Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25001) Bitpalace válasza dh66e (#25000) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Pedig csak egy sima egyszerű .avi kiterjesztésű filmről van szó. :o De van olyan film is, amit eddig vitt, de most már fájlformátumra panaszkodik, hogy nem jó neki, az is avi, és eddig vitte...Komolyan nem értem mi baja

üdv!

(#25002) dh66e válasza Bitpalace (#25001) üzenetére


dh66e
veterán

Ez már csak ilyen dolog,néha a figyelmetlen releaserek csinálnak olyat hogy az embernek kihullik a haja Tök mindegy hogy az avi vagy mkv bármelyiket lehet úgy kódolni hogy ne vigye a beépített,de akár külső playa is megszenved egy ilyennel..Esetleg samu topicba írj hátha mondanak rá valami okosságot egy külső médialejátszón kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#25003) pjen válasza Bitpalace (#25001) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudod atkodolni ?

(#25004) Bitpalace válasza dh66e (#25002) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hát ezaz nem értem hogy miért nem egy jól bevált típusba kódolja. Megkérdezem köszönöm!

pjen:
Nem tudom mivel kéne :S PC-n vlc viszi szépen az összeset, de tv-n szeretném megnézni.

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#25005) dh66e válasza Bitpalace (#25004) üzenetére


dh66e
veterán

Először csak egybe futsz bele aztán sorra jön a többi majd eleged lesz és veszel egy külső médialejátszót. :)

(#25006) pjen válasza Bitpalace (#25004) üzenetére


pjen
félisten

Dvd van. Formát factori. Néró?

(#25007) torma1981 válasza laszlo168 (#24994) üzenetére


torma1981
veterán

Mivan? A széria és új????? 4 vagy több éve jelent meg az A széria. Hogy lehet akkor új? Ott valami nagy gond lehet. :-)

(#25008) laszlo168 válasza torma1981 (#25007) üzenetére


laszlo168
senior tag

Állitólag valahol raktáron találtak 1 raklappal, rendes nagykertől van 1 év garanciával.

(#25009) dh66e válasza laszlo168 (#25008) üzenetére


dh66e
veterán

No igen, elkallódott. ;]
Annak inkább nagyobb a valószínűsége hogy egy raklapnyi refurbished készülékről lehet szó mert 4 évig sehol nem tárolnak hibátlan készüléket.

(#25010) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan új teve esetében, hogy "bemelegedés"?

Néhányan talán emlékeznek rá, hogy mennyit rinyáltam itt, hogy nem jók a színek a tevémen. Szerdán lesz két hetes, és szinte tökéletesek a színek. Persze nyomigattam is egy csomót, akkor vagy én vagyok ilyen penge, vagy tényleg "beállt" tévé két hét alatt.

Aquila non captat muscas.

(#25011) dh66e válasza Hegyirabló (#25010) üzenetére


dh66e
veterán

crt-nél volt bemelegedés,de az a csövekhez kellett. ;]
Most már csak az értékeket írd fel magadnak ha újra kell telepíteni valamiért akkor meglegyen.Ámen.

[ Szerkesztve ]

(#25012) blakey válasza Hegyirabló (#25010) üzenetére


blakey
titán

Bejáratás van, természetesen. Minden elektronikai készülék esetében előfordul, hogy használat során némiképp "változik". Az is lehet, hogy csak megszoktad, mert azért akkora mértékű változás nem történik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25013) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Hali!

Vettem egy tv-t van rajt pvr funkció, de nem tudom használni... Rádugom a pendrive-ot, és azt írja menjek a pvr beállítások menüpontba, de inaktív ez a menü pont. :(
Légyszi segítsetek!!!

Köszi!

(#25014) tmscsaba válasza Hegyirabló (#25010) üzenetére


tmscsaba
tag

Hegyirabló, korábban írtad :
"No kérem tisztelettel!
Össze-vissza nyomigattam a tevét, és a következőt hoztam ki:
gyönyörű szép a kép és a színek, bőrszín, minden tökéletes.
Egyedül az a k. vörös, ami inkább bordó.
Most is nézem HD-ben a meccset, és a japánok felkelő napja a zászlón bordó, de az olaszok vörös sávja is
."

Ezután még próbálgattad? Netán azzal a képpel aminek a linkjét küldtem?
Esetleg lehet, hogy sikerült beállítani? :)

[ Szerkesztve ]

(#25015) laszlo168 válasza szemmelver (#25013) üzenetére


laszlo168
senior tag

Elég nagy pendrive-t dugtál rá?

(#25016) Watt25 válasza szemmelver (#25013) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt nagyon jól olvasd át.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25017) szemmelver válasza Watt25 (#25016) üzenetére


szemmelver
aktív tag

laszlo168 4 gb, meg is van a probléma forrása.

Watt25 kell vennem egy usb-s merevlemezt? Akkor működni fog??

(#25018) Watt25 válasza szemmelver (#25017) üzenetére


Watt25
veterán

Amennyiben a többi feltétel adott, akkor igen.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25019) szemmelver válasza Watt25 (#25018) üzenetére


szemmelver
aktív tag

DVB-T Van
DVB-C Van
DVB-S Van

Gondolom ezek kellenek. Digiről nem is fogok tudni fölvenni igaz, ha jól értelmeztem?

Amúgy ha rákötök egy antennát, az fogná az m1, tv2, rtl stb...?? , és tudnám rögzíteni is?

Köszi!

(#25020) erahurka


erahurka
félisten

60Hz-es laptopkijelzőmön nincs baj a gyors mozgásokkal. Vagy ezt nem lehet egy tévéhez hasonlítani? TN panelről van szó, annak elég jó a képfrissítése.

(#25021) dh66e válasza szemmelver (#25019) üzenetére


dh66e
veterán

"Amúgy ha rákötök egy antennát, az fogná az m1, tv2, rtl stb...?? , és tudnám rögzíteni is?"
Igen.
Műholdas diginél max a boxal vehetsz fel,kábelesnél mivel nincs box alap esetben( mozicsatornákhoz viszont szükséges), így ott bármire fel tudsz venni.(pendrive,külső hdd,sdhc kártya) a tv-n keresztül.

(#25022) Watt25 válasza szemmelver (#25019) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogy a cikkben írtam, nem mindegy, hogy milyen Digiről van szó. Kábelnél nincs gond, műholdnál van.
Sima antenna esetén a MindigTv-t tudod fogni, azt a részt olvasd el a cikkben. (De ahogy nézem, jó lenne, ha elolvasnád az egészet, mert a kérdéseidből nem az jön le számomra, hogy elolvastad.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25023) BBéci válasza erahurka (#25020) üzenetére


BBéci
titán

A gyors mozgások mindegyik típusú LCD panelen elvesztik a részletességüket és az élességüket, mert a folyadékkristályok lomhák, erről már rengetegszer volt szó.
Mennyi az a jó képfrissítés? Véletlenül nem a válaszidőre gondoltál?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25024) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol lenne érdemes megkérdezni, így mindkét topikba leírom:

2 TV között vacilálok:
UE46ES6100 (46", LCD LED)
PS51E551 (51", PLAZMA)

Napi 2-3 órát menne, Monitorként is használva. Tudásban megegyeznek, a 3D fontos. Nézőtávolság 4m.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25025) torma1981 válasza Depression (#25024) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

A plazma nem ajánlott monitornak. De persze 2-3 óra napi szinten nem vészes.

(#25026) nightshadow válasza Depression (#25024) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel monitornak is használnád, ezért én mindenképp az ES6100-et venném.

(#25027) BBéci válasza nightshadow (#25026) üzenetére


BBéci
titán

Plazmákkal szemben egyáltalán nem kizáró ok a monitorként is történő használat. Kizárólagosnak valóban nem ajánlott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25028) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Sziasztok, a következőről szeretnék kérni tapasztalatokat,

Philips 47PFL6067
Samsung UE-46ES6100

Első sorban a philips érdekel.

Csak tévézésre lesz használva, hetente 2x-3x 3-4 óra maximum.
Amíg meg nem születik a pici, mert akkor napi 8-10 óra rajzfilm nézés lesz ;]

[ ha tudnátok még segíteni ~200 alatti ötletekkel, megköszönném ]!

:R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25029) MaDDoXX válasza olbaidhun (#25028) üzenetére


MaDDoXX
tag

Samsung UE-46ES6100-et már nem nagyon fogsz kapni...

[ Szerkesztve ]

(#25030) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

23-24"-os LCD TV-t keresek. 55-60k értékben. Az alábbi szempontok lennének fontosak:
- FullHD-s legyen
- Falra szerelhető legyen
- USB-ről tudjon lejátszani médiafájlokat, jó media dekóder chip-el rendelkezzen, vigye az h264-es video formátumokat (pl FullHD-s mkv-k, level szintekre ne legyen kényes. menjen a level3.0 épp úgy, mint a level41. vagy level 5.1). Támogasson minél több audio formátumot a videókon pl. FLAC, DTS7.1, stb.
- A feliratokat jól kezelje a filmeken (srt, sub): állitható méret és pozíció
- Megbízható és szép képe legyen.

Mit javasolnátok? Én ezt néztem ki: LG 23MA53D-PZ. Tudtok erről valamit?

(#25031) BBéci válasza cascada (#25030) üzenetére


BBéci
titán

Körmöt ne vágjon? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25032) cascada válasza BBéci (#25031) üzenetére


cascada
senior tag

Azt megoldom :P

(#25033) Drakuf


Drakuf
tag

Üdv! Tudnátok tanácsot adni, hogy nagymuternak egész napos szappanopera nézésre max. 85-90 ezerért milyen tv-t érdemes venni? :D Semmilyen speckó dolgot nem kell tudnia, csak lehessen rajta rtl klubbot nézni napi 24 órába. :D

(#25034) erahurka válasza BBéci (#25023) üzenetére


erahurka
félisten

Válaszidőre gondoltam, ez a TN panelek egyik nagy erőssége. A hátrányuk viszont, hogy minden más téren szarok.

Ma ránéztem pár tévére a Media Marktban, nem tudom. ES5500-on mikor csaj egyik sütőtől a másikig ment akkor volt azért utánhúzás. Nem tudom mennyire lenne zavaró egy filmben, lehet semennyire.

(#25035) sarkanyolo2 válasza janos666 (#23882) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ez egy nagyon hasznos hozzászólás, köszi! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25036) tmscsaba válasza BBéci (#25031) üzenetére


tmscsaba
tag

"Körmöt ne vágjon?"
A kiválasztott 3D-s hölgy lépjen ki a képből és bújjon be az ágyba.. :)

(#25037) erahurka válasza tmscsaba (#25036) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen funckió tényleg van? :Y Akkor nekem is fontos a 3D! :DDD

(#25038) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#25035) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szóval, ha a te információidat és ezt a cikket jól értelmezem, akkor:

A valódi 100 Hz: 100 valódi képet jelenít meg másodpercenként
A kamu 100 Hz: egy intepolációs megoldás által a valódi képkockákat másodpercenként 100-ra való kiegészítését jelenti

Remélem meg tudjátok mondani! :B

Elõre is köszönöm: sarkanyolo

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25039) tmscsaba válasza sarkanyolo2 (#25035) üzenetére


tmscsaba
tag

Néztem, olvastam én is amire válaszoltál, az tényleg így van.

Sőt, még régen amikor a mozikban még film szalagot vetítettek, azok a gépek is egy képkocka esetén többször is megszakították a fény útját, hogy folyamatosabbnak tűnjön a mozgás és csökkenjen a villódzás érzése. Most ugyanezt tették át az elektronikus megjelenítés technikába.

(#25040) Drakuf


Drakuf
tag

Valaki erre?

(#25041) pjen válasza Drakuf (#25033) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Bármelyik multinál végig nézed a kínálatot,amelyek az árhatárba beleférnek alkalmasak 24óra RTL.nézésre.

(#25042) pjen válasza sarkanyolo2 (#25038) üzenetére


pjen
félisten

amit nyelvtanilag és abszolút értelemben valódi 100Hz nak hívnak olyan nincs.a Tv adás 50Hz és váltott soros.ehhez jönnek a trükkök-. :(( :(( :(( :W :W :W

(#25043) tmscsaba válasza Drakuf (#25040) üzenetére


tmscsaba
tag

Most olvastam végig mi a kérdés, mi van a linkben.
Pontosan úgy van ahogy előttem "pjen" is írta.

[ Szerkesztve ]

(#25044) pjen válasza tmscsaba (#25039) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A régi mozi filmeknél nemcsak a villodzás miatt volt 1/24 másodpercenként 8 azonos film kocka.Ha a film 1/24 sec alatt csak 1 kockát halad képkapuban, a vetítő izzó szép nagy lyukat éget a filmbe. :((

[ Szerkesztve ]

(#25045) Drakuf válasza tmscsaba (#25043) üzenetére


Drakuf
tag

Ezt rendeltem, jó lesz neki. :D

(#25046) cascada


cascada
senior tag

Vannak tapasztalataitok az ilyen noname-ebb TV-kről? pl. Techwood CL 26ITM11LED 26"

Eszembe jutott még egy kérdés. A korábban említett LG monitor-TV (23MA53D-PZ) leírásában látom, hogy van benne PCMCIA kártya modul. Na most a leírás azt mondja, hogy csatlakoztatni kell a CI adaptert hozzá. Nekem nem egészen világos ez, mert nincs még digitális adásom. Ha szeretnék digitális adásra előfizetni akkor a szolgáltató ad majd egy kártyát, amit be kell dugnom a TV-be, de most ebbe az LG TV-be csak valami plusz adapter megvásárlásával van rá lehetőség, vagy ez a CI adapter benne van a TV-ben és csak a kártyát kell bedugnom hozzá és minden megy szépen? :U

[ Szerkesztve ]

(#25047) BBéci válasza sarkanyolo2 (#25035) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, naponta be kellene írni. hogy mindenki elolvassa!

Viszont a 100 Hz kérdést teljesen félreértetted. :(( A "valódi" 100 Hz alkalmaz interpolálást, a "kamu" villogtatja a háttérvilágítást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25048) sarkanyolo2 válasza BBéci (#25047) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

(#25042) pjen (#25047) BBéci

Köszi srácok! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25049) pjen válasza BBéci (#25047) üzenetére


pjen
félisten

Látom azért a valódi szót Te is idéző jelbe tetted.

(#25050) Watt25


Watt25
veterán

Most mit kell már megint ezen kekeckedni? Ténylegigazi 100Hz ugyebár nincsen, hiszen semmilyen gyakorlatban használt kamera nem vesz fel 100képkockát (félképet sem) másodpercenként és nem sugároznak így. (Nem csak azért, mert spórolnak, hanem mert nincsen olyan sugárzási szabvány, ami ezt támogatná.)
Tehát ebből következik, hogy ha valaki azt mondja, hogy valós, akkor logikus, hogy arra gondol, hogy interpolált verzió. (Hiszen valamilyen formában valóban lesz 100 különböző képkocka másodpercenként, míg villogtatás esetén nem lesz.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.