Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18765) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Amióta újratelepítettem a gépemet, semelyik külső adathordozót se érzékeli külsőként, nem jelenik meg felugró ablak azért mert csatlakoztattam, és nem jelenik meg a lecsatlakoztatására vonatkozó kis fül se a tálcán. Mi lehet a probléma?

(#18771) TeebyKay válasza King Unique (#18768) üzenetére


TeebyKay
őstag

A rendszer látja, el is érem őket, csak nem külső meghajtónak tekinti. A chipset drivert megnéztem, a legfrissebb van fent, ugyanaz mint az újratelepítés előtt.

(#18773) TeebyKay válasza King Unique (#18772) üzenetére


TeebyKay
őstag

Így van. Jobb alul a lenyitható fülön ugye meg szokott jelenni egy külső meghajtó leválasztása ikon, az se jelenik meg.

(#18775) TeebyKay válasza King Unique (#18774) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nekem pont fordítva van. Fájlkezelő látja, minden működik vele, csak a leválasztó nem.

(#18778) TeebyKay válasza King Unique (#18777) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen a pendrive se jelenik meg, a win10-es topicban még ötletet se tudtak mondani, azért próbáltam meg itt is.

(#18780) TeebyKay válasza King Unique (#18779) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi a segítséget, sajnos egyik se akarja megoldani. Az az érdekes, hogy másik gépen is pontosan ugyanez az oprendszer van és egyszerre lettek telepítve, de ott még sincs gond vele. Szóval biztos valami hardveres gond lesz, de a chipset driverek meg ugyanazok a legutóbbi telepítés óta.

(#20031) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung Hx-m101tcb/g típusú külső merevlemezem, és azt a jelenséget produkálja, hogy gépekhez csatlakoztatva azok nem külső, hanem belső merevlemezként érzékelik. A tálca ikonoknál se jelenik meg külső adathordozó eltávolítása opció. Van valami ötletetek, hogyan lenne javítható a hiba?

Üdv: Tibor

(#20033) TeebyKay válasza King Unique (#20032) üzenetére


TeebyKay
őstag

A pendrive azóta megjelenik, anélkül, hogy bármilyen beállításhoz nyúltam volna. A gáz az, hogy így másoláskor például biztonságos eltávolítás nélkül sokszor nem maradnak rajta a merevlemezen az átmásolt adatok. Sajnos se program se semmi nem tudja leállítani, vagy nem is látja vagy hibát dob ha le akarom állítani.

Tudom, hogy már jelentkeztem a problémával, csak most került elő megint, hogy használnom kéne az eszközt és nem tudom. Minden esetre köszönöm a választ.

(#20035) TeebyKay válasza King Unique (#20034) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen erre írtam, hogy azokkal a programokkal, illetve azokon kívül több másik neten talált programmal is megpróbáltam. Az eszköz más usb portokba és más gépekre dugva is ugyan ezt produkálja.

szerk.: Másik érdekessége, hogy USB 3 porttal nem hajlandó együtt működni, ha adatot próbálok rajta keresztül másolni 1-2 perc után ledobja majd visszacsatlakoztatja az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#20037) TeebyKay válasza King Unique (#20036) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen mind a kábel mind a merevlemez rendben van.

(#20083) TeebyKay válasza King Unique (#20039) üzenetére


TeebyKay
őstag

További adalékok amire most figyeltem fel, a gép USB 3-as elülső portjaiban tökéletesen működik a biztonságos leválasztás, míg az USB 2-eseknél meg se jelennek a biztonságos leválasztás menüben a csatlakoztatott eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#20085) TeebyKay válasza King Unique (#20084) üzenetére


TeebyKay
őstag

Olyanokat olvastam, hogy valami program átírhatta az usb 2-es port kezelésére vonatkozó protokollt például és ezért nem kezeli normálisan a rendszer azon át a külső eszközöket, csak nem tudom hol kezdhetnék neki a javításnak. Példa az említettre az utolsó komment.

(#20087) TeebyKay válasza King Unique (#20086) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem, hát majd ha már nem tudok együtt élni a problémával vagy valami más indokolttá teszi akkor az is sorra fog kerülni. Még egyszer köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.