Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102381) prolad válasza z123456z (#102371) üzenetére


prolad
őstag

Kaptam most egy mailt az ExpressOne-tól, hogy kezelik a csomagom és nagy eséllyel holnap megkapom, majd reggel szólnak. Se a normál tracking oldalakon, se az ExpresOne oldalán nincs semmi erről, nem frissül a státusz. Szóval lehet neked is egyszer csak jön a mail.

Kérdés, külön ExpressOne csomagautomaták/csomagpontok léteznek? Az létezik, hogy pl Alzaboxba is pakolnak?

(#102382) Jahno válasza prolad (#102381) üzenetére


Jahno
őstag

Van, létezik, meg Packeta partnerek és csomagpontok is vannak. Valamint a Foxpostával feladott cuccot házhoz az Eone viszi, meg akadt mikor kínai csomagom Foxpostba érkezett. Szóval nagy a kavarás, de majd lesz valami.

(#102383) z123456z válasza prolad (#102381) üzenetére


z123456z
őstag

Igen, felesleges volt a hiszti, jött az email nekem is. Ez egyre sz@rabbul.működik. de a lényeg, hogy nem veszett el.

(#102384) Ka_


Ka_
csendes tag

Ez komoly, hogy a Temu csak 7000 Ft feletti rendeléseket szállít? Nem lehet vásárolni 7k alatt? :Y Fizetnék (2300 Ft), de nem engedi, mert 7k alatt van. :U

(#102385) Degeczi válasza Ka_ (#102384) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hol ír ki ilyet? Most próbaképp beraktam egy ezer Ft-os poharat, engedné megvenni ingyen szállítással.

(#102386) Ka_ válasza Degeczi (#102385) üzenetére


Ka_
csendes tag

Checkoutnál (böngészőből, PC-ről, friss regisztrációval, 4 db termék összesen)

[ Szerkesztve ]

(#102387) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

a temu saját oldala kivételével hol lehet követni csomagot ? (csak eo tracking van, ott meg nulla, pedig már itthon van)

[ Szerkesztve ]

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#102388) Jahno válasza Cblacksmithc (#102387) üzenetére


Jahno
őstag

Parcelsapp és hasonlók?

(#102389) Cblacksmithc válasza Jahno (#102388) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

mivel csak expressz one azonosító van ugyanazt látja bármelyik, amit az eo.sajátja (semmit)

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#102390) Degeczi válasza Ka_ (#102386) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, megvan - de $10-et, 3500 Ft-ot ír minimumként...

(#102391) Ka_ válasza Degeczi (#102390) üzenetére


Ka_
csendes tag

Közben rákerestem, vannak cikkek, ahol 10, 15 és 20 USD is említve van. Ezek szerint nálam a 20 USD a minimum. Akkor kenjék a hajukra. "Free shipping my ass." :U

(#102392) Degeczi válasza Ka_ (#102391) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én meg a $10-et mindig meghaladtam, ezért föl sem tűnt. $20 azért tényleg sok lenne.

(#102393) embe


embe
nagyúr

Sziaasztok!
Úgy alakult egy nagy és értékes ebay-s vásárlást vissza kell küldeni Németországba. A kapott ingyenes csomagcimkét az MPL nem tudja értelmezni. Már 1 hete kűzdök velük.
Közben néztem egy csomagkalkulátort, ezt dobta.
Van különbség az árakban. Az olcsóbbak mennyire megbízhatóak? MPL 41eFt. lenne. :Y

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#102394) Jahno válasza embe (#102393) üzenetére


Jahno
őstag

Követőbe beírva nem derül ki a formátumából, hogy kihez tartozik?

(#102395) embe válasza Jahno (#102394) üzenetére


embe
nagyúr

Ezeken túl vagyok. DHL viszi, de a bp.-i logisztikai központból. Odáig kellene vinnie a postának. Így a magyar DHL lepattintja, hogy a posta. A posta rendszere viszont nem ismeri ezt a vonalkódot. Több posta, köztük két megyeszékhely főpostája. Illetve a FB-on írta egy tag, hogy látott már ilyet, működik. Elküldtem neki a nem kitakart vonalkódos felaót, és visszaírta hogy nem jó a vonalkód.
Majd egy hete küzdök vele. Ennyi. Még egy MPL emailre várok, elküldtem nekik is, hogy ha nem jó, akkor milyen a jó kérdéssel.
Most az eladóval egyeztetek, másik szállítási módról.

[ Szerkesztve ]

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#102396) Cblacksmithc válasza Cblacksmithc (#102387) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Na végre valami pozitívum:

eddig a temu-s nyomkövető már azt írta, hogy itt van Mo-on a csomag, most beraktak 1 olyat, hogy

Csomagja új nyomon követési frissítése a korlátozott repülőjáratok miatt még nem áll rendelkezésre. Csomagja jelenleg a repülőtéren várja az indulást. Köszönjük a türelmét. Biztos lehet benne, hogy csomagja még időben megérkezik. A Temu 1 700 Ft jóváírást ad, ha a termék később érkezik meg, mint február xxx...

tiszta vicc, hogy lesz ebből határidőre csomag ? Nem, egyáltalán nem nagyon bízom abban, hogy megkapom, pedig ajándék lenne.... :(

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#102397) Ixion77 válasza embe (#102393) üzenetére


Ixion77
őstag

Ugyanolyan jó mindegyik. Németországban mindegyiknek Kelet-Európai az összes futárja, raktárosa, és mindenki más akinek kezéhez érhet csomag.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#102398) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag


Sziasztok!

Néhány ismerősöm már rendelt a méltán híres Temuról. Megkaptak minden rendelt terméket, azonban nekem vannak aggályaim az adatbiztonságot, és termékminőséget illetően.

Olvasni lehet aggasztó cikkeket a Temuról kapcsolatosan, így nyilván meggondoltam magam a rendelésekkel kapcsolatosan még úgy is, ha más email címmel regisztrálnék, és virtuális kártyát használva vásárolnék. :))

Ti mit gondoltok róla, milyen tapasztalattal és véleménnyel vagytok? :U

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#102399) Degeczi válasza tomaszka88 (#102398) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Konkrétan milyen aggály merült föl, ami másik kínai webshopnál nem? A Temun tudsz használni biztonságos Paypalt, míg pl. az Alin nem...
A termékek meg tök ugyanazok, de jellemzően drágábban, így csak jó akció esetén érdemes - de akkor miért ne? A szállítás általában sokkal gyorsabb, mint Aliról, és az esetleges késés esetén is automatikusan jár a $5, szemben az Ali kamu $1 kuponjával.

[ Szerkesztve ]

(#102400) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!
Gondolkozok egy bicikli váz rendelésén EU-n kívüli országból. Szeretném pontosan megtudni hogy mennyi vám jönne rá (150 EUR felett van, tehát nem ÁFA-ra gondolok, hanem konkrétan vámra), hol tudnám megtalálni ezt az infót? Próbáltam átböngészni ezt a vámtarifás PDF-et az összefoglalóban, de nem lettem sokkal okosabb. Kerékpár kategória van, de gondolom ez nem annak minősülne, hanem valamilyen alkatrésznek (?). Meg azt sem tudom hogy pl. számít e hogy melyik országból származik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.