Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9501) MajaG


MajaG
senior tag

Kérlek erősítsétek meg vagy cáfoljátok ezt:
A haverom vett a héten 1 c530-as samsungot, csak analóg van rádugva, kártya sincs benne+1 ps3.
S váltig állítja nekem, h a tv ma kiírta neki, hogy "A SZOFTVER FRISSÍTÉSE SUGÁRZOTT JELEN KERESZTÜL sikeres"
Ez így hogy? :O

(#9502) vlevi válasza hoffman_ (#9500) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de az mkv-nál van a legtöbb "hiba", azért az néha nagy falat egy mezei beépített lejátszónak. "
WMV lejátszásakor szoktam a "nem támogatott kodek" feliratot látni. Nem mindegyiknél, de legfőképp a wmv a gázos. Néha van, amelyiket lejátsza, de tekerni nem lehet, de van amelyiknél semmi gond. De olyan is van, hogy a wmv-be beletekerek, egyszercsak kidobja, hogy nem támogatott kodek. De ha ugyanarra a részre érek, de nem tekeréssel, hanem simán lejátszás közben, akkor gond nélkül továbbmegy.
ISO-t én is sajnálom, hogy nem tudja. Sajnos a VIDEO_TS könyvtárban lévő VOB állományok lejátszása sem az igazi :(
De, hogy jót is mondjak, múltkor kezembe került egy blueray iso, kicsomagoltam, tele volt m2ts fileokkal, átneveztem őket .ts-re, és a tévé (samu le40c650) akadozás és egyéb hiba nélkül lejátszotta. Pedig nem egy apró darab volt, 70 perc 18Giga.

(#9503) dh66e válasza MajaG (#9501) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben tényleg csak analógról kapja a jelet a tv akkor hívja Mulder ügynököt mert az már az a kategória. :)

(#9504) lovi27 válasza katsi (#9492) üzenetére


lovi27
addikt

Katsi!

A 40PFL6605-höz itt találsz beállítást. Kiinduláshoz jó lehet.
A 6605 panele és képmegjelenítő elektronikája ugyan az, mint a 7605-é, így próbálkozhatsz azzal is. Ahhoz könnyebben találsz.

(#9505) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ide is beírom hátha tud valaki valami magyarázatot.

Van nekem egy Samsung LE37A656A1F LCD Tv-m és az a gond, hogy hdmi-n keresztül pocsék a kép amit pc-ről kap mintha nem full hd felbontás lenne, ilyen pixeles fakó az egész.

Viszont ha dsubbal kötöm rá akkor tökéletes olyan mint a monitoron. Mitől lehet ez? Elvileg ugye pont fordítva kéne lennie digitálisan kéne szebbnek lennie, de valami borzalmasan csúnya hdmi-n.:( Kipróbáltam másik kábellel azzal is ugyan az.

(#9506) rankesz válasza SzlobiG (#9505) üzenetére


rankesz
veterán

Beállításoknál legyen aktív a PC üzemmód, és a Nem méretezett opció is fontos a képaránynál.

(#9507) SzlobiG válasza rankesz (#9506) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezeket ccc-be, vagy a tv menübe?

(#9508) BBéci válasza Cyrin (#9493) üzenetére


BBéci
titán

Ez viccnek is rossz. :((

SzlobiG
A tévé menüjében.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9509) Imifej válasza Bob.86 (#9494) üzenetére


Imifej
senior tag

Szerintem minden CI slot-os készülékbe jó, függetlenül attól, hogy műholdas vagy földi vevő. Feladata, csak a kártyainformációk feldolgozása, és a dekódolás. Mivel a földi és a műholdas is Mpeg 2 ill. Mpeg 4 így szerintem mindkettőre használható.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9510) SzlobiG válasza BBéci (#9508) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs ilyen állítási lehetőség mivel gondolom autómatán kéne érzékelnie a PC módot, annyi van hogy a HDMI 1-et lehet elnevezni PC-nek, de hiába van úgy nem jó.:(

[ Szerkesztve ]

(#9511) BBéci válasza SzlobiG (#9510) üzenetére


BBéci
titán

Nincs előttem a tévéd menüje, ezért pontos beállítási ajánlással nek szolgálhatok.
Többféle tévéhez csatlakoztattam a laptopomat, nem találkoztam az általad leírt jelenséggel, de itt a fórumon többen panaszkodtak hasonló okból és mindenki rátalált a megoldásra. Sajnos nem emlékszem pontosan, milyen tanácsot kaptak.
Viszont automatikusan nem fog PC-módra váltani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9512) SzlobiG válasza BBéci (#9511) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindent végig néztem benne, de sehol nem találok ilyet hogy pc mód.:( A könyv se írja hogy pl az 1-es hdmi ajánlott a pc-re, szal akármelyikre kötöm mindegyiken mennie kell. Viszont dsubbal azonnal pc módba vált. :W

[ Szerkesztve ]

(#9513) nismoka válasza SzlobiG (#9512) üzenetére


nismoka
addikt

Nevezd át pc-re a hdmi bemenetet.

[ Szerkesztve ]

(#9514) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Egyelőre csak érdeklődésképp mert konkrét típust még nem kerestem/találtam csak láttam hogy van olyan készül amin Bluetooth is található. Pl: LG 32LE7500 32"

Konkrétan mire is használható?
Képek, videó lejátszására telefonról vagy pc-vel is társítható és akár HD, Blu-ray filmanyagot is küldhetek a tv-nek ami gond nélkül lejátssza azt?

ASUS M4A88T-I Deluxe alaplap van a gépemben talán ez is marad amin van wi-fi lehetőség is mit ajánlotok az adatátvitelre?
Kb. 8 métert és egy panel falat kellene áthidalnom.

Vagy az az egyszerűbb út ha pendrive segítségével nézzük a filmeket mert max. 5-6 filmet nézünk havonta?

[ Szerkesztve ]

(#9515) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Egy barátomnál jártam a minap és belefutottam egy Panasonic TX-P42G20E tipusú készülékbe. Kérdésem pedig az lenne, h van-e valakinek tapasztalata codec terén, e készülékkel kapcsolatban? Ahogy elnéztem eléggé finnyás volt a kicsike :F Esetleg valami frissítési lehetőség? Igazából nem volt időm átnézni, a leírásban pedig semmi érdemlegeset nem találtam...

"The Man Who Sold the World"

(#9516) rankesz válasza Hajdi (#9515) üzenetére


rankesz
veterán

Ha jól tudom, a G20 az plazma tv, inkább itt érdeklődj

(#9517) Hajdi válasza rankesz (#9516) üzenetére


Hajdi
senior tag

Köszi! :) Akkor átmásolom...

"The Man Who Sold the World"

(#9518) katsi válasza lovi27 (#9504) üzenetére


katsi
tag

Hálásan köszönöm! :R
(+ új info, a panelos dolgot sem tudtam)

(#9519) c41r0^ válasza SzlobiG (#9512) üzenetére


c41r0^
őstag

elvileg egy PC-re dedikált HDMI portja van a Samsungoknak, szóval nézd meg minden HDMI bemeneten, mindet PC-re címkézve (nevezve), és a CCC-ben 1920x1080@60Hz legyen beállítva, overscan nélkül (0 álláson legyen)

(#9520) SzlobiG válasza c41r0^ (#9519) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megtaláltam a 2-es a pc-re dedikált, át is neveztem és most végre jó, de a könyv miért nem írja. :( Még jó hogy 2éve megvan a tv azt idáig nem így használtam. :W Igaz csak mostanába játszok rajta, de akkor is idegesít. Kössz a helpet mindenkinek. :R

(#9521) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

3D-t tv-t szeretnék venni. Leginkább Sony márkáját részesíteném előnybe.
Melyiket ajánlanátok?
Más márkatípusra is nyitott vagyok.
Köszi előre is. :R

(#9522) dh66e válasza Gebriel (#9521) üzenetére


dh66e
veterán

Sok pénzem lenne és mindenképpen 3D-s tv kellene én ezt venném.Tegnap láttam élőben is csak az ára iszonyat.[link]
Az első teszt amit találtam róla.[link]

(#9523) Joy001


Joy001
tag

Panasonic TX-L37E30 teszt: [link]

(#9524) emin válasza Joy001 (#9523) üzenetére


emin
tag

Klassz !
Kár, hogy nem makogom az angolt. :B
Egyébként bármit írnak, csak szar lehet a TV, megmondták a plazmás topikban.

(#9525) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Több márka kipróbálása után tapasztalatok alapján arra jutottam hogy legjobb tévék a Sony-k, bárki bármit mond. Színük a legtermészetesebbek, nem plasztik. Jó hangzásuk van, legjobb menü + távirányító. Pl.: LG nek csattognak az irányítógombok, tiszta vicc. Boltba ha bemegy valaki el van árasztva LG + Samsunggal mert sztem le vannak fizetve a boltok hogy azt kell eladni, pedig legalja mindkettő. Ne higgyetek az eladóknak csak a szemeteknek. Dvb-c adások legjobbak Sonyn. Hogy mégis melyik a legjobb Sony : www.digitalversus.com a contentbe vannak a típusok.

[ Szerkesztve ]

(#9526) rii válasza lacko22 (#9525) üzenetére


rii
nagyúr

olyan nincs, hogy egy adott márka a legjobb.
minden fogyasztási cikk minden márkájában* megtalálható alsó kateóriás silányabb és a felső kategóriás minőségibb termék

*kivéve azon gyártókat, akik vagy az alsó/felső árkategóriára szakosodtk (alsó: tectron, clatronic, hauser ... felső: mcintosh, musical fidelity, revox)

szóval olyan sincs, hogy a legjobb tv-k a sony-k, .. biztos nekik is vannak olyan készülékeik, amiket kerülni kell, mint az összes gyártónak.

ezt csak azért írom, így nagy általánosságban, mert szemet szúrt, hogy a samsung-okat elég durván leszólod.

hangzás terén meg a TV részemről kap egy marha nagy "mute" gombot (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9527) lacko22 válasza rii (#9526) üzenetére


lacko22
aktív tag

Na jó talán van jó Samsung, de még én nem láttam azt.

(#9528) Joy001 válasza emin (#9524) üzenetére


Joy001
tag

Rosszul gondolod. Persze ha a plazmás topicban azt mondták akkor biztos úgy is van.

(#9529) Joy001 válasza lacko22 (#9525) üzenetére


Joy001
tag

Nem akarom megmásítani a véleményed, de azért nézd már meg mégegyszer, milyen távirányítót adnak a sonyhoz. A néhány évvel ezelőttiből csináltak egy sz@rt.
Több évtizedes Sony márkahűségem volt, miután nemrég bedobta az utoló Sony TV-m is (2 évesen) a kulcsot nem igazán értek veled egyet.

[ Szerkesztve ]

(#9530) emin válasza Joy001 (#9528) üzenetére


emin
tag

...ha, ha pont ezért írtam, egyébként érdemes olvasni a plazmás topikot, mert nekem ott vált egyértelművé ,hogy plazmát nem veszek, a tamagocsi nekem anno sem jött be.
Én biztosan ezt a panát veszem 42 colosban, de most , hogy megindult az ára lefelé még várok egy kicsit. Az viszont érdekes hogy ebben a topikban a pana olyan mint a fehér holló, még véletlenül se vesz ilyet senki.

(#9531) Gebriel válasza emin (#9530) üzenetére


Gebriel
veterán

Pana plazába a jó semmi keresnivalója az LCD-nél. :D

Volt itt annak idején egy user az nagyon otthon volt a LCD TV-k témájában. Szokott még ide járni?

[ Szerkesztve ]

(#9532) zodo válasza lacko22 (#9525) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor vegyél Sony-t. :)

Erre a kérdésemre valaki tudja a választ?

(#9533) lacko22 válasza Joy001 (#9529) üzenetére


lacko22
aktív tag

Milyen Sonyd volt? sorozat? Egyszer mindegyik elromlik, tömeggyártás van az biztos. De amíg megvan legyen jó azért. Te melyiket ajánlanád akkor? Márka + sorozat?

(#9534) Joy001 válasza emin (#9530) üzenetére


Joy001
tag

Ha szerinted biztos sz@r akkor miért TX-L42E30 akarsz venni?

(#9535) Joy001 válasza lacko22 (#9533) üzenetére


Joy001
tag

Egyszer, csak az a nem mindegy mikor van az egyszer.
Az utolsó V5500-as LCD volt, előtte Wega FX66, előtte szintén Wega.
Az utolsó már új korától ketdve több sebből vérzett.

Még én is tájékozódok, szintén idegenkedek az Lg, Samsung márkáktól (ahogy írtam már lehet alaptalan), nekem a Pana TX-L32E30 a szimpatikus még mindig a látottak közül.

Néhány hsz.-el előrébb van egy idei D5500 samsung teszt, hát mit mondjak, biztos nem kell. Árban pedig nem sokkal kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#9536) lacko22 válasza Joy001 (#9535) üzenetére


lacko22
aktív tag

Nekem W5500-as van de eddig elég jó. Főleg a hd adások. Meg a hangja is elég jó a kép mellett.

(#9537) Joy001 válasza lacko22 (#9536) üzenetére


Joy001
tag

A különbség köztük a 100Hz volt.
A szoftver ugyanaz. Sztem annak is megvannak a hibái, sőt biztos vagyok benne, csak nem bukott ki nálad.

[ Szerkesztve ]

(#9538) lacko22 válasza Joy001 (#9537) üzenetére


lacko22
aktív tag

Te meg is nézted a panát? Állítgattad? Itt a tesztje is : [link], hát nem tudom, designba lekoppintotta sztem a sony ex710 es sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#9539) emin válasza Joy001 (#9534) üzenetére


emin
tag

Akkor valószínű félreérthető voltam, mert én ilyet nem mondanék olyanról amit nem ismerek, én pont azt nem fogadom el ami itt megy, ha pana akkor plazma ill. pana led élből szar.

(#9540) Joy001 válasza lacko22 (#9538) üzenetére


Joy001
tag

Igen megnéztem, megszagoltam többször :). Vittem USB-s cuccokat is.
A sokéves Sony hűség miatt néztem egy EX720-at is, úgy, hogy egymás mellé tették a két tévét, meg odaraktak egy philipset is.
A Sony képe meg sem közelítette a másik kettőt. A távirányító pedig otromba, abszolút nem kézreálló.
A Samsung, LG képe nekem harsány, természetellenes volt gyári beállításon mindegyik. Ezeket nem állítgattam.

A Pana egyébként MKV-t (amit ismer) DTS hang mellett is lejátsza.

A linked alatt nem az a Pana van. Nem tudom az LF és L között mi a különbség.
Ez a teszt viszont arról készült: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9541) altoalto válasza c41r0^ (#9498) üzenetére


altoalto
tag

hat eldontottem vegre mit szeretnek , mert ha sokat gorcsolok az lcd teman,akkor c530 helyett a k.nagy semmit fogom hesszelni 46 colban:) Ezek a szovjet mernokok terveznek mindenfelet...Legyen orosz rulett:) Es koszonet mindenkinek az infokert. Mivel eletem elso Lcd gepet veszem meg, a zsebemben lapul az s.o.s zsebkendo. Varom a pillanatot es egyben izgulok. h ,milyen beallitasi nehezsegeim adodnak es mennyire lesz izzaszto az elso talalkozas. Hamarosan jelenkezem egy rovid beszamoloval.

(#9542) becks_ válasza hoffman_ (#9338) üzenetére


becks_
csendes tag

Izmosan rajtavagyok egy "42 C650 vásárlásán. Ha megyek megvenni honnan lehet kideríteni hogy melyik panel van benne ?:R

(#9543) becks_


becks_
csendes tag

update: "40 sry :D

(#9544) lacko22 válasza becks_ (#9543) üzenetére


lacko22
aktív tag

Van egy rossz hírem, Sony W5500 nem fogja be a 121 MHZ-et sajnos. Az egyik digitális csatorna a diginél. Valszeg akkor a többi se fogja mert hasonló a tunerük. De ha mégis akkor írjátok meg, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9545) kingadam


kingadam
csendes tag

Sziasztok valaki esetleg meg tudná mondani mi a különbség a Samu 100Hz Motion Plus-a és a Clear Motion 100Hz-ja között. Melyik a jobb márha van látható különbség köztük?

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#9546) CHROMED7 válasza Joy001 (#9485) üzenetére


CHROMED7
tag

Szia!

Köszönöm, elolvastam.
Ez alapján nem rossz a cucc, habár a felbontás feleződés, meg a kicsi betekintési szög picit riasztónak hat.
Meg kéne néznem élőben. :)
:R

(#9547) hoffman_ válasza becks_ (#9542) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9548) BBéci válasza kingadam (#9545) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik gyártó ad valami hangzatos nevet az általa alkalmazott 100/200 hertzes trükközésnek, ordító különbségek nincsenek a végeredményben, a mozgás folyamatos(abb), elmosódásmentesebb megjelenítésében. Némelyik kicsit több digitális hibát (artifakt, artefakte) vonz magával, amiket nem mindenki vesz észre. Fontos az állíthatóság, személyre szabhatóság, mint a Samsungok "dejudder" és "deblur" csúszkái.

(#9546) CHROMED7
Picit??? Szerintem nagyon riasztó, a gyerekcipőben járás tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9549) bodola


bodola
csendes tag

Üdv mindenkinek! Legyetek szívesek tanácsot adni. Két kiskamasz fiamnak keresek tévét a kb 6nm-es előszobájukba (tönkrement a mostani, a fene egye meg). Egyelőre ezt néztem ki: LG Electronics M2280D
http://www.argep.hu/main.asp?suche=LG+M2280D-PZ&x=45&y=5
Mi a véleményetek? Esetleg tudtok-e kicsit nagyobbat, ilyen paraméterekkel? Vagy Samsungban? De mindenképp ebben az árfekvésben. Köszönöm előre is!

(#9550) nightshadow válasza bodola (#9549) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony BX200 [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.