Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165451) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#165452) #76385920 válasza radi8tor (#165451) üzenetére


#76385920
törölt tag

Jópofa, holnap veszek is egyet! :D

(#165453) GALARDO válasza radi8tor (#165451) üzenetére


GALARDO
addikt

A sok gyökér így se hallja meg a szirénát...

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#165454) lugosi válasza B-L-A-C-K (#165393) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jobbulást, jó hogy beugrottál. Csak türelmesen.

(#165455) agabe válasza nitro16 (#165444) üzenetére


agabe
addikt

X-hez kepest hasznalat kozben csak annyi veheto eszre, hogy a kamera valtozott, meg ugye meretben a max joval nagyobb, szoval nem nagyon van olyan amit ne ismernek, de azert koszi ;)
Orulok, hogy sikerult megvenni. Tenyleg jo vetel volt osszessegeben :K

(#165456) TechN7ne válasza r3dsnake (#165417) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Üvegből vannak a telefonok ,napjainkban már muszáj a tok ,régen még nem volt.

(#165457) #51177472 válasza .Szaki. (#165432) üzenetére


#51177472
törölt tag

Rendeltem egy starter kitet + 2 kulon izzot . :R

(#165458) Totheground válasza TechN7ne (#165456) üzenetére


Totheground
addikt

Nem az.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#165459) Gsx-rr válasza TechN7ne (#165456) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nemreg nem azt irtad ,hogy hanyszor ejtetted le a telefonod tok nelkul es semmi baja se lett?

(#165460) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#165459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt elég gányúl néz ki az az X pedig.

Ja nem, csak a fény úgy ment rá mintha a sarka le lenne verve, meg nincs benne sim tálca, azt hittem az is kopás.

[ Szerkesztve ]

(#165461) TechN7ne válasza Gsx-rr (#165459) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tok nélkül ,dehogy is....
Épp mutattam hogy hányszór tört darabokra az üveg fólia ,tok meg egy áldás volt hogy soha nem lett semmi baja ,hajszálkarc mentesen adtam el.
Nem lehet tok nélkül használni félmilkás telefonokat amik üvegből vannak ,legalábbis én nem kockáztatok.
Nem karcos lenne mint régen ,hanem darabokra törne az egész ,nagyon nem mind1.

(#165462) SPF


SPF
senior tag

Telenoros i7 hivatalosan függetleníthető?
Ha igen, mennyibe kerül?

(#165463) B-L-A-C-K válasza SPF (#165462) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha lejárt a hűség akkor ingyenesnek kellene lennie.

(#165464) Norbi. válasza SPF (#165462) üzenetére


Norbi.
őstag

Hűség lejárata után ingyen. Ha a te előfizudhoz tartozik. Van aki megcsinálja másnak is, ha megvan a számla, ez ügyintéző függő.

(#165465) bobooo válasza SPF (#165462) üzenetére


bobooo
addikt

(#165466) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hát ez nem lett pici:

(nem saját kép)

[ Szerkesztve ]

(#165467) SPF válasza B-L-A-C-K (#165466) üzenetére


SPF
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

(#165468) gyuromoj válasza B-L-A-C-K (#165466) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem rossz. :K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#165469) ittakary válasza B-L-A-C-K (#165466) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az elozo meg ormotlanabb volt. Mindig is akartam egyet, sikerult is jo aron szereznem, de egyszeruen kezelhetetlen volt. Heti kb 3 orat iPadezek, ebbol 2t agyban fekve. Fel kezzel iszonyat kenyelmetlen volt.
Mondjuk a 120Hz kijelzo nagyon durva , azt nagyon csiptem :)

(#165470) B-L-A-C-K válasza ittakary (#165469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem se a világom az iPad, főleg ekkora.

(#165471) agabe válasza ittakary (#165469) üzenetére


agabe
addikt

10.5-os nem olyan ormotlan, de bevallom most, hogy tanulasra es jegyzetelesre is hasznalom a 12,9-es jobb lenne es az idei prok kulso merete sokat csokkent, csak az a 380ezres ar...ha lejjebb is megy akkor is eleg huzos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#165472) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#165466) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem meg eszméletlen nagy élmény egy ilyenen böngészni.

(#165473) Totheground


Totheground
addikt

No, beléptem a céges VLTD-be (voluntary long-term disability insurance).
Szóval ha bármi történik, nyugdíjig jár az állami pénzen felül a mindenkori fizum 60%-a (céges biztosítás) + 20% (ez a kiegészítő önkéntes biztosítás). Havonta 370 yen (mármint a kiegészítő része), és akkor is fizet, ha az ember besokall a munkától és a doki elküldi 1-2 évre pihenni. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#165474) gyuromoj válasza Totheground (#165473) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elég korrektnek hangzik.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#165475) ittakary válasza Totheground (#165473) üzenetére


ittakary
nagyúr

mennyit fizetsz szumma erre?

nálunk egy ilyen bizti vagyonokba kerülne

(#165476) Totheground válasza ittakary (#165475) üzenetére


Totheground
addikt

A 60%-os GLTD-t a cég fizeti, a 20% extra a havi 370yen.
Az egészségbiztosítás egy nagy health insurance association-ön keresztül történik, ennek a havi díja kb 21000 yen. Így bármi van, annak csak a 30%-át kell kifizetni és arra is adnak kamatmentes részletet, plusz vannak kiegészítő dolgok (ingyenes féléves fogászati szűrés, évi egyszer komoly átfogó kivizsgálás egy magánklinikán, oltások, etc).
Állami nyugdíjrendszerből kétféle van, az egyik mindenkinek kötelező a másik csak az alkalmazottaknak. Ez fele-fele arányban osztódik a munkáltató és köztem, így nekem havi kb 50000 yen. Továbbá a cég saját nyugdijprogramja a fizum 8%-át teszi félre egy DC számlára amit nekem kell befektetni.
Ezen felül jön le meg az employment insurance, kb 2000 yen.

Tehát maga a rendszer
Bruttó - social security (health insurance + állami nyugdíj befizetés + employment insurance + bármi biztosítás vagy hasonló, amit magad kötsz) = adóalap
Az adóalap meg sávosan adózik és a megalapított adóból lejön fejenként egy összeg (évente kb 340k / fő).
Adót meg 3 szinten fizetsz: állami, prefektúrális és helyi.

Minden levonás és adok után én pl a bruttó 78%-át kapom meg.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#165477) lugosi válasza Totheground (#165476) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 90-es években a hazai nyugdíjrendszer átalakítása során voltak elképzelések arra, hogy vegyünk át elemeket a japán nyugdíjrendszer egyes elemeiből (pl. ott a magán nyugdíjalapok a legnagyobb pénzügyi befektetők között vannak, ezzel is növelve a hozamot), de végül sajnos nem mentünk el ebbe az irányba, a magánnyugdíjpénztáraknak tudomásom szerint csak állampapírokba való befektetési lehetősége volt meg itthon.

(#165478) Totheground válasza lugosi (#165477) üzenetére


Totheground
addikt

Hát, van néhány akkora, ami emberi ésszel felfoghatatlan. Keress rá a GPIF-re.
Egyébként nem csak a hozam miatt van szerepük, de a stewardship code miatt baromira tudják befolyásolni a cégeket amikbe befektetnek, ezzel javítva a cégvezetésen (ami azért itt nem árt, főleg a tradicionális cégeknél vannak érdekességek).

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#165479) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Na ma eljutottam egy MM-ba, és megnéztem az egymás mellé kirakott három telefont: iPhone XR (piros), X (fehér), 8 Plus (Fekete).

Közben pont telefonáltam az 5S-en, így tökéletesen tudtam az egykezes használatot tesztelni a készülékek próbálásakor és arra jutottam, hogy....Nagyok....Elképesztően nagyok.

A notch-ot igazából észre se vettem a tesztelés során egyik kávamentes készüléknél sem, szóval az egyáltalán nem zavaró, a gesztusvezérlés szinte azonnal megszokható, bár a háttérben futó alkalmazásokat főképernyőről elég nehezen tudtam előhívni, érdekes, hogy ha mondjuk egy SMS-nél próbáltam előhívni, ott sokkal könnyebb volt. Erre nyilván a gyakorlatban nagyon hamar rá lehet érezni, hogy hogy kell.

Igazából a három telefon között olyan eget rengető méretbeli különbség nincsen, nekem úgy tűnt, hogy a X volt a legkompaktabb, a XR és a 8 Plus pedig nagyjából ugyanakkora volt. A képe a X-nek minimálisan mintha tényleg szebb lenne a XR-hez képest, de ez alig észrevehető, a napi használatban a XR kijelzője kiválónak mondható. A vicces az volt, amikor a XR mellé raktam az 5S-t és azt a kijelzőt, amit eddig teljesen jónak gondoltam..Hát nem találtam szavakat, iszonyat fakó volt a XR mellett. A XR kávája minimálisan tényleg nagyobb a X-nél, ez szemmel is látható, viszont az emberek többsége nem úgy fogja használni a XR-t, hogy a másik kezében egy X-et, vagy XS-t tart, így pedig ez is teljesen jónak számít. A 8 Plus iszonyat régimódinak és elavultnak tűnt a két új telefon mellett, jobban belegondolva pedig ha már ilyen iszonyat méretek vannak, akkor legalább a hasznos felület legyen a több, szóval ilyen méretű 5,5"-es telefont biztos nem vennék.

Az egyedüli dolog ami nagyon nem tetszik, az az, hogy a CC-t, amit baromi gyakran használok, azt a telefon legtávolabbi pontjára száműzték. Tudom, a gesztusvezérlés miatt alul már nem lehet, de fentről lehúzni a kényelmetlennél is kényelmetlenebb. Egy kézzel lehetetlen volt, fogásváltással pedig tuti párszor kiesne a kezemből a telefon, pedig lapát kezeim vannak.

Konklúzióm: Nem tudom melyiket választanám. A 8 Plus-t tutira kizárom, a X és a XR között viszont elég nehéz lenne a döntés. A X nem sokkal kisebb, mint a XR, de mégis lehet, hogy mondjuk egy zsebben hordáskor előnyösebb ez a méret, illetve igaz itt is nyújtózkodva, de a CC-t is könnyebben elérni, amit még a mostaninál is gyakrabban kéne használnom, tekintettel arra, hogy a helyhiány miatt az akkuszázalékot ugyebár a CC-be száműzték.

A XR-nek az aduja nyilván az A12 Bionicban van, meg a sokszínűségben, utóbbi viszont engem nem érdekel, ez a telefon is fehérben vagy feketében érdekelne, akárcsak a X. Ez a képen szép piros szín sem fogott meg élőben, tényleg rúzshoz hasonló színe van, nem az én világom. Ami pedig szintén szubjektív véleményem, hogy a X hátlapja ezerszer gusztább. Ami számomra viszont érthetetlen, hogy hogy lehet még mindig számottevően drágább a X a XR-nél. Egy kijelző ennyit azért nem feltétlen ér, mert tényleg alig látni a különbséget, a kamera pedig állítólag még jobb is, mint a XR-ben, igaz 2x zoom nélkül. A kamerát viszont én szinte sose használom, szóval nem is néztem meg egyiknél sem, teljesen hidegen hagy. Ezért lenne nehéz a döntés, mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb. Kompakt méret drágábban, vagy a XR. Jövőre lehet kiderül. :)

(#165480) leslieke válasza .Szaki. (#165479) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A X nem sokkal kisebb, mint a XR, de mégis lehet, hogy mondjuk egy zsebben hordáskor előnyösebb ez a méret,

XR is elfér zsebben. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#165481) lacy86


lacy86
addikt

Fater most hivott hogy megerkezett a telefon 😄
Adtam is neki az instrukciot hogyan kell foxposttal feladni egy csomagot.
( ha jol olvastam van 1 nap kiszallitas is mar )
Remelem holnap vagy vasarnap megkapom 😊

(#165482) -secret- válasza lacy86 (#165481) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hétvégén úgy tudom, hogy nem dolgoznak.

(#165483) b4zsi- válasza -secret- (#165482) üzenetére


b4zsi-
őstag

Holnap előfordulhat, mert munkanap. Express One kérdezte, hogy lesz-e feladásunk. GLS-es srác meg, hogy ha érkezik csomag itt leszünk-e vagy hétfő. Szerintem a többi szállító cég is dolgozik, mert már most is sok csomagjuk van és még nem is volt meg a nagy dömping.

(#165484) lacy86 válasza -secret- (#165482) üzenetére


lacy86
addikt

Munkanap lesz holnap.
Lassan itt a karacsony, szerintem annyi csomag van mint allat. ( akkor kezdhetik is kihozni nekem elsonek 😄 )

(#165485) agabe válasza .Szaki. (#165479) üzenetére


agabe
addikt

Hát, ha nem érdekel a kamera, akkor simán vehetnél akár egy I8-ast is azzal is sok évig el lehet lenni (ha 5S mostanáig megvolt akkor a következő 4 évben I8 is meglenne), a kijelzője jóval nagyobb mint az 5S-nek, nem sokkal gyengébb hardverben mint az idei készülékek..max 2GB ram ami később valamikor hátrány lehet.
Hivatalos viszonteladók közül legolcsóbbMM-ben most 216ezerért

(#165486) B-L-A-C-K válasza leslieke (#165480) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én hogy megint X szériára váltottam, még mindig úgy vagyok vele hogy az i7 mérete a legkényelesebb, az hogy egy kicsit kisebb, meg vékonyabb mint a jelenlegi XS pont legideálisabb volt nekem méretben. Nem is bánnám csinálnának belőle egy teljws kijelzőa változatot, XS tudással.

(#165487) .Szaki. válasza agabe (#165485) üzenetére


.Szaki.
addikt

Eredetileg úgy terveztem az 5S használatát, hogy addig marad, amíg naprakész. Szóval úgy volt, hogy idén cserélem, de mivel megkapta az iOS12-t, így jövőévig biztosan marad, aztán majd akkor kiderül. (Nem is bánom, mivel megint iskolapadba ültem a munka mellett, még azt is fizetem félévente.) A 8-on is gondolkodtam, de szerintem jövőre a X-nek már vállalható lesz az ára, a 8-nál pedig kicsit tartok a 2GB RAM-tól.

Szolgáltatós lesz egyébként szerintem az utód is.

(#165488) -secret- válasza lacy86 (#165484) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja vagy úgy, ez nekem új. :D

(#165489) joey04 válasza .Szaki. (#165479) üzenetére


joey04
titán

cc-t még úgy kényelmesebb elérni, ha bekapcsolod az elérhetőséget a kisegítőlehetőségeknél, akkor a képernyő közepéről kell csak lehúzni, igaz így egy plusz mozdulat...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#165490) agabe válasza joey04 (#165489) üzenetére


agabe
addikt

Én is úgy próbáltam használni x-en, de azért egy sima 7-esen vagy 8-ason ezerszer kényelmesebb és valóban egykezes.
X-en is leginkább egyik kézzel tartottam a telót, másikkal suhintottam jobb fentről. Nem tudom ki mennyire használja a keresés funkciót ami simán a kijelző bármely részén történő lefele irányú húzásra jön elő, de én alig, és nekem jobb lenne kontroll centert erre a gesture-ra állítani, a keresés meg lehetne jobb fentről :D

(#165491) .Szaki. válasza agabe (#165490) üzenetére


.Szaki.
addikt

Erre gondoltam én is egyébként, de akinek mondjuk rengeteg applikációja van, annak pedig ez nélkülözhetetlen. Ha opcionálisan lehetne választani, hogy valakinek a kereső jöjjön fel, valakinek meg a CC, az már egy élhető megoldás lenne.

(#165492) agabe válasza .Szaki. (#165491) üzenetére


agabe
addikt

Sajna IOS-ben sosem voltak ilyesmi választási opciók.

(#165493) .Szaki. válasza agabe (#165492) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez tény. :)

joey04

Következő alkalommal ha megint megyek, akkor megkeresem és kipróbálom, ez mondjuk egy élhető kompromisszum lehet. :R

[ Szerkesztve ]

(#165494) madgie válasza agabe (#165490) üzenetére


madgie
titán

Én használom a keresést, illetve nem a keresés részét, hanem a valutakonvertert. Gyors, kézre esik, csak annyit ütsz be, hogy mittomén "626 eur" és már löki is forintban :)

(#165495) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Ki dolgozik ma?
:((

(#165496) -secret- válasza Gergőke88 (#165495) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én, de én minden szombaton szóval...

[ Szerkesztve ]

(#165497) icecave válasza Gergőke88 (#165495) üzenetére


icecave
nagyúr

Én, már reggel 7-re bejöttem, nem akarok egész nap itt rohadni :D

(#165498) .Szaki. válasza Gergőke88 (#165495) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én is.

(#165499) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#165495) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én egész hétten tápppénz, és jövőhéten is lehet, jó lesz a fizum...

(#165500) Gergőke88 válasza -secret- (#165496) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jó de tele is vagy....
icecave: Én elbasztam, egyik főnők sincs bent, így nem tudok eljönni hamarabb :(
Black: :(
A sok képernyő nézés nem rontja a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.