Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9951) BloodRay válasza BBéci (#9949) üzenetére


BloodRay
veterán

Ennek ellenére tény, hogy erős külső fény mellett a nagyobb fényerejük miatt, jobban lehet látni a LED-ek képét(persze ez kategóriától függően ettől még lehet szar).
Emellett az is tény, hogy jóval kevesebbet fogyaszt egy jó led mint egy plazma és kevésbé érzékeny(ghosting, beégés, eltérő mértékű foszfor "öregedés").

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9952) mpierre válasza Chesterfield (#9948) üzenetére


mpierre
veterán

Sajnos eddig nem leltem. :(

Sajnos a képmódot movie-ra állítva nagyon szoftos képet nyom. Olyan maszatos lesz a képen megjelenő tartalom... Még keresgélek. :))

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9953) pr0bi


pr0bi
senior tag

Valaki említette, hogy nagyobb leárazások várhatók júliusban az MM és Saturn üzletekben, erröl tudtok valami konkrétumot vagy csak kacsa ?

(#9954) Taky


Taky
senior tag

Sziasztok!

LCD tv vásárlás előtt állok és nem igazán tudom, milyet is kellene venni, nem vagyok otthon a témában.

A keret kb max 120.000 Huf

Amit kinéztem:

[Samsung LE37C550J1W]

valamint ennek kisebb testvére:

[Samsung LE32C550J1W]

Mi a véleményetek ezekről a tv-kről, vállalható ennyiért?
Monitornak mennyire használhatóak ezek?
Egyébként eléggé Samsung párti vagyok, monitorjaim, tv-im nagyobb részt Samsung-ok voltak, ezért is gondolkodom e márka mellett...

Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9955) Joy001 válasza mpierre (#9952) üzenetére


Joy001
tag

Ha annál a beállításnál a dinamikus kontrasztot felnyomod, megszűnik a lágy kép. Sajnos ezzel a fekete részletei (méginkább) elvesznek.

(#9956) D. Balazs


D. Balazs
tag

Sziasztok!
Szeretnék majd a nyáron, vagy valamikor ősszel venni egy új LCD TV-t.
Van olyan ami most ajánlott vételnek számít. Nem ragaszkodom egy márkához sem, de a minőség a legfontosabb.
A mérete 37-42" között legyen és az ára ne legyen túl magas. Olyan 120-130 környékén valahol.

Illetve szerintetek ezt a TV-met mennyiért lehetne eladni?
Samsung le26r81b típusú 66cm-es HD-Ready LCD tv.
A masina Augusztusban lesz 3 éves.
Csak egy körülbelüli becslés kellene, mert nem vagyok tisztában az árakkal.

(#9957) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Tapasztalt szakik véleményére lennék kíváncsi:
Erről a masináról lenne szó. :) (c630-as samu)

Köszönöm szépen a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#9958) la_cc válasza la_cc (#9957) üzenetére


la_cc
addikt

Valamint van valami jelentős különbség a LE37C630 és C650 között?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#9959) mpierre válasza la_cc (#9958) üzenetére


mpierre
veterán

Ügy tudom, hogy a tápjuk szokott ciceregni, zúgni. A youtube-n van fent egy-két videó erről... Végül ezért vettem 40 colost.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9960) la_cc válasza mpierre (#9959) üzenetére


la_cc
addikt

C630 és 650-nél egyaránt visszatérő hiba?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#9961) BBéci válasza D. Balazs (#9956) üzenetére


BBéci
titán

Mercedest szeretnél vásárolni Kia áron.
Tudomásul kell venni, hogy az általad tévére szánt összeg nem teszi lehetővé, hogy a minőség legyen az elsődleges szempont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9962) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van valakinek Samsung A656-os LCD tv-je? Nekem már majd 3 éve megvan. Eddig mindig mikor bekapcsoltam búgó hangot adott,gondolom ventilátor. Van egyáltalán benne? Na a lényeg hogy eddig mindig hallottam ez a hangot már a bekapcsolásnál is. Tegnap bekapcsoltam semmi zaj. A TV megy azzal nincs gond de most miért nem kapcsolt be a búgó hang? Valami hűtése csak van a TV-nek nem? Lehet hogy az szállt el?
Most így nagyon csendes. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Üdv

(#9963) D. Balazs válasza BBéci (#9961) üzenetére


D. Balazs
tag

A minőséget azt az árához képest értettem.
Tudom, hogy van 800 ezerért is LCD tv, de én a 120-130 ezres kategóriához tartozó legjobb minőségűt keresem.

(#9964) Taky válasza D. Balazs (#9963) üzenetére


Taky
senior tag

Én is ezzel a dilemmával küzdök, egyre jobban tanácstalan vagyok, ahogy belemászok a témába... mint ahogy az általában lenni szokott... :(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9965) mpierre válasza la_cc (#9960) üzenetére


mpierre
veterán

Eddig csak a 650-sel foglalkoztam, (azt terveztem venni) így a többiről nem tudok mit mondani. :(

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9966) nightshadow válasza D. Balazs (#9963) üzenetére


nightshadow
veterán

Nézd meg a Samsung 40C630-at. Ez kb.6-7k-val több mint a megadott kereted, viszont ez már 100Hz-es. 50Hz-es tévét már nem érdemes venni. Árak: [link] A probléma az, hogy ez kifutó típus, így ebből ősszel már biztos nem lesz. Az idei típusok meg kb. jövő ilyenkor lesznek ilyen árban. Review: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9967) Champipi


Champipi
senior tag

Tegyük fel, hogy eldöntöttem Samsunghagymányos LCD-t szeretnék venni 46" méretben, ekkor felmerül amit itt ajánlgatnak sokan a C650 széria.

Abban tudnátok eligaztíást adni, hogy csak a C650 ami elfogadható minőségű, vagy lehet lejjebb is menni a Samsnung 6...5...4... osztályaiban?

Hiszen nekem nem fontos a C650 nyújtotta internet, de a képminőség viszont fontos.

(#9968) Jakuu válasza Champipi (#9967) üzenetére


Jakuu
őstag

Tud valaki mondani 32" kepernyo meretes olyan jobb
LCD tv-t mondani, ami tudja az 1080p@24Hzet. Ha lehet max 100.000 Ft kategoria kornyeken.

A 24Hz azert lenne fontos, mert PC-rol jatsznak le filmeket es a 23.976-os filmeket nem szeretnem, lagosan nezni a pulldown miatt.

(#9969) Źşë' válasza Champipi (#9967) üzenetére


Źşë'
addikt

én is valami jobb ár/érték arányú lcd tv vásárlási tanácsot szeretnék kérni 42"-46" os méretig

c650re olvastam samu topikban h kék és felhősödik a feketéje

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#9970) nightshadow


nightshadow
veterán

Hivatalos info a „nem létező” D679-ről: [link]

(#9971) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Samsung LE40C630-ról vélemények?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#9972) ZEN1TH válasza BloodRay (#9913) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:O

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9973) Taky


Taky
senior tag

Most találtam rá a Samsung LE40D550K1 tv-re, 130.000-ért tudnék hozzájutni. Ugyanennyibe kerülne a C630 is, nagy dilemma, jobban járnék a 100Hz-el? Más különbséget nem találtam, ennyi lenne csak?
Egyébként a 6-os sorozat külsőre jobban tetszik...

[Samsung LE40C650]

[Samsung LE40D550]

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9974) mpierre válasza Taky (#9973) üzenetére


mpierre
veterán

50Hz-s Tv-t nem vennék. :(

Ha meg jobban tetszik és árban is ok, akkor a 6-s sorozat.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9975) Taky válasza mpierre (#9974) üzenetére


Taky
senior tag

Sokan meg azt mondják, hogy semmi különbség nincs az 50 és 100Hz között... Hát nem tudom. Végülis a C630 tudja azt, ami nekem kell, usb movie, 40", lan.
Csak zavar, hogy nem tudom, miben különbözhet még a D550-től, jó lenne tudni, mostmár csak e két tv között agyalok...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9976) Taky válasza Taky (#9975) üzenetére


Taky
senior tag

Itt azt olvastam, hogy a C630-on nincs net, holott a Samsung oldalán írja a Lan csatit, akkor most melyik az igazság?

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9977) Jakuu


Jakuu
őstag

Tud valaki mondani 32" kepernyo meretes olyan jobb
LCD tv-t mondani, ami tudja az 1080p@24Hzet. Ha lehet max 100.000 Ft kategoria kornyeken.

A 24Hz azert lenne fontos, mert PC-rol jatsznak le filmeket es a 23.976-os filmeket nem szeretnem, lagosan nezni a pulldown miatt.

(#9978) nismoka válasza Jakuu (#9977) üzenetére


nismoka
addikt

Sony KDL32EX402 vagy KDL32BX400

[ Szerkesztve ]

(#9979) katsi válasza Taky (#9975) üzenetére


katsi
tag

Szerintem sem érdemes kizárólag 50Hz-et tudó TV-t venni.

A másik, amit javasolni tudok, hogy egy TV-nél ne legyen az elsődleges szempontok között a beépített médialejátszó minősége, ugyanis nagyon gyorsan bele fogsz botlani olyan filmekbe, melyekkel a korlátozott tudású integrált médialejátszó szoftver nem fog boldogulni.
Erre célhardver kell, vagy media player vagy kis fogyasztású HTPC.

Azt tudom tanácsolni, hogy a képminőség (és csakis az) legyen az elsődleges: a playert utána is lehet venni, de ha sok pénzt kiadsz egy rossz képet adó TV-ért, azt nagyon sokáig bánni fogod.

(Philips 32PFL6605-öt vettem, lejátszója nem túl fejlett, de olyan képet ad, hogy lepadlózott a baráti társaságom a látványtól)

(#9980) gulyasa


gulyasa
őstag

Valamikor biztosan fogok én is valamilyen LCD TV-t venni, de egyelőre nem tervezem, amíg a mostani CRT-m meg nem hal.

De tájékozódási céllal megkérdeznék egy-két dolgot a tapasztaltabbaktól:

- TV-adások és filmek nézéséhez - nappali fényben is és este is - (játszani nem akarok rajta) LCD vagy plazma?
(Habár tudom, hogy LCD TV-s topikban furcsa lehet ilyet kérdezni, de bízok a hozzáértők objektivitásában...)

- Milyen "képlet" alapján érdemes képátlóméretet választani a távolsághoz viszonyítva?

- Az előző kérdéshez kapcsolódva, milyen magasságban kell elhelyezni a TV-t a nézőponthoz viszonyítva?

- Mi igaz abból, hogy a betekintési szög csak egy marketingfogás?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9981) BBéci válasza Taky (#9975) üzenetére


BBéci
titán

Az 50 hertzesek mozgóképfelbontása 300-350 soros, a százasoké 600 körüli. Ez jelentős különbség.
Az Ethernet csatlakozó nem jelenti azt, hogy tudja a szokásos Internetes funkciókat.
Hálózatba lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9982) BBéci válasza gulyasa (#9980) üzenetére


BBéci
titán

Plazmát javaslok. A nézési távolságokról találsz táblázatot a plazmás topik első hozzászólásában.
Mindegyik tévére vonatkozik, hogy a közepe legyen szemmagasságban!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9983) Jakuu


Jakuu
őstag

Samsung UE32C5000 -rol valakinek valami tapasztalata? Mert ha minden igaz tudnek olyan 70-75k korul szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#9984) vlevi válasza nightshadow (#9966) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az idei típusok meg kb. jövő ilyenkor lesznek ilyen árban"
Ezt valóban alátámasztani látszik az, hogy a 2010-es kiadású Samu LE40C650 a megjelenésekor (2010 május, június) 270K körül indult. Novemberben 180-ért vettem, és örültem, mint majom a farkának. Viszont körülbelül idén április óta 150 körüli áron lehet megvenni.

(#9985) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Lassan meg kellene rendelnem az LCD-t...
Szerintetek akkor a Samsung LE32C530-at válasszam amiben ugye az említett panel zsákbamacska van, vagy LG 32LD465 ??? :F :F

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#9986) Taky válasza BBéci (#9981) üzenetére


Taky
senior tag

De jó, nekem a lan épp csak a hálózathoz kell, internet fölösleges, akkor holnap meg is rendelem a C630-at, végre, el van döntve a hatalmas dilemmám! :)

Köszönöm szépen a segítségeteket!!

:)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9987) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, újra itt vagyok.

Na a Sony KDL 40EX715 már nem kapható, úgyhogy jelenleg még az alábbi modellek között vacilálok:

1. Panasonic TX-L42E30E

vagy

2. Sony KDL 40HX800 (a 3D-je nem érdekel, csupán a 2D képe. Vagy esetleg még EX500, de nem tudom mennyivel "gyengébb" az alábbi 2 modellnél képminőségileg).

Mi a véleményetek a 2 TV-ről (előnyök, hátrányok)?

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9988) Cyno


Cyno
tag

"Sajnos" az új lakásban a csilli-villi nappali bútor nem bírja el a régi 82 centis Sony CRT-met, ezért LCD-re kell váltanom.
Utána olvasgattam a napokban és arra jutottam, hogy nem éri meg a plusz kiadást az olcsóbb fajta LED a CCFL szemben.
Két tipust néztem ki:
-Sony Bravia KDL-40EX500 vs. Samsung LE40C650

Én a sony mellett vagyok, hiába +20k.
De ha egy sokat látott is rábólintana nyugodtabban raknám a kosárba. :)

(#9989) BBéci válasza junior11 (#9987) üzenetére


BBéci
titán

A HX 800 nagyon jó tévé, bár nekem az NX 700 jobban tetszett. Az árakkal nem vagyok tisztában.

Cyno!
Legalább annyira jó vétel a Sony, mint a Samu, viszont a médialejátszója nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9990) Cyno válasza BBéci (#9989) üzenetére


Cyno
tag

Azt tudom, de arra úgyis kell vennem egy ~20k-s médialejátszót, mert a samu se viszi 100% az mkv-ket.

(#9991) vlevi válasza Taky (#9986) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem a 630 és a 650 között még a képernyő a különbség. A 630-as matt képernyőt kapott, a 650-es pedig ún. Ultra Clear panelt. Ez hasonló fényes, mint a mostani laptopoké. Szerintem jót tesz a színeknek a fényes panel. Viszont tény, hogyha szemben van egy fényforrással, akkor zavaróan tükröződhet

(#9992) Joy001 válasza junior11 (#9987) üzenetére


Joy001
tag

Ha a Pana mellett döntesz, írj majd róla tapasztalatokat. Én is nagyon nézegettem a 32" méretűt. Nagyon érdekelne tulaj véleménye.

(#9993) dh66e válasza Cyno (#9990) üzenetére


dh66e
veterán

Már 20k lejátszó sem kell hogy sokféle formátum lejátszható legyen.[link]Ár érték arányban kiváló kis készülék a róla olvasottak alapján,persze ha nem kell a hálózat.

(#9994) Joy001


Joy001
tag

LG LW5500 (passzív 3D) teszt: [link]

(#9995) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Tervezem hogy lecserélem a TV-m. Max 200k-ig érdekelne milyen TV-t érdemes most venni?
LED vagy LCD. Szép legyen a képe mert monitornak is szeretném használni. És 40 colos legyen minimum. Érdemes 3D-s Tv-t venni?

Köszönöm.

(#9996) BBéci válasza torma1981 (#9995) üzenetére


BBéci
titán

A LED-es tévé ugyanolyan LCD paneles, mint a CCFL háttérvilágítású, viszont drágább.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9997) BloodRay válasza Joy001 (#9994) üzenetére


BloodRay
veterán

Már megint írnak pár ordenáré hülyeséget amit nem tudom honnan vesznek és nem friss szoftverrel tesztelnek, de már meg sem lepődök az ilyeneken...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9998) Champipi válasza torma1981 (#9995) üzenetére


Champipi
senior tag

Hi,

Én isezt tervezem, én 2 hét fórum olvasgatás után a hagyományos LCD felé hajlok 46" méretben.

Vannak tavalyi modellek 160 000 Ft körül, pl.: Samsung, LG.

De még én sem tudtam dönteni.

(#9999) Cocó


Cocó
tag

Sziasztok!

Lehet bárgyú a kérdés, nemtom, azért felteszem:
Egy Sony KDL 46EX710-et kötöttem össze a PC-vel. Mivel nagy képátlóról van szó, a számítógéptől messze került a bill. + egér, amit 2 db USB hosszabítóval oldottam meg. (TUSCÓ gazdaságos Belkin 3 m-es kábelek)
Szóval amitől féltem, be is következett: lassan reagál az egér, és a klaviatúra. (Érdekes, viszont, h CS Source-ben viszont majdnem normális, még az asztalhoz képest is gyorsabb...)
Tudok vhogy javítani a dolgon, vagy így marad minden??
Köszi a választ előre is!

(#10000) BBéci válasza BloodRay (#9997) üzenetére


BBéci
titán

Ha ellenvéleményed van, írd meg a Geeks fórumán, biztosan kielégítő választ fogsz kapni. Szerintem hozzáértő társaság, az egyik leghitelesebb oldal az övék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.