Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21001) bigdady válasza Daffni2 (#21000) üzenetére


bigdady
nagyúr

egyik ismerosomnek van lcd es jobb a kepe mint az enyemnek. mondjuk az 200 e ft os sony fhd..
mondjuk van itthon olcso technika lcd is a haloban az tenyleg ratyi.

nightshadow: kosz

[ Szerkesztve ]

(#21002) Daffni2 válasza bigdady (#21001) üzenetére


Daffni2
addikt

Csalóka dolog, otthon a Te körülményeid között összehasonlítva már nem lenne ez a véleményed.

"Aki ad,az nyer"

(#21003) no­byte™ válasza bigdady (#21001) üzenetére


no­byte™
csendes tag

+1 :K

Nekünk is van LCD és plazma is, de HD-n, full HD-n az LCD sokkal jobb, strapabíróbb, nyugodtabb szebb. Plazma képe nekem nyugtalan, PWM, dither zajos, akárhogy állítom be látom, hogy feketén színes pöttyök ugrálnak, már mindig ott a szemem. :( Fehér nem teljesen homogén, hirtelen gyors mozgásoknál foszforlag van és vibrál. SD-ben viszont relatíve szebb képet ad.

(#21004) dh66e válasza no­byte™ (#21003) üzenetére


dh66e
veterán

na végre hogy leírtátok. :)

(#21005) BBéci válasza no­byte™ (#21003) üzenetére


BBéci
titán

A ditherzajt normál távolságból nem látni, ha valóban jól van beállítva a tévé.
Miféle az a plazma?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21006) Tomix24 válasza dh66e (#21004) üzenetére


Tomix24
addikt

Ezt eddig is tudta mindenki, csak a sok Plazma tulaj nem fog a készüléke ellen beszélni. SD-ben a legjobb választás, HD-ben ingyen sem kellene kategória(főleg aki mint én PC-t kötök rá, és monitor is egyben)

(#21007) Cha-b válasza Tomix24 (#21006) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nah ezeknek a hszeknek, azért nem sok valóságalapja van... kb annyi, ha gépet kötsz rá jobb választás lehet az lcd a statikus tartalmak miatt. (ha filmezés miatt van pcre kötve akkor ott sem) , de SD-ben, meg HD-ben is veri a plazma az lcd-t. Volt lcdm a plazma elött, de soha többet nem vennék újból. :) Inkább az LCDsek védik sztem a tvjüket, hogy az esetlegesen drágább készülékükkel nem tudnak olyan minőségben filmezni. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#21008) Tomix24 válasza Cha-b (#21007) üzenetére


Tomix24
addikt

Én nem védem az LCD-t, de inkább "led"-et(nem Amoled). Néha látni felhősödést, de csak nagyon ritka esetben, és szituációban. Van Pana Plazma a családban, LCD Samsungból, Led Samsung és LG-ből, Sony LCD-ből, és stb.
A szemnek a legjobb szerintem az LCD, főleg 1.5-2 méterről, ahonnan én nézem, levelezek, netezek, és játszom. Plazma az ára miatt volt verhetetlen, amihez 50"-os méret társult. Nappaliba 3-5 méterről vagy messzebbről nem rossz, de PC-t rákötve teljesen kiábrándultam sajna. Dupla, de inkább háromszoros fogyasztás az már csak hal a tortán :) Ez a saját véleményem, mindenki tapasztalja ki maga ..

[ Szerkesztve ]

(#21009) nismoka válasza no­byte™ (#21003) üzenetére


nismoka
addikt

:) +1 Számomra is sokkal stabilabb nyugodtabb képe van az lcd nek.

(#21010) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok.
82 cm-ben gondolkodok, nem kell se 3D se Smart akkor mit érdemes venni? Xbox 360 lenne rákötve főleg.

(#21011) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Néhány éve vettem az asszonynak a konyhába egy kis /nagyon kis/ 7' -os Tv-t, de nagyon nem volt jó választás, mert rossz a kép is meg a hangja is. Most "hála istennek" bedöglött. A kérdésem az lenne, hogy kinéztem egy tuneres monitort. Ezt A kérdés az, hogy szerintetek milyen lehet a képe? Nem lenne túl sokat használva, de akkor nem ártana, ha tisztességes képe, és hangja lenne.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#21012) BBéci válasza nismoka (#21009) üzenetére


BBéci
titán

Csak a kontrasztja és a mozgásmegjelenítése rémes, ami egy film nézésekor a legfontosabb.
Nálam az utóbbi 9 évben szinte az összes LCD és plazma csúcsmodell eltöltött pár hetet, hónapot. Volt alkalmam az összehasonlításra és ki merem jelenteni, a plazmákat sokkal alkalmasabbnak tartom tévézéshez, házimozizáshoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21013) Alex91


Alex91
félisten

Melyik modellt ajanlanatok, ha a kovetkezoket kellene tudnia:

- 32"
- fullHD felbontas
- USB-n keresztul media lejatszas (720p mkv)
- CI modul
- 100 - 120k kozotti ar

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21014) nightshadow válasza raziel01 (#21010) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 32ES5500 az alacsony input lag miatt.

(#21015) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok.
Két tv-t nézegetek : Sony KDL-46HX750 és Samsung UE46ES6800. Melyik lenne jobb választás? Árban kb. 10-20e olcsóbb a Samsung, de én a Sony felé húzok. Illetve ebben az árban (300e) mi jöhetne még számításba? Köszönöm.

(#21016) nightshadow válasza Zigi (#21015) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem egyértelműen a Sony.

(#21017) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,

Nem túl drága, 3D-s tévét szeretnék venni.
Erről mi a véleményetek?

Szerk.: Smart nem kell, Android stick megy rá...

[ Szerkesztve ]

(#21019) bul07 válasza Zigi (#21015) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt nézd meg, pár hozzászólásal feljebb linkelték
http://www.soncity.hu/?site=101&termek=2102
(telefonról így megy a linkelés)

( #21018 ) Zebu
Fórumba nem hírdetünk, mert szankció jár érte

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21020) Zebu válasza bul07 (#21019) üzenetére


Zebu
addikt

oh bocsánat... régebben nem volt ilyennel gond. Akkor kimoderáltatom...

[ Szerkesztve ]

(#21021) bul07 válasza Zebu (#21020) üzenetére


bul07
nagyúr

Jóindulatból szóltam, mert ha megnézed a moderátori fórumot jelengetik rendesen a hírdetőket, ha magad jelented lehet elkerülöd a szankciót

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21022) Crytek


Crytek
veterán

Samsung UE40ES6100WXXH 102cm-es 3D LED TV-ről mi a véleményetek?Halott valaki jót/rosszat róla?

Next PC Upgrade: 2022

(#21023) Zigi válasza bul07 (#21019) üzenetére


Zigi
senior tag

Köszi, de 46-os méretet keresek.

(#21024) nightshadow válasza Zigi (#21023) üzenetére


nightshadow
veterán

Ismerősnek ilyen van. Neki analóg SD-je van még, ami olyan amilyen, ez nem a tévé hibája. A Hd viszont hibátlan. Szerintem 170k-ért ennél jobb LCD nincsen jelenleg.

(#21025) nightshadow válasza nightshadow (#21024) üzenetére


nightshadow
veterán

A #21024-et Crytek-nek szántam (#21022), elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#21026) Sanyo77 válasza Crytek (#21022) üzenetére


Sanyo77
tag

Engem is érdekelne.

Még annyi, hogy az ARC-t tudja? (Samsung UE40ES6100WXXH)
Ha nem akkor melyik?

(#21027) dani_golf


dani_golf
tag

hello all.tv vásárlás elött állok..jelenleg 2ö között vacilállok..csak filmnézésre lenne..sima tv..(forma 1 ) :)és HD..ők lennének:Samsung 40EH6030
Samsung 40ES6100
tudom az utolso az friseb model..de jobb is?ami miatt vacilálk az nevetséges de az a talpuk..a szögletes jobban bejön,mind a csillag..bár élöben nem láttam még azt sem..hétvégén megnézem hátha bejön...amugy még az érdekelne a fogyasztás..a 6100 as az fele olyan keskeny...a 6030-ról tudtok vmi fogyasztást,készenlétit is? elöre is köszönöm...

(#21028) BBéci válasza dani_golf (#21027) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő idei modell.
A készenléti teljesítményfelvételben nincsenek lényeges különbségek, mindegyik tévé 0,3-0,8 W között "eszik".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21029) dani_golf


dani_golf
tag

akkor mia különbség konkrétan?a 6100 az többet tud?smart,wifi stb...de minkettö 200hz a mi léyneg nekem ugye?

(#21030) BBéci válasza dani_golf (#21029) üzenetére


BBéci
titán

Egyik sem (valódi) 200 hertzes.
Sokszor volt szó ezekről a tévékről, a keresővel megtalálod az összes hozzászólást, ne kelljen ismételni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21031) tibi23


tibi23
csendes tag

Sziasztok még új vagyok itt és lehet,hogy már volt ien kérdés de nem birom átolvasni az egész fórumot ezért felteszem és elnézést,ha már kérdezték!!! Van egy Samsung 32"-es LCD tv-m.Vadi új és ha sötétebb a műsor eggyik oldalon szürkés foltok jelennek meg ha viszont világos a háttér az adásban tökéletes a kép és nem minden csatornánál jelentkeznek a foltok! Tudja valaki mi ennek az oka?

(#21032) rasky válasza tibi23 (#21031) üzenetére


rasky
senior tag

Olvasd át ITT a Clouding, felhősödés részt.

(#21033) tibi23 válasza rasky (#21032) üzenetére


tibi23
csendes tag

Köszönöm szépen de rosszul fejeztem ki magam nem fekete háttérnél és fekete vagyis átlátszó de sötét foltok jelennek meg! bocsi,ha félreérthető voltam!

(#21034) BBéci válasza tibi23 (#21033) üzenetére


BBéci
titán

Hívd a szervizt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21035) tibi23 válasza BBéci (#21034) üzenetére


tibi23
csendes tag

Köszi de az macerás mert a tv Gödöllőről van én pedig Kárpátaljáról!!! :F

(#21036) BBéci válasza tibi23 (#21035) üzenetére


BBéci
titán

Ukrajnában nincs Samsung szerviz? Ezt nem tudtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21037) cigam válasza BBéci (#21036) üzenetére


cigam
félisten

Az valószínű, hogy ott is van szervíz. Az nem valószínű, hogy világgarancia van rá, mint 1-2 noti esetében.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21038) BBéci válasza cigam (#21037) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint, gyakorlatilag garancia nélküli a tévé?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21039) tibi23


tibi23
csendes tag

Szerviz az akad de amien nálunk a kiszolgálás inkább veszek egy másik tv-t! De egyébként nem olyan zavaró, hogy érdemes legyen utána járni csak gondoltam hátha van erre is valamien beálitási módszer amivel megoldható! köszönöm mindenkinek a segitséget!!!!

(#21040) BBéci válasza tibi23 (#21039) üzenetére


BBéci
titán

Beállítási módszer helyett kalibrálást ajánlok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21041) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Szakértő urak véleményét szeretném kérni abban, hogy ha csak 2D tartalmat nézünk, érzékelhető-e bármilyen képminőségbeni különbség a Pana E5, ET5 és ET50 készülékek között?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#21042) cigam válasza BBéci (#21038) üzenetére


cigam
félisten

Kb igen. Ha jól tudom, csak EU-n belül fogadják el ezt a garijegyet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21043) BBéci válasza Litván Zongora (#21041) üzenetére


BBéci
titán

A magasabb kategóriába tartozó tévék nem csak a 3D-vel adnak többet, hanem képminőségben is, ez szinte kivétel nélkül igaz.

(#21042) cigam
Az roppant szar ügy. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21044) tibi23 válasza BBéci (#21040) üzenetére


tibi23
csendes tag

És az mit is takar pontosan?

(#21045) BBéci válasza tibi23 (#21044) üzenetére


BBéci
titán

Ebből a kérdésből arra következtetek, hogy a monitorod sincs kalibrálva. :Y

Ezt olvasd el!

Természetesen, műszerrel az igazi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21046) nightshadow válasza tibi23 (#21033) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez az ún. "dirty screen" effect lesz és csak panelcserével orvosolható.

(#21047) tibi23 válasza BBéci (#21045) üzenetére


tibi23
csendes tag

Köszönöm megcsináltam amiket a cikk irt és agyári kalibrálás jó volt mert feljegyeztem az értékeket és ugyanott jöttek elő a szinek! Valószinűleg tényleg panelhiba lessz!Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek és szép estét!!

(#21048) hamat5


hamat5
csendes tag

Szevasztok!

Samsung 32LE430T1 tévének keresek helyettesítőt. Beépített szekrénysorban max. 37" (39) méretű lehet. Samsung 37ES6100W és Philips 37PFL4007K (H) közül melyiket javasoljátok? Ezek nálunk (Erdély) ugyanolyan az árban vannak. Képminőség és főleg üzembiztonság szempontból érdekel. Analóg+digitál kábeltévé, műholdas adások napi nézése a 90%-os használat. Köszi!

(#21049) yzww81


yzww81
csendes tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni decemberben - hátha lesz valami akció -, az alábbi két TV maradt talonban, az egyiket (Samsungot) élőben is megnéztem a MM-ban, az LG-t sajnos nem láttam még élőben.
Ti melyiket ajánlanátok? Melyiknek jobb a feketéje, illetve a Smart, és 3d, valamint a 2d része? (már ha a smart egyáltalán jó valamire, nem tudom..)

LG 42LM860V
Samsung UE40ES6300S

Ez a passzív 3d, hogy elfelezi a fullHD felbontást, mennyire látszódik filmnézés közben?
Nappaliban lenne a tv, energiatakarékos fényforrás van a helyiségben, ha ez számít valamit.
Köszi előre is.

(#21050) #75912448 válasza yzww81 (#21049) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez a 2 típus nem 1 kategóriából való, az LG prémium, míg a Samsung középkategóriás, ahogy az árukból is látszik. Kb így korrekt:

LG42LM760
KDL-40HX750
Samsung UE40ES6800

Kb ebben a sorrendben vásárolnám őket. Ha neked fontos az aktív 3D, akkor Sony-t. Egyénenként eltérő, nekem LCD technológiánál a nyugodt, villódzásmentes passzív 3D sokkalta jobban tetszik. Bár kb 2 napig érdekelt a 3D :D , megfelelő anyag híján nincs itt az ideje.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.