Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18698) King Unique válasza Cingáriusz (#18695) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Olyan, hogy legmegbízhatóbb, nem igazán van. Ha 2,5" | 5400 RPM | 1 TB merevlemez kell a külső házba, akkor ezek jöhetnek szóba + Milyen merevlemezt vegyek? topik összefoglalója:

HGST Travelstar 5K1000 (HTS541010A9E680) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
Seagate-Samsung M8 (ST1000LM024) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
Toshiba MQ01ABD100 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
WD Blue (WD10JPVX) 8 MB, 9,5 mm, 2 év gari, AF
WD Red (WD10JFCX) 16 MB, 9,5 mm, 3 év gari, AF

A Hitachi többeknél is használatos 2,5" külső házban és valóban akad pár hely, ahol 3 évet is adnak rá. Bár én annyira nem rajongok érte a túlzott fejparkolása miatt, illetve TV-n állítólag "klattyogó" hangja van. Nekem Travelstar 7K1000 van egy ilyen külső házban, azzal eddig minden ok. Persze ehhez javasolt a jó hőelvezetés miatt egy full alumínium rack + USB 3.0 port a stabil tápellátáshoz.

A Seagate által felvásárolt és átcímkézett 2,5" Samsungok nem rosszak, én a fentebb említett 1 TB-os verziót használom külső házban és eddig nincs vele gond. Illetve a 2 TB-os ST2000LM003 modelleket, amik nálam szintén jól működnek.

A fentebb említett Toshiba sok gyári külső merevlemezben is megtalálható. Személy szerint nem használok ilyet, de a fenti topikban különösebben nem szokták ajánlani. Persze ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz és nem használható.

A WD-k általánosan jónak mondhatóak, a Blue van pl. a népszerű My Passport Ultra modellekben is. Viszont ezek az újak nem feltétlenül annyira ideálisak minden téren, mert sokaknál elég gyakran leáll menet közben, motort leállítja/ felpörgeti stb. [link]. Leginkább laptopban, esetleg külső házban szokott erre panasz lenni és ez a gyakori leállítás nem éppen a legjobb. Érdemes lehet HDS programmal tiltani a leállítást [link]. A WD Red lenne elvileg a legjobb választás a 3 év garancia és a strapabírósága miatt. Arról viszont megoszlanak a vélemények, hogy az ilyen NAS-ba szánt és RAID üzemre optimalizált merevlemezek mennyire valók sima desktop használatra, okozhat-e esetleg ez egyéb problémákat? Figyelembe lehet természetesen ezt venni és aszerint választani, de az eddigi tapasztalatok alapján nem voltak különösebb problémák és negatív visszajelzések. Innen a fórumról is egyre többen használnak 2,5" | 3,5" külső házakban WD Red merevlemezeket, utóbbi méretben nekem is van ilyen összeállításom.

Illetve még a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja összefoglalóját tudnám ajánlani, ahol találsz topikos teszteket. Az alapján le tudod csekkolni, hogy mások mit használnak. Amúgy pontosan milyen külső házba teszed majd bele?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.