Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9301) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Egy Gyors kérdés: Mi is pontosan az az MPEG4? Lényegébe nannyi hogyha valamit HD-ben adnak pl meccseket M1-en akkor képes a TV HD-ben közvetíteni?:)

(#9302) hoffman_ válasza Barell (#9301) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mpeg4 egy formátum. Ha benyomsz usb-ről valami filmet, ami abba van tömörítve, akkor lejátssza neked.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9303) hoffman_ válasza hoffman_ (#9302) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt félig benéztem, szerintem te a tunerre gondoltál. Ott alapvetően az a tényállás, amit írtál, igen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9304) Cece04


Cece04
tag

Most egy ilyet nézegetek..
SONY KDL-32BX400

Sonyról mi a vélemény? :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#9305) Imifej


Imifej
senior tag

Nemrég kérdezték de nem volt válasz arra,hogy valakinek fut e már a C650-n a Netsurf?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9306) AtHoS válasza _DiEGO_ (#9299) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Egy 40C6000 tulajaként annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a sokak által írt bevilágítás valós, látható jelenség, de csak fekete háttérnél. Mondjuk aki horror filmeket néz folyamatosan, annak szar lehet :DDD No de félre a tréfával.

Én elég sokat nézek sport műsorokat, időnként TV filmeket és néha napján megesik, hogy mozi filmeket is. Sportműsorok és TV filmek alatt nem érzékelhető ez a jelenség. Mozifilmeknél a jelenet váltásoknál (mikor 1-2 másodpercre teljesen fekete a képernyő) illetve a stáblistánál (szintén fekete háttér) valóban jól kivehető ezen a TV-n az egyik sarokban. A sport műsorok miatt a 100Hz nekem nagyon jól jön
.
A Tv fogyasztására annyit tudnék írni, hogy 50...60W magasságában mozog, de többnyire inkább 50W-hoz van közelebb.

Amit meg a belinkelt hsz-ban lehet olvasni 81 illetve 73 wattot, kíváncsi lennék milyen fogyimérő, milyen mérési módszeréből lett számítva.

Én nem tudnék ennyire pontos értéket írni a fogyasztásra, ugyanis erősen függ a megjelenített kép összetételétől.

De, hogy visszatérjünk a dilemmádra:

A C650 nagyobb tudással bír, mint a C5000. A C650 tudásban a C6000-rel van egy kategóriában. Ha mindenképpen e kettő közül kellene választanom, én habozás nélkül a C650-et választanám.

read-only mode on the forum

(#9307) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Vásároltam a mai napon egy nagyon jó kis akció keretein belül egy Sony Bravia 40NX5 vagy NX500 ki, hogy ismeri tvcskét.
Eddig mindennel megvagyok elégedve, annyi kérdésem lenne az esetleges Sony TV tulajokhoz, hogy mondják már meg pls melyik HDMI a PC-re kialakított?

Sajnos a leggyengébb pontja a TV-nek a hozzá adott könyv ( bár ez legyen a legkevesebb gond vele :) ), mert az össz 5 oldalból annyira alap amit leírnak. Semmire nem térnek ki... távirányító-tartozékok-takarítás-falitartó és jóccakát...jah leírja az auto programkeresést...ennyi a részletes beállításról :) Se a kép se a hang finomhangolásának menüpontjai nincsenek benne lerészletezve, így arra majd magamnak kell rájönnöm.

Megyek majd venni HDMI kábelt csak még nem tudom melyikre kell dugnom... fel van tüntetve egy PC felirat, de elég hülyén van a csati mellett az írás, mert a D-Sub is ott van, meg minden és nem tudom melyikre utal vele.
3 HDMI van hátul 1 oldalt, számozás szerint az oldalsó a 2es...azt úgy gondolom mivel oldalsó és 2es a száma is tuti nem az a PC csati.
Minden bizonnyal a hátsó lesz...csak még nem tom az 1es vagy a 4es...4eshez van közelebb a felirat mondjuk...dee nem vennék rá mérget.
Egy Sony tulaj segítsen mán ki pls :) THX!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9308) Füleske válasza hoffman_ (#9295) üzenetére


Füleske
addikt

De jelent : a földi digitális tv adásokhoz nem kell külön box . [link]

(#9309) nightshadow válasza Brian_GT (#9307) üzenetére


nightshadow
veterán

Sajnos a leggyengébb pontja a TV-nek a hozzá adott könyv ( bár ez legyen a legkevesebb gond vele ), mert az össz 5 oldalból annyira alap amit leírnak.

Azért van ez, mert a használati utasítás benne van a tévében környezetvédelmi okokból. A távirányítón kell lenni egy i-manual gombnak, ezzel lehet előhívni. Azt viszont, hogy ez mennyire részletes, azt nem tudom, mivel nincs ilyen tévém.

melyik HDMI a PC-re kialakított?

Az 5 oldalból álló papír manualban van egy táblázat, aminek ez a címe: „PC-bemeneti jelek a HDMI IN 1, 2, 3 és 4 csatlakozón” E szerint mindegy, hogy melyik HDMI-re csatlakoztatod a PC-ét. (Ha mégse találod a táblázatot, én itt találtam meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9310) nismoka válasza Brian_GT (#9307) üzenetére


nismoka
addikt

Itt mindent megtalálsz. [link]

(#9311) hoffman_ válasza Füleske (#9308) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez jogos, erre sose gondolok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9312) Brian_GT válasza nightshadow (#9309) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ohh...bakker valóban van ilyen táblázat...fene gondolta az az...pedig alaposan megnéztem. Nah jóvan :)
Viszont az, most melyik csatira utal, hogy azt írja, hogy a Pc bemeneti jelek HDMI 1-2-3-4en csak 1280x1024ig vannak.
Full HD a felette lévő táblázatnál van, ami a PC bemeneti jelek a PC-In csatlakozón.
Nah ezt meg kell néznem, melyik :)

Up! Meglestem a 15tűs D-Subhoz írja a PC-In-t... ami oké is, de a könyv erre azt mondja ez tudja 1920ig és a HDMI 1-2-3-4 meg csak 1280ig???
Úgy tudtam D-Subon csak 1366ig tudja kezelni. Akkor emmost hogyé van itt?

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9313) hoffman_ válasza Brian_GT (#9312) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Túlbonyolítod :) HDMI-t benyomod 1-4ig valahova, másik fele HDMI-t a gépbe(ha nem tudod, akkor átalakító), és kész, passz. VGA driverben megkeresed a TV-t, a megjelenítőknél, és onnan már sima ügy a buhera. Ne szöszölj a manuallal, ezek szerint ír össze-vissza.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9314) nismoka válasza Brian_GT (#9312) üzenetére


nismoka
addikt

Bármelyik HDMI-be bedughatod, beállítod a PC-n a felbontást 1920x1080-ra és kész is! :) A használati hülyeségeket ír!

(#9315) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Köszi all. Neten amit linkeltetek jók voltak köszönöm.
Április elején kijött egy frissítés is a tvhez már meg is csináltam és működik szépen.
Törölte a beállításaimat tegnapról így most már láttam a netes beállításból mi-mi és úgy szépen finomhangoltam.

HDMIvel meg hát jah, ezt kissé elírták akkor :)

Köszi a helpet!

Még egy olyan kérdés... ha majd rákötöm... 50Hzet tud vagy 60Hzet tud, mert vhol 50 máshol 60 van írva...illetve nem tudom majd ha Full HDra rakom a felbontást mennyire lesz kicsi a kép alap számítógépezésre, netezésre... szóval ha nem film megy és lejjebb veszem a felbontást majd, mit szeret nagyjából 1920x1080on kívül? Mik nekik a natív felbontások?

Köszönöm!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9316) nismoka válasza Brian_GT (#9315) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem felesleges a felbontást visszavenni Full HD-ről. Ha kicsinyled az ikonokat, azon tudsz segíteni a windows-ban, böngészőkben is alap a nagyítás tehát nincs értelme kissebb felbontásra kapcsolgatni. Ha mégis akkor 1366x768-at mondanám. 50Hz-et és 60Hz-et is tud, de nagyobbra ne tedd! ;)

[ Szerkesztve ]

(#9317) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Megkérdem megint, bár sok eredményre nem számítok :)

Samu 40" C630-nál vajon mekkora az esélye, hogy nem S-PVA panel lesz benne? Mert ugye ez 37" kapcsán a fő probléma, de englis szájtokon a 40-et is írták, aztán nem akarom befürödni. Dobozon esetleg nincs rajta?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9318) gprspeter válasza hoffman_ (#9317) üzenetére


gprspeter
senior tag

50-50%
Nincs rajta a dobozon.

(#9319) hoffman_ válasza gprspeter (#9318) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fassza.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9320) rii


rii
nagyúr

sziasztok ... bocs a kérdésért .. de miért jó HDMI-vel összekötni a PC-t a TV-vel? csak így lehet nagyobb felbontáson használni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9321) Unbaised-Ben válasza rii (#9320) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

HDMI azért jó, mert audiót is viszi, amúgy ugyanaz mint egy dvi kábel.

csak így lehet nagyobb felbontáson használni?
Ez hülyeség, egy sima VGA kábel is viszi a FullHD felbontást. És szerintem az ennél nagyobb felbontásokat is viszi.

(#9322) rii válasza Unbaised-Ben (#9321) üzenetére


rii
nagyúr

és a sima RCA vagy KOAX is viszi a nagyobb felbontást? Úgy értem, hogy ha a számítógépenk van video kimenete .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9323) Joy001 válasza _DiEGO_ (#9294) üzenetére


Joy001
tag

Nem kell hozzá semmilyen különleges antenna. Az analóg adások vételéhez használt antennák is kitűnőek.
Havi 1000 Ft-ért nézhetsz 17 adást (az ár eltérhet attól függően, honnan veszed a mindig tv kártyát), vagy ingyen 7 adást.

(#9324) _András_


_András_
tag

Hello tv vásárlás előtt állok eddig 2-őt néztem az LG42LD565 és LG42LD750-est.
A kérdés az lenne hogy a kettő közt mi a különbség azt tudom hogy a 750-es 200Hz-es meg netes de ezen kívül?
Sokat ér hogy van a tv-nek net-elérése? Gondolom böngésző az álom ebben a kategóriában
Sokat ér hogy a 750-es 100Hz-el jobb?
Valamint hogy az 565-ös lejátsza a feliratot ha usb-n nézek filmet?
Mert a 750esnél írják de az 565-nél nem írják az lg oldalon
A válaszokat előre is köszi

(#9325) BBéci válasza rii (#9322) üzenetére


BBéci
titán

Komponensen átmegy a 1080i, kompoziton (sárga) nem.
HDMI a legjobb, ezt nincs értelme ragozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9326) hoffman_ válasza BBéci (#9325) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha a HDMI-n átvitt hangot nem a tévén akarom, akkor ki tudom vezetni a tévéből 2.0, illetve 5.1 részére is?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9327) BBéci válasza hoffman_ (#9326) üzenetére


BBéci
titán

Optimális megoldás, AV erősítőbe csatlakoztatni a lejátszót (PC-t) HDMI kábellel, onnan tovább a tévébe.
A TV hangját optikai kábellel vidd az erősítőbe!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9328) hoffman_ válasza BBéci (#9327) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a választ. :R

Sajnos házimozi erősítőm nincsen még, jobb híján egy mini-hifivel kell beérnem. Abba meg sajna nem tudok optikai kábelt nyomni. Marad az RCA bemenete, azt kell valahogy letrükközzem a tévéről.

Jó, igazából így ment eddig is, jobbat így nem lehet akkor. Ha majd egyszer továbblépek, és házimozierősítő is lesz, akkor megyek a kapcsolódó totyikba :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9329) BBéci válasza hoffman_ (#9328) üzenetére


BBéci
titán

Scart-RCA kábellel menni fog, de elképzelhető, hogy a HDMI-n kapott hangot úgy nem adja ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9330) hoffman_ válasza BBéci (#9329) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Abból van itthon egy, amit nem én használok, azzal kipróbálom. Amióta új a szoba elrendezése, meg a bútor, nem kötöttem még be a hifit, nem tudtam mivel lenne ideális. Azt hiszem ez lesz az. Scart-RCA átalakítóból van jelentősége az árnak? Google szerint 200 hufnál kezdődik, és 1k-nál nagyon nem is találtam drágábbat...

mod:

Eszembe jutott egy fontos dolog. Most HDMI-HDMI-vel van összekötve a gép, és a tévé. Viszont lassan visszaadom a cserekártyát, és a régimen csak DVI-D van. Ott átalakítóval használtam a HDMI-t. Most ugrott be, hogy az viszont úgy már nem fogja átvinni a hangot, nem?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9331) tevike


tevike
senior tag

Hali,valaki el tudná nekem mondani hogy melyik a legolcsóbb LCD tévé ami 70cm+os ?
Az ár a legfontosabb,gyorsba kéne egy :D

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#9332) tevike válasza hoffman_ (#9330) üzenetére


tevike
senior tag

Én egy Scart svideo(vagy RCA) átalakítót szereztem a minap.Neten ha jól láttam 1-2 helyen 140ft

Ezt rakhattam volna 1-be is nagy mindegy... :U

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#9333) BBéci válasza hoffman_ (#9330) üzenetére


BBéci
titán

Minden kábel esetében van jelentősége a minőségnek, amit nagyjából az ár is mutat. A tévé hangjához nem érdemes 2000 forintnál drágábbat venni. Nézd meg a KáCsa Audio kínálatát!
Kártyafüggő, hogy DVI-re rá lehet-e tenni a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9334) hoffman_ válasza BBéci (#9333) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9335) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nos megven e kisaranyos :C végül is a LED -es győzött :R

UE32C5000QWXXH - Samsung oldalán reg is megvan , ezzel +2Hónap a garancia :R
És ami nagyon jól esett - Samsung 1TB HDD-t kapásból benézte USB2-n :C
Köszönet akik PM-ben küldték a LED-es mellett szóló megnyilvánulásaikat :R de többen is néztük , de ez lett 109K-ért. A csomagban meg minden kábel mellékelve HDMI v1.3 2m -es , meg még sok más.

(#9336) hoffman_ válasza _DiEGO_ (#9335) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért küldték privátban, mert tudták, hogy itt rájuk lesz cáfolva ;]

Viccet félre téve, használd egészséggel.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9337) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Max. 150k-ért szeretnék egy 40 "-os tévét.
HDMI, FullHD, DVB-T/C ami mindenképp kell. Esetleg valami jó szoftverrel ellátott médialejátszó rész, amíg nem áll össze a htpc.
Ilyen árkategóriában, csak edge ledes van, ugye? Ez gondolom a kép szempontjából nem előrelépés, esetleg az élettartamban? Meddig bírja egy mai tv ccfl-je?

Samsung c650/630-at néztem, sokan ajánljátok itt is, külföldi oldalakon is nagyon jó róla a vélemény. A kijelző mennyire fényes a 650nél? Nappal tükröződik? Az input lagja mennyire befolyásolja a játékot? Csak kocagémingre kéne, másra ott a PC. Csak szubjektív véleményeket kérek :)
Valami más hasonló árkategóriában?

Köszönöm!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9338) hoffman_ válasza Tomi_Sci (#9337) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem inkább objektív vélemény kéne? Én azt kérnék :DDD

Szokásos kérdés, szokásos válasz. C650 a slágertévé. Gémre nem a legideálisabb, multira semmiképp. A képe papírforma szerint picivel szebb, mint a C630-nak, az Ultra Clear panel miatt. Ez okozza a tükröződést is. Ez esti mozizásnál értelemszerűen nem akkor probléma, illetve ha mögötte, vagy merőlegesen van fényforrás(leginkább ablak), akkor megint nem akkora probléma. Van még a Sony 40 EX500-a, de az 170k. Valamiért drágább, mint a Samu, pedig fej-fej mellett indultak. C650-nél fenn áll a panel-lottó játék. Keress rá a topicban, kismilliószor volt kitárgyalva. EX500-ra nem jellemző, kivéve a 37"-es méretet, azt nem szabad venni, a gyengébb panel miatt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9339) BBéci válasza _DiEGO_ (#9335) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semmi okod az örömre, megvetted a C széria egyik legvacakabb tévéjét.
A LED-eseket, pláne a belépő kategóriásakat csak azok dicsérik, akik annyit értenek a tévékhez, mint hajdú a harangöntéshez, illetve tyúk az ábécéhez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9340) Tomi_Sci válasza hoffman_ (#9338) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A szubjektívben benne van a "feeling" is, nekem az is fontos :D
Szóval ha jól értem :
A matricás módszer: "SQ" jelzés: S-PVA panel, "AA" jelzés MVA panel.
LTF400HF15 <- ezt hol is találom? panel hátoldalán?
Ha pedig szervízmenüből nézem, akkor az első betű legyen A (40A...)

Mennyi egy ilyen tévé élettartama kb.?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9341) BBéci válasza Tomi_Sci (#9340) üzenetére


BBéci
titán

Élettartamra 60-100000 órát szoktak megadni, ami bőven több annál, hogy érdemes legyen aggódni miatta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9342) rii válasza BBéci (#9339) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A LED-eseket, [ .... ] csak azok dicsérik, ... "

haverom engem is azzal nyaggat folyton, hogy miért nem LED-est nézek. hiába mondom neki h nekem bőven elég egy jobbfajta panellal ellátott LCD vagy plazma ...

a LED akkor gáz? bocs, ha már ki volt tárgyalva

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9343) hoffman_ válasza rii (#9342) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sokszor ki volt tárgyalva, keress rá, meglepődsz :) Az belépő kategóriás tévékben gáz, igen. A korrekt led technológiának megkérik az árát, ha mégsem, akkor az nem véletlen(alias edge-led).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9344) geparduc


geparduc
csendes tag

sziasztok
Tudnátok segíteni, hogy milyen 32"os lcd-t érdemes venni, ami usb-n keresztül lejátssza az mkv-t?

(#9345) nightshadow válasza geparduc (#9344) üzenetére


nightshadow
veterán

le-32c630 [link]
le-32c650 [link]

(#9346) geparduc válasza nightshadow (#9345) üzenetére


geparduc
csendes tag

köszi szépen:)
jajj azt elfelejtettem mondani, hogy ledes kéne :s, ezek gondolom nem azok.
És nem tudom mennyire számít a 100hz

[ Szerkesztve ]

(#9347) daniel2121 válasza geparduc (#9346) üzenetére


daniel2121
senior tag

és miért kell neked ledes?

(#9348) geparduc válasza daniel2121 (#9347) üzenetére


geparduc
csendes tag

kevesebbet fogyaszt, meg jobbak a színek azt olvastam - fekete-fehér, de főleg a fogyasztás miatt

(#9349) daniel2121 válasza _DiEGO_ (#9335) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bbéci őszinte megnyílvánulása miatt azért ne keseredj el csak bosszantja ha valaki pont ezt a tv-ét isteníti. Ha neked tetszik akkor minden oké. Amennyiben nincs összehasonlítási alapod akkor úgysem látod a különbséget.

(#9350) daniel2121 válasza geparduc (#9348) üzenetére


daniel2121
senior tag

Fogyasztás?Ne viccelj kb. 10w a különbség a led javára. Ez aztán nem nevezhető szignifikánsnak. Ha mindenképpen led akkor ne edge led legyen hanem full led. Keress rá a topicban és meggyőződhetsz róla az edge led hátrányairól.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.