Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Zoza24 válasza BÁ Nutrition (#1850) üzenetére


Zoza24
senior tag

megtaláltam,köszönöm :R

Forza Italy!

(#1852) Scream007


Scream007
őstag

konkrétan afrikaira szerintme nem érdemes menni, kicsit fárasztó lesz :B :C
Ott nincs finnyáskodás széttép mindent, szerintem 2es horog és 25ös zsineg alá ne menj. :R

Szép az az amur az elöző lapon :C
De azé 1 napig várni rá hehhhh, lehet azé nem volt kapásotok mert ott olálkodott :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1853) Lortech válasza Eagl3 (#1849) üzenetére


Lortech
addikt

Hát 12-esben méretben egy bizonyos terhelésen túl ha nem hajlik ki, akkor törik. A fizika az fizika. Ha meg kifejezetten vastagszárút használsz, és nincs ilyen gond, akkor meg elveszik a szerelék finomsága, ami a kis méretből adódik. Egyébként Gamakatsut használok, és ezt a horgot nem szívesen váltanám le semmire, kedvencem. Majd kipróbálom a Drennant is, bár már használtam ilyet, de nem emlékszem konkrétan már.

Thank you to god for making me an atheist

(#1854) Zoza24 válasza Scream007 (#1852) üzenetére


Zoza24
senior tag

köszi a tanácsot,s milyen akciójú s hosszú botot ajánlotok,illetve úszós vagy fenekező szereléket?

Forza Italy!

(#1855) BÁ Nutrition válasza Zoza24 (#1854) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

most direkt afrikai harcsára szeretnél botot keresni?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1856) kukorica válasza Zoza24 (#1842) üzenetére


kukorica
csendes tag

én mostanában voltam egy párszor afrikaizni és azt tapasztaltam ,hogy kishallal sokkal eredményesebb mint valami disznóvágás végtermékkel horgászni.A mi tavunkon aki kishallal vagy halszelettel nyomta mind megfogta a halat vagy rengeteg kapást elbesztak míg azok akik szalonnával meg gilisztával nyomták kapásuk alig volt.Szóval szerintem a legjobb a 5-6 centis filézett küsz vagy vörösszárnyu vagy bodri!
Tegnap végigjártam a tópart nagy részét és azt tapasztaltam hogy a víz szinte mindenhol 4méterig befele alig haladja meg a fél métert de ebben a kicsi vizben többhelyen vannak bokrok tuskók meg mindenféle akadók. Na ebben érdemes sügérre csukára esetleg süllőre horgászni ekkora melegben?

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1857) BÁ Nutrition válasza kukorica (#1856) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pergetni kéne, azzal lehet leggyorsabban kiderírteni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1858) kukorica válasza BÁ Nutrition (#1857) üzenetére


kukorica
csendes tag

má felkészültem arra is :DDD vettem 3támolygót egy körforgót, pár gumihalat meg twistertmeg valahonann van egy woblerem na meg ottvannak a sajátkészítésü körforgók,támolygók és 2wobler :DDD már csak egy pergetőorsó kellene
jah és még annyit ,hogy elég ha fonottat használok vagy inkább drótelőke jó a pergetéshez?

[Szerkesztve]

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1859) balesz^ válasza Lortech (#1853) üzenetére


balesz^
tag

Szerintem a 14-es előke előbb szakad mint hogy a horog kihajoljon vagy törjön.
Nekem eddig egyszer hajlott ki 12-es drennan match horgom egy 45 perces fárasztás után. (7.5 kg-os potyka) De csak minimálisan.

(#1860) Lortech válasza balesz^ (#1859) üzenetére


Lortech
addikt

Ha előkeként van kötve, akkor valószínű. Én igyekszem a horogkötésen kívül más kötéssel / megszakítással nem gyengíteni a szerkót, még ha a profik úgy is csinálják. Inkább több dob, főzsinór és szerelék van. Ha nem a hegye és a szakál feletti és a szára közötti íven van a terhelés, hanem a hegy és kicsivel felette terhelődik, akkor van gond. Ez olyankor van, amikor rosszul akad, kívülről, vagy mem megy át a hal húsán, és csak ''fogja''. Mondom, nekem se hajlott volna ki ha nem a hasúszójába akad, de így jártam. [link] Ilyet használok konkrétan, ránézésre a Drennan carbon match vastagabb húsúnak tűnik, azért is lehet erősebb.


szerk: más. Ennek az átkozott szélnek is pont most kell fújnia hétvégén. Bolognaival nem tudom hogy boldogulok majd ilyen időben .. Illetve tudom.. Tegnap is csak a szívás volt a szélben, jó kis edzés.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1861) Eagl3 válasza Lortech (#1860) üzenetére


Eagl3
veterán

Én ezt szeresem: [link]

(#1862) Scream007


Scream007
őstag

[link]

én ilyennel nyomom :C
Nincs kispályázás meg finomkodás, ha akad, akkor nincs kegyelem :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1863) Zoza24 válasza BÁ Nutrition (#1855) üzenetére


Zoza24
senior tag

nem,természetesen ezért nem akarok kimondottan új botot venni,csak tanácsot próbáltam kérni,hogy úszós vagy fenekező,illetve milyen erős és hosszú botokkal érdemes horgászni...

Forza Italy!

(#1864) Lortech válasza Lortech (#1860) üzenetére


Lortech
addikt

Nah, meg volt, jó volt az úsztatás. Volt kb 7 kiló keszeg, vegyesen jász-, dévér-, lapos-, karika- bagolykeszeg, és bodorka. 1 bő kilós jász volt a rangidős. Meg akasztottam egy torpedót, ami a Bodrog közepéig meg sem állt, aztán elindult lefelé, és vagy 30-40 méterre alattunk, a part szélétől kb 5 méterre állítottam meg, mindent vagy semmit alapon , de nemsokára le is akadt, és kitekertem egy 10 forintos nagyságú pikkelyt. Legalább jó lett volna látni, hogy miféle. Na majd legközelebb. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1865) Scream007 válasza Zoza24 (#1863) üzenetére


Scream007
őstag

bármilyen bot jó.
60 grammtól felfelé és 3méterestől felfelé.
Egy kicsit erősebb pergető tökéletes.

#1864:>>> valszeg amur volt :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1866) Lortech válasza Scream007 (#1865) üzenetére


Lortech
addikt

Én is gondoltam rá, bár nem jellemző ott (vagy csak nem horgászunk rá célzottan), meg nem is etetett a hely, de azért fölötte van néhány jó nagy eperfa, ami odavonzhatja őket, a jászok meg a keszegek is szeretik nagyon, azzal is fogtunk párat.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1867) kukorica


kukorica
csendes tag

Na ma is megyek lógatni.Olcsóra fogva veszek 2kiló tímár pontyosat egy kiló kukoricát+egy kiló zsemlemorzsát+egy kis bigg fiss aromát, ha a rablók nme jönnek remélem erre azé jön egy pár keszeg,kárász vagy potyka :DDD szerintetek ez a keverék jó? Jah most meg azt mondják pontyozás közbe fogdossák a süllőket kukoricával :U

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1868) Eagl3 válasza kukorica (#1867) üzenetére


Eagl3
veterán

Én nem nagyon szeretem ezeket a porokat, persze, ha kárászokat, keszegeket is szereted fogdozni akkor nagyon jók. Pontyra, amúrra mi régebban azt csináltuk, h. felraktunk főni 4-5 kiló száraz kukoricát és amikor megfőtt arra öntöttük rá a külömböző aromkátat.

Mésik, mikor rohasztott kukoricával etettünk, volt h. 2-3 hétre kitettük a napra a vödör kukoricát, felöntöttük vízzel, mindig ráüntöttünk egy kis vizet. Hát ez valami kegyetlen büdös, de a halak szeretik.

[Szerkesztve]

(#1869) WillChi válasza kukorica (#1867) üzenetére


WillChi
senior tag

Korábban nekem is összejött néhány süllő kukoricával. A fene sem tudja, hogy miféle gusztusuk van rá... :D Én a vasárnapi versenyen egy epres és egy kagylós darát kevertem össze némi Nesquik kakaóporral és két adag csontival. Egész jól jöttek a pontyok. A verseny után napijegyként szolgált a helyhez való papirocska. Délután 1 óra alatt megfogtam a 2 pontyot (sajna, mert még horgásztam volna)... :O

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1870) kukorica válasza Eagl3 (#1868) üzenetére


kukorica
csendes tag

most én is gondolkozom .hogy a táposnál vegyek e egy 20-30kiló kukoricát azt kifőzni egy részét többit simán beáztatni az nyárra tuti elég lenne és még olcsón meg is úsznám :)

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1871) kukorica válasza WillChi (#1869) üzenetére


kukorica
csendes tag

kakaóporral? :DDD azt nem is hallotam még:D

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1872) WillChi válasza kukorica (#1871) üzenetére


WillChi
senior tag

Én sem, most próbáltam ki először... :D Bejött.

Mod.: Tudod, hogy a csokinak is az alapja a kakaó. Nos, az örömhormonok.... :DDD


[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1873) Eagl3 válasza WillChi (#1869) üzenetére


Eagl3
veterán

''Délután 1 óra alatt megfogtam a 2 pontyot (sajna, mert még horgásztam volna)... ''

Miért nem engedted vissza őket? :)

(#1874) Eagl3 válasza kukorica (#1870) üzenetére


Eagl3
veterán

20-30 kiló nem olyan sok ám, főleg ha kijársz etetni a helyedet. Egyébként szerintem sokkal hatásosabb mint a porok, aromák... Nemis beszélve, h. negyed annyiba se kerül.

(#1875) WillChi válasza Eagl3 (#1873) üzenetére


WillChi
senior tag

Mert ha méretes, akkor egyből be kell írni... aztán meg néznek, mint a gyík, hogy ki mit fogott... :(

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1876) Eagl3 válasza WillChi (#1875) üzenetére


Eagl3
veterán

Nemlehet visszaengedni?

(#1877) WillChi válasza Eagl3 (#1876) üzenetére


WillChi
senior tag

Momentán ebben az esetben nem. Végül is, mit akarok 2000 Ft-ért, ha 4 órát versenyezhettem, megetettek (csülkös babgulyás bográcsban - na már ez megérte), meg még dálután 7 óra hosszát horgászhatok...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1878) BÁ Nutrition válasza WillChi (#1875) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

dejó hogy nekem nem köll írogatni semmit:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1879) Scream007


Scream007
őstag

Ha kell is a2esből könnyen lehet 3as ;)
meg 9ből 8 meg 5ből 6.....stb :DDD

Amugy a kukorica jó dolog etetni, csak akkor állandó hely kell nehogy más lehorgássza, amugy én fizetősön is visszaengedem ha egy épp számomra szimpibb szebb hal jön ki utána, most a módszereket hagy ne soroljam... :D

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1880) kukorica


kukorica
csendes tag

kinnvoltunk napközben horgászni waglerral ,de bármit csináltunk mindig a nyomorék snecik vették fel szinte rőktön a csalit.Főként keszegezni,kárászozni mentünk mert elég sok van belöllük a tóban és nem is kicsik.Na az ólmot már majnem a horoghoz toltam .hogy gyorsabban süllyedjen ,de így is sneci :O lehet ezellen tenni valami?

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1881) Scream007 válasza kukorica (#1880) üzenetére


Scream007
őstag

igen a nevedet teszed fel>>csak nagyhal(relítv értsd snecihez képest) és gyorsabban süllyed.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1882) kukorica válasza Scream007 (#1881) üzenetére


kukorica
csendes tag

azt meg a kárászok nem komálják annyira ahogy észrevettem ,próbáltam azt is de süllyedés közben megnyamjogják azt is.Szerinted ha estleg búzával etetnék?Mert ahogy néztem csak a porokra mennek ,de olyan szinten ,hogya partól fél méterre beszórok egy fél marékot odamerítek merítőhálóval és tele van snecikkel

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1883) kukorica


kukorica
csendes tag

a boltba egy kiló natúr főzött búza vagy kukorica vagy kevert 270forint :Y és a haldorádón is mennyi baze :Y nincs más lehetőség meg kell látogatni a tápost.

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1884) BÁ Nutrition válasza kukorica (#1882) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

most már egyre jobban az az érzésem hogy nem érte meg az 50k-t az a horgászengedély :(

ennyiből máshol hülyére fogod magad. és nem lavorra gondolok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1885) pöpö


pöpö
tag

No hali mindenkinek :DDD
Rég jártam erre :B
Most jutottam el idén elösször pecázni :O
Hát nem is fogtam csak egy 1kg-s pontyit :O :O
Viszont a melletem lévö skac fogott 15db-t :F
Meg vagy két tucat kárászt de valami brutálisokat :Y elösször aszittem potyka de aztán megnéztem es rájöttem,hogy nem.
Tehát aszem megyek a következö hétvégén is hátha kapok abbol én is 1-2 töt :DD

(#1886) Scream007 válasza kukorica (#1882) üzenetére


Scream007
őstag

akkor el kell etetni a kishalat ennyi máshova, 5 méterre, kukorica a jó csak ''telefonozgassál'' és arra is rá kell hogy menjen, ha kell tégy fel 2 szemet, nagyot, és tedd le fenékre.kárász potyka ugyis onnan eszik.Sneci kukoricára az életbe nem megy, akkor az más lesz.csak nem törpe? :Y :Y

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1887) kukorica válasza Scream007 (#1886) üzenetére


kukorica
csendes tag

törpeharcsamentes szerencsére :)és 12es horoggal horgásztam 7grammos waglerrel viszi az úszót mint a lopott biciklit bebaszok és semmi :F és ez egy nap vagy 50x kibaszott idegesítő volt.Ez az eletetés viszont teccik!
Bá:hát má én is kétlem de a környéken ez az eggyetlen egyesület ami szóba jöhetett.Van időm itt van 5percnyire a tó kitapasztalgatom a dolgokat megyszer csak megtalálom a halakat :DDD DE majd télen meglátod,hogy mennyi halat fogok fogni :DDD

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1888) BÁ Nutrition válasza kukorica (#1887) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legyen szerencséd hozzá. én most semmi pézér nem adnám fel a tuti helyemet.

ha megtalálod a tiédet te is így leszel vele

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1889) kukorica válasza BÁ Nutrition (#1888) üzenetére


kukorica
csendes tag

most egy hét alatt 9x voltam kinn horgászni és az erdemény egy afrikaihari pár kezeg kárász egy dézsa sneci és egy teknős :) úgyhogy ideje lenne már valamit okoznom!

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1890) Scream007 válasza kukorica (#1889) üzenetére


Scream007
őstag

30as fenekező 1es horog 5 szem kukorica bevág 80ra és vár :C
Na énb ezé nem finomkodok, nekem kapásom van az ''hal'', olyna amit fárasztani is kell, egy ideig jó poén 20-30dekás keszeg kárásszal xarozni de egy idő után fárasztó, én nem versenyzeni akarok és elfáradni, hanem pihenni napozni és fárasztani :R

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1891) BÁ Nutrition válasza kukorica (#1889) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

még mindíg semmi??

írjá ám mihelyt összejött valami. pontyok nincsenek abban a tóban?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1892) kukorica válasza BÁ Nutrition (#1891) üzenetére


kukorica
csendes tag

van abban mionden állítólag amúrok is szépszámban,holnap délelött is kimegyek 5-11ig meg egészen este 6-reggel 6ig kinn leszek egy stégen.Ennxiből csakösszejön valami :DDD délelött végig pontyozni fogok de nem sajnálnám ha egy két amúr is betévedne az etetésre :DDD csak még azt nem döntöttem el hogy este éjjel meg reggel micsináljak :F úgygondolom eddig hogy szürkületben süci a többiiben meg ponty.Egyáltalán éjjel érdemes pontyozni vagy inkább akkor is süllőzek?

[Szerkesztve]

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1893) dante3 válasza kukorica (#1892) üzenetére


dante3
addikt

Én eddig két szer próbáltam éjszaka pontyozni,de sikertelen volt! Vagy nem eszik éjjel vagy csak nekem nem sikerült!Nekem álltalában nyáron reggel 5-9-ig és du.6- este 22-ig vannak pontykapásaim! De lehet,hogy függ a helyszíntől is,nem tudom!
Már várom a hétvégét ,csak akkor érek rá pecázni! Idén még csak két pontyot fogtam! :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1894) kukorica válasza dante3 (#1893) üzenetére


kukorica
csendes tag

hát ez egy hűtőtó méghozzá az ország legnagyobb hűtőtava :DDD

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1895) BÁ Nutrition válasza kukorica (#1892) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a ponty eszik éjjel is, és az amúr is. mondjuk azt nem kérdezted:D

elvileg süllőt is lehet fogni minden napszakban, csak a szürkület a legfogósabb, vagy telihold. annyi a lényeg hogy ahol próbálkozol ott lehetőleg legyen a környéken hal

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1896) Scream007


Scream007
őstag

Éjszaka mindne hal gyanútlanabb mert kuss van, ekkor jönnek elő a nagyobbak amelyk nappal lapulnak elbújnak inkább.
Érdeme smég úszózni is hátha kisoson valamhal parközelbe, messzire meg menjen be 2 fenekes pontyra.
De ha gondolod egy fenekes lehet rablóra is benn szintén partközelbe.
Én se voltma eddig eredményes szinte soha éjszaka, de ez az elmélet és sokan soxor mondták igaz, csak etessé :DDD Én mindig du. fogok több pontyot nem tudom miért, idén.
Átlagban 13-14h után.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1897) kukorica válasza BÁ Nutrition (#1895) üzenetére


kukorica
csendes tag

már évek óta etetnek a helyre, de csónakkal mi is beszórunk elötte meszire is meg partközelbe

''cirkusz az ország mindenkin nevetek a senkikből csinálnak sztárt az emberek''

(#1898) BÁ Nutrition válasza Scream007 (#1896) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én eddíg mindíg akkor fogtam halat amikor horgásztam:DDD este mondjuk nem szoktam pontyozni, mer egyedül körülményes lehet a fárasztása, főleg érzékeny szerelékkel bokros területen.. ezé szoktam áttállni süllőre, azt könnyebb irányítani sokkal mint egy potykát. pláne amúrt.

régebben kb 15 éve fogtunk jópár 10 kilós amúrt meg nagyobb pontyokat egy helyen. rendszeresen etettünk főtt kukoricával, és általában éjszaka horgásztunk. qrva jó volt.
:D
sajna erre most se idő, se lehetőség, egyedül meg pláne nem.
egy haverom se horgászik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1899) iday


iday
aktív tag

Pest közelében van valami normális to, ahol a halért nem kell fizetni? :U

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1900) BÁ Nutrition válasza iday (#1899) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van egy csomó. mik az elvárások?

de a neten is van elég sok fent közülük

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.