Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8151) runner 125 válasza Ton1 (#8150) üzenetére


runner 125
nagyúr

Személyes vélemény, de ha én kiadok több száz k-t egy TV-re, és van egy apró hibája, engem tuti zavar. - Szerintem vidd csak vissza.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8152) gejala válasza runner 125 (#8151) üzenetére


gejala
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy csere után a kis hiba helyett nagy hiba is lehet.
Egyik ismerősöm is elkezdte egyszer cserélgetni az LCD-ket egy kis hiba miatt és egyre rosszabb lett minden cseredarab után. A végén az elsőt sírta vissza...

[ Szerkesztve ]

(#8153) Ton1 válasza runner 125 (#8151) üzenetére


Ton1
tag

csak attól félek, hogy a következőn is lesz, meg még több is :S
vagy búgni fog a táp, vagy nem tudom, hallottam ilyeneket is néhány tv-nél

egyébként felhívott a boltos, miután írtam nekik, és azt mondta, hogy a tesztek még rontják a pixeleket is, hogy sokáig egy színen világítanak. eléggé kétkedve fogadtam a dolgot.

de abban szerintem van igazság, hogy lehet a következők még rosszabbak lesznek :S

(#8154) Ton1 válasza gejala (#8152) üzenetére


Ton1
tag

igen, a boltos is ezt mondta, bár neki az az érdeke, hogy ne kelljen cserélgetni

(#8155) runner 125 válasza gejala (#8152) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm?! Ez milyen dolog?

Szerintem a TV-knél is úgy van, mint a telefonoknál, ha 3 napon belül jelentkezik a hiba, kötelesek cserélni 1:1-ben. Illetve, ha garis időn belül következik be a hiba, 3x-i javítás után, ismét csere - vagy újabb típust ajánlanak fel, esetleges kp.-s kiegyenlítéssel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8156) Imifej válasza dh66e (#8141) üzenetére


Imifej
senior tag

Az én 40C650-em simán viszi az Avatart! FullHD DTS MKV!!!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8157) Ton1 válasza runner 125 (#8155) üzenetére


Ton1
tag

nem igen lesz itt csere :) nagyon kicsi a hiba, ha nem bújok bele fél méterre direkt teszttel, akkor sose venném észre... és tény hogy ennél kisebb hibája nem lehet már csak nagyobb :D
ha valaki meg nem győz, hogy bizony nagy százalék hibátlan, akkor maradok ennél :)

[ Szerkesztve ]

(#8158) Imifej válasza ORCA58 (#8116) üzenetére


Imifej
senior tag

Kaptam kölcsönbe egy Alcor HD-1800 Digi tunert, és ezzel még rosszabbul jöttek az adók. Például a Duna TV, és az Autonomia abszolút be sem jött. A többi is jobban kockásodott mint a C650 saját tunerével. Viszont meglepett, hogy a gagyi Alcor lejátszotta a FLAC-ot. Az Avatart is vitte, de hang nélkül (MKV). Divx, Xvid, AVI meg sem mozdult. Viszont az Alcor tud kiadni az erősítőnek 5V-ot, holnap ki is próbálom egy tápfeladós erősítős antennával.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#8159) dh66e válasza Imifej (#8156) üzenetére


dh66e
veterán

Esetleg egy mediainfot átdobnál privátba azt megköszönném.

(#8160) nightshadow


nightshadow
veterán

D6000 az amerikai Samsung oldalon: [link]

(#8161) zsoltika29


zsoltika29
tag

A samsung le áll a ccfl-s lcd tv-k gyártásával?

[ Szerkesztve ]

(#8162) gejala válasza zsoltika29 (#8161) üzenetére


gejala
őstag

Nem hinném.
Mindenesetre elvileg még ebben a hónapban bejelentik hivatalosan az összes idei tévéjüket.

(#8163) jancsi90


jancsi90
tag

Sziasztok!
Nálunk lehozták a Samsung 32C450 árát 84e forintra, megéri megvenni? Szerintem ez a legjobb ebben az árkategóriában és a fullHD hát annyira nem motivál 81 centin...
Mit ajánlotok?

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#8164) vlevi válasza nightshadow (#8160) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tyűha, már 10 helyett 15W-os a két beépített hangszóró! Aztamindenit! :DD
2 helyett 3 USB. Jajjdefinom :C
Motion Plus, Ultra Clear, Anynet, ... eddig is volt
Talán annyi, hogy ebben már benne van a Wi-Fi, nem kell külön megvenni. Persze csak annak, aki használná Wi-Fi-n keresztül a hálózatos dolgait, pl. DLNA filmnézésre. De csak akkor, ha az átviteli sebesség elég hozzá, amit elsőre kétségesnek érzek...

(#8165) gejala válasza vlevi (#8164) üzenetére


gejala
őstag

A lényeg sosincs a specifikációkban. Nyilván új fejlesztésű panelt és elektronikát is kapott...

(#8166) jancsi90 válasza jancsi90 (#8163) üzenetére


jancsi90
tag

vmi velemenyt no adjatok

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#8167) VW


VW
aktív tag

Üdv
Lecserélném a régi 72centis képcsöves tévém.Elsősorban filmnézésre kellene.
32"-os full HD LCD tévék közül melyik a legjobb ár-érték arányú készülék 80-100ezer forint környékén?
esetleg gondolkozzak inkább LED-ben? :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#8168) nightshadow válasza zsoltika29 (#8161) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ugyanaz lesz, mint a Sonynál, azaz csak a belépőszinten lesz 1-2 típus, a középkategoriában már csak edge Led-es LCD lesz.

(#8169) nightshadow válasza VW (#8167) üzenetére


nightshadow
veterán

Én még hozzátennék kb. 25k-át, mert szerintem nem érdemes 50Hz-es tévét venni. Jelenleg szerintem 32-sek közül két best buy van:

1. Samsung 32C650 [link]
2. Sony 32EX500 [link]

A két tévé képminőségben nagyjából egy szinten van. A Samsung mellett szól a beépített médialejátszó, hátránya a tükröződő képernyő. A Sony mellé mindenképp kell külön lejátszó, mert az mkv-ét nem viszi, csak a DivX-es avi-t, viszont matt a képernyő.
80-100k-ért nem kapsz Led-es LCD-ét, ami nem baj, mert semmivel nem jobb a képminőség, viszont nagyobb esély van a bevilágításra, felhősödésre.

Ha mindenképp 100k a keret, akkor talán a Samsung 32C550-et érdemes megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8170) zsoltika29 válasza nightshadow (#8168) üzenetére


zsoltika29
tag

Az idei szériában nem valószínű, hogy lesz a c650-hez hasonló minőségű tv?

Mármint úgy értem, hogy ccfl-es háttér világítású.

(#8172) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Rövid időn belül tv-t szeretnék venni.
Ezt néztem ki: Philips 42PFL5405H
Erről a típusról tudtok mondani valamit? Hátrány, tapasztalat?
Több helyen olvasgattam és igazából nem sok problémát írtak le.
2.5-3.5m között lenne használva. TV, film, netezés, játék. Szóval már majdnem monitorként lenne használva. Hz, ms jónak tűnik.
Régen olvastam valami olyat, hogy később jelenítette meg a tv a pc által küldött képet. Lag-olt gyakorlatilag. Ilyen létezik még? Vagy félre értettem valamit? :B
Előre is köszi a válaszokat, infókat.
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#8173) gejala válasza #46372352 (#8171) üzenetére


gejala
őstag

A búgás a 37" tévékre jellemző, de ez ugyanígy előfordul a Sony-knál is.

Analóg tuner meg ne legyen már szempont 2011-ben, amikor lassan minden háztartásban van digitális adás, ahol ennyiért vesznek tévét. SD képminőségben egyébként a C650 az egyik legjobb a kategóriájában, köszönhetően a Samsung rendkívül jó minőségű Valencia processzorának (sokkal jobb, mint például a Sony-é).
Konkrétan annyira jó a Samsung feldolgozása, hogy felülmúlta az ATI videókártyák méltán legendás saját algoritmusát, amit más gyártó nem mondhat el magáról. Egy jó minőségű dvd egészen lenyűgöző képet ad, jobbat, mint amit a legtöbb felskálázó dvd-lejátszó tud!

[ Szerkesztve ]

(#8175) Bandus99 válasza nightshadow (#8169) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Ez a 32C650 valoban jonak tunik szolgaltatasait tekintve

Kerdesem, ha nincs szuksegem az internetes tartalmakra a mozilejatszasra
"csak" annyi az igenyem hogy full HD 32" digitalis foldfelszini adas, akkor mit javasolnal jo vetelnek?

Picit vacilalok mivel jarok jobban, ha veszek egy alap tvt ami csak ezeket tudja es idovel egy HTPCt teszek melle, vagy a C650 onmagaban.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8176) c41r0^


c41r0^
őstag

Lenne egy fontos kérdésem:

Ha az ember egy webshopban vásárolja a TV-t (pl. a kalocsai cég), a 2+1 éves (2 év teljeskörű, 1 év a fő alkatrészekre) Samsung hivatalos gyári garanciát, az EU garilevelet lepecsételik, azaz a kereskedőnek azt kell valahogyan hitelesítenie pecséttel+aláírással?

Vagy csak benne van a bontatlan dobozban (vagy esetleg a dobozon nejlonban), és kitöltetlenül, üresen is elfogadják azt a Samsung hivatalos szervizekben?

előre is köszi!

(#8177) Ton1 válasza c41r0^ (#8176) üzenetére


Ton1
tag

HU garipapirt adnak ott. ki kell tölteniük aláírás pecsét, de figyelj oda, mert nálam is rosszul töltötték ki, (de mivel hibás, a következőre már odafigyelek amit hoznak)

(#8178) nightshadow válasza Bandus99 (#8175) üzenetére


nightshadow
veterán

Mint írtam korábban, szerintem 50Hz-es tévét nem érdemes venni. A Samsungok közül a legolcsóbb 100Hz-es a 32C630, ebben nincs internet@tv, viszont kb. 3k-val olcsóbb. Ezért a C650 a jobb vétel.

C630 [link]
- nincs Ultra Clear Panel, ezért nem tükröződik a képernyő
- dinamikus kontraszt 120,000:1
- nincs internet@tv

C650 [link]
- Ultra Clear Panel miatt tükröződik
- dinamikus kontraszt 150,000:1
- van internet@tv
más különbség nincsen

[ Szerkesztve ]

(#8179) Ton1


Ton1
tag

én most vettem 50 hz-est, tökéletesen elégedett vagyok vele

(#8180) gejala válasza nightshadow (#8178) üzenetére


gejala
őstag

Ultra Clear Panel csak 40"-tól kezdve van, ez mindig elfelejtődik...

(#8181) c41r0^ válasza Ton1 (#8177) üzenetére


c41r0^
őstag

azért kérdezem, mert egy webshopoknak is szállító emberkétől veszem a TV-t elvileg ma, webshop árnál kicsit olcsóbban, de 3 év hivatalos garral van hirdetve a TV, tehát le kéne pecsételnie a garilevelet az eladónak, szóval ha nem tudja lepecsételni, akkor ez kizáró ok lesz a vásárlásnál...

Ha HU-s helyett pl. EU-s a garilevél (már ha van ilyen, de mintha úgy olvastam volna, hogy van), az is kötelezi a szervizt a gyári garancia betartására, nemde? Lévén EU tagállam vagyunk. De attól gondolom még azt is pecsételnie kell az értékesítőnek. A Samu szakszerviz gyári garis ügyintézés esetén leellenőrzi, hogy mely forgalmazó értékesítette a készüléket, a pecsét/aláírás alapján?

Gondolom nekem ezt kéne kapnom, és ki is kéne töltenie. - Samsung jótállási jegy (nem lehet közvetlenül linkelni csak a mintaképet) És célszerű regelni is a terméketa +2 hónap gari miatt, valamint ez is egy plussz biztosíték gondolom.

(#8182) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Halihó.

Volt egy olyan problémám, hogy az lg 42ld450-es tv-m összeveszik a UPC direct es beltérivel hdmi kapcsolat esetén (a kép néha eltűnik egy pillanatra). A két cég egymásra mutogat.
Elegem van, szóval vennék egy új tv-t.
Legalább 42-es, de nem bánnám ha nagyobb, nem lg, lenne rá 300k-m.

Mit ajánlanátok? Led-es megéri?

(#8183) nightshadow válasza gejala (#8180) üzenetére


nightshadow
veterán

igaz, sorry

[ Szerkesztve ]

(#8184) nightshadow válasza zsoltika29 (#8170) üzenetére


nightshadow
veterán

Még nincs róla hivatalos infó.

(#8185) Bandus99 válasza nightshadow (#8178) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom az infokat

Amugy itt a garancias idokhoz mondanam, meg par napig az extremdigitalnal par tipus a samsung tvk kozul 5 ev garanciaval arulnak.
Nem reklamot szeretnek, nincs kozom hozzajuk, csak eppen tvt szeretnek vasarolni es ez nekem tetszik, hogy 3 ev helyett 5 ev a gar.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8186) c41r0^ válasza Ton1 (#8177) üzenetére


c41r0^
őstag

pl. a kalocsai cég és társai esetében is minden TV olcsón, az EU-ból jön be (szürkeimport, ahogy a ma átveendő TV-m esetében is így van), csak azt nem értem, hogy miért gyári garival hirdetik, mikor ezek a TV-k nem kerülnek regisztrálásra a Samsung Magyarországnál, tehát sántít a dolog... az a valószínű, hogy nemes gesztus a hivatalos Samu szakszervizben, hogy elfogadják ezeket a garipapíros TV-ket is, ha eléggé vered az asztalt gondolom, vagy pedig a hivatalos garancia csak a vevő megnyugtatását szolgálja ezen szürkeimportos cégek felől, mivel elvileg a weblapjuk alapján ők viszik el garanciás javításra (sőt, még cserekészüléket is biztosítanak elvileg), tehát egyáltalán nem biztos, hogy a hivatalos szakszervizben szervizelik, hanem ők rendelik be az alkatrészt és javítják meg

mondjuk ez egyáltalán nem lenne gond, a lényeg, hogy valóban 2+1 évig tartson a garancia, az teljesen mindegy (legalábbis pl. nekem), hogy helyileg hol szervizelnek, ha szakember végzi... főleg mivel általában panel, alaplap, táp, inverter cseréből áll a javítás és csókolom, mivel olcsóbb, mint keresgélni pl. egy elektronikai kontakthibát...

csak azt nem értem, hogy akkor miért hivatalos Samsung garival reklámozzák ezek a cégek a termékeket, miért megy a - a logikusan következtethető, de magánvélemény alapú - félrevezetés, ahelyett, hogy kiírnák, hogy 2+1 év gari van a TV-re ugyanúgy, mint a gyári garancia esetében, ugyanolyan fecnit is kapsz, csak hiba esetén az alkatrészeket mi szerezzük be valakitől és saját magunk javítjuk a garancia ideje alatt, nem pedig a márkaszerviz

(#8187) Ton1


Ton1
tag

ne aggódj annyit, ha HU garit kapsz, akkor javitják ugyis, ha probléma is lenne a származása, (ami nem hiszem hogy előfordul), akkor is megcsinálják

[ Szerkesztve ]

(#8188) BBéci válasza #46372352 (#8174) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi másfél évben 4 Samsung tévé volt nálam. mindegyik analóg tunerjével maximálisan elégedett voltam. LG, Sony, Panasonic és Sharp tévékkel hasonlítottam össze.

(#8179) Ton1
Nekem 50 hertzes ingyen sem kellene. Utálom a elmosódott vízfestéket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8189) c41r0^ válasza Ton1 (#8187) üzenetére


c41r0^
őstag

a TV származása mindegy, a lényeg, hogy EU-n belülről legyen és a Samsung cég hivatalos garanciáját kapjad (HU-s vagy EU-s, ha van ilyen, erről még nem olvastam megerősítést), csak előfordulhat, hogy az embereket ( valamennyire jogosan) elhajtják a szürkeimportos webshopból vásárolt TV garis ügyintézésénél a Samu szakszervizben, mivel a Samsung Hungary adatbázisába nem történt meg a TV gyári kódjának regisztrációja (mivelhogy szürkeimportos a TV), tehát ez egy olyan kifogás, ami aduász az itthoni szakszerviznek, ezzel szerintem sajnos bármikor élhet is, mint egyfajta joker kártyával... de a jelenlegi tendencia az, hogy ezeket a TV-ket is javítják szó nélkül

csak ki tudja, mit hoz a jövő és ez milyen irányba változik...

elvileg a józan ész azt diktálná, hogy ha akárhol az EU-ban vásároltam, akkor az itthoni hivatalos szakszervizben kutyakötelességük garanciálisan foglalkozni vele (mivel a "globális" Samsung hivatalos kirendeltsége), lévén EU tagállam vagyunk, ehhez képest jó magyar szokás szerint megy a kavarás...

no de mindegy, kifaggatom majd az eladót és ha nem tudja lepecsételni és aláírni a HU garipapírt, nem veszem meg a terméket... akkor inkább 159K-ért választom a kalocsaiakat

(#8190) bélanea


bélanea
csendes tag

Szevasztok!
Kinéztem két versenyzőt, Samsung 32C650 vagy Philips 32PFL5605H. Vajon melyiket válasszam? Monitorként nem használnám csak filmezés, vagy tv.
Eredetileg ezt néztem ki: Philips 32PFL5405H. Erről most olvastam pár rossz véleményt...betekintési szög, stb...
Illetve eléggé érzékeny a szemem az LCD-re. Attól félek, hogy a (Ledes) Philipsnek intenzívebb a képe ami jobban zavarhatja a szememet.
Szóval Samu vagy Philips?

(#8191) Ton1 válasza c41r0^ (#8189) üzenetére


Ton1
tag

ők is szürkék

(#8192) Ton1 válasza BBéci (#8188) üzenetére


Ton1
tag

hát nekem semmi bajom, nem tapasztaltam ilyet. input lag meg főleg nem hiányzik ami 100hz-re jellemző :)

(#8195) Levin01


Levin01
őstag

Azt hiszem lassan formálódik bennem a jelenlegi LCD-m utódja.
Másfél éve egy Sharp 42DH77E típust nyúzok. Nagyon elégedett vagyok vele és a következő tv-met is ebből a márkából néztem ki: Sharp 46LE810E
Nagyobb, LED-es, RGBY panel, kb harmadát fogyasztja az eddigi tv-mnek. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés :DDD
Jelenleg 300K-ért hozzá lehet már jutni de szerintem ez még fél év alatt 50-et simán le fog menni.
Ha valaki esetleg rendelkezik már ezzel a típussal, akár más méretben is, akkor szívesen veszem a véleményeket róla.
Akárki, akármit mond, igen is meglátszik és érződik, hogy ezeknek a tv-knek a hátulján "Made in Japan" található ;)

[ Szerkesztve ]

(#8196) c41r0^ válasza Ton1 (#8191) üzenetére


c41r0^
őstag

tudom, de a pecsét (gari hitelesítés) legalább tuti, a jövőben esetleges rizikó viszont a levegőben lóg ebben az esetben is, bár remélhetőleg nem változik a hozzáállás a szakszerviz részéről

(#8197) vajonmilesz


vajonmilesz
csendes tag

sziasztok,
két kérdésem volna:

1.youtube-ot hogyan lehet rápakolni a 32c650-re? s ha már elérhető a tv-ről, akkor mit lehet megnézni rajta? van youtube fiókom, ide kell berakni a linkeket/tartalmat a neten, és aztán ezt látom a tv-ről?
2.a tv képernyője baromira szívja a port magára. van valamilyen portaszító kence ez ellen?

vajonmilesz@freemail.hu

(#8198) vajonmilesz válasza vajonmilesz (#8197) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

ja, s még egy kérdés:

most van rajta pvr. ha frissítő file kell a youtube-hoz, akkor elképzelhető, hogy már nem tudom visszarakni rá a pvr-t?

vajonmilesz@freemail.hu

(#8199) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

hát ti nagyon zárt közösség vagytok úgy látom.
Na mind1.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#8200) bélanea válasza #46372352 (#8194) üzenetére


bélanea
csendes tag

Ok köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.