Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9751) BBéci válasza mpierre (#9750) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lenne vállalható?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9752) Dr. Oid válasza Sanyabá (#9738) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

szia,
köszi a választ. 32 colos full hd-s LG-t láttam 80ért időközben az Auchanban. új tévére ezért kb ennyit szánnék max, de nyilván van hova tennem a pénzt, ezért olcsóbb is érdekel.
használt is szóba jöhet, megbízható eladótól, ha lehet, garival, számlával.
üdv

(#9753) BBéci válasza Dr. Oid (#9752) üzenetére


BBéci
titán

Azért azt ne feledd, hogy olcsó húsnak híg a leve!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9754) feriferiferi


feriferiferi
csendes tag

Újabb kör, újabb elkeseredés.
Az alábbi tévéket néztem meg, digitális jel, Rtl-Tv2-Duna SD adással.

Katasztrófális képminőséggel:
SonyHX800
SonyEX500
SonyEX720
PanasonicE30E
SamsungD8000
SamsungD5500
LG LW570s

Bevallom egyetlen egy kép volt elfogadható: Panasonic G30. Ez szépen skáláta fel a rongy SD tartalmat is. Node ez meg plazma és állítólag 3 óra után beleég a logó.
Egy 300ezres tévénél nem tudom elfogadni, hogy kapcsolgassak, meg nézzek más csatornát.

A SonyH800 még az M1_HD-n is olyan pixelháborút rendezett, hogy időnként a főszereplő manus szemöldöke az orrára csúszott. LCD volnalon LG5500 37"-on volt a leginkább elfogadható.

RTL-TV2 valaha képes lesz átállni, 4:3-ról 16:9-re?
Gyártanak esetleg valahol 37"-40"-os HDTV-t CRT-vel?

(#9755) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Írtam a PC-Dreamnek, hogy SQ paneles LE40C650-et szeretnék, ezt a választ kaptam:

A készülékeken kb. 3 hónapja nem tünteti fel a Samsung
a panel típusát, a sofőrjeim szerint (láttak már néhány tv-t),
a jelenleg raktáron lévő készülékekben SQ panel van.
A jelenlegi megjelölése a panelnak 01 vagy 02.

Na most nem az a helyzet, hogy akkor hátul bekukkantva kell megnézni a panel típust, és ott valószínű látható?

Mi lenne ez a 01 és 02?

(#9756) BBéci válasza feriferiferi (#9754) üzenetére


BBéci
titán

Orbitális baromság, hogy 3 óra alatt beég a csatornalogó!
Gyere el hozzám, nézd meg az 5 hetes Pana tévémet, semmiféle beégést nem találsz rajta, pedig egyáltalán nem foglalkozom logókkal és hasonlókkal! Úgy használom, ahogy nekem tetszik.

Azt is figyelembe kell venni, hogy a full HD tévéket nem SD adás nézésére találták ki, arra megfelel a CRT, esetleg a HD-ready felbontású panelek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9757) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

ja és még egy lamer kérdés: mi a helyzet az ún. monitor-tv kombókkal? miben tudnak kevesebbet, miben mások, mint egy sima tv d-sub bemenettel?

(#9758) feriferiferi válasza BBéci (#9756) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

A plazma topik tele van ilyen tapasztalatokkal.
Én lennék a legboldogabb, ha nem lenne igaz, mert könnyű lenne dönteni.

Azért vagyok elkenődve, mert a piacon nincs egyetlen típus sem, amit ne fikáznának.
Még a felsőkategória LG LE8500-as is lehuzzák a banding miatt, a PanaLCD-ket szintúgy (E30E kapott pl pofont) D25-öt még nem láttam SD minőségben, illetve LG LV570S-t (LW570S-t igen, az nem győzött meg).

Szal ha a piacon lenne 40"-os CRT HDTV már rég túl lennék a dolgon.
De nincs. Sehol nem is találni. Szóval ha van valakinek valami ötlete...

(#9759) tomic válasza feriferiferi (#9758) üzenetére


tomic
addikt

Nem igazán tudom elhinni ,hogy 3 óra alatt beégne. Gondolj bele ki a franc venne akkor plazmát. Mellesleg tele lenne velük a szervíz, stb...
Amúgy egy cipőben járunk. Mármint kép minőség keresésében.
Pénzem meg van rá és nem tudok venni egy olyan tv-t ami megfelelne minden téren.
Hiába mondja mindenki ,hogy nem sd adásra vannak tervezve, ha a legtöbb felhasználó kb 70-30% azt nézi rajtuk.
Full hd a legtöbb felső kategoríás tv-n szép.

(#9760) feriferiferi válasza tomic (#9759) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Yep, én sem értem a logikát.
A magyar emberek 90%-a SD adást bámul 4:3 formátumban, max torrentről leszedett filmeket bámul. Miért nem gyártanak erre az igényre is készüléket? :):):)

A CRT 8 éves tévémnek bár semmi baja, de már kicsinek találom.
A cserére kínálat nincs. Költenék én drága készülékgyártó cégek, de nincs mire.

(#9761) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Segitséget kérnék monitor vagy lcd tv vásárlás ügyében!
Pc és tv nézéshez kellene.Nem tudom melyik lenne a jó választás nekem.A monitor-tv vagy külön monitor amihez kell tv tuner?
Digi a szolgáltatóm és olyan megoldás kellene hogy menjen rajta a dvb-c vétel.

(#9762) nightshadow válasza feriferiferi (#9760) üzenetére


nightshadow
veterán

A MO-on fogható tévécsatornáknak szinte mindegyikének van HD változata. Arról nem a tévégyártók tehetnek, hogy a kábelszolgáltatók csak pár csatornát tesznek elérhetővé. Ennek egyik oka, hogy nyílván még nagyon kicsi a kereslet. 2010-es adat, hogy az amerikaiak 62%-ának van HDTV-je. A magyar adat ennek a töredéke lehet.

(#9763) feriferiferi válasza nightshadow (#9762) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Másik topikba hasonló válaszra írtam:
Itt egy rakat készülék, amelyik nem tud SD-t normálisan megjeleníteni, pedig javarészt ez van. Ez kicsit olyan farok csóválja.

Kis ember vagyok, készüléket tudok venni, egy egész szolgáltatót nem.
A 87. email után sem fogják HD-ben tolni a travelt vagy a comedy-t.

Szeritnem 2011-ben illene a piacon olyan készüléknek virítania, amelyik tisztességesen felskálázza az SD-t (vagy trükkösen jeleníti meg), nem ég be és nem pixelesedik.

Egyet mondjatok ilyet.

(#9764) nightshadow válasza feriferiferi (#9763) üzenetére


nightshadow
veterán

Persze MO-on, de Nyugat-Európában és az USA-ban más a helyzet. A válaszom lényege pont az, hogy neked nem SD-ét kéne nézni rajta, hanem HD csatornát, mivel ezek a tévék erre lettek kitalálva. Azt meg csak nem várhatjuk el, hogy a világ hozzánk alkalmazkodjon, inkább nekünk kéne hozzájuk.

Ez ugyanaz, mint hogy a magyarok többsége elvárja, hogy a filmek, sorozatok szinkronizálva menjenek a tévében, moziban, ahelyett, hogy megtanulna angolul, úgy, mint a skandinávoknál, ahol feliratozva mennek a filmek, sorozatok a tévében. Itthon milyen felháborodás lenne ebből.

A különbség az, hogy az egyikben a szolgáltató tudna lépni, a másikban meg a kisember. A hasonlóság a kettőben, hogy mindkettőre kicsi az igény.

(#9765) vlevi válasza feriferiferi (#9754) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ez örök probléma lesz.
Vsizont ahogy nézegettem, szerintem az én tévémen egyáltalán nem rosszab a kép, mint volt régen a CRT. 28"-os Pana helyett Samu LE40C650 van, és hozzá UPC digitális SD adás.
Természetesen nem 1 méterről kell nézni a képet, és ki kell fogni a jó minőségű adásokat, mert 1-1 adón belül is óriási szórás van, de azért többségében nézhető.

(#9766) nightshadow válasza feriferiferi (#9763) üzenetére


nightshadow
veterán

A Travel HD-ét szerintem valamelyik szolgáltató továbbítja, mert magyar nyelven is sugároz:

“Travel Channel SD and Travel Channel HD are available in the following 19 languages: Albanian, Bulgarian, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, Greek, Hungarian, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Slovenian and Swedish.” forrás: [link]

(#9767) Petie


Petie
veterán

üdv,
samsung topicban már feltettem a kérdésem, de megpróbálom itt, hátha van valaki aki segíteni tud.

szóval, adott egy Samsung LE32B530-as tv, eddig digitv-t parabola+beltéri egységgel használtam tv nézésre, azzal nem volt gond, de most váltottunk szolgáltatót (Pr-Telecom, kábel - tv net telefon) és ezért nincs beltéri egység és a tv-re direktbe van téve a kábel.
tv adás van, mivel egy adó megy de az mind a 100 helyen :D
viszont a tv menüjében ahol a kézikönyv szerint a csatornákat kéne állítani (egy parabola ikon) az inaktív és átugrik rajta amikor mászkálok a menüben, ezért nem tudom beállítani a tv csatornákat. erre tudtok valami megoldást hogy mi a hiba?

válaszokat előre is köszönöm

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#9768) BBéci válasza Petie (#9767) üzenetére


BBéci
titán

Míg szeretnél a parabola menüponttal, mikor kábelen kapod a tévéadást???
A kábeles, ezen belül analóg, vagy digitális állomáskeresést kell elindítanod!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9769) Mlnr To'm válasza BBéci (#9768) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Parabola ikont mondott és ha jól értem inaktív a menü.
Ha a bemenetet tv-re kapcsolod elvileg el tudod indítani a keresést.

(#9770) BBéci válasza Mlnr To'm (#9769) üzenetére


BBéci
titán

Az ikonra okézva nem a menübe jutsz?
Közben rájöttem, az a hangolás menü, ami nem szokott inaktív lenni. Azt nem feltételeztem, hogy külső forrásra van állítva TV helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9771) Mlnr To'm válasza BBéci (#9770) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nálam most hogy monitornak használom, inaktív.

(#9772) Petie válasza Mlnr To'm (#9769) üzenetére


Petie
veterán

TV forráson van jelenleg is. és nem tudok rámenni. megy az az egy darab csatorna (horgászok) a háttérben de nem tudok bemenni.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#9773) dh66e válasza Petie (#9767) üzenetére


dh66e
veterán

Csinálj egy teljes visszaállítást a tv-n hátha akkor aktív lesz a kábeles rész.Persze így minden kép ill.egyéb beállításod el fog veszni.

(#9774) ronson


ronson
őstag

Találkozott már valaki a fénybeszűrődés nevezetű hibával.

KÉP

Nekem ilyen van a TV-n, ami az LG szerint nem garanciális hiba.

A képen látható szürke ívekből látszik a fekete sávon négy darab, van hogy erősebben és nagyobban mint a képen van.

Kicsit ledöbbentem mikor közölték, legszívesebben a fejükre húznám az egészet

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#9775) BBéci válasza ronson (#9774) üzenetére


BBéci
titán

Csak alul jelentkezik, vagy rosszul látom?
A bevilágítás tipikus EDGE LED hiba, de CCFL csöveseknél is előfordul.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9776) dh66e válasza ronson (#9774) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben időben vagy még csere vagy pénz vissza népi játék.

(#9777) ronson


ronson
őstag

Ez csak felül jelentkezik és még nem LED világítású.

Az a baj, hogy nálam ezzel elvesztette a készülék szórakoztató technikai értékét, mert ha este hazamegyek és bekapcsolom, akkor szórakozás helyett, idegbajt kapok.

Így vegyen bárki LG terméket. :W

(#9778) Petie válasza dh66e (#9773) üzenetére


Petie
veterán

factory reset-re gondolsz? annál kell várni valamennyit? mert csináltam olyat, kikapcsolt a tv, aztán bekapcsoltam pár mp után, de akkor se mentek azok az opciók.
sőt a beállítások részen a plug and play se megy, ahol elvileg újra lehetne konfigolni a tv-t mint amikor először bekapcsolom.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#9779) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Egy havernak kellene egy tv max 135.000-ig. 40" körülit szeretne. Analóg adást nézne rajta + plusz pendrive-ról full hd-t.Mit ajánlanátok? Ő 42LD750 nézte ki. Van esetleg ennél jobb választás? előre is köszi.

(#9780) dh66e válasza Petie (#9778) üzenetére


dh66e
veterán

Figyu nem samum van, de ez most részletkérdés mert hasonló minden tv-n a visszaállítás.Igen a factory resetre -nálam az teljes visszaállítás-gondoltam.
A lényeg hogy ha ezt elindítod akkor a telepítési segédnek(hívjuk így)el kell indulnia a nyelv, ország,analóg, földi digitális futtatás stb.....mint amikor hazavitted és először bekapcsoltad a tv-t.Fontos hogy ne "üzleti módban" legyen hanem "otthoni módban".
Amennyiben ez sem segít akkor próbálj frissíteni fw-t ha ez sem akkor szerviznek telefon.Sok sikert!

(#9781) horush


horush
addikt

Sziasztok! 3D-s TV-t szeretnék venni, amivel azért a magyarországi tv adás is élvezhető minőségű még. Elsősorban erre lenne használva, valamint filmezésre és néha egy kis játékra. Ezért hátulra mindenképp kellene analóg bemenet és hdmi is, más nem is hiszem, hogy nagyon kell, mert majd a gépről fog menni a filmnézés is. Méretben minimum 50"-ra gondoltam, de lehet nagyobb is, ha a keretbe belefér.. Én elsősorban ilyen lg cinema 3d-re gondoltam, a kényelmesebb passzív szemüvegek miatt, de ha szerintetek ez nem jó, én azt is elfogadom :)
Szóval én ezt néztem ki: LG 55LW650S. Szerintetek ez megfelelő lenne, vagy esetleg van jobb választás? A keret az 600eFt körül lenne.

(#9782) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok!

Gyors tapasztalat illetve vélemény kellene erről a készülékről LG 32LD750 100k körül kapható most és holnap lenne megvásárolva, hasonló árkategóriában szívesen fogadom a jobb ajánlatokat ha van esetleg

Privát üzenetet is szívesen fogadok!

Köszönöm!! Üdv Zsolt!

(#9783) GeneraL_XTX válasza horush (#9781) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintetek ez megfelelő lenne, vagy esetleg van jobb választás?

igen lenne :DD

Panasonic 50VT30 :))

(#9784) horush válasza GeneraL_XTX (#9783) üzenetére


horush
addikt

Köszönöm. Ez egyébként mivel jobb az általam írtnál például?

(#9785) GeneraL_XTX válasza horush (#9784) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Plazmás topicban érdeklődj:)

(#9786) Petie válasza dh66e (#9780) üzenetére


Petie
veterán

factory reset se hozta elő a beállítási menüt, de meg van a hiba.
az volt a baj hogy a szervíz menüben be volt kapcsolva a hotel mód. azt kikapcsoltam most már jó minden. már keresi a csatornákat.
köszönöm a segítséget akik kommenteltek ;)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#9787) BBéci válasza horush (#9784) üzenetére


BBéci
titán

Mindenben jobb, méghozzá nem kicsit. Saját tapasztalatból mondom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9788) Champipi


Champipi
senior tag

Privátban elküldenétek pár modellet, ami LCD TV, 40"-46" méretű, és megvételre megfontolandó és szerintetek BestBuy?

Köszi, ha van tipp! :)

(#9789) BBéci válasza Champipi (#9788) üzenetére


BBéci
titán

A topik hozzászólásainak legnagyobb része erről szól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9790) kdr730


kdr730
tag

Sziasztok!

LCD Tv vásárlás előtt vagyok:
- egy 50cm-es Dimarson (képcsöves) TV-t fog leváltani
- max 32"-os
- max 100 000HUF
- 2,5m -es nézési távolság
- Tv adás és DVD filmek

Átrágtam magam a jelenleg elérhető tv-ken és eddig a
Samsung LE32C450 a befutó 75 körüli árral.

A kérdésem hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a tv-vel, illetve tudtok-e
más típusokat ajánlani a fenti szempontoknak megfelelően?

(#9791) BBéci válasza kdr730 (#9790) üzenetére


BBéci
titán

C530-at vegyél, az jövőbiztosabb!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9792) kdr730 válasza BBéci (#9791) üzenetére


kdr730
tag

Ezt a "jövőbiztosabb"-at hogy kell érteni?

(#9793) BBéci válasza kdr730 (#9792) üzenetére


BBéci
titán

Tévéadáshoz és DVD-filmekhez megfelel a HD ready TV, de a jövőben egyre több HD műsort lehet majd fogni és igényed is lesz a nagyfelbontású filmekre.
Ezért érdemes full HD tévét venni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9794) neevous válasza BBéci (#9793) üzenetére


neevous
tag

Lehet hülye kérdés, de ilyen távolságra nem tökmindegy?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#9795) nightshadow válasza kdr730 (#9790) üzenetére


nightshadow
veterán

2,5 méteres nézési távolsághoz nagyon kicsi a 32”-es. 100k-ból éppen kijön a Samsung LE-40C530: [link]

(#9796) kdr730 válasza BBéci (#9793) üzenetére


kdr730
tag

Hát igazság szerint ez a hálóba lesz, a nappaliban van egy 50S10-es Pana plazma.
De elgondolkodom rajta! Köszi.

(#9797) BBéci válasza neevous (#9794) üzenetére


BBéci
titán

Jogos felvetés, én is 40-esben gondolkoztam, a 32 colos inkább monitor, mint TV méret.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9798) BloodRay válasza horush (#9784) üzenetére


BloodRay
veterán

Más. Plazma. Nagyon jó az LW650S is. A 3D-je szerintem pl mindenképp kellemesebb.
Viszont ha már ledben, cinema 3D-ben gondolkodsz, akkor ár/érték alapján az LW570S jobban megéri mint az LW650S.

(#9787) BBéci -> Fogyasztásban nem kicsit gyengébb azért a VT30. Emellett gyengébb a fényereje, erősebb a dithering-je mint a G30-é és zavaróbb az aktív 3D megoldása. A drágább szemüvegről nem is beszélve(persze a készülék maga jóval olcsóbb).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9799) BBéci válasza BloodRay (#9798) üzenetére


BBéci
titán

Az 50 coloson, 2 méterről nyomát sem látom ditheringnek, a fényereje 50 % körülire van állítva és bőven elég. Semmi zavarót nem tapasztaltam a szemüvegével kapcsolatban, viszont a 3D megjelenítése közel áll a tökéleteshez. Szerintem ma nincs jobb nála.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9800) Cocó


Cocó
tag

Sziasztok!

Egy Sony KDL 46EX710-hez szeretnék segítséget kérni:
Hogy lehet a bolti bemutatót kikapcsolni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.