Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28001) TeeJay


TeeJay
félisten

nem vagyok szakértő sajnos
valaki meg tudná nekem mondani hogy az olcsóbb LG és Samsung tévék közül melyik tudja USB-ről biztosabban játszani a 720p és 1080p mkv filmeket?
nem érdekel a 3D meg a smart hülyeségek, csak kellene egy 42"-os TV amin lehet filmet nézni vagy USB-ről vagy laptopot HDMI-n rákötve (utóbbi fullosabb lejátszó gondolom mint a TV USB-je)

amiket néztem az az
LG 42LN5400
LG 42LN570S

Samsung UE42F5000
Samsung UE42F5300

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28002) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Filmnézés szempontjából, főként az árak miatt, felmerült bennem a plazma ötlete is.
Én szerettem a LED-et, mondjuk szürke volt a fekete, de szokható, de hogy milyen lehet ez plazmán azt nem tudom. Megérheti plazmát venni?

Ezt a típust néztem ki plazmából
LG 50PH660S

És ezt LED-ből, bár erre nincs pénzem...
LG 50LA660s

(#28003) BBéci válasza Gicz (#27990) üzenetére


BBéci
titán

Moziban sem láthatsz 24 fps-t, mert a vetítő kétszer kitakar minden képkockát, tehát 72 fps kerül a vászonra. A tévék is többszöröznek, a fejlettebbek négyszer jelenítik meg a képkockákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28004) BBéci válasza sznoopy1977 (#28002) üzenetére


BBéci
titán

Az LG plazmák feketeszintje, kontrasztja nem, vagy alig jobb, abból a szempontból nem lennél előrébb. De összességében jobb a képük, mint a hasonló összegért kapható LCD tévéknek. Inkább Samsungot és Panasonicot ajánlok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28005) dragonfx


dragonfx
veterán

32" hdready samu lcd.t tv.t 2 éves mennyiért lehetne eladni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28006) laszlo168 válasza dragonfx (#28005) üzenetére


laszlo168
senior tag

30

(#28007) dragonfx válasza laszlo168 (#28006) üzenetére


dragonfx
veterán

mi a fax??? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28008) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

LG xxLA6208-as sorozatáról tud valaki valamit?

Gondolom a 620-as változata lehet...

(#28009) Gicz válasza BBéci (#28003) üzenetére


Gicz
addikt

persze ezt tudom, félreértesz! 24fps alatt a 24 mozgásfázist értettem. hiszen moziban ugy 3x vetítik ugynazt a képkockát, tehát 72hz a "képernyő" frissítési frekvenciája, de valójában csak 24x módosul a tartalma.

krx21: szívesebben nézem a 24p motion juddert, mint az IFC-zett szappanoperázott változatát :)

[ Szerkesztve ]

(#28010) Lidl válasza sznoopy1977 (#28008) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

Úgy tudom, hogy a 6208 az ugyan az, mint a 620, csak Németországban (vagy azon a területen) forgalmazzák. Ezt a modelt csak a német LG olalán láttam.
És olvastam az LG-s LCD tévé topikban, hogy probléma lehet a területi beállításokkal. Az elektromos műsorújságnál, ha jól emlékszem.
Én a helyedben inkább a simát venném, ott nem futhatsz ilyen problémába. (én is ebben a szériában keresek tv-t)

Lidl

(#28011) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Anyagiakat figyelembe véve két készülék jöhet nálam szóba:
de nagyon az első fele hajlok, 800Hz, két távirányító, 4HDMI a második csak azt a +10cm-t adná

LG 47LM760s

a másik

LG 50LA6208s

(#28012) krx21 válasza Gicz (#28009) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondom, van a kettő között is... Arany középút... :K

(#28013) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Tv vásárlás előtt állunk tesóimmal, anyukánknak lenne a tv. Én kb. 8 éve nem ültem tv előtt és fogalmam sincs semmiről nagyjából ezzel kapcsolatban. Az biztos, hogy se okos tv nem kell, se 3D és az összeg, amit költenék olyan 80-100k lenne. Bármi tippet szívesen fogadok. Köszi!

A plazma topicban már feltettem ugyanezt a kérdést, ott egy 110e forintos tv-t ajánlottak (Panasonic 42X60), ami alá ne adjak. Szerintetek létezhet ennél jobb opció LCD-s TV-k között?

(#28014) Djsaba válasza D4v3 (#28013) üzenetére


Djsaba
senior tag

Szia!
Én is ugyanebben a témában vagyok most. Szüleimnek veszek egy Tv-t, már meg is rendeltem.

A választás, hosszú keresgélés után a : LG 32LN575S - lett.
Igaz nekik se kéne Smart, de már nem igazán lehet olyan "jó" tv-t találni, ami nem 3D ready vagy Smart.

Szerintem ez elég jó választás, hanem a legjobb.
A másik a Samsung 32" F6100 lett volna, de az csak annyival adna többet, hogy 3D , viszont a képminősége silányabb.

ui: Én saját magamnak is ilyet vennék, ha kellene. :K

(#28015) Osynho válasza D4v3 (#28013) üzenetére


Osynho
addikt

Ha képminőség számít, akkor annyiért valószínűleg nem kapsz jobb tv-t. A 32-esek szerintem kicsik. :U

(#28016) D4v3 válasza Osynho (#28015) üzenetére


D4v3
őstag

Igazából így nézegetve a tvk között, amire szüksgem lenne az az, hogy fullHD legyen és hogy ne szorujlon azért cserére 2 év múlva, mert akkor már annyival jobb, az új technológia.

(#28017) Osynho válasza D4v3 (#28016) üzenetére


Osynho
addikt

Azt mondtad anyukád tv-zne rajta. Akkor minek a full hd? :) Mit és milyen messziről nézne rajta?

Ezt az új technológia dolgot nem értem. :F A magasabb felbontás nem jelent újabb technológiát. Hogy mikor fog cserére szorulni egy tv, azt max jósgömbből tudod megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#28018) D4v3 válasza Osynho (#28017) üzenetére


D4v3
őstag

Leginkább csak a szokásos tv adókat nézi, amik itthon mennek, de ha már lenne rá lehetőség, gondolom megnézne netről letöltött filmeket is, ami viszont már elérhetőek mindenféle felbontásban ugye. Lehet persze hülyeség ez és bőven elég lenne a hd ready, csak nincs semmi tapasztalatom a témában, mert én nem nézek tvt soha. Amúgy olyan 2 méterről nézi.

Amit utoljára írtam, az arra értettem, hogy láttam több helyen is olyan kommenteket, hogy xy tv jó lesz a következő 2-3 évre, aztán csere. Én ezt szeretném elkerülni és valamilyen szinten időtállóbbat találni (de lehet, hogy nem egy tech fan hsz-ből kéne kiindulnom :D).

(#28019) Osynho válasza D4v3 (#28018) üzenetére


Osynho
addikt

2m-ről még egy blu-ray minőségű videónál se mondaná meg a különbséget, mivel kicsi a képátló. 32" esetében meg pláne. De ha tv-t néz, akkor tök felesleges a full hd.

32"-os tv-nél 125cm-re kell ülni egy rendes full hd-s filmhez, hogy érzékelhető legyen a különbség, ez meg valljuk be, nem életszerű. :D 2m-es távra kb ideális a 42" 720p-s felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#28020) D4v3 válasza Osynho (#28019) üzenetére


D4v3
őstag

Értem, köszi. Én a monitorokból indultam ki, ahol a nagyobb felbontás mindig jobb a munkámhoz, de tv-nél valóban nem fontos akkor ennyire, mint gondoltam:
Igazából csak ennyi volt a problémám a panasoinc plazmával, de akkor úgy néz ki maradok is annál.

(#28021) MuFFo


MuFFo
tag

Üdv! Van valakinek tapasztalata Toshiba tv-vel? Most 210k körül találtam Toshiba 50L7335-öt ami belefér a keretembe de hezitálok, mert neten semmi releváns információt nem találni róla. Képminőség, és a csatornaváltás sebessége érdekelne, mert néztem egy néhány évvel ezelőtti Philips csúcsmodellt a környezetemben és megörjített, hogy minden csatornaváltáskor várni kellett 2 másodpercet. Esetleg LG 50LN575S-el összevetve (ami árban közel van hozzá) mik az előnyei? Elvileg tudom hogy az előbbi AMR 200 Hz-es a másik meg 100 de vajon nincs-e benne valami huncutság, mint némely gyártónál, aki 50Hz-ből csinál 400-at? Valószínűleg az LG smartja sokkal jobb, de a Toshiba-é mennyire használható?

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#28022) #75912448 válasza MuFFo (#28021) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az 58L7365-ről két komolyabb review is megtalálható, talán csak méretbeli különbség lehet közöttük, de persze nem 100%.

Avforums,
Trustedreviews

(#28023) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Az LG Tv nem adott képet, sötét a képernyő, de ha csatornát váltottam akkor láttam jobb felül a váltakozó csatornák nevét. A sz. géppel összekötve volt kép, de hang nem. Elvittem szerelőhöz aki azt mondta, hogy beszart a tápegység. Kérdésem az lenne, hogy ha beszarik a tápegység akkor a PC-vel összekötve adhat képet a tv?

Választ előre is köszönöm!

(#28024) Watt25 válasza Nova91 (#28023) üzenetére


Watt25
veterán

Ez így elolvasva tényleg hülyeségnek tűnik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#28025) Gicz válasza Nova91 (#28023) üzenetére


Gicz
addikt

Nembiztos h hülyeség. A tápegység több kimenő ággal rendelkezik, mert a ledeknek, vagy a tuner ek, esetleg az audio erősítőnek különböző tápfeszre lehet szüksége. Lehet h a tunert, ilertve az audio erősítőt meghajtó rész ment tönkre.

(#28026) MuFFo válasza #75912448 (#28022) üzenetére


MuFFo
tag

Köszönöm! Ezeket én is megtaláltam. Csak legalább lenne egy rohadt 2013-as lineup, ahol tételesen leírják a különbségeket. Még gondolkodom, aztán ha netalán ezt megrendelem, akkor leírom ide mik a tapasztalataim.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#28027) nightshadow válasza MuFFo (#28026) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak legalább lenne egy rohadt 2013-as lineup, ahol tételesen leírják a különbségeket.

toshiba.hu [link], 50L7335DG: [link], pdf: [link]

(#28028) MuFFo válasza nightshadow (#28027) üzenetére


MuFFo
tag

Köszönöm, de ezen már túl vagyok. Egy lineup így néz ki (csak bővebb): [link]

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#28029) nightshadow válasza MuFFo (#28028) üzenetére


nightshadow
veterán

Pedig a toshiba.hu-n is tökéletesen látható, hogy hogy épül föl a tv line up, s az összehasonlítás boxot kipipálva ugyanígy kirakja a tévéket egymás mellé, s összehasonlíthatóak.

(#28030) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Orion T32D LED tv-nek nem tudja valaki a szervizkódját?
Kíváncsi lennék rá, hogy milyen panel van benne :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28032) BBéci válasza #46372352 (#28031) üzenetére


BBéci
titán

A képek lemaradtak.
Azt nem értem, hogyan lehet a képminőség egyforma, amikor az LG-t felhősnek és kevésbé mély feketéjűnek látod?
Kíváncsi vagyok, mit mondanál az LG-re, ha mellé tennél egy ST60-at?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28034) BBéci válasza #46372352 (#28033) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a feketére, hanem a homogenitásra céloztam. Volt nálam olyan LCD TV, aminek filmek sötét jeleneteiben is durván látszott a felhősödése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28035) Osynho válasza #46372352 (#28033) üzenetére


Osynho
addikt

Mégis sokan vesznek akár az ST60-nál is drágább LCD tv-t. ;]

(#28037) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Hol érdemes most tv-t vásárolni? Egy ismerősöm szeretne venni 46F6500 vagy 47LA660S-t. Pcdreamshop régen jó volt, de ha jól tudom most már nem gyári garancia van a tv-kre hanem csak bolti. Tudtok esetleg megbízható boltot, ahol jó áron lehet beszerezni ezt a 2 tv-t? Köszönöm

(#28038) pjen válasza dudi6 (#28037) üzenetére


pjen
félisten

Ha jót akar magának akkor nagy árúházban veszi,haverom most vett,web áruházban,1 hét alatt elromlott,a szervíz menűben több mint 400 óra üzemídő van. :((Persze ez pénztárca függő is.

[ Szerkesztve ]

(#28039) StLui válasza pjen (#28038) üzenetére


StLui
veterán

gari van ott is, ráadásul ott 8 napig akkor is visszaküldheti ha csak nem tetszik neki, szóval nem igazán értelek

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28040) pjen válasza StLui (#28039) üzenetére


pjen
félisten

Tetszett neki .aztán két nap után lett egy nagy folt a jobb szélén ami aztán egyre jobban pokhálosodott,az üzletben közölték,hogy nem garanciás mert meg lett roppantva,de irtam is róla ha vissza olvasol.Meg lett rendelve az új panel 160000ft ért szervizes kihozta,mikor megbontotta derült ki hogy belül szét van esve,mégis garis!akkor nézte szervíz menűt 400 valahány üzemóra volt az elvileg vadonat uj Tv be.

(#28041) StLui válasza pjen (#28040) üzenetére


StLui
veterán

fogyvéd, azt nekik kell bizonyítani, hogy fizikai behatás érte, (mindjárt megkeresem a sztorit közben)
megvan, de ott azt írod boltban vette, árkádban

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28042) pjen válasza StLui (#28041) üzenetére


pjen
félisten

A fogy véd mosta kezeit,békéltető bíróságot alánlott. :((Maradjunk annyiban hogy az örsön..Olyan web árúházban aminek ott boltja is van.Nem akarom a konkrét céget kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#28043) StLui válasza pjen (#28042) üzenetére


StLui
veterán

hát őszintén megmondom, ha nem ment bele a hercehurcába akkor lehet tényleg ő volt a hunyó? szállítási hiba vagy valami? de ez csak okoskodás részemről
dechatlonba visszavittem egy hosszú futónadrágot, térdhajlatba horgolt betét volt, elpattant egy szem, elkezdett bomlani, egyre nagyobb lyuk lett ott. visszavittem, a végén négyen próbálták kideríteni, hogy én szakítottam-e el. Mondtam nekik, hogy ezt nem fogják megtudni ha hatan nézik akkor sem, döntsék már el mi legyen visszaveszik-e vagy nem, hisznek-e nekem vagy nem. Végül visszavették.

Miért nem mered most sem leírni a cég nevét?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28044) pjen válasza StLui (#28043) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem bátorság kérdése,megjavították garanciában,a béke bíróság nem hatóság.Gondolod tényleg Ő volt a hunyó,akkor honnan is volt több mint 400 óra egy zsír új Tv ben.

(#28045) StLui válasza pjen (#28044) üzenetére


StLui
veterán

a "béke bíróság" békéltető testület, egy bírósági procedúrát megelőző választható "folyamat", viszont ezek szerint mégis vállalták a garis javítást, csak a második panel meg 400 órás volt, erre lépett valamit? Barátom kapott egy pana plazmát a westendben, kiderült ott kiállított darab volt, de őt nem érdekelte, meggyőzték, hogy direkt jó, be van járatva :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28046) pjen válasza StLui (#28045) üzenetére


pjen
félisten

Nem mikor a szervizes klhozta az új panelt és megbontotta a tv t derült ki hogy mégis garis a hiba.a 400 akárhany óra a régi panelbén volt.

(#28047) StLui válasza pjen (#28046) üzenetére


StLui
veterán

Örülök, hogy legalább jól végződött akkor!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28048) pjen válasza StLui (#28047) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#28049) Saci18


Saci18
csendes tag

Valaki segítsen, kérlek!
Melyik a legolcsóbb 100 cm körüli képátlójú valós 100 Hz-es TV ?
130e HUF a keret :(

(#28050) nightshadow válasza Saci18 (#28049) üzenetére


nightshadow
veterán

40F6100 [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.