Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12001) nebulo5 válasza Ragnar95 (#11983) üzenetére


nebulo5
senior tag

"Tényleg 1000W-ot tud "
Khm.... és ezt te tényleg el is hiszed? Ha igen, akkor ennyi naivitással, a festészetben törhetnél babérokra, mint a naiv festészet új - ifjú titánja"....

Üdv: nebulo

(#12002) #09634560 válasza Ragnar95 (#11983) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tudod mennyi 1000 watt?Kb. 4 ampert vesz fel a hálózatból. Szétsütné az erősítőd... 3-400 at aláírok,nem ezret.... ennyi kb 70 négyzetméteren ad le 110 decibelt.. Az Onkyo 1009-ese,de a legnagyobb Sony STR se tud annyit,talán egy Arcam vagy NAD..

[ Szerkesztve ]

(#12003) humax


humax
senior tag

sziasztok lcd tv szeretnek venni, smart tv 3d
46 vagy 50 mit ajanlatok?
koszi
ar mehet 350ig

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12004) #34784256 válasza humax (#12003) üzenetére


#34784256
törölt tag

Tudom, hogy LCD-t mondtál, de hátha rugalmas vagy, ha ennyi pénzből garázdálkodhatnék ezt venném: PANASONIC Viera TX-P46ST30B 46" Full HD Plasma 3D TV (az ST helyett lehet GT vagy VT, valamivel többet tudnak, én a képben nem láttam különbséget). Néztem rajta 3D-s adást, elég élethű, és a képminőség is brilliáns volt. 2D-ben szintén :)

(#12005) BBéci válasza #34784256 (#12004) üzenetére


BBéci
titán

A VT30 minden szempontból messze felülmúlja a többit, a legjobb tévé, amit valaha láttam.
Viszont humax fórumtárs legalább 4 éve akar tévét venni, 2-3 havonta felbukkan, kérdezősködik, aztán eltűnik, persze nem vesz semmit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12006) nightshadow válasza junior11 (#11977) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem, a 3D nem érdekel, csak bónusz. Viszont pl. Sonyból 100Hz-et csak az EX720 tud és a drágább modellek. A Samsungtól pedig a D6530 ami tetszik (csak itt a panel lottó...).

A Sonynál is van panel lottó...

(#12007) #34784256 válasza BBéci (#12005) üzenetére


#34784256
törölt tag

Összehasonlítottam a 3 Pana TV-t, de én csak szolgáltatásban meg a hangrendszerben látok különbséget. Mivel, mitől jobb a VT szerinted? (nem vitatkozni akarok, tényleg érdekel)

(#12008) BBéci válasza #34784256 (#12007) üzenetére


BBéci
titán

Mivel az a csúcsmodell, az kapta meg a legújabb fejlesztéseket - foszfort, elektronikát, egyebeket - amik majd később az olcsóbb készülékekbe is bekerülnek.
Legfontosabb a képminőség, ha egymás mellett, optimálisra kalibrált állapotban megnézed őket, nem lesz több kérdésed, annyira egyértelmű a VT előnye. Papíron, képernyőn tévéket összehasonlítgatni teljesen elhibázott ötlet.
Erről többször volt szó a plazma topikban.
Majd' 4 hónapig volt nálam egy VT30, két hete váltunk meg egymástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12009) #34784256 válasza BBéci (#12008) üzenetére


#34784256
törölt tag

OK, értem. Megnéztem élőben mindkettőt, nekem mezei felhasználónak ugyanolyannak tünt, persze a boltban nem szokták kalibrálgatni, kiteszik úgy ahogy kijött a dobozból, valószinűleg azért nem jött elő a különbség :)

(#12010) nightshadow


nightshadow
veterán

Újabb info a Sony beépített mediaplayeréhez. Az alábbi egy idézet egy másik fórumból, az illető egy Sony Centerben dolgozik:

- „Ha valakit érdekel, Fat32, NTFS, MKV teszt:
Sony BX320, BX420, EX310, EX410 széria viszi az NTFS vinyókat, MKV is megy, optikán kiküldi a hangot is, DTS-es MKV-nál is.
32EX310 Ledes HD Ready, 42EX410 FullHD, ledes új modellek. (42" ugye érdekes Sony-nál, tudtommal nem gyártanak ekkora panelt (nem is egy képminőség guru)
A mai igenfontos igényeknek legyártott modell. Olcsó, Ledes, viszi a Zemkávét, képe "gyönyörű". Szép ződje meg szép kéktye van.

- Hi! Amiről valamelyik nap beszéltünk (40EX720), az is viszi az NTFS vinyót és az mkv-t? Meg tudnád nézni? Köszi!

- Csak a legeccerűbb Sony-k viszik. CX520-tól felfele egyik sem.
DLNA-ról megy.”

Hogy ebben mi a logika, azt nem tudom. Mindenestre érdekes, s mint a fenti párbeszédből kiderül, létezik 42”-es Sony is, legalábbis Ázsiában: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12011) camalot válasza nightshadow (#12006) üzenetére


camalot
tag

De van ám. Sajnos az sem kivétel.
12004: meg tudom érteni. A gyártók árkartellje meg a sok manipula miatt nem csodálom hogy elmegy a kedve. 2 évente egy "átlagmagyar" nem fog ezer eurot elbaszni tv-re. Aki 2d-t vesz az cserélheti egy-két év múlva 3d-re.

[ Szerkesztve ]

(#12012) Traxx válasza Traxx (#11990) üzenetére


Traxx
őstag

Ebben tudna valaki segíteni? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12013) junior11 válasza nightshadow (#12006) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, méghozzá a taiwani AUO-val keverik a Sony-Samsung PVA-t...

Ami még a Sony mellett szól, hogy nálam az egyik legmegbízhatóbb márka (a Panasonical együtt). :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12014) Peak válasza #09634560 (#12002) üzenetére


Peak
addikt

Sanci38: megnéztem a fogyasztását annak az eszköznek, 130W-ot fogyaszt a hálózatból... lehet ebből 1000W "hangot" előállítani? :)

Elnézve azokat a kis karcsú műanyag csöveket, amit hangfal néven hazudnak a vásárlóknak, maximum zajongani jó, ricsajozni egy 2x3m-es szobában...de alkalmatlan zenére és mozira is egyaránt.

De megküldene egy ilyet csak valódi 50W-al, lehet kiesne a gatyájából...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12015) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

Hello!

Full Hd Lcd Led TV-t szeretnék venni.. Követelmények, kb 106 cm, full hd, Led, USB-ről divx lejátszás(mkv is stb..). Full Hd-is filmek lejátszására használnám, Légyszíves mondjatok már alternatívákat, hogy ilyen 130-160 ezerig terjedő árfekvésben milyen Tv márkák és típusokat érdemes megvenni.. Nyilván a a legjobb ár/érték arány a cél, csak én annyira azért nem értek a Tv-k hez... Gondolom kontrasztarány, képfrissítés, meg mittudom én, h milyen kritériumokat kellene figyelembe venni.. Tényleg ne szégyelljétek leírni a véleményeteket, nagyon megköszönném... Nézem folyamatosan a Tv-ket, de hát annyira nem értek hozzá...(LG37LV5500,LG42LK530...de gondolom nem csak LG-t érdemes..)

Köszi előre is!

(#12016) humax válasza BBéci (#12005) üzenetére


humax
senior tag

ha nem zavar kedves forum tarsom vettem 2 lcd meg 1 plazma 3 eve alat :N :N :N :N
abbol 2 darab tv te tanacsolatal G20. MEG egy c650.

de mivel kulfuldon is lakom, is sok szor vagyok kint,a munkam miat amikor utazok viszem magamal is.
most 3d szertnek venni, meg smart azert kerdzek.
azert 2 vagy 3 honap felbukuk , mert nem minden 3 h veszek tvt.

enny

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12017) NGA válasza mattheus (#11968) üzenetére


NGA
addikt

"MKV esetében a Sony szalonban (Allee-ban) mondták, hogy csak minimális sikerrel lehet MKV fájlokat lejátszani. Sőt Divx esetében 576 vagy kisebb méretűeket..... Samsung ettől fényévnyivel jobb."

MINDEN ismétlem MINDEN olyan MKV-t, aminek az első hangsávja nem DTS és minden DivX-et tökéletesen lejátszik a Sony BX420 sorozat. A mellette levő Samsung a felét sem vitte annak amit a Sony. Pécsett nálam kipróbálható hozott anyagról.

(#12018) NGA válasza Ragnar95 (#11983) üzenetére


NGA
addikt

"Tényleg 1000W-ot tud :)"
Nekem erről ez ugrik be:
[Kattints a linkre]

[ Szerkesztve ]

(#12019) BBéci válasza humax (#12016) üzenetére


BBéci
titán

Akkor elnézést kérek!
Nekem az tűnt fel, amit leírtam, nem mesélted, hogy vettél tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12020) Mlnr To'm válasza NGA (#12018) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ez jó volt. :D

(#12021) Qbász


Qbász
aktív tag

Helló! Tapasztalt már valaki olyat hogy analogon minden adásnak van hangja kivéve egynek (spektrum), hogy bonyolultabb legyen a 9 éves panasonic tv-n van hang a vadiúj sharp-on nincs. Voltak itt a szolgáltatótol a beállítások jók.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#12022) humax válasza BBéci (#12019) üzenetére


humax
senior tag

semmi gond haver :) :) :C

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12023) humax válasza BBéci (#12005) üzenetére


humax
senior tag

tudum h a v30 leg jobb tv, de en a netezesre is szeretnek hasznalni, szoval gepet ra kotom is igy netzek,
azert szeretnek lcdt

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#12024) mattheus


mattheus
őstag

Nézegetem a hozzászólásokat szorgalmasan a milyen TV-t (32-40 col) vegyek, ami PC ill. PS3-ra is jó témában.

Ami biztos legalábbis kiderült nekem az az, hogy

- A Sony általánosságban ehhez megfelelő TV-ket gyárt (EX720-al szemezek)
- A Samsungnak is van ,de régebbi modellek főképpen, 3D -s modelljei nem az igaziak

Viszont ami feltűnt, hogy Philips fel sem merült egyáltalán.

Nekem volt egy 32PFL8404H TV-m, amitől sajnos meg kellett válnom, de minden szempontból meg voltam vele elégedve. Általánosságban jó képminőség (SD / HD) játékra szerintem nagyon jó volt (FPS-el sem volt gondom).

Az a bajom, hogy most találtam egy Philips 40PFL8505H TV.t egész jó áron, de seholsem találok róla input lag adatokat, boltban meg nem tudom kipróbálni.

Esetleg van valakinek ötlete?
7-es, 8-as és 9-es szériája a Philipsnek mennyire felel meg?

A Sony-val nekem meg az a bajom pl. EX720

- Nem a legtökéletesebb az USB médialejátszás támogatása
- Iszonyatosan gatyi irányítója van
- ha jól tudom ő már csak a nevet teszi csak rá a TV-re , mivel már nem gyártanak panelokat
- 3D-csíkozódik ......

[ Szerkesztve ]

(#12025) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Ismét kérnék egy kis segítséget. LG 42LW5500 TV-t hogy tudom összekötni egy Asus O! Play minivel, számítógéppel és egy Ilyen házimozirendszerrel hogy hogy normálisan menjen mindenhova a kép és a hang. Ha sima TV adást nézek azt hogy tudom megoldani hogy a házimozin legyen a hang? Egyáltalán megoldható ez összes elképzelésem anélkül hogy állandóan valamit dugdosni kelljen?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12026) BBéci válasza mattheus (#12024) üzenetére


BBéci
titán

Kivétel nélkül, minden típusú, gyártmányú tévéhez érdemes külső médialejátszót kötni, tehát a beépítettnek a képességeit nem szabadna ennyire előtérbe helyezni a választásnál.
Az utolsó mondatod több helyen sántít. Egyrészt A Sony gyárt paneleket, de ha nem tenné, az sem jelentené azt, hogy csak a nevét teszi rá, ugyanis a tévé nem csak panelből áll.
A Philipsekbe Sharp vagy LG panelt tesznek, de a prémium gyártó, Loewe sem készít paneleket, hanem az említettektől veszi.
Szerintem a Philipsek távirányítója a legrémesebb.
Semmivel nem rosszabb a Sonyk 3D-je, mint amire a többi LCD tévé képes. A csíkozódásnak valami rendkívüli oka lehetett.

(#12025) pezo00
Amennyiben az erősítődnek vannak digitális bemenetei (HDMI, SPDIF) azokat használd! Ha nincs, az szívás.
Egy újabb "ezerwattos" csodaszett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12027) #75912448 válasza pezo00 (#12025) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hűű, minden napra jut egy 1000W-os készülék.

Feltételezem, hogy az LG csodának 1 digitális optikai bemenete van, HDMI bemenete pedig nincs.

Az tiszta sor, hogy a Asus ópléj képét HDMI-vel kötöd a tévédhez, a hangja pedig optikai kábelen megy az ezerwattosba. Ezzel elfoglaltad az egyetlen bemeneted, tehát a PC és a TV optikai kimenetéhez egy toslink elosztót kéne venned. Beledugod szépen mindhármon kimeneted és az elosztó kapcsolgatásával küldöd azt a jelet, amit épp a házimozinak továbbítanál.

Kb ez lehet az elméleti megoldás a dugdosás megszüntetésére ha 1 ilyen bemenet van a házimozidon, nem néztem utána.

(#12028) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok a Samsung UE 40 C8000-esnek mennyi az inputlag értéke?Minősités?Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#12029) dh66e válasza Qbász (#12021) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik sharpod van neked?Ott valami komoly gond lehet-nem is hallottam még ilyet- ha egyiknek van hangja másiknak nincs.Mindenféleképpen ki kell hívni a szervizt lehet hogy tunert cserélnek benne és meg is oldódik a problémád.Azért írd meg hogy mi lett a vége tényleg kíváncsi vagyok rá.

(#12030) monaliba


monaliba
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy TV-t 100e körül eddig ezt néztem ki Samsung UE32D5000.

Vélemények, tapasztalatok? Esetleg tudtok jobbat ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#12031) pezo00 válasza #75912448 (#12027) üzenetére


pezo00
tag

Lehet hogy nem sokat lendítek előre a dolgokon de van HDMI bemenet is a készüléken :)

(#12032) #75912448 válasza pezo00 (#12031) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így picit beljebb vagyunk :-) kérdés, hogy egy ilyen egybecucc miképp engedi át a külső forrás HDMI jelét. Opléj HDMI kimenet beköt házimozi HDMI bemenet, házimozi HDMI kimenet beköt TV-be. Normális HM erősítőnél így lenne képed, hangod és 24p-d, de egy ilyen egybe csodánál kérdéses lehet akár a 24p, vagy hogy átengedi-e egyáltalán a képet, nincs tapasztalatom. Most felszabadult egy optikai bemenet, oda mehet a PC.

[ Szerkesztve ]

(#12033) BBéci válasza #75912448 (#12027) üzenetére


BBéci
titán

LG honlap szerint HDMI kimenete nincs annak a 130-ból 1000 wattot előállító csodagépnek, ami feleslegessé teszi a bemenetet is, mivel HD dekóderei sincsenek.
[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12034) #75912448 válasza BBéci (#12033) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kimenet tuti van, azt írják, hogy Full HD 1080p felkonvertálás , ehhez kelleni fog, pl DVD felskálázás.

Azért arra kíváncsi lennék mennyibe került. Tuti, hogy az árából akár használtan is 10x jobb HM erősítő+belépő szettet lehetett volna venni, és nem lenne semmilyen csatlakoztathatósági probléma, ráadásul még szólna is valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#12035) Ragnar95 válasza #75912448 (#12034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A honlap szerint tényleg csak 1 db HDMI bemenete van kimenete viszont 0.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12036) #75912448 válasza Ragnar95 (#12035) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem elírás, bemenet mi a francnak kéne, ha nincs kimenet? Az upscalling miatt tuti, hogy kimenet az.

(#12037) BBéci válasza #75912448 (#12036) üzenetére


BBéci
titán

Az lg.de oldalon kimenetet is jelölnek, ami az általad említettek alapján logikus.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12038) #75912448 válasza BBéci (#12037) üzenetére


#75912448
törölt tag

Arra most már nagyon kíváncsi lennék, hogy az LG csoda működik-e úgy, mint egy HM erősítő, azaz átengedi magán a képet, és kiadja magából akár a dts hangot. Ha valóban van bemenet és kimenet, de nem működik az általam leírt módon, az nagyon csúnya lenne. Főleg annak fényében, hogy megoldották a 130W>1000W kérdést. :W

pezo00 próbáld ki, mert nem fogok tudni aludni. :D

[ Szerkesztve ]

(#12039) Ragnar95 válasza #75912448 (#12036) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, így lenne logikus :)
Bár én már tapasztaltam olyat is,h a Sony oldalon a Motionflow 200-ra 100Hz-et ír, ami ugye eléggé logikátlan+ csomó eladó azt mondta,h az 200Hz valóban és aztán találtam egy normálisat aki megerősítette a tényt,h a Sonynál a Motionflow 200 az 100Hz, a Motionflow 400 az 200 Hz és a Motionflow 800 az 400Hz

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12040) #75912448 válasza Ragnar95 (#12039) üzenetére


#75912448
törölt tag

...aztán találtam egy normálisat aki megerősítette a tényt,h a Sonynál a Motionflow 200 az 100Hz, a Motionflow 400 az 200 Hz és a Motionflow 800 az 400Hz...

Nyugodj meg, egyik sem volt normális.

(#12041) Traxx


Traxx
őstag

Tennék még egy kísérletet, hátha nem süllyed el :B :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12042) dh66e válasza #75912448 (#12040) üzenetére


dh66e
veterán

Erről sokat olvastam én is hogy a 200Hz-nek nevezett eljárás az valójában csak 100Hz.Jó lenne tudni az igazságot.

(#12043) zjuhasz válasza Traxx (#11990) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

szia,
ahogy mondani szokták: ennyiért mindegy, csodát ne várj.
Azt vedd meg, amelyik a legjobban tetszik vagy leginkább "bízol" benne, illetve amelyik márkából már van egyéb géped. (telefon, házimozi, dvd író-olvasó) így a menürendszer ismerős lehet és esetleg könnyebben tudnak együttműködni.
Én samu párti vagyok.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#12044) #75912448


#75912448
törölt tag

Napokban kialakult egy kis vita pl a media player topikban a 3D LCD passzív-aktív témában. Én totálisan a passzív 3D technológia pártján állok, mint említettem: nagyon bejönnek az LG passzív 3D-s tévéi. (ha már van 3D, akkor inkább így)

Már jelentek meg erről hírek az első firmware frissítés után, de most szerepel a tesztben is:
A teszt beigazolta, hogy az FPR technológiájú TV-k passzív szemüvegen át teljes 1080p felbontást nyújtanak 3D-ben, tehát a „fél felbontásra vonatkozó állítások nyilvánvalóan helytelenek.”

Most már magyarul is olvashatunk a tesztről: A passzív szemüveges a jobb a 3D TV technológiák közül

Elvileg azt olvasom vissza a tesztben, amit a való életben látok, de ez nem jelenti azt, hogy nekem van igazam. Azoknak érdemes elolvasni a cikket és élőben megfigyelni a technológiát, akik nem csak az ellenőrizetlen fórumbeírásokra akarnak hagyatkozni.

(#12045) pezo00 válasza #75912448 (#12038) üzenetére


pezo00
tag

Ma már tuti nem de talán majd holnap :)

(#12046) Qbász válasza dh66e (#12029) üzenetére


Qbász
aktív tag

Lc40le810e

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#12047) BBéci válasza #75912448 (#12044) üzenetére


BBéci
titán

Azt állítani a passzív LCD 3D-ről, hogy nem felezi a felbontást, egyszerű hazugság, a fizika, a tények megcáfolása. A cikk születésének egyetlen oka, az LG "hájpolása".
Azt elismerem, hogy vannak előnyei a passzív 3D megjelenítésnek, de igazából az LCD-k más módon kiküszöbölhetetlen áthallása miatt jött létre. A tesztben azért látták tisztábban olvashatóbban a feliratokat, mert nincs crosstalkja a passzívnak. Kinyílik a bicska a zsebemben (nem is ott hordom) amikor ilyen parasztvakító szöveget olvasok. :Y :W

Nézz meg egy filmet Pana VT30-on, utána bottal nem piszkálnál meg egy passzív elgé lomot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12048) #75912448 válasza BBéci (#12047) üzenetére


#75912448
törölt tag

Direkt kiemletem, hogy LCD 3D-ről beszélek!
A cikket pedig azért mertem linkelni, mert DisplayMate-ről nem gondolnám, hogy megvehető, de lehet, hogy tévedek. Hangsúlyozom még egyszer: nem plazma vs lcd, hanem LCD passzív vs LCD aktív technológia.

(#12049) BBéci válasza #75912448 (#12048) üzenetére


BBéci
titán

A paszív technológia egyetlen előnye az áthallásmentesség, de a nyilvánvaló és tisztán látható felbontás feleződés miatt nem lehet és nem is lesz soha versenytársa a képminőségre valamit adó emberek szemében, az aktív szemüvegesnek.
Nem hiszem el, hogy Te nem látod. Még a gyártó, az LG is elismeri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12050) #75912448 válasza BBéci (#12049) üzenetére


#75912448
törölt tag

Figyu, vallom, hogy túl sok értelme nincs az LCD 3D-nek (főleg 50" alatt), de ha megkapom, mint plusz szolgáltatást, akkor a passzív nagyságrendekkel jobb, mint az aktív. Gyakorlatilag úgy vibrál, villódzik, hogy 10 percnél tovább nem bírom elviselni.

Tulajdonképpen ha feleződik is, nem befolyásolja annyira a képminőséget, mint az aktív technológia sok apró bosszantó tulajdonsága. Ismétlem, nem vitázni akarok róla, csak mint érdekességet linkeltem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.