Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18768) King Unique válasza TeebyKay (#18765) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erre így - mindenféle konkrétum nélkül - nem nagyon lehet mit mondani... Azért (Windows esetén) egy eszközkezelőt, lemezkezelőt meg kéne nézni, ott látszanak-e? Utóbbinál lehet csak meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni. Valamint nálam olyan, hogy semmilyen USB-s eszközt nem akart felismerni a rendszer, akkor volt utoljára, amikor az alaplapi chipset driver nem volt feltelepítve, illetve nem megfelelő volt belőle felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#18774) King Unique válasza TeebyKay (#18773) üzenetére


King Unique
titán

Fájlkezelőben látszik, van betűjele? Mert azt már fentebb említettem, hogy másnál pont emiatt nem lehetett leválasztani Win10 alatt [link]? Valamint nemrég másvalaki szintén erre panaszkodott, nála aztán hirtelen megjavult [link]. Hogy pontosan mitől, azt már nem árulta el. Tehát, hogy ez most valami bug, vagy csak Windows lévén egy restart kell neki, netán valami egyéb hiba okozza, azt nem könnyű innen kideríteni... :F Normál esetben nem szokott ilyen csak úgy előfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#18777) King Unique válasza TeebyKay (#18775) üzenetére


King Unique
titán

Tehát van betűjele is, látszólag minden ok. Milyen oprendszer, nem mókolt, frissítések fent vannak, más USB-s eszköz (pendrive) sem választható le? De jóformán mindegy is, mert ilyen egyedi szoftveres / hardveres gondokkal nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha már egy pendrive sem jelenik meg biztonságosan leválaszthatóként, akkor az OS specifikus probléma, amivel annak topikjában kell érdeklődni.

(#18776) MikaVejneGI: azt mondtad csak csipog és fel sem pörög, de ezek szerint mégis. A lemez állapota is fontos, hogy vannak-e rajta gyenge / hibás szektorok a linkelt diagnosztikai program szerint? Ha igen, akkor még kevésbé érdemes otthon nyúzni. A másik fórumtárs is hiába készített róla lemezképet, mégsem volt használható. A hasonló eset kapcsán említett topikban az adott szakik hivatalosan adatmentéssel foglalkoznak, akár náluk is lehet érdeklődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#18779) King Unique válasza TeebyKay (#18778) üzenetére


King Unique
titán

Szóval Win10... fórumtársnál a betűjel hozzárendelése megoldotta, de ha nálad az ok, akkor nekem sincs sok ötletem. Aztán ki tudja, hogy a felrakott chipset driver valóban teljesen ok-e? Mert nálam pont az okozott problémát laptopon, amit a WU automatikusan leszedett. Felraktam helyette a Win8.1-hez valót és azzal már rendben működött. Illetve, ha restart nem használ neki, akkor lehet megpróbálnám gépházból eltávolítani [link]. Ez teljesen törli az eszközillesztőt is, majd újraindítás után csatlakoztatva újratelepíti azt.

Ennyit tudtam segíteni. Mivel a Win10-nél még elég sok a panasz, így nem meglepő az ilyen hiba sem. Lehet ez is egy bug, amire nem nagyon van megoldás, max valami MS frissítés / új driver / új build. Amúgy én 10240 és 10586-os build alatt nem tapasztaltam ilyen hibát, de vsz adott hardveres / szoftveres környezettől függő.

[ Szerkesztve ]

(#20032) King Unique válasza TeebyKay (#20031) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Erről a belső merevlemezként (helyi meghajtó) történő megjelenésről korábban már volt szó. Tehát ez teljesen normális és ettől még működnie kellene a hardver biztonságos eltávolítása opciónak.

Továbbá ez ügyben már korábban is érdeklődtél és akkor javasolva voltak bizonyos dolgok. Egyebet nem nagyon tudok most sem hozzáfűzni. Valamint, ha továbbra is az alábbi helyzet áll fenn, akkor ott valami nagyon nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#20034) King Unique válasza TeebyKay (#20033) üzenetére


King Unique
titán

Erre nem könnyű mit mondani, pláne hogy a pendrive is hol leválasztható, hol nem. Lehet valami frissítés, vagy egyéb szoftveres dolog kavart be. Illetve egy korábbi hozzászólásban említett másik 2 programmal is meg kellene próbálni a leválasztást. Valamint lehetőség szerint másik gépen, másik Windows alatt is.

Egyébként arról már volt szó, hogy a leválasztás hiánya okozhat problémát. Ha nálad emiatt a b. eset fordult elő, akkor az nyilván nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#20036) King Unique válasza TeebyKay (#20035) üzenetére


King Unique
titán

Ha még csak azon a gépen, illetve azon OS alatt produkálja ezt, az egy dolog. Persze, ha ugyanott másik külső HDD-vel rendben működik, akkor már ez is fura. Illetve, ha több gépen is előfordul, akkor az megint arra enged következtetni, hogy magával az eszközzel nem stimmel valami. Az állapota (HDS), USB-kábel stb. rendben van? Egyébként az adatkapcsolat eldobásának lehetne különféle okai, amelyekről egy másik topikban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20039) King Unique válasza TeebyKay (#20037) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztosan rendben vannak, akkor érdekes. Illetve, hogy egyáltalán nem jelenik meg sehol a tálca értesítési területén leválaszthatóként, az kissé abnormális. De, ha minden gépen egyazon verziójú Win10 van, akkor lehet annál nem stimmel valami. Jó volna Win7/8.1 alatt is kipróbálni, de akár még egy Live Linux is szóba jöhet. Utóbbi esetében pl. a kapcsolat eldobását is lehetne tesztelni és akkor kiderülhet, hogy az OS, vagy más-e a probléma okozója.

Továbbá lehet, hogy magával a külső házzal, annak USB-vezérlőjével van valami gond. De mivel ez a típus integrált USB-aljzatos, ezért a HDD-t nem lehet belőle egy másik külső házba áttenni. Az integrált aljzatról ezen cikkben van némi infó.

[ Szerkesztve ]

(#20084) King Unique válasza TeebyKay (#20083) üzenetére


King Unique
titán

Olyan előfordulhat, hogy pl. USB 2.0 portban leválasztás után nem kapcsol ki a (2,5") külső ház, nem áll le a benne lévő HDD stb. Ilyet én is tapasztaltam, illetve írtam róla korábban. Viszont az, hogy a tálca értesítési területén egyáltalán nem jelenik meg leválaszthatóként a külső HDD, illetve más USB-eszköz sem (pl. pendrive), az kissé abnormális...

[ Szerkesztve ]

(#20086) King Unique válasza TeebyKay (#20085) üzenetére


King Unique
titán

Az nyilvánvaló, hogy nálad az adott hardveres / szoftveres környezetben nem stimmel valami. De, hogy most az OS-ben mi van elállítódva, illetve melyik driver / program okozza az említett jelenséget, azt passzolom. Már csak azért is, mert nyilván nem tudjuk, hogy mi + hogyan lett ott telepítve, beállítva stb. A hivatkozott cikkben lévő módszert esetleg meg lehet saját felelősségre próbálni, de ki tudja, hogy esetedben megoldja-e a problémát.

Továbbá utolsó opcióként még ott van a jól bevált módszer, vagyis rendellenes és fura működés esetén az OS újratelepítése. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.