Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8451) syler123 válasza nightshadow (#8447) üzenetére


syler123
veterán

Nem fontos drága tv ha ajánlotok jó alternatívát, a maradék 1%-ban sima tivé nézésre lesz használva, filmet egyáltalán nem nézek majd rajta, szóval filmet se kell hogy lejátsszon, mert azt úgyis a napppaliba nézem bluray házimozin, szobámba nem tudom jól elhelyezni.
Szóval a lényeg hogy szépen muzsikáljon rajta a játék, és ne legyen randa képe. Vagyis szép kontrasztos képe legyen.

(#8452) syler123


syler123
veterán

Sokan dicsérték a c650es samsungot, tényleg szép képe van? Ez inkább tv nézésre lenne, meg hd filmekhez. Valaki írna innen saját tapasztalatot a tv-ről?

(#8453) dh66e válasza syler123 (#8452) üzenetére


dh66e
veterán

samu topicban van infó róla dögivel.

(#8454) marco2


marco2
csendes tag

Sziaztok van egy lg full hd és led tv ém kűlső merevlemezröl ha dvdét akarok nézni nem tudom teljes képernyöre kihozni csak középen van a kép kis kockában. A full hd és fílmek azok tökéletesek.

(#8455) nightshadow válasza Tihemer (#8449) üzenetére


nightshadow
veterán

Ami fontos lenne az, hogy rosszabb ne legyen mint az EX500-as.

Nem rosszabb. A 190k az EX505-ért nem rossz, mert a neten kb. 208k. Az EX500 viszont 178k körül van. [link]

(#8456) nightshadow válasza syler123 (#8451) üzenetére


nightshadow
veterán

Játékra itt a 32C530-at szokták ajánlani, mert annak is alacsony az input lagje, 14 ms körül van.

32C530 [link]
Árak: [link]

A Sony-k közül az 32NX500-nak szintén 13ms körül van az input lagje, igaz ez drágább, mint a C530.

32NX500 [link]
Árak: [link]

Ezeken a tévéken szvsz biztos, hogy nem lesz olyan szép a tévéadás, mint az először kinézet 155k-ás Philipsen, mivel nem egy kategóriában vannak, de jóval olcsóbbak is. Bármelyiket is veszed, élőben mindenképp nézd meg, hogy egyáltalán tetszik-e a képük. Mindenesetre, ha játékra kell a tévé, akkor az input lag a legfontosabb adat, amit nézned kell, utána jön minden más.

(#8457) syler123 válasza nightshadow (#8456) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, ezek tényleg jó áron vannak.

(#8458) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Sziasztok!
Egy érdekes problémám adódott, a felállás a következő:
ORION lcdpt32s 32" LCD TV hozzákötve egy PC-hez monitornak.
Heteken keresztül minden jól működött VGA csatlakozóval, de a filmeknél és játékoknál
ha gyors oldalirányú mozgás volt, érezhetően szakadt a kép. Átváltottam HDMI-re
1-2 órán át minden jól működött, sokkal szebb, élesebb volt a megjelenítés, majd egy OpenGL játék (CS:CZ) felbontást váltott amikor elindult, és a tv valamiért lekapcsolt, majd csak áramtalanítás után engedte visszakapcsolni magát. Ezután a kép teljesen elcsesződött, olyan hatást kelt, mint amikor a TV natív (1360*768) felbontásánál nagyobb, pl 1920*1080 felbontást állítok be, és a tv továbbra is a natív felbontáson, picit elmosódottan, vibrálva, szoftveresen lekonvertálja, de megjeleníti a nagyobb képet.
Mind az ikonok, mind a szöveg sokkal életlenebb mint VGA-n vagy mint a fent említett még jól működő HDMI-s kép a "váltás" előtt. Semmilyen felbontásban nem jobb, max rosszabb az élesség, olyan mintha "sharpness" érték lenne állítva, de ilyen beállítás se a TV-n, se a HD 4550 kártya driverében nincs. Se ClearType, se Catalyst CC beállítások nem javítanak a dolgon. Minden szöveg, kép, ikon rosszabbul jelenik meg.
És a végére: ha visszaváltok VGA csatira, ott ugyan olyan éles mint volt.
Ötletek, vagy tapasztalatok ?

(#8459) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

LOL nem smileyt akartam, oda Condition Zero-t írtam csak pont betaláltam a rövidítést xD

(#8460) GrmnShepherd válasza GrmnShepherd (#8459) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Még egy ami talán fontos:
A tv menüje ha VGA-n jön a jel 1360*768-at ír ki, ha HDMI-n akkor 1080p-t.

(#8461) Rick4 válasza GrmnShepherd (#8458) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a csúszka neked hogy áll? Nálam ettől lett tökéletes.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8462) hoffman_ válasza nightshadow (#8443) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, olyan 2-2,5 méter. Most 4 méterről nézek egy 26"-osat, tehát 32" esetén is sokkal jobb lenne a helyzet, de nagyon szemezek a 40"-nel. Tudom, hogy a Sony nem gyárt 37"-et, azért kérdezem, mert nem tudom, hogy mennyivel rosszabb az a panel. Bár, ahogy írtam, a 161 és a 178 már mindegy lenne.

Béci:

Hát, akkor ezt se ma fogom megtudni :D Nyilván van különbség, ezt nem tagadom, csak nem tudom miben lehet ennyi. (Mondjuk egy Ferrari és egy A8 között sem csak a márka a különbség)

A héten megint voltam véletlenül egy MM-ban, és láttam a C9000-es Samsungot, hát megint meglepődtem, hogy milyen vékony, eszméletlen :)

Cyrin #8450:

Ezeket még aznap megtaláltam, jó hogy megkérdeztem.. :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8463) nightshadow válasza hoffman_ (#8462) üzenetére


nightshadow
veterán

2,5 méterre már érdemes a 40"-et venni. A 40EX500 most kb. 180k körül van: [link]
Az utód az EX520 lesz, de ez kb. 230k-ról indul, és ez már edge-Led-es lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8464) afar


afar
csendes tag

Sziasztok!
Tv-t szeretnék venni televíziózásra és USB-ről filmnézésre.
A jelöltjeim:- KDL32EX302 Sony
-KDL32BX400 Sony
Melyik a jobb? Mindkettőt 100 eFt-ért tudom megvenni.ABX400 tud lejátszani pendrive-ról?
Köszi!

(#8465) GrmnShepherd válasza Rick4 (#8461) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Nem, sajna nem nagyon változtat rajta, és semmilyen más opció sem... :-(

(#8466) hoffman_ válasza nightshadow (#8463) üzenetére


hoffman_
nagyúr

AV pl*netben tervezem venni, 178-ért, utánajártam már sokszor. Más kérdés, hogy augusztusra lesz annyi pénzem, hogy belevágjak. Bútorozok, és festünk is közben, tehát megy a pénz sajnos nagyon. Az is lehet, hogy csak 32" lesz belőle. Viszont ha leesik az ára egy picit, akkor sokkal hamarabb tudok rámozdulni. Ha az új típus és a sok idő miatt lemegy 150/160k-ra, akkor nem kérdés.

Azt is tudom, hogy az 520-as már edge-ledes, pont azért nem is igazán akarom, meg nem is tetszik jobban mint az "öregebb".

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8467) nightshadow válasza afar (#8464) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX302 HD Ready, a BX400 Full HD. Mkv-ét egyik se tud lejátszani, csak JPEG/MP3/DivX/Mpeg4-et. Ha mkv-ét akarsz nézni, akkor mindenképp külső lejátszó kell.

(#8468) nightshadow válasza hoffman_ (#8466) üzenetére


nightshadow
veterán

Te augusztusban már nem fogsz kapni EX500-at, már jóval előtte kifut. Addigra az EX520-nak már fog esni az ára 230k-ról, de nem valószínű, hogy lemegy 180k-ra ilyen rövid idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8469) hoffman_ válasza nightshadow (#8468) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ettől félek én is kicsit. Azért bízom benne, hogy nem fog eltűnni minden polcról addig. Mert az is biztos, hogy előbb nem fogok rá költeni, tekintve a nyári terveim...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8470) afar válasza nightshadow (#8468) üzenetére


afar
csendes tag

Ezek a Sony-k jobbak mint a Samsungok azonos árfekvésben? A BX400 vagy az EX402 a jobb a két FullHD közül?
Illetve milyen márkát ,típust tudnál ajánlani,ami USB-ről korrektebben játszik le ennyi pénzért?

(#8471) nightshadow válasza afar (#8470) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX402 és a BX400 ugyanaz a tévé, csak designbeli eltérés van a kettő között. Ezek nagyjából egy kategóriában vannak árban és tudásban a Samsung 32C550-el: [link]
A C550 beépített médialejátszója viszont fejlettebb, lejátssza az mkv-ét is. A képminőséget meg mindenképp élőben össze kell hasonlítani, hogy neked melyik tetszik.

(#8472) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, a nagy tv-t még mindig nem vettem meg, de most már az lg 52ld550 ára megnőtt, így már tárgytalan.
Viszont a figyelmem középpontjába került a samsung LE55C650L1WXXH.

Látom különböző panelokkal szereltek vannak a piacon, amikkel lehet nagyon mellé fog is akár.

Az lenne a kérdésem, hogy most akkor ha jól értem az S-PVA , AUO és CMO trió közül az első lenne a legjobb, nem?

Filmnézés és játék a fő profil.

Hogy tudom vásárlás előtt megállapítani, hogy a tv, amit venni fogok milyen panellal rendelkezik?

Írjátok, hogy nagy az input lag.
Egyelőre számítógéppel szeretnék vele játszani, később elképzelhető egy konzol is.
Mennyire zavaró az input lag gép és konzol esetében?
Melyik panellal érhető el a legjobb játékélmény?

Előre is köszi!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8473) hoffman_ válasza Zirowe (#8472) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát attól is függ, hogy mivel játszol. Multi fps-ben nem leszel heccsátbajnok. Alapvetően a 20-30ms még játszható kategória szokott lenni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8474) afar


afar
csendes tag

Sziasztok!
1.A Sony KDL 32BX402 vagy a KDL 32EX402 a régebbi konstrukció,kb. mikor volt új széria e kettő?
Egyáltalán mit jelentenek ezek (B és E) ?
2.A Sony tunere vagy a Samsung,LG több funkciója a nagyobb előny azonos árnál?
3.Az LG 32LE3300 Usb-ről lejátssza a feliratot? Nem akarok nagyon LED-es TV-t,ám annak a movie funkciója erősebbnek tűnik és árban ott van,mint az előbbi Sonyk.(Úgyis csak filmet és TV-t akarok nézni.)
Vagy inkább vegyek LCD 37 vagy 40"-os Samsungot vagy LG-t HD Ready-ben?
4.Hol kapok Kecskeméten a legolcsóbban TV-t a fentiekből?
Köszönöm ,ha tudsz válaszolni!

[ Szerkesztve ]

(#8475) hoffman_ válasza afar (#8474) üzenetére


hoffman_
nagyúr

LED-es tévét ne keress ilyen árkategóriában. HDready-t pedig szintén ne akarj már 32"-től felfele. (ergó az LG mindenképp felejtős) Ha ilyen árban vásárolsz(100k+), akkor a legtöbb budapesti cég potom pénzért házhoz viszi már a csomagot.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8476) Joy001


Joy001
tag

Sziasztok!

Sony EX700, EX710 között mi a különbség?
Melyik az újabb kiadás?

(#8477) Zirowe válasza hoffman_ (#8473) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Főleg fps lenne..
A mostani lg tvimen 2,5-4ms a reakcióidő (ha ez ugyanez), azt észre se veszem.
És akkor ez ennyire zavaró tud lenni?

És mi a helyzet a panellutrival?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8478) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

üdv.
tv vásárlás elött állok, durván 120ezret költenék rá, lcd tv-m még nem volt, így nem nagyon tudom, hogy milyen márka és típust nézzek ... lcd, plazma? led-es? ha valaki tudna ajánlani pár típust, azt megköszönném (32"esben gondolkodom, de ha nagyobb az sem gond - full hd mindenképp), főként hd filmek nézésére lenne, illetve sport műsorok tv-ben

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#8479) wiggen123


wiggen123
aktív tag

T-home sat tv-hez vennénk most egy 32"-os lcd-t. Érdemes-e Full HD-t venni, vagy képminőségileg jobban járunk a HD-ready-vel? Elsősorban a tv megy majd rajta, nagy ritkán HD tartalom dvd-ről, vagy laptopról.
Pár ezer forint a különbség és nem tudom jobb-e, vagy rosszabb a magas felbontás a sat-tv minőségéhez :F

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#8480) tupacamaru válasza Zirowe (#8477) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az nem ugyanaz sajnos. :( Az inputlag az az idő ami eltelik a TV-be beérkező jel és a megjelenítés között. Ez több 10 ms szokott lenni. Te egy pixel reakció idejét adtad meg, ennyi idő alatt képes váltani.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8481) parker75


parker75
tag

Sziasztok !
Nemrégen vettem a gyerekeknek egy Orion lcd t22-dvdc tipusú tv-t.
Két problémám van vele !
Az első : nemrégen elkezdett lefelé csúszni a fehér színű ragasztó csík ami a kijelzőt rögzíti a műanyag kerethez.(már vagy 5-6 mm belógása van a képbe-elég zavaró !)
A másik problémám : A beépített DVD lejátszó része teljesen FEKETE-FEHÉRRÉ vált pár napja. A betöltő képernyője is fekete -fehér.
-Először azt gondoltam a gyerekek nyomkodtak el valamit .De én sem találtam semmilyen beállítást amiben ezt a dolgot lehetne állítani ( első kanyarban PAL-NTSC problémára gondoltam-de minden AUTO-n van)
TV módban minden jó-színes !
Segítséget-Ötleteket várnék !
Vagy rohanjak vissza az üzletbe kicseréltetni garanciába.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8482) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam egy másik fórumon Sony 40EX500 tévéről egy véleményben, hogy a kép és a hang csúszik 0.1 másodpercet filmnézéskor PC-vel összekötve. Input lagra gyanakodott a tulajdonos, mert semmilyen beállítás változás nem hozott eredményt.
Kérdésem az hogy akinek ilyen tv-je van tapasztalt-e bármi ilyet, vagy akadozást?
Illetve játék alatt az input lag ami elvileg magas mennyire zavaró?

Ilyen LCD-t szeretnék de ez az probléma egy kicsit elbizonytalanít...

Köszi a válaszokat előre is!

(#8483) BBéci válasza parker75 (#8481) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, szervizben a helye! Jobban járnál, ha pénzt kapnál helyette, mert amelyik készülékkel a leírtak előfordulnak, az messziről kerülendő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8484) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, abban, hogy vajon mennyit érhet a TV-m?

Erről lenne szó

Előre is köszönöm :R

(azt mondták nekem a PC beárazós topikban hogy van ugyanilyen topik, ami TVkel foglalkozik, de nem találtam meg :B )

(#8485) BBéci válasza ittakary (#8484) üzenetére


BBéci
titán

Ha jól látom, 2004-es modell, ráadásul hibás. Annyiért kell eladni, amennyiért elviszik.
Inkább nem írok árat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8486) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok Guruk!

Most biztos meg fogtok lepődni, de tanácsot kérnék. :)
TV vásárlás előtt állok, de csak az alapdolgokkal vagyok tisztában és nem szeretnék elavult, vagy valamilyen gyengébb szériájú készülékbe belefutni a tapasztalatlanságom miatt. Ezért arra kérnélek benneteket, hogy ajánlatok olyan készülékeket, amelyeket szerintetek érdemes megvenni, mert beváltak, vagy jókat hallottatok róla.

Amit tudok:
37-40'' képátló (ennél nagyobb nem fér el, olyan 3-3,5 m-ről néznénk)
LED-es (egde és backlitről olvastam, de nem tudom, hogy van-e érezhető a különbség közöttük, megéri-e az árát a jobb)
Full hd, de a 3D-re nincs szükségem,
és kb. 200 ezer forintot (± 20 ezer) szánok rá.

Köszönöm előre is a javaslataitokat! Ezenkívül írtó sokat segítene bármilyen tanács amire a vásárlás előtt figyelnem kellene.

red

never go full retard

(#8487) hoffman_ válasza redwhite78 (#8486) üzenetére


hoffman_
nagyúr

LED a 150-250 ezres kategóriában még inkább hátrány, mint előny. Én a megadott ársávban ezt venném jelen pillanatban. FullHD, 100Hz, 40", no LED, no 3D, pure beauty. (37"-es nem jó, más a belseje, de ár alapján elvileg ez nem is lesz probléma)

Hacsak a LED nem kritérium. Akkor majd a szakik majd megmondják a tutit. De CCFL-ben ez a TV top3-as. És, hát, Sony :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8488) #09634560 válasza redwhite78 (#8486) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vagy például elég sokan megelégedéssel használják a Samsung 40C650 tévét, ráadásul 100 hz-es.Az említett Sonytól olcsóbb. Ebben az ársávban nem érdemes LEd-est venni, mert1-2 bevált modell akad csak(philips 40PFL5605/6526 és LG 41LE5500)

[ Szerkesztve ]

(#8489) hoffman_ válasza #09634560 (#8488) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én megadom a Sony-nak azt a plusz 3 ezer forintot :P ;] De ettől függetlenül áll, a C650 is szintén bestbuy.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8490) #09634560 válasza hoffman_ (#8489) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így van. És én sem vettem el a Sony "fényét",az is jó tévé. :K Mindössze alternatívát említettem. ;]

(#8491) vlevi válasza hoffman_ (#8487) üzenetére


vlevi
nagyúr

"És, hát, Sony"
Nézegettem én is a Sonyt, de nálam az is szempont volt, hogy a Samunak viszonylag "okos" a beépített lejátszója. Nagyon sok formátummal (pl. dts hangú mkv) is elboldogul, ami a Sonyról sajna nem mondható el. Így hát, C650 lett belőle.

(#8492) hoffman_ válasza vlevi (#8491) üzenetére


hoffman_
nagyúr

...(pl. dts hangú mkv)...

Ez mondjuk teljesen jogos. Én is EX500-at tervezek, és szívom is a fogam rendesen az mkv miatt. Így kénytelen leszek majd bekapcsolni a gépet is. Pedig tök jó lenne, ha emiatt nem kéne mennie. Bár amennyit megy, igazából nem oszt, nem szoroz. Viszont nekem a Samu pirosas beütése nem tetszik annyira, emiatt kiesett. Ez viszont teljesen szubjektív :)

Sanci38: Igen jót ráadásul :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8493) vlevi válasza hoffman_ (#8492) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy pedig ez Asus O!Play, vagy hasonló lejátszó.

(#8494) BBéci válasza #09634560 (#8488) üzenetére


BBéci
titán

Tegyük hozzá, hogy 3,5 méterről nézve nem sok különbséget lehet látni a 40 colos tévék képminősége között! Még a 1080p és a 720p felbontás sem különböztethető meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8495) hoffman_ válasza Zirowe (#8477) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Panellutri az Sony-nál nem igazán van(kivéve - 37"-est nem szabad, a többi jó). A Samsungnál lehet, de nem vagyok benne otthon, keress rá a topicban, sokat írtak róla. A képfrissítés nem tudom mennyire lesz zavaró igazából fps-nél, csak az olvasottakra tudok hagyatkozni, mert nem próbáltam még multizni TV-n. Alapvetően a topicban viszont a Philips tévéket mondják jobbnak játékra. Sonyból az EX500, Samuból a C650 szokott ajánlva lenni, de nem igazán játékra. Keress rá a típusokra, és a játék/lag kombóra, elég sokat kéne kidobjon.

vlevi:

Persze, az is opció, de a fene(én) se akar még egy olyat is venni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8497) #09634560 válasza BBéci (#8494) üzenetére


#09634560
törölt tag

:K
De a 46-os C650 is kijön 240 ezer alatt.

(#8498) BBéci válasza #09634560 (#8497) üzenetére


BBéci
titán

Örülök, hogy megemlíted, jó ötlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8499) nightshadow


nightshadow
veterán

Első ránézésre ultra-brutálisak lesznek az új Samsungok árai. Gyakorlatilag még a 32”-ek is 200k-ról indulnak, a 40”-sek meg a többség számára megfizethetetlen. Remélhetőleg év végére radikálisan csökkennek:

UE-32D [link]
UE-40D [link]

LE-32D [link]
LE-40D [link]

[ Szerkesztve ]

(#8500) gejala válasza nightshadow (#8499) üzenetére


gejala
őstag

Ezek tutira a szokásos árgépes kamu árak. Kizártnak tartom, hogy ennyibe kerüljenek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.