Ton1 (#8106) üzenetére


vlevi
nagyúr

:( :((

(#8108) Barthezz2 válasza ximan (#8103) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem akarlak elkeseríteni, de azt soha életben nem fogod te tudni megoldani, amit akarsz.
A PC nem egy flash drive, hogy bármire rákötöd, és látszik a tartalma.
Amúgy meg nem értem a problémád, ha a külső HDD neked nem megoldás, és így is úgy is menne a gép filmezés közben, akkor vegyél egy PC távvezérlőt, feldobod rá az XBMC-t pl, veszel egy 5m HDMI kábelt, és gond letudva.

Everybody lies.

(#8109) Imifej válasza ORCA58 (#8091) üzenetére


Imifej
senior tag

Akkor a problémára a válasz adott. A magyar adás minősége lehet a ludas, ha az osztrák hiba nélkül fogható. Én egyébként kecskeméten lakom, és minden adó elég messze van innen. Külföldieket sem tudom így kipróbálni.Tökéletes térerő mellett is jelentkezik vajon másnak is a blokkosodás?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8110) Ton1 válasza Ton1 (#8088) üzenetére


Ton1
tag

valaki esetleg? :)

(#8111) tomic


tomic
addikt

BBéci!

Meg szeretném kérdezni mi a véleményed a samu c6800 készülékéről.
Mi esetleg a különbség a 7000 sorozattal szemben? Esetleg ez gyengébb valamiben, vagy épp ellenkezőleg?
7000 szériával foglalkozott a ph teszt is , azt olvastam.
Csak azért kérdem, mert tegnap elkezdtem párommal szelektálni a tv-ket, és közben meg akadt a szeme ezen.
Nekem is tetszett.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#8112) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek az LG 32LD565-ről? Olvasgattam itt, hogy nem elég jó a feketéje, meg lehet bevilágítás. Én ezekre annyira nem vagyok allergiás.

Van nekünk már egy LG 42LE4500-ünk, LED-es, tök jól működik a szolgáltatói Conax modullal, valami ehhez hasonlót szeretnék, csak nem LED-eset. :(
Mert bár senkit nem zavar a családban a bevilágítása, engem is csak full feketénél, de azért nem tetszett meg a dolog annyira, hogy nekem ez kell. De mondom, nincs baj vele, simán nézhető a kép.

Szóval amire kell: CI modul, usb-ről filmek lejátszása, pendrive, hdd, mkv, avi, stb. DTS nincs tudom, nem is kell. Később lesz hozzá egy mediabox, amibe majd beleteszem a Conax-ot és hdmi-vel kötöm össze a tévével. Így ugye menni fog minden hd adás, minőségromlás nélkül és felvenni is tudok...mert a box ezt majd tudni fogja.

Ja, meg nagyon jól jönne a 100Hz, mert nagyon mosódnak a dolgok 50Hz-en, szgépen, monitoron 60Hz-en meg judder van, szóval szeretnék már normálisan filmet nézni, ami nem akad jobbra balra, meg nem mosódik (annyira).

Kinéztem már az LG26LE5500-öt, de a LED-ről le is beszéltem magam, mert Ti sem ajánljátok.

Szóval mit nem tud a tévé, amit mondjuk kategóriatársai tudnak és nem vettem észre és alap dolog, de fontos lehet. Ha van ilyen.

Köszi. :R

(#8113) djcsefa válasza Enszuke (#8102) üzenetére


djcsefa
tag

Azt gondolom h nem olyan nagy munka a géptöl a tv-ig elvinni a winyót.(én például egyszerre több filmet rakok a winyóra). egyéb lehetőség: usb kapcsólós elosztó.( egy gombbal tudod váltogatni a kapcsolatokat). .....amugy meg szerintem ha valaki filmezni akar akkor közben nem gépezik.....és lehet ha gépezik akkor csak hallgatni akarja (és csak néha ránézni) , de ez esetben fölösleges a tvre vinni a jelet(úgyis a monitor elött ül ;] )

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8114) BBéci válasza tomic (#8111) üzenetére


BBéci
titán

Nem találkoztam C6800 tipusszámú tévével, ezért nem tudok segíteni a döntésben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8116) ORCA58 válasza Imifej (#8109) üzenetére


ORCA58
addikt

Egy kölcsön erősítős szobaantennával is kipróbáltam. Azok a gondolom távolabbi adók, melyek szétestek felerősítve szépen bejöttek.

(#8117) djcsefa válasza Enszuke (#8115) üzenetére


djcsefa
tag

ha hdmi-t használsz kiterjesztett asztal móddal...akkor lehet a gépen dolgozni és közben filmezni a tvn....de továbbra se tartom nagy fárdtságnak a külső winyó használatát.. mibe kerül kihúzni a tvböl , racsatolni a pcre+ rámásolni a filmet??. 5perc??

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8119) nfsu17 válasza nfsu17 (#8112) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez a 32LD565 nem okés, azt olvastam, csak trükközve játsza le az usb-ről a dolgokat, nekem ez így nem oké.

Most amit kinéztem megint, az a LG 32LD750.

Ezen ugye már megy az mkv, avi, felirat. Nem kell trükközni, stb.
200Hz, nem LED.

Mi van benne buktató, amit mégsem vettem észre? :B

Ez a DLNA ez mi pontosan és hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#8120) gejala válasza nfsu17 (#8119) üzenetére


gejala
őstag

"Ezen ugye már megy az mkv, avi, felirat."
Nagyon korlátozottan.
Ha fontos a beépített médialejátszó, akkor csak Samsung jöhet szóba, abból is inkább 6-os szériától felfelé.

(#8121) nfsu17 válasza gejala (#8120) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem.
Csak mert gyártói oldal speckók alapján azért nem tűnt szegényesnek a kodekek ismerete.

Ez a DLNA most megfogott, egész jó dolognak tűnik, hogy nem kell hdd-vel mászkálni a szobák között, ezentúl ezt is figyelem, melyik tudja.
Később lesz hozzá egy pvr-es felvevő, ami szintén kezel hdd-t, stb, meg le is tud játszani, szóval most még eldönteni sem tudom, hogy kell-e annyira a beépített vagy nem, de inkább az igenre szavaznék.

(#8122) BBéci válasza djcsefa (#8117) üzenetére


BBéci
titán

Én egyből külső merevlemezre töltöm a filmeket, hiszen úgyis arról fogom lejátszani. Így nem kell még 5 perc sem a másoláshoz, bár az nem elveszett idő, bármikor megtörténhet, miközben az ember más egyéb tevékenységet folytat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8123) Rick4 válasza gejala (#8120) üzenetére


Rick4
félisten

Ha fontos a beépített médialejátszó, akkor csak Samsung jöhet szóba, abból is inkább 6-os szériától felfelé.
Aminek tökéletesen ellent mond az, hogy az én 5-ös szériájú plazmám szinte minden formátumot tud.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8124) gejala válasza Rick4 (#8123) üzenetére


gejala
őstag

Csak mákod van, hogy nem futottál bele olyan videóba, amit nem játszik le.
Ezt sokan nem tudják elmondani már az itteni fórumozók közül se az 5-ös szériás tévéjükről...

(#8125) nfsu17


nfsu17
veterán

Elég jókat írtok a Samsung 32C650-ről.
Viszont valahol írták, hogy bár tudja a wifis dlna-t, de csak külön megvásárolható wifi adapterrel, amúgy csak lan kábellel megy.
Erről vki tud valami biztosat?
Nem vagyok még otthon ebben a "hálózatba kötöm a tévét" dologgal, kicsit nekem még olyan jövő feature ez az egész, nem volt dolgom még ilyennel, de tetszik a dolog.
A 100Hz-ről is jókat írtok, hogy nagyon folyamatossé teszi a képet.
Viszont valaki meg azt írta, hogy az LG-n ugyan az a 720p meg mégis folyamatosabb volt.

Ha minden igaz akkor a "társa" az LG 32LD650.
Aminek meg a feketéje, kontrasztja nem jó, de kb ugyan azt tudja.

Most akkor meg vagyok lőve. :D

(#8126) scenices


scenices
csendes tag

sziasztok lenne egy nagy kérésem lg 37le5500-as tv-t vennék,a kérdésem,hogy monitorként használható-e !!

(#8127) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

Egy Integrated Mirage IGP-ről szeretnék egy HD-Ready Tv-re 1366*768-as felbontást varázsolni, de a chip nem támogatja. Mit lehet ilyenkor tenni?

köszi
satee76

(#8128) BBéci válasza scenices (#8126) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lenne használható???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8129) dh66e válasza gejala (#8120) üzenetére


dh66e
veterán

Mi a különbség egy C550 és egy C650 médialejátszója között?

(#8130) satee76 válasza satee76 (#8127) üzenetére


satee76
aktív tag

Ja igen
és D-SUB a csatlakozás módja

satee76

(#8131) gejala válasza dh66e (#8129) üzenetére


gejala
őstag

A 650 több formátumot támogat és jobb a hardvere is (volt, ami szaggatott az 5-ösön, de a 6-oson jó volt).

(#8132) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok egy 46"-ban gondolkodtam, nézési táv úgy 2,5-3m lenne.
Legtöbbet filmnézésre (mkv notin keresztül), tv nézés (kábeles tv), és egy kis pc játék (fps, autós).

Eddig kiszemeltek:
Sony KDL-46EX715 (vagy később EX720)

Samu UE46C7000

Mást alternatívák vagy esetleg várjam meg az új 2011-es modelleket.

(#8133) dh66e válasza gejala (#8131) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi.Igazából szó szerint lettem volna kíváncsi arra hogy melyiket nem szereti a C550 ill. mik a határai pl.egy .mkv-nál a C650-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8134) Rick4 válasza gejala (#8124) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk nem is sűrűn használom, ez tény... Akkor mondjuk érdemes lenne összeszedni, mi mit visz..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8135) nfsu17


nfsu17
veterán

Tudnátok még segíteni egy picit?

50Hz a tévénk képfrissítése elméletileg.
Most nézek pendrive-ról egy természetfilmet, amiben sok az egyenletes kameramozgás. De nekem nem tűnik olyan egyenletesnek, mint a sima tévéadás. A film 23,976 fps.
Tudom mi az a judder, a 60Hz-es monitorom is ezért nem szeretem, azt hittem legalább a tévén eltűnik.
Köze van ehhez az 50Hz-nek? Nem kellene lejjebb vennie a frissítést?

Ha veszek egy 100/200Hz-es tévét, akkor az mindig úgy fog menni? RTL forma1 alatt, pendriveról lejátszva, stb?

Vagy be kell valamit állítani?

(#8136) Ton1 válasza nfsu17 (#8135) üzenetére


Ton1
tag

szerintem a lejátszó gyenge, venni kell egy külsőt és kész

(#8137) gejala válasza dh66e (#8133) üzenetére


gejala
őstag

Ehhez mediainfokat kellene gyűjteni hobbiból, mert "hivatalos" lista nincs.
A 650 ilyen 20-25 gigás 1080p-t simán visz. Durvább BDRemuxot nem néztem, Avatart kellene kipróbálni, hogy, amikor felmegy 45 mbitre, akkor mit csinál a tévé. :DDD

Nekem a 650 eddig egyedül az avikban használatos MPEG Audio Layer 1/2/3 (mpga) hangsávot nem vitte. Illetve az egyik dokumentumfilmbe belefagyott a szoftvere betöltés közben. :D De kivettem a 2. hangsávot, meg bütyköltem a flagekkel és utána ment, nem tudom, mi baja volt.
A CRF kódolású dolgoknál valami beállításra érzékeny lehet, mert volt pár olyan, amit nem játszott le, de csak egy bizonyos rippertől és tőle se mind volt ilyen.
HD hangsávokat se tud, de a DTS-HD MA-ból talán ki tudja kódolni a core-t, de ezt nem néztem (ha csak simán DTS Core van a filmben, azt viszi).

nfsu17:
Sok 50 hz-es tévé nem tud 24p lejátszást még 3:2 cadence-el se, gondolom a tied is ilyen lehet akkor. 100 hz-esek közül se mind tudja rendesen (pedig kellene), utána kell nézni, melyik jó.

[ Szerkesztve ]

(#8138) nfsu17 válasza Ton1 (#8136) üzenetére


nfsu17
veterán

Hát szerintem meg nem, mert ez 720p volt és néztem már 1080i-t is (tévé, 25 fps) és nyoma sem volt semmi hibának. A 23,976-os filmekkel van tele már a hócipőm.
Itt sem akadásról lehet beszélni, egyszerűen olyan, mintha 1-1 képkocka kimaradna, de ez lehet, hogy pont a 25 fps-hez szokott szemem miatt van, mert a 24 pont 1 képkockával kevesebb.
Lesz külső lejátszó is majd, de csak felvétel miatt.
Amikor 75Hz-ről váltottam 60Hz-re, azt is megéreztem.

[ Szerkesztve ]

(#8139) vlevi válasza nfsu17 (#8135) üzenetére


vlevi
nagyúr

Volt egy film, amiben az egyik részben (főhős szép lassan körbenéz), láttam, hogy olyan szaggatásféle a képe. A Motionplus ki volt kapcsolva. Amikor bekapcsoltam, normál módban, szebb, egész pontosan egyenletesebb lett a mozgás.
Samu LE40C650 TV-m.

Egyébként megbizonyosodni akkor tudsz a dologról, ha fogod azt a filmet (vagy legalábbis valami hasonló, de kisebb méretűt), és a Mediamarktban megnézed, melyik tévé mit csinál vele. Samu tévénél Motion plusnak hívják a 100Hz-es "trükközést", ebből van pár üzemmód, azokat érdemes megnézni, hogy melyik milyen hatással van a filmre.

[ Szerkesztve ]

(#8140) nfsu17 válasza vlevi (#8139) üzenetére


nfsu17
veterán

gejala

Valóban nem tudja leírás szerint ezeket a 30p, 24p-s dolgokat, amit most kinéztem LG-t, ott vannak ilyen funkciók, de mindig ott van mellette a HDMI. Én meg azt most még nem használom. De ha HDMI-n tudja, akkor pendrive-ról is kellene?

vlevi

Az lesz, bizony, itt a pen, rajta a film, meg fogom nézni azokon a tévéken, amik most a listámon vannak, mert engem ez zavar. Amúgy meg sima filmnél alig venni észre, de természetfilmeknél folyamatosan.

(#8141) dh66e válasza gejala (#8137) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm.írtam régebben hogy a barátomnak leszedtem egy pár filmet és mindegyiken elhasalt a tv médialejátszója(C550).Mindegy most kisebb bit rátájúakkal próbálkozok hátha azokat szereti.Ezért kérdeztem hogy mi a helyzet a C650 lejátszójával mert azt meg egy másik ismerős nézegeti én meg mondtam neki hogy ua a lejátszó van benne mint a 550-ben.Jó tudni hogy nem.
Ne legyen igazam de az Avatar-nál szerintem minden tv médialejátszója csődöt mondana.Sőt még a régebbi "rendes" médialejátszók is beparáznak ilyen bit rátánál.

[ Szerkesztve ]

(#8142) BBéci válasza dh66e (#8141) üzenetére


BBéci
titán

BD25 film 17 gigás ts-re átnevezett darabját lejátszotta a C9000 és a 7790 plazma is. A többi 30-42 gigás ISO-ba nem nyúltam bele, azokat rábíztam a Dunére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8143) dh66e válasza BBéci (#8142) üzenetére


dh66e
veterán

....én is így tettem volna. :) Nekem nem gond mert a kis WDG2 majd mindent lejátszik,de a dune az más halmazállapotú tényező. :)

(#8144) djcsefa válasza Enszuke (#8118) üzenetére


djcsefa
tag

,,,,ha te mondod. :C

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8145) BBéci válasza djcsefa (#8144) üzenetére


BBéci
titán

Enyhén szólva érdekes okfejtés volt, több pontját nem értettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8146) #57833216


#57833216
törölt tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok.
Egy LG 32LD350-re esett a választásom.
Tapasztalat?

(#8147) BBéci válasza #57833216 (#8146) üzenetére


BBéci
titán

Miért éppen azt választottad?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8148) #57833216 válasza BBéci (#8147) üzenetére


#57833216
törölt tag

Egy alap Full HD-s TV jó árban, jó perifériákkal szerintem.

(#8149) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Van tapasztalata valakinek az LG 42LD565 tel kapcsolatban? 1080 filmek lejátszása , képminőség stb.
Előre is kösz

(#8150) Ton1


Ton1
tag

üdv, abban szeretnék véleményeket kérni, hogy érdemes-e cseréltetni a tv-t, ha van 1 db alpixel hibája, az is csak feketénél?
full HD a tv.
azért gondolkozom rajta, mert lehet még rosszabb lesz a következő, viszont a samsung vállalta rá az alpixel hibára is a 3 napos garanciát.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.