Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16001) cotag


cotag
senior tag

Kb 1hónapot adtam magamnak arra, hogy megtaláljam a család új tévéjét..
Ebben kérném a segítségeteket.
A keret 150-170.000 ft, ebbe muszáj beleférnem.
3méterről néznénk, ezért valami nagyobb képátlóra gondoltam.
Szeretnék vele netezni is, valami beépített wifis net ugye létezik manapság?
Pendriveról filmnézés, kb ennyi...
Köszönöm annak, aki segít egy laikusnak!

(#16002) benvolio válasza Csabee. (#16000) üzenetére


benvolio
őstag

Külsőleg semmi. Tudásra meg itt látható.

(#16003) Csabee. válasza benvolio (#16002) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hm köszi ezt lementem!
Az Ethernet Channel az mit jelent? Nem tudom összerakni a képet... HDMI-hez hogy jön az ethernet?

Üdv: Csabee.

(#16004) benvolio válasza Csabee. (#16003) üzenetére


benvolio
őstag

A gugli a barátunk: [link], [link].

(#16005) Csabee. válasza benvolio (#16004) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Közben elolvastam már :) Nagyon komoly. Veszek egy 1.3asat, elég a nekem. Köszi a sok segítséget, most már felszívódom:))

Üdv: Csabee.

(#16006) Ren Hoek válasza Csabee. (#16005) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak vigyázz, mert egyes olcsóbb típusok nem viszik át rendesen az 1080p-t és mákozhatnak. Bár ez megint csak egyed függő. Ellenben pl 720p-nél nem hibázik a kép. Azért gondolom az 1.4-es biztosabb, mert technikailag nagyobb sávszélre van felkészítve. Ha 4K-t és 3D-t átviszi, akkor az 1080p-t is. 10-15 méternél már érdemes megfontolni. Garisat vegyél, bármi is van, mert előfordulnak hibás, rossz darabok.

[ Szerkesztve ]

(#16007) torma1981


torma1981
veterán

Most nézem hogy mennyit erősödött a forint! Érdekes mert az árakon nem látom! Csak felfelé viszik le nem? De hát ez Magyarország.

(#16008) Csabee. válasza Ren Hoek (#16006) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi a tanácsot! 5M kábelre lenne szükségem, ma szétnézek!

Üdv: Csabee.

(#16009) ludla válasza ludla (#15991) üzenetére


ludla
őstag

Ebben a típusú Tv-ben senki nem tud tanácsot adni? Funai LED19-H820M

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16010) nightshadow válasza ludla (#16009) üzenetére


nightshadow
veterán

Pár éve itt vagyok a fórumon, de nem nagyon emlékszem Funai LCD tulajdonosra, nem egy elterjedt márka, szerintem ezért nincs válasz.

[ Szerkesztve ]

(#16011) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Felmerult bennem egy kerdes ismetelten! Megpedig az, hogy van egy hifitornyom, ket hangszoroval! Azt ratudom kotni a tvmre?? Ha igen hogy?

Üdv: Csabee.

(#16012) aranymakk válasza cotag (#16001) üzenetére


aranymakk
tag

Mekkora az a nagyobb képátló 40-42' vagy kell 46-47'-es? Nem tudom ebbe az árba belefér e ekkora méretnél, hogy beépített wifije legyen, szerintem csak a wifi-ready fér bele, de körülnézek, ha pontosítasz picit :) Kell-e hogy LED legyen vagy LCD is elég?

(#16013) benvolio válasza Csabee. (#16011) üzenetére


benvolio
őstag

Azt nem írtad milyen hifitorony, de lennie kell rajta AUX bemenetnek, és itt jön képbe az, hogy rákötheted a TV fejhallgató kimenetére /jack-RCA vezetékkel/. Esetleg a scart csatlakozóra /LG-nél lehet, de ilyenkor csak a TV adás hangja megy ki, Samsungnál nem tudom, hogy van/

(#16014) ludla válasza nightshadow (#16010) üzenetére


ludla
őstag

Kár én se találok infót róla sehol :(
Most 30.000Ft ért tudnék venni és hogy esetleg mik a tapasztalatok a Funai Tv kel kapcsolatban.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16015) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Édesanyáméknak kinéztem egy TV-t. Nem követem manapság őket, így nem tudom a kategóriájában mennyire ajánlott típus / mennyire jó vétel.
A készülék; LG 32LK530

Néztem több típust is, egy 10-essel olcsóbban csak hd ready és 50-60HZ-es darabokat láttam, így plusz 10k-t megér a 100HZ és a Full HD felbontás. (Ráadásul még van USB is, gyanítom némi moddolással utólag ez is lejátszik USB-ről mindent - ha gyárilag nem is.)

A márka kapcsán nem vagyok elfogult, bár én is egy LG-t használok már két éve, 47 LH3000 személyében. Semmi panaszom nem lehet rá.

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16016) aranymakk válasza runner 125 (#16015) üzenetére


aranymakk
tag

Szia!

Csak az utóbbi 15 hozzászólásból 5-6 szól arról, hogy szerintük, szerintünk jó vétel :)

:R

(#16017) cotag válasza aranymakk (#16012) üzenetére


cotag
senior tag

Azt hiszem 1-2hónapot várok(spórolás), és inkább megveszem ezt LG42LW5500
.
Megerősítitek hogy jó vétel lesz?

(#16018) aranymakk válasza cotag (#16017) üzenetére


aranymakk
tag

link

Szerintem nem fogsz csalódni benne, azt hogy ennyi pénzért kapsz-e jobbat vagy ugyanezt megkapod-e másik márkánál olcsóbban azt nem tudom, de ha ebben csalódsz én visszaveszem, az 50 hz-es CRT-s Grundigomat :D és azt használom

[ Szerkesztve ]

(#16019) capafog23


capafog23
őstag

Mi a véleményetek erről a tv-ről? Link

Xbox360-ra lesz, film nézésre, sima tv adás nézésére.
40"-osat szeretnék.

(#16020) aranymakk válasza capafog23 (#16019) üzenetére


aranymakk
tag

Ha nem igényéled a 100 Hz-et jó vétel lehet, ha jól értesültem Game módban 20 ms az input lag, ami egész jónak számít (30 alattiakat ajánlják Xbox-hoz, konzolhoz...),

Remélem tudtam segíteni

Amúgy nem tudom bolti újra van-e szükséged, de itt jópár ilyet láttam mostanában hardveraprón...

(#16021) capafog23 válasza aranymakk (#16020) üzenetére


capafog23
őstag

Igen, újat szeretnék, ha 100 Hz-eset szeretnék, ugyanekkora méretben, akkor melyiket tudnád ajánlani?

(#16022) aranymakk válasza capafog23 (#16021) üzenetére


aranymakk
tag

A nagyobb márkák közül én mikor ezeket néztem, akkor az LG illetve a Samsung legolcsóbb és szerintem ár-érték arányban elfogadható tv-i ezek:

LG
Samsung

Samsunghoz most nem volt időm árat találni :)

De ha konzolhoz lesz főleg ahhoz nem kell a 100 hz mint én is itt megtudtam, szal csak amiatt ne vegyél 100 hz-eset.

(#16023) jonyw


jonyw
tag

Hali. Nekem van egy Daewoo DLP32C1 -es tvm. Az lenne a gondom, hogy halvány függőleges foltok vannak raja az mitől lehet? Megolvadt a folia vagy mi?
Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16024) capafog23 válasza aranymakk (#16022) üzenetére


capafog23
őstag

Amúgy az előzőre itt azt írják hogy 100hz. Link
Meg még sok helyen, pár helyen meg azt hogy 50, akkor az 50 a valóság és egy csomó helyen el van írva?

(#16025) syler123 válasza capafog23 (#16024) üzenetére


syler123
veterán

50 a valóság, Samsung fórumban azt mondják, ez csak villogtatással éri el a 100hz-et, de ezzel nem javul a mozgásmegjelenítés.

Jó lenne megnézni egymás mellett a Samsung d6500-at és az lg w5500-et, hogy melyiknek szebb a képe. A 3d-ben számomra semmi kétség, hogy az lg jobb, nekem szimpatikusabb technológia, és nem jár vibrálással.
Viszont mozgókép felbontása alacsonyabb az Lg-nek, de kevésbé felhősödik.
Nehéz szülés lesz a tv vásárlás, szerencse, hogy csak nyárra esedékes... :DD

[ Szerkesztve ]

(#16026) capafog23 válasza syler123 (#16025) üzenetére


capafog23
őstag

Te melyik tv-t ajánlanád 40"-ból?
130-150k kerettel, igazából az a lényeg hogy jó vétel legyen, amit te is megvennél.
Sima tv adásra, full hd filmekre, akár játékra, xbox360ra és akkor legyen "igazi" 100hz-es

Jó fajta 3dtv mennyi lenne ebbe a méretbe?

[ Szerkesztve ]

(#16027) syler123 válasza capafog23 (#16026) üzenetére


syler123
veterán

Hát a d5000-et nem ajánlom, ebben a kategóriában inkább lg-t mondanék.
Ajánlom figyelmedbe ezt a tesztet: lk450
Valamint az lk 530-at szokták ajánlani, így 42"-al még picit nagyobb tv-t is kapsz a pénzedért. lk 530 az újabb, de mind2ő valódi 100hz-es.
És ilyesmi tv-t venni ebben az árkategóriában.

3d-ben nekem eddig legjobban az lg 42lw5500 tetszik, és meg lehet kapni 200 körül. Én ezt fogom megvenni nyáron, ha minden jól megy. Samsung 40d6500 a vékony keret miatt tetszik, de az meg erősen felhősödik.

[ Szerkesztve ]

(#16028) capafog23 válasza syler123 (#16027) üzenetére


capafog23
őstag

Úgy vagyok vele, hogy ha már 150k +50k-t megér hosszútávon 5évig biztos nem kell új tv.
Samsung nekem jobban tetszik sokkal kinézetre, ez nekem sokat számít. Ez aktív vagy passzív?mármint ehhez ilyen sima szemüveg kell vagy spéci?

(#16029) syler123 válasza capafog23 (#16028) üzenetére


syler123
veterán

Ha neked az számít, mármint a kinézet, akkor a Samsungot választ, tény hogy jobban néz ki azzal a vékony kerettel. A samu aktív, az lg passív 3d-s. Lg 3d megoldása a jobb, legalábbis szerintem.

(#16030) runner 125 válasza aranymakk (#16016) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16031) Csabee. válasza benvolio (#16013) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nah remek, ezt ki is próbálom!

Üdv: Csabee.

(#16032) capafog23 válasza syler123 (#16029) üzenetére


capafog23
őstag

Az számít valamit hogy 3d-ben nem full hd, ha jól tudom a 2 közül egyik tvnél se?

Mindenképpen passzívat szeretnék. Nincs kedvem 10k-ért venni szemüvegeket.

Vélemény? Link

[ Szerkesztve ]

(#16033) syler123 válasza capafog23 (#16032) üzenetére


syler123
veterán

Passzív 3d csak Lg-nél van jelenleg szóval akkor nagy választásod nincsen...
Hogy 3d-ben nem fullhd szerintem nem gáz, én a hd tv-men a mai napig megvagyok elégedve a 720p-s filmekkel... Távolabb kell ülni...
Sony tv-ket nem nagyon ismerem.

(#16034) dh66e válasza syler123 (#16033) üzenetére


dh66e
veterán

Egy kis kiigazítást ha megengedsz. :)
Philips 7000 sorozat is passzív 3D technológiát használ.

(#16035) capafog23 válasza dh66e (#16034) üzenetére


capafog23
őstag

Neked esetleg van valamilyen személyes tapasztalatod velük? melyiket ajánlanád?
LG, samu, Sony, Philips

(#16036) dh66e válasza capafog23 (#16035) üzenetére


dh66e
veterán

Sharpom van, már a második,bár ez hibrid(philips). :) Igaz kényszerből. :)

Azt ajánlom hogy a specifikációkat nézd át a pofára tetsző tévéknél.Keress a neten teszteket róluk és a hozzád legközelebbi esőre kérdezz rá itt a topicban vagy a többi tv-s topikban(talán már van mindegyiknek sajátja).
A meglátásom az hogy egykutya általában egyforma felszereltség mellett egyik ezt tudja jobban másik azt,tényleg finom dolgokon múlik csak hogy melyiket veszi az ember.Ehhez persze meg kell látogatni egy áruházat ahol ki is tudod próbálni.Ledes vs ccfl,valakinek fontos mint dekorációs tényező,valakinek a táv kezelhetősége(ilyen vagyok én is-ki is vagyok rendesen a mostanitól :O ),médialejátszás,smart tv-k sokszínűsége,használhatósága,energia fogyasztás,tunerek száma,fekete megjelenítése, felhősödés mértéke ,bevílágítás a sarkokban garancia,stb stb stb.
Nem mérvadó hogy én mit ajánlok mert annyira más lehet a fontossági sorrend viszont ha mondasz egy két típust ami neked bejövős pofára akkor sokkal egyszerűbb a történet ajánlás ügyben.

(#16037) capafog23 válasza dh66e (#16036) üzenetére


capafog23
őstag

Ezekről volt szó idáig.
Sony

Samsung

LG

Kinézetre a Samsung Sony LG a sorrend.

(#16038) dh66e válasza capafog23 (#16037) üzenetére


dh66e
veterán

Vedd figyelembe hogy engem semmilyen ficsőr(mplayer,3D,smart tv,pvr,time shift etc.etc.nem érdekel egy tv-ben.Csak a kép minősége.
Ez a sony csak úgy tettszik nekem szóval az a bejövős típus.Képileg rendben van,de 3D-re nem a legjobb.
Az LG-ben a passzív 3D a legjobb ami kiemelhető- megfelelő távolságból nézve- ezerszer kényelmesebb és szerintem jobb is mint az aktív megoldások de a 6000 szériánál sokkal jobb.
Samsung nálam egy szint az LG-vel,de ebben van a legnormálisabb médialejátszó( ha nem rendelkezel vagy nem akarsz még egy eszközt,bár javaslom mindenféleképp ha film guru vagy és töltögetsz.) ill.mélyebb a feketéje is ez filmeknél nem hátrány.Samu kezelhetősége is rendben van és a smart tv is elég jónak mondható.
Szóval van pro és kontra bőven de az a biztos ha személyesen megnézed őket.
Philipset is érdemes megnézni,de ott a kezelhetőség az hagy kívánni valót maga után.Persze megszokás kérdése.
Csak hogy ne kínozzalak nálam csak "képileg" nézve a dolgot:
1.Sony,
2.LG-Samu e kettő közül nálam az LG jönne most ki jobban a gyengébb kontrasztja ellenére viszont matt a kijelző akár a sonynál ami nálam fontos szempont.Az a két coll is számít ám. :)
Nézz utánuk vagy rendelj neten és élj a csere lehetőségével. :)
Remélem segítettem valamelyest.

[ Szerkesztve ]

(#16039) proof88


proof88
addikt

Hello,

az lenne a kérdésem, hogy F1-hez milyen TV-t ajánlotok, mert ugye idén már HD-ben fog menni M1-en, és gondolom 720p nem elég, hiszen 1080p-ben fog jönni elvileg az adás ... a mozgás miatt nagyon ajánljátok a 100 Hz-et, ezért gondolom valami 100 Hz-es TV kéne, de nem kell túl nagy képátlóval rendelkeznie, kb 2-3 méterről néznénk, a 42" pl szerintem már túl nagy lenne, vagyis árilag biztos. :D Nem akarok bele túl sok extra funkciót, ami növelné az árát. :B

(#16040) GeneraL_XTX válasza proof88 (#16039) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem, 1080i-ben fog jönni az adás és azt tudja a HD-Ready tv-d is.

(#16041) dh66e válasza proof88 (#16039) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos nem tudom egyértelműen azt mondani hogy a 100Hz tv-n sokkal jobb lesz mint az 50 Hz-n.Nemrég óta van 100 Hz tv-m ezen még nem láttam F1-et főleg nem HD-ban.Persze mire megírnám neked már késő lesz.Azért a HD adás az 50 Hz tv-n is nagyon szép,tiszta képet produkál persze elektronika függő gyártója válogatja.
Egy viszont biztos 1080p-ben még jó ideig nem jön HD adás kis hazánkban.
1080i a becsületes megnevezése,de ez a "tévés full HD" ha úgy tetszik. :)

(#16042) vlevi válasza proof88 (#16039) üzenetére


vlevi
nagyúr

"kb 2-3 méterről néznénk, a 42" pl szerintem már túl nagy lenne,"
Tévedés. Néhány nap alatt megszokod, és onnantól kezdve azon gondolkodsz, hogy lehet jobb lett volna azt az 50"-s plazmát venni :D

Húgom keresgélget mostanában tévét, és hát én is említettem neki az LG LK530, LV4500-at, és a Samu D6100-t. Azt mondta, először az LG LK530-t nézte, tetsztett is neki a kép, próbálgatta, de valahogy az LV4500-at szebbnek látta. De azt is mondta, hogy a Samu mégszebbet tudott. Hogy ez most csak azért volt, mert a kiemelt mód a Samu tévében túlszaturáltabb mint az LG-nél, vagy az Ultra Clear Panel miatt tűnnek rajta élénkebbnek a színek, nemtudom.
Phillis, Sony, és egyéb TV-ket abszolút nem ismerem, abból nem tudom mit szabad ajánlani.

A "Nem akarok bele túl sok extra funkciót" azért nem jó, mert pl. a legkesebb extra a Samu LE32D450 tévében van, de az nagyon az alja :D
Bele kell törődni, hogy sok olyan extrát is rásóznak az emberre, amire nincs szüksége. Pl. a Samunál a 3D, az okostévé, meg hasonlók. Az említett LG-k kicsit olcsóbbak, de azokban nincs 3D, és azthiszem hálózati kapcsolat sem.

(#16043) proof88 válasza GeneraL_XTX (#16040) üzenetére


proof88
addikt

a 720p-t csak megemlítettem, de amúgy egy nem tudom hány colos régi 4:3-as CRT TV-nk van, az meg ugye 576p magas, szóval ahhoz képest sok minden felüdülés lenne :D szerintem ötvenvalahány centis képátlója van. Tehát 20 és 30 inch közötti átló, de 20-hoz közelebb :D

[ Szerkesztve ]

(#16044) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

LG 42LK530 tulajok, ti nem tapasztaltátok a következő jelenséget?

PC-n HDMI-nél vettem észre: a kép egyik fele kicsit melegebb színhőmérsékletű mint a másik. Persze alig észrevehetően, hosszabb ideig kell nézni...Nem a panel torzítás miatt van, mert minden szögből ilyen.

Amúgy egyáltalán nem zavaró, soha észre se vettem volna filmek közben. PC-nél böngészés, szoftverhasználat közben állóképeknél jött ki.

Ilyen előfordul, hogy nem homogén a színhőmérséklet? Remélem nem CCFL hiba, és beadja a kulcsot/romlik egy idő után.

Szerk: közben olvasgattam a témában, és sok TV ilyen. Ezen tényleg alig észrevehető, és bátran ajánlom azóta is, mert színei nagyon szépek, és nincs clouding egyáltalán!

[ Szerkesztve ]

(#16045) capafog23 válasza dh66e (#16038) üzenetére


capafog23
őstag

Nagyon a passzív HD fele hajlok.
Eleve a samsunghoz 0 szemüveget adnak, ami azért dob az árán, mert 2 kellene legalább.
Közeli ismerősömnek van samsung 3dtv-je aktív, csak nem olyan amit linkeltem, hanem valami magasabb széria szerintem, ilyen ezüst színű x alakú lába van. Tetszeni tetszett, amikor néztem, de zavart hogy neki pl csak 1 szemüvege volt hozzá.
Sony-val nincs tapasztalatom, de ez is aktív.
Leginkább az LG fele hajlok. Külföldni tetszteket, személyes értékeléseket nézve dícsérik, csak 1 gond van vele hogy 3dnél kicsi az optimális látószög. (remélem jól írom)
LG passzív és jobb helyen kapsz hozzá 7 szemüveget, nagyobb is 2"-al a kijelző.
Igazából ez áll hozzám most a legközelebb, kinézettel meg tudok barátkozni, és a passzív 3d nagy előny nálam.
Médialejátszók benne nem tudom mennyire jók, lett ilyen célra véve egy NAS 2TB-os vinyóval, ezeken gyűlnek a filmek, másik szobába van hozzá egy oplay medialejátszó az visz minden full hd-t(pl 25GB-os avatar). Nem tudom hogy a tvk beépített lejátszója megbírkózna e ezekkel, vagy be kéne ruházni mellé ehhez is egy 20k-s oplayre.

(#16046) nightshadow válasza capafog23 (#16045) üzenetére


nightshadow
veterán

Én láttam egymás mellett az LG 42LW5500-at és a D6500-at úgy, hogy ugyanaz a 3D demó ment rajta. Ha csak ez alapján kellene dönteni, akkor egyértelműen az LG-t választanám. A probléma részedről ott van, hogy te játszani is szeretnél a tévén, s ilyenkor a legfontosabb adat egy tévének, az az input lag. (A tv-be megérkező jel, és annak a képernyőn való megjelenése közti idő az input lag, milliszekundumba mérendő. Nem egyenlő a képernyő válaszidejével.) Ennek főleg gyors (pl.fps) játékoknál van jelentősége, mert ahol te látod az ellenfelet, a valóságban már nem ott van az input lag miatt, s emiatt mindig az ellenfél lő le előbb, ezáltal játszhatatlan lesz a játék. A probléma az, hogy ezt a gyártók nem adják meg a specifikációkban, hanem a különböző tesztelő oldalak tesztelői szokták megmérni, s ők közlik. Általában azt írják, hogy játék szempontjából az input lag lélektani határa 30ms, azaz amelyik készüléknek ezen érték alatt van az input lagje, az ajánlott játékhoz, amelyiknek e fölött, az pedig nem ajánlott.

Itt van egy teszt az általad kinézett LW5500 angol változatáról, az LW550T-ről: [link] E teszt szerint a tv input lagje 90ms, ami nagyon magas. Az is szerepel a tesztben, hogy az LG állítólag kiadott egy firmware frissítést, ami Game Mode-ban lecsökkentette az input laget 25ms-ra, s majd a teszt írói visszatérnek, s teszt útján megpróbálják megerősíteni ezt az infót. Ez azóta se történt meg, így igazi zsákbamacska ez a tévé input lag tekintetében.

200k-ig a tesztek alapján egyetlen egy 3D-és tévét tudok, ami alkalmas játékra, mégpedig a Sony 40EX720, ennek az input lagje alacsony:

KDL-37EX723 16-32 ms (avforums.com)
KDL-40EX723 21 ms (hdtvtest.co.uk)

Előnye még a Sonynak az LG-vel, illetve a Samsung 6-os sorozatával szemben, hogy 3D-ben is tudja a Full HD-ét, míg a másik kettő felezi a felbontást. Hátránya viszont az erősebb crosstalk a másik kettőhöz képest. Hátránya még, hogy Sonynak van a leggyengébb beépített mediaplayerre a 3 közül, tehát ehhez mindenképp kell venni egy külsőt.

Magyarul: nincs tökéletes tévé, mérlegelni kell, hogy melyik a fontosabb. Az alacsonyabb input lag a játékhoz, vagy a kisebb crosstalk a 3D-ben magasabb input laggel párosítva.

Prohardver teszt videó a Sony EX720-ról: [link]

(#16047) Bagan válasza zonaporkolt (#15981) üzenetére


Bagan
aktív tag

Szia! Nekem ilyen van! Xboxra használom és megvagyok vele elégedve. TV adások, amit HD-ban adnak, valami gyönyörűek. Nem esik szét a kép, nincs felhősödés.

Ebben nem Panasonic IPS-alfa panel van, hanem valamilyen LG. De azért így sem rossz. Persze LG-ből is van jobb meg rosszabb, de a rosszabbakat inkább csak az olcsó tévékbe teszik.) Mondjuk az 50 Hz már eléggé elavult dolog, a jobb panelek min. 100 Hz-esek.
IPS elég közel áll színekben a CRT-hez. (De még ha wide-gamutos, azaz nagy színterű is, ott is kiegyensúlyozottabb, mint a VA alapúak.)

Úgy vásároltam ezt a TV-t, hogy nem érdekelt milyen technika van mögötte. Gondolok itt a LED illetve az LCD-re. Boltban volt rengeteg választék, és valahogy ez fogott meg. Szememnek hiszek.Pedig volt mellette, illetve alatta is LED tv.

(#16048) Sharkes


Sharkes
csendes tag

Sziasztok!

Lehet már elcsépelt kérdés, de hátha mégis tud vmit mondani. A számítógépembe ATI HD 6570-es videokártya van ami természetesen hdmi kimenettel is rendelkezik. Ha rácsatlakozom a tv-re onnan a erősíttőhöz optikai kábellel nem küldi le a sem a dolby pro-t sem a dts. Magán ha a tv-n nézem leküldi szépen. Már töltöttem egy audio driver-t a V.kártyához nevezetessen Realtek Ati hd audio drivert-t de így sincs váltoás. Esetleg találkozott e valaki ilyen problémával? Ha igen, hogy lehet ezt mogoldani vagy egyáltalán mi a gond? Köszönöm.

(#16049) AtaWrc válasza syler123 (#16033) üzenetére


AtaWrc
tag

Már a philips is gyárt passzív tv-ét.
Megvette az Lg technológiáját.
Ha jól emlékszem a 7000-sorozat az.

(#16050) Dictator^ válasza Sharkes (#16048) üzenetére


Dictator^
veterán

Szerintem így nem is kéne müködjön. Bár nem vagyok Én se teljesen biztos.

Ha minden igaz, a géptől küldenéd a jelet, közvetlen az erősitőre, az átvinné, de TV-n keresztül szerintem nem képes rá (bár ez csak az Én véleményem, elméletben még nem próbáltam ki).

A géped adatait nem töltötted ki, szóval általános kötés:

PC - Erősitő (optika-optika)
PC - TV (hdmi-hdmi) vagy akár (dvi-hdmi)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.