Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22001) Land válasza Watt25 (#22000) üzenetére


Land
veterán

Kábeles az előfizetésünk, nem műholdas.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22002) BBéci válasza Land (#21999) üzenetére


BBéci
titán

81 centis tévét soha, senkinek, még hálószobába sem szoktam javasolni, mert nagyon pici. A minimum ár, méret és minőség (szerintem) a Samsung 40EH6030.
Azért Digi a nevük, mert digitális a jeltovábbítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22003) SINGLI


SINGLI
csendes tag

SZIASZTOK.Nagy szuksegem van a segitsegetekre,egy dolog ami biztos '42-os es FULL HD szeretnek.A tobbi homalyos LCD vagy PLAZMA ES A MARKA ;LG-SAMSUNG-stb.Egy fel eve tanulmanyozok es semmi eredmeny csak egy rakas kerdes.Jaj es majdnem 100%-ban filmnezesre kelene.KOSZI SZEPEN A SEGITSEGET.

(#22004) JoeYi válasza SINGLI (#22003) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor fáradj át a plazma topikba. Csak filmnézésre azok a legjobbak

(#22005) Land válasza BBéci (#22002) üzenetére


Land
veterán

Ilyen 100k-nal esetleg használtan fog beleferni. Köszönöm!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22006) BBéci válasza Land (#22005) üzenetére


BBéci
titán

Sokan utálni fognak engem ezért, de szerintem 100-ért nem érdemes tévét venni, legalább 40-et hozzá kell spórolni. Az sem biztos, hogy csak az LCD-k között érdemes nézelődni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22007) Eagl3 válasza BBéci (#22002) üzenetére


Eagl3
veterán

És a korábban itt ajánlott Samsung UE40EH5000-ról mi a véleményed?

(#22008) BBéci válasza Eagl3 (#22007) üzenetére


BBéci
titán

Ha leírnám az őszinte véleményemet, nagyon sokan sértésnek vennék.
Annyi pénzért nem tudok jobb 40 colos LCD tévét ajánlani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22009) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Erről valaki valamit tudna mondani? Mennyiért lehetne eladni egy ilyet most használtan?
SAMSUNG LE26R81BX

(#22010) Eagl3 válasza BBéci (#22008) üzenetére


Eagl3
veterán

Mi a különbség az általad ajánlott és e között a TV között? Leginkább a képminőségre gondolok.

(#22011) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, egyik ismerősömnek 100k-ja lenne új tv-re. Szeretne smart funkciókat (youtube pl.) de nem létfontosságú. Azért egy normális usb-s médialejátszás jó lenne bele. Van valami best buy ebben a kategóriában?

(#22012) BBéci válasza Eagl3 (#22010) üzenetére


BBéci
titán

100 helyett 140-ért már eggyel magasabb kategóriából lehet választani. A különbség a képminőségen is meglátszik, elég csak a 100 hertzet említeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22013) Khelben válasza BBéci (#22012) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyilván, 180ért meg még jobb van :)
De közben látom, hogy 102-ért van 43as samsung plazma, inkább azt fogom ajánlani neki egy külső médialejátszóval.

(#22014) BBéci válasza Khelben (#22013) üzenetére


BBéci
titán

Eagl3 kérdezte.

Nem jó ötlet az a Samu, mert még külső lejátszóval sem képes 24p megjelenítésre, szaggatni fog. A Panasonic belépő modellje viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22015) szagnes69 válasza Alex91 (#21995) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :)

[ Szerkesztve ]

(#22016) BBéci válasza szagnes69 (#22015) üzenetére


BBéci
titán

Plusz 4000 forintért (26 vs. 30) dupla akkora tárhelyet vehetnél. Viszont mindkettő csak USB 2.0 csatlakozós, ami 2013 közeledtével kicsit ósdinak számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22017) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
szükségem lenne a PS3 hoz egy korrekt TVre,ebben kérném a segítségetek és szakmai tudásotokat.

ami fontos:
-Valós 100hz !!
-minimál input lag!!!
-relative de kis fogyasztás
na meg az ára 170 talán még beleférhet ha találok 0% al most kari körül (méretet ezért nem írtam )

ami nem fontos
3d
smart
vékony káva
stb

sony,lg,pana,samu nálam a rangor (PS3 al való compatibilitási előny a sony nál,de a valós technikai tudás boríthatja a papírformát)

előre is köszi minden infót.
csaó

Sony® & PlayStation®

(#22018) nightshadow válasza Tegla80 (#22017) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha csak játékra kell a tévé, akkor fölösleges a valós 100Hz, mert mikor átrakod a tévét Game Mode-ba, akkor az az első, amit az elektronika kikapcsol.

(#22019) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Jó, minőségi LED TV-t szeretnék. 32", Smart kéne beépített
WiFivel. Eddig az lg-32LM660S nézegettem, van ilyen
árkategóriában jobb, vagy esetleg alternatíva? A 3D nem kell, de ha
van, akkor legyen kikapcsolható.
Előre is köszi.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#22020) Tegla80 válasza nightshadow (#22018) üzenetére


Tegla80
addikt

jelenleg 60hz en játszom és ez zavaró a jelenlegi monitor/tv men az fps eknél.
ettől mindenképp jobbat szeretnék képminőségben és méretben.
a T260 HD nak 30ms az input lag-ja(legalábbis mindenhol e számra leltem), ez megfelelő lenne ,most is elvok vele,de lehetne jobb is ha van TV ben.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22021) BBéci válasza CHIPman (#22019) üzenetére


BBéci
titán

A 3D nem kikapcsolható, hanem bekapcsolható. :K
A legolcsóbb helyen 162000 forint az a tévé, ami 32 colos méretért irdatlanul sok. Annyiért akár 50 colos plazmát is kapni. Ne érts félre (kivételesen) nem akarlak plazmára rábeszélni, csak a viszonyítás kedvéért említettem.

(#22020) Tegla80
Ott más okozhat zavarást, nem a 60 Hz. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22022) nightshadow válasza Tegla80 (#22020) üzenetére


nightshadow
veterán

jelenleg 60hz en játszom

Mindegyik tévén 60Hz-es a PC/játékkonzol bemeneti jele. [link]

(#22023) Tegla80 válasza nightshadow (#22022) üzenetére


Tegla80
addikt

nemtom mi a "szakmai" neve, de arra gondolok mikor fps nél mozgáskor "folyik" a kép (nem tiszta,vagy nemtom).Mikor áll a kép klafa.
ettől hogy tok szabadulni akkor? vagy csökkenteni??

Sony® & PlayStation®

(#22024) Tegla80 válasza BBéci (#22021) üzenetére


Tegla80
addikt

ötlet?
a ps-t most cseréltem, a hdmi kábel "nexus" ha ismered
a monitor samu t260 hd

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22025) nightshadow válasza Tegla80 (#22023) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem tudom, hogy mire gondolsz. Én monitoron játszok néha, én nem tapasztalok ilyesmit.

(#22026) BBéci válasza Tegla80 (#22024) üzenetére


BBéci
titán

Sok kábelgyártó céget ismerek, a "nexus" nem tartozik közéjük. :(

A jelenség, amit leírtál, az tipikusan az alacsony mozgóképfelbontásra utal. Az állókép borotvaéles, de amint megmozdul, homályosodik, veszít a részletességből.
A T260HD egy TN paneles monitor, amit nem gyors mozgások megjelenítésére terveztek.

(#22025) nightshadow
Fps-t játszol?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22027) nightshadow válasza BBéci (#22026) üzenetére


nightshadow
veterán

RTS, néha FPS.

(#22028) BBéci válasza nightshadow (#22027) üzenetére


BBéci
titán

Kigúnyolhatsz, de fogalmam sincs, melyik mit jelent. :N
Flipperen kívül soha, semmit nem játszottam tévén, PC-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22029) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Őseimnek néznék valami occsó tévét!
nagyon nem lehet nekik megmagyarázni semmit...
" (nézési távolság az hülyeség... olyan közelől... stb) "
szóval 32-es lesz : (3m ről nézve)

A kettő a kiszemelt !

Samsung LE32E420 lcd
Samsung UE32EH5000 led

Kérdésem, hogy a csatlakozókat leszámitva,
jobb e a ledes, gondolok itt panel tipus, bevilágitás .....ilyenekre !
Ami nekik fontos az a mediaplayer része ,
illetve a fogysztás, mert ugye a e5000 res 17 w al kevesebbet eszik :Y :W
a e420 ast probáltuk, az szinte mindent visz
Szóval az eh5000 -es, jobb vagy rosszabb e téren ?

[ Szerkesztve ]

(#22030) Gabesz84 válasza Tegla80 (#22024) üzenetére


Gabesz84
őstag

Kapcsold be a V-sync-et, videokártya driverből, vagy a játék menüjéből, ha zavar. Ekkor viszont gyors fps-eknél alacsony frame rate esetén ilyen rángatózóssá válhat a kép.
Angolul "page tearing" amire te gondolsz ha jól gondolom. Ez azért van mert a kirenderelt kép változik a monitoron lévő kép frissítése közben. TV-re kötött PC-n játék esetén ugyanez a helyzet.

Hmm, mondjuk a nem tiszta az másra utal. motion blur? Egyes játékokban alapból bekapcsolt effekt, az nem a monitor hibája.

[ Szerkesztve ]

(#22031) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Ti a 2 tv közül melyiket választanátok?

[link]

[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#22032) medica válasza hoby36 (#22031) üzenetére


medica
senior tag

samu

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22033) Gerisz válasza Tegla80 (#22023) üzenetére


Gerisz
addikt

Veszel plazmát ;]
De tényleg, ha játszol rajta az a megoldás. Ott nem lesz ilyen.

(#22034) Redbullking


Redbullking
tag

Sziasztok!

32"es tv-t szeretnék ps3hoz ezt a két típust néztem:
lg 32lv3400
samsung ue32eh5000
Szerintetek melyiket vegyem illetve van e értelme ekkora méretben full hd-nak konzolnál vagy felesleges?

(#22035) BBéci válasza Gerisz (#22033) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, titokban én is erre gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22036) Gerisz válasza BBéci (#22035) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem a konzolok azon vannak, havernál pedig LCD-n próbáltunk "játszani" és óriási a különbség én is csak ezért írtam. Pedig az övé fél éves kiadás az enyém meg majd három.

Viszont nekem is adhatnátok tanácsot 32-es TV kellene a hálóba az ágy végébe.
Mit szabad oda megvenni 120K körül.
A legfontosabb, hogy a képe az tuti legyen, a többi 3D, wifi, net nem érdekel.
Ha Samsung akkor a miért is érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#22037) nightshadow válasza Gerisz (#22036) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 32EH6030 [link] Jelenleg ez a legolcsóbb valós 100Hz-es 32"-es tévé. Egyedül játékra nem ajánlott, mert magas az input lagje.

[ Szerkesztve ]

(#22038) nightshadow válasza BBéci (#22028) üzenetére


nightshadow
veterán

Már én is csak nagyon ritkán játszok, kezdek kinőni belőle. Új játékot kb. 5 éve nem vettem már, a régieket veszem elő néha.

(#22039) Tegla80 válasza Gerisz (#22033) üzenetére


Tegla80
addikt

szia.
amennyire Én tudom a plazma, tv nézésre, az lcd játékra jobb.(bár ennek még nem jártam semennyire utána ,lehet csak legenda :B .)
amúgy meg nemszívesen vennék plazmát.Akkor inkább dell 27coll monitor(abban ez az isten emberi áron, a szakik szerint) és tojok a nagyságra :DD ,meg valami 5.1 közvetlen a PS ből .

Félek az "állítva" szállítástól, a bejáratástól meg a jóval nagyobb fogyasztástól a plazmáknál.

bár rákerestem már pár pana(nemtom,de ha esetleg ..........akkor valamiért e típusból lenne.)tv re is.innen is tudom a magasabb fogyasztást.

Sony® & PlayStation®

(#22040) Tegla80 válasza nightshadow (#22038) üzenetére


Tegla80
addikt

A játékból sosem lehet kinőni. :)) (max ,nem szakítasz rá időt,ennek te tudod az okát ;] )
Én relatíve,de sokat költök e hobbimra. itt egy vidi,ha érdekel benneteket és belefér 15 perc [link] , ez speciel GT5. AVermedia Game Captur HD val rögzítve. (ez még 1080i,de azóta frissítettem a "kütyüt" és megy az 1080p is már neki :K )
vagy "FPS" a másik időtöltés (BF3-KZ3 stb, tényleg több száz órák :D )

szóval ,kinek a pap kinek a papné,nekem meg PS3 ;] )

ezért kell egy jó megjelenítő számomra :O

ja, ez a "cockpitem" a gt5 re. (házi,de nekem megteszi)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22041) Tegla80 válasza Tegla80 (#22040) üzenetére


Tegla80
addikt

Sony® & PlayStation®

(#22042) BBéci válasza Tegla80 (#22041) üzenetére


BBéci
titán

Klassz, kipróbálnám! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22043) Tegla80 válasza BBéci (#22042) üzenetére


Tegla80
addikt

thx
bár ha lenne elöttem egy 32 es vagy 40es tv akkor lenne csak igazán klassz.(pici ez a 26 os ott elöttem , ez az igazság. :O )

Te mit vennél 170 e ból max?? input lag-ot ne feledd (esetleg e 2ből Sony KDL...EX650 vagy LG ...LM620S . konkrét számot ezeknél sem tok a lag ra . vagy???)

értelmesen,és csalódás mentessen szeretném elkölteni a bank pénzét magamra :K
thx

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22044) Gerisz válasza Tegla80 (#22039) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez butaság. A Plazmának a legjobb frissítése, "sima" F1-nél is megeszi az LCD-t.
Tégy belátásod szerint, de ha játékra veszel LCD-t akkor nagy bukó lesz, fölösleges a mostani után ebbe az irányba menni.
Keress ismerőst akinek van plazmája és próbáld ki rajta a konzolod, nem fogsz tovább gondolkozni.

Ha nincs mivel elvinned állítva akkor vitesd haza.
De a döntés a tiéd, csak annyit tudok segíteni, hogy fölöslegesen ne add ki a pénzed arra amivel nem leszel előrébb. Vagy ha megveszed és meglátod, hogy sz*r, bebeszéled magadnak, hogy jó döntés volt és használod örömmel.

Én most néztem, hogy az enyém átlagos fogyasztása 191kWh/év 365nap*4óra üzemmel számolva.
Ennyit fogyasztanak a gépeink egy hét alatt, ha azt nézem nem is sok.

[ Szerkesztve ]

(#22045) Khelben válasza Tegla80 (#22039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a magasabb fogyasztás napi 6 óra tv-zéssel havi 300 Ft. Tényleg nem ér ennyit a jobb képminőség? :U

(#22047) CHIPman válasza BBéci (#22021) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi. nem nekem kell, egy ismerősöm nézte ki magának. a smart és a wifi megtartásával 32"-on van valami emberibb árú?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#22048) Tegla80 válasza Gerisz (#22044) üzenetére


Tegla80
addikt

"Vagy ha megveszed és meglátod, hogy sz*r, bebeszéled magadnak, hogy jó döntés volt és használod örömmel."
uhh,ez nem én vok. elismerem ha szar vétel volt valami!zavar is olyankor h meg vettem,és szabadulok utána tőle. volt már rá példa :D

a plazma bejáratása miből áll,erre van valami korrekt linked(tek).

nemtom,abból mi jó(mmint plazmából),főleg játékra, ebben az árban amit fentebb is írtam.

plazma,hmmm
utána kell nézek a témának asszem

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22049) BBéci válasza #46372352 (#22046) üzenetére


BBéci
titán

Állítólag a Samsungokon kevésbé látni vibrálást. Nincs tapasztalatom, mert semelyik tévén nem láttam.

(#22047) CHIPman
Samsung ES6100.

(#22048) Tegla80
Van Plazma TV topik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22050) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Egy jó ideje nem figyeltem a topikot lm 620 ban kiderült már h 100 hz-e?
Én annak idején annak tartottam, de ti nem és kíváncsi lennék kinek lett igaza.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.