Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8851) bogarfull27 válasza Unbaised-Ben (#8849) üzenetére


bogarfull27
tag

A samsungban én is csalódtam! De úgy látom egyik sem az igazi! Nincs ideális tv?

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8852) bogarfull27 válasza gprspeter (#8850) üzenetére


bogarfull27
tag

Értem! Másik kábel? Lehet hogy az segít? Megnézem!!! És olyan lehet hogy a tv eleve nem támogatja a vinyót? De hát akkor meg miért az Usb movi funkció? Ááááááááááááá
Visszasírom a Samsungomat! De a 37C650 meg zúg!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8853) vlevi válasza Unbaised-Ben (#8849) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Amúgy, ha jól értem, azt írtad, készenléti módba fogyaszt 40-45W-ot a készülék? Azt mégis hogy?"
Nem készenlétre éretttem, hanem arra, amikor a képernyőt kikapcsolod, és csak hang van. Olyanor fogyaszt 45 körül.

(#8854) Unbaised-Ben válasza vlevi (#8853) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

ja értem, így más más, amúgy erről nem is hallottam még... :R

(#8855) headhunter válasza Unbaised-Ben (#8840) üzenetére


headhunter
addikt

"LED TV-t érdemes-e venni, azt tudom, hogy a LED TV kevesebbet fogyaszt, de drágább is."

1.35-től!

Samsung UE32C6000 LED TV and LE40C650 LCD TV - Which? first look ...

(#8856) Unbaised-Ben válasza headhunter (#8855) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

azt hogy? :D
amúgy kösz :)

(#8857) dh66e válasza Axel007 (#8836) üzenetére


dh66e
veterán

Egyértelmű.A SHARP. :)

(#8858) Tihemer válasza bogarfull27 (#8837) üzenetére


Tihemer
csendes tag

Szia!

Elég érthetetlen számomra is a SONY hdd kezelése. Én nemrég cseréltem le az EX302-est egy EX505-re. Az EX302-es látta a külső HDD-ét még az NTFS-t is, amit a mai napig nem értek, hogy miért. Az EX505-ös csak a FAT32-re formázott USB tárolót kezeli sajnos.
Egyenlőre marad a médialejátszó. Egyébként USB-ről az MKV-és és a jobb felbontású AVI filmeket nem kezeli egyik SONY típus sem.

(#8859) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Sziasztok...
Van egy lg 42lf2510 -tipusú 106cm-es lcd-m.
Nem tudjátok hogy lehet benne engedélyezni a digitális tv-tunert?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#8860) Tihemer


Tihemer
csendes tag

Most próbáltam HD-338-U2C külső házba egy ősrégi MAXTOR IDE (20 GB 1 partició) HDD-vel FAT 32-re formázva és megy rendesen.

(#8861) krx21


krx21
nagyúr

Tudja valaki hogy az új 2011-es Samsung modellekben (D7000,D8000) hogyan működik a MICRO DIMMING technológia??? Több mint 200 cellát mond a samsung és ez a edge-led miatt kicsit soknak látszik....
Meg érdekelne hogy a 800 Clear Motion Rate hogyan müködik pontosan...
200hz+ ledvibrálás?

(#8862) Sergoo


Sergoo
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segitségre lenne szükségem, van egy Samsung LE40B750. lcd-m eredeti samsung wifi-vel használom internetezésre és dlna-ra na most a probléma az lenne, hogy a dlna megszünt működni semmi sem látja a tv-t van 2 Samsung telefonom is egy wave és egy omnia hd korábban mindkettővel mükodott és most egyik sem látja a tv-t pedig korábban müködtek.
aztán próbáltam a serviiot és a pc sharet azokat sem látja a tv, pedig a wifi benne van és az internet tv is müködik rendesen.
Még annyi, hogy a tv-n sem történt semmi változas minden megy tökéletesen csak a dlna nem.
Mi lehet a baj? Ha valaki tud akkor legyen szives és segitsen.
Köszönöm..

[ Szerkesztve ]

(#8863) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Biztos volt már róla szó, de keresőben csak a saját kérdésemet találtam meg itt a topikban :)
Blueray meghajtóról nézve a TV-t teljesen folyamatos a kép a TV-n, a mozgások valósághűek stb.
PC-ről ezt hogy lehet elérni?

...

(#8864) copperhead válasza copperhead (#8848) üzenetére


copperhead
aktív tag

Ezek szerint senki sem gyárt 32" méretben S-PVA-s TV-t? Nem ismertek olyan oldal ahol TV-t lehet keresni paneltípus alapján? Monitorost már találtam.

(#8865) krx21 válasza Devid_81 (#8863) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem HDMI-vel kötöd össze hanem pl: analog vga-val akkor ott álltalában nem lehet bekapcsolni a 100hz-t vagy egyéb mozgás javításokat...
A Hdmi-hez ha nincs a vga-n kell egy DVI-HDMI kábel...

(#8866) brownus


brownus
veterán

üdv,
ezzel a típussal találkoztatok már, van személyes tapasztalata valakinek? -> philips 32PFL6605h
a saturnban megnéztem, egy samu teszt videó ment éppen, és nem találtam kivetni valót a képminőségben.

és milyen a digitális adás vételi minősége, csatorna váltás, felhősödés? stb...

[ Szerkesztve ]

(#8867) Devid_81 válasza krx21 (#8865) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Össze van kötve a géppel.
Most ugyan DVI-HDMI átalakítóval+hdmi-hdmi kábellel.
De ugyan ezt tapasztaltam havernál, pedig ott hdmi-hdmi van AMD kártyával, 4 magvas gép stb.
Ha a TV media lejátszójával néztünk filmet akkor a mozgás folyamatos, élethű.
Blueray playerrel szintén szuper minden.
PC-ről meg szemmel láthatóan lassabb a dolog itthon is, meg havernál is.

Szerk: a 24FPS-es korlátot hogy lehet kilőni, ki lehet-e?

[ Szerkesztve ]

...

(#8868) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Senki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#8869) c41r0^ válasza Devid_81 (#8867) üzenetére


c41r0^
őstag

(#8870) Devid_81 válasza c41r0^ (#8869) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez kell nekem!Köszönöm! :R

...

(#8871) BBéci válasza HF77 (#8844) üzenetére


BBéci
titán

Éppen ellenkezőleg, arra én plazmát vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8872) Devid_81 válasza c41r0^ (#8869) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kicsit állítgattam a dolgokon, de nem lettem ám okosabb minden esetben.
Most a 60Hz-hez képest fogom viszonyítani a dolgokat.
Teszt filmek x,y 24GB-os 1080p@23.9FPS, 6GB 720p@23.9FPS
23Hz re állítom a jelet akkor a 100Hz+egyéb vackok inaktívak a TV-n, de folyamatosabb a kép, mint 60Hz esetén, input lag nagy.
Időközönként a kép meg-meg akad.
24Hz nél a kép 100Hz+egyéb képjavítók nem érhetőek el, folyamatosabb a kép mint 60Hz-nél, és végre nincs akadozás, input lag nagy.
25Hz váltott soros, a TV 50Hz-et ír, de ott van, hogy 1080i, itt a legfolyamatosabb a kép, akadás nincs, 100Hz+egyéb vackok elérhetőek, input lag alacsonyabb.
29&30Hz váltott soros, TV 60Hz-nek írja, 1080i, akadások vannak, de alig észrevehető, minden elérhető, input lag alacsonyabb.
50Hz akadások vannak, kép nem annyira folyamatos, minden elérhető, input lag alacsony.
60Hz nincsenek akadások, kép közepesen folyamatos de nem hanyatt esős, minden elérhető, input lag alacsony.

Csak egyetlen hdmi-t néztem a háromból, bemeneti címke PC, de volt teszt erejéig X is.
Gépem, TV adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

...

(#8873) BBéci válasza Devid_81 (#8872) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, miért kell variálni, mindig a film fps-ének megfelelő legyen a kimenő jel. Ezt a jobb médialejátszók automatikusan beállítják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8874) Devid_81 válasza BBéci (#8873) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem variáltam semmit, próbálgattam egy adott fix filmmel, és nem úgy jött ki a legnagyobb folyamatosság, mint annak papírforma szerint kellene, hogy történjen.

Szerk: és mint látszik a 100Hz+egyéb képjavítók sem úgy működnek mint ahogy kellene.

[ Szerkesztve ]

...

(#8875) katsi


katsi
tag

Üdv TV mesterek!

Szeretnék a közeljövőben LCD TV-t vásárolni, ebben kérném tanácsotokat, hogy melyik modell lenne nekem az ideális.
Keret: bruttó 100k
Ha nincs ilyen 100k-ban, akkor keret: bruttó 120k

Az elvárások:
- 32"
- 100 Hz
- Full HD felbontás
- USB-ről lehessen filmfájlt (avi, mp4, mkv) nézni róla
- fogyasztása kategóriájának megfelelő legyen

Felhasználási területek:
- számítógép (internet, film, youtube, később játékok)
- de elsősorban XBOX 360 játékok, főleg gyors mozgásű FPS-ek

A LED háttérvilágítás NEM követelmény! A 100Hz annál inkább.
Márka teljesen mindegy, a lehető legszebb képminőséget szeretném ezért a pénzért.
Előre is köszönöm, szakik! :R

[ Szerkesztve ]

(#8876) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem kérdezőhöz.Szeretném életem első LCD tv-jét megvenni hasonló paraméterekkel. Még annyi,hogy nálam kábel tvvan, szóval olyan tv kellene,amin jól néz ki a hagyományos tv adás is.
100 Hz nem tudom mennyivel jobb. Számítógépet semnagyon kötném rá.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#8877) katsi


katsi
tag

Erről mi a véleményetek?
Philips 32PFL5405H

Várom (illetve várjuk :DD ) az ajánlatokat, melyik a jó készülék ilyen árkategóriában! :K

(#8878) Sami22


Sami22
aktív tag

A Samsung készülékekre a gari az nem csak abban a boltban érvényesíthető, ahonnan rendeltem igaz?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8879) dh66e válasza sz.zoli25 (#8859) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik tunerre gondolsz?Kábelre?

(#8880) gprspeter válasza Sami22 (#8878) üzenetére


gprspeter
senior tag

Attól függ milyen garancia levelet ad.
Ha hologramos Samsung gar levelet, akkor nem. Viheted a márka szervízbe is.
Ha nem, akkor csak a boltban.

(#8881) szoszi57


szoszi57
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Samsung UE32C6620UWXXH LED televíziót.
Minden működik ahogy kell,csak az a problémám ha felveszek róla Hdd-re filmet, ha számítógépre leszeretném menteni a pc nem ismeri fel illetve formázni akarja használat előtt a winchestert.
Segítsetek.
Köszönöm előre is:
Barna

(#8882) Turbobacsi válasza katsi (#8877) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

korrekt

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8883) Fail3D!


Fail3D!
addikt

olvasgatom a forumot, de kell a segitseg:) a tv adas nem igazan lenyeg, jatekra kene 40" ra gondoltam ujonnan max 160 ig mert hahta talok belole hasznaltan v mashol olcsobban:) szoval a jetek a lenyeg az hogy plazma lcd marka az lenyegtelen. lehetoleg 3-4 darab felsorolas erdekelne mert azert ha van olcsobban akkor boldogabb leszek:)

[ Szerkesztve ]

(#8884) Dzsano válasza katsi (#8875) üzenetére


Dzsano
tag

Előirat: Csak most láttam, Te is belinkelted az 5405-öst. :)

Philips 32PFL5405H
5405
Philips 32PFL5605H (Backlit LED-es)
5605
Főképp ezt az utóbbit szeretik számítógéphez használni, de mindkettő jó választás.

100 Hz, 2 Ms, mindkettő.

A médialejátszók nem a legjobbak, de a felsoroltak alapban mennek rajtuk.

Most rendelem meg a nagytestvért:
42pfl5405h
Nagy test nagy élvezet. :D

[ Szerkesztve ]

(#8885) Imifej válasza szoszi57 (#8881) üzenetére


Imifej
senior tag

A Samsung TV-k által formázott HDD-t nem lehet számítógépen (Windows) lejátszani. Csak a TV-n!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8886) katsi válasza Dzsano (#8884) üzenetére


katsi
tag

Köszönöm neked is és Turbobacsi kollégának is a megerősítést! :R

Ezek a TV-k a filmeket külső merevlemezről is le tudják játszani?
Az lenne az igazán ütős feature.

(#8887) Dzsano válasza katsi (#8886) üzenetére


Dzsano
tag

Persze, hogy le tudják, miért ne tudnák? USB van rajtuk, rádugod, és kész.

Ha jól tudom, kb. mindent lejátszanak, csak az MKV-s DTS hanggal van valami gondjuk? Majd valami szakértő leírja.

De a médialejátszól 1000L fejlődnek, és jobb majd olyat venni hozzá, úgyis változik a kódolás, meg minden, de médialejátszó már van 10-20.000 Ft-tól, majd később vesz az ember, ha egyáltalán kell. TV-t meg nem pár évre, hanem legalább 5-8 évere veszünk.

(#8888) Turbobacsi válasza katsi (#8886) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

persze, én egy 2.5-ös samsungot dugok rá, simán visz mindent (mondjuk előtte számítógépen az MKV-ból kitakarítom a DTS hangsávot, csak a video és az AC3 magyar hang marad benne)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8889) Sami22


Sami22
aktív tag

A samu C530anak, mekkora a válaszideje? Nem találtam igazán megbízható forrást, fórumokon olvastam, de ott írtak minden félét, 2, 5 de még 6 msról is beszéltek.
A 2 és az 5 között amúgy van lényegi különbség?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8890) katsi


katsi
tag

Dzsano, Turbobacsi, köszönöm szépen az észrevételeket, eldőlt a dolog: gyűjtögetek még pénzt és megveszem a nagyobbat, az még egy nagyobb szobába/házba költözéskor is elegendő lesz.

További jó televíziózást kívánok, kollégák! :R

(#8891) dh66e válasza Sami22 (#8889) üzenetére


dh66e
veterán

Na azt nagyon megnézném. :Y
Esetleg 12-15 ms,de az sem észrevehető emberi szemnek.Játékra kiváló.

(#8892) vlevi válasza dh66e (#8891) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne keverd össze a válaszidőt az input laggal.

(#8893) dxe


dxe
csendes tag

Sziasztok!
Az mpeg-4-es tunerrel rendelkező TV-k mpeg-2-vel is kompatibilisek? A leírásokban mindenhol csak mpeg-4 szerepel.

(#8894) nónéjm


nónéjm
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e 32"-es LCD TV között "best-buy", mint a 23"-as monitoroknál a Dell U2311H? 100.000 JMFT körül.

Előre is köszi.

(#8895) szoszi57 válasza Imifej (#8885) üzenetére


szoszi57
csendes tag

Köszi szépen!

(#8896) Attesz01


Attesz01
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, a Samsung LE40B650 TV-m pár napja nem működik.
A háttérvilágítás legtöbbször egyáltalán nem megy (kép nincs, csak hang), néha pedig amikor van kép, erősen villog (tehát ki-be kapcsol). Melyik alkatrésszel lehet hiba, illetve várhatóan mit kell benne kicserélni, tapasztalt már valaki hasonlót?
Hónap végén jár le a garancia, viszont úgy tűnik hogy a webshop ahol a tv-t vettem, már nem létezik :O illetve egyáltalán nem elérhetők...
:F

(#8897) dh66e válasza vlevi (#8892) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm,ezt csúnyán benéztem. :R

Sami22
Ne vedd figyelembe amit írtam,mert az az input lagra vonatkozott!

(#8898) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Némi problémám van egy ATI HD5470-es HDMI-n FULL HD LCD TV-re való kikötésében.
A kép ilyen, tudnátok segíteni? Próbáltam driverekkel, beállításokkal. Tanácstalan vagyok, szar lehet?

[link]

(#8899) daniel2121 válasza nónéjm (#8894) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát már többen leírták hogy vagy a Samu 32c650 vagy a Sony 32ex500, esetleg a Philips pfl325405, legalábbis ár-érték arányában. Persze mindegyiknek van előnye és hátránya is. pl médialejátszó a Samuban jobb, de véleményem szerint a Sony pedig megbízhatóbb.

(#8900) nónéjm válasza daniel2121 (#8899) üzenetére


nónéjm
tag

Értem, köszi. Samu és a Sony szimpatikus. Mit értessz "megbízhatóbb" alatt? Nekem asszem nem kell az a médialejátszó, vagy mi az, azt se tudom mire szolgál, rá a gépre, aztán netezésre és filmezésre szánnám. :)

Ja és még az érdekelne, hogy hogy lehet ezeket a tv-ket "kalibrálni"?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.