Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9408) King Unique válasza kklupacs (#9405) üzenetére


King Unique
titán

Ki lehet persze :K (notihoz hozzáférni,azt fajtája válogatja,h te magad,v csak szaki),ha még van rá gari,akkor adnak másikat talán. Sentinel képét majd berakhatod.

(#9406) fm14: elmegy a CH11,de akad nála azért jobb is ADATA-ban (NH13,SH14,HD710),amik gyorsabbak,ütésállóak stb.,de drágábbak,uekkorák 30k-n felül. Samsungok is jók (S2,M2),árban,gariban is,de mivel kifutó márka,ill gari esetén Seagate-et adnak helyette,felejtősebb kategória.
Transcendek is jók nagyon (ütésálló is),de 750-es M3 is drága,bár itt 1 TB-os jó áron van,de csak 1 év garival a 3 év helyett...
Fémházas Toshibák is f@szák (Alu 2S,Steel stb.),de picivel az is drágább,ahogy WD MP-ok
is...
Egynek jó a lesz CH11 :K ,ha meg vmi komolyabb,stapabíróbb,jobb progikkal bíró cucc kell,a fentiekben találsz.

(#9429) King Unique válasza magedla (#9427) üzenetére


King Unique
titán

Megmondom az "őszintét" :D ,én is már nézegettem régebben-mostanság is a Maxell 2,5" tankokat és nem rosszak :N ,bár talán szoftver-felszereltség téren picit gyengébb,de... a háza minőségi aluminium,ami melegedésnél mképp előnyösebb,mint műanyag,a 750-esben szinte fix,h 2 tányéros Toshiba vinyó van,amik jók és elég gyorsak is (h pontosan melyik,az talán megtippelhető e szerint),szal az is ok-s. :K Az 500-as is vsz Toshiba lehet,v az múltkor vkinek a P szériásba Hitachi volt,ami szintén nem rossz,sőt.
Kérdés inkább maga a rack megbízhatósága,de az se rossz,ugye alu,amiben nem melegszik vinyó-elvezeti hőt,vezérlőchip is elmegy,ismerősömnek van hasonló esata-s már v 2-3 éve,eddig nem volt vele baj (ilyen ez is hasonló végülis) Illetve mivel ezek elég könnyen szétkaphatóak,akár még másik mobilrackbe is áttehető simán,nem mint egyik-másik műanyag cucc,amit úgy kell szétfeszegetni és utána ki tudja sikerül e uúgy összerakni.
Szal nem rossz ez a Maxell egyáltalán és főleg ennyiért...21k :Y ,ha nem kell vmi extra ütésálló-hw.es titkosításos cucc,akkor a helyedben én lecsapnék rá. ;)
Armor A80-at korábban már kitárgyaltuk,jó az is,ált.Toshiba,v samu vinyósak,viszont a 750-esig Jmicron usb3 vezérlő volt benne (1 TB passz,de vsz abba is),ami sz@r,bizonyos alaplapokon,oprendszernél okozhat kellemetlenséget (mekex)
A Transcend szerintem jobb,25M3 nagyon frankó,új A3 is az,az is ütésálló,minőségi cucc,annal nincs ilyen kellemetlenség. Ütésállóba új ADATA-k is jók,SH14 is elmegy,de nekm jobban bejönne HD710,de vsz ezekből is drágább a 750-es
Nem feltétlen az ütésállóság miatt drágábbak ennyivel.hanem alapban maga a márka,ill sok gyártó cuccának ára árvíz miatt ennyire felment,sok ázsai márkáé is,akiket nem feltétlen érintett,hiába van a közelben :D

Amúgy itt volt még 1 TB 25M3 2 hete 38k-ért,de 1 év gari miatt nem vettem meg,mert 3 év járna rá,azóta fel is tolták árát... :DD
Hol dobálják 21k-ért 750 Maxellt,ha nem titok,privibe elküldheted,v vmi magán-hw aprós dolog :F

[ Szerkesztve ]

(#9515) King Unique válasza M3oH (#9514) üzenetére


King Unique
titán

Ha hasonló strapabíró (ütés,vízálló) kell,akkor jó választás lehet a Transcend széria :25M-H3-A3,v ADATA cuccaim pl. HD710,ütésállók még Buffalo Ministationok is stb...
Árat nem írtál,mert gondolom az se mindegy,árgépen rákeresel,azt megnézed melyik mennyibe kerül,ha ok,akkor vedd amelyik tetszik,v ( # 9453 ) más is akad,vmint pl.WD-k is jók,spec.tokba téve az is ütésállóvá tehető,de nyilván fentebb említettek strapabíróbbak.
őszre mondanak jelentősebb áresést,ill most is volt vmennyi,ha sürgős vedd most,ha ráér,talán érdemes várni kicsit.

(#9600) King Unique válasza Mittu88 (#9599) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom,te (gondolom nem),v más volt-e az,akinek SH93-at kellett többször is gariztatnia,mert behalt benne a vinyó,úgyhogy inkább azt ne... :N (a javított usb3-as HD710 meg még nem kapható)
Mennyit szánna rá haverod,ill van-e vmi spec kívánság (tikosítás,ütésálló,stb.),mert ez is lényeges :F
látom 20-21k körül van,amit néztél,jó ár,többi ált drágább...fémházas NH13 jobb lenne,v ütés-vízálló SH94, (esetleg régi favorit ütés-vízálló SP A80) ,ütésálló Transcend 25M3 is ajánlott, aluházas Toshibák esztétikusak és jók, Buffalo Ministation ütésálló és nagyon jól felszerelt, Plus / Extreme , csak drága,bár 1 TB-os jobban megéri,ahogy korábban említettekből is néha,új Iomega Ego portable is ütésálló és szoftveres körítés is kemelkedő,a fémházas Prestige még talán jobb is. Továbba WD-k még mindig ajánlottak felszereltség,megbízhatóság terén.
Bőséges a kínálat,ahogy láthatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#9632) King Unique válasza Moonwolf (#9631) üzenetére


King Unique
titán

Alapjába véve egy elég jó,itt PH-s tesztekben is agyon ajnározott cucc,egyik leggyorsabb külső 2,5" ,+ütés-por-vízálló burkulat. :K
De...a 750-esnél és előttieknél a hírhedt Jmicron vezérlővel volt szerelve,amire egyesek bizonyos alaplapoknál,oprendszereknél (XP) panaszkodtak...(másik)
1 TB-osba nem tusom mi van,lehet kijavították,lehet nem... :F
Srtapabíró kivitele,benne lévő hdd (Toshiba v Samsung,1 TB-osba samu M8) megbízhatónak mondható,max fentebb linkeltek miatt lehet sestleg kellemetlenség,ha 1 TB-osra is igazak,hozzáadott progi alkalmas auto bizt. mentésre,de kicsit fapados,akadnak jobbak is,vmint kicsit féltégla feelingje van,mert többi 2,5" külsőnél vmivel nagyobb.
ha hasonlóan stapabíró kéne stabilabb vezérlővel Transcend,ADATA (SH14,HD710) usb3-as szériái ajánottak,de nagyon jó Lacie is,csak az meg drága...+ estleg ,Iomega , megbízhatónak mondhatók WD cuccai is.

[ Szerkesztve ]

(#9852) King Unique válasza TeeJay (#9850) üzenetére


King Unique
titán

WD 2,5" külsők jól be vannak állítva indulás terén,a vinyó indítóárama alacsony,én 3 tányéros 1 TB-osom még régi gép előlapi usb2 csatiján próbálva is simán felpörögött és elment,szerintem a 4 tányéros is elmegy hátlapin,v akár előlapin is.
Amúgy adnak több típushoz is usb3 A-MicroB Y kábelt,pl. Transcend,Iomega,Pqi cuccait alapból azzal árulják,de mobilrackekhez is adnak ált.,ill. most nézem PM-nél már elérhető az ütés-vízálló HD710-es nem olyan rossz áron (v itt ),többihez,azok áraihoz viszonyítva,ennyit megér. :K Na egy ilyen nem lenne jó ? ;)
amúgy HD710-ben vsz 2 tányéros samsung M8 van,aminek lehet indítóárama oicit magasabb,mert 2,5" samu usb3-as M2-nél is többeknek Y kábel kellett...pl. az 1 TB-os Transcend 25A3-ba is az van,15mm-es vastagságából 110 MB/s sebességéből ítélve és gyárilag adnak hozzá Y kábelt,lehet nem véletlenül...

[ Szerkesztve ]

(#9854) TeeJay válasza King Unique (#9852) üzenetére


TeeJay
félisten

jól néz ki ez az ADATA HD710 is
http://traficantesdehardware.com/Reviews-Hardware/Review-ADATA-HD710.html

itt a 750-es citrom/fekete kiadást tesztelték és abban 750gigás 2tányéros Toshiba megy
ez : http://storage.toshiba.com/techdocs/MQ01ABDxxx.pdf
(az enyémben még TOSHIBA MK7559GSXP van ami 750GB 2tányér4fej AdvancedFormat)

amit megint nem értek hogy ebben az újabb szériában az 500gigás már 500gigás 1tányéros a 750-nek meg még mindig 2tányér4fejet adnak... míg az 1TB-os ebből szintén 2tányér 4fejes

lényeg a lényeg az ADATA Toshiba belsővel dobja ki a cuccokat és ezek szerintem elég minőségiek
mondjuk én már inkább az 500 vagy 1TB-os modellt venném ott a nagyobb adatsűrűség miatt nagyobb sebesség érhető el USB3-on keresztül ugye

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9855) King Unique válasza TeeJay (#9854) üzenetére


King Unique
titán

Igen nagyobb,100-115 MB/s is akár. Akkor HD710 esélyes,v még vársz vele :F

(#10035) King Unique válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


King Unique
titán

Igen az :K ,azt ki tudja mi van benne... :F ,pl.az új 1 TB-os is 18mm vastag,mint az első generációs (régi) my passport,akkor vsz régi kék skorpió...Amit linkeltem,az natúr 500-as új WD egy mobilrackben,nem új Passport,azért más a kódja,de a vinyó a lényeg benne most.

(#10029) Kezdő vagyok: hol írták,h max 3 eszközt kezel,nem is tudtam :F ,amúgy Smartware természetesen újakat is kezeli,azokhoz is járm,de adnak külön progit,ami végülis a egy "szétdarabolt Smartware" ,külön drive utility,secure stb.
#9957 - (+ADATA HD710 )TV-s dolgok,ajánlások. + 2,5" kiegészítve: 1 TB-osnál nagyobb gyári kompaktba van jelenleg, 2 TB-osba WD gyárt (LG XD7 is talán,de hitvány cucc...), 1,5 TB:Seagate Goflex portable,Buffalo Ministation,Iomega Prestige (fém), Freecom MG, Lacie Rugged Mini
,legolcsóbb ebbe a méretve a WD,de érdemes még várni vele...jobb lett volna aluházzal....(Iponban megtalálsz párat,nem mindet,azért nem onnan...)
Másikra: lehet hozzá egy 3,5" alu mobilrack (pl.)+hdd megoldás,3D-hez jól jöhet esata,felvevős dolgot nem próbáltam :N ,meg kell nézni mit tud,kezel (filerendszer stb.), vsz rá lehet dugni usb2-n és felismeri,rögzít rá,ha tudja NTFS-t,de dvd felvevőnél korábban másnál egész külső vinyót vmi védett,kódolt partícióvá alakította és PC-n nem lehetett látni tartalmát,oda kell erre is figyelni,tiednél máshogy van lehet...

[ Szerkesztve ]

(#10070) King Unique válasza CoolBoy323 (#10068) üzenetére


King Unique
titán

# 9957 - TV-s infók,3,5"+2,5" tippek, ha már 2,5" ADATA,az SH93-ra több panasz érkezett korábban,sokat kelett gariztatni stb.,inkább az újabb usb3-as HD710 tesóját.(esetleg NH13) ,de TV-s kompatibilitás terén lehet jobb egy WD.
Mekkora kéne,az nem írtad :F

(#10069) animatrix11 : pontosan milyen 2,5" külső ez,h nem megy,jól dugtostad össze,pedig mennie kéne? Akkor más lesz...3,5"-nél gondolom natúr hdd-t kötsz össze direktbe géppel,lehet máshova kéne dugni,v Biosban állítani ezt.azt ( külső megoldásokhoz jár saját táp és nem szokott gond lenni)
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) is próbálkozz,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#10092) King Unique válasza szabonagyur (#10091) üzenetére


King Unique
titán

Másikba már dobtam linket, # 10070 ( ill.azon belül # 9759 )
Általánosságban nem rosszak,aszem taiwani gyártó,vannak jó megoldásaik,de külső vinyóba azért nem olyan kiforott,mint pl. egy WD. :N A kínálatból usb3-as aluházas NH13,at,v ha az kell,ütés-vízálló új HD710-et érdemes venni.(SH14 nagyon koszolódik)+ egyéb linkekben ajánlott típusok.
HD710 teszt (bár 750-es) + többire is találsz,ebben barátod a google... :)
Vagy,ha nem semmi extra, jobb a külön alu mobilrack+veszel bele notivinyót,tippek benne linkelt korábbi hsz.okban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10102) King Unique válasza CoolBoy323 (#10099) üzenetére


King Unique
titán

Annyival nem,viszont ha gyáriak szoftverei,egyéb kütyüi nem kellenek,akkor jobb megoldás,magad választhatod ki a benne lévő vinyót,vmint egy jó aluház hőelvezetés terén is jobb,mint a műanyag. :K
A CH11 nem rossz,akár meg is veheted,mert ára az tényleg jó,usb3-as stb.,viszont aluház miatt szerintem NH13 jobb választás lenne,v ha már SH93-at emlegettél,mondtam korábban egyesek megszívták vele,sokat kelett gariztatni (benne lévő vinyó típusa volt szar),de ugyanez a HD710,immár usb3 csatival és vsz jobb belsővel,ráadásul nem is drágább annyival...

(#10100) szabonagyur: neked is Adata-ra vonatkozóan uez :K ,CH93 nem a legjobb,melegszik,házba szerelt usb kábele van,ami nem túl hosszú,jobb egyértelműen a CH11,NH13,HD710 .
WD-ből Elements portable elmegy,de abban is usb3 (WDBPCK5000ABK)-asat érdemes venni,arra figyelj,árban alig van különbség a 2.0-áshoz képest,sőt az már kifutó széria...viszont 2,5" WD-be egyértelműen a MyPassport a jobb (v inkább új Passportok tetszetősebbek) ,szoftveres cuccok,fw frissítési lehetőség stb.,ára se sokkal több és többfajta szín közül választhatsz,vmint a WD gyári tokokat gyárt hozzá,amik itthon is elérhetőek olcsón,míg Elementsnek ilyen téren a támogatottsága zéró..

Apropó gari,az SP külső vinyóira is 3 év jár.(alu Diamond D05,Stream S10,v ütés-vízálló Armor A80 is jók)

Szal nyilván csábító a jó ár általatak említetteknél,de szerintem pár ezret megér egy jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#10120) phaseOne


phaseOne
tag

Hello!

Utazáshoz, és mindennapos használatra szeretnék egy(több) külső merevlemezt, úgyhogy mozgalmas élete lesz. Most a következőkkel szemezek(750GB-1TB):
-AData HD710 de erről rosszakat írnak itt:amazon.com. Állítólag gagyi a borítás, valakinek meg attól is lecsatlakozik ha tüsszent... Nem tudom kinek lehet hinni.
-Iomega eGO portable, de ez is minden 2. embernek meghalt amazon.com.
-Western Digital My Passport Essential, erről jókat írnak, de ugye erről nem írja a gyártó h ütésálló amazon.com (itt az előre installált progival van gond, ugye azt le lehet valahogy állítani?)

Fontos lenne az adatbiztonság, mert a munkával járó sok GB fényképet is ilyenre tárolnám el út közben. (valszeg 2 db-ot fogok úgyis használni párhuzamosan)
Ti mit javasolnátok? Minden más ötletre is nyitott vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#10146) King Unique válasza CoolBoy323 (#10144) üzenetére


King Unique
titán

A WD-k azok szinte biztos,firmware-t is lehet rajtuk frissíteni :K ,ált a többi nevesebb gyári külső,ill mobilrackek is,de nincs rá100% garancia,h minden típusú TV-vel :N (mert nem is erre vannak kitalálva,hanem adathordozásra-tárolásra),viszont Samsung TV-k ált. jók kompatibilitás téren,több gond ált. LG,Sony cuccokkal szokott lenni. Ill újabb TV-knél újabb fw,amiben vsz kompatibilitás terén is befoltoztak ezt-azt.
ADATA se rossz,bár új HD710 borítását nemrég hsz-ban írta vki,h ebay-en fikázták gagyi...,+ nyilván nem olyan kiforott,mint WD,amire bár 2 év a gari,de egyik legmegbízhatóbb.V nemrég elhintett alternatívák között (#10123,#10126,#10134) is akad,bőven jó cucc.

(#10145) Fauno: majd megkeresen,felrakom újra,mert vsz korábbi már nem él,v írj TeeJay-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10198) eriktoth


eriktoth
tag

Üdv! Ój vagyok a témában, és kettő HDD-t néztem ki magamnak esetleg valaki tudna tippet adni:

ADATA CH11 HDD 2.5 "750GB

ADATA HD710 HDD 2.5 "750GB
Esetleg ha valakinek valami más alternatíva
Előre is köszönöm

(#10200) King Unique válasza eriktoth (#10198) üzenetére


King Unique
titán

Ja,nem rosszak,a CH11 egy alapmodell,semmi extra,viszont a HD710 víz-ütésálló,bár egyesek laza kábelcsatlakozásra,ill szerintük gagyi burkolatra (gumi+műanyag) panaszkodtak,de egyrészt nem mki,másrészt többi se jobb ebben a kategóriában,max prém. kat gyártók,mint pl. Lacie,Freecom stb.
Nemrég volt szó 2,5"-elről, #10196 , olvasgasd,nézedesd át linkeket,találsz benne hasznos infókat,alternatívákat... :K

(#10211) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Adata hd710 1tb megrendelve :)

(#10215) King Unique válasza CoolBoy323 (#10214) üzenetére


King Unique
titán

Ja a kábel rögzítés lehet instabil lehet picit,mint pl A Buffalo Ministtion Extrem-nél ( 4 perc körül) se a legjobb...
Azért jó a HD710,egy ideig én is szemezgettem vele,de mivel akkor még nem volt kapható,végül Iomega lett.
Toshiba belső :F ,750-esekbe az van,de 1 TB-osba ki tudja,v írták vhol?
bár mondjuk 1 TB Iomega is toshi belsős,de legtöbbe ált wd,v samsung szokott lenni,esetleg seagate (Lacie)

[ Szerkesztve ]

(#10231) CoolBoy323 válasza Turbo B. (#10229) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Majdnem ezt vettem en is, de a hd710 nyert megis :)

(#10242) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#10241) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A-DATA HD710 1TB /sárga :) / adatok HDSentinelbol:

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,2
Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 125F, PID: A15A"
Lemez modelszám,TOSHIBA MQ01ABD100
Lemez revízió,AX002J
Lemez sorozatszám,6247S1R5S
Teljes méret,953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív
Logikai meghajtó(k)
Logikai meghajtó,L: [AHD710]
ATA Információk
Cilinderek,1938021
Fejek,16
Szektorok,63
ATA Revízió,ATA8-ACS
Transzport verzió,SATA Rev 2.6
LBA szektorok,244190646
Szektoronkénti bájtok,4096 [Advanced Format]
Puffer mérete,8192 KB
Multi-szektorok,16
Hibajavító bájtok,0
Formázatlan kapacitás,953870 MB
Maximális PIO átviteli mód,4
Maximális többszavas DMA mód,2
Maximális UDMA átviteli mód,6 Gbps (5)
Aktív UDMA átviteli mód,6 Gbps (5)
Minimális többszavas DMA átviteli idő,120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő,120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül,120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel,120 ns
ATA kontroll bájt,Érvényes
ATA ellenőrző összeg,Érvényes
Akusztikai jellemzők
Akusztika Menedzsment,Nincs támogatva
Akusztika Menedzsment,Letiltva
Jelenlegi akusztikai szint,Alapértelmezett (00h)
Ajánlott akusztikai szint,Alapértelmezett (00h)
ATA Jellemzők
Előreolvasási buffer,"Támogatva, Engedélyezve"
DMA adatátvitel,Támogatva
Ultra DMA adatátvitel,Támogatva
S.M.A.R.T.,Támogatva
Energiagazdálkodás,Támogatva
Írási gyorsítótár,Támogatva
Védett lemezterület,Támogatva
Fejlett energiagazdálkodás,"Támogatva, Engedélyezve"
Fejlett energiagazdálkodás szint,Minimális fogyasztási szint készenléti mód nélkül (128)
Bővített energiagazdálkodás,Nincs támogatva
Indítás készenléti módban,Nincs támogatva
48-bit LBA címzés,Támogatva
Többszintű konfiguráció,Támogatva
IORDY támogatás,Támogatva
Műveletek sorbarendezése,Nincs támogatva
NOP parancs,Támogatva
Trusted Computing,Nincs támogatva
64-bites egyedi azonosító,005094039015AC18
Adatfolyam kezelés,Nincs támogatva
Média kártya kezelés,Nincs támogatva
Általános célú napló,Támogatva
Hibanapló,Támogatva
CFA parancsok,Nincs támogatva
CFast eszköz,Nincs támogatva
Hosszú fizikai szektorok (8),Támogatva
Hosszú logikai szektorok,Nincs támogatva
Írás-olvasás-ellenőrzés,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár méret,Nincs támogatva
Zuhanás érzékelés,Nincs támogatva
Zuhanás szenzor érzékenység,Nincs támogatva
Média forgási sebesség,5400 fordulat/perc
SSD Jellemzők
Adatcsomag menedzsment,Nincs támogatva
TRIM parancs,Nincs támogatva
Meghatározott olvasás TRIM után,Nincs támogatva
S.M.A.R.T. Teszt
Off-line adatgyűjtés állapota,Nem volt indítva
Önteszt állapota,Sikeresen végrehajtva
Off-line adatgyűjtés teljes ideje,120 másodperc
Off-line teszt végrehajtása,Támogatva
Off-line teszt felfüggesztése/folytatása,Nincs támogatva
Off-line felületellenőrzés,Támogatva
Rövid ön-teszt,Támogatva
Részletes ön-teszt,Támogatva
Szállítás ön-teszt,Nincs támogatva
Szelektív ön-teszt,Támogatva
Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után,Támogatva
Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása,Támogatva
Hibák naplózása,Támogatva
Rövid ön-teszt becsült időtartam,2 perc
Részletes ön-teszt becsült időtartam,243 perc
Utolsó rövid ön-teszt eredmény,Nem volt indítva
Utolsó rövid ön-teszt dátum,Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt eredmény,Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt dátum,Nem volt indítva
Biztonsági mód
Biztonsági mód,Támogatva
Biztonsági törlés,Támogatva
Biztonsági törlés időtartam,113 perc
Fejlett biztonsági törlés,Támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam,113 perc
Biztonsági mód engedélyezve,Nem
"Biztonsági mód, merevlemez lezárva",Nem
Biztonsági mód befagyasztva,Nem
Jelszó számláló lejárt,Nem
Biztonsági szint,Magas
Serial ATA Jellemzők
S-ATA funkciók,Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps),Támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps),Támogatva
S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps),Támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások vétele,Támogatva
PHY esemény számláló,Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet,Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás,"Támogatva, Letiltva"
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezérlőnek,"Támogatva, Letiltva"
Adatok sorban történő továbbítása,Nincs támogatva
Aszinkron értesítés,Nincs támogatva
Beállítások megőrzése,"Támogatva, Engedélyezve"
Native Command Queuing (NCQ),Támogatva
Sor hossz,32
Lemez Információ
Lemez család,MQ-01ABD100
Formátum,"2.5"" "
Kapacitás,1000 GB (1000 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma,2
Fejek száma,4
Forgási sebesség,5400 fordulat/perc
Körbefordulás ideje,"11,11 ms"
Átlagos forgási késleltetés,"5,56 ms"
Csatoló felület,Serial-ATA/300
Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel,300 MB/másodperc
Puffer mérete,8192 KB
Felpörgési idő,? másodperc
Átlagos fejpozícionálási idő,"12,0 ms"
Átlagos sávváltási idő,"2,0 ms"
Maximális fejpozícionálási idő,? ms
Szélesség,"69,9 mm (2,8 inch)"
Mélység,"100,0 mm (3,9 inch)"
Magasság,"9,5 mm (0,4 inch)"
Tömeg,"112 gramm (0,2 font)"
Felpörgési áramfelvétel,940 mA
Teljesítmény (pozícionálás),"2,7 W"
Teljesítmény (pihenő üzemmód),"1,0 W"
Teljesítmény (készenlét),"0,3 W"
Gyártó,"Toshiba Corp., Storage Device Division"
Gyártó weboldala,http://www.toshiba.com/taecdpd/products/hdd.shtml

(#10278) CoolBoy323 válasza b-age (#10275) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem adata hd710 1tb van, es cseppet se banom, h nem wd my passportot vettem. Ez sokkal jobb, hisz 3 ev gari es nem kell felteni, h karcos lesz....

En batran ajanlom!!!!!

(#10283) King Unique válasza Moonwolf (#10270) üzenetére


King Unique
titán

Azt mondják adattárnak használva kevésbé gond,mint rendszervinyónál,ill hosszútávon túl sok parkolás kicsit rövidít élettartamon, tapasztalatom szerint szinte minden külső parkolja (samsung,toshiba belsős-nél is jó néhány ezer a 193 Load/Unload Cycle ,talán WD-k többet,ha zavar Sentinelben ez is letiltható (maxra húzod),igaz akkor minden enrgiatak autó üresjárati forgásleállítás is kilőve aszem,ami végülis nem nagy baj,ill más gépen,amin nincs progi felrakva,auto eredeti gyári beállítás van érvényben,szal jó ez.
(#10275) b-age + (#10280) davidsone: WD jók 2,5", 3,5"-be is ( a MyBook jó pl. :K ),de akad más alternatíva is:#9957 , 2,5": #10196 ADATA se rossz,fórumtárs nemrég vett Toshiba belsős HD710 egész jó,de ha 2 TB 3,5" kell,akkor MyBook jó,v mobilrack+hdd megoldás,de akkor adott topicokban ( 3,5" rack & vinyó) érdeklődj,az is hasonló árban (nemtom hol nézted,de 2 TB MB 35k körül van itthon)

(#10276) Fang: a WD,v a Lacie akkor jobb választás,ha szükséged van szoftveres körítésre,pl. WD hardveres titkosítására stb,esetleg hozzá való ütésálló Nomad tokra...ha nincs,csak egy szimpla "tároló doboz" kell,minden csicsa nélkül egyértelműen jobb a mobilrackes megoldás,ráadásul előbb említett WD-ben 3 tányéros vinyó van,ami vastagabb,picit jobban melegszik,aszem a Lacieban is uaz,v Seagate,ami nem a legmegbízhatóbb... :K Választott új 2 tányéros,gyors Travelstar jó lehet,bár 2,5" hitákról kevés infó van,fentebb linkelt vinyó topicban érdeklődj,v más hasonlóan új szériás Toshiba,WD se rossz,ill akad olcsóbb mobilrack is (#10264),mert a multiport spec esata,esatap+usb2/3 portos,v ez kell mind?,bár 31 euróért olcsóbb is,mint nálunk
napokban aquaparkoztam ,azért voltam off... :))

[ Szerkesztve ]

(#10288) King Unique válasza CoolBoy323 (#10286) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,a MicroB...bár a 3.0 kétségkívül jobb,mint a 2.0-é volt (a sokat szidott),de ez sem az igazi stablitás szempontból,bár nálam Iomega Ego-é elég stabilan csatlakozik,WD-é kicsit lazább, HD710-nél meg szidták ezt netes fórumokba is páran...de amíg nem lazul ki annyira,h kapcsolat szkadozzon,addig nincs gond. Én jövőben,ha majd 2,5" mobilrack-et veszek pont ezen okból szimpatizálok jobban az usb3 A csatis megoldásokkal,mint amilyent a Delock csinál , pl ,v a sokat emlegetett multiport.... :K

[ Szerkesztve ]

(#10292) King Unique válasza CoolBoy323 (#10289) üzenetére


King Unique
titán

az már az ő bajuk,h így sikeredett ...igen,2,5"-esek 9x %-a MicroB-s,de akad olyan mobilrack Delocknál,ill gyári kompaktba SPA80 volt még A csatis. Elvileg bírja a vizet (tálba téve legalábbis, A80 is bírta medencés úsztatást) , 1 m mélyen 30 percig,de neked van te látod mennyire zár jól a gumi.
Az új üdvöske a HV610 elsőre kicsit fura...átkozmetikázott HD710.
(#10290) TeeJay: nagy izé vagy te is... :DDD ,de legalább biztosra mentél, azok meg gondolom észre sem vettek belőle semmit garihelyen :DD ,de lagalább kaptál egy jót :)

(#10302) grayracer válasza CoolBoy323 (#10242) üzenetére


grayracer
csendes tag

Sziasztok!

Az A-Data HD710-es külső HDD-del kapcsolatban kérdeznélek. Teszted alapján "Felpörgési áramfelvétel,940 mA" az 1 darab USB 2.0-ás csatinál nem lehetnek problémák? Hisz az csak 500mA áramerősség leadására képes.

(#10305) King Unique válasza gyuribácsi88 (#10299) üzenetére


King Unique
titán

Akkor még egész jók,gyenge sector elmegymműanyag burkolat meg nem a legideálisabb hőelvezetés szempontból... :N ,vki mondta,h régi MyBook-ból vinyót kivéve,betéve Sharkoon RC-be,majd 10 fokkal volt hűvösebb.

(#10300) TeeJay: jól nelisestél hallod :D ,de megérte végülis. SH14-nél a védőburkolat nagyon eszi a port,koszolódik.abban is 2 tányéros vinyó lehet teljesítménye alapján,ha nem is új Toshiba,akkor samu M8,az se rossz.Kábelhossz átlagos.

(#10302) grayracer: Ha indítóárama nagyobb 500mA-nél,akkor azért megy el mégis 1 usb2 porton,mert rövid ideig képes megnövelt teljesítményt leadni,a többi portról elvonni,bár ez egyes szakik szerint hosszúzávon nem egészséges , extrém esetben alaplapot is károsíthatja - ezért usb2-be Y kábelt ajánlanak,főleg előlapi csatinál,notis használatnál,PC-n hátlapi usb-be dugva még elmegy. Nekem is van Toshiba 940 mA belsős Iomegám,az is elmegy simán 1 usb2-be,de gyárilag Y-adtak hozzá,szal olyankor azzal használom. (biztos ami biztos...) Szal ily módon mehet HD710 is 1db 2.0 portba,ha aggaszt a dolog, mivel nem Y-t adnak hozzá,esetleg egy ilyet végére tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#10306) grayracer válasza King Unique (#10305) üzenetére


grayracer
csendes tag

Értem, és köszönöm. Akkor valószínű beszerzek egy ilyen Y kábelt. Hisz fölösleges reszkírozni.

Külön köszönöm aktív válaszaidat a külső HDD ajánlásokra. Még rágom a termékeket, de ez a HD710-es nagyon sanszos, pláne, hogy ajánljátok a Toshiba HDD-ket. Ja és a 3 év gari se elhanyagolható (mindenhol 3 év a gari?)

Amúgy 2004-től ilyet nyúzok:

http://www.onyougo.com/freecom-fhd-1-120gb-extern-usb-2-firewire-hard-disk-drives_pi764413

90 000 HUF volt anno. Kezdetben Maxtor belsővel ami szinte egyből behalt, gariztatás, majd Samsungosra cserélték, ami azóta is jó.

(#10307) King Unique válasza grayracer (#10306) üzenetére


King Unique
titán

HD710-en kívül akad más alternatíva is,tudod :) ,komoly ez a Freecom,amúgy jó,elit német gyártó,2,5" (ha olyan kell) cuccaik se rosszak,sőt. Eddig nem telt be,fw400 csati,Mac-et is használsz?
2.0-án használnád ezek szerint,vannak olyan usb3 külsők,amikhez alapban Y jár ( pl.Iomega,Transcend) ,boltokban ha Y kábelt kérsz ált.2.0-ás van,3.0 ásat nehezebb beszerezni (ebay,v más netes rendelés inkább),usb3 kábel A végére rádugod,azt 2 db A vonalát csatolod gépbe,amin már kap elég áramot. :N

[ Szerkesztve ]

(#10309) grayracer válasza King Unique (#10307) üzenetére


grayracer
csendes tag

Most összezavartál, mert elkezdtem a freecommal is szimpatizálni :)) :))

Ez tök jó: http://www.freecom.com/Products/External-Hard-Drives/Mobile-Hard-Drives/Mobile-Drive-XXS-3-0

kb. 7 ezerrel drágább,mint az HD710-es, ha kiderülne, hogy annyival jobb is (stabilabb csati, kisebb áramfelvétel, minőségibb érzet, jobb tányérok, stabil elektronika) megfizetném.

Szóval olyan HDD-t szeretnék (2,5" inkább, de a 3,5" se vetem meg), ami könnyű, masszív érzetet ad, de nem lenne Xtrém használatnak kivéve, de nem hátrány az ez elleni védelem. Legyen meg a "de egyben van, hú de hűvös, nem recseg ha megszorítom" :C feeling. HP Notebook-hoz lenne használva 80%-ban (2.0 USB-hez igen), és majd TV USB-hez. Mac-hez nem.

Min. 1 TB-os lenne jó (ahogy nézem a kisebbek nem jobbak ár/érték arányban)
A nagyobb se hátrány. a 3,5"-osak nagyobb áramot vennének fel?

Transcend-ből a 25M3-at javasoltad, ha jól emlékszem, de van még jó pár cucc. Mik a különbségek?:

25A2K
25A3K

Toshiba-ból, pedig ez ami tetszik ALU ház, nem rossz):

http://www.plazamarket.hu/index?store=&page=product&bid=gymaRemuzyHaWyd&select=&level=&category=&IMRSID=emvd9m1ulupga1k2f7hkendp23

Szóval kb. látod mit keresek ;-)

(#10315) grayracer válasza TeeJay (#10313) üzenetére


grayracer
csendes tag

"semmiképpen sem adnék ilyen horror vinyóárak mellett még több pénz más gyártó termékére amiben szintén ugyanaz a merevlemez lapulhat."

Világos, de ha az elektronikai csatik máshol igényesebbek, akkor nekem megéri az a felárat (ha valóban annyival jobbak).

Off: Kinek mi a prioritás: én újabban nem adok pénzt mobilért, mert haver mindig cseréli és oda adja a régit (okos teló nem kellett azt nem is fogadtam el). De biztonsági ajtóban, biztonságos adattárolásban megéri nekem a felár. A hibából adódó idegesség nekem jobban fájna (igaz ezen nem létfontosságú adatot tárolnék).

Természetesen nem vetem el a HD710-et, de ha a mesterek átérzik mit szeretnék, akkor lehet van jobb is nekem.

Urak!

Mi a különbség

eközött és

eközött?

[ Szerkesztve ]

(#10405) CoolBoy323 válasza hoffman_ (#10404) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a My passport az jó, de én A-DATA HD710-et vettem helyettem inkább...

ha visszaolvasol, keresel, találsz bőven infót, h melyiket miért, miért ne...

(#10475) CoolBoy323 válasza Attici (#10474) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is a WDt tartom a legjobbnak (tartottam)

DE:

csak 2 év garos
ha meghal, nem tudod a vinyót használni az integrált nyákos izéke miatt
karcolódik (a-data hd710 nem, hisz gumis, meg strapaálló :D)
olcsóbb

én ezen érvek miatt vettem a hd710-et a my passport helyett!

(#10496) CoolBoy323 válasza akyyy (#10495) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

harminc egynehány a terrás... az a pár ezer már nem hiszem h gondot jelenthet!

32k kb az A-DATA HD710, amit én bátran ajánlok.

De attól függ, h milyen méretű kell. Olvass vissza, és minden kérdésedre kapsz választ!!

(#10522) CoolBoy323 válasza #76500480 (#10521) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de, olcsóbbak voltak... cseppet! :)

valami ütésálló kellene? A-DATA HD710 az strapa-darab :)
de van Samsung M2, az is rezgésálló meg ilyen "apróságok" de nem annyira extrémen ellenálló mint a hd710!

jó márka még a WD is, de a strapát nem tudom mennyire bírja... a külseje biztos h finnyásabb...

(#10527) King Unique válasza #76500480 (#10521) üzenetére


King Unique
titán

Élettartamre,h nem egy tönkre x éven belül nincs 100 % garancia :N ,de vmi jobbat veszel,normálisan használod,akkor nem sz@rik be csak úgy. Ha utaztani akarod,akkor lehet jobb a 2,5",azokban vannak ütésállók,ill. kapni hozzájuk csomó fajta,e célra ideális tokot,amiben kábel is elfér :K ,WD-nél bő kínálat van ilyenekbő,de jó az HD710 is,Verba találó nevő cucca se rossz. #10349-ben van infó (pl),csak kicsit ki kell bogarászni,ha nem gond...
(#10523) ProdyG: összeszedtem korábban ezt-azt,mképp aluházasat vegyél és olyat,ami pl. Sentinel is kezel (kompatibilitás 1, 2 ),h vinyó állapotát,SMART adatokat is nyomon tudd követni,aszem vki nemrég panaszolta,h 2,5" Sharkoon-nál nem ment. 5k környékén Ez a Revoltec jó,már vettek ilyet páran,Thermaltake is jó márka,Chieftec se rossz,csak drágább, ha strapabíróbb "A" csatis kéne MicroB helyett,akkor Delock jó választás lehet (42475,42477,42488), ez épp belefér keretedbe.

[ Szerkesztve ]

(#10530) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy kűlső 2.5"-os 1TB-os A-DATA HD710-et. Nagy sokára felismerte a rendszer.
NTFS-re gyorsformáztam. (W7 64bites alatt)
El akarom távolítani, mire ezt írja a rendszer:
Az eszközt (Általános kötet) nem lehet leállítani, mert egy program még mindig használja. Zárja be azon programokat, melyek használhatják ezt az eszközt, majd próbálkozzon ismét.
Jelenleg semmi nem használja.

Van ötletetek mit csináljak?

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#10542) pocok28 válasza CoolBoy323 (#10541) üzenetére


pocok28
tag

Lehet, hogy cseréltetem erre:

1TB 2.5" ADATA CH11 külső winchester fehér (ACH11-1TU3-CWH)

Ez van készleten a Dohány utcában. (A HD710-et is ott vettem.)

+1 út Bp-re 2x80km. :W

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#10543) CoolBoy323 válasza pocok28 (#10542) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én nem cseréltetném semmi pénzért arra a ...-ra :D

sokkal jobb a hd710 borítása, meg ugye a strapasága sem rossz...

(#10554) pocok28 válasza CoolBoy323 (#10550) üzenetére


pocok28
tag

A másik is dettó ua. :O

Ez nem 10k, és szerintem a madzag is elég hosszú: ;)
Cooler Master USB3.0 INTERNAL ADAPTER RA-USB-3035-IN

Most vettem fel az F1 időmérőt próbaképpen, és 42fok-ra melegedett fel a HD710.
Persze nem a beltérire tettem főlni. :DDD
Neked eddig mennyire melegedett fel?

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#10672) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Vettem egy ADATA HD710-es vinyót. Arra lettem figyelmes, hogy ha be van dugva, és nem is használom különösebben, akkor random adja a win7 azt a hangot mintha lehúznék valamit usb-ről, majd rögtön ezután mintha vissza is dugnám. Természetesen fizikailag nem csinálok semmit, folyamat be van dugva a gépbe USB3-ra

Mitől van ez? egyáltalán mi ez a jelenség?

Előre is kössz.

(#10700) #76500480


#76500480
törölt tag

Az ADATA HD710(toshiba) mennyire megbízható? Hallottam nagyon sok SH93ról, hogy sorra sz/rtak be. Ebbe a típusba usb3.0 nál kívűl kijavították a hibát? Pl jobb vezérlő stb stb.

(#10703) akyyy


akyyy
senior tag

multkor nagyon ajánlotátok az adata hd710-es vinyóját. rááldoztam a pénzem, hisz nagon vonzó a gmi boritás, illetv cseppállóság is. jó is volt, kényelmes, még nem az egyik napon egy kicsit megázott. még most is müködik de nagyon érzékeny lett a megmozditásra, és olybá akkor úgy tünik mintha kihúztam volna pedig nem, vagy a gép azt monda meg kell formázni. kis mozditásokkal felismeri, és megvan rajta minden adat. most elkezdtem újra használni, és már kisebb (50 megás videók, 20 db) felmásolássakor ugy tűnik, mintha lefagyna. de aztán toáb másolja, de nehezn akar rá írni.

mivel még vadi uj, tán 1 hónapos vagy annyi sincs, vonatkozik erre valami garancia, csere, javítás? :S

(#10710) CoolBoy323 válasza aceeq (#10709) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A-DATA HD710 hibátlan TVn!

PVR és timeshift is tökéletes, én pl 300GBot adtam a TVnek, többin filmek és egyebek, és no problem :D

(ja én 1TB-ost nyúzok)

(#10764) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Hurcolászásra, költözésre, utazásra keresnék egy külső HDD-t. Felhasználás miatt strapabíró kellene.

Melyik a megfelelőbb?
- HD710
- A80
- 25M3

Esetleg más? Ami nem kimondottan ütésálló, azokat inkább felejtsem is el?

Köszönöm!

(#10825) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert megőrülök.

Adata HD710 külső vinyó. Szeretnék rámásolni egy 12GB-os file-t, de nem hajlandó felmásolni a totalcommander, mert hogy szüntessem meg az írásvédettséget. Kisebb file-okkal nincs bajom. Win7 azt mondja, hogy túl nagy mérető a file a cél filerendszeréhez.

Most ez mi? :S

Ja még egy kérdés. Pár hete már kérdeztem, hogy az miért van hogy néha úgy csinál a vinyó, mintha egy pilanatra kihúznám. Unplug hang aztán gyorsan plugin hang :S az usb hosszabbítóra gyanakodott itt valaki. Hosszabbító nélkül a gyári rövid kábellel is csinálta épp az imént. Ötlet? esetleg ez is összefügg a filerendszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#10830) King Unique válasza Nauda (#10827) üzenetére


King Unique
titán

Egyesek panaszkodtak usb aljzatára,h kábelt csatlakoztatva lötyög,emiatt lehet nem tökéletes az érintkezés,ha kábel minimálisan is mozdul. Usb-ről gondolom kap elég tápot,bár 2.0-nál Y kábel javasolt,de erre nem panaszkodtak ennél,ill nekem is van Iomega Ego külsőm,amiben még régi 3 tányéros Toshiba vinyó van,az is elmegy simán 1 db 2.0-ás portról is.(bár ha arra dugom másik gépen,Y-al használom,gyárilag is azt adtak hozzá)
Régebben JMicron usb3 vezérlős külsőknél fordult elő,h eldobta a kapcsolatot,mert nem egészen volt kompatibilis más alaplapi,v bővítőkaris vezérlőkkel,de HD710-ben nem ilyen van.

(#10913) King Unique válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


King Unique
titán

(#10910) Misi1980: HD710 gyorsabb,mert belsejében új 2 tényáros Toshiba vinyó van (MQ01ABD100), ütés-vízálló,strapabíró cucc, bár egyesek panaszkodtak lötyögő usb aljzatára,ill kapcsolat szakadozására..
My Passportok bejáratottabbak,maga márka kiforrottabb,komolyabb szoftveres csomag,hw-es titkosítás stb. jár hozzá,de nem olyan masszív - nem ütésálló - ,mint ADATA,max,ha veszel hozzá külön Nomad tokot. Sebességre (szekvenciális érték) picivel lassabb,mert a régi 3 tányéros wd vinyó van benne (WD10TPVT) - ami jók,megbízhatóak végülis - ,de az új 2 tányéros gyorsabb (WD10JPVT).
Sima filmnézésre mind2 jó,hosszabban nyúzva belsőt tekintve ADATA kevésbé melegedhet vékony 2 tányéros vinyó miatt,de burkolatuk műanyag,ill gumi révén egyiké se jó hőelvezető,de ilyen jellegű használattól vsz nem lesz gond vele (max nyáron intenzívebb melegedés). Illetve WD vinyói,de másoké is parkolják fejet,ami ha túlságosan megszaporodik,hosszútávon nem jó,ilyen szempontból nyilván Toshiba belsős előnyösebb.(topic)
Fenti funkciók alapján (mi kell,me fontos) válassz,ill ha visszaolvasol,látod páran vettek ilyeneket pl. ő HD710-et, ő aszem új WD,náluk is érdeklődj. Nekem 1. generációs usb3-as Passportom (ami kb uaz,mint új)+Nomad tok,meg egy régebbi van ,elégedett vagyok vele,jó min2. :K
meg egy Iomega Ego portable,levehető védő gumiburkolattal (elvileg ütésálló),Y kábellel,jó szoftverekkel,amiben nem új,hanem régi 3 tányéros Toshiba vinyó van (MK1059GSM) ,de jó az is,bár drágább,mint adata.

(#10912) Melorin : épp előbb válaszoltam ez ügyben,tehát Elements kilőve...másik 2 meg különböző méret,el kéne dönteni fizikálisan mekkora kell,amúgy kategóriájában egyformán jó mind2,v fenti linkekben lévő alternatívák. Amúgy 2 TB MB se sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10918) Misi1980 válasza King Unique (#10915) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szerintem az A-Data HD710 lesz a nyerő.

(#10919) CoolBoy323 válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is TVre van kötve a HD710, és teljesen hibátlan!

Egyszer volt csak egy kis gondom, h a felvevő partíció (PVR) valamitől megfeküdt... de ez nem a vinyó hibája szerintem, hanem a tv csinált vmi szarságot...

Nagyon jól bírja amúgy, hangja sincs, szóval én még mindig bátran ajánlom :)

(#10932) #76500480


#76500480
törölt tag

Az adata hd710-hez adnak usb kábelt? És tényleg tönkremegy ha nem Yusbvel kötöm rá? Mert olyan kábelem nincs és nem tom hol lehetne venni(valami nagyobb boltra gondoltam).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.