Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8301) jimmy74 válasza neojohn (#8300) üzenetére


jimmy74
őstag

A kábelt nem változtattad?Iehet látni a képernyőn szemüveg nélkül hogy 3D-s vagyis "elmosódott"?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#8302) c41r0^ válasza jimmy74 (#8299) üzenetére


c41r0^
őstag

nincs semmi probléma, ha nincs miről kivezetni a hangot a TV felé a HDMI csatlakozón keresztül, akkor ne csodálkozz, hogy nincs a TV-n hang... a VGA kártya alapból miért küldene ki hangot?

az nVIDIA VGA-kon nincs integrált hangkodek, ezért a (alaplapi vagy diszkrét) hangkártya SPDIF digitális kimenetét rá kell dugni a VGA kártya digitális hangbemenetére (HDMI SPDIF) - ha alaplapra integrált a hangkártya, akkor az alaplapon lesz a hangkártya digitális SPDIF kivezetése - és a Win-ben alapértelmezett hangeszközként a diszkrét vagy az integrált hangkártya digitális kimenetét (SPDIF) kell kiválasztani, és akkor a VGA HDMI kimeneten kijön majd hang is, mert így már össze vannak kötve

Radeon VGA esetében pedig van saját hangkodek integrálva a VGA kártyára és emiatt nem muszáj összekötögetni az integrált vagy diszkrét VGA SPDIF kimenetével, csak annyi a teendő, hogy azt a hangkodeket kell alapértelmezett hangeszközként kiválasztani, ami a VGA-n van

[ Szerkesztve ]

(#8303) jimmy74 válasza c41r0^ (#8302) üzenetére


jimmy74
őstag

Akkor semmiféleképp ne a VGA-ra dugjam a hdmi kábelt.És hogy lesz képem?

WoT:jimmbo

(#8304) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valszeg pcdreamtől rendelek egy samu le40c650-t. Azt írják h be is üzemelik. Kipróbálásnál mire érdemes figyelni? Pl fekete-fehér jpg-ket felrakok pendrivera? Vagy vannak erre bevált módszerek?

(#8305) BBéci válasza jimmy74 (#8303) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen leírta, mit kell tenned. Kösd össze a PC-ben a hangkártyát a VGA-val!
Notebookomban csak a kezelőpulton kellett engedélyezni a HDMI hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8306) BBéci válasza Tamoo (#8304) üzenetére


BBéci
titán

Nézz be a Samsung topikba, tegnap erről volt szó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8307) neojohn válasza jimmy74 (#8301) üzenetére


neojohn
csendes tag

USB-s külső vinyóról megy az anyag. A képernyőn látszik hogy 3D-s ,mert elmosódik, csak a szemüveg nem kapja a jelet szerintem.

(#8308) vlevi válasza jimmy74 (#8303) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, oda.
Milyen videókártyád van?
Ja, és még valami. Ha véletlenül Samu tévéd lenne, akkor semmiképpen se nevezd el azt a HDMI bemenetet (a TV beállítás menüjében) PC-nek, amire a számítógéped dugod, mert ilyenkor nincs hang! :Y Ezt én is beszoptam de nagyon :D

(#8309) jimmy74 válasza vlevi (#8308) üzenetére


jimmy74
őstag

Szia!Samum van, de miért van ez?Én nem neveztem el másnak csak úgy van ahogy felismeri.Nvidia VGA van különben.

WoT:jimmbo

(#8310) vlevi válasza jimmy74 (#8309) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, ha nvidia karid van, akkor viszont az lesz, amit korábban leírtak, azaz az, hogy az nvidia karin nincs hangkártya, és össze kell dugni a gépen belül valamit.

(#8311) BBéci válasza neojohn (#8307) üzenetére


BBéci
titán

Az USB-n tévéhez csatlakoztatott külső merevlemezről játszol le 3D filmet? Tudtommal ez nem működik, csak 2D-3D konverzió lehetséges. Igazi 3D-hez külső lejátszó szükséges. Legalábbis a C9000 eképpen viselkedett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8312) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Annyira nem passzol ide, de azért megkérdezem (állandóan itt vagyok): Milyen LCD fali tartót használtok aminél elférnek komolyabb "törés" nélkül a kábelek a fal és a TV között? A legtöbb fix fali konzol 3-4 cm-t enged, ami igen kevés a kábelezésnek. A dönthetőknél már van 7 cm körüli hely, de a dönthetőség nekem nem kell, illetve ezek drágábbak is. Van valakinek javaslata? Ja és lényeg hogy azért 10ezres keretbe beleférjen.

(#8313) neojohn válasza BBéci (#8311) üzenetére


neojohn
csendes tag

Eddig működött így is, de kösz a tippet. kipróbálom úgy hogy az USB-s vinyót a Blu-Ray lejátszóra dugom és úgy kötöm össze 1.4-es HDMI kábellel. Elvileg így már a külső lejátszón megy a cucc.

(#8314) frici69


frici69
tag

Philips lcd tévére szeretném csatlakoztatni a PC-t HDMI kábellel.5m-es kellene belőle milyet érdemes venni (olcsóbb is jó,zavarszűrős kell?)? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#8315) c41r0^ válasza frici69 (#8314) üzenetére


c41r0^
őstag

lehetőleg minimum 1.3-ast vegyél, a legolcsóbb elég, HAMA kategória bőven megfelelő kell, hogy legyen

(#8316) jimmy74 válasza c41r0^ (#8302) üzenetére


jimmy74
őstag

Szia!Megnéztem az alaplapot és én nem látok(mivel integrált a hangkártya)olyan kimenetet.Valószinüleg az alaplapom nem támogatja?!Vagy ezt már ne itt kérdezzem mert nem idevaló?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#8317) c41r0^ válasza jimmy74 (#8316) üzenetére


c41r0^
őstag

1részt nem ide való, másrészt ha kitöltenéd az adatlapodat a géped infóival, akkor tudnánk segíteni, hogy melyik tüskesorról van szó a lapon...

minden korszerű alaplapon van az integrált hangkodeknek alaplapon található SPDIF kimenete, amit a VGA-ra lehet kötni

természetesen ez a kimenet nem keverendő az integrált hangkodeknek az alaplap hátlapján lévő digitális vagy optikai SPDIF kimenet(ei)ével

(#8318) jimmy74 válasza c41r0^ (#8317) üzenetére


jimmy74
őstag

Figyelj én irtam hogy nem idevaló esetleg.Ne válaszolj nem kell segiteni majd megoldom.Az adatlapom nem töltöttem ki ez igaz.A tv miatt regeltem annak idején de abluray topicban "ragadtam" mert tanulom még .Azért kösz hogy válaszoltál de 3 szóval is elég lett volna segiteni.

WoT:jimmbo

(#8319) frici69 válasza c41r0^ (#8315) üzenetére


frici69
tag

Az egyik számítógépes boltban találtam 5m-est 1500-ért csak semmi felségjelzés nincs rajta,se ferritmag.Szóval szerinted megvehetem!?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#8320) Rick4 válasza frici69 (#8314) üzenetére


Rick4
félisten

Én fixen haszálnok egy LCD TV-t monitornak (épp Philips) Media marktban a legolcsóbb 1.5 méterest leakasztottam, összedugtam, és tökéletes. Se zavarszűrő se semmi nem volt rajta. Ennyi kb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8321) c41r0^ válasza jimmy74 (#8318) üzenetére


c41r0^
őstag

ne sértődj meg, egyáltalán nem kioktatásnak szántam amit írtam, csak tanácsoltam, hogy töltsd ki az adatlapot és akkor én is meg tudom nézni az alaplapod gyártójának honlapján az SPDIF kivezetést és tudok esetleg segíteni, azonban valóban nem ez a legmegfelelőbb topic neki, de ha már ide is bekerült, akkor hátha segíthet másokon is, akik hasonló cipőben járnak, mint te

(#8322) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Valami olcsóbb LCD Tv-t szeretnék venni. A Samsung LE32C530-re gondoltam. Esetleg tudtok jobbat ajánlani max.100k körül? Az 50 Hz-es képfrissítés miben rosszabb a 100 Hz-nél?

(#8323) jimmy74 válasza c41r0^ (#8321) üzenetére


jimmy74
őstag

oda már tegnap irtam de válasz 0 :( Különben meg már kitöltöttem.

WoT:jimmbo

(#8324) Ton1


Ton1
tag

Üdv

Észrevettem egy furcsa dolgot, lehet volt már róla szó.
A távirányító programváltó gombján ha az alsót nyomom meg, akkor a notebook is érzékeli és hangosítja 1-el a hangerőt. Másik gombnál mást csinál. Nincs rajta infra port. Ha nincs összekötve a tv-vel HDMI-n akkor is csinálja. Optikai hang vagy valami ilyesmi van rajta csak. Arra gyanakszom az érzékel valamit és furcsa mód így reagál :D (Samsung lcd tv)

Valakinek van tippje mi lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#8325) nightshadow válasza copperhead (#8322) üzenetére


nightshadow
veterán

Az 50 Hz-es képfrissítés miben rosszabb a 100 Hz-nél?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8326) copperhead válasza nightshadow (#8325) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Tv-nek mit ajánlanál? Főleg UPC-s SD adásra kellene. Másik helyen digitális UPC volt, de nem szerettem átkapcsolgatni, szerencsére ott van már Digi Tv. Itt inkább nézném analógon, remélhetőleg 32"-s méretben nem lesz annyira csúnya.

(#8327) nightshadow válasza copperhead (#8326) üzenetére


nightshadow
veterán

Én is azok közé tartozom, akik nem vennének 50Hz-es tévét. Ha a megadott 100k-ás keretre tudsz még kb. 20-25k-át tenni, akkor érdemes 100Hz-eset venni.
LE-32C650 [link]
LE-32C630 [link]

Ha mindenképp 100k körül van a keret, akkor érdemes lehet megnézni:
LE-32C550 [link]
KDL-32BX400 [link] A Sony-ra most 110k-ért 3 év garanciát kapsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8328) koma106 válasza copperhead (#8326) üzenetére


koma106
senior tag

Én analóg adást nézek, Lg 32LD550 100Hz tévén. Jobb a képminőség, mint vártam. 95-100k között van az ára.

[ Szerkesztve ]

-

(#8329) Roba81


Roba81
csendes tag

Sziasztok.bocsi a kérdésért de a Samu C650 tud felvenni külső Hdd-re vagy pendrivra tv műsort?már elolvastam pár oldalt de nem találtam választ.vagy digitális adás kell és akkor elérhető csak?

(#8330) PeterPH válasza Roba81 (#8329) üzenetére


PeterPH
senior tag

A PVR csak digitális adással elérhető funkció, és csak service menü bűvészkedéssel.

(#8331) Roba81


Roba81
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.És a szerviz menü hogyan érhető el?ha ide nem lehet akkor privibe leírná valaki?nagyon fontos lenne.

(#8332) BBéci válasza Roba81 (#8331) üzenetére


BBéci
titán

Használd a keresőt. Sokszor volt szó róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8333) Roba81


Roba81
csendes tag

a service menü megvan csak azt nem találom hogy lehet átállitani,hogy legyen PVR.már vagy 5 féleképpen rákerestem

(#8334) Roba81


Roba81
csendes tag

[link] csak meglett:-)

(#8335) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek leírni erről a TV-ről véleményeteket:LG 42LD420
[link]

106 cm-es TV kellene mindenképpen,és ez az egyik legkézenfekvőbb megoldás,az ára ennek a legkedvezőbb ugyanis.... van már egy LG tv-m,84 cm-es,azzal teljesen megvagyok elégedve.

Vélemények,tapasztalatok esetleg?

üdv.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#8336) drstupid válasza Mr.Rain (#8335) üzenetére


drstupid
tag

Szia elég jó tv de 50 hz, milyen árban vennéd 120nál többet nem ér igazából. De ha jó áron tudod és veszel egy fully 8 távkapcsot meg tudod oldani hogy vigye az mkv fileoket usbn, lényegében nem olyan rossz tv , de ha kicsit vársz akkor jönnek az uj modellek és a régieket sza*é hugyé fogják árulni :))

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#8337) c41r0^


c41r0^
őstag

na, AVPl@nettől meg is van a 40C650, made in SK, AA03 matrica, AUO panel, teljesen rendben van, semmi al- vagy egyéb pixelhiba. mivel játékra is használom, talán jobb is az AUO panel, mert nincs rajta black-crush gyors mozgásoknál... gari rajtuk keresztül 2+1év

ismerkedünk, eddig minden beállítás kb. ugyanaz, mint a 37B679-en, monitorként is ugyanaz az élmény, csak kicsit nagyobb ugye :) a képe talán picit jobb és egyenletesebb a háttérvilágítás 1 hangyaf@sznyival, meg ebben már van 10 pontos fehéregyensúly is

inputlag is ugyanannyi érzésre

a távval kapcsolatban viszont nem vagyok megelégedve, a B679-hez BN59-00938A távot, a 40C650-hez meg gagyibb hatású és rosszabb fogású BN59-01039A-t kaptam, de ez legyen a legnagyobb gond

[ Szerkesztve ]

(#8338) copperhead


copperhead
aktív tag

Köszi nightshadow, koma106! Mivel nem sürgős még azon gondolkozom, hogy várjak-e áprilisig, ha jól tudom ilyenkor jönnek ki az új típusok, bár ahogy hallottam nem biztos, hogy mindig jobb az új "környezetbarát" készülék. Samsungnál, hogy tudom ellenőrizni, hogy Samsung panel van-e benne (őszintén szólva nem túl szimpatikus ez a panel lottó)? A Pc-Dream-nél vásárolnék, idáig rosszat nem hallottam róluk. Még azt akartam kérdezni, hogy a fényes/tükröződő kijelző mennyire zavaró? Sötét jelenetnél az egész család nem magát bámulja? :))

[ Szerkesztve ]

(#8339) nightshadow válasza copperhead (#8338) üzenetére


nightshadow
veterán

A most kapható típusú tévék mindegyike kifutó széria, így az áruk is alacsony. Március-áprilisban jönnek az új tévék. Egy ugyanilyen tudású új típus sokkal magasabb áron jelenik meg, s csak az év végére fog lemenni az áruk elfogadható szintre. Mint írtad korábban, hogy 100k körül van a keret, na ennyiért szerintem biztos nem fogsz kapni az új szériából áprilisban, így szerintem most érdemes megvenni a tavalyi típus közül valamelyiket, vagy megvárni az őszt az áresés miatt.
A Samsungnál a C650-es 32-es méretben matt, nem tükröződő. A tükröződő Ultra Clear Panel csak 40” és a fölött található. A Samsung C630 és C550, meg Sony EX402/BX400 is alapból matt.
Samsungnál jelen van a panel lottó, de a többség szerint mesterségesen generált műbalhé. Nyílván vannak ellenvélemények is ezzel kapcsolatban.

(#8340) copperhead válasza nightshadow (#8339) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi a segítséget!

(#8341) Mr.Rain válasza drstupid (#8336) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

120 000 Ft-ba kerül szállítással együtt,és házhoz kihozzák. Amúgy ami van tv-m is 50Hz-es,és nincs vele bajom...

"Nincs megállás"

(#8342) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Sziasztok!

Agyalok egy tv vásárláson, de akadályba ütköztem. Szeretnék olyan full hd lcd masinát vételezni ami a bejövő pc képet is 100hzen jeleníti meg. Valakinek van 5lete?

Előre is köszönöm.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8343) dh66e válasza Sontir Fel (#8342) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
és az mire jó?Szerintem még nincs ilyen tv,de nem is nagyon látom értelmét.

(#8344) Hegyibodza


Hegyibodza
csendes tag

Egy kérdéssel fordulok hozzátok: 42LD565 készülékem van, aminek az a problémája, hogy hátrafelé dől a képernyő. A szervízes már kint volt, rendelnek új talpat hozzá. Viszont furcsa volt, hogy a készülék hátuljáról levett egy matricát és elvitte! Ez így szokás? Megkérdezni már nem tudtam, mert úgy rohant, hogy az valami hihetetlen.

A másik, hogy műholdas beltérim van - ez max. hangerőn, ha a tv hangerejét erősítem (ha netán hangosabban szeretném hallgatni), úgy zúg a tv erősen olyan 40-től. Ez mitől lehet? Vagy ez így "normális"? - előző tv-n nem volt ilyen.

Köszönöm előre is!

(#8345) Rick4 válasza Sontir Fel (#8342) üzenetére


Rick4
félisten

Én egy 47"-os Philips LCD-t használok hdmi-s videokártyával. Hidd el, semmi szükség nincs arra a 100Hz-re.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8346) Sontir Fel válasza Rick4 (#8345) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Olyan perverz elképzelésem támadt, hogy ha gépet fejlesztenék (5850cf), és a vsync engedélyezve van, akkor élvezném a 60 fps feletti játszást :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8347) Rick4 válasza Sontir Fel (#8346) üzenetére


Rick4
félisten

És akkor limitálod fix 100 fps-ben a játékot is? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8348) Sontir Fel válasza Rick4 (#8347) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Igen. De úgy tűnik ez nem fog menni szal marad a 60 fps vagy vsync off.

Ha már tervezgetés. LED LCD vagy LCD a favorit. Főleg játékra használnám, és használom a mostani 720p samu (le32r32b) tévémet, és boooldog vagyok vele, de érdekel hogy mi a meglátásod.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8349) dh66e válasza Sontir Fel (#8346) üzenetére


dh66e
veterán

Jó, mindenkinek lehetnek olyan pillanatai amikor az ingerküszöbét eléri a fekete lyuk..... :)

[ Szerkesztve ]

(#8350) Sontir Fel válasza dh66e (#8349) üzenetére


Sontir Fel
őstag

:C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.