Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Tibee86 válasza ittakary (#25750) üzenetére


Tibee86
veterán

Úgyszint.

(#25752) icecave válasza ittakary (#25750) üzenetére


icecave
nagyúr

Én általában mindig nézem az akciókat, Appshopperrel. Mondjuk játszani nem játszom nagyon, az oldalamon a teszteket is inkább olyan appokról igyekszem írni, amik "hasznosak", számomra előbbiek nem tartoznak ezek közé. Ha mégis van valami nagy nevű játék, azt akcióban megveszem, hogy megnézzem, a hasznos appok meg "szükségtől függően" vagy akciósan, vagy eredeti áron kerülnek megvételre.

(#25753) C4mp3r válasza Ragnar95 (#25749) üzenetére


C4mp3r
addikt

nezd, folosleges itt magyarazgatni a dolgokat, szerintem majd kinosz ebbol a 600ezer jatek meg app van a telomon dologbol, es csak par fontos appot meg tenyleg jo jatekot fogsz rajta tartani. remelhetoleg arra is rajossz, hogy mindenkinek meg kell elni valamibol, neked is meg a programozonak is akinek az alkalmazasat ugy hasznalod, hogy nem fizetsz erte.

"ez nem kevés pénz appokra elköltve, amit ha meg tud spórolni az ember, akkor szerintem meg is teszi...."

de rosszul ertelmezed, mert sporolni akkor sporolnal, ha leakciozva vagy esetleg freemyappsel venned meg. te most nem sporolsz, csak ugy dontesz, hogy nem fizetsz valamiert amiert egyebkent kene, es tulajdnokeppen semmi nem kotelez arra, hogy azzal most jatszanod kell. szorakozni akarsz, de nem vagy hajlando fizetni erte->lopas

nyilvan nem fogod megerteni, max kesobb, de en cikinek ereznem ha van egy 150k-s telom es pont az appokon "sporolok"

(#25754) ittakary válasza C4mp3r (#25753) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nálam heteken belül el fog jönni ez, hogy törlöm a fenébe az összes idióta programot... Pl: Van 5 féle weather appom. Normális ez? :N

(#25755) Bling95


Bling95
őstag

angrybirds-ot meg a zombieville-t vettem csak meg. Asphalt, jetpack,carmageddon , csr racing ingyenes volt
i4-en még nekemis volt vagy 30 játék de kb hetente egyszer indítottam el őket, felesleges.

most freemyappal akarok venni pár nagyobb nevet, meg magyar angol szótárt is megkéne mert ez az ingyenes tele van reklámmal meg alap szavakat sem ismer

más: érdemes csinálni egy restore-t hogyha még a jb-s backup van fent, vagy ha nincs konkrét problémám akkor maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#25756) icecave válasza ittakary (#25754) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem annyira :D

Nekem 3 van, de egyik sem tökéletes. Időképet azért hagyom meg, mert van szöveges előrejelzés. Köpönyeg számomra viszont jobban átláthatóbb és pontosabb. Weather pro meg pillanatnyit is mutat, %-os esélyt esőre, stb-re, szélirányt és erősséget, etc.

(#25757) Ragnar95 válasza C4mp3r (#25753) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én nem tartom cikinek, ha meg tudok spórolni 400€-t, meg is fogok, főleg, h fietés hiányában nincs miből appokat vennem és nem akarom, h szüleimnek kelljen erre is költenie :K Amúgy a kalózkodás nem lopás, mivel nem károsítod meg a fejlesztőt, hiszen ígyse-úyse fizetnél a játékáért + megmarad a program, nem veszik el számára....Persze, ha mindenki warezolna, nem tudnának megélni a fejlesztők, ez teny, de sokan (pl Blizzard) direkt nem törlik el teljesen a warezt, mivel sokan onnan szoknak át a hivatalosakra...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25758) Bling95 válasza Ragnar95 (#25757) üzenetére


Bling95
őstag

azért szerintem már belefér a lopás kategóriába, valamit úgy használsz hogy nem fizetsz érte.

az meg hülyeség hogy ígyse úgyse fizetnél érte, mert ha nem tudnál warezolni akkoris lenne app a telefonod , maximum nem 400 eurónyi hanem csak 50 pl...

persze nem mondom hogy nemértem. kereset nélkül elég necces, és egy szóval nem mondtam hogy az elmult 3 évben nem ezt csináltam énis, szimplán csak azért ne állítsuk be egy jó dolognak

[ Szerkesztve ]

(#25759) C4mp3r válasza Ragnar95 (#25757) üzenetére


C4mp3r
addikt

jo akkor nem lopas, nevezd sporolasnak ha ettol jobb a lelkiismereted. nem persze nem karositom meg a fejlesztot, csak ingyen hasznalom a termeket amit neki munkaidobe es penzbe kerult elkesziteni.

"de sokan (pl Blizzard) direkt nem törlik el teljesen a warezt, mivel sokan onnan szoknak át a hivatalosakra..."

ez pont rossz pelda, mert mindharom aktualis jatekuk online jatszhato vagy is netkapcsolat kell hozza (starcraftban nem vagyok biztos) ami a legjobb ellenszer a warez ellen, mert accountot nem tudnak warezolni. az meg, hogy wowban vannak privat szerverek szerintem egyszeruen nem erdekli oket, mert nem hivatalos kod alapjan keszultek, tehat sokkal rosszabb a jatekelmeny, ha kikerut volna a szerveroldali kod toluk biztos mindent megtettek volna a kiirtasukra.

(#25760) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Azért az kemény hogy 100+k-s telefonra van pénz, appra meg nincs...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25761) Totheground válasza Ragnar95 (#25757) üzenetére


Totheground
addikt

Esténként a boltban is így "spórolsz"?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#25762) sirszevenap válasza tDr1v3r (#25760) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ez kb olyan, hogy az igen, hogy van 200+ k-s gépre pénz, játékra meg nincs. Annyi a különbség , hogy oda nem 6-7 euroba kerülnek a játékok, no de akkor is....

Ragnar95: Így van, ne terheld a szüleidet. Jól is csinálod. Nem pofátlanságból kérdezem, de ha már i4S-t meg olyan cfg-t vettek neked , mint ami az adatlapodon szerepel, nem gondolod hogy ez egy kicsit álszent kijelentésnek tűnik a szádból?! Természetesen ha te vetted , össze kupeckottad , üzletelted akkor az esetben elnézést kérek tőled. No de ha ezeket te szedted össze, önerőből, akkor gondolom már egy max , nagyon max 1600 ft-s iOS játékot is meg tudsz oldani.

Hozzáteszem, mint régebben mondtam is, sok más f@szságra elköltjük a pénzt. Én pl ha veszek egy appot utána az nyugtat meg, hogy a cigi rovására teszem. Tehát nálam egy doboz cigi = 1 nap. Szóval egy 1500ft-s app után két napot nem cigizek! :D Még az egészségemre is válik! :DD

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#25763) ittakary válasza Ragnar95 (#25757) üzenetére


ittakary
nagyúr

Inkább ne magyarázkodj, csak a saját helyzetedet rontod :) no offense

(#25764) r3dsnake válasza Ragnar95 (#25757) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Régebben én is így fogtam fel, hogy kit érdekel? Majd jailbreakelt teló, meg majd warez pc-n oszt jólvan... Aztán egy leárazás alkalmával steamen vettem GTA összest 7EUR-ért, akkor kezdtem el felfigyelni az akciókra. Jelenleg az van, hogy ott csücsül 40-50 játék a steam accomon arra várva, hogy legyen egy normális PC-m végre, és játszhassak azokkal. Szifonon is 116 app van most fent, és legalább 2-3x ennyi még az accountomon, ezek közt rengeteg játék, úgy hogy MAXIMUM 2ezret költöttem eddig appra. Figyelni kell az akciókat, leárazásokat, és ennyi. Viszont marha kényelmes dolog, hogy jön az update, és egy gombnyomással frissítesz. Hogy az app backup ott van a felhőben. Hogy Steam-nél egy kattintás a letöltés/telepítés/patchelés/DirectX. A zene/film viszont más tészta, mert még mindig nincs értelmes alternatíva. Bár az iTunes Match-en nagyon agyalok...

(#25765) Ragnar95 válasza sirszevenap (#25762) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Telóra én kerestem meg a pénzt munkából + előző árából :K Amúgy most nincs semmi munka, így elég nehéz megkeresni a játékokra is a pénzt...
Totherground: természetesen igen és autót is az utcán fogok szerezni nyilvánvalóan :)
r3dsnake: iPhone-ra énis figyelem az akciókat és giftcardból megveszem, ami épp kell és le van árazva jb hiányában. Gépen meg jelenleg nem játszom az OSX miatt, de ott elvből nem költök játékokra, mivel kicsit pofátlanságbak tartom, h 10-12k-t elkérnek max 12-15 óra játékért... Ha 4-5k lenne 1-1 normális játék, még lehet, h el is gondolkoznék a megvásárlásukon...Film, zene itthon alapból legális, tehát ott nincs is miről beszélni :))

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25766) Blaise válasza Ragnar95 (#25765) üzenetére


Blaise
veterán

"Ha 4-5k lenne 1-1 normális játék, még lehet, h el is gondolkoznék a megvásárlásukon."

Steam, Amazon karácsonyi akciók alkalmával 4-5 EUR körül lehet venni viszonylag új játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#25767) sirszevenap válasza Blaise (#25766) üzenetére


sirszevenap
őstag

off az off-ba. Nem hiszem , hogy nekünk jobb lesz, ha minden egyes szavába belekötünk a srácnak... Úgyhogy jó tanácsként mondanám, mivel nektek sem esne jól, hogy hagyjuk most már. Van neki is igaza és nektek/ünk is! :K

Szerintem zárjuk ezt a vitát, semmi értelme.

Bankkártyával? Hát persze!

(#25768) válasza tDr1v3r (#25760) üzenetére



őstag

Ez már közhely, de könnyű több 100k-s fizetés mellett szentfazéknak látszani. Én megveszem az appokat, de aki nem tudja és sportot űz belőle az én is elitélem.

Amúgy két fejlesztő réteg van

1. Akik bár mit csinál szar, és nem keres vele semmit
2. Akik halálra keresi magát - lásd Angry Birds - azokat nem sajnálom. Baromság az a játék.

[ Szerkesztve ]

(#25769) C4mp3r válasza (#25768) üzenetére


C4mp3r
addikt

de itt nem errol van szo, hanem hogy valakinek van egy draga telefonja, jo gepe es akkor meg akarja magyarazni, hogy miert nem fizet 200 appert. ne mar... Meg ha valami gagyi androidos szemete lenne akkor azt mondom ok, de igy.

Egyebkent en sem tobb 100ks fizetesbol elek es mindig jut szorakozasra, es sajnos szerintem a topicbol a legtobbunk nem annyibol el.

(#25770) Ragnar95 válasza C4mp3r (#25769) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazából nem tartozom magyarázattal senkinek sem, hiszen egyelőre még szabad országban élünk :)
Blaise: megmonsom őszintén, ezeket az oldalakat nem szoktam figyelni :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25771) icecave válasza (#25768) üzenetére


icecave
nagyúr

Tökmindegy ki a fejlesztő, aki a nagy cég termékét nem veszi meg, mondván,hogy van elég bevételük, szerinted egy mezei fejlesztő verítékes munkájával összerakott appjáért fizet? Nem hiszem...

Egyébként rengeteg olyan fejlesztő van, aki sokat dolgozik egy-egy appon, és pont annyi bevétele van ebből, amivel megél, nekik nagyon nem mindegy, mekkora a warezarány.

Nekem, mint játékfejlesztőnek is csak azért teljesen mindegy, mert aki az általam (is) fejlesztett játékot nem veszi meg, a BigFishGames-t károsítja meg, nem engem, hisz én fix fizut kapok, nem részesedést az eladásból. Viszont ha tovább gondoljuk a dolgot, és a BFG azért csuk be egyszer, mert túl sokan nem fizetnek a termékeiért, akkor én is lapátre kerülök, hisz nincs kiadó, nincs aki fizet, stc... tehát végsősoron egy bizonyos ponton túl már én is elszenvedném azt, hogy vérpistike mindent akar, és persze mindent ingyé'.

[ Szerkesztve ]

(#25772) tDr1v3r válasza Blaise (#25766) üzenetére


tDr1v3r
veterán

No meg, itthoni boltban se olyan drága... elég ritkán van PC-s játék 10k feletti árcímkével nyitáskor.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25773) válasza icecave (#25771) üzenetére



őstag

Az Apple eddig 6,5milliárd $ fizetett ki a fejlesztőknek. A JB-s készülékek kb. 5% körül vannak. Ha becsődöl a cég, nem a ki nem fizetett appok miatt. :)

(#25774) icecave válasza (#25773) üzenetére


icecave
nagyúr

Természetesen nem csak iOS-ről beszéltem, ot a konzol, a pc, stb portok is. Bármely platform warearányának elburjánzása vezethet az egész cég csődjéhez. Mondjuk, ha akkora kiadó, mint a BFG kipurcanna, akkor ott tényleg nagy gondoknak kell lenni.

(#25775) Rei


Rei
csendes tag

Sziasztok! Kezdő kérdés, felülről lefelé ha húzom az ujjam, lejön egy ilyen szürke "roló" perpill csak időjárás információkkal. Ennek mi az angol neve? Szeretnék utána nézni, hogyan lehet beállítgatni. Köszönöm előre is :)

(#25776) icecave válasza Rei (#25775) üzenetére


icecave
nagyúr

Notification center.

(#25777) Rei válasza icecave (#25776) üzenetére


Rei
csendes tag

Hm én is arra gondoltam, csak nem értettem teljesen a megjelenítés működését. Köszönöm! (beugrott egy másik kérdés, csak jailbreakelt telefonra lehet témákat installálni? Pl az ikonokat szeretném megváltoztatni.)

(#25778) tDr1v3r válasza Rei (#25777) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Áhá, csak JB-zett telókon lehet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25779) bobooo


bobooo
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#25780) Totheground válasza Rei (#25777) üzenetére


Totheground
addikt

Ha ennyire kezdőként nekiálsz JBzni és teletömni a telót témákkal meg egyebekkel, szinde garantált, hogy jó instabil lesz, mert olyan dolgokat is össze/felraksz, amit nem kéne.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#25781) Totheground


Totheground
addikt

1 TB fusiondrive +75k.
Szép.
A másik SSD opció a 768 gigás SSD, +370k-ért. :C

Még megvárom, hogy az iFixit a nagyobb verziót is szétkapja, aztán rendelés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#25782) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Tudtok valami megbízható helyet ahol lehet kapni és beszereltetni Iglow-ot? Hardveraprón csak 1-t láttam az is használt, de nem hiszem hogy fel tudnám tenni...
Iglow
Válaszotokat előre is várom.

Üdv: Balázs

(#25783) Blaise válasza Totheground (#25781) üzenetére


Blaise
veterán

Jó drága...én most raktam össze egy új kis csinos ITX-es gépet ilyen házzal:

i5-3570k
Gigabyte Z77N-Wifi
16GB RAM
Samsung 830 256GB SSD
AMD 6870 1GB VGA
FSP 550W

Ez igy egyben 230k körül lehetett.

Ja és a válogatott alkatrészek miatt teljesen hackintosh kompatibilis, simán fut rajta az OS X, extra hekkelések nélkül, jövő héten le is tesztelem :D

(#25784) válasza Blaise (#25783) üzenetére



őstag

Jól néz ki, de nem lett volna jobb egy Mac mini?

(#25785) tDr1v3r válasza (#25784) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Mini árából megkapta az alap Mac Pro teljesítményét. :D Sőt, ez erősebb is...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25786) válasza tDr1v3r (#25785) üzenetére



őstag

Ja persze erősebb az i7-nél :P

(#25787) tDr1v3r válasza (#25786) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Annál a kétmagos mobil vacalnál mindenképp erősebb...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25788) Blaise válasza (#25784) üzenetére


Blaise
veterán

Mac Mini a kétmagos procijával és integrált vga-val? Még viccnek is rossz :D

Ez a gép még a legtöbb iMac-et is leveri.

[ Szerkesztve ]

(#25789) DanielK válasza Blaise (#25788) üzenetére


DanielK
addikt

aztán majd sírtok, ha valamiért nem emgy fel az újabb os x! ;] :P

(#25790) Totheground válasza Blaise (#25788) üzenetére


Totheground
addikt

Nekem nem a vad teljesítmény kell, hanem a "real estate" :DDD

Az összerakott gépek sem rosszak, és azon is megy az OSX (MÉG :P ) de azért mégsem így néznek ki

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#25791) válasza Blaise (#25788) üzenetére



őstag

i7-3770K számít az egyik leggyorsabb, fogyasztását tekintve pedig az egyik leghatékonyabb asztali processzornak,

[link]

Négy magos, és az árát is meg lehet nézni.

(#25792) válasza Totheground (#25790) üzenetére



őstag

A haverom összerakott egy Intel erőművet vagy 16magos valamit, még régebben, sok RAM-al, ami kell is és OSX-t futtat rajta, de már ö is MacMinin gondolkozik, mert pörgeti a villanyórát. :D

[ Szerkesztve ]

(#25793) Bling95


Bling95
őstag

hackintosh nagyon gürcös lehet, frissítések miatt is szívás, driverekkel mókolás ha valami hiányzik, stb stb...

(#25794) bobooo válasza (#25791) üzenetére


bobooo
addikt

Az lehet, hogy az egyik legjobb proci, de integrált HD4000 :U

(#25795) válasza bobooo (#25794) üzenetére



őstag

Ezt minden hol kritizálják, de besegít a CPU. Nem nagyon van még teszt róla.

(#25796) bobooo válasza (#25795) üzenetére


bobooo
addikt

De nem olyan erős, mint az AMD 6870.

(#25797) Blaise válasza (#25791) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, de az a bibi, hogy ez nem 3770k, ráadásul nem is asztali processzor, hanem mobil. A VGA kártya meg ugyanúgy fos :)

[ Szerkesztve ]

(#25798) Bling95


Bling95
őstag

kérdés az hogy ki mire használja

(#25799) DanielK válasza Totheground (#25790) üzenetére


DanielK
addikt

+1, bár én minit vettem. nekem az is elég. :K

(#25800) Xero válasza Bling95 (#25793) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem az.
Adatlapomon némi adat a kompetenciámról.

szerk: Ha a hackintoshba dobnék még RAM-ot, i7-et és dedikált GPU-t, akkor lelépné a MacPro-t. Pedig az új alkatrészekkel is negyed annyiba kerülne a teljes költsége. Az viszont tény, hogy a MacPro szebb, hiába van TT házban a hackli és a hangja is finomabb. A hacklin egyébként vanilla OS X van, az OS X frissítések App Store-ból mennek gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.