Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) nightshadow válasza Bazs- (#25997) üzenetére


nightshadow
veterán

42F5300 [link] (50Hz-es) vagy 32F6400 [link] (100Hz-es).

zippofcy: 32F5000 [link] vagy 32F5300 [link]

[ Szerkesztve ]

(#26002) zippofcy válasza nightshadow (#26001) üzenetére


zippofcy
senior tag

Köszi :R

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#26003) laszlo168


laszlo168
senior tag

Nem tudom ez volt már ? :)

(#26004) MaDDoXX


MaDDoXX
tag

Panasonic TX-L50EM6E input lagját nem tudja véletlenül valaki?

(#26005) nightshadow


nightshadow
veterán

Sonynak megjelent egy új 3D-s tévéje: KDL-50W685A [link] árak:[link]

(#26006) s7evcsenko válasza BBéci (#25995) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26007) f_you válasza nightshadow (#25990) üzenetére


f_you
tag

Mondtam neki, hogy nézzen meg egy párat előben és úgy döntsön. Akkor a Samu F6400 szériát mindenképp megnézi. Sony W650-ről jókat olvastam, van még amit érdemes megtekinteni 40-46''-ban ami 200e alatt van?

(#26008) nightshadow válasza f_you (#26007) üzenetére


nightshadow
veterán

40F6500, 40F6800

(#26009) hegti


hegti
aktív tag

Az okostévés trend kellős közepén az LG úgy döntött, hogy visszanyúl egy kicsit a 70-es évek tévéinek világába.

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#26010) NomadND1


NomadND1
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
HDMI-n akarom kiküldeni(PC-ről) a hangot a tévére, de szakadozik, akár filmet, akár zenét játszom le.

Mi lehet a baja?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26011) BBéci válasza NomadND1 (#26010) üzenetére


BBéci
titán

Ennyi információ alapján csak egy látnok tudná megmondani, mi a baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26012) NomadND1 válasza BBéci (#26011) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem tudsz egyet a környéken? :))

Komolyra fordítva, hdmi-t kötök össze hdmi-vel, ATI kártyán keresztül.
Vagy kérdezz, kérdezzetek, mert szeretnék megoldást rá.

Köszi előre is mindenkinek!

(#26013) nismoka válasza NomadND1 (#26010) üzenetére


nismoka
addikt

Tedd fel a 13.8 beta catalyst-ot.

(#26014) #75912448 válasza NomadND1 (#26012) üzenetére


#75912448
törölt tag

AMD driver és lejátszó szoftver beállításainak ismerete nélkül képtelenség válaszolni a kérdésedre.

(#26015) NomadND1 válasza #75912448 (#26014) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szia!

A 13.4-es catalyst van rajta.
A lejátszó szoftver VLC illetve winamp, de nem gondolom, hogy köze lenne hozzá, mert amikor kiválasztom, hogy a hdmi-n (amd high definition audio device) keresztül adja a hangot a tvnek, akkor már ott a tesztnél is szakadozva megy a hang.

(#26016) nismoka válasza NomadND1 (#26015) üzenetére


nismoka
addikt

Mondom tedd fel a 13.8 bétát, nekem és sokan másoknak is ugyan ez volt a baj mint neked és ezzel ok. (Asus HD7950)

[ Szerkesztve ]

(#26017) NomadND1 válasza nismoka (#26016) üzenetére


NomadND1
senior tag

Köszönöm, de megvárom a stabil verziót.
Csütörtökön lett elérhető 13.10-es beta, és remélem a 13.8 stabil is rövidesen érkezik.

(#26018) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Nagyszüleimnek kellene TV. :) 95x65 centis helyre el kell férjen. Csak TV adásokhoz kellene, minél olcsóbban. Nézési távolság 2 méter.
Mit tudtok ajánlani? :R

Switch Tax

(#26019) nightshadow válasza MasterMark (#26018) üzenetére


nightshadow
veterán

[link], árak: [link]

(#26020) cettlee


cettlee
őstag

üdv!

2 éves samsung tv elkezdett világos képet produkálni egyik naprol a másikra. mi lehet a gond? meghalt? van esély javitásra? ütés nem hiszem hogy érte.

[link]

(#26021) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Hogyan lehetne elérhetővé tenni bizonyos beállításokat egy LG LD42D420 tv-n?
Szóval ilyeneket, hogy: Clear White, dinamikus szín, dinamikus kontraszt, szemkímélő stb...
Nem lehet rámenni csak tv üzemmódban, de nem használom tv-ként, biztos van rá valami megoldás.

HDMI vagy VGA kimenet is ugyanúgy jó lenne :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#26022) #93794560 válasza cettlee (#26020) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!
Egyes Samsung tèvéken van egy olyan funkció, amivel be lehet állítani, hogy a képet lentről, vagy fentről is lehessen nézni. Valami Magic angle, vagy mi a neve. Ha ez be van kapcsolva, akkor a kép szemből vagy túl sötét, vagy pedig világos. Ha a te tèvéden is van ilyen, nézd meg, hogy nem lett-e bekapcsolva!
Ha nem ez gond, akkor ott más probléma van.

(#26023) krx21 válasza cettlee (#26020) üzenetére


krx21
nagyúr

Először is állítsál mindent vissza a gyári értékre és úgy nézd meg...

(#26024) cettlee válasza krx21 (#26023) üzenetére


cettlee
őstag

gyárira visszaállitottam mindent az volt az elsö. kábelt is cseréltem. valami a tv-vel lehet, csak kérdés h javithato-e

(#26025) MaDDoXX


MaDDoXX
tag

Panasonic VIERA TX-L50EM6E input lagról van infoja valakinek?

(#26026) krx21 válasza cettlee (#26024) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor nincs más hátra, mint imádkozni, hogy megfelelő szervizben meg tudják csinálni... Ki tudja, lehet egy hogy csak szoftveres gond, de lehet valami végleg meghalt benne... Szerviz menüben nem turkáltál?

(#26027) geristar


geristar
tag

Sziasztok!
Apóséknak kellene néznem tv-t 100k ft-ig. Csak normál tévézésre használnák. Én normál LCD tévére gondoltam, de ha már jók a LED-es tévék i akkor bármire rábeszélhettek.
A LED-es LCD tévéknek még mindig "fehéredik" a széle sötétben?

(#26028) krx21 válasza geristar (#26027) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát a régebbi ccfl fénycsővel megvilágított modelleket már nem igen találsz...
Mekkora TV-t gondoltál, mert 100-ból sajnos 32" felé nem igen lehet menni...

(#26029) soldi3r


soldi3r
veterán

joreggelt!
egy LG 42LN578V-es keszulekhez hol talalhatnek valamilyen jo alap kepbeallitast?

E30 (oo=[][]=oo)

(#26030) krx21 válasza soldi3r (#26029) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem kalibrálod, akkor onnantól kezdve csak a szemedre hagyatkozhatsz... Nincs két teljesen egyforma modell... Egy netről nézett kalibrált beállítást beállíthatsz, de az már nem olyan pontos...

(#26031) CheGhost válasza krx21 (#26030) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Egy netről nézett kalibrált beállítást beállíthatsz, de az már nem olyan pontos...

Helló,
És "pontosabb"-e, mint a gyári beállítások?
Már jópárszor hallottam, hogy minden készülék más és más, de nem lehetséges az, hogy ha egy másik készülék kalibrált értékeit beállítjuk, akkor már közelebb vagyunk az adott készüléken a jó megjelenítéshez?

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#26032) krx21 válasza CheGhost (#26031) üzenetére


krx21
nagyúr

Elképzelhető... De a neten sok kalibrált érték futkos, elég megnézni, hogy ugyan azt a TV-t más oldalon teljesen másra kalibrált értékekkel tesztelik... Vond le a következtetéseidet... :K
Mivel kalibrálták, milyen szoftverrel, milyen körülmények között és mennyire értették a dolgukat?...
Látszik, hogy egy kalibrálás eredménye elég sok változós egyenlet...

(#26033) soldi3r válasza krx21 (#26030) üzenetére


soldi3r
veterán

igen tudom, hogy nem lesz tokeletes, de a defaultnal biztosan jobb lenne, legalabbis eddig jobbak voltak
csak ehhez meg nem talalok

E30 (oo=[][]=oo)

(#26034) BBéci válasza CheGhost (#26031) üzenetére


BBéci
titán

Miért lenne pontosabb? A gyárban is igyekeznek színhelyesen kiadni a tévéket, persze csak véletlenül szokott sikerülni. Mégpedig azért, mert 100-200, vagy akárhány példányra ráteszik ugyanazokat a beállításokat (ezeket a szervizmenüben lehet megtekinteni) és értelemszerűen csak arra fog passzolni, amelyiket megmérték.Ha egyáltalán mérték.
Többször leírtam, de ezek szerint a keresőt senki nem használja: azonos típusok között óriási eltérések szoktak lenni. Például az egyik fehéregyensúlyában a vörös erősítés plusz harmincon, a másik tévén mínusz húszon optimális. 10 éves TV tesztelői gyakorlattal a hátam mögött, nem mernék belenyúlkálni ezekbe a beállításokba, mert szinte biztosan többet rontanék, mint amennyit javítanék a színhelyességen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26035) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

A Sencor mint márka alapvetően milyen? Mennyire számít megbízhatónak? MindigTV nézéshez, napi 3-4-5 órát használva lenne maximum. Semmi extra igény nincs. Olcsóbb TV mint a többi jóval, szóval a kérdés megvehető vagy inkább nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26036) Doma88


Doma88
tag

Az lenne a kérdésem, hogy melyik TV-t érdemesebb venni?

Samsung UE40F6400

LG 42LA620S (külföldön LG 42LA6200 néven van forgalomban)

Olvasgattam már a neten egy csomót de még mindig nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb választás. Egyes oldalakon azt írják, hogy az LG nagyon satnya máshol pedig egekig magasztalják. Ugyanez a helyzet a Samsunggal is. Gondoltam megkérdem itt is, hátha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26037) Tegla80 válasza szabonagyur (#26035) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Ha jol tudom,török osszeszereles es tobbed osztalyu,plusz regebbi alsobb kategorias paneleket takar.(mmint ilyeneket raknak bele,vagy kisebb gyartok paneljait)
Nalam "nem ajanlott"kategoria "fő keszuleknek" :B

Sony® & PlayStation®

(#26038) szabonagyur válasza Tegla80 (#26037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi értem, várom még a többiek tapasztalatait is.
A JVC mennyivel jobbnak számít?

Esetleg a Vortex fantázianévről mit lehet tudni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26039) BBéci válasza szabonagyur (#26038) üzenetére


BBéci
titán

Lényegesen jobbnak vélem, viszont kérdéses a hazai garanciális ügyintézés. Akkor inkább Toshibát nézegess.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26040) szabonagyur válasza BBéci (#26039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyiket véled jobbnak? Mindhárom készüléket itt venném boltban akkor gondolom nem lehet probléma a garival vagy mégis?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26041) Tegla80 válasza szabonagyur (#26038) üzenetére


Tegla80
addikt

hirtelen még jónak is mondtam volna,de .......
mivel itt a JVC honlapon nics tv és a garanciális feltételekben írják, h csak az általuk.bla bla....forgalmazott .......
plusz itt van ez gari ügyben.
Így Én már olyat sem vennék ezek miatt. (peddig nem tűnik rossznak 100e ért a 39"fhd a tacskóban)
Valszeg tacskó, saját esetleges külföldi javíttatás lehet hozzá.Ami sztem egyenlő az idegbajjal.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#26042) BBéci válasza szabonagyur (#26040) üzenetére


BBéci
titán

Melyiket? Mivel a JVC-t kérdezted, egyértelműen arra írtam választ.

Tegla80!
Pontosan erre céloztam az előbb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26043) szabonagyur válasza BBéci (#26042) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja értelek, csak írtam a Vortexet is de ok fáradt vagyok már estére.
@Tegla80 akkor kb. mind1 ha bevállalom a többi márkát? Pl egy Sencor?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26044) Tegla80 válasza szabonagyur (#26043) üzenetére


Tegla80
addikt

Hát nemtom....gondolom Metro ból lenne,max kérdezz rá a garira ott.
Én amúgy inkább részletre keresnék valami "nagyobb nevet" a 0%os kínálatból a helyedben ha megoldható. :U
esetleg ami van pénzed rakd bele indulónak,de sztem mindenképp "nevet" vegyél,még ha abból is az "alját".A "jó" gari kell,hidd el.
Mivel engem sem vet fel a pénz,Én ezt tettem és most jár le a 10hó.
(Karikor veszek 1 másikat ugyanígy. :B Ezt lepasszolva a családban,persze ingyé :K )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#26045) szabonagyur válasza Tegla80 (#26044) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem tudom akkor lehet lesz egy 60 centis LG csak azért ez meg 73 lenne és egy hagyománys 55 centis után kicsinek érzem a 60-at:/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26046) BBéci válasza szabonagyur (#26045) üzenetére


BBéci
titán

A 32 colos is pici, egérmozinak szoktuk csúfolni. Tőlem ma elvitték az 55 colost, kaptam helyette 39-est és iszonyatosan kicsi. Remélem nem kell sokáig szenvednem vele!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26047) szabonagyur válasza BBéci (#26046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy a végtelenig lehetne menni a cm-rel de most nincs lehetőség nagyobbra, illetve napi pár óránál nincs is értelme több 100.000 ft-ot rákölteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26048) BBéci válasza szabonagyur (#26047) üzenetére


BBéci
titán

Végtelenségig biztosan nem érdemes, mert szerintem 55 col felett inkább vetítőt és vásznat érdemes venni.
Én, illetve feleségemmel mi sem nézünk átlagosan napi 2 óránál többet tévét, de az történjen a lehetőségekhez képest a legjobb minőségben és legnagyobb méretben! Amit a pénztárca elbír. Ha nincs nagy tévére anyagi keret, az nyomós érv.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26049) szabonagyur válasza BBéci (#26048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt a pénztárca ennyit bírna, kb 65e Ft ls ahogy mondtam csak mindigtv szóval hd-ready is elég lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26050) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung 32F6800 review [link] input lag 30ms körül.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.