Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8601) nightshadow


nightshadow
veterán

Két 2011-es teszt:

Samsung UE-46D7000 [link]
Sony KDL-55EX723 [link]

[ Szerkesztve ]

(#8602) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!!!
Látta már valaki az LG új 3D technológiás tv-t?

Lg Cinema 3d vagy esetleg tud róla valamit?

(#8603) aramis00 válasza BBéci (#8592) üzenetére


aramis00
tag

igen, tudom, h vannak ilyenek, meg Sony LCD-ben még olyan is, h azt figyeli ülnek-e előtte, és ha nem, akkor lekapcsol

Félreérthetően, pontatlanul fogalmaztam. A pici(ke)t nem ültetjük a TV elé, főleg nem magukban. Arra gondoltam, hogy van, hogy vagyunk/vannak egy szobában anyával és a nagyobbik fut egy kört a lakásban, mikor épp megunja a mesét, amit olvasunk vagy a játékot, amivel játszanak (most a puzzle a nagy favorit), és közben bekapcsolja a TV-t a nappaliban "poénból" (ott lenne a nagy TV). A jelenlegi Samsungon könnyen eléri a bekapcsoló gombot. Majd leszoktatjuk róla, de megvan erre az esély és ha alacsony hangerőn volt előtte TV, meg sem halljuk, hogy megy a másik szobában. Lehet hogy csak az én parám, de ha beég, akkor meg megszívtam. Inkább megyek a biztosra LCD-vel Na ezt most jól kifejtettem :D.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#8604) aramis00 válasza nightshadow (#8601) üzenetére


aramis00
tag

A D7000-rest bár láttam már előbb is képeken, még mindig meglepődök a káva méretén :D
Szép, felakasztanám a falra a teszben írt hibák ellenére. Az X láb már kevésbé tetszik. Ezért is raknám inkább a falra.
Visszatérve a tesztre, vagy nem vettem észre, vagy tényleg nem ír a betekintés szögéről konkrétan, ennek ellenére lehúzta a pontszámot rendesen. A Sony-nál is ez van.

2011-es Sony LCD-kről még valami: Ma hallottam, hogy az új sorozatokon, (bár gondolom inkább csak az NX-HX soron) gorilla glass lesz a "sima" üveg helyett, ami vékonyabb is lesz és kevésbbé tükröződő.

Várom már, hogy lássam ezeket élőben is!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#8605) kételkedem


kételkedem
addikt

Olyan 40-42 colos tvt keresek, ami 200 ezer alatt kapható és 2 tuneres PIP van benne!
Világos nappaliba lenne, ezért jó lenne, ha nem tükörként funkcionálna. Médialejátszó, internet csatlakozás, 4 HDMI csatlakozó nem szempont, kizárólag tévénézésre lesz használva!
Minden javaslatot előre is köszönök! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8606) Imifej válasza kételkedem (#8605) üzenetére


Imifej
senior tag

1 tuneres PIP TV-vel is megoldható olcsón a hőn áhított funkció. Én is így használom: Csak egy olcsó HDMI-s kimenettel rendelkező set top box kell hozzá. A külső eszköz lesz a főkép, a saját tuner pedig a kis kép. Samsungnál tökéletes!!!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8607) Mlnr To'm válasza Imifej (#8606) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Samu le46c750 mivel jobb a c650-hez képest 3d-t leszámítva?
Megéri inkább a 750 ha egy árban vannak?

(#8608) kételkedem válasza Imifej (#8606) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi!
Pont ezt a külső eszközös trükközést szeretném elkerülni, de ahogy nézegetem a tévéket, a 2 tuner beépítését egyik gyártó sem erőlteti! :(

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8609) Cyrin válasza nightshadow (#8601) üzenetére


Cyrin
addikt

Elszomorító ez a bevilágítósdi...
Kérdés, hogy mennyire lehet ezzel találkozni normál használat esetén...

[ Szerkesztve ]

(#8610) nightshadow válasza Cyrin (#8609) üzenetére


nightshadow
veterán

Bevilágítás ellen még reményre adhat okot, hogy lehet, hogy mégis lesz utóda a C650-nek: [link]
(Igaz, hivatalos infót nem találtam.)

(#8611) vik543


vik543
csendes tag

Sziasztok !
Tegnap a gyerekek összekenték az lcd tv -t valamilyen krémmel . Lett rajta pár folt sajnos , Reggelre vettem észre , megpróbáltam letörölni , egy kis ponton felmaródott a festék . Csak feketén látszik , tv nézés közben nem . Kérdésem mit lehetne tenni , hogy halványítsam foltokat ? :((

(#8612) Sami22


Sami22
aktív tag

Úgy néz ki, hogy a Samu le32c530asnál maradok, nemsokára meg is veszem már csak pár kérdésem maradt és szeretném, ha kételyeimet eloszlatnátok.
-Játékra van ebben az árszegmensben jobb darab?
-A játékokat 60hzen jeleníti meg?
-Mekkora a vga kábel max felbontása?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8613) vlevi válasza Sami22 (#8612) üzenetére


vlevi
nagyúr

-A játékokat 60hzen jeleníti meg? Úgy, ahogy a videókártyádon beállítod. De általában 60Hz, mást nem szokás beállítani.
-Mekkora a vga kábel max felbontása?. Attól függ. D-SUB VGA csatira gondoltál? Hát, az elég tré, sokkal jobb lenne, ha vagy DVI-on (DVI-HDMI átalakítóval) , vagy, ha van a videókártyádon, akkor közvetlenül HDMI-n hajtanád meg a tévét. Ezeken természetesen gond nélkül megy az 1920x1080@60Hz
Ráadásul ATI kártyás HDMI-n átmegy a hang is, ha úgy akarod.

(#8614) BBéci válasza vik543 (#8611) üzenetére


BBéci
titán

Miféle festék maródott fel?
Ha a tükrözéscsökkentő bevonat sérült meg, azt nem lehet "gyógyítani".
Mivel törölgetted? Netán valami oldószert is használtál?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8615) vik543 válasza BBéci (#8614) üzenetére


vik543
csendes tag

Száraz mikroszálas kendővel töröltem , mert féltem , hogy egyébként csak jobban elmaszatolom . Igen , a külső bevonat jött fel , valószínűleg a dörzsölés hatására ( kb fél négyzetcentiméteren ). Ha sötétben nézem a tv-t semmi nem látszik . Csak nappali fényben lehet látni két méternél közelebbről csak fekete színnél . Annyira nem zavaró , csak mégis bánt ...

(#8616) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#8601) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

az igen, az új sony TV-knek igen kemény crosstalkja van, főleg az EX720-nak... :U :U

(#8617) Atus81


Atus81
tag

Sziasztok!
A képen látható hibája van a tv-nek. Pakolás után lett ilyen. Az LCD panelnek külsőleg semmi baja sincs.
Kérdezném, hogy mit lehet vele kezdeni, látott-e már valaki ilyen hibát?
Köszi.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#8618) Atus81 válasza Atus81 (#8617) üzenetére


Atus81
tag

kép
Valamiért nem jelenik meg az előző:/

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#8619) ORCA58 válasza Mlnr To'm (#8607) üzenetére


ORCA58
addikt

Vásárlás előtt nézegettem a C750-est is (nem a 3D miatt). Mivel 200Hz-es, így állítólag csak samu panellel szállítják.
A külföldi fórumokat nézegetve hamar lemondtam a gondolatról isl. Többen írták, hogy néha ( van akinek naponta, van akinek havonta ) el el-megy a kép egy pillanatra. Csak a fekete képernyő látszik. Láttam róla videót is, de nem tudom a linket. A 200 Hz- feldolgozása a tesztek szerint túl gyakran akadozik és ekkor másodpercek kellenek neki, hogy magához térjen.
Ez épp elég ok volt arra, hogy ne foglalkozzak vele.

[ Szerkesztve ]

(#8620) nightshadow


nightshadow
veterán

tesztek:
- D8000 [link]
- D7000 [link]

(#8621) Sunny0402


Sunny0402
csendes tag

Hali!

Samsung LE40C530-at szeretnék venni, főleg játékra kéne(ezért cserélné a mostani samsungomat). És az lenne a kérdésem, hogy ennek is 13ms az input lag-ja, mint a 32"kistesójának? Illetve, hogy az 50hz mire vonatkozik, mert úgy tudom, hogy a PC és a Konzolok is 60hz-n mennek rajta, szóval?

Biztos hülye kérdések, de tényleg nem nagyon találtam ezekre választ.
Előre is köszönöm annak, aki válaszol.

Illetve örülnék, ha valaki, akinek van ilyen HDTV-je, az mondana róla pár szót, hogy mennyire van vele megelégedve.

Üdv. Sunny

(#8622) dh66e válasza Sunny0402 (#8621) üzenetére


dh66e
veterán

"Illetve, hogy az 50hz mire vonatkozik, mert úgy tudom, hogy a PC és a Konzolok is 60hz-n mennek rajta, szóval?"

Pedig kb. 8 bejegyzéssel ezelőtt erre kapsz választ.Azért hogy egyértelmű legyen,ha PC-konzol jelet fog a tv 60Hz lesz alapból.Minden LCD tv így működik.Az 50 Hz az alap képfrissítési frekvencia tehát tv adásra ill.DVD lejátszásra set top box csatlakoztatásra vonatkozik.Ezeket 50Hz-en jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

(#8623) c41r0^ válasza Sunny0402 (#8621) üzenetére


c41r0^
őstag

a külföldi tesztek esetén valóban 13-14 ms jött ki a 32C530 input lagjára*, de internetes fórumok alapján (főleg AVForums) az európába érkező C530-asokba más olyan elektronikai elem kerül, ami megnöveli az inputlagot kb. 40ms-re, mondjuk ez még épp határeset FPS-hez, TPS-hez, csak a HC gamer érzi meg igazán ezt az inputlagot

*vagy rosszul tesztelték és nem CRT monitorral, hanem egy olyan LCD monitorral, melynek eleve ~30 ms volt az inputlagja

az "50 Hz-es" LCD TV-k maximális kimeneti frekvenciája 75 Hz, a kimeneti képfrissítési frekvencia mindig a bemeneti forrásjel (TV által kapott) frekvenciájától függ, itt egy táblázat, hogy mikor hány Hz-en megy a megjelenítő panel, "50Hz-es" LCD TV esetén:

bemeneti frekvencia a TV-re egy forrásról -> TV megjelenítő paneljének kimeneti frekvenciája
23.976 Hz (24p HD) -> 47,952 Hz (2:2 pulldown) ~ 50Hz
24 Hz (HD) -> 48Hz ~50Hz
25 Hz (interlaced) -> 50Hz
29.97 Hz (NTSC, interlaced) -> 59.94 Hz, azaz NTSC 60Hz
30 Hz -> 60Hz
50Hz (interlaced, PAL) -> 50Hz
60 Hz (pl. VGA kártya által küldött jel) -> 60Hz
75 Hz (pl. VGA kártya által küldött jel, alacsony felbontáson, pl. 640x480, 800x600) -> 75 Hz

interlaced (váltottsoros) forrás esetén a TV-k mindig átalakítják elektronikájuk segítségével (beépített de-interlacing) a panelen látható képet progresszívre, ezért az LCD TV-ken az eredetileg interlaced videoforrás képe kissé mosottan látható

Ha a TV PC-re van rádugva és nem digitális összeköttetés van (dvi-hdmi vagy hdmi-hdmi kábellel van összekötve), hanem analóg (d-sub csatlakozós vga kábel), akkor a panel kimeneti frissítési frekvenciája a TV bemeneti oldalától függetlenül mindig 60Hz

[ Szerkesztve ]

(#8624) nightshadow válasza c41r0^ (#8623) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem inkább rosszul tesztelték. Nem olvastam bele az AVforums-on található C530 fórumába, viszont az AVforums szintén letesztelte a C530-at: [link] Bár a tesztelő milliszekundumot nem ír, de azt igen hogy nemhogy párba van a Panasonic plazmával, de még egy picivel jobb is nála input lag tekintetében, ezért játékhoz ajánlott.

„Gaming Performance

If the excellent black levels were a surprise, the response time - in terms of input lag - of this panel was a total shock. I entered this area of testing expecting very little, LCD televisions are well known for introducing lag that can mar the gaming experience – particularly online, not so with the C530!! Not only was it a match for my resident Panasonic Plasma but it was actually a tad more responsive.

Pros
- Superbly Responsive Panel for Gaming”

[ Szerkesztve ]

(#8625) theflemm


theflemm
csendes tag

Sziasztok, LG 42LD450 és Samsung LE40C530 között vacillálok, a tv-t leginkább xbox 360-hoz és hd filmekhez használnám. Melyikre lenne érdemesebb befektetni? Köszönöm a segítséget!

(#8626) benecz


benecz
tag

Üdv mindenkinek!
A nappalinkba szeretnék vásárolni egy nagyobb forma tv-t.
Méretben én a 42-50 között tervezem.Érdeklődnék,hogy mely típusok,mely márkák lennének a jobb választások.
Én semmi extra dolgot nem várok,1-2 óra napi tv nézés,illetve inkább filmek,de ez sem HD,hanem normál dvd-,vagy avi filmek.
Szóval várom a javaslatokat.
:R

(#8627) KonzolKartel

Sziasztok!

Az ex403-asrol mi a velemenyetek? itt apron lattam most egyet 40" 1ev garral, 100e. Megeri? Laptopot kotnek ra, estenkent film, neha kis jatek. illetve, Ti mit javasolnatok kb. ilyen aron? ha megeri, tudok emelni a kereten. meretben 37-40"-ban gondolkodom. elore is koszonom!

sry, telefonrol irtam.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8628) djcsefa válasza dh66e (#8622) üzenetére


djcsefa
tag

én monitornak használom a c530st .Most a Crysis 2 t játszom fullhd-ban.nincs panaszom. meg vagyok vele elégedve.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8629) cooldream


cooldream
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy lg : 32LG2000 és 50PS3000 LCD tv-m. Hogyan lehetne őket rávenni hogy USB-ről dvix-es filmet tudjak nézni rajtuk?
Kérem segítsetek! Ha lehet akkor részletessen kérem,mivel kezdő vagyok! Előre is nagyon köszönöm!

(#8630) geristar


geristar
tag

Sziasztok!

Egy új TV vásárlása előtt vagyok, mert most már le szeretném cserélni a régit.
Egy 3éves Daewoo 3701 típusú 94cm-es, HD ready tv-m volt és azt szeretném egy 102cm-es Full HD tv-re cserélni. A legtöbb sport elég élvezhetetlen rajta az elmosódás miatt.
Max 150-160k amit rá tudok áldozni.

Eddig a Samsung LED tv-ket nézegettem, de a fórum elolvasása után teljesen elbizonytalanodtam, hogy azt vegyek-e. Minden LED tv-nél előjön ez a "felhősödés" hiba? Milyen más problémák vannak még vele, hogy ennyire nem ajánljátok?
Én ezt néztem ki: samsung ue40c5000

LCD közül a LE40C650-et néztem ki.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás és miért? Érdemes lecserélnem a régi TV-t, nagy változást fogok tapasztalni?

HD filmek nézésére szeretném használni és néha xbox-oznék rajta, de csak single-t.
Laptopról egy HDMI kábel segítségével tudok nézni majd 1080-as filmeket is?

(#8631) c41r0^ válasza djcsefa (#8628) üzenetére


c41r0^
őstag

és a 40C530-nak mekkora lehet kb. az inputlagja (tesztek szerint a 32-esnek 14ms körül van)?

geristar - egyértelműen 40C650, minden kritériumnak ez felel meg a legjobban (sport->100Hz) és ez a legjobb ár/érték arányú készülék is ebben a szegmensben, single játékra is megfelelő a közepesen nagy inputlag ellenére, a C5000 az egyik legrosszabb választás lenne képminőség tekintetében (felhősödés, nem homogén kép)

természetesen tudsz majd FullHD filmeket nézni notebookról, ajánlom a cikkem elolvasását (nevem alatt logout blog)

[ Szerkesztve ]

(#8632) sagvary válasza djcsefa (#8597) üzenetére


sagvary
aktív tag

Az analóg tuner mennyire érzékeny? A média lejátszójának hol van a korlátja? ISO-t , bluereyrip-et, stb. hogy játszik? Az USB-r köthető nagyobb HDD is, 1 - 2 TB-os?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#8633) c41r0^ válasza sagvary (#8632) üzenetére


c41r0^
őstag

Az analóg tuner mennyire érzékeny? - felső-közép kategória, elég jó analóg tunere van

A média lejátszójának hol van a korlátja? - nem olyan fejlett, mint a C550-től felfelé, valószínűleg az audiosávok fektetik meg inkább (pl. DTS), a videostreamet tekintve a divx megy, és ha minden igaz, az mkv is, nomeg a C530-ban még nincs DLNA (hálózatról streamelt video lejátszás)

Az USB-r köthető nagyobb HDD is, 1 - 2 TB-os? - ezzel általában nem szokott gond lenni

(#8634) geristar válasza c41r0^ (#8631) üzenetére


geristar
tag

A C650 usb-n keresztül is lejátsza az mkv filmeket?
Olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy oda kell figyelni, hogy milyen panellel vesszük meg a tv-t.
Hol találom meg a jelzését, hogy milyen van benne és melyik a jó?
Tudsz ajánlani esetleg egy internetes boltot, ami megbízható és olcsó?

Én ezt találtam ami megbízhatónak tűnik:
bolt

[ Szerkesztve ]

(#8635) Sunny0402


Sunny0402
csendes tag

Hali.

Vettem egy LE40C530-as Samsungot és kicsit felhős a kép, de csak ha full fekete a képernyő és magas a háttérvilágítás. Ez normális? Illetve a sarkok világosabbak ismét csak fekete képernyőn. Normál használatnál nem lehet észrevenni, de azért na...

Ez később szarabb lesz? Ezért cserélnek HDTV-t 3 napos gariban, vagy az ez most végülis mi a franc? :S

Illetve mozi módban a hang sem tökéletes szerintem, torzít a robbanásoknál, bár nomálban simán jó.

Ötletek? Gyorsan kérném mert lejár a 3 nap.

(#8636) geristar válasza Sunny0402 (#8635) üzenetére


geristar
tag

Vettem egy LE40C530-as Samsungot és kicsit felhős a kép, de csak ha full fekete a képernyő és magas a háttérvilágítás. Ez normális? Illetve a sarkok világosabbak ismét csak fekete képernyőn.

LCD-én is van felhősödés? Nem csak a LED tv-nél?

(#8637) c41r0^ válasza geristar (#8634) üzenetére


c41r0^
őstag

igazából minden kérdésedre ott a válasz a topicban az előző hsz-ekben, vissza kéne olvasni, illetve van kifejezetten Samu LCD TV topic is

A C650 usb-n keresztül is lejátsza az mkv filmeket? - igen, még a DTS hangsávosokat is, ennek ellenére biztos van olyan film, amit nem visz, de a Samsungba épített médialejátszók a legsokoldalúbbak

panelkérdés - filmezéshez a Samsung S-PVA panellal szerelt a legjobb a mélyebb feketéje és a kicsivel jobb kontrasztja miatt, de az AUO MVA-val szerelt is nagyon jó, a kettő között csak akkor látsz különbséget, ha tudod, mit kell nézni (MVA panel oldalról lilul, jobban fakul a színe, de LCD TV-t úgyis szemből nézünk). Jelzést a dobozon nem fogsz találni, a készüléken van oldalt egy matrica, ezen látható egy kódjelzés, melynek első 2 karaktere a mérvadó, de ez is csak 95%-os meghatározást jelent, tényleges megbizonyosdáshoz vagy szervizmenüből olvasod ki a panelinfót, vagy a TV hátulján benézel és onnan nézed ki a panel kódját. A matricás módszer: "SQ" jelzés: S-PVA panel, "AA" jelzés MVA panel.

Minden módszer csak kibontás után működik, tehát bontatlan csomagolás esetén nem tudsz sehogy sem megbizonyosodni a panelről, de nem is igazán fontos dolog.

boltok - olcsóbbak a szürkeimportos, sajátgaris boltok, ezek a megbízhatóak: PCDre*mSh*p, AVPl@net, Diti@lsz@lon, Digit@lKOstb.

(#8638) CséZé


CséZé
őstag

hi!

nem találtam megfelelőbb topikot úgyhogy írom:

eddig a monitorom egy DVI kábellal volt összekötve a HD4670-nel, éles kép, minden ok.
ma vettem egy HDMI kábelt és az összekötés után kiírta a monitor h 1920x1080 felbontást és 60Hz-et kér. ok kész., eddig is így használtam...
viszont a kép szét van húzva, nem teljesen éles a kép.

egyébként 1.3as a HDMI kábel. és a VGA-ban van egy DVI-HDMI átalakító, ami járt a kártyához.

mi a teendő?

(#8639) ADAMOOOO89


ADAMOOOO89
csendes tag

Sziasztok, szerintetek van-e jelentős különbség egy 32 inch-es LCD led tv-nél a Hd, illetve a Full HD képminőség között, mert én úgy érzem hogy ekkora méretnél még nem észrevehető. Köszi a segítséget! :)

(#8640) c41r0^ válasza Sunny0402 (#8635) üzenetére


c41r0^
őstag

attól függ, mekkora az a bevilágítás és felhősödés full fekete esetén, de az általad tapasztaltak alapján normálisnak tűnik, de ez később nem lesz rosszabb, ez nem tud "elterjedni", hacsak szét nem szeded a TV-t és bolygatod meg a diffúzor-réteget :)

MVA paneles TV-knél a panel a sarkoknál világosabbnak hathat full feketénél közelebbről nézve, mert a nagyobb szögnél (széleknél) fakul a panel (esik a kontraszt), ezért láthatod világosabbnak, illetve itt valóban nőhet a bevilágítás mértéke, de ha normál kép esetén nem látható, akkor semmi probléma sincs

ha a basszus ki van emelve EQ-val, biztos betorzít nagy hangerőn, pl. robbanásoknál, sztem ez is normális, de megintcsak hallani kéne, hogy meg lehessen állapítani, hogy hiba-e (mekkora hangerőn jön ki és mennyire kiemelt basszusnál)

geristar #8636 - ja, majd elfelejtettem: olyan nincs, hogy "LED TV", legfeljebb a marketingesek szerint... a "LED TV" is LCD TV, csak nem CCFL/EEFL csövekkel van megoldva a háttérvilágítása, hanem LED-ekkel

[ Szerkesztve ]

(#8641) ggurga


ggurga
csendes tag

Üdv!

A nagyapám szeretne venni egy új tv-t 70.000-ig. Tudnátok ajánlani valamit?

(#8642) geristar


geristar
tag

Köszi a válaszokat C41r0^.
És akkor egy másik c650 vagy c6000 lenne a jobb? Tudom, hogy a c6000 +30k, de vmiért nagon ragaszkodok a led-hez.

(#8643) vlevi válasza geristar (#8642) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de vmiért nagon ragaszkodok a led-hez."
Felhősödéshez is? :((

(#8644) vlevi válasza geristar (#8630) üzenetére


vlevi
nagyúr

Árban ugyanott van a C650, mint a C5000. Jobban jársz vele.
Ha a fogyasztás miatt keresel LED-est, akkor megsúgom, hogy csak 8-10W-al fogyaszt többet, mint a LED-es C5000

(#8645) BBéci válasza ADAMOOOO89 (#8639) üzenetére


BBéci
titán

A 32 colos tévék ideális full HD nézési távolsága 1,3 méter. Onnan egyértelműen meg lehet különböztetni a 720-astól, 2,5 méterről már szinte lehetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8646) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok, Nem tudom hol kérdezzem meg, leírom ide.

Most váltok analóg TV adásról digitálisra. A házban csak a UPC (illetve a UPC infrastruktúráját használó leány cég) szolgáltat. Megrendeltem a digital bronze csomagot, amihez kapok majd egy set top boxot, mivel nem a HD csomagot rendeltem meg, havi +2000 Ft.-ért, ezért olyan médiaboxot kapok, amin nincs HDMI kimenet, csak Scart.

A kérdésem az, hogy így a digitális HD adások, akkor sem HD minőségben fog megjelenni a TV-men? Szóval, ha mondjuk az m1 az EB-t HD-ban sugározza, akkor nekem hiába van digitális előfizetésem, nem HD-ban látom majd?

Ezt azért kérdezem, mert ugye a Scart kábelen nem megy át digitális jel, a digitális forrást analóggá alakítva juttatja el a TV-be, ergo nem is digitális adást nézek??

Nos, mit tegyek, hogy HD-ban (illetve digitálisan) nézhessek HD Tv adásokat. Hűségidőt már aláírtam októberig.

Köszönöm majd a tanácsokat és a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#8647) nightshadow válasza Mathias-2120 (#8646) üzenetére


nightshadow
veterán

mivel nem a HD csomagot rendeltem meg, havi +2000 Ft.-ért, ezért olyan médiaboxot kapok, amin nincs HDMI kimenet, csak Scart.
Nos, mit tegyek, hogy HD-ban (illetve digitálisan) nézhessek HD Tv adásokat.

A kérdést megválaszoltad magadnak. Te a sima digital bronze csomagra fizettél elő. Ez a csomag csak sima SD adást és Scart-os box-ot biztosít. Akkor fogsz HD-ben és digitálisan tévézni (HDMI-n keresztül), hogyha +2000 Ft-ért a digital bronze+hd dvr csomagra fizetsz elő. Így foghatóvá válik 8+2 HD csatorna, és HDMI-s boxot kapsz. [link]

(#8648) Kange


Kange
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung UE46C8700 LED TV-t szeretnék venni az egyik aukciós oldalon. Az üzlet már majdnem meg lett kötve, mikor vki feltette a következő kérdést:
"a tv hátoldalán esetleg nem-e Ko...ra-EU fehér címkés gyártó általi címkézés van,vagy esetleg valami más?"

Na most ezzel a kérdéssel teljesen elbizonytalanított, már csak azért is, mert tudatlan vagyok... :/
Fel tudna valaki világosítani, hogy mi is lehet a kipontozott rész és mit befolyásol ez az egész?

Másik dolog, hogy az hogy lehet, hogy ezen az aukciós oldalakon hirdetett "új" TV-knek nincs gyári garanciája? Amiknek ugye van, az egytől egyig "saját szervízes" vagy valami hasonló. Mi lehet ennek az egésznek a hátterében?

Előre is köszönöm szépen!

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#8649) Mathias-2120 válasza nightshadow (#8647) üzenetére


Mathias-2120
tag

Szia, köszi a választ, lenne mégvalami:

Tehát így akkor SD felbontásban nézhetem az adásokat? Akkor mi a különbség, illetve van-e különbség minőségben a sima analóg előfizetés (koax kábellel simán a TV-be) és a digitális SD adás (médiabox + scart) között? Elvileg mind a kettő SD nem? Lesz látható különbség?

1080p-s LCD TV-n nézve az analóg adást rosszabb, mint lehangoló volt a képminőség, ezért szerettem volna digitális adású képet, ám nem vagyok az a rendszeres TV néző, hogy megérje megfizetni a HD csomagot.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#8650) sb válasza Mathias-2120 (#8649) üzenetére


sb
veterán

A digitális SD kép szemmel láthatóan jobb lesz, mint az analóg SD.
A HD csomaggal meg általánosságban sokra nem mennél, mivel azzal lesz kb. 4-5 HD csatornád, a maradék 20-30db ugyanúgy SD marad...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.