Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9351) geparduc válasza daniel2121 (#9350) üzenetére


geparduc
csendes tag

igen olvastam már valamit, samsung c 6000et néztem hogy jó, mi a véleményed róla?

(#9352) hoffman_ válasza geparduc (#9351) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az, hogy ha a kereted megengedi, akkor C6000-nél magasabb szériát vásárolj, amennyiben ledet szeretnél. Ha az adott a keret arra nem elég, akkor 1000x inkább egy 40C650-et javaslunk egy 40C6000 ellenében. Példának okáért, a 40C7000 nem véletlenül kerül kétszer annyiba, mint a 40C6000. Míg a C6000-es, csak 30k-val több, mint az C5000. Ami pedig itt a nem ajánlott kategória.

Az edge-ledben, ami 100-200-300 ezerért kapható nem jobbak a színek, illetve a fogyasztáskülönbség, jól beállított tévéknél majd' zéró.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9353) katsi


katsi
tag

Az AV Planet nevű üzletről mik a benyomások?

Előre is köszi.

(#9354) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Legfőképpen Tv nézésre,hd filmnézésre,de néha játékra mit ajánlanátok 32"-ból kb. 80k körűl?
A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#9355) vlevi válasza geparduc (#9348) üzenetére


vlevi
nagyúr

"kevesebbet fogyaszt, meg jobbak a színek azt olvastam "

Én is elhittem ezt a LED-es dolgot, de csak addíg, amíg én is csak "olvastam". Aztán egyszer elmentem a Mediamarktba egy pendrivval, és elkeztdem összehasonlítani a tévéket. Egy samu LED-est, és egy nem LED-est. Akárhogy állítgattam, nem tudom miért, de a LED-es képét nem tartottam olyan jónak, mint a másikét. Pedig legalább 1 órán keresztül nyomkodtam a tévéket, próbáltam hasonlóan beállítani, mégis az lett a vége, hogy nem ér meg 30-40 ezer forintot a LED megvilágítás.

(#9356) Attila_79


Attila_79
csendes tag

Sziasztok!

Én monitornak vennék/használnék egy 81 cm-es Full HD-s LCD TV-t. Amire használnám: video editálás, internet, de legfőképp játék nagy mennyiségben.
Van viszont pár kérdés ami felmerül ezzel az ötlettel kapcsolatban.

-mennyire jó egy LCD TV monitornak?

-Elég az 50 Hz? vagy megéri inkább a 100 hz-es változatot venni monitornak használva?

-válaszidőt miért nem szokás manapság feltüntetni az LCD Tv-k esetében? Gondolom 5 ms. most egy 2 ms-os monitorom van. Lesz utánhúzás?

-Input lag?

-Ezeken ugye a VGA az D-Sub. A monitoroknál DVI szokott lenni. Romlik a képminőség? látható a különbség, hogy egy ilyennél nem DVI, hanem D-Sub-al csatlakozik a VGA?

-egyáltalán miért jobb a monitor monitornak, mint egy LCD TV, ha egyáltalán jobb?
(persze attól az egyszerű választól megkímélve engem, hogy "mert nem arra van kitalálva")

Akinek van válasza, véleménye, tapasztalata a kérdéseimre légyszi segítsen, és ossza meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#9357) Joy001 válasza katsi (#9353) üzenetére


Joy001
tag

Vásároltam már náluk, nem volt problémám.
Bizalmatlan voltam egy esetleges későbbi gar ügyintézés miatt, mivel netes áruház, de mivel a termék ma is működik, és lejárt a gar, már nem tudom meg mi lett volna ha...

Jobb áron adták a teméket, mint lakhelyemen bárhol, így a pénz győzött :)

(#9358) Joy001 válasza emin (#9159) üzenetére


Joy001
tag

Légyszíves írd meg mire jutottál TX-L..E30 Panasonic ügyben?

Bárki véleménye érdekelne továbbra is, ha beruházott egy ilyenre.

(#9359) pr0bi


pr0bi
senior tag

Manapság érdemes még B650 "slágertv"-t vásárolni vagy van valami jobb samsung alternatíva ezen árfekvésben? 1-2 éve legalább kint van ez a széria ezért is vagyok kicsit bizonytalan. BD film nézéshez, néha játékhoz kellene valami 37-40" méretben..

(#9360) Cyrin válasza Attila_79 (#9356) üzenetére


Cyrin
addikt

(#9361) nightshadow válasza pr0bi (#9359) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem te a C650-re gondoltál, mert a B650 az több mint 2 éves típus, s már sehol nem lehet kapni. C650-et pedig érdemes venni, mert a tavalyi év egyik legjobb tévéje, s most már nagyon jó áron kapható.

(#9362) nightshadow válasza Cece04 (#9354) üzenetére


nightshadow
veterán

Legfőképpen Tv nézésre,hd filmnézésre,de néha játékra mit ajánlanátok 32"-ból kb. 80k körűl?

Samsung c530 [link]

(#9363) nightshadow válasza katsi (#9353) üzenetére


nightshadow
veterán

Az AV Planet nevű üzletről mik a benyomások?

Egyik családtag pár éve vett náluk egy Samsung LCD-ét, s mikor bekapcsolta, csíkos volt a kép. Másnap visszavitte, s minden gond nélkül kicserélték, azóta is működik a készülék. A gond akkor van, ha a 8-dik nap után romlik el a tévé, mert nem hivatalos magyar garanciát ad, hanem boltit, így hozzájuk kell visszavinni a tévét meghibásodás esetén, s ők viszik ki külföldre javítani.

(#9364) BBéci válasza nightshadow (#9363) üzenetére


BBéci
titán

Haverom két hónap után visszakérte az automata kávégép árát, 150000 forintot, annyi idő nem volt elegendő a javításra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9365) hoffman_ válasza BBéci (#9364) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is ott tervezem venni, vagy a 220ban, lévén hogy pariban a legolcsóbbak gyakorlatilag TV téren. Most mondanám, hogy elbizonytalanítottál, de szinte mindenhol ez megy, az a baj. Az egyetlen tündöklő kivétel, az iPon, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9366) pr0bi válasza nightshadow (#9361) üzenetére


pr0bi
senior tag

Elnézést, C650-t akartam írni. Ebben vagy valami Sonyban gondolkodom első körben. Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#9367) hoffman_ válasza pr0bi (#9366) üzenetére


hoffman_
nagyúr

C650 és Sony EX500 a két legjobb alternatíva. 37"-es méretben egyiket se nagyon, mert Samsungnál mindenhol panel lottó van, Sony-nál pedig fix-szar a 37"-es. Viszont 40"-ben Sony-nál meg rendben van a panel, Samsungnál pedig 50-50, hogy nagyon jó, vagy kicsit rosszabbat kapsz. Én EX500-at vennék legszívesebben, 40"-est, de míg a C650 146k ebben a méretben, addig az EX500 171k.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9368) Joy001 válasza hoffman_ (#9365) üzenetére


Joy001
tag

Az e-digital is korrekt.
Nem elhanyagolhatóan jó áron, magyarországi garanciával lehet vásárolni náluk.

(#9369) didros válasza hoffman_ (#9367) üzenetére


didros
senior tag

Nekem a Samsung mellett még az volt a fő érvem, hogy a fórumon olvasottak alapján egészen jó beépített media player-e van. Nem tudom SONY hogy áll ilyen téren, de ha venni kell egy lejátszót is mellé 20ezerért az pech...

(#9370) hoffman_ válasza didros (#9369) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sony is boldogul a dolgokkal, de közel sem áll olyan jól, mint a Samsung(aminek azért tegyük hozzá, nagyon jól eltalálták a lejátszóját), mkv-t pl a Sony nem tud.

(személyes vélemény, de én nagyon nem szeretem az edigitalt, magas árak, szar honlap(sosem up-to-date, a kérdéses tévék közül egy sincs náluk most pl)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9371) vlevi válasza didros (#9369) üzenetére


vlevi
nagyúr

A honlapjuk szerint csak divx-es avikat játszik le, mkv-t pl. nem :(
Mindenképpen kell hozzá médialejátszó. Vagy a közelébe egy számítógép, és Media Player Classic. Bár szerintem a PC-s, média playeres megoldásnak a képminősége a közelébe sem ér a tévé ( Samu C650) lejátszójának. Egyedül akkor használom, ha valamilyen film DVD formátumban (VIDEO_TS, vagy ISO) van meg, mert azt sajnos nem szereti a samu tévé sem :(

(#9372) _DiEGO_ válasza daniel2121 (#9349) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia !
Nem és miért is keserednék el ? :D csak egy ismeretlen rosszmájú megnyilvánulás volt.... több TV -t néztünk meg 2 napon , vittem HDD-n divx és mkv 720p 1080p filmeket... szal nem csak úgy vettem meg :D ráadásul más márkák is jelen voltak :K és több jelenlévő ember szeme csak nem rossz :R és a kapott 8db el is fogyott a boltból ... megelégedéssel TV és filmezünk :) frankó TV , ajánlom bátran megérte a 109K-t :R aki meg nem akarja látni a különbséget az vessen magára .

(#9373) nismoka válasza didros (#9369) üzenetére


nismoka
addikt

Egy TV-nél szerintem a képminőség a fontos és nem az hogy milyen file-okat játszik le. Ebben viszont jobb a Sony a Samsung neon zöld füvéhez és természetellenes szineihez képest, persze sokaknak ez tetszik csak épp a valósághoz semmi köze.

(#9374) nismoka válasza vlevi (#9371) üzenetére


nismoka
addikt

A Sony EX500 AVCHD-t is lejátszik. "média playeres megoldásnak a képminősége a közelébe sem ér a tévé ( Samu C650) lejátszójának" Akkor ott valami nem stimmel a pc környékén...

[ Szerkesztve ]

(#9375) pr0bi válasza hoffman_ (#9367) üzenetére


pr0bi
senior tag

Őszintén megmondom az volt a másik kiszemelt, 40EX500. Egyedül az árkülönbség elgondolkodtató. Sony mégis csak Sony :) Samsung kicsit unszimpatikus.

(#9376) #16155904 válasza nismoka (#9373) üzenetére


#16155904
törölt tag

Van ám egy csomó beállítási lehetőség is, a neon zöld füvet gyorsan el lehet tüntetni. :)
Aki meg a kiemelt üzemmódot használja, egészségére.

(#9377) nismoka válasza #16155904 (#9376) üzenetére


nismoka
addikt

Persze hogy van, de nekem akkor sem tetszik! :)

(#9378) #16155904 válasza nismoka (#9377) üzenetére


#16155904
törölt tag

A Sony alapban (gyári alapbeállítással) természetesebb, erre akarsz kilyukadni? Tényleg érdekel, nincs tapasztalaton velük. A kiállított daraboknál nem volt nagy különbség ránéztére. Persze, áruházi környezetben nem nagyon lehet megítélni.

(#9379) hoffman_ válasza pr0bi (#9375) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, én is pont így gondolom. Attól függetlenül, hogy tudást tekintve a Samsung itt pont olyan jó, mint a Sony. Képe ugyanolyan, ha a Samsungban is a jobbik panel van, sőt a lejátszója ugye jobb. Én is Sony-t vettem volna, csak hát a pénz nagy úr, +30k sajna most nincs. Nekem így lesz belőle ez - a C650 kistesója, C630. Nekem sokkal jobban tetszik, mint a C650, tudásban pedig nem marad el túlzottan. C650-ben Ultra Clear panel van, C630ban nincs, emiatt matt a képernyője. Pici hátránya van, nem jelentős(keress rá, sokszor kitárgyaltuk). Meg nem tud internet tv-t, ami nekem felesleges fícsör. (illetve wirelessel még használnám is, de ahhoz + 20k az adapter, annyit nem ér)
EX500 - 171k, C650 - 146k, C630 - 141k/mind 40"/

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9380) Joy001 válasza nismoka (#9374) üzenetére


Joy001
tag

Sony ügyben AVCHD formátumban biztos vagy te? Kipróbáltad, láttad?

(#9381) katsi válasza Joy001 (#9357) üzenetére


katsi
tag

Köszönöm, megadom nekik én is a bizalmat egy utánvételes rendeléssel.
Aztán meglátjuk. Nagy összeget előre az hótziher, hogy nem fogok utalni.

(#9382) Cyrin válasza Joy001 (#9380) üzenetére


Cyrin
addikt

Én pl kipróbáltam itthonn, és lejátsza.

(#9383) #16155904 válasza hoffman_ (#9379) üzenetére


#16155904
törölt tag

Az Ultra Clear panel se akkora "hátrány", mint ahogy egyesek a tükröződés miatt idegenkednek tőle. Ugyan olyan fényviszonyok között van egy 550-es, és egy 650-es. Ha besüt a nap, mindkettőnél ajánlatos a redőnyt leereszteni, vagy a függönyt elhúzni. :)
Internetezni szerintem se tv-vel kell. És főleg nem wifivel hálózatra kötni. CAT6-os kábel ezeknek a tv-k közelében nem árt, még ha nem is a saját média playerét használod.
Azért azt az 5k pluszt én nem sajnálnám a 650-ért. S-PVA panelest fogtam ki, az igaz. A fórum hatására másikat át sem vettem volna. Vagy mégis? Ez már nem eldönthető. Az AUO-t még bevállaltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#9384) BBéci válasza _DiEGO_ (#9372) üzenetére


BBéci
titán

Semmi rosszmájúság nem volt a véleményemben, tévék tesztelésével töltött sok év tapasztalata mondatta velem azt, hogy alaposan mellényúltál.
A C5000 képe semmivel nem jobb, mint a nála jóval olcsóbb C530-nak. Viszont felhősödik és a sarkaiban fókuszált elemlámpával világítanak a közepe felé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9385) Joy001 válasza BBéci (#9384) üzenetére


Joy001
tag

Ha évek óta tesztelsz, egy Pana TXL..E30-at nem tudnál tesztelni?

Néhány napja nem válaszoltál. Ennél a típusnál 100%-ig biztos vagy abban, hogy az "E-Led" elnevezés az edge Ledet takarja?

[ Szerkesztve ]

(#9386) hoffman_ válasza #16155904 (#9383) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az Ultra Clear panel pont, hogy előny, ezzel tisztában vagyok. De nekem cakumpakk szimpibb a 630. Viszont árban lényegében nincs különbség, ízlés dolga :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9387) nismoka válasza Joy001 (#9380) üzenetére


nismoka
addikt

Persze kipróbáltam, tökéletesen viszi az EX500-as.

[ Szerkesztve ]

(#9388) #16155904 válasza hoffman_ (#9386) üzenetére


#16155904
törölt tag

Akkor dönt az ízlés. :) Az tetszik? Azt vedd meg.
Agyaltam én is a 630-on. De ahonnan én vettem, ott az 550 után a 650 volt a következő lépcső.
Én a teszteket azért szoktam megnézni, mert általában a nagy gondok kiderülnek. A javasolt típusok meg vagy bejönnek, vagy nem. Amit a szobámban látok, csak annak hiszek. Számomra a 650-es megért egy ilyen próbát. És nem küldtem vissza, még a gagyi műholdas digitv-t is jól nézhetővé tette. (Az 550-en kb. olyan maradt, mint a crt-n.)
A lényeg: a 630-assal se fogsz mellényúlni. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#9389) _DiEGO_ válasza BBéci (#9384) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ezek szerint sok-sok diplomás mérnök kis idióta , mert sz@r TV-ket készítenek ,szerinted ,de miért nem írod meg nekik ? ugyanmár ne gyártsák ezt+ezt a TV-t mert ... ezzel magadat minősíted , ... elég lett volna egy egyszerűbb hsz , nálad nem nyerő .De lényegesen drágább netán 2x ennyiért magasabb osztályú TV-t tudsz , ehhez ész sem kell mert logikus.
Amúgy nem neked válaszoltam ott :N és téma END

De tetszik ez az elemlámpás dolog :D még szerencse , hogy nem csodalámpa , mert megdörzsölném.

(#9390) nismoka válasza #16155904 (#9378) üzenetére


nismoka
addikt

A szinhűsége alapból jobb a sony-nak. Persze lehet korrigálni de ez olyasmi mint egy erősitőnél a hangszin állítás, ha alapból szar a hang azon az eq-val lehet "javítani" de nem az igazi.
Ezt sok teszten is megemlítik. Persze vannak típusonként különbségek de például az EX500 nagyon jó. Tapasztalatom is van már elég... ;)

(#9391) nismoka válasza _DiEGO_ (#9389) üzenetére


nismoka
addikt

Már rég nem a mérnökök diktálnak hanem a marketingesek.. ;) A LED túl van ragozva, a LED TV elnevezéstől amit a samu eröltet meg feláll a szőr a hátamon. De szerintem a választott tv-d annyiért teljesen korrekt. A ledesek foltosodnak a ccfl meg felhősödik úgyhogy mindegy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9392) _DiEGO_ válasza nismoka (#9391) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nos egy korrekt hsz legalább ;) thy
Intelligenciából talán más tanulhatna tőled :R

(#9393) BBéci válasza Joy001 (#9385) üzenetére


BBéci
titán

Válaszoltam, méghozzá igent. A DT30 full LED-es.
E biztosan nem fog hozzám kerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9394) BBéci válasza _DiEGO_ (#9389) üzenetére


BBéci
titán

Ki említett 2x drágábbat? A 20 %-kal olcsóbb C530-at ajánlottam.
Azok a mérnökök nagyon okosak, akárcsak a marketingesek, tudják, hogy a sok hozzánemértő bármit megvesz, ami csillog. :K
Rajtam kívül legalább négyen írták, hogy nem érdemes C5000-est venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9395) hoffman_ válasza BBéci (#9394) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Abból egy biztos, hogy tőled tanulta :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9396) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok

Samsung LE40c530F1W tv megér 90-et? Főleg játék és másodsorban film és tv-nézésre lenne.... az inputlagja hasonló vajon mint a 32 colos kis tesójának?

Köszi.

"HONDACRX4EVER"

(#9397) Joy001 válasza BBéci (#9393) üzenetére


Joy001
tag

A DT30 kerek százezerrel kerül többe. Egy 32" colos TV-ért szerintem finoman szólva is sok 280000Ft (de egy 37" is).
Nem tudhatod, hogy milyen a képminőség, ha nem is teszteled. Ismeret nélkül korrekt véleményt sem lehet alkotni.

(#9398) need


need
addikt

Üdv...
este már sikerült lerakni a hajamat vagy 2x :O

kellene kis segítség... mégpedig..
csak röviden..

Tegnap jött el a napja hogy kicsit foglalkozzak a tévével..!
Pendriveröl felraktam a májusi firmet.. gondoltam akkor indítok egy új csatorna keresést!
Egyébként Digi a tévé szolgáltatóm..!
A keresésbe csak a digitális keresést indítottam.. meg is találta a csatornákat de érdekesen..
pl. az M1 megvan simán 2x Hd-ba is 2x a rádiók is megvannak 2x ugyan az!
Szintén ez van a Duna tévével!
Hogy a bánatosba lehet kitörölni a csatornákból amit 1-nél többször vannak meg..???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9399) Joy001 válasza need (#9398) üzenetére


Joy001
tag

Használj kézi hangolást, vagy programrendezést.

(#9400) nightshadow válasza Joy001 (#9385) üzenetére


nightshadow
veterán

egy Pana TXL..E30-at nem tudnál tesztelni?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.