Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9701) nismoka válasza junior11 (#9697) üzenetére


nismoka
addikt

HX800! Egymás mellett nézem, HX800-nak jobb a képe! Igaz tavalyi a HX800 de felsőbb kategória mint az EX720 és látszik is a képén, kicsit tükröződőbb az igaz de nem zavaróan!

(#9702) junior11 válasza nismoka (#9701) üzenetére


junior11
veterán

Igen, a HX800 tavalyi széria, s nagyobb osztály mint az EX. Akkor szerinted jobb a kép a HX800-on mint az EX720-on? Miben jobb a HX800? Milyen az SD adás képe a HX800-on, állítólag az EX720 új procija az X-reality nagyon jól jeleníti meg az ilyen tartalmakat. S ami a HX800 gyengéje - a betekintési szögek - milyennek tapasztalod, mi a véleményed? Na és még itt van a felhősödés... :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9703) kmarton


kmarton
tag

Szevasztok!

200.000 forint alatt mi az ajánlott vétel?

-nagy legyen
-jó legyen
-ne legyen 3d

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#9704) ORCA58 válasza psg5 (#9700) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem. De ha az analóg dadog a CRT-n, akkor az LCD-n is dadog ha analóg adást fog. Persze ha az analóg van digitalizálva, akkor digitális vételnél sem lesz különb.

[ Szerkesztve ]

(#9705) psg5 válasza ORCA58 (#9704) üzenetére


psg5
veterán

Köszi :) Bár ez nem gyözött meg sajnos. Biztam benne, hátha lesz plazmával is összehasonlítási alapod.Nálam a jó öreg sony trinitron crt tv-n (t-s set-top boxon keresztüli) digitális jellel tökéletes a kép (mondjuk analóggal sem volt nagyobb gond, de a digitális jel rettentő sokat dobott a minőségen.
De tényleg kösz.

F.K.T.

(#9706) katsi válasza kmarton (#9703) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Attól függ, hogy mire szeretnéd használni.
Játékra ás filmekre én egy Philips 32PFL6605-öt vettem, ebből veheted a nagytesót is (40PFL6605), nem lesz vele gond. :)

(#9707) BBéci válasza kmarton (#9703) üzenetére


BBéci
titán

Neked mi számít nagynak? Szerintem minimum 50 colos kell egy átlagos 20 négyzetméteres szobába. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9708) don dante válasza BBéci (#9707) üzenetére


don dante
aktív tag

Osztom a véleményed , de be kell érnem egy 40"-sal... Elég kicsinek tűnik ha már megszoktad. :R

TELEFONON GYORSABB!!! Samsung Galaxy s6 edge...:)

(#9709) jada


jada
csendes tag

Szevasztok!

Van valakinek tapasztalata evvel a tv: Samsung LE-40D670 kapcsolatban.
ezt néztem ki, de még nem találtam róla semmi érdemlegest.
Ha valaki tudna róla valamit pl:tesztek, vélemények.
azt nagyon megköszönném.
üdv mindenkinek. yada

(#9710) nismoka válasza junior11 (#9702) üzenetére


nismoka
addikt

A HX800-nak nyagyobb a mélységélessége vagy hogy is fogalmazzak, az EX-nek nagyon kicsit fátyolosabb a képe. Mindkettő nagyon jó de így egymás mellett ennyit látok. 46"-osban nézem egyébként. A betekintési szög kb egyforma jó mindkettőnél, nincs vele probléma, és zavaró foltosodást sem tapasztalok egyiknél sem. Analóg SD jellel nem tudom tesztelni csak digitálissal, de egyformának tűnnek, egy SD adáshoz képest jó a kép mindkettőn. (Hello HD műholdas) Összességében ha a szolgáltatásokat nem nézem csak a képminőséget akkor a HX800 nyert!

[ Szerkesztve ]

(#9711) junior11 válasza nismoka (#9710) üzenetére


junior11
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Csak azért kérdeztem a HX800-asnál a betekintési szögre, mert néhány tesztben és elég sok felhasználó panaszkodott rá - 40" esetében.

Szerinted az EX500-as modellel gyengébb képminőséget kapnék? Mit gondolsz erről a modellről? Mivel árban eléggé nagy a különbség...

S mi a véleményed a Panasonic TX-L42E30E TV-ről?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9712) nismoka válasza junior11 (#9711) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudok a panáról véleményt mondani mert ezt a tipust nem láttam, viszont én LCD-ből inkább Sony mint Panasonic véleményen vagyok. :)

(#9713) BBéci válasza junior11 (#9711) üzenetére


BBéci
titán

A köztük lévő árkülönbség arányban áll a minőségükkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9714) junior11 válasza nismoka (#9712) üzenetére


junior11
veterán

Értem. :) S a Sony KDL 40EX500-asról mi a véleményed? Szerintem elég jó a képminősége, de nem tudom viszonyítani a HX800-ashoz, sem az EX720-hoz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9715) nismoka válasza junior11 (#9714) üzenetére


nismoka
addikt

Az EX500 kategóriájában az egyik legjobb tv, viszont a betekintési szöge kisebb mint pld az EX720 modellnek. Ha nem ragadszkodsz a LED-es világításhoz és nem kell 3D és 200Hz akkor nagyon jó választás az EX500!

(#9716) kmarton válasza BBéci (#9707) üzenetére


kmarton
tag

42" és felette. Tudnál valami jó vételt?

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#9717) BBéci válasza kmarton (#9716) üzenetére


BBéci
titán

Csak azokat, amikről itt a topikban szó volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9718) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani 32"-os Tv-t ami kíválló monitornak is?

max 120.000 Ft

Én a Samsung 32C650-et néztem ki...

(#9719) bel6


bel6
tag

Sziasztok!

Kezd pixelesedni a régi monitorom és szeretném lecserélni egy lcd tv-re.
Kb 2 méterre ülök a képernyőtől. A bútor miatt csak 66 cm-es jöhet szóba.
Melyik tipus a jobb? Melyikkel mik a tapasztalatok?

LG 26LD320
Samsung LE26C350D1WXXH
Sharp LC-26SH7E-BK

Netezéshez (szöveg olvasásra),
játékra (fps is) használnám
és egy házimozit is rákötnék.

[ Szerkesztve ]

(#9720) vlevi válasza bel6 (#9719) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha monitornak is akarod használni, akkor a FullHD felbontásúakat javasolnám. Tudom, hogy filmezés, tévénézés, házimozizás közben ekkora kijelző méretben nem jön ki a FullHD előnye a HDReady-hez képest, de ha monitorként is használod, akkor szerintem az 1366x768 felbontás kicsi. Most egy 22"-os, 1680x1050-es felbontású moncsi előtt ülök, és nekem rosszul esne, ha 300 sorral kisebb lenne a függőleges felbontás.

1680-as felbontás , szemben az 1366-al

[ Szerkesztve ]

(#9721) bel6 válasza vlevi (#9720) üzenetére


bel6
tag

Köszönöm a tanácsot. Megfogadom.
És monitorként mennyire használható egy lcd tv? 2 méterről mennyire pixelesek a betűk? Nem fárasztja a szemet? Kell a 100Hz, vagy elég az 50 is?

[ Szerkesztve ]

(#9722) Mlnr To'm válasza bel6 (#9721) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Én egy 46-ost nézek kb 1m-ről, nem igazán pixeles. Monitornak 50hz elég, de ha tv nézésre is használod akkor nagyon jól jön a 100hz.

Ha közelről nézed, a háttérvilágítást és fényerőt húzd le, mert ronthatja a szemet.

Ja és ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#9723) bel6 válasza Mlnr To'm (#9722) üzenetére


bel6
tag

Köszi a linket és a tanácsot. Úgy látom ez a hétvége információszerzéssel és elemzéssel fog eltelni. Pedig ma meg akartam venni :)

(#9724) McCartman


McCartman
senior tag

sziasztok,
a Philips 42PFL3605H LCD TVről mi a véleményetek?
van valakinek személyes tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#9725) Mlnr To'm válasza bel6 (#9723) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nagyon szívesen. Általában én kérdezek, de jól esik mikor néha napján segíteni is tudok. :)

(#9726) ssaannyyii


ssaannyyii
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy sony 46 nx 715 tv-t a saját aktiv hangszorós állványával.Eddig kerestem
2.1-es házimozit nem akartam tele rakni a szobát hangszorókal és ez igy most egyben megoldodott.Igy a tv hangja brutál,felér egy kisebb házimozi hangjával.Kaptam a tv-hez
3d szemüveget de még 3d bd lejátsztót nem vettem.Letöltötem egy rakás SBS 3d-s filmet
de nem vagyok elégedett a minőségel,szellemképes és valahogy nem az igazi.Megvan
a 3d-s hatás de nem jó nekem.Azt nem tudom hogy ez a tv hibája mert csak 100hz-es
vagy eleve ezek az SBS (side by side) videók nem tökéletesek,bluray 3d biztos jó rajtaEgyébként a tv képe nagyon komoly mindenhol ezt eltekintve.Kiváncsi lennék van-e tapasztalata itt valakinek hasonló tv-n a 3d megjelenitésel.

(#9727) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Kénytelen vagyok webshopból rendelni az LE40C650-et.
Még mindig a kalocsai pc-dream a legajánlottabb, vagy inkább más?
Köszönök minden ötletet.

(#9728) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy új lcd, vagy led tv-t, de nehéz eldönteni, hogy mégis melyik legyen az, a kínálat nagyon nagy, de azonos tulajdonsággal rendelkező típusok között is néha akár 70ezer forint különbség is van.

Milyen szempontok szerint kell megválasztani egy ilyen tv-t?
Lényeg biztosan az igények megállapítása, de 2-300ezret érdemes átgondolni.

Ez a 3d-s technológia mennyire kiforrott dolog manapság? Érdemes vele foglalkozni?

Ami nekünk fontos lenne, hogy 120cm, vagy annál valamivel nagyobb legyen FullHD, gondolom az már nem nagy igény, hogy rálehessen kötni a gépet, házimozit, tehát talán az alapkategóriásak is tudják ezeket...

Hogy érdemes kiválasztani egy ilyen TV-t?

:R

(#9729) Joy001 válasza ORCA58 (#9704) üzenetére


Joy001
tag

Hali Orca!

B650-nél neked volta CI conax jel problémáid ugye?
Mire jutottál anno?

(#9730) GeneraL_XTX válasza ssaannyyii (#9726) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Itt az LCD-vel van a baj, nem igazán való hozzá az aktív szemüveges 3D. Erre a plazma általánosan sokkal jobb.

(#9731) vizoo


vizoo
csendes tag

Sziasztok. Erről a TV-ről szeretnék véleményt, tanácsot kérni tőletek. Nagyobb méretűt nem tudok venni, mert nem fér el se a szekrénysorban, sem pedig a szoba mérete nem megfelelő nagyobb TVhez.

Furcsállom, hogy ahol találtam ott ~88.000 Forintért meg lehet kapni, máshol pedig akár 130-at is kérhetnek érte.

Illetve nem tudom, hogy ez usb-n keresztül le tud-e játszani filmeket (van egy 1 terrás külső hdd-m). Ha nem, akkor milyen készüléket javasolnátok? Mindenképpen 32"-ost, mert méreteinél fogva ez fér el. Árban pedig 100.000 körül maximum. TV-zésre, Xbox-hoz, illetve külső HDD-ről (1 terrás) filmnézésre lenne használva.

(#9732) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Kedves Mindenki,
Biztos unjátok már a hasonló kérdéseket, de szeretnék tanácsot kérni: tévét kell vennem, de nem sok pénzem van rá. 24-26-32 colosban gondolkozom, jó lenne a full HD. Szabad venni noname, pl Tescos Technika cuccot vagy pénzkidás? Tudtok vmit ajánlani?

(#9733) kola99


kola99
tag

Üdv
Nah megtaláltam az ősszel megjelenő SWTOR MMO-hoz a megfelelő led tv-t / szerintem/
az új Philips :

http://digitalko.hu/index.php?PHILIPS&id=47pfl7696h&kat=led_lcd_televizio&lh=10&epo=10&marka=9&markanev=PHILIPS&o=0&rendez=min_ar&desc=desc&oldal=1

600Hz
válaszidő 2ms
fogyasztás 62 watt
és USB-s egeret és bilentyűzetet is lehet rá kötni :C

[ Szerkesztve ]

(#9734) Smily64 válasza Zirowe (#5194) üzenetére


Smily64
csendes tag

Sziasztok

LG47LE5300-val van valakinek tapasztalata. véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#9735) Smily64 válasza Zirowe (#5194) üzenetére


Smily64
csendes tag

Szia Edenyke

Nekem 47LE5300 van.
Fél évnyi vajúdás eredmény:-) Végül az ára döntött (Tecsó-ban jelenleg 195.00)
Néztem én is a Sharpokat, szép a képe azoknak is de 60e Ft az csak 60e...
Amúgy ha ár-értéket nézel akkor a 47LE5300 jelenleg ver mindent, a Samsung csak jóval többért ad ennyit.

(#9736) nightshadow válasza kola99 (#9733) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez szép és jó, de hány ms a tévé input lagje?

(#9737) junior11 válasza Smily64 (#9735) üzenetére


junior11
veterán

Hali,

engem is érdekelne az LG 47LE5300. Tudnál írni róla kicsit bővebben? Milyen a TV adás képe? Hogyan értékeled a betekintési szögeket, a fekete szín mélységét, látszik felhősödés (clouding) rajta? Köszi! :)

S mi a véleményetek LG 47LE5300 vs. Samsung LE46C650?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9738) Sanyabá válasza Dr. Oid (#9732) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha behatárolnád hogy mennyit szánsz rá, akkor talán könnyebb lenne ajánlani is valamit!
Esetleg használt is szóba jöhet?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9739) pumatom


pumatom
aktív tag

Üdv!

Már kérdeztem, de nem kaptam választ, hogy 200-300e között szeretnénk legalább 127cm v ennél nagyobb lcd, vagy led tv-t. Ha még belefér ebbe, akkor 3d-s is lehet.

Tudnátok ajánlani ilyet, ami jó ár/érték arányú?

:R

(#9740) BBéci válasza pumatom (#9739) üzenetére


BBéci
titán

Samsung LE-55C650.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9741) vizoo


vizoo
csendes tag

Esetleg a 9731-re valaki? :) Nem szeretnék türelmetlennek tűnni, csak pénteken elszállt a TV-m és ez a hétvége is több, mint sok volt TV nélkül... :(

(#9742) BBéci válasza vizoo (#9741) üzenetére


BBéci
titán

Ha elárulod, milyen a terrás merevlemez, megpróbálok válaszolni a kérdésedre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9743) daniel2121 válasza Dr. Oid (#9732) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát szerintem ilyen Technika vagy milyen tv-ét semmi esetre se vegyél. Olvasgass a fórumban és akkor ki tudod szűrni hogy milyet érdemes és eldöntöd hogy mennyit szánsz rá.

(#9744) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Nemigen van időm belerágni magam a témába, ezért kérek segítséget. Kellene egy 32-es lcd tv, létezik ebből manapság olyan ami wifin tud lejátszani divxet egy NAS-ról?

(#9745) vizoo válasza BBéci (#9742) üzenetére


vizoo
csendes tag

Ő lenne a hdd.

Ezen kívül a fenti hsz-emben linkelt TV-ről is elfogadnék szívesen véleményeket (ha jól sejtem az nem tud usb-ről lejátszani, viszont számomra meglepően olcsó... 88k-ért megvehető egyes helyeken.).

Azért itt van ismét a LINK róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#9746) Peak válasza vizoo (#9745) üzenetére


Peak
addikt

Korrekt mind a kettő.
WD-vel nem nyúlsz mellé.
A TV meg teljesen jó annyiért... én az 47LD750-nel barátkoztam meg közelebről... :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9747) BBéci válasza vizoo (#9745) üzenetére


BBéci
titán

A Terra szó jelentése: Föld! A bolygó, amelyen élünk. :K
A mértékegység Terabájt, egy r-betűvel!

A tévé leírásában JPEG és MP3 lejátszás szerepel.
A gyanúsan olcsó ajánlatokat ugyanúgy kerülném, mint a túl drágákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9748) vizoo válasza BBéci (#9747) üzenetére


vizoo
csendes tag

Reméltem átsiklunk az olyan apróságokon, mint a betűkettőzés :P

A hozzászólásod érdemi részét pedig köszönöm. :)

(#9749) BBéci válasza vizoo (#9748) üzenetére


BBéci
titán

A PH! nem az a hely, ahol egy ilyenen át lehet siklani! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9750) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
A Samsung LE40C650 tv még mindig vállalható típus? Mivel egész normális áron kapható... :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.