Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9551) bodola válasza nightshadow (#9550) üzenetére


bodola
csendes tag

Szia! Köszönöm a tippet! Esetleg egy ilyen? Orion PIF22-DLED
[link]
Esetleg monitorként (is), mert az is kellene...

(#9552) BBéci válasza bodola (#9551) üzenetére


BBéci
titán

Azért egy Sonynak nem lehet alternatívája holmi Orion tévé, olyan messze vannak egymástól, mint ide Lacháza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9553) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Erről a tvről van valakinek tapasztalata jó nem jó? :) :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#9554) bodola válasza nightshadow (#9550) üzenetére


bodola
csendes tag

... vagy ez? Samsung LE22C450
[link]
Ilyen áron nincs több tippem... Üdv!

(#9555) bodola válasza Norb3rto (#9553) üzenetére


bodola
csendes tag

Igazad van. Persze. Üdv!

(#9556) Norb3rto válasza bodola (#9555) üzenetére


Norb3rto
senior tag

kérdésre nem adott váéaszt, de sebaj Üdv :)

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#9557) BBéci válasza Norb3rto (#9556) üzenetére


BBéci
titán

Jól elvagytok. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9558) Norb3rto válasza BBéci (#9557) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Sokat segített és megköszöntem :D

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#9559) bodola válasza Norb3rto (#9558) üzenetére


bodola
csendes tag

BBéci-nek válaszoltam. Volna.

(#9560) CHROMED7 válasza BBéci (#9548) üzenetére


CHROMED7
tag

Igazad van, a "picit" az valójában egy alulméretezett nagyon lenne.
Végül egy C8000 mellett döntöttem, pénteken befigyel, már alig várom! :C

(#9561) BBéci válasza CHROMED7 (#9560) üzenetére


BBéci
titán

A tavalyi LCD tévék egyik legjobbja.
Remélem, nem lesz annyira felhős és bevilágítós, mint a nálam járt C9000!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9562) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok!
Vettem vagy 2 hónapja egy LG 32LD450-es tv-t monitornak. Honnan lehetne megtudni, hogy milyen panel van benne (IPS, PVA, vagy mi)? Köszi

(#9563) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Hali.
Ma vettem egy le46c750-es tv-t és valami oknál fogva nem tudom irányítani a upc directes hd- beltérit, mikor megy a tv. Viszont ha bekapcsolom a 3d-t simán működik.
Ha jól gondolom bezavar valami az infrának, de furcsa, hogy pont akkor nem, mikor a 3d működik.

Tudnátok segíteni?
Előre is köszi.

(#9564) rii


rii
nagyúr

ezt a samsung-os panel mizzériát nem lehet kijátszani úgy, hogy ha boltban veszed, akkor esetleg meg lehetne nézni, és ha nem tetszik, akkor forduljanak még egy kört a raktárban?

ennél a philips-nél mi az a LED háttérvilágítás? ez az edge, amit kerülni kell?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9565) #75912448 válasza AMD_ok (#9562) üzenetére


#75912448
törölt tag

A product code 4. betűje árulkodik:

W = S-IPS
D = A-MVA
I = IPS Alpha
L = MVA
Z = S-IPS

(#9566) AMD_ok válasza #75912448 (#9565) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszi, tehát, akkor A-MVA van benne, mennyire jó panel vajon ez a többihez viszonyítva?

(#9567) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Auchanban akciósan kapható most LG 42LD420 full hd lcd 119.900Ft-ert.

Erdemes ezt megvenni "fő" tv-nek nappaliba? USb-t használnám divx-re, illetve xbox 360 lenne rákötve. Van vmi nagy hátránya ennek a tvnek hogy relatíve ilyen olcsó?

Köszi előre is

(#9568) #75912448 válasza AMD_ok (#9566) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 450-es széria az egyik legjobb választás PC-s használatra belépő kategóriában. Többnyire S-IPS panellel szerelték, ezért nagyon jó a színvisszaadási képességük és extrém jó a betekintési szögük, hátrányuk az alacsony kontraszt arány. Játékhoz is jók, mert egész alacsony az input lag. Bevallom MVA panellel szerelttel még nem találkoztam, így arról sajna nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#9569) HF77


HF77
senior tag

sziasztok
LCD Tv-t szeretnék venni(37")és nem tudom hogy melyik márka mellet döntsek.....ebben ha tudnátok segíteni
és szerintetek postával vagy futárral jobb szállíttatni az ilyen cuccot...??(tapasztalat...?!)

:)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#9570) canniball válasza HF77 (#9569) üzenetére


canniball
nagyúr

Van olyan cég amelyik postával szállíttat...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9571) Brian_GT válasza HF77 (#9569) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem létezik olyan cég, amely neked postára adna egy 37" tv-t...ha pedig találsz ilyet hát én olyan messziről elkerülném, hogy csak nah.

--------------------------------

Többiekhez: Végre eljött a pillanat, hogy gépecske képe kivándoroljon tvre, holnap megyek kábelt venni. Egy kérdés vetődött fel bennem ezzel kapcs, erre szeretnék egy gyors választ ha lehet.
Hogy az dettó mindegy, hogy én a DVIos vgara dvi-hdmi-s kábellel kötöm rá vagy egy dvi-hdmi átalakító után hdmi-hdmi kábellel, mert ugyan az a ditiális jel fog menni rajta. De arról mit tudtok, hogy dvi-hdmi kábelnél is létezik vmi verziószámozás vagy abból csak 1 féle van? Gondolok itt a hdmi kábelnél ugye az 1.3ra, meg most ha jól tudom már 1.4 is van.
Hogy dvi-hdminél nincs ilyen féleség? És ha nincs akkor ott auto 1.3 vajon vagy nem is figyeltek ott ilyenre.
Árban szinte ugyan ott jövök ki, ezért kérdezek rá erre, hogy melyik a jobb megoldás, mert ha nem derül ki, hogy vajon milyen a dvi-hdmi kábel én biztosabbnak érezném, hogy a másik megoldásnál legalább tudom, hogy az tuti 1.3 és nem vmi gagyi.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9572) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!
Auchanban akciósan kapható most LG 42LD420 full hd lcd 119.900Ft-ert.
Erdemes ezt megvenni "fő" tv-nek nappaliba? USb-t használnám divx-re, illetve xbox 360 lenne rákötve. Van vmi nagy hátránya ennek a tvnek hogy relatíve ilyen olcsó?
Köszi előre is

(#9573) AMD_ok válasza #75912448 (#9568) üzenetére


AMD_ok
őstag

Akkor az előző válaszod félreértelmeztem, mert az alapján (negyedik betű) a felsorolásodban A MVA panel van írva, de mindegy, ha szerinted S-IPS-el van szerelve,annál jobb :R
Egyébként ég és föld a 24-es TN-es LG monitorhoz képest a képe az biztos, nem bántam meg 81 pénzért vettem :C

[ Szerkesztve ]

(#9574) canniball válasza Dani82 (#9572) üzenetére


canniball
nagyúr

Máshol meg nem akciósan ~14k-val olcsóbb. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9575) #75912448 válasza AMD_ok (#9573) üzenetére


#75912448
törölt tag

Úgy értettem, hogy többnyire S-IPS panellel szerelték. Ha a tiéd "D"-betűs, akkor A-MVA paneles, de legalább jobb feketéd, és kontrasztod van IPS-es társaidnál :-) Mivel PC-re használod, így a betekintési szög sem lehet hátrány, ami MVA-nal zavaró lehet.

(#9576) HF77


HF77
senior tag

sziasztok!

LCD tévéknél melyik panel a legjobb....és miért??filmezésre és konzolhoz kellene......pc-t nem akarok rákötni!

és még annyi hogy a válaszidő mennyire fontos tényező??mekkora a különbség 5 és 8ms között?szemmel van észlelhető változás.

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#9577) HF77


HF77
senior tag

MPEG 4 tuner az alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére.....jól tudom??

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#9578) canniball válasza HF77 (#9577) üzenetére


canniball
nagyúr

Még mindig...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9579) CHROMED7 válasza BBéci (#9561) üzenetére


CHROMED7
tag

Úgy legyen! Már csak 6 óra :DDD

(#9580) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok!
LG 47LG5500 FULL HD LCD TV [link]
Mi a velemenyetek errol a TV rol ? Most ujonnan 1 ev garival 130 ert hozza lehet jutni. Esetleg valami alternativa hasonlo meretben es arkategoriaban ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#9581) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

32"-es tv vásárlását tervezem, abszolút nem értek a témához, nem tudom melyik márkákat kell előnyben részesíteni ezért segítséget kérnék. Nézegettem az árgépet, találtam egy rakás típust, most mindet nem írom ide be, csak a márkákat: Samsung, LG, Sony, Toshiba, Panasonic, Sharp. Ezek közül melyik felejtős úgy általában vagy esetleg melyik kiemelten jó? Ennek függvényében már tudnék szűkíteni és írnék pontos típusokat is.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9582) nightshadow válasza Archer (#9581) üzenetére


nightshadow
veterán

A tavalyi év két legjobban sikerült típusa a Samsung LE-32C650, illetve a Sony KDL-32EX500. Szerintem e kettő közül érdemes választani. Az idei modellek még drágák:

C650 [link]
EX500 [link]

(#9583) Archer válasza nightshadow (#9582) üzenetére


Archer
őstag

Ja igen, árat nem írtam, olyan 80k körüli keret lenne rá, esetleg kicsit több ha megéri.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9584) nightshadow válasza Archer (#9583) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem nem érdemes 50Hz-es tévét venni, azt a 10-20k-át megéri a 100Hz szerintem. Ha mégse lenne rá keret, akkor érdemes lehet megnézni:

- Samsung LE-32C530 [link]
- Samsung LE-32C550 [link]
- Sony KDL-32BX400 [link]

A fenti 100Hz-es listához még hozzáraknám a Samsung LE-32C630-at [link]

Egyébként játékra is kell a tévé? Mert akkor a fenti 100Hz-sek felejtősek a magas inputlag miatt. Játékra a C530 ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#9585) katsi válasza nightshadow (#9584) üzenetére


katsi
tag

"Szerintem nem érdemes 50Hz-es tévét venni, azt a 10-20k-át megéri a 100Hz szerintem."

Megerősítem, sokkal fluidabb, folyamatosabb, életszerűbb a mozgás, mintha "ott lennél" a filmben.

(#9586) ovecs válasza nightshadow (#9584) üzenetére


ovecs
senior tag

Szia!
120 -140 centis TV-t szeretnék venni (Inkább LCD) , mit tudtok ajánlani ? (200k nál ne legyen több)
Mit ajánlasz ? Esetleg más ? Elég kihalt ez a topik :((

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#9587) Archer válasza nightshadow (#9584) üzenetére


Archer
őstag

Az 530-as Samu és a Sony között durván 10k-van meg az utóbbira +1 év gari van, szerinted megéri a többletet? Játék nem lesz rajta csak film meg tv.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9588) canniball válasza Archer (#9587) üzenetére


canniball
nagyúr

A Sonyra négy év garit adnának?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9589) Archer válasza canniball (#9588) üzenetére


Archer
őstag

Hármat, a Samura van kettő. Vagy arra is három év van csak rossz boltot néztem?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9590) nightshadow válasza ovecs (#9586) üzenetére


nightshadow
veterán

Szia, 200k-ból szerintem 46”-nál (117cm-nél) nagyobb LCD nem nagyon jön ki. Ilyen például a Samsung LE-46C630 [link] Ennél nagyobb tévé ennyi pénzből csak plazma jön ki, ezért érdemes átnézni a plazma topikba.

[ Szerkesztve ]

(#9591) nightshadow válasza Archer (#9587) üzenetére


nightshadow
veterán

Hogy megéri azt a 10k-át, azt neked kell eldönteni. Először is meg kéne nézni élőben a két tévét, hogy egyáltalán melyiknek tetszik jobban a képminősége. Papíron nagyjából egy kategória a két tévé.

(#9592) canniball válasza Archer (#9589) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is úgy vettem meg egy-két hete hogy a bolt honlapján azt írták 2 év van rá (hivatalos magyar jótállással árulják/ták). A garijegyen pedig az áll, hogy 24 hó teljeskörű + 12 hó korlátozott Samsung garancia. (Hogy utóbbi mit jelent nem tudom.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9593) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

A minap a Med* Mar*-os szórt szemétben láttam, hogy most kezdődik az idei "0%-os THM-es" akció. Régi Samsung SyncMaster 930BF monitoromat egyébként is szeretném már nagyobbra cserélni, és szerepel benne egy Sharp LC32LE220EV típusú készülék 119.999 HUF-ért. (A legolcsóbb árgépes ár 118.890 HUF, tehát nem adják nagyon drágán...)
82cm-es, fullHD LCD. Mivel még csak monitorban volt idáig szerencsém ehhez a technológiához, több kérdés merül fel bennem:

1. Egy darab tesztet, vagy ajánlást nem találtam ezel a típussal kapcsolatban (gondolom ez erre a régióra szabva készül és új termék)
2. A megfelelő topicban nem egy olyan - válasz nélkül hagyott (vagy csak én nem vettem észre..) - tapasztalatot olvastam, hogy nem tökéletes az LCD TV-k képmegjelenítése, ha asztali monitorként is használják.
3. Jelenleg 40-50cm-re van a szememtől a monitor. Próbaképp bejelöltem, hogy mekkora képet néznék, ha a helyére egy ilyen képátlójú megjelenítő kerülne, most úgy tűnik belátnám. (Hozzáteszem, a nagyobb monitor azért is lenne jó, mert filmet többnyire ágyból nézek, ott viszont 2,8-3,0m távolságra vagyok a 19 colos monitortól ami az élvezhetetlenség határa.)
4. Munkára is használom az itthoni gépem (CAD), alkalmas-e ilyenre a TV?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#9594) Archer válasza canniball (#9592) üzenetére


Archer
őstag

Mindegy is, úgy néz ki a Sony KDL-32BX400 lesz, Samsunggal sincs rossz tapasztalatom de az említett Sony jobban "bejön".

Összehasonlítani sajnos nincs lehetőségem őket élőben, marad a vaktában vásárlás :U

Köszönöm a segítséget!

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9595) Joy001


Joy001
tag

D6100-as Samsungról mi a véleményetek?

(#9596) kajosin6


kajosin6
csendes tag

Sziasztok!
Van egy daewoo dlp-32c3 típusú hd ready tv-m gépre kötve hdmi-vel. a panel felbontása 1366x768, viszont ezen a felbontáson nemtudom belőni úgy a képet hogy vertikálisan folyamatos legyen ( olyan mint amikor a vsync vagy a frekvencia nincs jól beállítva), próbálkoztam sokféle frekvenciával de nem találtam olyat amivel jó lenne.
1280x720x50 + vsynckel műxik tökéletesen, viszont a panel felbontása nem ez, és így a kép nem a legszebb.
Valaki van valami ötlete a problémámra?
(nem tudom számít-e de azért leírom: vga:amd4850, win7 32bit, legfrissebb ati driver)

(#9597) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a plazma vagy az lcd tv a hosszabb élettartalmú? A munkahelyemen tv-t szeretnénk venni a kollégáimmal, olyan 40 col körülit, ami napi kb. 17-18 órán keresztül folyamatosan üzemelne - ezért lenne fontos az élettartalom.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#9598) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
100cm körüli (37/40/42") LCDTV-t szeretnék venni, 150 környékén.
Tudnátok néhány típust javasolni, amit érdemes megvenni?
Jók a LED megvílágításúak?
Az USB-jük mennyire használható filmlejátszásra?

köszönök minden segítséget

(#9599) nightshadow válasza Chesterfield (#9598) üzenetére


nightshadow
veterán

A tavalyi év egyik legjobb típusa az LE-40C650, s ennek van a legfejlettebb beépített médialejátszója is, s jelenleg kb. 145k [link]

(#9600) dh66e válasza garcia66 (#9597) üzenetére


dh66e
veterán

Az attól függ hogy mire használjátok.Plazma is jó lehet nektek ,de statikus dolgokat ne erőltessétek nagyon mert "meghálálja"
Általánosságban elmondható hogy minél több gari legyen rajta mindegy melyik tettszik nektek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.