Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9801) BBéci válasza Cocó (#9800) üzenetére


BBéci
titán

Az első bekapcsolás után felteszi a kérdést, milyen módban akarod használni. Ha üzletire állítottad, "factory reset" a megoldás, amivel az összes beállítás gyári értékre áll vissza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9802) Cocó válasza BBéci (#9801) üzenetére


Cocó
tag

Nem nagyon kérdezősködött, kiálított, utolsó példány volt. De amit mondtál bejött!
Köszi a gyors segítséget!
Üdv.

(#9803) BloodRay válasza BBéci (#9799) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem pedig 2 perc után fáj a fejem az shutteres 3D-től, szóval azért tökéletesnek nem mondanám. Hiába még a legjobb az ilyen megoldások közül.
Térérzetre is sokkal jobb szerintem az LG megoldása.
Ditheringet pedig lehet nálad nem volt, de én láttam. Fényereje pedig megint csak a körülményektől függ, hogy elég-e.
Szóval kinek a pap, kinek a paplan.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9804) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Egy kis vitára tenném fel ezt:[link]Ebben az árban,ilyen tudással tudtok-e mást ajánlani? Játékra is használnánk (X box 360) pendrive-ről film lejátszás.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9805) BloodRay válasza Sanyabá (#9804) üzenetére


BloodRay
veterán

Ilyen áron, ha ekkora 3D-s készüléket szeretnél akkor szerintem nagyon jó.
Mondjuk nem magyarországi forgalmazású a készülék, mert akkor 5 év garancia lenne rá.
LCD, LED vonalon mást nem ajánlanék ha kell a 3D. Ha 3D plazma is érdekelhet akkor még a Panasonic GT30, vagy a VT30 szóba jöhet. Szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9806) Sanyabá válasza BloodRay (#9805) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Gondolom nemzetközi lokalizáció van a garanciára ? A plazmát inkább hanyagolnám.
Köszönöm a hozzászólásod!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9807) BBéci válasza BloodRay (#9803) üzenetére


BBéci
titán

Az LG passzívja felezi a felbontást, ezért nem tartom alternatívának.
Nekem a IMAX okoz szédülést, a tévék egyáltalán nem. 13 hónapja, amióta 3D tévék vannak nálam, legalább 20 ismerősöm, családtagom nézett rajtuk filmet. Még azok sem panaszkodtak, akik hozzám hasonlóan kiakadtak IMAX-ban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9808) Sanyabá válasza BBéci (#9807) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Egy 42 colos képernyőn hogy veszed észre Imax hatást? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9809) BloodRay válasza BBéci (#9807) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyrészt szemenként felezi(viszont mivel egyszerre kapod a két "fél full hd-t" ugyan úgy teljes 1920x1080-at "lát" az agyad), másrészt ezt baromira nem veszed észre a megfelelő távolságból...
Én valószínűnek tartom, hogy kicsit több emberrel(köztük hozzáértővel) találkozom tv-k között és 10-ből 9-en a cinema 3D-s készülékek kipróbálása után rá sem akarnak nézni shutteres megoldásra... Egyedül plazmások szoktak még GT30-ban, vagy VT30-ban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9810) Tazsika


Tazsika
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, lehet nem fogadtam meg őket, de kihagyhatatlan ajánlatot találtam, ugyhogy beruháztam egy Sony 46NX710-be. Mindenféleképpen megérte, gyönyörű a tv, a képe is remek, a betekintési szög is nagyon jó, a többi meg nem érdekel. -:)
Sok sikert a vásárláshoz, ötleteléshez és örömökben gazdag tv nézést!

(#9811) BBéci válasza Sanyabá (#9808) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, még nem láttam 50 colosnál kisebb tévén 3D filmet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9812) BBéci válasza BloodRay (#9809) üzenetére


BBéci
titán

Ha tévék eladásával foglalkozol, akkor bizonyára több ember véleményét hallod, de amíg ezt nem tisztázzuk, nem folytatom a gondolatot, hátha félreértettem a szavaidat.
Azt sem tudhatom, mit értesz megfelelő távolság alatt. Maradva az előbbi 50 colos tévénél, annak 190-200 centi az ideális nézési távolsága, ahonnan igencsak észrevehető az általam kifogásolt felbontás feleződés.
Nálam alapértelmezett, hogy ha 3D, akkor plazma. LCD-re én sem akarok ránézni, két perc után elhajítom a szemüveget, mert zavar a crosstalk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9813) BloodRay válasza BBéci (#9812) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, úgymond tévék értékesítésével foglalkozok.
Ideális távolság alatt azt értem ahonnan az átlagember nézi, nézni szeretné a készüléket, illetve komolyabban amekkora távolság a készülék leírásában meg van adva. Csak mert a cinema 3D-s LG-knél van ilyen. Tehát ha te 2m-ről nézted az 55"-ost(mert 50"-os nincs), akkor kb pont 1m-el közelebbről nézted mint kellett volna.
És nem felbontás feleződést láttál, hanem el voltak tolódva a szemeknek szánt képek...
Fele felbontású képet itt csak akkor láthatsz ha félszemű vagy, vagy nem nyitod ki mindkettő szemed.
Az egyértelmű szerintem is, hogy ha aktív 3D akkor plazmában szabad csak gondolkozni. De az is, hogy aktív 3D nem kéne. És szerintem és az emberek többsége szerint sem a crosstalk a legzavaróbb. Ezt laikusok észre sem veszik még a legszarabb Samsungon sem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9814) BBéci válasza BloodRay (#9813) üzenetére


BBéci
titán

Én viszont (egyebek mellett) tévék tesztelésével foglalkozom, az aláírásomban szereplő magazinok számára. Tudtommal a passzív szemüveges 3D csakis a felbontás felezésével képes működni.

Idézek a geeks.hu, LG LW650S tesztjéből:
"Nyilván semmi sincs ingyen, így a passzív megoldásnak is vannak hátrányai; közülük a legfontosabb az, hogy az effektív felbontás 3D-ben feleződik, ami azzal jár, hogy a Full HD felbontásról le kell mondanunk, ezen kívül a függőleges betekintési szög is nagyon lecsökken. "

Érdemes megnézni a mérési adatokat is, botrányosan alacsony, 647:1 kontraszt és magas, 0,18 cd/nm fekete szint, ilyen tévé ingyen sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9815) BloodRay válasza BBéci (#9814) üzenetére


BloodRay
veterán

Én pedig az értékesítés mellett tesztelek, és szerintem még több modellel találkozok mint te. ;)
Gekks.hu pedig mostanában épp elég hülyeséget ír a tesztjeiben.
A felbontásfelezésről pedig már írtam. Szemenként feleződik csak. Viszont mivel mindkét szemed kapja egyazon pillanatban a fele-fele képet így az agyadban összeáll az egész. Erről jó pár bizonyítványa is van az LG-nek(levédték magukat azért). Az aktívnál meg időben eltolva, felváltva kapják a szemeid a full hd képet. Tehát kb ugyan ott vagy.
Csak mint írtam is a passzív LG-knek van egy minimális, optimális nézőtávja. Annál közelebbről nem a kisebb felbontást látod, hanem az eltolódott képeket.
Olvastam én is a mérési adatokat(elég marhaságnak tűnnek azok is), de ha láttad volna élőben a készüléket nem írnál olyan marhaságokat, hogy ingyen sem kellene...
Az internetes teszteken nagyon jól szereplő új Samsung LED-eken röhög pl mindenki a környezetemben(hozzáértők).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9816) ssaannyyii


ssaannyyii
csendes tag

Sony nx 710 bravia,egy widget feltöltés után eltünt a widget elérés.Utána internetes tartalom frissités és már semmi sem megy a tv-n ami internetes.Hálozat minden tökéletes
el is kezdi a letöltéseket irja a végén a home gomb alatt megjelenek az uj tartalmak de
sehol semmi.Help!!!Nincs jutube!!

(#9817) BBéci válasza BloodRay (#9815) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem Te írsz marhaságokat, ezért jobb lesz befejezni a vitát, mielőtt eldurvulna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9818) Mlnr To'm válasza BBéci (#9817) üzenetére


Mlnr To'm
tag

tud esetleg valaki egy részletes és szájbarágós leírást linkelni az lg passzív 3d megoldásáról?
Kíváncsi lennék, hogyan feleződik a képek felbontása, már úgy értem hogy milyen logika szerint.

(#9819) BBéci válasza Mlnr To'm (#9818) üzenetére


BBéci
titán

Több helyen olvastam erről, de linket nem tudok adni, hirtelen csak a geeks jut eszembe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9820) nismoka válasza BloodRay (#9815) üzenetére


nismoka
addikt

Egyszerüen fogalmazva kicsit eltolt képet ad minden második sor a 3D hez, akkor hogy adná ki a a felbontást az előző sorhoz? Tudomásom szerint 1920x540 3D ben a felbontás a passziv szemüveges LG TV-nél és ez látszik is...

[ Szerkesztve ]

(#9821) nismoka válasza Mlnr To'm (#9818) üzenetére


nismoka
addikt

Itt írnak róla igaz angolul. [link] Többek között a feleződő felbontásról is van szó.

[ Szerkesztve ]

(#9822) BloodRay válasza nismoka (#9820) üzenetére


BloodRay
veterán

Szemenként ennyi a felbontás, de egy időben kapod látsz két ilyen képet...
Normál látásnál is egyszerre látsz két eltolt képet(a két szemed más pozícióban van...) és ebből az agyad rak össze egyet. Nem látsz ott sem duplán dolgokat, illetve nem pislogsz felváltva a szemeiddel...

(#9817) BBéci -> Magyarázatot azóta sem kaptam miért is marhaság, de legegyszerűbb így lezárni egy vitát... Szerintem még ha el is úgy vennénk, hogy nem is látsz teljes full hd képet, akkor is sokkal élvezhetőbb a dolog mint bármely aktív megoldás és ez nem csak az én véleményem. Komolyan kérdezem, hogy te melyik új LG-t próbáltad és mi volt a gondod vele a gyakorlatban?

Link még egy teszthez cinema 3D-ről.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9823) Mappa


Mappa
addikt

üdv.

nem tudom melyik lenne jobb megoldás tv tuneres monitor vagy lcd tv

a lényeg hogy 27" lenne a plafon és méretben nem mennék ez alá még 26" ami ok.
32"(lcd) már hely hiánya miatt nem férne el....

összeg: 70-80k

konzol mellé használnám.... tv/film nézés az elenyésző lenne. (egy héten 1-2 óra kb.)

mi lehet a legjobb megoldás?

monitorból a legjobb alternatíva samsung p2770hd esik

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#9824) nismoka válasza BloodRay (#9822) üzenetére


nismoka
addikt

Értem amit mondasz de a valóságban egy szemeddel is teljes felbontást látsz, ennél a tv nél meg felezettet.

[ Szerkesztve ]

(#9825) BloodRay válasza nismoka (#9824) üzenetére


BloodRay
veterán

Valóban, de jó esetben nem egy szemmel nézed a tv-t. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9826) Mlnr To'm válasza BloodRay (#9825) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Leegyszerűsíteném.
2*1920*1080=2*(1920*1080)/2

Szerintem gond van ezzel az egyenlettel...

(#9827) nismoka válasza BloodRay (#9825) üzenetére


nismoka
addikt

Mi a helyzet az sbs 3D vel? Azzal mit csinál?

(#9828) BloodRay válasza Mlnr To'm (#9826) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem is van vele gond rendesen. Hol van "2*1920*1080"? :U

(#9827) nismoka -> Az egyértelműen már nem a csúcs minőség, de bőven élvezhető, elég sokat nézek ilyet is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9829) nismoka válasza BloodRay (#9828) üzenetére


nismoka
addikt

SBS 3D esetén 960x540 a felbontás, hát ez már alig jobb mint egy sima DVD minőség... Nagy képátló esetén ez már kevéske.

(#9830) BloodRay válasza nismoka (#9829) üzenetére


BloodRay
veterán

55"-on is néztem már sbs-t és mondom élvezhető. De persze valóban nem az igazi azért, itt látszik, hogy nem tökéletes a forrás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9831) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Van egy LG 42LD565 ös LCD tvm.. Szeretném frissíteni a fw -t, viszont sehol nem találtam hozzá semmi infót. A Tv menüben van frissítés panel viszont mivel analóg a kábel tv-m így nem aktív. Van tapasztalata ezzel kapcsolatban valakinek? Előre is kösz

(#9832) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

SOS kell rendelnem 2db 42" LCD TV-t az olcsóbb kategóriából, feltétel a FullHD és ha lehet LED-es legyen. Tipp, hogy mit rendeljek?

(#9833) Mlnr To'm válasza BloodRay (#9828) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Egy aktív szemüveges megoldásnál pl :)

Ja és ma benéztem egy boltba ahol ki volt állítv egy asszem 40-es passzív3d-s tv, ki is próbáltam és hát érezhető a felbontásfeleződés. DE nagyon is szép és mélly volt a 3d hatás.

[ Szerkesztve ]

(#9834) BloodRay válasza Mlnr To'm (#9833) üzenetére


BloodRay
veterán

Aktív szemüveges megoldásnál nem 2*1920*1080-t fogsz kapni, hanem 1920*1080-t felváltva egyszer a bal, egyszer a jobb szemedre időben eltolva.
Zavaró volt számodra a felbontás csökkenés? Milyen messziről próbáltad?

(#9831) Bigmasterl -> Frissíteni az usb keresztül tudod, hivatalos weboldalról letölthető frissítésekkel(ha vannak), vagy esetleg külföldi régiók hivatalos oldalán lehet próbálkozni, néha oda előbb kijönnek az újabb firmware-k. Csak utóbbi esetben vigyázz, hogy 100%-ig egyező legyen a másik régióban forgalmazott modell(típusszám nem garancia).
"A Tv menüben van frissítés panel viszont mivel analóg a kábel tv-m így nem aktív." -> Itt a firware frissítés menüpontra gondolsz a beállítások menüpontban, vagy a tv hangolás menüpontban lévőre? Utóbbi csak a digitális csatornák frissítését biztosítja.

(#9832) diegho -> Talán a normálisabb minőségű ledek közül még a Philips 5605-ös a legolcsóbb. Ha nem zavar, hogy nincs optikai hangkimenete. Esetleg LG LE5300, vagy Samsung C6000 jobb választások még ha találsz jó áron.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9835) Joy001


Joy001
tag

Sam D8000 teszt: [link]

(#9836) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

LCD tv-t keresek, már néhány hónapja nézegetem a honlapokat, de nem érzem úgy hogy ki tudnék igazodni a választék között.
Alapjában véve egy FullHD-s 32" környéki (leginkább 32", mivel esetleg egy 37"-os férne el, de akkor már kis átalakítást kellene eszközölni) tv lenne jó. Nem fontos led-esnek lennie, mivel az adatokból azt olvastam ki, hogy csak minimális fogyasztásbeli különbség van köztük.
A tv-t tévézésre :) , de főleg filmnézésre (médialejátszó) és számítógéppel összekötve játékra is (nem FPS) használnám. Nagyjából 140e (150e) Ft-ig lenne ideális.

Jelenleg leginkább a Sony KDL-32CX520 -t szemeltem ki. Ezen kívül a Sharp LC32FH500E és a Sharp LC32FB510E tűnt fel mostanában.

Van valami tapasztalatotok a felsorolt típusokkal, vagy tudtok valami jobbat ajánlani? Előre is köszönöm. :)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9837) Mlnr To'm válasza BloodRay (#9834) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Zavarónak nem mondanám, inkább csak érezhetőnek. Kb 1,5m-ről néztem, oda volt beállítva a "fókuszpont".
Úgy értem a 2*1920*1080-as felbontást, hogy mind két szem annyit lát, szemben a passzív 1920*540-el, ez mindenképpen több információ az agynak.

(#9838) nightshadow válasza CheGhost (#9836) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem nagyon érdemes már 50Hz-es tévét venni szerintem. A tavalyi 100Hz-sek elég jó áron kaphatók:

- 32C630 [link]
- 32C650 [link]

(#9839) headhunter


headhunter
addikt

Samsung LE-32C650 vagy Panasonic TX-32D25? :F (+35.000 Ft)

[link]

(#9840) nightshadow válasza headhunter (#9839) üzenetére


nightshadow
veterán

Panasonic TX-L42D25 review: [link] Nevetségesen alacsony a kontrasztarány: 747:1

(#9841) BloodRay válasza Mlnr To'm (#9837) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs fókuszpont beállítási lehetőség sajnos. 1,5-2m-ről jó már elvileg.
Továbbra sem érted látom, hogy nincs aktívnál 2*1920*1080 felbontás, csak 1920*1080, mert a két szem nem egyszerre kapja a képet. Ami viszont ugyan annyi mint az egyszerre látott 2x1920*540.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9842) Joy001 válasza nightshadow (#9838) üzenetére


Joy001
tag

Azért említsük már meg a C650 árnyoldalát is.
Mivel itt mostanában szinte csak ezt ajánlja néhány forumozó beruháztam egyre, megbántam a vételt.
Rossz betekintési szög, nem pont szemből kékes fekete, és bevilágítás is jellemző rá (S-PVA panel). Hang szinkron problémák.
CI modullal DVB-T kódolt adásoknál probléma.

[ Szerkesztve ]

(#9843) Joy001 válasza BloodRay (#9841) üzenetére


Joy001
tag

Egyetértek veled, az LG passzív 3D-től jobbat még én sem láttam.

(#9844) CheGhost válasza nightshadow (#9838) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Oké, köszönöm a választ. Megfontolom.

Egyébként a listámon is megtaláltam ezeket a típusokat, szóval úgy néz ki, jó irányba haladok. :)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9845) nightshadow


nightshadow
veterán

At RTL Klub augusztus 29-én átvált a 16:9-es képarányra, s várhatóan ezzel egy időben HD tartalmakra is lehet számítani: [link]

(#9846) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

60k körül +22"-os (tehát nagyobb legyen) fullHD-s tévét tudtok nekem javasolni? vagy ennyi pénzért sokat várok? :)
semmi extra nem kellene (nem kell wifi bele és hasonló parasztvakító qtyü :D)

ez megéri a pénzét vajon?

[ Szerkesztve ]

(#9847) nightshadow válasza CoolBoy323 (#9846) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem sokat vársz, ennyi pénzért nincs ilyen. Amit kinéztél az Aldi-ban, az szerintem felejtős. Annál 7 ezerrel kerül többe ez a Sharp LC-22LE320E (ez is Full HD): [link] árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9848) Mlnr To'm válasza BloodRay (#9841) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Elfogdom az álláspontod, bár tényleg nem értem tisztán, hogy miért lenne ugyan az a két eljárás eredménye.

(#9849) amadeus11 válasza nightshadow (#9845) üzenetére


amadeus11
senior tag

OMG nem hiszem el ! :C :C :C

There is a star

(#9850) metron válasza BloodRay (#9815) üzenetére


metron
tag

"Viszont mivel mindkét szemed kapja egyazon pillanatban a fele-fele képet így az agyadban összeáll az egész."

Nem fele-fele kepet kap, hanem "ugyanazt" (csak nemileg kulonbozo "szogbol") lefelezett sorinformaciokkal. Durvan egyszerusitve jon az egyik kep a bal szemnek, ebbol eldobal minden 2. sor informaciot es a helyere berakja a jobb szemnek levo kep sorait. 1 sor bal szem, 2. jobb szem (vagy forditva.). Ezt megjeleniti, majd a szemuveg szetszedi a polarizacio miatt a bal szemre, jobb szemre.
A szemenkenti ilyen modon torteno felezesbol a budos eletben nem lesz 1080p. (VAgy ha lenne, akkor nem 3D-s kepet kapnal, hanem csak 2D-t)A felbontas felezopdik, ez NEM kerdes!

"Erről jó pár bizonyítványa is van az LG-nek(levédték magukat azért). Az aktívnál meg időben eltolva, felváltva kapják a szemeid a full hd képet. Tehát kb ugyan ott vagy."
Javaslom neked azt a videot ahol az LG kepviseloje elmeseli szepen, hogy "Although It doesnt deliver full HD 3D experience.."
Elso video 3:40 korul [link]
Felbontasban nem ugyanott vagy a pasziv es aktiv 3D-vel. Lehet, hogy jo, meg kenyelmes es tetszik, de pont a salesman ne allitson mar hulyeseget.

"Csak mint írtam is a passzív LG-knek van egy minimális, optimális nézőtávja. Annál közelebbről nem a kisebb felbontást látod, hanem az eltolódott képeket."
Minden video anyagnak merettol es felbontastol fuggoen van egy "idealis" nezesi tavolsaga, ami pont a szemed fizikai felbontokepessegetol fugg! Nem varazslas. Az LG pedig a passziv 3D-re nagyobb nezesi tavolsagot ajanl, mint a 2D full HD-re, pont azert, hogy ne vedd eszre a lefelezett felbontast. HA kozelebb ulsz akkor nem eltolodott kepeket fogsz latni, mert amugy az xtalk lenne, hanem szepen eszre veszed a romlott felbontast.
Ezt a fenti videoban szepen ki is marketingelik. Ahol nem azt mondja, hogy a rontott felbontas miatt kell tavolabbra ulni.hanem az emberek amugy is tavolabbra ulnek mint a full hd-hez ajanlott optimalis, ezert a tesztekben ezen a tavolsagokrol az emberek nem latnak kulonbseget:)
Tehat szep es jo es kenyelmes meg olcso, de ha mar full hd tv-t veszek es 3D-t akarok nezni, akkor minek vegyek "fel"HD tv-t 3D-re akarmilyen fancy is? HA valakinek megeri persze vegye. Nekem egyelore egyik techologia sem erte meg:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.