Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8551) Gergő24


Gergő24
csendes tag

hali, szeretnék venni egy 32 cm-s tv-t az egyik játékos lg32ld550 ami egy lcd tv, de szép a képe, a másik LG 32le5300 ami LED, de 30-evel drágább....melyiket válasszam tud valaki segteni?ja egyébként kb.rtlklub,tv2-t nézek,meg filmeket dvd-n...köszönöm

(#8552) nightshadow válasza Brian_GT (#8547) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha játszani is szeretnél a tévén, főleg gyors játékokat (fps, stb.), akkor számodra a legfontosabb paraméter az input lag. Az input lag az az idő, amíg a konzolból vagy PC-ről kimenő jel megjelenik a tévé képernyőjén, ugyanis időbe telik, míg a tévé elektronikája feldolgozza a jelet, s kirakja a képernyőre. Ez az idő milliszekundumban értendő és ez nem azonos a panel válaszidejével. Nagyjából azok a tévék jók pl. fps játékokra, amelyek input lagje 30ms alatt vannak. A probléma az, hogy ezt az adatot a gyártók nem teszik közé, s csak akkor derül ki ez az adat, ha valamelyik tesztelésre szakosodott weblap tesztelői megmérik, és közzéteszik.
A 2010-es év nagyjából úgy alakult, hogy főleg az 50Hz-es tévék tudták hozni a 30ms alatti értékeket, ugyanis ezeknek egyszerűbb az elektronikájuk a 100Hz tévékhez képest, így kevesebb ideig tart feldolgozni a jelet. Nyílván itt is vannak kivételek, pl. a Philips 5605-nek 20ms alatt van az input lagje, pedig 100Hz-es. A fenti hozzászólásomban ajánlott C530-nak pedig 14ms. (forrás: [link])

(#8553) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Samsung LE40B530, valahol lehetne találni hozzá új firmware -t, ez a típus esetleg tudja USB bemeneten kertesztül az mkv :F Egyáltalán van belső média lejátszója :U :F

(#8554) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Akkor ujra:)
Valaki fel tudna homalyositani, hogy gyakorlatban mennyi a kulonbseg az LG 42ld420 es a samu le 40c650ese kozott?

[ Szerkesztve ]

(#8555) tomi888a


tomi888a
csendes tag

Sziasztok,

37colos LED TV-t szeretnék venni, LG vagy Samsung között gondolkodom.
Vannak viszont egyes termékek, amik között a különbséget nem igazán tudom megfogni.
Az itt kiválasztottak közül ti melyiket ajánlanátok:

LG: [link]
Samsung: [link]

Mire érdemes figyelni, aminek valóban van hozzáadott értéke?

Köszi,
Tomi

(#8556) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!

Ha egy LCD tv esetében (ami 1920X1080 felbontású) azt adják meg a speciben, hogy "Max PC resolution : 1360 x 768 - 60Hz" illetve "Max video resolution 1360 x 768 - 60Hz"
akkor ez semmilyen bemeneten nem tud 1080i blueray filmet lejátszani natívban :F

(#8557) Turbobacsi válasza spirit007 (#8556) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

HDMI? (az általad írt valszeg VGA lesz..)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8558) spirit007 válasza Turbobacsi (#8557) üzenetére


spirit007
senior tag

Sajnos nem részletezik, hogy minél tud ekkora felbontást.
Közben találtam egy PDF-et de abban sincs benne, hogy HDMI-n tudja-e az 1920x1080-at...

(#8559) Gergő24


Gergő24
csendes tag

Lg 32ld550 vagy 32le5500??????megéri a 40e különbséget?

(#8560) Pingvin78


Pingvin78
csendes tag

Megvettem egy Philips 5605 32" TV-t.
Nagyon elégedett vagyok - nincs nagyon fullhd a családban, nincs összehasonlításom, de nem zavarja a szemem semmi. A bolti élményhez képes ég és föld!!:)

Jól használhatónak érzem monitorként, játszani. Újszerű élmény, hogy jó közel kell ülni egy hatalmas monitorhoz. Ha hátrébb ülök, a nagy felbontás miatt nem tudom elolvasni az apróbb betűket, még közelebről meg úgy kell nézelődni, fejet tekergetni, mint a moziban:)

(#8561) c41r0^ válasza Pingvin78 (#8560) üzenetére


c41r0^
őstag

hamar meg lehet szokni, én már 40" előtt ülök ugyanígy, kb. 1 méter a szemem és a kijelző közti távolság, fejet ugyan nem, csak szemet kell mozgatni :K

persze ilyen közelről azért csínján kell bánni a háttérvilágítás és fényerő mértékével, pl. nálam a 40C650-nel böngészéshez és egyébhez a háttérvilágítás 3/20 és a fényerő 32/100...

(#8562) Barthezz2 válasza Pingvin78 (#8560) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Január óta ülök egy 5605 előtt, ami a monitorom szerepét tölti be. Egy 23"-ast váltott, de már ezt is picinek érzem :DDD

Everybody lies.

(#8563) vlevi válasza spirit007 (#8556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is arra gondolok, hogy a D-SUB csatin keresztül annyi a max. HDMI-n összekötve minden kekeckedés, állítgatás nélkül azonnal ugrania kell 1920x1080@60Hz-re

(#8564) Brian_GT válasza nightshadow (#8552) üzenetére


Brian_GT
őstag

Meglestem a linket is meg amit írtál is. Hát köszönöm mert ezt baromira nem tudtam... nagyon tetszik az a tv amit a korábbi válaszomnál linkeltél...89.000 ha jól emékszem.
Valszeg megvásárolódik április végén...remélem nem fogy el vagy vonják ki a forgalomból vagy vmi :) gamepaddal most így jártam :)

Kérdés csak amíg nincs meg a tv és nem tudom magamtól meglesni :)
PC képét, hogyan jobb kirakni majd a tvre? Egyrészt ott a HDMI meg van külön D-SUB (vga) csati is.
Az egyik ugye akkor megy csak ha feljött a windows és kirakom a képet...másik pc indulással már képet kapok.

Azért kérdezem így, mert a vgamon nincs HDMI csak 2 DVI... azt nem tudom, hogy ha HDMI-DVI csatival kiküldöm hdmibe a képet...most DVI-HDMI átalakítón is kitudja préselni a full hdt a vga vagy mivel nincs külön hdmi a vgan felejtős a full HD?
Illetve tvnek mindegy melyik csatin kapja a jelet, mind2 ugyan olyan neki? Mármint úgy kérdezem, hogy nincs, hogy vmelyiken ideálisabb, mert nem erőlteti jobban a tvt...vagy ezeknél az lcd tvknél nincs, hogy jajj rádugom és tönkremehet tőle a tv?

Bocs a hülye kérdésekért, de első LCD tvm lesz.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8565) c41r0^ válasza Brian_GT (#8564) üzenetére


c41r0^
őstag

(#8566) Daffni2 válasza Barthezz2 (#8562) üzenetére


Daffni2
addikt

de már ezt is picinek érzem

Én is de nem tudok távolabb ülni. :W :W :W

"Aki ad,az nyer"

(#8567) hoffman_ válasza c41r0^ (#8565) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ilyen székem van, és ilyen fejesem. És a távkapcsom is ilyen :D [link] Na jó, az én kapcsim kisebb :)
(és a hónapban veszek routert, ránézésre ennek a nagytesóját :DDD)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8568) vlevi


vlevi
nagyúr

"Az egyik ugye akkor megy csak ha feljött a windows és kirakom a képet...másik pc indulással már képet kapok."
Nem úgy van az! Pont fordítva, legalábbis ATI kártyánál. Amíg bútol a gép, addíg mindkettőre nyomja ugyanazt a jelet (az én esetemben a monitor dvi-on, és a tv hdmi-n), és amikor bejött a windóz, akkor kapcsolja le a tévét, mert az nálam csak nagyon ritkán megy.

(#8569) f_david


f_david
tag

No, hazahoztam a 42-es philips tv-t nem érzem hogy kicsi lenne, ellenkezőleg b.szott nagy :D De majd csak megszokjuk, meg nem is örökre akarom 2.5 méterrol nézni, tán egy nagyobb helyen jobban fot mutatni.

Köszi a tanácsokat, a következő pár hétben remélem összemelegedek a tv-vel :)

(#8570) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek kb 4,5 m tavolsgara milyen meretu lcd tv-t illene venni(fokepp full hd-s filmekrre hasznalnam), en egy egy 32"-esre gondoltam ,de ugy olvastam hogy ilyen tavolsagnal mar nem igazan kulonbozteti meg a szem a FULL HD(1920x1080) es a HD READY(1366x768) felbontast, igaz ez?
A gond az hogy ennal nagyobb tv-re nem igazan futja, szoval akkor nem erdemes FULL HD-t venni erre a tavolsagra, eleg lenne a HD READY is?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8571) hoffman_ válasza Csaby25 (#8570) üzenetére


hoffman_
nagyúr

4,5m? 32"? Nem akarlak elkeseríteni, de 46" alatt ne gondolkodj... Ilyen távolságból alapvetően nem fogsz észrevenni különbséget egy 720p film között HD ready és egy 1080p film között full HD felbontáson, tehát nem lényeges elvben a kérdés. Azonban 32" és afölött azonban már illik/érdemes 1920x1080-as tévét venni, más kérdés, hogy egy 32-est(legyen bármilyen a felbontása), ilyen távolságról távcsővel fogsz csak tudni nézni.

A nem igazán futja nem elég konkrét. Ha nagyon gatya van, akkor a 40-es Samsung C650 (ami a kategória tán legjobbja), 155k - ennél jobbat/nagyobbat ilyen ár mellett lehetetlen találni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8572) nightshadow válasza Brian_GT (#8564) üzenetére


nightshadow
veterán

Azért kérdezem így, mert a vgamon nincs HDMI csak 2 DVI... azt nem tudom, hogy ha HDMI-DVI csatival kiküldöm hdmibe a képet...most DVI-HDMI átalakítón is kitudja préselni a full hdt a vga vagy mivel nincs külön hdmi a vgan felejtős a full HD?

A DVI-HDMI és a HDMI-HDMI között nincs különbség képminőségben, mindkettő digitális csatlakozás, így DVI-HDMI kábellel kösd össze a PC-ét a tévével VGA helyett.

Illetve tvnek mindegy melyik csatin kapja a jelet, mind2 ugyan olyan neki?

Nem mindegy, a C530 manualjában benne van, hogy a HDMI 1-re kell kötni a PC-ét.

[ Szerkesztve ]

(#8573) fokukac válasza hoffman_ (#8571) üzenetére


fokukac
nagyúr

ilyen távból még a 480p és az 1080p között se látná a különbséget....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8574) Brian_GT válasza nightshadow (#8572) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi C4 a linket megolvastam azt is, sok jót írt.

Neked is köszi Night. Valószínűleg az a tv lesz amit linkeltél, meg most is amire hivatkoztál a válaszban. Nagyon tetszik a machine... láttam ugyan ennek a C550es változatát, de egy 10essel hosszabb és szerintem 10.000 Ftot nem ér meg az, hogy nem sima fekete hanem rózsafekete...nem sima design hanem Samsung Crystal Design ( átlátszó a talp ,,cső" része, hogy az most valóban üveg e vagy csak utánzat ) ... ( szerintem a C530asnak is szép design-ja van ) és, hogy a HDMI nem 2 hátul 1 oldalt...hanem 3 hátul 1 oldalt vagyis +1 HDMI-t kapok ott. Kis design tuning meg +1 HDMI nem ér meg 10.000. Legalábbis szerintem.

Az összekötést köszi, akkor megy majd DVI-HDMI - HDMI alapján az összekötés. Igen olvastam bizonyos tvknél, előre megvan jelölve melyik HDMI a kimondott e célú csati.
Arra fog menni mindenképp.
Am csak érdekességképpen...ha később lesz konzolom... akkor is mindenképp a PC legyen előnyben és ő maradjon a jelölt HDMIn vagy mivel ez ,,tuning" HDMI bemenet a konzol is jobban szeretné, mint a sima HDMI csatit? Vagyis ott elkéne majd döntenem mit akarok?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8575) Sami22


Sami22
aktív tag

Sziasztok.
Tv vásárlás előtt állok és úgy tűnik, hogy megtaláltam a nekem való árszegmenst és a benne rejlő talán legjobbat, bár ezt laikusként állítom.
[link] Erre a készülékre esett a választásom.
Kérdés: nekem első sorban játékra kellene, pontosabban egy xbox360ra lenne kötve a kicsike. Úgy tudom, hogy ennél a készüléknél az input lag viszonylag elfogadható, de a képfrissítés csak 50Hzes. Lehet-e ezzel probléma játék során? Gondolok itt olyanra, hogy egyes játékok, (pl. Halo3) megkövetelik a 60hzes képfrissítést.
Bár teszteken jókat olvastam, de érdekelne vélemény is, hogy valóban szép képe van-e nem csak játék, hanem hd tartalmak nézése közben is.

Ez kb. 90 rugó körül van, de ha valaki tud mondani egy jobbat hasonló, vagy max plusz 20 ezres árkategóriában, az ne habozzon. :K
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Laikus....

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8576) Brian_GT válasza Sami22 (#8575) üzenetére


Brian_GT
őstag

Sami... olvass vissza és keresd az én és Night kommentjeit...dettó ugyan ebben vagyok és nagyon jó tanácsokat kaptam... sőt ugyan ezt a tvt ajánlotta nekem is Night... mindenképp jó választás én is ezt fogom megvenni áprilisban. Boltban is rákérdeztem, mondta a faszi ez a tv most a legjobb ár/érték arányban és valóban nagyon ütős kis tv.

Dee mondom nagyon sok kérdésben kaptam választ a többiektől... keress ki az első kommentem... sztem úgy előző lap körül kezdtem írni és onnan szinte mindenre kaptam választ egytől-egyig.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#8577) BBéci válasza Csaby25 (#8570) üzenetére


BBéci
titán

Legalább ötvenszer belinkeltük az ideális nézési távolságok táblázatát.
4,5 méterre, full HD filmekhez legalább 60 colos tévé való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8578) sb válasza f_david (#8550) üzenetére


sb
veterán

Samsung és LG 40-42"-ost is kapni ennyiért ugyanezt tudják. LG 42LD450 pl már 115 körül van és teljesen korrekt.

(#8579) sb


sb
veterán

A 2011-es LG modellekről van már valami hír?

Ill. 50"-t abszolút nem gyártanak LCD-ben? Nézegettem mit lehetne venni, 40" után a 47, főleg a 46 nem tűnik nagy előrelépésnek az 55" viszont brutális. Közelről nézve a boltban ijesztő. Valahol 50" körül lenne az optimum nekem. :) 1-2 gyártónál van 52" is, de abból alig van választék és árban is ua, mint az 55. :(

(#8580) Sami22


Sami22
aktív tag

Ez az input lag kicsit elbizonytalanít.
Én most monitoron játszom (2253bw) és ott semmiféle kését nem tapasztalok. input lag létezik monitoroknál is a válaszidőn felül? Ha igen, kb mennyi?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8581) copperhead


copperhead
aktív tag

Megjött ma a Samsung 32C650. Kalocsai cégtől, azt mondták, hogy a dobozt meg kell őrizni 3 évig mert kell a garanciához. Ők ingyen elviszik szervízbe, állítólag a Samsung pénzt kér érte. A TV magyar gyártmány, kínai AOU képcsővel. 3006-os firmware van rajta. A feketéje homogén viszont a jobbról hetedik oszlop környékén kékes elszíneződés van. Ami azért furcsa mert a TN paneles laptopom, Panasonic TV-m is tökéletesen jeleníti meg és az 1, 2 oszlop sem folyik össze. Baloldalt itt is volt kékes elszíneződés. Ez viszont homogén volt. Tetszik a képminősége, a UPC analóg SD adása, szinte olyan jó, mint a Panasonicon a DIGITV SD adása. Gondolom a kisebb méret és amiatt, hogy a DIGI jobban tömöríti a jelet. Tehát alapvetően elégedett vagyok, hacsak nem írjátok be, hogy nektek elszíneződés-mentes a szürke megjelenítése, mert akkor lehet, hogy kicseréltetem. :)) Lenne egy pár kérdésem:

1. TV nézésre tudtok valami jó beállítást? Én szerintem a legtermészetesebb képe Film üzemmódban van, akkor viszont kicsit fakó, egy kis fekete erősítés segített rajta.
2. A TV nagyon melegszik legalábbis a Panához képest.
3. Az USB Pendriveom annyira felmelegedett, hogy elvált a házától. Igaz egyszerű olcsó darab volt.Szabályosan, hogy kell leválasztani?
4. Az 50Hz 100Hz különbségét, hogy tudnám megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#8582) nightshadow válasza copperhead (#8581) üzenetére


nightshadow
veterán

TV nézésre tudtok valami jó beállítást? Én szerintem a legtermészetesebb képe Film üzemmódban van, akkor viszont kicsit fakó, egy kis fekete erősítés segített rajta.

Lásd #2156

Az 50Hz 100Hz különbségét, hogy tudnám megnézni?

A menüben kikapcsolod a 100Hz Motion Plus-t.

(#8583) latyak17


latyak17
tag

Jelenleg egy bécsi metróból vett Silva Schneider lcdm van és nagyon meg vagyok vele elégedve alapból azt hittem 3 hetet se fog bírni merthát elég olcsó bolt :Y

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#8584) Sami22


Sami22
aktív tag

Utánanéztem egy kicsit Találtam itt a prohardveren egy cikket, amiben monitorokkal foglalkoznak és volt szó az input lagról. [link]
Ott, pl a Samsung 244T -nél mértek átlagosan 32ms kését. Ez egy régi modellnek tűnik. Nekem egy 2253bw-m van, ehhez nem találtam adatot, csak azt tudom, hogy sosem vettem észre utánhúzást.
A samu C530asnál itt(és máshol is) 14ms-os lagot olvastam, ami nem tűnik soknak, csak az a baj, hogy nem tudnám mihez hasonlítani, csak a fent említett monitoromhoz.Szóval ez több, vagy kevesebb, mint monitoron?
A másik kérdéses pont, a válaszidő. A Samu honlapján nem találtam erről adatot, csak viszonteladókén, ott 5 ms-ot írtak, de nem tudom, hogy ennek mennyire lehetne hinni. És ha annyi, akkor ezzel és a laggal együtt már látható lenne a ghost?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8585) copperhead válasza nightshadow (#8582) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Mindent be tudtam állítani ezt kivéve: White Balance: Offset (R,G,B): 28, 25, 24 Gain (R,G,B): 19, 26, 24
Nekem ez van a fehéregyensúly menüben. Viszont akárhogy állítom a jobb oldalon lévő 1-3 oszlop összemosódik. Meg tudnátok nézni, hogy egyáltalán az LCD TV-k ezt képesek megjeleníteni, vagy túl nagy falat számukra?

[ Szerkesztve ]

(#8586) sb válasza Sami22 (#8584) üzenetére


sb
veterán

Az input lagnak semmi köze a ghosthoz és a panel reakcióidejéhez.

Panel reakcióidő: Ez határozza meg, hogy lesz-e elmosódás, ghosting, stb... gyors mozgásnál. Egyszerűen azért, mert a gyors váltást (60Hz: 1/60ms) nem tudja a panel lekövetni... vagy csak gyorsítással, overshootingal, stb...

Az input lag meg egy ettől független konstans késleltetés, ennyivel később jelenik meg a kép a TV-n, monitoron. Ha a panelednek jó a válaszideje és egy szem elmosódást, ghostingot sem látsz akkor is lehet, hogy van input lag. Mondjuk 50ms. Ez azt jelenti, hogy 50ms-kel később jelenik meg minden kép... de közben nem mosódik el, csak "később" kezdődik a film és "később" ér véget ennyivel. :)

És ebből már látszik a lényeg is: pl. filmnézésnél mindegy mekkora az input lag, csak abban okozhat problémát, hogy a hangot előbb hallod a késleltetett képnél, de ezt meg lehet oldani a hang késleltetésével. Egyedül játéknál, ill. interakciónál számít az input lag, mert ott nem mindegy, hogy ha mozgatod az egeret pl. akkor 10ms múlva látod az eredményét vagy 50ms múlva. De ez a desktopon végighúzott egérrel is érezhető. 100-150ms körül (mondjuk 100Hz-et és egyebeket engedélyezve a TV-n) már szemmel is látható, de kézzel még biztosabban érezhető. 10-40ms még jó átlag játékosnak, de az igazi 40ms alatt azért.

(#8587) Sami22 válasza sb (#8586) üzenetére


Sami22
aktív tag

Köszi, most kicsit rendbe tettél, úgy látom erős fogalomzavarban voltam.
Ezek szerint a 14ms-os input lag, igencsak jónak mondható.
Már csak egy kérdésem lenne (legalább is most azt hiszem) 5msnál észrevehető a ghost? Mert azt tudom, hogy kettőnél számomra nem látható.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8588) aramis00


aramis00
tag

Hátha hasznos infó valakinek: a piros boltban 199k a Philips 46PFL5605 (csereakcióban). Azért írom be, mert kikérném az tapasztaltabbak véleményét.
Hiába követem a fórumot egy jó ideje, még mindig nem tudtam eldönteni melyik legyen a kiválsztott.
Biztos cél: minél nagyobb legyen. (4m-ről nézzük, ezért még nagyobb is jó lenne, de van egy lélektani határ, amit 250k FT-nál húztam meg!) Amire használnám: SDTV-DVD: kevés, mese gyerkőcöknek, 720p sok: apának-anyának. PC: nem jellemző

A 2 esélyesem: a sokak által ajánlott 46C650, és most ez. A Sony 46EX710 volt még jelölt, de az még drágább, és nem érzem (annyival) jobbnak.
Ami a Philips mellett szól most erősen, az az ára, mivel így a Samu így legalább 30-35kval hosszabb. Képminőségben van-e ennyivel jobb a C650?

Láttam élőben mindkettőt. Sajnos nem egymás mellett, de azért így is érzek különbséget a Samu javára. Viszont nem tudom, hogy vannak beállítva. Ha egyik sincs kalibrálva, ami valószínű, akkor az a baj, olvastam tesztekben, hogy bár a Philips egész jól beállítható, de a gyári beállítás elég rossz (hozzáértők szerint nagyon rossz), viszont a Samu gyári beállításai is egész jók, és lehet ebből adódik a különbség.

Media lejátszó rész, internet, DLNA stb. nem nagyon érdekel, vagy egy WD TV Live-om, mert a régi LCD-ben sem volt semmi extra. 100Hz kell.
Plazma vonalat elvetettem.

Namostmitévőlegyek?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#8589) BBéci válasza aramis00 (#8588) üzenetére


BBéci
titán

A felsorolt felhasználáshoz plazmát akartam javasolni, aztán láttam, hogy elvetetted. Miért?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8590) aramis00 válasza BBéci (#8589) üzenetére


aramis00
tag

A gyekek TV használata miatt vetettem el. Nehogy beégjen, mert van, hogy simán bekapcsolva felejtik. Nem nagy TV nézők, de nyomkodni szeretnek :D, és elérik a bekapcsoló gombot. Legalábbis a jelenlegi Samsungon így van.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#8591) sagvary


sagvary
aktív tag

Mi erről a tapasztalatok: Samsung LE40C530 TV?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#8592) BBéci válasza aramis00 (#8590) üzenetére


BBéci
titán

A Panasonic tévéken beállítható akár két óra tétlenség utáni automatikus kikapcsolás.

A gyereknevelés a magánügyed és nem e topik témája, de fel nem foghatom, hogy a csudába lehet egy pici gyereket egyedül, felügyelet nélkül tévézni engedni???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8593) vlevi válasza BBéci (#8592) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elalvás kapcsoló? Az mindegyikben van már.

(#8594) c41r0^


c41r0^
őstag

C650-ben is van pl. "beégés védelem" annak ellenére, hogy LCD TV, ez nem egyenlő az elalvás kapcsolóval

ha a TV konstans képernyőtartalmat érzékel, akkor automatikusan kikapcsol a a beállított időtartamnak megfelelően (órákban megadható)

(#8595) BBéci válasza vlevi (#8593) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, hogy 2 óra tétlenség után kapcsol ki. Az elalváskapcsolóhoz semmi köze. Ha nem nyomod meg a távirányító egyetlen gombját sem, azt tekinti tétlenségnek. Egyszer kell beállítani, aktiválni, nem minden este.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8596) vlevi válasza BBéci (#8595) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igaz, az más.

(#8597) djcsefa válasza sagvary (#8591) üzenetére


djcsefa
tag

csak pozitív tapasztalatom van vele . Konkrétabban mi az ami érdekel??

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8598) MajaG


MajaG
senior tag

Ez az első f1 eseményem az új tv-n.( LG 42 ld420)

Olyan mintha az autók kicsit fel lennének gyorsítva. Ez az 50hz miatt van?

(#8599) djcsefa válasza MajaG (#8598) üzenetére


djcsefa
tag

:D...v gyorsabban mennek. évről évre fejlesztik az autókat :DDD

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#8600) MajaG válasza djcsefa (#8599) üzenetére


MajaG
senior tag

Lol. :D idén vissza lassultak. :) :D :D

Bár lehet az Orf1-gyel volt gond.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.