Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9451) Füleske válasza nightshadow (#9441) üzenetére


Füleske
addikt

Köszönöm neked is , és én is erre a megállapításra jutottam , hogy 32 colban senki más nem gyárt full ledest.

(#9452) Joy001 válasza #09634560 (#9436) üzenetére


Joy001
tag

Nem sértődtem meg, ha figyelted én tettem smile-t. Amiket leírtál, nem érvek, ennyi.
Ha olvastad én a Samsung LG márkáktól idegenkedek, fázok. Lehet, hogy mostmár alaptalan, de ezt csak a tapasztalat tudná igazolni. Ugye pl. Goldstar=LG.
Használsz te a mindenapjaidban ledeket? Láttár már ledet tönkremenni (és itt mint fényforrásra gondolok nem csupán TV-ben), persze nem úgy, hogy a max. megadott nyitófeszültséget átlépik?
Tápjavítás kevesebbe kerül jóval mint a háttérvilágítás cseréje.
Idei esetleg tavalyi modellt szeretnék venni. Ezeket ennyiért kínálják.
Nem vagyok multimilliomos :) Egy V4500 Sony helyett lesz egyébként.

Nekem még mindig a Pana TX-L32L30 szimpatikus, amiről érdemi tapasztalata senkinek nincs.

(#9453) Joy001 válasza nightshadow (#9441) üzenetére


Joy001
tag

A full Lednek, közvetlen háttérvilágításnak mondott is csupán Led csoportokat takar, nem vennék rá mérget, hogy ez jobb mint pl. az E30 Pana.

[ Szerkesztve ]

(#9454) Joy001


Joy001
tag

Philips PFL9705 teszt:[link]

Ezek alapján nem egy tökéletes készülékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#9455) nagyhús


nagyhús
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Orion lcd Pt26S tv-t, 60.000 forintért.
Szerencsére van rajta usb bemenet, már csak azt szeretném tudni, hogy milyen fájlformátumú videókat játszik le és milyen program segítségével tudom átkonvertálni olyanná a filmjeimet?
:R

(#9456) canniball válasza hoffman_ (#9446) üzenetére


canniball
nagyúr

A 630 széria sajnos tényleg hiányzik a kínálatból, de 46C650 pl. van.
És lehet leszóltad, mégis majdnem bűnbe estél... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9457) hoffman_ válasza canniball (#9456) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A szükség nagy úr :D Viszont tényleg kiesett sajna, de a 46", se a 650 nem játszik. De sebaj, még van majd' egy hónapom kitalálni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9458) canniball válasza hoffman_ (#9457) üzenetére


canniball
nagyúr

Az rengeteg idő, jó keresgélést! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9459) hoffman_ válasza canniball (#9458) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja, pont annyi, hogy kifutnak a raktárakból is :DDD De köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9460) BBéci válasza nagyhús (#9455) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondolod, hogy képes bármilyen videót lejátszani? Az USB aljzat nem garantál semmit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9461) nagyhús válasza BBéci (#9460) üzenetére


nagyhús
csendes tag

Ebben igazad van, feltételeztem hogy ezért van rajta USB port.....a jpeg-et felismeri, tehát képeket már tudtam nézegetni rajta.....persze a célom az lenne, hogy ne kelljen fölöslegesen kiírogatnom olyan filmeket, amiket csak egyszer akarok megnézni. Akkor ez reménytelen? :(

(#9462) BBéci válasza nagyhús (#9461) üzenetére


BBéci
titán

Mire írogatnád, BD-re?
HD filmeket médialejátszóról küldünk a tévére, vagy PC-ről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9463) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

15 négyzetméteres szobába nagy lenne egy Samsung LE40C650 ?
Ággyal szemben 3 méterre lenne, ha a másik falhoz teszem akkor nyilvánvalóan az ágytól 5 méter lesz ez a táv.
Én az ággyal szemközti falra szeretném tenni (ami 3 méter), mivel úgy lenne a legkényelmesebb a TV nézés, de bennem van az, hogy 10 évig nem akarok majd televíziót vásárolni, és ha elköltöznék akkor a nappaliba tökéletes lenne egy 40"-os TV.

Mit gondoltok?

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#9464) hoffman_ válasza Willie (#9463) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elég sokan vannak úgy a topicban, mondhatni megszállót filmnézők, akiknél a tévé 40"-nál kezdődik. Ahhoz, hogy észrevedd a különbséget egy 720p illetve egy 1080p tartalom között, ahhoz durván 2 méterre kell ülnöd egy 40"-es tévéhez. 3 méterre 50" az ideális. De ugyanakkor ott a másik véglet is, aki 32"-est vesz a nappaliba is. Persze pénztárca-függő is a dolog, de van aki csak elvből. Én 2,3 méterre tervezek venni 40"-est, és már itt se valószínű, hogy hdready és fullhd között látni fogom a különbséget. Ha megengedheted magadnak, akkor 46"-ot vegyél 3 méterre, az már egész jó. De 5 méterre az is elenyésző. A C650 príma választás.

Ez itt egy elviekben ideális távolságot megadó cikk. Az alján vannak a számok. Itt egy másik, lényegében azonos adatokkal. Ijesztő, szerintem picit túlzás, de majdnem fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9465) Willie válasza hoffman_ (#9464) üzenetére


Willie
őstag

Nagyon szépen köszönöm, akkor azt hiszem benevezek egy LE40C650-re. :)

(#9466) vlevi válasza Willie (#9463) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ággyal szemben 3 méterre lenne, "
Egyáltalán nem. Nekem is kb ez a felállás (falnál az ágy, az ágy előtt kb 1 méter szabad terület, azán a tévé).
Még majdnem kicsi is :)

Egyébként 90x50 centi (ekkora a 40"-s tévé képe) , újságpapírból ragassz fel egy ekkora darabot a falra, meglátod, hogy egyáltalán nem az a "húdehatalmas, kisebb jobb lenne"

(#9467) Bob.86


Bob.86
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, mivel nem vagyok nagy ész a témában.
Van egy Samsung46D5500 led tv-m és digi tv előfizetésem... Szeretném hd-ben nézni az így elérhető csatornákat, de a digi csak olyan beltéri egységet ad, ami csak scart csatlakozóval meg a tv-re. viszont van a tv-n egy ci+ slotom, és itt jön a kérdés: a digis kártyát bele tudom-e rakni és ha igen, akkor honnan tudok beszerezni egy erre alkalmas foglalatot? ugyanis nem volt a tartozékok között a tv vásárlásakor. valani tüskés kártyafoglalat kéne bele. Kérlek világosítsatok fel!
Köszönöm!

(#9468) Imifej válasza Bob.86 (#9467) üzenetére


Imifej
senior tag

http://www.argep.hu/trend/CONA/Conax-Modul.html

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9469) dh66e válasza Bob.86 (#9467) üzenetére


dh66e
veterán

Mivel nem írtad hogy melyik platform ezért .......
A Digi műholdashoz adnak scartos boxot,de az év végéig biztosítaniuk kell majd(hatósági kötelezettség) a hdmi kimenetes boxokat is.
A Digikábelnél meg van hdmi kimenetes box is vagy vehetsz magadnak bármilyen szabványos kábeles boxot (mpeg4).
Amennyiben kábeles előfizud van a tévéden kiválasztod a digitális kábeles részt egy keresés és nézed a HD adásokat.A gond itt csak akkor áll fent ha HBO előfizud is van mert ahhoz csak az ő beltérijük jó ami persze csak (mpeg2)scart csatlakozós tehát HD adást nem tudsz vele nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9470) nightshadow válasza Bob.86 (#9467) üzenetére


nightshadow
veterán

Van egy Samsung46D5500 led tv-m

Szia, egy rövid beszámolót tudnál írni a tévéről? Elégedett vagy a képminőséggel?

(#9471) Oneil85


Oneil85
csendes tag

Akit érdekel egy eladó Samsung - LE-40C530 LCD televízió kb. 90e ft-os áron, az írjon nyugodtan nekem. A tv új állapotban van, még van rajta 2.5 év garancia.

(#9472) Joy001 válasza Oneil85 (#9471) üzenetére


Joy001
tag

Mi az oka, hogy ilyen hamar túl akarsz adni rajta?

(#9473) Oneil85 válasza Joy001 (#9472) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Anyagi okai vannak! A tv kiváló állapotban van

(#9474) tope


tope
addikt

Ennyiért érdekes lehet, már aki bemeri kockáztatni, Cora-ban 26.-tól

(#9475) daniel2121 válasza tope (#9474) üzenetére


daniel2121
senior tag

Inkább ne.

(#9476) nightshadow válasza tope (#9474) üzenetére


nightshadow
veterán

Akkor már inkább Samsung 32C530 [link]

[ Szerkesztve ]

(#9477) katsi válasza nightshadow (#9476) üzenetére


katsi
tag

Mennyire megbízhatóak az ott leírt vélemények?

(#9478) BBéci válasza hoffman_ (#9464) üzenetére


BBéci
titán

Nem ijesztő és nem túlzás, 50 colos tévén, full HD filmet 2 méterről jó és érdemes nézni. 3-nál messzebbről az összes apró részlet - ami a nagyfelbontás lényege - elvész.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9479) nightshadow válasza katsi (#9477) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem a vélemények miatt linkeltem ide, hanem az ár miatt. Mindössze 8k-val drágább a fent említett noname tévénél, ezért azt nem érdemes megvenni. Itt a fórumon van egy pár C530 tulaj, akik elégedettek a tévével.

(#9480) CHROMED7


CHROMED7
tag

Sziasztok!

Az LG passzív 3D-s tévéiről van valami tapasztalat?
Ezt néztem ki:
LW5500.
A 42 colos verzió kb ugyanannyi, mint egy Samsung UE40C7000, ami ugye aktív shutteres 3D.

Van valami, ami ellene szól? Elsősorban tapasztalat érdekelne...
Üdv!

(#9481) BBéci válasza CHROMED7 (#9480) üzenetére


BBéci
titán

Sok minden szól ellene, amiből a csökkentett felbontás önmagában elég riasztó ahhoz, hogy messziről kerüljem. Nekem és családomnak, barátaimnak semmi kifogásunk a szemüveges 3D ellen, élvezzük a csodálatos, elképesztő látványt. Persze nem LCD-n, amik ezerrel crosstalkolnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9482) hoffman_ válasza BBéci (#9478) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem ellenkezem, csak hát akkor is nagy számok :) Elhiszem én Neked. Közrejátszhat az is, hogy natív fullHD-n még nem láttam fullHD forrásból származó képet.. HD ready tv-n van viszonyítási alap, mindenféle tartalommal, ott tapasztalom a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9483) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni?
Plazmat nem szeretnek, mert kicsinalja a szemem.
Samsung LE46C530-as LCD tv-ben gondolkozom. 46-47 es meret erdekelne.
Es most kovetkezzek a varva vart, fenyesre polirozott platina sablon-kerdes....:)
Milyen frissen megjelent tipusokat ismertek amelyeknek alacsony az input lagjuk?
Bocsi, jelenleg meg nagyon,nagyon lassu nettel rendelkezem es nem tudom atnezni az osszes oldalt.
Szempontok:
1. Konzollal szep, eles kepe legyen, ne akadjon (jo input lag),zomeben xbox-hoz kell.
2. Filmnezesre is tudjam hasznalni.
3. Internetes bongeszo (yutube stb) (Ez a pont annyira nem szukseges)
Bank:max.200-220000 Ft all rendelkezesre,bar annyira nem akarodzik a pancelbol kihuzogatni a maximumot,csak ha nincs mas megoldas:)

1000THX

(#9484) canniball válasza altoalto (#9483) üzenetére


canniball
nagyúr

"Samsung LE46C530-as LCD tv-ben gondolkozom. 46-47 es meret erdekelne."
Ez a típus fixen 46"-os és nincs benne internetes böngésző.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9485) Joy001 válasza CHROMED7 (#9480) üzenetére


Joy001
tag

Itt van egy LG passzív 3D teszt. A 3D részből jól lehet viszonyítani.
[link]

(#9486) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung 32D5500-as teszt: [link]

(#9487) altoalto válasza canniball (#9484) üzenetére


altoalto
tag

Szia!

Koszi!
Igen azt vagom, h nem koltozott bele net. Inkabb arra lennek kivancsi, h xbox 360-ra milyen 2011-es LCD-k felelnenek meg???

(#9488) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Van úgy 150000Ft om, és ara gondoltam hogy veszek 1 lcd tévét, jelenleg Panasonic 21" Quintrix TX-21AT2P, és a fogyasztása 55 watt, a tévét kb 2.5m röl nézem, ajánljatok lcd, annak örülnék ha nem lenne több a fogyasztása mint a meglévőnek, de ez bizonyára nem lehetséges, voltam az MMben majdnem mindegyik full hds tévére, 110watt vagy a körül volt írva hogy fogyasztás, na mindegy, ajánljatok egy jó tévét ami szebb képet add mint a meglévő.

Köszike

(#9489) c41r0^ válasza altoalto (#9487) üzenetére


c41r0^
őstag

Játékkonzolhoz vagy PC-n történő játékhoz olyan TV ajánlott, amelynek kicsi az input-lagja, lehetőleg 30ms alatti (kicsi input-lag esetén hamarabb jelenik meg az eredménye a kijelzőn annak, amit nyomsz a controlleren/egéren), bár ez a játék mivoltától is függ (általában ott fontos ez igazán, ahol célozni kell, tehát pl. FPS játékoknál). 2010-es modelleknél általában az 50Hzes TV-k inputlagja kisebb, de ezalól a Philips 100Hz-es TV-i képeznek kivételt, vagy legalábbis néhány modell közülük. Az olcsóbb LCD TV-k esetében az 50Hz-es Samsung C530 jó választás, mert kicsi az inputlagja és kedvező az ára. Árban feljebb pedig a Philips 5405, 5605/5625 és (2009-es) 7404/8404 felelnek meg a célra (mind 100Hz-es). De egy Sony EX500 vagy Samu C650-el is el lehet játszogatni, ha nem FPS-ezel komolyan (ezek is 100Hzesek). A 2010-es LG TV-k inputlagja átlagos, kb. 45-50 ms, még az 50Hzesek is. 2011-es TVkkel még nincs sok tapasztalat, ráadásul irreálisan magasak az árai a 2010-es kifutó modellekhez képest (pedig általánosságban képminőség terén visszalépés figyelhető meg a középkategóriáig az edge-led elterjedése miatt).

Abrion - A maximális fogyasztás maximális fényerőnél értendő, egy ideális képre "bekalibrált" 40"-os LCD TV nem fogyaszt többet 80W-nál (pl. a Samsung TV-k menüjében lévő 20-as skálán estére 4-es háttérvilágítás is elég, nappalra pedig 8-as). Ne ess a LED TV-k marketingcsapdájába, hogy kevesebbet fogyasztanak, mert csak pár W a különbség a javukra bekalibrált állapotban, ami kb. párszáz forint éves szinten és emiatt nem éri meg a felárat. Az ársávodban a Samsung 40C650 pont ideális TV lesz, nem véletlenül ez a sláger és best-buy jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#9490) c41r0^ válasza Abrion (#9488) üzenetére


c41r0^
őstag

ja még annyit, hogy nagyban függ a kép minősége az adástól, azt ne várd, hogy pl. az analóg kábelTV csatornák szebbek lesznek, mint egy CRT-n... egy LCD TV-t minimum digitális SD anyaggal kell meghajtani az élvezhető képért és persze az igazi a HD tartalom rajta. ha főként sima TV nézés és DVD-zés a cél, akkor inkább fáradj át a plazma TV topicba

(#9491) BBéci válasza c41r0^ (#9490) üzenetére


BBéci
titán

Naaaaaaaaa!
Plazma csak tévéadásra és DVD-re lenne jó???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9492) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan leírást, amellyel beállíthatom a legjobb képminőségűre a Philips 32PFL6605-ösömet?

(#9493) Cyrin válasza BBéci (#9491) üzenetére


Cyrin
addikt

Így van, és arra is csak vaksötét szobában. :D

(#9494) Bob.86 válasza Imifej (#9468) üzenetére


Bob.86
csendes tag

Köszi, ezekkel a conax modulokkal kapcsolatban lenne még egy kérdésem: Ezek szerint van külön műholdas vételre és kábelre?

(#9495) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Arra tudtok megoldást, hogy a gépem rá van kötve egy monitorra meg egy lcd tv-re, de a tv-n a kép el van tolódva oldalra, és hogy hogyan hozzam vissza képet középre?

(Nvidia cucc fent van, de abban nem találom, igaz, w7 van fent és vistás lett telepítve, mert az 5700-es karihoz nincs w7-e driver. Xp-vel anno jó volt.)

Mintha régen láttam volna ilyen kép tologatós progit?!

Eladó cuccaim: -

(#9496) altoalto válasza c41r0^ (#9489) üzenetére


altoalto
tag

Kedves c41r0^!

Koszonom a megerositest. Valoszinu maradok a Samsung Le46C530-nal.
Mondjuk ez egy picit ellentmondasos szitu, mert azota talaltam olyan infokat, h az 530-as panelok eleg vacakok.A forumokon fellelheto informaciok birtokaban, ugy fest a dolog, keves valasztasi lehetoseg kinalkozik.
Ha a mircrosoft nevu kocerajnak lenne egy csopp uzleti erzeke, akkor eleve gyartananak/gyartatnanak xboxra kihegyezett 40-50 colos LCD masinakat.
Eleg szomoru amiket a 2011-es gepekrol iratal. "edge led" kevesbe jo...na tessek...hol itt a fejlodes?? Gondolkoztam meg a 5605-os Philips Morris:) tvn,de megneztem par tesztoldalt (pl.testfreak), es a felhasznalok ertekelesei alapjan a Phil a Samu bacsi mogott foglalt helyet.

(#9497) rii válasza hoffman_ (#9190) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

rengeteget nézegetem a topikot, és természetesen erősen megszívlelem, amiket írtok, csak mivel még a hezItálás időszaka van, ezért kérdezném, hogy az álalad írt két TV, (Sony 46EX500, Samsung 46C650) a nem-LED-es Philips PFL-eket is oly mértékben leelőzi, hogy egy Philips PFL-ben sem érdemes gondolkodni?

pld ez a kettő nem LED-es:

Philips 47PFL3605: 47", 160.000-tól
(- fogyasztás: üzem 250 W, készenléti 0,30 W)

Philips 46PFL6606: 46", 260.000-tól
(- fogyasztás: üzem 56 W, készenléti 0,15 W)

nem tudom mi a kettő közt a 100.000 ft-os különbség.

ami fontos lenne:
- avi, mkv, esetleg dvd-iso lejátszása, USB-ről
- nem szar panel (milyen panelek a jók? milyet kell keresni?)

(f*sz'kivan ... itt a 46PFL6606H-t is LED-esnek mondják, vagy a "H" a led, a nem-"H"-s meg a sima LCD?)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9498) c41r0^ válasza BBéci (#9491) üzenetére


c41r0^
őstag

fordított irányból közelíted, amit leírtam: nem, hanem ezekre a felhasználási célokra jobb lenne neki, mint az LCD, szubjektíve

altoalto: azért a 46-es méretű C530-nak valószínűleg minimálisan nagyobb inputlagja lesz, mint a 40-esnél mért 15-30 ms, mivel nagyobb a megjelenítő panel mérete is. A 46-os méretben sajnos nem tudom, milyen típusú panelekkel szerelik a C530-akat, de S-PVA, AUO és CMO panelek fordulnak elő a Samu TV-kben, melyek közül az S-PVA-t keresik a legtöbben (legjobb kontrasztarány és ezáltal legmélyebb fekete), de az AUO-nak is vannak előnyei az S-PVA-hoz képest (nincs olyan vízszintes banding, azaz csíkozódás és több fekete árnyalat megjelenítésére képes, és talán az S-PVA-nál egy kicsit kisebb utánhúzása van, tehát játékhoz véleményem szerint pont, hogy az AUO panellel szereltek a jobbak). A CMO sem hulladék, de elmarad a másik két versenyzőtől minden téren. Ne dilemmáz a panelkérdésen, ez a lényeg, 95%-hogy AUO vagy S-PVA paneleset fogsz ki, ezekkel pedig nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#9499) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok Tegnap szert tettem egy Samsung LE40C650 tv-re. Nagyon állat a tv, megvagyok vele elégedve(eddig:). 40 colon egy élmény játszani rajta :D ..semmi utánhúzás tényleg ott van a szeren. Nagyon szép tiszta képe van, 3 méterről pont jó..bár most éppen 2 röl nézem..:)
Tudása nekem elegendő lesz azt hiszem, 144-et megért bőven.. de igazából nem is nagyon nézegettem a tv-ket hogy milyenek vannak..Erről hallottam hogy jó meg a design is bejött...vittem..ennyi :) Ajánlott vétel..

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9500) hoffman_ válasza rii (#9497) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hezitálás korszaka utálatos jelenség, én is jól ismerem :D Viszont én is a topicon nevelkedtem, sajnos nem terjed ki mindenre a tudásom, bőven nem. Ebből következik, hogy a Philips tévékről vajmi keveset tudok neked mondani sajnos. Gondolom nem véletlen, hogy az általam írt két típust szajkózták megállás nélkül, de ismeretek hiányában nem írom le a Filipszet, néha napján azt is ajánlották.

A Sony médialejátszója nem tudja azt, amit szeretnél, mkv-t nem játszik le. A Samsung igen, de az mkv-nál van a legtöbb "hiba", azért az néha nagy falat egy mezei beépített lejátszónak. .iso-t tudtommal nem játszanak le ezek a masinák.

LCD-knél a jobbik panel az általam hangoztatott tévék esetében a Sony/Samsung által gyártott S-PVA panel. Ez igen jónak számít LCD téren. Sonyban fix, hogy ez van 40" és efölött. Samsungban sajnos nem. Ott hajlamosak csalni. Bejön a képbe az AUO által gyártott MVA panel is, ami azért nem rossz, de közel sem PVA. Kontrasztban fele az előzőnek, ebből adódóan a színekkel is rosszabbul áll picit, meg a betekintési szög is vacakabb. Utóbbi szerintem nem olyan lényeges. 50-50, hogy MVA vagy PVA van benne. Én most akarok venni pár héten belül Samsungot, és a panel-lottó ellenére is azt veszem. Sonyra nincs keret :D Félek, hogy MVA lesz, de örülök, ha PVA. Viszont ha nincs összehasonlítási alapod, akkor az MVA-t se fogod olyan húde szarnak látni. Egymás mellett, illetve hozzáértő szemmel persze észreveszed.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.