Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8651) Mathias-2120 válasza sb (#8650) üzenetére


Mathias-2120
tag

Szia!

Tehát, akkor nem veszít a kép a minőségéből, amikor az SD adás Scart-on csatlakozik a TV-be és nem HDMI-n? Vagy nem láthatóan? Mert ugye ily módon a digitális SD adás is analóg lesz a Scart csatlakozás miatt. Ha rosszabb lesz, akkor mi a fenének van a piacon olyan set top box, amin nincs HDMI kimenet? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#8652) c41r0^


c41r0^
őstag

Mathias-2120 - a digitális adás előnye, hogy az infrastruktúrán keresztül és a gyengébb árnyékolás miatt nem szenved látható hibát a jel, ellentétben az analóggal, de kell hozzá DVB-C tuner

A digitális adás esetén a koaxon haladó digitális jelet (ami egyébként természetesen az analóg jellel párhuzamosan ott van minden végponton) dekódolja a set-top-box (konax kártya), amiben ott figyel a DVB-C tuner is. Így olyan TV-vel (CRT) is nézhető a digitális kábelTV, amiben nincs DVB-C tuner.

Az való igaz, hogy a STB-scart-tv útvonalon digitálisról analóg konvertálás történik a scart miatt, de emiatt nem szenved a jel akkora minőségveszteséget ahhoz képest, mintha végig analóg módon haladt volna, tehát alapvetően jobb lesz a kép, mint az analóggal lenne. A HDMI-s STB-k drágábbak, a szolgáltató meg ott spórol, ahol tud, ezért nincsen digitális kimenete a nem-HD-s digitális csomagok STB-jének.

A digitális csomagoknál van még egy feature, az EPG (programújság), ami a STB-n keresztül elérhető (vagy ha a TV belső DVB-C tunerét használja valaki, akkor a TV EPG-je érhető el).

Ha a HDTV-kbe épített CI kártyaolvasó modullal működne a UPC konax kártyája, akkor a TV-k beépített DVB-C dekóderét lehetne használni és nem kéne STB sem, valamint nem történne sehol sem analóg konverzió. De ez a módszer csak néhány szolgáltatónál működik, pl. a Diginél.

Kange - matrica kerül a refurbished termékekre, ezért kérdeztek rá... a "refurbished" = garanciás javításon átesett, újracsomagolt vagy csomagolássérült termékek, melyeket a Samsung kisebb összegért újraértékesít, ezeket felvásárolják a "TV-nepperek" közvetlen a gyártól vagy olyan cégtől, aki ilyen TV-ket nagytételben a gyártól vesz, és a kisker vagy magánszemély egy év garanciát szokott ezekre vállalni. Ha saját, 3 év garis a TV, az pedig valószínűleg EU szürkeimportos TV (pl. Szlovákiából, Romániából behozott, közvetlen a Samsungtól vásárolt), aminek magyar garanciajegye nincsen, pontosabban a magyar Samsung által nem regisztrálták a terméket, de ettől még EU-s garjegye szokott lenni, ami az itthoni Samsung szervizt kvázi kötelezi arra, hogy javítsa meg meghibásodás során. Pl. ha egy ilyen TV-t te vinnél be (a végfelhasználó), téged elutasítanának, nem javítanák, de általában ismeretsége van az ilyen eladónak a Samsung szervizben és garancia esetén rajta keresztül javíttatja a TV-ket. Így működik ez néhány webshop esetében is, ahol nincs saját szervizük. Ebből következik, hogy sok ilyen eladó a webshopoknak is hoz be TV-t külföldről, ő a beszállítójuk.

[ Szerkesztve ]

(#8653) Kange válasza c41r0^ (#8652) üzenetére


Kange
csendes tag

Ezer hála!!!

Már csak abban bízom, hogy felismerem ezt a matricát, ha valaha találkozok egy ilyennel...

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#8654) c41r0^ válasza Kange (#8653) üzenetére


c41r0^
őstag

elvileg a "refurbished" szó rajtavan a matricán, az persze kérdés, hogy az eladó rajtahagyja-e magát a matricát a TV hátulján :)

(#8655) sb válasza Mathias-2120 (#8651) üzenetére


sb
veterán

De veszít ott is. Összefoglalva a képminőség így javul a UPC-nél:

Analóg < Digitális SD + scart < Digitális SD + HDMI < Digitális HD + HDMI

Az utolsó triviális, a felbontás miatt. A HDMI valamit javít a scarthoz képest, én személy szerint még nem láttam, de azt olvastam userektől, hogy kevésbé "szőrös" a kép. De a scartos digitális sokkal jobb az analógnál. Élénkebb, élesebb, részletgazdagabb a kép, mint analógon.

(#8656) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-40EX523 teszt: [link]

(#8657) BBéci válasza sb (#8655) üzenetére


BBéci
titán

Tegyük hozzá, ott látványos a különbség, ahol vacak az analóg minősége. Nálunk alig észrevehető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8658) Cyrin válasza nightshadow (#8656) üzenetére


Cyrin
addikt

elég kiábrándító...

(#8659) sb válasza BBéci (#8657) üzenetére


sb
veterán

Úgy érted, hogy UPC-n belül is ekkora változás lenne az analóg minőségben?
Nálam azért elég nagy a különbség, BP, XIV. ker.

(#8660) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!!

Ha nem érdekel a 3D és az LG 47LD750 30 ezerrel kevesebb, mint a 46C650, akkor melyik a jobb választás?

Ér 30 ezerrel többet a a C650?

(#8661) nightshadow válasza Cyrin (#8658) üzenetére


nightshadow
veterán

A 2011-es teszteket olvasva egy dolog közös bennük, mégpedig a clouding (legalábbis eddig). Úgy néz ki, hogy mivel idén nagyrészt eltűnnek a CCFL-es LCD-ék, ez a fórum többnyire a cloudingról fog szólni.

(#8662) Cyrin válasza nightshadow (#8661) üzenetére


Cyrin
addikt

Még szerencse, hogy haladunk a korral, lényeg a parasztvakítás, a led meg a 3d...

Sony tv-k esetén még ehhez hozzávesszük a motionflow hiányát nem csak az alap modelleknél, és a buta médialejátszót, emellé az árát, már tényleg csak a matt panel maradna maximum előnyként.

(#8663) Larry303


Larry303
addikt

sziasztok,
nappaliba szeretnék 42" samsung lcd tvt
segítsetek, hogy hagyományos vagy led háttérvilágítás inkább, illetve örülnék pontos, bevállt típusoknak is 200e Ft ig
főleg sd tartalom a szempont, persze usb ről való mkv lejátszás is fontos, illetve ha lehet matt panellel szerelt legyen
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8664) BBéci válasza sb (#8659) üzenetére


BBéci
titán

Igen, úgy értem, éppen ez az analóg legnagyobb hátránya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8665) nightshadow válasza Larry303 (#8663) üzenetére


nightshadow
veterán

"nappaliba szeretnék 42" samsung lcd tvt"

A Samsung LCD-ét csak 40”-es, illetve 46”-os méretben gyárt

"segítsetek, hogy hagyományos vagy led háttérvilágítás inkább"

Már többször szóba került itt, hogy a hagyományos CCFL-es LCD a jobb.

"örülnék pontos, bevállt típusoknak is 200e Ft ig"

A matt panel miatt a te elvárásaidnak a Samsung LE-40C630 felelne meg, de érdemes megnézni az LE-40C650-et, ez a legjobb nem 3D-és tévéje jelenleg a Samsungnak, csak hát ez tükröződő panelos. A probléma az, hogy mindkettő kifutó típus, és már nem sokáig kapható. Egyelőre úgy néz ki, hogy az új 2011-es modellek között nem lesz ilyen tudású hagyományos CCFL-es LCD, csak LED-es sokkal magasabb áron, ami csak év vége felé fog mérséklődni.

40C630 [link]
- nincs Ultra Clear Panel, ezért nem tükröződik a képernyő
- dinamikus kontraszt 120,000:1
- nincs internet@tv
- árak: [link]

40C650 [link]
- Ultra Clear Panel miatt tükröződik
- dinamikus kontraszt 150,000:1
- van internet@tv
- árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8666) sagvary válasza c41r0^ (#8633) üzenetére


sagvary
aktív tag

Köszi! Úgy tűnik megéri, nekem megfelelne.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#8667) djcsefa válasza geristar (#8636) üzenetére


djcsefa
tag

én nem tapasztaltam eddig

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8668) Larry303 válasza nightshadow (#8665) üzenetére


Larry303
addikt

köszönöm a segítséged

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8669) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Lenne egy problémám:
Adott ez a TV: LG 26LD350
VGA kábellel összekötöttem ezzel az XP-s géppel: Intel D201GLY(int CPU+VGA).
Felcímkéztem a bemenetet a TV-n, de nem tudom natív felbontáson használni a TV-t, hanem csak 1024×768-ban.
Ha beállítom a natív felbontást akkor széthúzza a képet, annyira hogy az óra sem látszik.

Mi a megoldás? :R

(#8670) vlevi válasza RexpecT (#8669) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem XP probléma lesz. Mintha rémlene valami olyasmi a melóhelyen, hogy az XP nem ismeri ezeket a szélesvásznú felbontásokat, annakidején a melóhelyen, amikor kaptunk szélesvásznú moncsikat, akkor valami driver féleseéget (vagyis valami .inf filet) telepítettek, addíg ott is csak 1024 és hasonló felbontások voltak.

(#8671) KonzolKartel válasza RexpecT (#8669) üzenetére

Nekem is ez volt. Feltettem a legujabb drivet, allitgattam egy rakat dolgot catalystban, es jo lett vegul.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8672) RexpecT válasza KonzolKartel (#8671) üzenetére


RexpecT
addikt

Annyi a baj, hogy valamilyen SIS integrált vga van az alaplapon, hiába tettem fel a legújabb drivert a helyzet nem változott.
Akkor érdemes megpróbálni egy Win7-el?

(#8673) KonzolKartel válasza RexpecT (#8672) üzenetére

Abban hogy megoldja e a problémád a WIN7, már nem tudok mit mondani, nem vagyok annyira tapasztalt :(.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8674) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok, remélem jár ide egy tv szerelő :)
Támadt egy kis baja egy LG 32lg5000 tv-nek.
Eléggé tejszerű lett a kép, Nincs kontraszt, szinek is halványak. Ha a kontrasztot leveszi az ember, a fényerőt feltolja, állítunk egy 16bit-es színmélységet, akkor kb megkapjuk a képminőséget. Van hogy alig látszik valami a képernyőn. Olyankor a fekete keret teljesen világosba fordul át.
Mintha a panel vezérlése nem lenne toppon.
A készüléket használtan vettem, (nagyon jó áron, ha ki kellene dobni, akkor is megérte, már megy egy jó ideje nálam) Most hogy lekaptam a hátlapot, látom javítva is volt.
Vannak forrasztási nyomok az egyik PWB-n.
Az a panel lehet szerintem, amelyik az LCD vezérléséért felel (szerintem). A tv középső részén van legfelül.
Készítettem pár képet:
Kép1
Kép2
Kép3

Szerintem ennek a panelnek a cseréje megoldaná a gondom.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a pontos megnevezése, vagy száma (rendelési, vagy akármi)
ami alapján meg tudnám találni.
Ha találok egy ilyet, és cserélem a panelt, akkor nem kell esetleg valamilyen firmware-t rátölteni? Vagy csak panelcsere, három kábel csatlakoztat, és tv bekapcsol, és boldog?

Válaszokat (ha lesznek) előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8675) h65535 válasza copperhead (#8581) üzenetére


h65535
tag

A jótállási idő alatt nincs semmiféle költséged ha hibás a készüléked, sőt 10kg felett háznál kell javítani vagy a forgalmazónak/szerviznek kell intézni a szállítást.
Egyébként amit egyszer kicsomagol az ember, nem tudja visszacsomagolni normálisan. Samsungot biztos nem! Ezek után a szállítgatásból eredő sérülésekért ki is felel?! Mert hogy a szép káva tuti össze lesz karcolva....

(#8676) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Tudom nem idevágó téma, de nem találok választ a kérdésemre sehol.
Adott egy LG42LE5500 tévé, amit rá szeretnék kötni egy PC-re. / ATI 5770 kártya /
HDMI-vel összekötöm és elindítom csökkentett felbontással. A kép megjelenik a tv-én, de amint a felbontást állítgatom eltűnik a kép, nincs jel felirattal. Nem kellene a tv-nek tudni az 1920x1080 felbontást legalább 50 Hz-en? Mit csinálok rosszul?
Nagyon megköszönném, ha nem lerázó, használd a googlet válaszokat kapnék. Már tele van a t..m az egésszel, mert ha a tv-ről eltűnik a kép, a monitoron is csak a háttérképet látom és csak a kábel kihúz és újraindítással tudom ismét használni a gépet. :W

(#8677) Serpiko


Serpiko
addikt

Azt szeretném megtudni, hogy a 2.40:1 képarány mit jelent mert több dvd filmnek a dobozán szerepel ez a képarány. Jobb lenne mint a 16:9?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#8678) #09634560 válasza Serpiko (#8677) üzenetére


#09634560
törölt tag

2.40:1 az kb 21:9 képarányt jelöl és a legtöbb film így készül eredetileg,mozikban adják így. A 16:9 csak átmeneti képarány a tévéhez hazsnált 4:3 és a moziban használatos 21:9 között.

(#8679) Serpiko válasza #09634560 (#8678) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem 16:9 TV van, ha 2.40:1 képarányra állítom a filmet akkor annak mi a következménye.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#8680) c41r0^ válasza Thewi (#8676) üzenetére


c41r0^
őstag

Első körben ellenőrizd, hogy a PC-hez dedikált HDMI bemenetbe dugod-e a HDMI kábelt (általában HDMI1-es az, közelében egy DVI-HDMI jelzéssel), valamint célszerű PC-ként is megcímkézni ezt a bemenetet a TV menüjében. Ha sikerül, akkor 1920x1080@60Hz-en fekete keret lesz a kép körül, mert a Catalystban az overscan-t 0%-ra kell venni (ez teljesen normális), ezután lesz tökéletes a kép (1:1 pixel mapping), természetesen 16:9 képaránnyal a TV menüjében.

Ha így sincs kép, akkor HDMI kábelt cserélnék (minimum 1.3-as szabványúra). VGA kábellel való összekötéssel ne vesződj, csak hátránya van. Vagy a DVI-HDMI kábel, vagy a HDMI-HDMI kábel a nyerő.

Ha viszont két kijelző van, akkor próbálgatni kell, kiterjesztett asztal módban működik csak a két kijelző egymástól független felbontása, tehát ha a monitor nem tudja az 1920x1080@60Hz-et, akkor ne klón módban próbálkozz! Éppen ezért én elsőre csak egyetlen kijelzővel próbálkoznék (csak a TV legyen a VGA kártyára dugva), hogy a HDMI kábel hibáját kizárhassam.

A TV-nek 1920x1080@60Hz-et kell bírnia, ha VGA kártyával hajtod meg. Monitorként való használathoz érdemes elolvasnod a cikkem (nevem alatt Logout blog).

[ Szerkesztve ]

(#8681) Thewi válasza c41r0^ (#8680) üzenetére


Thewi
tag

Köszi, megpróbálom.

(#8682) vlevi válasza c41r0^ (#8680) üzenetére


vlevi
nagyúr

"valamint célszerű PC-ként is megcímkézni ezt a bemenetet a TV menüjében."
De csak akkor, ha nem Samu tévéd van, mert valamilyen beteg ötlettől vezérelve ilyenkor a samu leveszi a hangot arról a hdmi bemenetről :D

Overscanról pedig annyit, hogy nekem 0-n van, de ha a tévén simán 16:9 módban hagyom, akkor kilóg a kép oldalt is, alul-felül is. Nekem a tévén a "nagyítás" módot kellett választani a sima 16:9 helyett, de így úgylátszik rendesen, pixelhelyesen jelenik meg a kép. Persze ez egyáltalán nem zárja ki azt, hogy én vagyok a béna, de nálam akkor is így működik...

(#8683) c41r0^ válasza vlevi (#8682) üzenetére


c41r0^
őstag

ha a PC mód aktív, akkor a TV-n található audio bemeneten kell ráküldeni a hangot, azt nem írta, hogy a TV cincogóin akarja-e hallgatni a hangot HDMI-n keresztül PC-vel, és nem is hiszem, hogy ha az embernek van egy minimum jobb stereo vagy 2.1-es PC-hangrendszere, akkor a TV cincogóit szeretné hallgatni

Ha a TV nincs PC módban (ami azt is jelenti, hogy nem 60Hzen küldi rá a jelet a VGA ) a dedikált HDMI bemeneten, akkor 0 overscan mellett csak akkor van 1:1 pixel mapping, ha a "nem méretezett" képarány opció aktív a TV menüjében. Tehát ezért kell pl. a "nem méretezett" képarányt választani abban az esetben, ha az ember 23.976 fps-es, 24fps-es vagy 25fps-es filmet néz PCről, hiszen ekkor 23.976Hz(24p), 24Hz és 50Hz bemeneti képfrissítés esetén így lesz 1:1 pixel mapping.

Ha a PC mód aktív az adott bemenetre (HDMI PC-dedikált bemenet megcímkézve PC-re, és a VGA 60Hzen hajtva), akkor eleve az összes képarány mód letiltódik a TV menüjében a 4:3 és 16:9 kivételével, és értelemszerűen a 16:9-el lesz 1:1 pixel mapping

Ha tehát neked az "overscan 0% állás + TV-n 16:9 képarány" beállítások együttállásának esetében kilóg a kép, annak 2 oka lehet:
1. nem PC módra van címkézve az adott bemenet (vagy nem a PC-hez dedikált HDMI bemenetről van hajtva a TV)

2. a VGA által nem 60Hz-en van a TV hajtva

A PC mód digitális összekötés esetén tehát még1szer csak akkor aktiválódik, ha ezek együttállása megvan:

1. PC-hez dedikált HDMI bemenetről van hajtva a TV
2. az adott bemenet el van nevezve PC-nek (vagy DVI-PC-nek)
3. a VGA 60Hzes képfrissítésre van állítva (értelemszerűen 1920x1080@60Hz-re, mert a TV natív felbontását célszerű hazsnálni a legjobb kép érdekében)

És ha ez a 3 pont így van beállítva, akkor a TV-n már csak a képarányt kell 16:9-re állítani és a VGA driverben 0%-ra venni az overscant.

[ Szerkesztve ]

(#8684) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát az biztos, hogy nincs az a pénz (na, jó, van :) ), amiért én átnevezzem PC-nek a HDMI bemenetet. Van elvétve 1-2 film, amit ámítógépről nézek, pl. a VIDEO_TS könyvtárat a Media Player Classic egész jól kezeli, a tévé viszont nem, ezért az ilyeneket tévén nézem. Namost, ha nem jön át a hang, akkor ez filmnézésre alkalmatlan.

De igazad van, most kipróbáltam, PC-nek elnevezve, valóban pixelpontosan jelenik a meg a kép. Ettől függetlenül nem fogom ígyhangyni, kell a hang :)

[ Szerkesztve ]

(#8685) c41r0^ válasza vlevi (#8684) üzenetére


c41r0^
őstag

Filmnézéshez nem is kell PC-nek elnevezni a HDMI bemenetet, csak ha dolgozol/játszol/böngészel a TV-n, azaz "monitornak" használod és minimalizálni akarod az inputlagot.

Filmnézéshez csak a VGA képfrissítését kell a film fps-éhez igazítani (24p film 23.976 fps-sel-> 23Hz, ami valójában 23.976 Hz lesz, tehát a TV a bemeneten 24p jelet fog érzékelni, 24 fpses film->24Hz, 25fpses film->50Hz, 29.97fps-es film->NTSC 60Hz, 30 fps-es film->60Hz) és a TV-n "nem méretezett" képarányt kell beállítani az 1:1 pixel mapping miatt, és kész. De ez a cikkemben is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#8686) nova001


nova001
senior tag

hello

egy tvt szeretnék venni...lcd és olyan 80k körül
néztem 2 fajtát ezek mik a tapasztalatok ? vagy esetleg tudtok valami jot ajánlani ?
link1link2

(#8687) iverson3


iverson3
tag

hello
nemtudom jó helyre írok-e, de remélem tudtok válaszolni a kérdésemre.
szóval van egy ht-c6800 típusú lejátszóm, és szeretném a számítógépen lévő filmeket lejátszani rajta. vezetékes routerrel össze is van kötve, az internet működik is, viszont a Samsung PC Share Manager programban a Megosztás Eszközházirend beállítása alatt nincs semmi. tehát nem látja a gép a lejátszót. tűzfal ki van kapcsolva. mi lehet a gond?
köszönöm előre is

(#8688) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Most egy 2008-as LE46A656 Samsung lcd-mvan amit lassan cserélnék...
A nyáron szeretnék egy igazi "nagyágyú" tv- venni egy használt autó áráért... :(
Majd egy éve gyüjtök rá...
Ha plazma akkor Panasonic VT30... De a fényerő és egyébb plazmás dolgok miatt, játszik az Lcd is.
Itt nálam több versenyző is van...

Samsung 55C7000 (már most se nagyon van...)
Samsung 55D6500 (2011)
Samsung 55D7000 (ha lejjebb megy esetleg az ára mert túl sok...)
Sony 55NX720 (2011-es, de "csak" 100Hz igazi)
Sony 55NX810 (2010, 200hz, de nyáron már nem biztos lesz...)
LG 55LX9500 (local dimming, de LG!)

Fontos hogy az LCD két gyengéje: a fekete és a mozgásmegjelenítés minnél jobb legyen...
Ha van hozzáértő aki segít választani, megköszönöm...

(#8689) scenices


scenices
csendes tag

sziasztok! lenne egy nagy kérésem tv vásárlás elött állok kettő tv közöl nem tudok választani az eggyik lg 37le5500 a másik philips37pfl7605 álltalában digi-tv nézek monitorként használnám,szerintetek melyiket válasszam,kis indoklás is jólenne,előre is köszi!!

(#8690) geristar


geristar
tag

Sziasztok!

1.
Tegnap megjött az új tv-m. Sokak tanácsára elálltam a LED LCD vásárlástól és egy LE40C650-t vettem. Eddig meg vagyok vele elégedve, bár még semmi sincs beállítva rajta, minden defaulton van :)

Tegnap a CSI-nál észrevettem, hogy gyorsan mozognak benne az emberek. Egy régebbi hozzászólásban olvastam ennek a "hibának" az elhárítását, de most nem találom.
Kérlek segítsetek, hogyan tudom jól beállítani?

2.
A régi LCD tévémnél van olyan problémám, hogyha hdmi kábelt dugok rá és xboxni akarok akkor a kép először csak kéken vibrál majd teljesen bekékül. De ha a "sok jack dugót" (nem tom mi a neve) dugom be és arról továbbítanám a jelet akkor meg zöld lesz.
Mi lehet a baja a tévének?

[ Szerkesztve ]

(#8691) krx21


krx21
nagyúr

Szerintetek milyen lesz az új 2011-es Sharp 830-as sorozat???

(#8692) hattorihanzo válasza krx21 (#8691) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

szerintem nem lesz jó :N

(#8693) krx21 válasza hattorihanzo (#8692) üzenetére


krx21
nagyúr

Mért? A 820-asok nem voltak jók?

(#8694) krx21


krx21
nagyúr

Tudja valaki hogy a "D"-s azaz 2011-es samsungoknál mit jelent pontosan a:
400 Clear Motion Rate??? Ez valódi 200hz vagy 100hz és plus ledháttér vibráltatás?

(#8695) dh66e válasza krx21 (#8691) üzenetére


dh66e
veterán

A külseje az megnyerő,de meg kell várni az első teszteket mert ugye nem egy Samsung árkategória.

(#8696) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Mi a vélemény erről a TV-ről:

LG42LD650?

(#8697) krx21 válasza dh66e (#8695) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem túl drága! Ahoz képest hogy 2011-es model és Sharp! 55 coll 1900 dollar!

(#8698) dh66e válasza krx21 (#8697) üzenetére


dh66e
veterán

Ok,csak mire forintosítják nem lesz annyi.Bár én is örülnék ha olcsóbb lenne mint az eddigi modellek.Remélhetőleg a quattron technologia látványosabb lesz és minimális lesz a felhősödés az edge led miatt.

(#8699) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Annyira nem vagyok otthon a tévékben, nem nagyon néztem eddig. Közeljövőben lesz egy kis lóvém új tv-re. (most 72-es crtm van)

Remélem ti tudtok segíteni, megnéztem egy rakás típust, de nem értek annyira ehhez.
Ami a lényeg: kb 2-2,5 méterről lenne nézve, szgép dvi-jal vagy hdmi-vel rákötve, full-hd (ha játszok gépen) és maximum 100-at szánnék rá.

Ebből szerintetek mi hozható ki? Én a 32"-osok környékén nézelődtem, de ebbe beleférne nagyobb is? Illetve Többnyire Samsung cuccaim vannak, de nem ragaszkodok ehhez a márkához. Helyileg nemigen lehet élőben próbálgatni ezeket, talán, ha két nagyobb műszaki bolt van, illetve tesco :DDD

Ui: 8 éve van lcd monitorom, szóval nem áll tőlem messze, csak nézelődés közben rájöttem, hogy egy tv ma mit takar: jobbakban médialejátszó, digitális tvnézés,esetleg netezés, satöbbi. Na nekem nem kell semmi extra, legyen rajta több bemenet, és slussz, nézni lehessen. :D

(#8700) c41r0^ válasza hekkerman (#8699) üzenetére


c41r0^
őstag

100K alá nem férnek be a 32"-nál nagyobb TV-k (de 2-2,5m-re nyugodtan ajánlható lenne a 40"-os méret, és a belépő 50Hzes 37"-osok is 110 körül kezdődnek), ezért 32"-osakat írok, ezek közül is az alább felsoroltak közül célszerű választani (webshopos árak):

Samsung 32C550 - 92K
Sony 32EX403 - 97K
LG 32LD550 - 99K

Az LG 100Hz-es ugyan (a másik kettő 50Hz-es), de gyengébb a kontrasztja és a feketéje a másik kettőnél. Szerintem élőben nézd meg ezeket, ha lehetőséged van rá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.