Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19001) nightshadow válasza Khelben (#18999) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazmától meg ne félj...Benne vannak már a megfelelő védelmi funkciók.

Ez önaltatás, ez nem helyettesíti az odafigyelést. Anyám 2 nap alatt végleg beégetné bármelyik plazmát, s akkor lehet, hogy optimista voltam, mert nem biztos, hogy szüksége lenne ilyen sok időre.

[ Szerkesztve ]

(#19002) nightshadow válasza alázógyík (#19000) üzenetére


nightshadow
veterán

51-es a következő méret: [link]. Azt negatívumként megemlíteném viszont, hogy nem tudja a 24p-ét. Tehát ez főleg tévénézésre és DVD-hez jó, ezért ajánlottam Catmannak.

[ Szerkesztve ]

(#19003) Khelben válasza nightshadow (#19001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Max a csatornalogót tudja beégetni, mást nem nagyon. Aki meg a 21. században még tv adást néz, az meg is érdemli, annak találták fel az lcd-t :)

[ Szerkesztve ]

(#19004) nightshadow válasza Khelben (#19003) üzenetére


nightshadow
veterán

Azért vagyunk még egy páran. Én pl. imádom a híreket, s a CNN-nek se éppen plazmabarát a képernyője, másrészt én nem néznék le valakit azért, mert más a tévénézési szokása, mint nekem.

(#19005) Khelben válasza nightshadow (#19004) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bocs, nem akartam lenéző lenni. Nyilván sokan vannak, akiknek az lcd a tökéletes választás. De szerintem sokkal többen vesznek lcd-t reklámok és tévhitek alapján, mint ahányan ténylegesen "rászorulnak".

(#19006) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Kellene nekem egy 42 colos lcd led tv. Mit tanácsoltok milyet vegyek? Megbízható legyen, szép kép, fullhd, médialejátszós legyen. 3D nem kell, mert sajnos nem látom. Láttam Panasonicot és mintha szebb képe volt, mint a melette lévő Samsungnak. Köszi a választ előre is.

(#19007) BBéci válasza korikmate (#18991) üzenetére


BBéci
titán

Nincs általános összefoglaló, nem is lehet olyat készíteni.
Tesztlemezekkel, gyakorlott szemekkel viszonylag jól be lehet lőni az alapbeállításokat, de a 10 pontos (újabb LG-ken 20) fehéregyensúlyhoz mindenképpen műszer kell.
A pontos színmegjelenítés alapja a fehéregyensúly beállítás, ez képrögzítőkre és megjelenítőkre is vonatkozik. Erről fotósoknak nem kell mesélni.
Egyes tesztoldalak leírják az általuk legjobbnak vélt beállításokat, ami kiindulási alapnak, próbának jó, de ahány tévé, annyiféle érték adja az optimálist, még azonos típuson belül is.

(#19005) Khelben
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19008) Catman


Catman
aktív tag

Plazmat nem mernek nyugodt szivvel venni.

Kicsit utana olvastam a philipsnek kozben, es tenyleg nem irnak tul jokat a megbizhatosagarol... Nagyon tetszenek, de igy nem merem megvenni.

Jelenleg az LG es a Panasonic tunik szimpatikusnak. Ilyeneket neztem (tetszesi sorrendben):
Panasonic TX-L32E3E
Panasonic TX-L37U3E
Panasonic TX-L32U3E
LG 32LS5600
LG 32LV3400
Es vegul amiket ti is ajanlottatok: LG 32/37LK450 (esetleg 42LK430).

A ket legfontosabb dolog a dontesnel az SD tv adasok es DVD jo megjelenitese es a minel kisebb fogyasztas lenne. Mivel nem TV-zunk tul sokat, filmeket ritkan nezunk (HD-t meg ritkabban), ezert szerintem a 32/37-es meret boven eleg lesz nekunk (a mostani 25-os crt is eleg volt).

Szoval a fenti mezonybol ti melyiket ajanlanatok? Vagy esetleg olyan, ami nincs benne a listamban, de erdemes meggondolni? Arban max 110 (nagyon max 120)...

(#19009) Jégtörő válasza Catman (#19008) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

ha nem kell semmi extra, hanem csak a kép legyen jó, akkor még egy Sony 40bx420 is belefér
semmi extra sincs benne egy alap lcd jó képpel
szerintem megéri, de majd mások is válaszolnak

(#19010) Catman


Catman
aktív tag

Tegnap nezelodtunk kicsit boltokban. Arra jutottunk, hogy teljesen jo lesz nekunk egy 32-es TV. Most ugy nez ki, hogy az LG 32LS5600 lesz a befuto. Igaz, kozben kepbe kerult a Panasonic TX-L32E5E, de nem tudom, hogy jobb-e annyival, hogy megerje a nem keves felarat... Megprobalom majd megnezni valahol. Ti a ketto kozul melyiket vennetek? Kepminoseg es medialejatszas szempontjabol melyik a jobb?

Szerk.: mondjuk ez az edigitalos ertekeles nem tul bizalomgerjeszto...

[ Szerkesztve ]

(#19011) blakey válasza Catman (#19010) üzenetére


blakey
titán

A pana nem jobb, sőt lcd-ben egyáltalán nem jeleskedik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19012) nightshadow válasza Catman (#19010) üzenetére


nightshadow
veterán

Panasonic E5 teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19013) Laybee válasza Laybee (#19006) üzenetére


Laybee
őstag

Nézegettem a Samsung UE-40EH6030-t, írtátok hogy valódi 100hz-es. Ilyesmit keresek csak 42"-ban. Köszi előre is.

(#19014) korikmate


korikmate
tag

Az m3D ma induló online streamjéről link tudtok valamit? Hogy nézhető TV-n, Media playeren fog e menni, illetve mikortól elérhető?

Üdv!

(#19015) nightshadow válasza Laybee (#19013) üzenetére


nightshadow
veterán

Elvileg az LG 42LS570S [link]. Azért írom, hogy elvileg, mert az LG specifikációi alapján nem derül ki egyértelműen, vita van róla, csak pár napot kell itt visszaolvasnod, hogy megértsd. Én azok közé tartozom, akik valódi 100Hz-esnek gondolják, ezt megerősítette az LG fórumban Bloodray nevű fórumtárs is, aki az LG-nek dolgozik.

Amelyik biztos, hogy 100Hz-es, s nincs vita róla, mert a tesztek is igazolják, az a 42LM660 [link], csak ugye ez jóval magasabb árkategória. Teszt: [link]

A Panasonic gyárt még 42”-set, ebből a TX-L42ET5 [link], amelyik 100Hz-es, de ez is egy magasabb árkategóriát képez. Teszt: [link]

Több 42”-esről nem nagyon tudok, talán a Philipsnek van még, de őket nem nagyon követem.

[ Szerkesztve ]

(#19016) Laybee válasza nightshadow (#19015) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi a pazar válaszod. :R
Gondolom nem sok van 100hz 3d nélkül 150k körül igaz?

[ Szerkesztve ]

(#19017) Luxus_Dreyer


Luxus_Dreyer
csendes tag

Üdv

A kérdésem a következő lenne:
Tv-t szeretnék vásárolni, és egyelőre még csak tájékozódok.
3D LED TV-kről lenne szó.
Kinéztem két tv-t, az egyiknek 800Hz a képfrissítési frekvenciája és a dinamikus kontraszt aránya 1000000:1. Míg a másiknak 400Hz a képfrissítése és a dinamikus kontrasztja 8000000:1. Az érdekelne igazából, hogy melyik lenne a jobb választás? Melyik a "fontosabb"? Persze tudom, hogy mind a kettő fontos, és mind a 2 paraméter jó ha magas, viszont érdekelne, hogy melyik számít fajsúlyosabban? A Tv-k egyéb fontos paraméterei nagyjából egyeznek.

(#19018) nightshadow válasza Luxus_Dreyer (#19017) üzenetére


nightshadow
veterán

Pont ez az a két adat, amelyik semmit nem árul el a tévé képességeiről. Marketing: ki tud nagyobb számot írni a speckókhoz.

(#19019) rasky válasza nightshadow (#19015) üzenetére


rasky
senior tag

Megkérdeztem az LG ügyfélszolgálatát a 100Hz-ről az LM620s típusú televízió készülékkel kapcsolatban, amire ezt a választ kaptam:

Igen, a készülék valódi 100Hz-es, és tartalmazza a TruMotion funkciót. A TruMotion-t a HOME ➾ Beállítások ➙ KÉP ➙ Képüzemmód ➙ Képbeállítás ➙ TruMotion opciónál lehet vezérelni.

Magyarul az a külföldi teszt nem a valóságot tükrözi.

(#19020) nightshadow válasza rasky (#19019) üzenetére


nightshadow
veterán

Magyarul az a külföldi teszt nem a valóságot tükrözi.

Köszi az infót, akkor csak volt logika abban, amit írtam korábban, mert más következtetésre nem igen lehetett jutni.

Laybee: akkor ott van alternatívának még a 42LM620, mint valódi 100Hz-es: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19021) blakey válasza rasky (#19019) üzenetére


blakey
titán

Ez is lehet kamu. Valaki téved, ügyféslszolgálat vs. teszt. Talán ha még valaki tesztelné, akkor okosabbak lennénk. A TruMotion nem kötött a 100Hz-hez, korábban linkeltem egy hivatalos lg oldalt, igaz kanadai, de ott pl. a TM 60Hz-es.

(#19020) nightshadow
Nem minden szentírás amit egy ügyfélszolgálat mond, nem egyszer tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19022) nightshadow válasza blakey (#19021) üzenetére


nightshadow
veterán

Én nyitott vagyok a vitára (azért van ez a fórum), akkor légy szíves vezesd le nekem, hogy neked hogy jön ki az 50Hz, mi szól mellette. Én levezettem korábban, hogy mi szól a 100Hz mellett.

(#19023) alázógyík válasza nightshadow (#19020) üzenetére


alázógyík
őstag

Vagy a linked rossz, vagy elment a netem. :D

Szerk.: Hozzá tudtam szolni, jó a netem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19024) blakey válasza nightshadow (#19022) üzenetére


blakey
titán

Nagyon levezetni nem kell, mert 50% esély van rá. :) A mérések alapján 50Hz, a TM nem feltétele a 100Hz-nek, ilyen írást nem találtam. Semmi nem indokolja a 300 sort, mint az 50Hz-es panel, ha meg 100Hz-es akkor viszont gyenge. Ahogy tavaly is voltak kamu 100Hz-es samsungok úgy simán el tudom képzelni, hogy vannak kamu 100Hz-es lg-k is, persze ezt az ügyfélszolgálat nem fogja mondani, ezt elhiheted. Egy nagy baj van, idén ezeket az infókat "elfelejtették" megadni, a tavalyiaknál minden világos és egyértelmű volt és ha azt nézzük, akkor a tavalyi tv-m az idei 765-ösnek felel meg ami nem ér annyit.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19025) Luxus_Dreyer válasza nightshadow (#19018) üzenetére


Luxus_Dreyer
csendes tag

Én úgy tudom, hogy ezek is fontos adatok, de akkor íme maguk a típusok, amik közt egyelőre tipródom:

Samsung UE46D8000
LG 47LM669S
LG 42LM760S

(#19026) nightshadow válasza blakey (#19024) üzenetére


nightshadow
veterán

A mérések alapján 50Hz

Mérés alapján, mert egy mérés van.

Semmi nem indokolja a 300 sort, mint az 50Hz-es panel.

Az észlelt szappanopera hatás meg 50Hz-nél nem jelentkezik. Ez a legnagyobb ellentmondása a tesztnek. De a legfontosabb érv a 100Hz mellett továbbra is az, hogy a tavalyi LV4500-as, meg az idei LM660-as, amelyek bizonyítottan 100Hz-sek, szintén 400Hz-es MCI-val rendelkeznek, ugyanúgy, mint az LM620-as. Számomra ez a tény zárja ki az 50Hz-et, mert az nem lehetséges, hogy egy 50Hz-es meg egy 100Hz-es tévé ugyanolyan MCI-val rendelkezzen, ez egyszerűen logikailag kizárt.
Egyébként érdemes az árakat is nézni. Pár éve már itt vagyok a fórumon, s ár szempontjából általánosságban a következő a sorrend: Sony a legdrágább, az LG a legolcsóbb, s közöttük helyezkedik el a Samsung. Idén a legolcsóbb 40"-es 100Hz-es Samsung kb. 160k, Sonyból pedig az EX650 kb. 180k. Mennyire hihető, hogy idén a legolcsóbb 100Hz-es LG kb. 235k?

Ahogy tavaly is voltak kamu 100Hz-es samsungok úgy simán el tudom képzelni, hogy vannak kamu 100Hz-es lg-k is.

Persze, hogy van, mégpedig az MCI 100Hz-sek, mint pl. a 42LS5600. Ezt Bloodray is mondta az LG fórumon, ez nem új infó.

Nem minden szentírás amit egy ügyfélszolgálat mond, nem egyszer tapasztaltam.

Ha az ügyfélszolgálatos teljesen segg hülye lett volna, akkor a kérdésre, hogy 100Hz-es-e, akkor azt válaszolta volna, hogy nem, hanem 400Hz-es, ugyanis ez szerepel a hivatalos adatlapon.

(#19027) nightshadow válasza nightshadow (#19026) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy nagy baj van, idén ezeket az infókat "elfelejtették" megadni, a tavalyiaknál minden világos és egyértelmű volt

Ebben egyetértünk.

(#19028) #75912448 válasza nightshadow (#19026) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha a 400Hz MCI igaz, márpedig mindenhol ez van feltüntetve, akkor 100%, hogy valódi 100Hz.

(#19029) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Ha már ez a téma, azt mondja meg nekem valaki, hogy a Sony EX650-ben milyen 100Hz van, mert a honlapon úgy tüntetik fel, hogy "Motionflow XR 100Hz" alatta meg írják a képfrissítéshez, hogy 50Hz.

(#19030) BBéci válasza Tomekk. (#19029) üzenetére


BBéci
titán

A panel képfrissítése 50 Hz, amiből interpolálással - ezt nevezik Motionflownak - lesz 100 Hz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19031) blakey válasza nightshadow (#19026) üzenetére


blakey
titán

Nézd, értem amit írsz, sőt igazad lehet, de továbbra is tartom, hogy egyik fél nem mond igazat, hogy melyik majd kiderül, szappanopera hatást a TM60 Hz-el is el lehet érni egy fekete kép beillesztésével (interpolációval). Az MCI-nek nagyon nem hiszek, ez kb olyan mint a csilliárd az 1-hez kontraszt. Addig amíg nincs határozott, alátámasztott érv valamelyik mellett, addig, nem eldöntőtt. Én nem azt mondom, hogy 50Hz-es hanem azt, hogy nem feltétlenül 100Hz-es, azért, mert nincs bizonyítva. Ha 100Hz-es akkor miért 300 a "motion resolution"? Ha 50Hz-es akkor miért 400Hz az MCI?
Az ügyfélszolgálatokat meg a "szakértőket" hagyjuk, 10-ből 9 sajnos csak azt mondja amit a könyvből tanítottak és a gyakorlati tapasztalatnak nem hisznek, tisztelet a kivételnek.

Ami viszont ellene szól, az ez:
"Don’t be fooled by the fact that the 42LM620 features several [TruMotion] motion interpolation modes: the panel isn’t capable of any higher level of motion clarity, so enabling this option will only give films a “soap opera effect”, and do nothing to improve motion clarity with high motion video content (such as TV sports)."
Ez annyit tesz, hogy senkit se zavarjon meg a TM jelenléte, semmilyen magasabb színtű mozgásérzékenységet nem engedélyez, filmek esetében szappanopera hatást kelt és semmit nem javít pl sportközvetítéseknél.
Kiváncsi leszek, hogy ennek mi lesz az eredménye.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19032) BBéci válasza blakey (#19031) üzenetére


BBéci
titán

Állítólag jövő héten érkezik hozzám egy 620-as, majd kifaggatom a hertzeiről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19033) #03969024 válasza BBéci (#19032) üzenetére


#03969024
törölt tag

Béci, ez már a lejtő?

(#19034) nightshadow válasza blakey (#19031) üzenetére


nightshadow
veterán

szappanopera hatást a TM60 Hz-el is el lehet érni egy fekete kép beillesztésével (interpolációval).

Amikor fekete képkockát illeszt be, azt nem interpolációnak nevezik, hanem Black Frame Insertion-nak, azaz fekete képkocka beszúrásnak. Ezzel nem tudsz szappanopera hatást elérni, ennek a megoldásnak más a hátránya, mégpedig hogy a CRT-s tévékhez hasonló vibrációt lehet megfigyelni.

Interpolációnak azt nevezzük, amikor a meglévő képkockák közé újakat számol ki és illeszt be az elektronika, a két „szomszédos”, valóban meglévő képkocka alapján. forrás: [link]

Az MCI-nek nagyon nem hiszek, ez kb olyan mint a csilliárd az 1-hez kontraszt. Addig amíg nincs határozott, alátámasztott érv valamelyik mellett, addig, nem eldöntőtt.

Az MCI-nak nem hinni kell. Az tény kérdése, hogy két bizonyítottan 100Hz-es tévének 400Hz az MCI-a, akkor a harmadik, ugyanekkora MCI-val rendelkező tévének se lehet más.

Ha 100Hz-es akkor miért 300 a "motion resolution"? Ha 50Hz-es akkor miért 400Hz az MCI?
Az ügyfélszolgálatokat meg a "szakértőket" hagyjuk.

Hagyjuk a "szakértőket", meg az ügyfélszolgálatot, de miért tekintünk egy tesztet szentírásnak. Hülyeséget még nem olvastál más tesztekben?

[ Szerkesztve ]

(#19035) nightshadow válasza #75912448 (#19028) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha a 400Hz MCI igaz, márpedig mindenhol ez van feltüntetve, akkor 100%, hogy valódi 100Hz.

Én is ezt mondom.

(#19036) BBéci válasza #03969024 (#19033) üzenetére


BBéci
titán

Drámai a helyzet, viszont sokat javultak, fejlődtek az LG LCD TV-k.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19037) betyarr


betyarr
veterán

az lw5590-es is kérdéses,hogy viszi a 100 hz-t?

[ Szerkesztve ]

(#19038) #03969024 válasza BBéci (#19036) üzenetére


#03969024
törölt tag

No. így legalább sokkal többen fognak venni, vagy nem venni TV-t a tanácsodra, mert bár jó olvasgatni a drága cuccokról, de vásárolni azért az olcsóbbakat szokták legtöbben. Viszont minden elismerésem a tesztelőké, amikor olyasmi van a nappaliban, ami nem igazán csúcsminőség. Valami olyan lehet, mint nekem a saját autót javítani. Iszonyat nehezen veszem rá magam...

(#19039) rasky válasza BBéci (#19032) üzenetére


rasky
senior tag

Jó nagy lavina indult el a 100Hz-el kapcsolatban, mindenesetre várjuk a tesztedet, ami remélhetőleg pontot tesz az i-re.

(#19040) BBéci válasza #03969024 (#19038) üzenetére


BBéci
titán

Ha az utóbbi években megszokott rendszer nem borul fel, bő két hónapja a jelenleg kapható legjobb tévé, VT50 lenne nálam, de hétről hétre tologatják. Addig legalább szélesítem a látókörömet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19041) #75912448 válasza betyarr (#19037) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem kérdés, a tavalyi év egyik legjobbja a középkategóriából, kb az idei LM660-nak felel meg.

(#19042) #03969024 válasza betyarr (#19037) üzenetére


#03969024
törölt tag

Most lehet, hogy butaságot írok, de anno nem arról volt szó, hogy a 3D csak 100Hz, ill. afölött működik?

(#19043) BBéci válasza #03969024 (#19042) üzenetére


BBéci
titán

Az aktív igen, és leginkább fölötte, lásd C650 vs. 750.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19044) blakey válasza nightshadow (#19034) üzenetére


blakey
titán

Azt nem írtam, hogy a fekete képkocka beszúrása interpoláció, tévesen raktam zárójelbe, ezért elnézést kérek. Na mindegy, a lényegen nem változtat, engem nem győztél meg, hogy 100Hz-es, de az sem biztos, hogy 50Hz-es, viszont a mérés 50Hz-et bizonyít. Lehet, hogy az az MCI 200Hz lesz és mindent megmagyaráz. :)

Amúgy hol a bizonyított, hogy 400Hz MCI=100Hz -el?
Lehetne 50Hz-es tv fekete képkocka beszúrással ami 3D esetén 2X50Hz, azaz 100 Hz. :)
Na jó, én még nem vagyok meggyőzve, győzzetek meg. :)

AVForums-on van egy ilyen írás:
"Secondly, and a HUGE problem for me is the refresh rate/motion flow/moving pictures. When watching the football (i watch a lot of football) i'm finding it quite distracting as i'm definitely seeing some banding. But a bigger problem for me is that on panning shots or when someone hits a long pass the picture blurs and the ball has a slight shadow behind it. For a TV that is marketed by LG as 'Motion clarity Index 400Hz' i'm disappointed to say the least! ...and actually i've even noticed it during 'normal' non-sports progammes too."
100Hz esetén nem lehet elmosódás. Valami nem frankó, az biztos.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19045) blakey válasza blakey (#19044) üzenetére


blakey
titán

AVForums-on is felmerült ugyanez a dolog, de senki sem bizonyította egyiket vagy másikat. Valaki azért vette, mert mindenhol a 400MCI szerepel és így valószínűsíthető a 100Hz, de mi van akkor ha nem 400Hz MCI? Akkor az LG adott ki téves infót. Azért várok még eredményeket, hátha mások is méricskélnek, tapasztalnak.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19046) blakey válasza nightshadow (#19035) üzenetére


blakey
titán

Ami téged támasztana alá: [link]
Kérdés, hogy ez az info honnan van? Feltételezés? 400Hz MCI-ről szó sincs. Hmm…

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19047) nightshadow válasza blakey (#19044) üzenetére


nightshadow
veterán

Amúgy hol a bizonyított, hogy 400Hz MCI=100Hz -el?

A 42LM660-nál ott van a speckók között, hogy 400Hz MCI: [link]. Idézet ennek a tévének a geeks.hu tesztjéből: "A 47LM660S-be természetesen az LG TruMotion névre keresztelt interpolációs megoldása is bekerült, ha ezt bekapcsoljuk, akkor az elektronika a meglévőkből másodpercenként 100 teljes képkockát számol ki. A tévé ezt kombinálja a háttérvilágítás villogtatásával – ez utóbbi funkció használata kötelező, semmilyen módon nem tudjuk kikapcsolni." forrás: [link]

A 42LV4500 ugye meg tavalyi , itt még rendesen megadták az adatokat, vagyis hogy TruMotion 100Hz és ott szerepel a speckók között, hogy 400Hz MCI [link].

Tehát van két tévé 400Hz MCI-val, ami valós 100Hz-es, gondolom a fent leírtakat nem vitatod, mert e két tévénél egyértelműen bebizonyosodott. Ha ezt elfogadjuk, akkor mást nem tehetünk, legalábbis szerintem, hogy akkor a 400Hz-es MCI-val a 42LM620 is valódi 100Hz-es.

Majd BBéci megkapja tesztelésre, és akkor majd kiderül, hogy mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#19048) BBéci válasza nightshadow (#19047) üzenetére


BBéci
titán

Addig még ki kell találnom, hogyan tudom pontosan, hitelesen megmérni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19049) blakey válasza nightshadow (#19047) üzenetére


blakey
titán

Nekem ezzel az a gondom, hogy sehol nincs leírva, hogy a 400Hz MCI minden esetben 100Hz. Szóval ez hol van leírva, mert ugye a 600Hz MCI-vel rendelkező tv is 100Hz-es. Na, akkor ha a 200Hz MCI 50Hz, a 400Hz MCI miért nem lehet 50Hz? :)
Az, hogy a 4500-as 100Hz-es volt és a 660-as 100Hz-es nem jelenti azt, hogy a 620 is az, bocs, de továbbra sem látom a konkrét levezetést. A logikáddal levezethető lenne, ha valahol konkrétan bizonyított lenne, hogy minden 400Hz MCI 100Hz valódi mozgásmegjelenítés. Ha minden 400Ht MCI 100 Hz, akkor a tesztben miért 300 sor a megjelenítés? Elírás, ha igen, akkor soha többet hdtvtest olvasás, ha valódi, akkor miért mondja az LG, hogy 400Hz MCI-vel a 620-as valódi 100Hz? Na nekem ezzel vannak gondjaim és valójában neked is. Engem tényleg nem zavar ha 100Hz-es, de egyelőre sehol nem találok konkrét, határozott bizonyítást.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19050) nightshadow válasza blakey (#19049) üzenetére


nightshadow
veterán

Majd BBéci kimondja a végső szót. Viszont az meglep, hogy az LG topikban nem esik szó arról a hdtvtestről.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.