Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8501) fokukac válasza vlevi (#8493) üzenetére


fokukac
nagyúr

sokkal funkcionálisabb egy külső lejátszó (pl. Többes felirat-kezelés, mkv belső feliratának támogatása, stb.), mint egy beépített, és gyakoribbak a fw-frissítések is, a támogatás is tovább tart egy tv-hez képest. Megéri.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8502) Turbobacsi válasza nightshadow (#8499) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

EZ a legszebb!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8503) nightshadow válasza Turbobacsi (#8502) üzenetére


nightshadow
veterán

Főleg, ha ehhez viszonyítjuk: [link]

(#8504) ThorsHUN válasza #09634560 (#8488) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ave itt is! :)
Ennek a Samunak is viszi az MKV-t a beepitett lejatszoja? Mert itt nem latom, nem irjak:(

(#8505) Roba81 válasza ThorsHUN (#8504) üzenetére


Roba81
csendes tag

Tuti,hogy viszi nekem is ilyen van:-)

(#8506) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sry lekestem a szerkesztesrol.

Kezd icipicit tisztulni a kep.
Azert szeretnek Samut, mert a beepitett lejatszoja elvileg viszi az MKV fileokat is.
32-40-42" kepatloju TVt szeretnek.
A 180as hatart nem nagyon szeretnem atlepni.
LED-et 250K alatt ne, vagy 150-250K kozott ne? Tehat van jo LEDes TV 32"os kepatloval pl? Vagy vessem el ezeket is?
Milyen kulonbsegek vannak a c6000 es a c650 kozott? Nagyon laikus vagyok es nehezen latom meg azt amit meg kellene, ezert kernem a segitsegeteket:)

Thx!

(#8507) ThuG4LifE válasza ThuG4LifE (#8478) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

valaki? :B

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#8508) dh66e válasza ThuG4LifE (#8507) üzenetére


dh66e
veterán

Ezek 100Hz tv-k:sportra nem hátrány de 50 Hz kapsz jóval olcsóbban nézd meg a különbséget valahol.
[link]
Ez mondjuk árban is viszont képátmérőben is nagyobb-ez utóbbi látványosabb.[link]

(#8509) vlevi válasza ThorsHUN (#8506) üzenetére


vlevi
nagyúr

"32-40-42" kepatloju TVt szeretnek.
A 180as hatart nem nagyon szeretnem atlepni."
Az LE40C650-t neked találták ki, mostanság 160körüli áron (esetleg 1-2 ezressel alatta) kapható. Ballagj el egy Mediamarktba, vigyél egy HD filmes pendriveot, és nézegesd a C6000-et, és a C650-t is. Ha nem látsz különbséget a kettő között (szerintem nem igazán fogsz), akkor vedd a C650-t, de ha szerintem jobb a C6000, és megéri az árkülönbözetet, akkor azt.
Csak arra figyelj, hogy fényerő, kontraszt, satöbbi kábé egyformán legyen beállítva.

(#8510) redwhite78 válasza #09634560 (#8488) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Megnézem valahol a Sony EX500-ast és a Samsung C650-est is élőben. De így képről a Sony jobban tetszik. Az nem tudom, hogy az mkv hiányozna-e, de másnem veszek később egy lejátszót is.

never go full retard

(#8511) dh66e válasza redwhite78 (#8510) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem hiányozni fog az mkv ég és föld a különbség egy divx-hez képest.Azt vedd amelyiknek jobban tettszik a képe és igen egy jó kis külső médialejátszó sok fejfájástól megóv téged.

(#8512) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van e a panasonic-nak 32"-os 3D-s led tv-je.
Ha van tudnátok mondani tipus számot?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8513) ThorsHUN válasza vlevi (#8509) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Jol latom, hogy tok ugyanaz csak az egyik sima lcd a masik meg ledes?

(#8514) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Miért olcsóbb 20ezerrel a C650, mint az EX500? Fene vigye el, most olvasom csak, ahogy linkelitek. Bosszantó...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8515) vlevi válasza ThorsHUN (#8513) üzenetére


vlevi
nagyúr

A paraméterei alapján igen. Sőt, a második is LCD, csak a háttérvilágítás nem fénycső, hanem LED. Az egy átverés, hogy LED TV.

(#8516) akom válasza GrmnShepherd (#8458) üzenetére


akom
senior tag

Nem tudom hogy van e azon a tvn olyan lehetőség hogy a portokat elnevezed.
Samsung TV nél: Bemenet -> Név szerkesztés -> HDMI1 (vagy amire dugva van a PC) és itt beállítod PC re.

(#8517) BBéci válasza ThorsHUN (#8506) üzenetére


BBéci
titán

Egy tévé vagy bármilyen műszaki termék tulajdonságairól soha ne bolt honlapjáról tájékozódj, csakis a gyártó hivatalos weboldaláról, mert orbitális marhaságokkal találkozhatsz.
Baromira nem mindegy, hogy 32 vagy 42 colos egy tévé. Nézd meg az ajánlott nézési távolságok táblázatát! [link]
A C650 ár/érték arányát nehéz felülmúlni LCD fronton.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8518) zsoltika29


zsoltika29
tag

Sziasztok!!!

Biztos már valaki feltette ezt a kérdést.

47LD750 vagy 46C650?

Az LG javára írható az, hogy most leakciózták 200-ra?

Tud kb. 40 ezerrel többet a c650-es?

[ Szerkesztve ]

(#8519) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Koszi a valaszokat!

Vlevi: tudom, csak hosszu lett volna kiirni:D bocs:) (led vs led hattervilagitas)

(#8520) zsoltika29


zsoltika29
tag

LD750-nél is van panel lutri?

(#8521) LCDmunkára


LCDmunkára
csendes tag

Szervusztok!

PC használatra, munkához szeretnék 42''-s (nem tükröződő) LED Tv-t vásárolni. (táblázatkezelő, szövegszerkesztés stb.)
Eddig az LG 42LE5300 volt jelölt 200eFt-ért, de az egyik tesztben írt "betűk melletti fehéres körvonal" elbizonytalanít.
Van-e esetleg hasonló árkategóriában a célra jobban megfelelő javaslatotok?

Tegnap láttam egy Panasonic TX-L42E30E LED Tv-t, 250eFtért, vajon annál sem lesz jobb a PC kép? Ott sem lehet teljesen kikapcsolni a képjavító algoritmusokat?

Vajon melyik PC használatra, táblázatkezeléshez a legjobb márka?

Köszönettel,
LCDmunkás

(#8522) vlevi válasza LCDmunkára (#8521) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem mindegyiknél ki lehet. Egyébként a Samunál (LE40C650) csak annyi volt a baj a képjavításokkal, hogy a gyárilag beállított kép élesség pontosan azt a jelenséget produkálja, amit te leírtál. 0-ra vett élességgel tökéletesnek mondható a számítógépes kép. De szerintem ugyanezt az összes többi tévémárkának is tudnia kellene, nem szabad, hogy a samu sajátsága legyen az, hogy jó a kép :D

(#8523) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Segítsetek plz!

Akinek ilyen tv-je van:LE32C530F1W 32" ,mondja meg pls,hogy milyen a képe?Gondolok itt a szinre pl.
Illetve a Hd-s adások milyenek rajta?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#8524) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

A SAMSUNG P2770HD-ről valakinek tapasztalata?
Haverom szeretne egy multimédiás-netezős PC-t összepakolni, és ezt néztem ki, mint monitor/TV kombó, viszont az Ipon-os tesztben azt írják, hogy a késleltetés miatt vérprofi játékosoknak nem ajánlott(később pedig arra is használva lenne, ha nem is profi szinten). Viszont nem nagyon részletezik, hogy ez mit takar, vagy hogy milyen input lag-ja van a cuccnak.
Nálam perpill egy Philips 5605 van csatasorba állítva a PC-hez, és ezzel nincs gondom játékok terén. Ha ezt a szintet hozná ez a Samu is, akkor nincs gond, viszont ha jelentősebb input lag-ot vagy utánhúzást produkál, akkor meggondolandó lenne az alkalmazása..

Everybody lies.

(#8525) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Tv-t szeretnék majd vásárolni, legfőképpen PC kép kirakás és konzol játékhoz. Konzol megvétele pont ezért csak a TV beszerzése után lesz esedékes. Előtte hülyeség a CRT-re szerintem PS3at vagy XBOXot venni.

Szeretnék tanácsokat kikérni, mit mondanátok.

A dolog amiben nem tudok dűlőre jutni magamban, hogy milyen irányvonalon vegyek.

2 dolog ha példáznom kell, hogy mi a gondom. Mindig Full HDs TVkről beszélek, ezt tisztáznám, ez szerintem már manapság alap. Adott egy 106os LG tv ( ami nem led) olyan 135.000ben ugrál... ebben az árkategóriában elég ritka, hogy 82esnél nagyobb tvt kapjak LEDesben... amit láttam a MEdia jelenlegi akciója, hogy ha régi rossz tvt beviszed, akkor most 160.000 helyett 130.000ért lehet 94es LEDst elhozni. De ez is akción kívül 160 szóval marad, hogy 82es áll meg 130-140 körül csak.

Nagyon szeretnék minnél nagyobb tvt venni, de a LED felé is húz a szívem. Fogyasztást most hagyjuk, mint szempont...55ös CRT is eszik, mint a gödény mégis tvzik az ember szóval ez szerintem hülyeség nézni.

Szóval nagy képernyő is vonz, meg a led dolog is. Viszont egyik oldalon a nagy képernyő van...másikon kisebb képernyő jóval de ledes.

Szívem szerint lemondanék a ledről és választanám a nagyobb képernyőt, mert mikor még nem volt led, akkor is olyan képminősége volt a tvknek, hogy majd be**** rajta. Ledtől még szebb lett persze, de akkor is megmaradt egy sima tvhez képest a gyönyörű kép attól, hogy nem ledes.

Egyetlen dolog aggaszt igazán, bár ez is szerintem hülyeség, hogy konzol ok az fenomenális képet ad sima, nem ledes tvn is. De ugye ami nem ledes, az olyan 50-60Hzen kommunikál csak...ledes az rendre 100Hz megfutja ( ott se mind, de tuti olyat keresnék akkor már ). Szóval pc kép kirakáshoz sokkal előnyösebb lenne.
Nah de most megint...mikor nem volt LED akkor is mindenki kirakta és baromi jó képe volt.
Szóval megint csak azt kell mondanom, ledtől még élesebb még jobb lett...de előtte is szép volt az már.

Nah ebben ti mit gondoltok, mit javasolnátok???

Pénzben nagyon nem tudok 130-140 fölé menni és azt se, hogy spóróljak össze 180at és akkor nagy is-ledes is...mert akkor soha nem lesz konzolom :) Arra is kell hagyni.

Előre is köszi a segítségeket-tanácsokat-ötleteket.

Jajj apropó... hogy vagytok mostanság a márkákkal? Én elég nagy LG-Samsung fan vagyok, de azt kell mondanom egyre mosódnak el a határok... mediában, olyan Philips meg Panasonic tvket láttam, majd leesett az állam a képminőségtől...verte a mellette lévő nagymárkát.

Szép napot!

Brian

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8526) fokukac válasza Brian_GT (#8525) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha picit visszaolvasol, láthatod, hogy már ezerszer leírták, hogy a led ebben az árkategóriában csak hátrány, az edge led miatt csak foltos a kép, és még drágább is, a fogyasztásból pedig sose térül meg. Marketing, vagy, ha úgy tetszik, parasztvakítás.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8527) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#8524) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

storno..

Everybody lies.

(#8528) Brian_GT válasza fokukac (#8526) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi a választ, ezt a 8000 hsz-t nem akartam most végigtúrni... de majd visszakeresek akkor..nem tudsz mondani egy hsz számot kb hol volt ez aktuális téma??

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8529) headhunter válasza Brian_GT (#8525) üzenetére


headhunter
addikt

(#8530) Dzsano


Dzsano
tag

"Jajj apropó... hogy vagytok mostanság a márkákkal? Én elég nagy LG-Samsung fan vagyok, de azt kell mondanom egyre mosódnak el a határok... mediában, olyan Philips meg Panasonic tvket láttam, majd leesett az állam a képminőségtől...verte a mellette lévő nagymárkát."

Ez fájt. :Y

Ezek szerint a Samu vagy az LG az a nagy márka. Nem is tudtam. Holtig tanul az ember.

(#8531) Brian_GT válasza Dzsano (#8530) üzenetére


Brian_GT
őstag

Én a Samsung-LG-Sony-nál láttam mindig is azt, hogy odafigyelnek azért mit adnak ki a kezükből.
Nálam ez a nagy márkák azért hangzott el, mert ami volt Viewsonic monitorom fél év használat után megadta magát... a mostani LG ( lekopogom) több éve megvan és kutya baja.
1 hete megadta magát a Gaba dvd lejátszóm, megállt benne a pörgetyűűű.

Én csak ebből indulok ki amit tapasztaltam magam körül... sok gyengébb márkájú cuccom is van, meg drágább is és én ezeknél a márkáknál vettem észre, hogy ott van benne anyag rendesen. Nekem ezek azért ,,nagy" márkák.

Ledes dologban pedig köszönöm a segítséget...akkor nem döntöttem volna rosszul, ha már megvettem volna a 106os nem ledest... már csak a pénzt kell megvárnom, hogy megérkezzen rá :DD

THX all

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8532) Dotcom


Dotcom
aktív tag

A Sony új tv-inél csak az EX720 3D tv-nél és afelett van jelölve motionflow 200,400,és 800. Nade alatta mi van? Pl CX, és EX többi modelljeinél ez a sor ki van húzva, vagy az X-Reality már eleve 100 Hz-et jelent?

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8533) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy milyen lcd / led tv-t vegyek MAX 75ér ami kb 2ms válaszidős és jó képaránya van.
kb 24"es környékére gondoltam előre is köszi!

(#8534) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Erre valaki?
[link]

(#8535) nightshadow válasza Dotcom (#8532) üzenetére


nightshadow
veterán

A CX520 és az EX520 is 50Hz-es.

(#8536) Dotcom válasza nightshadow (#8535) üzenetére


Dotcom
aktív tag

most akkor ennek mi értelme van így?
már nincs szükség a 100Hz-re, eddig meg volt?
vagy aki ilyet akar annak kötelező lesz 3D hülyeség tükrös-bevilágítós LED tv-t venni?

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8537) nightshadow válasza Dotcom (#8536) üzenetére


nightshadow
veterán

Valahogy el kell adni a 3d-ét. Nekem meggyőződésem, hogy az emberek döntő többsége nem tart rá igényt, mint ahogy én sem. Viszont ha nem 50Hz-es tévét szeretnél, akkor kénytelen vagy megvenni. Persze csak akkor, ha mindenáron Sony-t szeretnél, mert egyelőre úgy néz ki, hogy a Samsung más üzletpolitikát folytat, legalábbis egyelőre.

(#8538) Dotcom válasza nightshadow (#8537) üzenetére


Dotcom
aktív tag

mire nem tart igényt? a 3D-re vagy a 100Hz-re? a 3D-re tuti nem az biztos.
azért visszafele ne fejlődjünk már, sportközvetítéseknél jól jöhet a 100Hz, még ha az ilyen trükközések néha több gondot okoznak mint amit megoldanak.
a végén még samsung lesz belőle basszus, de ők meg a tükrös tv-ket nyomatják, ami nálam nem menő, mert szemben van az ablak...
most úgy tűnik, hogy a régi EX500 lenne a nyerő, de kéne az internet is, ami az új modellekben van, bár azt nem tudom, hogy mennyire használható, az ok hogy nincs flash, csak pl hogy lehet gépelni, ez a nagy kérdés...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8539) nightshadow válasza Dotcom (#8538) üzenetére


nightshadow
veterán

mire nem tart igényt?

a 3D-re

(#8540) Nova96


Nova96
őstag

Üdv Monitoros fórumbaba kezdtem de rájöttem hogy, 32-es tv legyen.
-HD felbontás legyen benne .HDMI. És szép éles kép.

(#8541) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Valaki fel tudna homalyositani, hogy gyakorlatban mennyi a kulonbseg az LG 42ld420 es a samu le 40c650ese kozott?

(#8542) nightshadow válasza Nova96 (#8540) üzenetére


nightshadow
veterán

HD felbontás legyen benne .HDMI.

Mindegyik LCD tévé vagy HD Ready, vagy Full HD, s mindegyiken van HDMI csatlakozó, úgyhogy ezzel nem igazán sikerült szűkiteni a kört. :)

[ Szerkesztve ]

(#8543) Nova96 válasza nightshadow (#8542) üzenetére


Nova96
őstag

60-80k körül. kéne xbox 360hoz lesz és tv-nek is lesz használva.
Oled-re érdemes várni nem?

[ Szerkesztve ]

(#8544) nightshadow válasza Nova96 (#8543) üzenetére


nightshadow
veterán

Konzolhoz az alacsony input lag miatt ezt szokták ajánlani: [link] Szerintem ennél olcsóbban nem nagyon van más.

(#8545) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Hello!
Segítségre lenne szükségem mivel össze szeretném kötni az LG 42ld565 ös tv -m a genius 5.1 5050 es hangrendszerrel. A Tv hátulján ezek vannak:
RF bemenet
Komponens bemenet (Y,Pb,Pr) + Hang
1(480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p) - 1080p : 60p/50p
Digitális audio kimenet (Koaxális/Optikai)
1(optikai)
HDMI/HDCP bemenet
2(480p/576p/720p/1080i/1080p) - 1 Port PC Mode
Scart csatlakozó
RGB bemenet (D-sub 15 tűs) - PC
PC audio kimenet
RS-232C (Control / SVC)

A hangrendszeren:http://kep.psharing.com/505887.jpg

Az 5.1 hez a Pc van bekötve. Viszont a Tv t nem tudom hogy lehetne milyen kábellel összekötni. ha valaki tudja az orvosságot kérem ossza meg. előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#8546) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Mi a velemenyetek a Samsung 32C530-rol, full hd filmre es tv nezesre hasznalnam.
Esetleg tud valaki jobbat hasonlo arban?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8547) Brian_GT válasza nightshadow (#8544) üzenetére


Brian_GT
őstag

Night! Meglestem ezt a tvt amit linkeltél a kérdezőnek... tényleg jó kis tv... mi benne az amiért mondtad, hogy az alacsony input lagg miatt?? Meg ezt kiboncolnád nekem ha megkérlek, mert nekem is majd konzolra lesz a jövőben a tv. THX

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8548) marco2


marco2
csendes tag

Sziaztok. Miért van az hogy az lg 3d led tv az eggyik MKV t lejátsza, a másikat nem kűlső merevlemezröl.

(#8549) dh66e válasza marco2 (#8548) üzenetére


dh66e
veterán

Mert lehet hogy magas a bit rátája ill. nem mindegy hogy milyen tömörített fejléces az az mkv ezeket nem szeretik a beépített lejátszók.
Egyszerű ellenőrizned:
nézd meg a médiainfót és azokat töltsd amiket visz a tv esetleg futtasd át az mkv merge nevű progival.A kezelése egyszerű és pár perc alatt megvan.

(#8550) f_david


f_david
tag

"A hülye azért nem vagyok" boltba ma láttam egy Sharpt tévét (LC-42SH7E-bk) hallotatok már róla? Elég kedvezményes árnak tűnik, 129.000 forint, ezért cserébe egy full hd lcd tv, 42" collban. Egyetlen fájó hiányossága talán a 100hz. Most amikor már majdnem rárepültem a 37-es philips-re jön ez a Sharp és keresztül húzza a számításomat :)

Szubjektív véleményetek? (usb már nem téma)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.