Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9901) nismoka válasza Mauzes (#9900) üzenetére


nismoka
addikt

Gondolom a hdmi vezérlést bekapcsoltad a tv-n, és a dobozon ha van ilyen..

(#9902) Rick4 válasza nismoka (#9898) üzenetére


Rick4
félisten

Miféle statisztikát láttál, amire a véleményedet alapozod? A koreai autók meg rég jobbak, mint a japánok... Főleg nem tudom miért pont Subaru.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9903) BBéci válasza Mauzes (#9900) üzenetére


BBéci
titán

Kábeles vagy műholdas?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9904) nismoka válasza Rick4 (#9902) üzenetére


nismoka
addikt

Saját tapasztalat, meg a szervizé.. ;) Az autós témába nem mennék jobban bele.. Szived joga így gondolni. Akinek cimeztem az szerintem tudja hogy miért subaru de elég elolvasni az aláírását is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9905) BloodRay válasza nismoka (#9898) üzenetére


BloodRay
veterán

Valóban a kínai gyártású Sony messze a legjobb minőség. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9906) nismoka válasza BloodRay (#9905) üzenetére


nismoka
addikt

Látom csak az LG-t vágod, Sony tv egyenlőre nem készül kínában.

(#9907) bjina


bjina
csendes tag

Sziasztok!
tudna valaki segíteni abban, hol tudnék letölteni 3009.2 előtti fw.- LE37C650 tipushoz?
ez a legutóbbi "nyügös" mint fentebb emlegették...

(#9908) chaval


chaval
tag

"Sziasztok! (remélem jó helyre írok )
Úgy érzem lassan "tv" csere előtt állok, és szeretném a segítségeteket kérni a témában!
Számítógépre lenne kötve, tv-t egyáltalán nem néznék rajta, ellenben filmeket minél jobb minőségben annál inkább Most egy 26"-os Samsung hd ready-s tv-t nyúzok. A következő tv-t 40" körülinek gondolnám. Falra lenne felaggatva. Árat tekintve olyan 130-230 között gondolkodnék. Megbízhatóság, képminőség, illetve a fogyasztás keresztmetszet érdekelne.
3D-t nem nagyon erőltetem!
Előre is köszönöm! Üdv: T"

Erre tudnátok egy jó kis tv-t ajánlani nekem?:)

(#9909) BloodRay válasza nismoka (#9906) üzenetére


BloodRay
veterán

Aha, nem tudom hány Sony tv hátulját láttad. :DDD De biztosan én tudom rosszul.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9910) Rick4 válasza chaval (#9908) üzenetére


Rick4
félisten

Én a magaméról tudok nyilatkozni, egy 47"-os Philips LCD a monitorom, a VGA HDMI kimenetéről hajtom, tökéletesen működik, ahhoz, hogy kellemesen nézhetők legyenek a beállítások elég rendesen vissza kell venni a kontrasztot- fényerőt is, nálam ilyenkor 90Wot fogyaszt. (fogyasztásmérő folyamatosan megy a géppel egy kábelen lévő cuccoknál. Szerintem egy 24"-es monitornál lényegesen jobb megoldás, amennyivel nagyobb, annyival nem drágább.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9911) Mauzes válasza BBéci (#9903) üzenetére


Mauzes
őstag

Műholdas.

A TV biztosan tudja, mert upc-box-szal működött, az új T-Home-ossal most alapból nem. Lenti TV-nek megy T-Home-box-szal is. Viszont a beállítások között nem találtam meg egyik egység esetén sem...

(#9912) nismoka válasza BloodRay (#9909) üzenetére


nismoka
addikt

Valószínüleg te tudod rosszul. Nagyon sok Sony TV hátulját láttam már elhiheted de nem vitatkozom! Egyiken sem láttam még Made in China feliratot, azokon legalábbis biztosan nem amelyek itt vannak hivatalosan forgalomban! Úgylátom te az LG embere vagy, de akkor legalább a passzív 3D LG TV valós felbontásval lehetnél tisztában. Itt vitatkoztál azon is és mégsem neked lett igazad. Mindenesetre tisztellek a tudásodért és tapasztalatodért de nem kéne ferdíteni a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#9913) BloodRay válasza nismoka (#9912) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem vagyok az LG embere...
Másrészt tényleg úgy emlékszem láttam made in china-s készüléket, de meg fogom nézni pontosan a típust a biztonság kedvéért. Nem ferdíteni akartam mindenesetre.
A passzív LG-knél csak azt írtam amiről bizonyítványuk van. Hogy ez mennyire igaz/pontos az megkérdőjelezhető. Én mindenesetre nem látom olyan tragikusnak a képüket, minőségüket mint azt itt egyesek be akarják állítani.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9914) djcsefa válasza nismoka (#9898) üzenetére


djcsefa
tag

Koreai Subarut!!!! :) :D :DD :DDD

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#9915) nightshadow válasza nismoka (#9906) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony tv egyenlőre nem készül Kínában

A Sony 7000db LCD tévét hivatott vissza minőségi problémák miatt, amelyek Shanghai-ban készültek. Elsősorban a 40”-es és a 46”-os CX520-as érintett: [link]

A Sony által használt panelek 50%-a már most is tajvani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9916) BloodRay válasza nightshadow (#9915) üzenetére


BloodRay
veterán

Na akkor lehet mégsem szenilisedek ennyire. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9917) nismoka válasza BloodRay (#9916) üzenetére


nismoka
addikt

Most néztem meg egy CX sorozatút az sem made in china, persze a panel attól még lehet de miben nem !? :)

(#9918) OddMan


OddMan
őstag

Elolvastam a Sony oldalán a LED háttérfény technológiáról szóló leírást.
Hát eléggé meglepődtem, mert én azt hittem, hogy az összes LED-es tévé az "Intelligens dinamikus LED" technológiát használja, ami azt jelenti, hogy több száz ledet helyeznek el az LCD képernyő mögött és így lehetséges sok száz négyzet alakú területen külön-külön szabályozni a LED-eket.
Ha jól gondolom, akkor az Edge LED és a Dinamikus Edge LED szinte semmilyen minőségbeli javulást nem nyújt a CCFL háttérvilágítású LCD tévékhez képest. Gondolok itt a kontrasztra és a színekre. :(
A Samsung vagy LG tévéknél milyen fantázianéven futnak a sony-hoz hasonló Intelligens dinamikus LED tévék? :F
Azt szeretném még megkérdezni, hogy a sony egyáltalán gyárt 40"-os méretben Intelligens dinamikus LED tévét? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9919) mpierre


mpierre
veterán

A cirka 1,5 évig tartó vívódás után meglett az LCD tv egy samu le40c650 személyében. Eddigi tapasztalatok (4 nap):
- a panel lottón samut húztam (a feketétől nem vártam csodát, de elfogadható)
- idegesítő be- és kikapcsolási "dallam", vagy inkább zaj (valami módon ki kéne kapcsolni, csak még nem lelem)
- az sd adásokkal elég korrektül megküzd (nem rosszabb a képe, mint egy öreg pana tv-nek)
- képarányt jól kezeli
- usb-n mindent megesz és dupla usb csatis (táp és adat külön) mobil vinyót is gyönyörűen kezel ((full)hd, sd tartalom).
- hangban egész jó, itt a pana tv jobb volt.
- tv-tuner rendben
- nagyon nehezen beállítható színek, nem természetesek
- sd adás és dvd esetén a gyors mozgással képtelen megküzdeni, olyan csóvát húz... 40 colon szélétől, széléig.

Összkép: egész jó. Rosszabbra számítottam az sd adások terén. Ennél nagyobb felbontásnál tökéletes, csak színeket tudnám belőni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9920) nismoka válasza OddMan (#9918) üzenetére


nismoka
addikt

46"-ban a Sony KDL46-HX920, 40"-ben sajna nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#9921) OddMan válasza nismoka (#9920) üzenetére


OddMan
őstag

Hát nekem 40"-os kell, mert nagyobb nem fér el. Amúgy is van egy vetítőm, szóval nagyon sok pénzt amúgy sem akarok tv-re áldozni. Amúgy a "Dinamikus Edge LED" az mennyire jó mondjuk egy plazmához képest? :U
Sokkal rosszabb a feketéje és a kontrasztja? :F

- KDL-40NX710
- KDL-40HX800

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9922) Qbász


Qbász
aktív tag

Helló!
150000 forint környékén melyik a legjobb, minimum 100 centiméteres LCD TV?

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#9923) BloodRay válasza OddMan (#9918) üzenetére


BloodRay
veterán

Az LG-nél local dimming-nek hívják és a minimum LED Plus-os készülékekben van(efölött természetes). 32"-ban is van már egy modellben.
Samsungnál 8-as szériától van a ledekben, de nem jut eszembe most a megnevezése.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9924) Peak válasza OddMan (#9918) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan ezért vettem "régi" hagyományos LCD paneles TV-t, abból is a viszonylag legjobb panelest 2/3 áron, mint a LEDes belépők, amiket tönkrever képminőségben.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9925) vlevi válasza Mauzes (#9900) üzenetére


vlevi
nagyúr

A UPC-s az HD-s, vagy SCART csatlakozós? Mert a SCART-on rögtön átvált, ha azon kap valami jelet, de a HDMI-n ilyen nincsen.
Nekem pl. a régi tévébe SCART-al volt bedugva a UPC-s STB és a DVD játékos is. Ha bekapcsoltam a tévét, akkor mondjuk az analód adás jött be. amikor bekapcsoltam az STB-t, akkor rögtön átválott arra, és végül, ha a DVD-t kapcsoltam be, akkor arra. Mert onnan kapott valami vezérlőjelet.

De a mostani tévén a DVD játékos már HDMI-n keresztül csatlakozik a tévéhez, míg az UPC STB továbbra is SCART-on. Mostmár a DVD-re nem tud automatikusan átváltani.

(#9926) nightshadow válasza BloodRay (#9923) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungnál 8-as szériától van a ledekben, de nem jut eszembe most a megnevezése.

Talán micro dimming?

[ Szerkesztve ]

(#9927) BBéci válasza OddMan (#9921) üzenetére


BBéci
titán

Az a dinamikus marhaság az elsőként kikapcsolandó fjúcsörök közé tartozik, legalábbis a tesztek szerint.
Vászon mögé ne LCD-t vegyél!

vlevi
Panasonic VT30 átvált a HDMI-vel csatlakoztatott Pioneer DVD-felvevő bekapcsolásakor, sőt, a tévé kikapcsolása a Piót is készenlétbe helyezi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9928) Mlnr To'm válasza mpierre (#9919) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Idegesítő be/ki kapcsolási zenét a beállítások/általános/ menüben tudod kikapcsolni a dallam menüpont alatt, vagy válaszd a fast startot, ha azt akarod, hogy gyorsabban induljon el a tv. (Ekkor több áramot is eszik egy kicsivel)

(#9929) mpierre válasza Mlnr To'm (#9928) üzenetére


mpierre
veterán

:R

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9930) Mauzes válasza vlevi (#9925) üzenetére


Mauzes
őstag

A UPC scart-tal volt összekötve, a T-Home meg HDMI-vel. Szóval lehet, hogy ez a probléma. Mindenesetre furcsa, hogy nem lehet beállítani, én hogyan szeretném...

De legalább apámat már kevésbé zavarja, mióta megmutattam neki a HDMI gombot a Samsung távirányítóján, azóta nem kell nyomkodnia a source-gombot. :)

(#9931) BBéci válasza Mauzes (#9930) üzenetére


BBéci
titán

A boxban van a hiba, HDMI-n nem képes kapcsolójelet küldeni.
Többek között ezért sem vagyok hajlandó a szolgáltatók hulladék beltérijét használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9932) Champipi


Champipi
senior tag

Kéne TV:
- LG vagy SAMSUNG
- LED-es
- 42"-50" méretben

Mi most a legjobb vétel 200 000 Ft alatt? :U

(#9933) BBéci válasza Champipi (#9932) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik LED-es nem jó vétel.
Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9934) Champipi válasza BBéci (#9933) üzenetére


Champipi
senior tag

Szerintem se jó vételek, de akkor az a kérdés, hogy a sok rossz vétel közül melyik a legkisebb szopacs :U

(#9935) BBéci válasza Champipi (#9934) üzenetére


BBéci
titán

Valamelyik CCFL háttérvilágítású Sony vagy Samsung modell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9936) hdcsaba87 válasza BBéci (#9933) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Melyik tv számít most jó vételnek?
Egy Panasonic G20 mindenben ver egy 2011-es LED, vagy TFT tv-t?

(#9937) BBéci válasza hdcsaba87 (#9936) üzenetére


BBéci
titán

Az idei LCD tévéknek csak kis részével találkoztam, ennek ellenére biztos vagyok abban, hogy az azonos árért kaphatóknál mindenben jobb a G20.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9938) OddMan válasza BBéci (#9937) üzenetére


OddMan
őstag

Akkor már inkább a G30, mert alig van különbség árban a kettő között, legalábbis 42"-os képméretben.
Amúgy én hatalmasat csalódtam a mostani LED-es tévékben. Számomra azt derült ki, hogy ezek az "Edge LED" tévék rosszabbak képminőségben és sajnos visszafelé fejlődnek a régebbi LED-es tévékhez képest. :(
Amúgy nekem eddig is Pana plazmám volt csak most odaadom az ősöknek nekem meg kellene venni valami újat.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9939) Steven88


Steven88
tag

Hello
Egy kis segítséget kérnék. Most a Media Markt-ban le van akciózva ez a "PHILIPS 32PFL5405H" 82 cm-es LCD-televízió 100e, mindent tud amit csak kell. Valakinek valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban, megéri-e vagy sem? A választ előre is köszönöm.

(#9940) Dzsano


Dzsano
tag

Válasz Steven88-nak:

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#9941) Champipi válasza BBéci (#9937) üzenetére


Champipi
senior tag

"Az idei LCD tévéknek csak kis részével találkoztam, ennek ellenére biztos vagyok abban, hogy az azonos árért kaphatóknál mindenben jobb a G20."

De azért a plazmának is van hátránya, miszerint beéghet ha balfasz vagyok, meg csillog. Amúgy nem mondom h egyik jobb mint a másik, csak sajnos nem tudok dönteni. Bár jelenleg a HD Ready 50" plazma áll nyerésre, de ha elég plazma szopós sztorit olvasok, lehet inkább egy kisebb LCD lesz.

Edge LED témában: ez ugyebár a peremben világít. A CCFL hátulról tolja a fényt ha jól sejtem. Akkor viszont csak annyi előnye leeht az Edge LED-nek, hogy vékonyabb, és kicsivel kevesebbet eszik. Bár van LED-ből is backlight-os, de az nyilván jóval drágább, sejtésem szerint.

(#9942) Syz válasza Steven88 (#9939) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem 5605 van de tökéletes minden téren,főleg a jó válaszidő miatt na meg a kép is magáért beszél.Viszont nézegettem mostanság olyan LCD tv-ket amiknek a képfrissítése elvileg 600Hz és azt írják a válaszidő 0,01 ms.Tudják is azt vagy csak parasztvakítás?Akciófilmekhez,sportokhoz,játékokhoz nem mindegy ugye milyen a válaszideje.Te azt döntsd el Steven hogy hogyan szeretnéd használni a tv-t?Csak nézed,vagy játszol is rajta,nézel e rajta sportot?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#9943) Syz válasza Syz (#9942) üzenetére


Syz
senior tag

Jah meg a 600Hz mellé azért társul 117-127 cm képátló is ami azért már baráti ugye :DD

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#9944) Steven88 válasza Syz (#9943) üzenetére


Steven88
tag

Leginkább film, játék netböngészés, a sport az nagyon ritkán. Nekem már ez a plafon lenne a 100.

(#9945) Joy001 válasza mpierre (#9919) üzenetére


Joy001
tag

C650 kép beállításhoz segítség:
[link]

A tesztelő leírta a részletes beállítást.

(#9946) mpierre válasza Joy001 (#9945) üzenetére


mpierre
veterán

Köszönöm, már korábban megleltem ezt és a hozzászólások közt ott figyel a beállítás. :R Már csak az angol - magyar fordítást kell a guglira bíznom. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9947) OddMan


OddMan
őstag

Olyan 40"-os LED-es tévét gyárt valamelyik gyártó, aminek nem csak alul és felül vannak LED-jei? :U
Kíváncsiságból megnéznék pár olyan LED-es tévét, aminek az LCD panelje mögött több mint 100 LED található.
Megnézném, hogy ezeknél a készülékeknél mennyire zavaró a felhősödés. :K

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9948) Chesterfield válasza mpierre (#9946) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nincs erről a színbeállításról valami tömörebb magyar leírás?
Nekem is Le40C650 van

Ez lenne az a nagyjából jó beállítás?
Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

[ Szerkesztve ]

(#9949) BBéci válasza Champipi (#9941) üzenetére


BBéci
titán

A panel, illetve előlap tükröződés zavaró tud lenni az LCD tévéken is. Megfelelő bevonattal, zavaró szint alá tidják csökkenteni a mértékét. Az általam eddig látott legtükrösebb tévé a Sharp 925-ös modellje.
A plazmák üveglapja sokkalta kevésbé érzékeny a külső behatásokra, tisztítani is könnyebb, mint a műanyagot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9950) feriferiferi válasza OddMan (#9947) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

le8500?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.