Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11001) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valamilyen LED v LCD TV-t 82-101cm-s méretben ami mindenképp full HD-s és lehet rajta játszani meg monitornak használni ?
input lagja kicsi és szép képe van. Ára azért maradjon a földön.
köszi a helpet

(#11002) woolwich


woolwich
tag

Üdv.

TV vásárlás előtt állok és mivel nem vagyok igazán otthon a témában szeretném a segítségeteket kérni.
Túl sok elképzelésem nincs. Ami fontos, hogy 32"-os legyen. A márka egyenlőre mind1. A lényeg, hogy megbízható legyen. A keret max. 120 K. Egy világos szobába venném. Leginkább mindennapi tévézésre, HD film nézésére használnám. Emellett rákötném az Xbox 360-at és esetleg a PC-t is.
Ezekkel a feltételekkel milyen TV-ket (akár többet is) tudnátok ajánlani? :F

(#11005) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Udv mindenkinek!

Lassan tv vasarlashoz keszulodom 2 tipus johet szoba.

Samsung UE-32D5000
Sony KDL 32 EX500

Melyiket vegyem szerintetek???

(#11006) nightshadow válasza Prungyike (#11005) üzenetére


nightshadow
veterán

A kettő közül egyértelműen a Sony, mivel az valódi 100Hz-es, a D5000 pedig nem.

(#11007) Prungyike válasza nightshadow (#11006) üzenetére


Prungyike
csendes tag

Ha esetleg nem kapok mar az elobb emlitett Sony modellt mert ugye az kifuto modell,akkor mit javasolsz esetleg helyette ami ugyanazt tudja?Persze azt is Sony-ban

Koszonom!

(#11008) daniel2121 válasza Prungyike (#11007) üzenetére


daniel2121
senior tag

sony ex500-at még lehet kapni jó néhány webes boltban egész jó áron.

(#11009) nightshadow válasza Prungyike (#11007) üzenetére


nightshadow
veterán

Ami gyakorlatilag a 40EX500 utódjának tekinthető, az a 40EX720 [link]. A probléma az, hogy a 100Hz mellé megkapod a 3D-ét is, ha kell, ha nem, s ez megdobja az árat is. A hagyományos CCFL világítást pedig felváltja az edge-LED. A 2D-és képét dicsérik a tesztek, a 3D-ét viszont lehúzzák az erős crosstalk miatt.

(#11012) 7


7
addikt

Másodszorra is megkérlek titeket, hogy hanyagoljátok a plazma témát! Vonatkozó hozzászólásokat töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#11013) bandi0000 válasza 7 (#11012) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
a kérdés az hogy az xbox játéknál észrevehető lenne ha a tv 50Hz es képfrissitéssel van megáldva de full hd-s mert most szemezgettem egy LG LD350 el
meg ezzel az lg vel ha összekötöm az lg házimozim akkor tv nézésnél simán is házi mozi hangzás lesz?

Xbox One: bandymnc

(#11014) chaval


chaval
tag

Sziasztok Samsung LE-46C530 tvt mennyire ajánljátok? Gép lenne rákötve és játékot meg filmeket vinne :) Előre is köszönöm!

(#11015) chaval válasza chaval (#11014) üzenetére


chaval
tag

Tárgytalan, csak most néztem hogy 50 hz-es :)

(#11016) Prungyike válasza daniel2121 (#11008) üzenetére


Prungyike
csendes tag

Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a hozzaszolast!

Eldolt a tv sorsa Sony kdl32ex500 lesz vasarolva ma mar meg is rendeltem a 220 bolt weboldalan,ahonnal szoktam vasarolni es meg nem volt gondom vele az az ''edigital'' csak ott mar nem volt.Ezt a 220v boltot nagyon korrektnek tartjak,a velemenyezok kozul nagyon sokan.
Es nem csak webaruhazzal foglalkozik hanem van neki tobb boltja is az orszagban.
Eleg korrekt kis boltnak velem,ahogy telefonon beszeltem veluk nagyon normalisak voltak.

Majd kedden jon a futar,remelem nem lessz semmi gond.De azert megkerem hogy varja meg hogy kicsomagoljam es atnezzem a tv-t szerintem annyi belefer az idejebe,legfeljebb addig beinvitalom egy kavera vagy uditore.

(#11017) janume


janume
csendes tag

Sziasztok LG 450 FULl HD-t PC re kötöttem. Zene hallgatás vagy film nézés közben nincs hang a tévén csak fülesen tudom hallgatni. Valaki tudja a megoldást?

(#11018) Tizedes1 válasza Cyrin (#10966) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Bocs, de aki netezik tévén , mint pölö te is , vegyen LCD,LD tévét. :K :K
De aki filmet, legalább 720p anyagokat néz, és ha netezni akar, akor ne ma sokat fogyasztó tévén netezik, hanem a laptopon pölö, az a 46" LCD árán jobb plazmát vesz ,de 50"-ban. :C :C

(#11019) Rick4


Rick4
félisten

Most raktam egymás mellé a PS50C530-as plazmát, és az LG55LD650-est, az lcd-n mindent fele értékre kell venni, hogy a plazmához hasonló képet kapjak, szemre a dunaHD műsorát nézve nincs is különbség, de ez mindössze addig tart, míg a fél képernyő nem világos részt tartalmaz, onnan a plazma bukta. És persze a híradó végén as futó szöveg a plazmán duplán rajzolt, az lcd-n meg rendesen olvasható... Csináltam is egy két video-t, de nem HD, csak 640-es, így egy két dolgot kivéve nem látható az, amiről beszélek..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#11022) Dobbanto


Dobbanto
csendes tag

Sziasztok!

LCD Tv vásárlásán töröm a fejem. Sajnos eddig leragadtam a katódcsöves tv-knél. Szeretnék egy jó képminőségű Tv-t, főleg Tv-zésre, filmnézésre kb. 150-200 ezer Ft között. Itt a fórumon olvasgattam, a Sony és a Sharp modelljei tetszenek. Ezek közül a Sharp LC-40LE810E típus tesztjét olvastam a prohardveren. Természetesen más jellegű ötleteket is szívesen veszek.
Válaszotokat várom!

Köszönöm!

(#11023) eisento válasza janume (#11017) üzenetére


eisento
addikt

mar volt rola szo nem is olyan reg a lejatszo eszkozokben allitsd at a hangot hdmi-re

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11025) tupacamaru válasza chaval (#11015) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha gép lenne rákötve és arról menne a játék és a film is akkor teljesen felesleges a 100 Hz-es TV. A gép miatt úgy is csak 60 Hz-en frissitene. Szerintem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11028) bandi0000 válasza eisento (#11027) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
valaki meg tudná mondani h hogyan lehet összekötni az lg tévét az lg házimozival úgy hogy tévézés közben sima tévézés... a házimozin menjen a hang tehát nézem az rtl-t pl és a házimozi adja azt a hangot nem a tv gyári cucca egyébként a tv egy lg ld420

Xbox One: bandymnc

(#11029) Palika71


Palika71
őstag

Ha már nem kapok ajánlást arra vonatkozólag, hogy milyen TV-t érdemes venni 26"-ban, akkor legalább azt áruljátok el, hogy melyik gyártó van az élen LCD-ügyben?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11030) eisento válasza Palika71 (#11029) üzenetére


eisento
addikt

sharp szerintem :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11031) laci06 válasza Palika71 (#11029) üzenetére


laci06
senior tag

Szerintem itt az emberek többsége a két koreai gyártót favorálja, azaz Samsung, és LG ebben a sorrendben. Utána Philips, és Sony.
Vagyis szerintem a Samsung dominál, a többi pedig utána jön valamilyen sorrendben. D a többiek majd kijavitanak, ha tévedek....

(#11032) Palika71 válasza eisento (#11030) üzenetére


Palika71
őstag

:R
Ez gyors volt.
MOD: akkor már zavarodom... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11033) harry válasza tupacamaru (#11025) üzenetére


harry
veterán

"A gép miatt úgy is csak 60 Hz-en frissitene."

Ugyan miért? Két különálló megjelenítő, más felbontás, más képtájolás, más frissítési freki is lehetséges...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11034) eisento válasza Palika71 (#11032) üzenetére


eisento
addikt

en nem lattam eddig hogy kerdeztel volna :D mennyit akarsz raszanni mekkora meret ilyen infok johetnenek

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11035) Palika71 válasza eisento (#11034) üzenetére


Palika71
őstag

Nem szemrehányásképp írtam.
26", mind1 az ár.
SD adás kizárólag.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11036) Jakuu válasza Palika71 (#11035) üzenetére


Jakuu
őstag

Ha kizarolag SD adas, akkor is inkabb vegyel egy 50Hzes 32"-s TV-t mint 26"-st.
Alig van valami arkulonbseg. Jobb 26" 70 korul kezdodik, es tavalyi modelbol ha szerencsed van kapsz 78 korul 32"-st. mint pl a Samsung LE32C530

(#11037) Palika71 válasza Jakuu (#11036) üzenetére


Palika71
őstag

A konyhába menne a falra, és nincs nagyobb hely a számára. Azt sejtettem, hogy 32"-ban már jóval jobb minőséget is gyártanak, mint 26"-ban, de reménykedem, hátha 26"-ban is akad Best Buy.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11039) Palika71 válasza Jakuu (#11036) üzenetére


Palika71
őstag

Megmértem újra a helyét. Egy nem túl széles kávájú 32" is befér.
Tehát, ha pár tízessel drágábban tudok venni valami ütősebb 32"-est, akkor arra is szeretettel várnék tanácsot! :R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11040) woolwich válasza woolwich (#11002) üzenetére


woolwich
tag

Akkor én is újra próbálkoznék:
Sziasztok,

Milyen 32"-os TV-t tudnátok ajánlani 120 K-ból főleg filmezésre és Xboxozásra?

(#11041) eisento válasza woolwich (#11040) üzenetére


eisento
addikt

ehhez mit szolsz? [link]

sony honlap leirasa

100hz-es jatekra kivallo. en a 40ex500-at akartam venni de nincs sehol nekem ps3 van. sztem jo arban is van

sot talaltam neked youtubeon is egy user tesztet xboxot is tolja rajta :) youtube de ha beirod youtube 32ex500 rengeteg videot talalsz

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11042) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

32" TV-t keresnek a szüleim és kíváncsi lennék a véleményetekre.
Amiket eddig kinéztek:
Samsung UE32D5500
Philips 32PFL6606H

Tehát ilyen 140-150e árban a maximum.
Szerintetek? Esetleg Sony-nak van valami hasonló árban?

Jól tudom hogy csak a samu kezeli az NTFS-t?
Illetve hogy a samu 100Hz-e csak kamu 100Hz?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#11045) woolwich válasza eisento (#11041) üzenetére


woolwich
tag

Először is köszönöm a gyors választ! :R

Nem rossz, én is nézegettem már, csak tovább is álltam miután láttam ezt a "Ez a termék régebbi típus, a helyi márkakereskedőnél már nem kapható." megjegyzést a Sony honlapján. Most akkor ez mire érvényes? A nagy áruházakban lehet még kapni? :F
Egyébként más márkából mondjuk Samsungból melyik típust javasolnád ugyanezekkel a feltételekkel? Az LG valahogy nem szimpatikus, Sharp vagy Phillips termékekkel meg semmi tapasztalatom nincs.

(#11046) eisento válasza woolwich (#11045) üzenetére


eisento
addikt

argepes linknel ott vannak a boltok. hivd fel vmelyiket amelyik szimpatikus pl 220volt.hu oldalon ottvan melyik uzletukben van raktaron. de ott a digitszalon stb felhivod megkerded van-e

samsungbol ezt ajanlanam neked ez is 100hz szep is jo is :)
katt ide en ebbol a boltbol rendelem majd az en lgmet a jovo heten gyari garit kapsz hazhoz is hozzak beuzemelik neked ha kersz csinalnak pixeltesztet is szoval nagyon korrekt.

SZERK: es most nezem honlapjukat van akcio is idezem: "most minden nalunk vasarolt tv-t mi szallitunk ki es be is uzemelunk! igy on csak a mukodo hibatlan keszuleket vasarolja meg! Ajandekba adunk tovabba 1db hdmi 1db scart es 1db usb kabelt. Az ajandek osszerteke 10000ft.

SZERK2: talaltam neked videot is [link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11047) tupacamaru válasza harry (#11033) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor a 100 Hz is lehetséges?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11048) nightshadow válasza eisento (#11041) üzenetére


nightshadow
veterán

100hz-es jatekra kivallo. en a 40ex500-at akartam venni de nincs sehol nekem ps3 van. sztem jo arban is van

Lehet, hogy inkább szerencséd van, hogy nem volt raktáron, ugyanis az EX500-nak 60ms az input lagje, ami gyors, fps játékokhoz magasnak számít, ezért nem nagyon ajánlott játékokhoz. Olyat érdemes nézni, amelyiknek 30 ms alatt van az input lagje. Idézet az EX503 tesztjéből:

Console Gaming
Input lag on the Sony KDL40EX503 measured at an underwhelmingly high 60ms (in GAME “scene” mode). This is actually not as bad as it sounds, and I did have some fun gaming experiences with this TV. Unfortunately, first person shooters were not as enjoyable; the lag makes precise aiming very difficult. It really is a shame that input lag is getting worse on the current crop of HDTVs, because it is a serious problem for hardcore gamers (who currently have very few options for gaming-friendly TVs).”
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11049) eisento válasza nightshadow (#11048) üzenetére


eisento
addikt

en nem lattam sehol itt magyarhonba ahol arulnak ezt az 503-as tipust.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11050) nightshadow válasza eisento (#11049) üzenetére


nightshadow
veterán

Az 503 az 500 angol változata, csak az ott használt freeview tunerben, meg az ott használt másfajta hálózati csatlakozóban tér el a kontinentális Európába szánt modelltől.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.