Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9601) feriferiferi


feriferiferi
csendes tag

Szevasztok!

Engem az érdekelne (tök szubjektív véleményként), hogy szerintetek ha csak a képminőséget nézzük (tehát smartTV funkciók nem), akkor LED-LCD modellekben melyik márka melyik típusa a legütősebb?

LG LV5500
Samsung D5500
Panasonic E30E
Sony EX710

Most nem az ár/érték arány a lényeg, hanem csak a képminőség: SD-HD egyaránt

(#9602) Chesterfield válasza nightshadow (#9599) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszi, ez jónak tűnik, de valami LED-es verzió nincs véletlenül?

(#9603) #16155904 válasza Chesterfield (#9602) üzenetére


#16155904
törölt tag

A C650 jobb, mint az ebbe a kategóriába tartozó ledesek.

(#9604) laszlo168 válasza garcia66 (#9597) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem plazma van, de ha most vennék tévét, akkor a C650-et venném.

(#9605) blintel


blintel
csendes tag

Nekem is Led tv-m van (samsung) Tök jól működik. 3d-t is tud és internetezni is lehet rajta.

blint

(#9606) nightshadow válasza Chesterfield (#9602) üzenetére


nightshadow
veterán

Az UE-40C6500 illetve C6000 a C650 edge-LED-es verziója. Két probléma van vele:
1.Sokkal jobban hajlamos a cloudingra, mint a hagyományos CCFL-es C650. (A Samsung LCD topikban egy páran visszavitték emiatt.)
2. Nem jön ki az általad megadott 150k-ás keretből.

(#9607) nightshadow válasza laszlo168 (#9604) üzenetére


nightshadow
veterán

Neked miért nem vált be a plazma?

(#9608) Rick4 válasza nightshadow (#9607) üzenetére


Rick4
félisten

Többek között én is leírtam már párszor, mekkora hiba volt plazmát vennem... 600Hz ide vagy oda, oldalra mozgásnál beszaggat rendesen, ma reggel pl a tv2-t néztem, ahol ott van a jobb alsó sarokban az óra megy, 10 perc után elkapcsoláskor látszott a sziluettje gyönyörűen.... És még sorolhatnám..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9609) nightshadow válasza Rick4 (#9608) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazma topikot is rendszeresen olvasom, de én ott nem emlékszem senkitől panaszra egy kivételével, aki GT20-at vett a tanácsok ellenére, s látja a foszforlag-et. Ezt leszámítva, mindenki isteníti a plazma technológiát az LCD-vel szemben. Én is LCD párti vagyok, csak elgondolkodtat, hogy a 3D idén szinte megfizethetetlenné tette a középkategóriát, s egy Panasonic plazma olcsóbb. Igaz, ehhez meg kellene változtatnom a tévénézési szokásaimat, ami túl nagy árnak tűnik az e szempontból „igénytelen” LCD-vel szemben.

(#9610) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Szeretnék most a héten vásárolni egy Samsung LE40C650 TV-t, csak sajnos nagyon félek a panel-lottó-tól. Az egyik Auchan-ban most van egy LE40C630 SQ01 panelese utolsó kiállítási darab. Menjek inkább biztosra a 630-assal? Nem tudtok valami helyet Budapesten ahol SQ paneles C650 van raktáron? :F

Előre is köszönöm! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#9611) Chesterfield válasza nightshadow (#9599) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Na, ahogy olvasgattam tényleg le kell tennem a LED verzióról.
Annyi kérdésem lenne még, hogy az 530-as típus, az mindenben egyezik a 650-nel, csak a médialejátszó rész nincs benne?

(#9612) rii válasza nightshadow (#9599) üzenetére


rii
nagyúr

egy media lejátszót akár el lejet rejteni a TV mögé is nem, egy HDD-vel együtt, nem? .... ha az adott tv medialejátszóüja nem a legjobb lenne ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9613) canniball válasza Chesterfield (#9611) üzenetére


canniball
nagyúr

Az 530 és a 650 két különböző széria (bővebben ezen post második felében).

rii!
Ha eldugod a TV mögé akkor hogy (táv)irányítod?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9614) rii válasza canniball (#9613) üzenetére


rii
nagyúr

jogos ... én olyanra gondoltam, amihez lehet venni JACK-dugós IR extensiont ... A tré-hóm-os SetTopBox IR vevőjét így hoztam ki a polcból .... de lehet hogy télleg jobb egy jó medialejátszós TV-t venni :) csak ez amolyan gombhoz a kabáztot esete :) egy WD TV mini már 10.000 péz ... egy TV meg mondjuk 200.000 :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9615) nightshadow válasza mcmike (#9610) üzenetére


nightshadow
veterán

Az egyik Auchan-ban most van egy LE40C630 SQ01 panelese utolsó kiállítási darab. Menjek inkább biztosra a 630-assal?

A C630 már több mint 1 éves típus. Honnan tudod, hogy nem-e volt bekapcsolva reggel 7-től este 9-ig az elmúlt 1 évben, ha kiállítási darab?

(#9616) nightshadow válasza Chesterfield (#9611) üzenetére


nightshadow
veterán

Annyi kérdésem lenne még, hogy az 530-as típus, az mindenben egyezik a 650-nel, csak a médialejátszó rész nincs benne?

A C630 a C650 „butított” változata. Médialejátszó mind a kettőben van. A különbségek ezek:

C630
- nincs Ultra Clear Panel, ezért nem tükröződik a képernyő
- dinamikus kontraszt 120,000:1
- nincs internet@tv

650
- Ultra Clear Panel miatt tükröződik (kivéve 32"-es, 37"-es méretben))
- dinamikus kontraszt 150,000:1
- van internet@tv

Az 530/550 az 50Hz-es, a 630/650 az 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#9617) Minstrel


Minstrel
senior tag

Heló, kicsit off meg már biztos sokszor volt is téma, meg sok találat is van rá mindenfelé, de azért szeretném ha tutira megírnátok, hogy mivel ajánlott letörölni az TV képernyőt? A TV kicsit más felület, mint a monitorjaim, azokat letörlöm vizes papírtörlővel, utána sűrű szövésű kendővel és tiszták.

TV-hez is kaptam ilyen kendőt, a rajzon az van, hogy permetezzek rá vizet, de csak a kávát törlik vele. Most kipróbáltam a vizes papírtörlőt+kendőt a képernyőn is, de a víz rászáradt és a kendővel 10 percig törölgettem, hogy szép legyen és ne legyenek kenődések mindenfelé.

Vegyek valami vegyszert és akkor milyet? Vagy valami más bevált módszeretek van?

(#9618) canniball válasza rii (#9614) üzenetére


canniball
nagyúr

"én olyanra gondoltam, amihez lehet venni JACK-dugós IR extensiont"
Létezik ilyen?

"csak ez amolyan gombhoz a kabáztot esete"
Igazad van, de most arról volt szó hogy a kolléga így is úgy is venne TV-t. Btw én is úgy vagyok vele ha tutira akar menni az ember akkor media player vagy HTPC. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9619) Joy001


Joy001
tag

Mivel a C650-et itt dícséritek, megnéztem én is.
A feketéje valóban nagyon mély fekete, de emiatt azt vettem észre, hogy részltek is vesznek ezáltal.

D6100 Samsungra senki nem tud valami okosságot.
A Samsung idei LED megvilágítású modelljei mind tükröződő panellal készülnek?

(#9620) feriferiferi


feriferiferi
csendes tag

Tudja esetleg valaki, hogy a Panasonic D25 és E30 között mi a különbség?
Mind a kettől LED, 100Hz, ugyanaz a panel.
A smartv funkciókban más vagy miben?

(#9621) laszlo168 válasza nightshadow (#9607) üzenetére


laszlo168
senior tag

Azt nem mondom hogy nem vált be, akkor jobb választás volt a plazma, de a mostani LCD-k jobbak, nincs beégés (legalábbis kevés az esély rá) kevesebb fogyasztás, meg a többi..

(#9622) mcmike


mcmike
őstag

Na urak,

Sikerült ma vennem egy Samsung LE40C650 TV-t Samsung panellel. Aki most akar venni, még van egy darabjuk: Electro Store

Egyébként nagyon segítőkészek, és készségesek. Service Menu-ből megnéztük a kiállított darabon a panel gyártóját ami Samsung volt. Ennek ellenére felajánlották hogy megnézhetünk egy bontatlant is, és szerencsére az is Samsung paneles volt. El is hoztam... :C

Nyugodt szívvel ajánlom őket! :K

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#9623) tibyg válasza BBéci (#5100) üzenetére


tibyg
csendes tag

Sziasztok.van egy LG 32LE3300 típusú LED LCD tvm.pár napja vettem.Egy olyan kisebb gondom lenne,hogy bárhova kapcsolok a bal oldalon,illetve fenntről lenyíik sokszor egy egy fül.ami a tv jellemzőit mutatja. (wireless,infinite sound,stb.)és eléggé zavaró, tv nézés közben.sehol sem találtam,hogy ki lehetne kapcsolni.kérlek segítsetek.mit csináljak hogy ezek ne ugráljanak fel.már mindent beállítottam a tvn.már csak nézném,de így nem annyira élvezhető.üdv!

(#9624) nightshadow válasza tibyg (#9623) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez azért van, mert a tévé „Store Demo” (áruházi demo) módra van állítva. Amikor először bekapcsoltad a tévét, az első kérdések között volt, hogy „Store Demo” vagy „Home” módban üzemeljen a tévé, s itt rosszul választottál.
A manual szerint így tudod visszaállítani:

Menu > Option > Mode Setting > Home Use

(#9625) Cyrin válasza Joy001 (#9619) üzenetére


Cyrin
addikt

én is ezt láttam, ezért vettem EX500-at, meg a nem tükröződő panel miatt...

(#9626) csigacska


csigacska
tag

Sziasztok!

Egy Xbox 360 vételen gondolkozom mostanában, ehhez tudnátok ajánlani max 60k-ért egy jól használható tv-t, tudom a keret nagyon szűk.
Vagy jobban járnék egy 24"-es monitorral inkább, azonos árkategóriában?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#9627) machow


machow
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek dönteni, mert TV vásárlás előtt állunk és nem tudunk dönteni.
Jelöltek:
- Sharp 40LE810
- Philips 42PFL7665H
- LG 42LE5300
- LG 42LE5500

Ha valaki tudna segítene, azt megköszönöm.
Esetleg hol lehetne gyári garanciával jó áron hozzájutni?

(#9628) paavoo


paavoo
aktív tag

Hali
0% thm-re melyik most a bestbuy tv 160e-ig?
Nekem egy 40c650 van, egy ismerősömnek kéne a készülék.
Euronicsba van egy Philips 42PFL5405H 160-ért, tudom h a multik drágák de nincs mit tenni ha fő szempont a 0% thm.
Ja és 40" felett kéne mindenképp.
Esetleg kalocsai cégnél megoldható a hitel? (gondolom 25% :S)

[ Szerkesztve ]

(#9629) BBéci válasza Joy001 (#9619) üzenetére


BBéci
titán

Szakszerű beállítással, kalibrálással meg lehet találni azt az állapotot, amikor a fekete szint is jó és részletek sem vesznek el zavaró mértékben. Természetesen az LCD technológia korlátai miatt, ebben sosem lesz kompromisszummentes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9630) Joy001 válasza BBéci (#9629) üzenetére


Joy001
tag

Ez nekem nem sikerült :(
Azt sikerült elérni, hogy több részlet szürke árnyalatú feketét eredményezett.

Megnéztem ma egy D6100-at. A szervíz menü szerint a panel betűjele P volt. Ez milyen panel gyártót takar?
Ennél a típusnál a legszembetűnőbb hiba, a fekete alapon futó fehér feliratok (pl. film végén) olvashatalanok. Különösen S, E, B betűk. Amíg a felirat pozíció nem változik addig olvasható.

Az idei samsungok media lejátszója javult a tavalyihoz képest.

(#9631) emin válasza Joy001 (#9630) üzenetére


emin
tag

A = AU Optronics (AUO) A-MVA
B = Chi Lin Technology (CLT)
C = Chi Mei Optoelectronics (CMO)
I = LG Display IPS (LGD)
P = Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S = Samsung S-PVA (S-LCD)
H = Samsung S-PVA (3D)
Q = IPS Alpha Technology LTD (Hitachi & Panasonic) IPS Alpha/IPS Pro

(#9632) misi190


misi190
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy lg lcd 32ld450 TV és nem tudom van-e benne MPEG-4.
Meg azt szertném kérdezni mi az MPEG-4 és mikortól lehetlesz használni...

(#9633) misi190


misi190
csendes tag

Vagyis ilyet vettem LG 32LD465

(#9634) Joy001 válasza emin (#9631) üzenetére


Joy001
tag

Ez nem a szervíz menüben megjelenő Type azonosítóra igaz tudtommal.
A szervíz menüben az A betű eleve a Samsung panelt jelzi.
type: 32P1UF3E

Aki biztosan tudja jelezze már SOS.

THX.

(#9635) laszlo168 válasza misi190 (#9632) üzenetére


laszlo168
senior tag

Van benne MPEG-4 tuner, pár év és lehet használni is :)

De itt leirnak mindent róla.

[ Szerkesztve ]

(#9636) canniball válasza laszlo168 (#9635) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet azt most is használni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9637) BBéci válasza canniball (#9636) üzenetére


BBéci
titán

2009. novembere óta. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9638) laszlo168 válasza canniball (#9636) üzenetére


laszlo168
senior tag

Tudom hogy lehet, az adók közelében.

(#9639) canniball válasza laszlo168 (#9638) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tudom az indulás óta többször emelték a jelerősséget, e szerint elég jó a lefedettség, lehet már nálatok is fogható. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9640) laszlo168 válasza canniball (#9639) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az emelés csak etetés, én tudom fogni azzal nincs baj, de komoly beruházás kellett hozzá.
Viszont sok embernek nincs több 10 ezer forintja, hogy beruházzon antennára, meg szerelésre.
itt pontosabban meg lehet nézni a lefedettséget.

[ Szerkesztve ]

(#9641) Blitz23


Blitz23
tag

Sziasztok! Most akarok venni Full HD TV-t 105-110cm között,110eFt lenne rá a keret. Szeretném,ha ajánlanátok nekem TV-t,előre is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

(#9642) BBéci válasza Blitz23 (#9641) üzenetére


BBéci
titán

Ekkorát, ennyiért???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9643) dh66e válasza BBéci (#9642) üzenetére


dh66e
veterán

Használtba simán :)

Blitz 23
Az egyszerűbb tavalyiak közül is lehet nézelődni.LG 42LD450 esetleg 550 vagy Samsung 40C530 ez kisebb is olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#9644) SpaceKombajn válasza nightshadow (#9582) üzenetére


SpaceKombajn
tag

és a kettő közül melyiknek szebb a képe, csak mert én is ezt e kettőt néztem ki.

Telefon nézegetés(kettőt akartam összehasonlítani) közben az egyik MM-ben ugyan ex700-ast láttam, de annak volt a legszebb képe (itt c650 nem volt kitéve). Ed*ban pedig egy 650-est láttam és ott pedig az emelkedett ki a kirakottak közül (persze ex500 nem volt közöttük). Tudom számít az adás, beállítás stb. hogy éppen melyik boltban hogyan vannak.
A panel-lottóról is olvastam, elég szomorú, hogy egy árban vannak a jó panelesek és a rosszabbak, úgy lenne igazságos, ha olcsóbbak lennének a rosszabbak és külön lennének téve.

A tévén inkább sport közvetítéseket néznék, T-home sat TV adás, meg persze sorozatokat, tavaly azért pihentettem a témát, mert helyi kábel TV volt csak és nem éppen a legjobb minőségben és LCD még csúnyább lett volna, Köszi előre is.

spacetime

(#9645) nightshadow válasza SpaceKombajn (#9644) üzenetére


nightshadow
veterán

és a kettő közül melyiknek szebb a képe, csak mert én is ezt e kettőt néztem ki.

Erre nagyon nehéz válaszolni szerintem, mert ez igazán akkor derülne ki, ha otthoni viszonyok és egymás mellett látod a két tévét kalibrálva. Én is csak áruházban láttam őket, ráadásul nem egymás mellett. Az biztos, hogy a Sonynak természetesebbek voltak a színei, de beállítással a Samsung is javítható, mert a kirakott tévék „Shop” módban vannak általában. Szerintem egyikkel se nyúlsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#9646) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok!
Van -e valakinek esetleg tapasztalata a kovetkezo TV-kel, erdemes -e esetleg megvenni valamelyiket, es ha igen miert, vagy miert nem ? :U
LG 47LD420
LG 47LD450
LG 47LD750
LG 47LD751
Samsung LE-46C630
LG 47LK530
Van nehany kozottuk, aminek igen barati, 150 ezer ft koruli ara van. Mindenkepp 120 centi koruliben gondolkodok, 200k a plafon :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#9647) canniball válasza laszlo168 (#9640) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint mégis használható, csak igényel némi befektetést. :)
Abban igazad van hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának, erre találták ki Nyugaton a rászorulóknak nyújtott állami támogatást, bízzunk benne hogy a teljes átálláskor nálunk is lesz ilyen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9648) dh66e válasza canniball (#9647) üzenetére


dh66e
veterán

Nem értek egyet ezzel a támogatásra várással bizonyos esetekben.Anno az átkosban sem támogatta az állam a tv vásárlást meg az antenna telepítést sem.Ráadásul volt éves tv előfizetési díj is.
Sokan a régi( persze nem ezeréves)antennával veszik az adást akár régi tv-n egy tízezer forintos set top box segítségével.Aki meg lcd-t vesz ma már úgy kell vadászni azt amiben nincs T tuner.
A lefedettség relatív mert az analóg jel sem elérhető a mai napig az ország bizonyos településein vagy csak antenna erdő segítségével.
Ettől függetlenül kell a támogatás bizonyos rétegnek az biztos

(#9649) laszlo168 válasza canniball (#9647) üzenetére


laszlo168
senior tag

Attól függ hol laksz, én légvonalban 70 km-re lakom a toronytól, ezért nálunk nagyon nehéz befogni, az analóg sem volt soha tökéletes.
Ez az átállás nagyon gyengén halad, főleg most hogy akár 2015-ig is elhúzódhat.

(#9650) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok!
Több kérdésem is lenne a szakavatott kollégákhoz, akinek van tapasztalata légyszi ossza meg velem!
Ősöknek kell új tv, ki is néztem egy Samsung ue40d5500-et ~200k...olvastam viszont hogy nem teljes értékű benne a böngésző, érdekelne hogy pontosan mely samsung termékeknél elérhető ez a funkció, illetve aki tud erről a tv-ről infót/véleményt az is jól jön!
Nem ragaszkodom ehhez a tv-hez, ha esetleg hasonló árban valami más van ami jobb akkor érdekelne az is, szempontok:
- 100 centi feletti képátló
- alacsony fogyasztás(ez egyik legfőbb szempont!)
- internet böngészés lehetőség (legalább nem kell külön laptopot venni)
Szóval aki tud valamit az ne tartsa magában!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.