Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8901) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy erre a TV-re mennyi lehet a reális ár itt apróban? [link]

25k-ért raktam fel, ennél többet nem hiszem, hogy el lehet kérni érte. Most kaptam egy ajánlatot ~20k-ért. Vélemény?

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#8902) BBéci válasza spyduck (#8898) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el ezt talán segít!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8903) c41r0^ válasza Devid_81 (#8874) üzenetére


c41r0^
őstag

Sharp TV-vel nem volt még tapasztalatom, de lehetséges, hogy a PC módra való címkézés miatt nem volt elérhető egyik frekin sem a 100Hz feature és még bizonyos menüpontok a TV menüjében, Samsungnál, és LG-nél pl. kilép a PC módból a TV, ha nem 60Hzen hajtjuk. Sharpnál lehet, hogy frekifüggetlen és lelockolódik. Filmnézéshez amúgy sem kell PC módban mennie a TV-nek, csak monitoként való használat esetén (desktop, böngészés, játék), tehát ha csak filmezésre használod, akkor ne címkézd PC-re, szerintem ekkor minden menü elérhető marad. Ezen kívül a 23.976 fps-es filmek esetében állítsd 23Hz-re a VGA kártyát és kb. ennyi a teendő.

(#8904) daniel2121 válasza nónéjm (#8900) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azt értem, hogy a meghibásodási statisztikája a Sonynak jobb szerintem. A médiaplayer egy kütyü amihez hozzá csatlakoztatsz egy külső merevlemezt vagy amelyik belső merevlemezes abba beleteszel egyet és arról játszod le a filmjeidet vagy zenéidet vagy nézegeted a fotóidat és akár hd minőségben is nézheted a filmeket vagy veszteségmentes formátumban hallgathatod kedvenc zenéidet.

(#8905) humax


humax
senior tag

sziasztok

egy 46-50 Lcd vagy Ledes-lcd ( nem oldal ledes) tv szeretnek vasarolni.
Samsung 40c650- nel van jobb valasztas? olyan 250.000 forintig.
3D nem fontos.
elore is köszonom :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8906) tszabi


tszabi
tag

Üdv !

Samsung UE32C4000-es LED tv-m van. Külső vinyót szeretnék vásárolni, lehetőleg 2.5"-est.
Viszont ugy tudom ezekhez 2 USB csati kell, egy a tápnak és egy az adatnak. Ezen a tv-n viszont csak 1 USB csatlakozó van. Fog működni a 2.5"-es vinyó a tv-vel, van valakinek tapasztalata?

(#8907) canniball válasza tszabi (#8906) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ugy tudom ezekhez 2 USB csati kell..."
Én úgy tudom 2 USB vagy 1 USB+1 táp.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8908) Turbobacsi válasza tszabi (#8906) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

miért kéne 2 USB csati? enyém simán viszi 1 USB-n a samsung S2 2.5"-osat (régebben valóban igy volt...)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8909) vlevi válasza tszabi (#8906) üzenetére


vlevi
nagyúr

Be is b***na, ha két USB kellene hozzá. Bőven elégnek kell lennie 1-nek is. Azért biztos ami biztos alapon nézz után (pl. a Samu honlapján), hogy külső HDD-t valóban támogat-e, vagy csak pendrive-ot és médialejátszót? Mert pl. az én tévémen két USB van (Samu LE40C650), de abból csak az egyik viszi a vinyót (2.5"-os Samsung S2 Portable), és nem azért mert szar, hanem mert az egyikre rá van írva, hogy USB, a másikra pedig USB HDD felirat van.
Nem tudom, hogy a 4000-es tévén melyik az az 1 csatlakozó, a HDD-t nem kezelő, vagy a másik?

[ Szerkesztve ]

(#8910) tszabi válasza vlevi (#8909) üzenetére


tszabi
tag

A TV-n USB(HDD) felirat van a csatlakozó felett.

(#8911) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Samsung LE40C530 -ra megjelent most két firmware, honnan tudjam, hogy melyiket rakhatom fel USB -n keresztül:

T-TDT5DEUC_1024.1

T-MSX5DEUC_2009.0

:U :F :R

Másik kérdés, hogy felismeri -e akár az 1.5-2TB USB2 HDD -t a SAMSUNG LCD "C" sorozat :F

[ Szerkesztve ]

(#8912) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#8911) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nemtudom frissíteni a szoftvert, az én verzióm T-MSX5DEUC-2010.1 (2011-01-16. -ai)

, nem értem a mostani 2011.04.16. ai verzió amit most raktak fel az

T-MSX5DEUC_2009.0 :U :Y :F

[ Szerkesztve ]

(#8913) tszabi


tszabi
tag

Megint az UE32C4000-es Samsunggal van problémám.
Tegnap rákötöttem a DVD felvevőt HDMI-n keresztül, de sötétebb volt a képe mint a TV adásé. A leírás alapján a HDMI feketeszint-et kellene beállítani, de nekem ez inaktív (nem választható) !
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#8914) HF77


HF77
senior tag

helló
lenne egy kérdésem mert valamit nem értek...??
HD Ready LCD Tv de az 1080p tudja HDMI-n keresztül!!az 1080p nem full hd-t jelent????
ha igen akkor nem értem...nem csak full hd tudja az 1080p megjelenítést..??

köszi minden informátornak!
üdv

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8915) c41r0^ válasza HF77 (#8914) üzenetére


c41r0^
őstag

A HD-Ready TV-k a 1080p/1080i jeleket fogadják, de leskálázzák a saját HD-Ready felbontásukra (1024x768, 1280x720, vagy 1366x768) és úgy jelenítik meg a képet, így értelemszerűen nem 1:1 pixelmappinges, natív FullHD-s részletességű képet kapunk végeredményül.

tszabi - szerintem tedd FILM képprofilba (és ez alatt állítsd be a kívántra a képét ), így minden képbeállítás opció elérhető lesz, valamint kényelmességi okokból címkézd meg a TV menüjében az adott HDMI bemenetet DVD felvevőnek

[ Szerkesztve ]

(#8916) dh66e


dh66e
veterán

Nesze neked Philips.[link]

(#8917) Diavolosss


Diavolosss
csendes tag

Sziasztok!

Mivel már mondent kipróbáltam a samsung lcd tv kontra pc hang összehozással és semmi,ezért a sokak által ajánlott firmware megoldást alkalmaznám.
A probléma csak az nem tudom a készülék pontos tipusát..segítsetek hol tudom megnézni a tv-n kívül nem találom(hátlap)

(#8918) canniball válasza dh66e (#8916) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem kell ezért a hírért messze menni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8919) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#8912) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Megoldva, felraktam a LE46C530 firmware -t, ami T-MSX5DEUC-2011.0 és jó lett :DD

(#8920) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

3D-s tv-nél mire érdemes oda figyelni?
Melyik most a legjobb a piacon 40"-nál?

Köszi előre is. :R

(#8921) BBéci válasza Diavolosss (#8917) üzenetére


BBéci
titán

A menüben keresd az adatokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8922) maistro17


maistro17
csendes tag

Sziasztok. A következő TV-k közül szerintetek melyik a legjobb választás:
Philips 40PFL5625H
Samsung LE40c650
Samsung UE40c5000
LG 42LD750

160-200 ezer forintig szánnék rá. Ha esetleg hasonló kategóriában lenne vmi más ajánlat azt is szívesen fogadnám.

(#8923) HoReSz1975 válasza maistro17 (#8922) üzenetére


HoReSz1975
őstag

(#8924) BBéci válasza HoReSz1975 (#8923) üzenetére


BBéci
titán

Meg lennék lepve, ha jobb lenne a képminősége, mint a C650-é.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8925) maistro17 válasza HoReSz1975 (#8923) üzenetére


maistro17
csendes tag

Miben más az mint a 40c5000?

(#8926) humax


humax
senior tag

Samsung LE-46C750 238000 ft
Sony KDL- 46EX500 222000 ft
Samsung LE46C650 219900 FT
Philips 47PFL5604H 210000 FT
Philips 46PFL5605H 198 500 Ft
meilky erdemes venni?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8927) imagepeace


imagepeace
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam végigolvasgatni a fórumot de nem igazán találtam választ...
Nemrég hozzámkerült egy Samsung LE32C630 as tv
Pár kérdésem lenne bár a legfontosabbal kezdem...
Tudja-e valaki hogy vmilyen firmware feltelepítésével fel tum e "húzni" a tv-m hogy internett-tv funkció is bene legyen? asszem a C650 már tudja.. tehát c630-ról c650-re.

azonkívül persze szeretném tudni hogy milyen lcd panel van benne? bekukucskálva azt írja AU optronics... csak ezt nem tudom mit jelent..
és a harmadik ha valaki látta vmilyen fórumon az optimális képbeállítást akkor megköszönném a linket...

És az utolsó hogy ki milyen dlna szervert használ és melyik jó és esetleg melyik működik mac /10.4/ alatt...
köszönettel..
Kővári Attila

Le32C630

(#8928) Turbobacsi válasza imagepeace (#8927) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"AU optronics... csak ezt nem tudom mit jelent.." -- > azt hogy AU optronics panel van benne

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8929) Cyrin válasza humax (#8926) üzenetére


Cyrin
addikt

Én most vettem 46EX500-ast.
Ha kell a 3D akkor Samu750, ha nem, de fontos a média lejátszó tudása akkor Samu650, ha nem fontos annyira a médialejátszó, de fontos a matt panel akkor EX500.

(#8930) humax válasza Cyrin (#8929) üzenetére


humax
senior tag

nem fontos a 3d.
a EX500 media lejatszoja nem jo?
EX500 tudja a pipet?

igazabol engem is zavar a tükrozo pannel, de meilyk kepe jobb sony vagy c650?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#8931) Cyrin válasza humax (#8930) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem tud annyit mint a Samsungé, pl. Flac, mp3, dvd, avchd-t játszik, de divx-et nem, csak fizetőset (divx VOD).
Persze lehet venni külön médialejátszót, azzal többre lehet menni minden esetben, de én számítógépet kötök rá, azon aztán minden jelenlegi és jövőbeni formátum menni fog, míg a többi gyorsan elavulhat.
Hogy melyik a jobb, azt neked kéne megnézned és eldöntened, nekem mindig jobban tetszett a Sony képe, én természetesebbnek találtam, de amaz is jó, nálam a matt panel döntött, de mivel hatamas a képernyő felülete, és szemben van vele az ablak, még így is necces az egyik helyről nézve.
De nagyon jó képe van, nem is biztos, hogy érdekel a digitális adás még most, nálam analógon is jó.
A 100hz-et is kulturáltan adja elő.

(#8932) Cyrin válasza humax (#8930) üzenetére


Cyrin
addikt

Ja, van benne PIP pc-hez, és PAP a többihez.

(#8933) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok..

mi a legkisebb coll méret, amiben már lehet kapni FullHD-s TV-t?... lényegében az 1920*1080-as felbontás + a HDMI/VGA kimenet lenne a lényeg.

jah, ha valakinek van pár tipusötlete, ne fogja vissza magát :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8934) Billy76


Billy76
csendes tag

Sziasztok !

Lcd tv vásárlás előtt állok, ezeket a tipusokat néztem ki:

LG - 32LD450, LG - 32LD420, Samsung - LE-32C530, Philips - 32PFL3605H

kérdésem ezek közül ár/érték arány alapján melyik a jó választás

(#8935) spiercell válasza Billy76 (#8934) üzenetére


spiercell
aktív tag

Én is ugyanezeket néztem, mielőtt vettem volna. Ha rendszeresen pc-t kötsz rá, akkor én a C530-at javaslom, full hd, gyönyörű képe van és mindent be lehet rajta állítani. Ha ez nem szempont, akkor a philips a nyerő a 100hz-ével. Én a C530-at vettem, teljesen megvagyok vele elégedve. Bár ha lett volna még egy kis pénzem, akkor C650.

(#8936) vlevi válasza - = Zk = - (#8933) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mi a legkisebb coll méret, amiben már lehet kapni FullHD-s TV-t?..."
Ha tényleg tévéhez kell, és nem monitornak, akkor szerintem a 32" is nagyon kicsit a FullHD kihasználásához. Egyébként valahol láttam 26"-s LG tévét is FullHD-ban.
Ha viszont csak monitor kell, akkor természetesen 24, de 22" méretben is vannak FullHD cuccok. Más kérdés, hogy egy monitor nem nagyon használható hagyományos értelemben tévének. Egyérszt sokkal kevesebb rajta a csatlakozó, emiatt nem tudod egyszerre rádugni a Settopbox, DVD lejátszó, számítógép hármast egyszerre. Emellett a tévénézéshez szükséges képjavító algoritmusok sincsenek benne, ezért a filmek szarabbul néznek ki rajta. Emiatt pl. Media Playerrel a 22"-s monitoromon sokkal csúnyábban a 700megás divx avi-k, mintha ugyanezzel a media playerrel HDMI-n a tévén nézném.

[ Szerkesztve ]

(#8937) - = Zk = - válasza vlevi (#8936) üzenetére


- = Zk = -
félisten

TV + néha PC/Laptop és esetekben konzol (PS2).....
akkor 32" környékén nézelődök... köszönöm... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8938) Billy76 válasza spiercell (#8935) üzenetére


Billy76
csendes tag

köszi a választ

a philips nem tudja a 100 hz-t

csak a 50- 60-at

a két termék (samu-philips) közt 10ezer forint a külömbség, tehát eddig a samu áll nyerésre...

várom azért a további hsz-eket...

(#8939) spiercell válasza Billy76 (#8938) üzenetére


spiercell
aktív tag

Azt hiszem, hogy a philips árában már kapsz C550-et, bár azonkívül hogy szebb valamivel nem tudom miben jobb.

(#8940) Sami22


Sami22
aktív tag

Tudna valaki ajánlani egy tv-kel foglakozó, megbízható online boltot Pécs környékéről?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8941) canniball válasza Sami22 (#8940) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár nem Pécs környéki, de országosan kiszállítanak és a szomszéd topikban többen ajánlják: PC-Dream Kft.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8942) Minstrel


Minstrel
senior tag

Olvasgatom egy samsung kézikönyvét és azt írják, hogy ne "használja sokáig a 4:3-at, mert beég". Ez mennyire igaz vagy mennyire látványosan ég bele?

(#8943) Sami22 válasza canniball (#8941) üzenetére


Sami22
aktív tag

Erről a kalocsai cégről már én is sokat olvastam itt, de többen azt hiszem pórul jártak velük.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8944) Cyrin válasza Sami22 (#8943) üzenetére


Cyrin
addikt

én a 220volt-tól rendeltem, mert kalocsán nem tudták megmondani mikor lesz, vagy lesz-e egyáltalán, ők meg meg tudták mondani, és harmadnapra itt is volt, ahogy ígérték...

(#8945) Sami22 válasza Cyrin (#8944) üzenetére


Sami22
aktív tag

Én amiről még hallottam, az a Digitalplaza Nyíregyházon. Csak ez meg ugye messze van nagyon. Velük van valakinek tapasztalata?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8946) obiwankenobi


obiwankenobi
csendes tag

Sziasztok!

A hozzáértőktől szeretném megkérdezni, a következő tévékről mi a véleményük?

Sony KDL-52EX700, vagy Sony KDL-55EX500, esetleg Sony KDL-55EX715
Érnek-e annyit, mint az áruk? Milyen a képminőségük, fekete szint, illetve az 50" plazmákon túl nagyobb képméretben megfelelő alternatívát jelentenének-e? A felhasználási terület T-sat, HD adásokkal is, DVD és Bly-ray filmek. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#8947) djcsefa válasza - = Zk = - (#8933) üzenetére


djcsefa
tag

GOOGLE :D

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8948) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Húsvéti ajándékként a madár nekirepült a nem éppen olcsó pár hónapos tv-nknek és a lábával végigkarcolta a kijelzőt + a csőrének a helye is meglátszik. (mindig zárva a szobaajtó, hosszú történet miért tudott bejutni)

Megnéztem és pixelhiba egyelőre nem látszik (remélem nem is lesz), a karc nem tűnik olyan mélynek, mert csak lámpával rávilágítva csillan fel. Persze lehet, hogy attól még mély. Ilyenkor lehet valamit tenni, létezik valami eljárás amivel eltűntethető a dolog? Szervíztől is kicsit félek, mert nem tudom mennyire vigyáznának a tv-re. Esetleg később jelentkezhetnek-e komolyabb problémák az ütés hatására?

(#8949) canniball válasza Sami22 (#8943) üzenetére


canniball
nagyúr

Pórul jártak? Erről tudnál valami bővebbet mondani/linket adni? Itt úgy tűnik mindenki elégedett velük, guglival pedig nem jutottam messze...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8950) Sami22 válasza canniball (#8949) üzenetére


Sami22
aktív tag

Lehet, hogy keverem, de azt hiszem egy kalocsai üzletről írta valaki, vagy talán többen is, hogy a garanciával adódtak problémái. (Mikor ki kellett volna cserélni a készüléket nem újat kaptak, hanem egy használtat, csak lecserélt hátlappal) De mondom, nem biztos, hogy ez az üzlet, az az üzlet.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.