Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158501) szekra válasza Totheground (#158499) üzenetére


szekra
őstag

Csajnak X-e van.

(#158502) TechN7ne válasza Totheground (#158499) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szép...

(#158503) .Szaki. válasza Totheground (#158499) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nagyon szép! :Y

Mit gondoltok az SE2 pletykákról?

(#158504) gyuromoj válasza Totheground (#158499) üzenetére


gyuromoj
veterán

Anyum nagy virágos, mutattam neki a képedet. Üzeni hogy nagyon irigy. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#158505) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Kezembe akadt egy i7 es készülék ,aminek total beört kijelzője volt ,és a home gomb üveg felülete is betört...
Nagyon olcsón adta a haver ,szinte apró pénzért ,így át vettem tőle és elkezdtem nézelődni utángyártott kijelzőt mondván kicserélem én itthon (csináltam már ilyet) ,meg a home gomb ot is megoldom...
Kijelzőt meg is tudtam vásárolni egy nagykereskedésben összesen 12500ft.-ért bele ,home gomb felületet érdekes módon sehol sem találtam igazán. Belekezdtem a szerelésbe és minden királyul is ment ,a kijelzőt beleraktam és hibátlanúl működik vele a készülék ,viszont a home gomb probléma keresztbe is tett...

Betört home gombot nem lehet javítani i7 és i8-as generáció óta ,csak garanciálisan az Apple tudja megoldani ,vagy garancián túl kemény 80 000ft.-ért. Home gomb saját chip je össze van párosítva a saját alaplapjával ,így a cseréje kizárt ,az összes híres és nem híres szerviz sem tudja megjavítani ,ki cserélni kitudják kemény 18-20k környékén ,de semmi funkciója nem fog működni ,egyszóval csak dísznek rakják be.
Nem számoltam ezzel az esettel ,rengeteg home gomb ot cseréltem i5-i5s-i6s és stb készülékeken ,de itt beleestem a kútba rendesen ,nem tudtam megjavítani ahogyan terveztem.

Kezd összeállni a kép ,home gomb elhagyásával rengeteg szervizelést megúsztak ,ráadásul sokkal rosszabb a helyzet mint egy fizikális home gomb esetében. i7 megjelenése óta éreztem ,hogy ez instabilabb megoldás ,mint amivel a marketinges félrevezetések elárasztanak.

Lényegében tanultam az esetből ,minden i7 és i8 készüléket garancia időn túl nem ajánlatos használni ,könnyen megadhatja magát a home gomb későbbiekben ami miatt keményen a zsebbe kell nyúlni.
Röviden: i7/i7+/i8!i8+ készülékeknek a home gomb részlegét nem lehet javítani sima szervizekben ,csak az Apple tud segíteni 80 000ft.-ért.

[ Szerkesztve ]

(#158506) -secret- válasza szekra (#158501) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:DDD

(#158507) Cyberpunk válasza TechN7ne (#158505) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Yep ezt tudjuk, hogy ha ujjlenyomat olvasó kaput, akkor alaplap csere. Szerencsére nem romlik el az egykönnyen, nyilván törés gond, de az mindig zsebbe nyúlós, jó ha van biztosítás ilyenkor.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158508) radi8tor válasza .Szaki. (#158503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem váltok csak azért mert kijön egy új. De aki nem bírja ki úgyis lecseréli majd az SE-t vagy az X-et. :P

⭐ Stella

(#158509) r3dsnake válasza TechN7ne (#158505) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

5s óta nem lehet javítani a home gombot. Vagyis konkrétan a Touch ID óta.

(#158510) ittakary válasza TechN7ne (#158505) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ménem kerdezté tesa
Mondtam vóna

(#158511) TechN7ne válasza Cyberpunk (#158507) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem olyan könnyen?

Jelenlegi i8+ om garanciálisan cserés volt vaku és home gomb hiba miatt.

(#158512) Cyberpunk válasza TechN7ne (#158511) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megesik az ilyesmi, ha pechünk van pont velünk. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158513) .Szaki. válasza radi8tor (#158508) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nyilván nem azokhoz szólt a kérdésem, akik X-et használnak, arról hülyeség is lenne váltani, hanem akik az Apple berkein belül is a legkompaktabb készülékeket preferálják.. :P

[ Szerkesztve ]

(#158514) válasza .Szaki. (#158513) üzenetére



őstag

Olyat az Apple nem gyárt. :D
Más

Mennyire hülyék a gyártók. Vagy a felhasználók akik ilyet megvesznek. A legújabb divat a matrica. Vagyis ha nincs elcseszve az adott márka adott készüléke, akkor lehet rá kapni matricát ami utánozza a szigetet. (ilyen szmajli nincs)

[ Szerkesztve ]

(#158515) Cyberpunk válasza (#158514) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ami menő az menő. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158516) válasza Cyberpunk (#158515) üzenetére



őstag

Ahelyett hogy előnyt kovácsolnának az Apple bakijából abból élnek. Na jó ez csak a futottak kategóriában.
X a király :DDD

[ Szerkesztve ]

(#158517) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Icecave: milyen a note? Most van kupon S9-Re, lehet így már benevezek rá.

(#158518) icecave válasza Gergőke88 (#158517) üzenetére


icecave
nagyúr

[link]

Fogása is jobb, de ez aztán tényleg nagy, ez tagadhatatlan. Vékony tokkal nem kelt amúgy nagy érzetet, jól vannak kitalálva oldalt a lekerekítések, de egy olyannal, ami tényleg véd is, hamar tégla lesz. Nem mintha egy iplus nem lenne így ezzel.

Most akkor azért kérdezed molyen a Note, mert s9-et akarsz venni? :D Abból csak a plust venném, simát semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#158519) Gergőke88 válasza icecave (#158518) üzenetére


Gergőke88
addikt

Persze, egyértelmű a plus (pont a RAM miatt is abban 6-van, simaban 4).
Huaweitol fazok és az arat sem tartja annyira, nem mintha a Samsung tartana..

(#158520) aprokaroka87 válasza Gergőke88 (#158519) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem az van hogy négy gigabájt ram mindenre is elég?:)

(#158521) kali válasza aprokaroka87 (#158520) üzenetére


kali
legenda

Nem, RAM-ból sosem árt a több, kell az a 6 GB, de jönnek már a 8 GB-osak is.
Nézz teszteket, ahol a kevesebb RAM-os készülékek már régen újratöltögetnek mindent, amikor a többel rendelkezők nem.
iOS ide vagy oda, az iPhone X is régen újratöltöget már mindent, amikor a 6 GB RAM-mal szerelt Samsung és Huawei még bőven nem.

(#158522) aprokaroka87 válasza kali (#158521) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

"iOS ide vagy oda, az iPhone X is régen újratöltöget már mindent, amikor a 6 GB RAM-mal szerelt Samsung és Huawei még bőven nem."

Mondjuk sanszos hogy a gyártóknak eleve jóval több a lehetőségük belenyúlni Android-ban a ram managment-be.
Plusz lehet hogy a droidon sokkal flexibilisebb is ez a dolog rendszerszinten.

(#158523) madgie válasza aprokaroka87 (#158522) üzenetére


madgie
titán

Plusz a Safari ramkezelése egy kalap f*s :DDD

(#158524) icecave válasza Gergőke88 (#158519) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor zsír. Nekem minden szempontból bejön. Igaz, Nova-t használok, de egyetlen egy Oreo-s hülyeség miatt. Oreo-ban az van,hogy ha jön egy értesítés, és azt "elsöpröd", az ikonról is leveszi a számot. Ez nekem para, mert van,hogy jön egy mail, elsöpröm, de később úgy jut eszembe,hogy megnézzem, hogy látom a számot az ikonon. Na, ezt kapcsoltam vissza Nove launcher alatt. Amúgy teljesen okés az Oreo, de a Nougat is az volt. Persze pont ez a jó itt, ha valami nem tetszik, vagy máshogy akarod, akkor nem azt kapod,hogy "szokd meg,vagy menj máshova", hanem fogod magad és megoldod a dolgot. Bár ezekben az oprendeszerekben már nincsenek eget rengető hülyeségek, amiket ne lehetne előbb utóbb megszokni, de jó érzés, hogy bele tudsz nyúlni, ha akarsz.

(#158525) szekra válasza icecave (#158524) üzenetére


szekra
őstag

Btw errol jut eszembe gmail-nek lesz egy olyan ujitasa, hogy az elolvasott levelekrol egy ido utan ismet jojjon egy ertesites, ha szeretned. Ez nagyon hasznos lesz.

(#158526) aprokaroka87 válasza szekra (#158525) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az jó
egyébként szerintem droidon ráférne már valami komolyabb újítás a gmail kliensre.

Ilyenek lehet hasznosak lennének pl hogy összes kijelőlése, meg pl egy dark/white theme.

(#158527) icecave válasza szekra (#158525) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, az is frankó, bár én nem azt a kliens-t használom. Oreo hülyesége ami miatt más launchert használok, nem a gyárit. Oreo alatt, ha jön egy értesítés a mail-ról, ha elsöpröd az értesítést, akkor a számot is törli az ikonról, pedig ugye el sem olvastad a mail-t, csak "tudomásul vetted". így simán elfelejted, ha később lesz időd elolvasni, csak akkor látod,ha megnyitod a klienst, hogy van olvasatlan. Bár lehet snooze-olni az értesítést, ha épp nem érsz rá, és jelez megint, de akkor sem így szoktam meg... és ugye ha már lehetőségem van megoldani, ahogy én szeretem, miért ne. :)

(#158528) szekra válasza icecave (#158527) üzenetére


szekra
őstag

De pont ezaz, hogy elolvasod es olyan lesz mintha ismet megjonne az az email. Szoval nem szimplan snoozeolod.

(#158529) r3dsnake válasza szekra (#158525) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Outlook évek óta tudja mobilon, gmail-nél is.

(#158530) válasza kali (#158521) üzenetére



őstag

Ezért nem értem az Applet. Hiszen az appok mérete rendszerfüggetlen, akkor mit akarnak 2gb rammal? Ja, hogy a felhasználó ezzel ne foglalkozzon, mert ők megoldják okosba. Az ok, hogy az iphone használók 90% azt sem tudja mi az a RAM, de pont ezért gusztustalan. Igaz az iphone standby nem fogyaszt, de ha használják, többet mint az átlag, pont ezért.

[ Szerkesztve ]

(#158531) szekra válasza r3dsnake (#158529) üzenetére


szekra
őstag

Nem hasznalok Outlook-ot.

(#158532) icecave válasza szekra (#158528) üzenetére


icecave
nagyúr

Én nem akarom mégegyszer megkapni az értesítést egy már elolvasott emailről. Azt akarom,hogy ha értesít, hogy van emilem, de nem tudom épp akkor elolvasni, akkor azért a kliens ikonján lévő szám emlékeztessen arra,hogy van olvasatlan üzenetem, anélkül, hogy megnyitnám az appot. Enne Oreo tett keresztbe, mint mondtam, de ugye megoldottam a dolgot.

(#158533) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

160-ért is van már Note 8 Dual SIM-es makulátlan. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158534) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

handrásnak bejön a Model 3, mondjuk nekem is, a forma már vegyes megítélésű, de elfogadnám.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158535) .Szaki. válasza Cyberpunk (#158534) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szép-szép a Model3 is, bár az orra nem az igazi.

A belső nagyon szép, de én egyáltalán nem tartom jó dolognak azt, hogy van egy 15"-es tablet és mindent azon vezérelsz. Pár hónappal ezelőtt volt nálam teszten egy faceliftes Peugeot 308SW és már arra is azt mondtam hogy a tipikus hülye franciák-francia hülyék esete, hogy kvázi mindent a tableten kell vezérelned. Ami a szemnek nagyon szép, de vezetés közben amikor csak a hőmérsékletet szeretnéd állítani, akkor szívesebben használnék gombokat, amit azonnal tudom hogy hol keressek és az alapján tudjam szabályozni.

A Teslánál ennek annyiban van több létjogosultsága, mint a többi autónál, hogy ugye ők az önvezető autóra gyúrnak, akkor pedig ezek már tényleg mellékinformációk, hogy mennyivel haladsz stb, így érthető, hogy ezt már csak középen mutatja, de:

ad1.: Én az önvezető autókat nem feltétlen tartom a valós jövőnek

ad2.: Egyszer kell bekrepálnia a tabletnek és volt egy autód.

Azt sem értem, hogy miért telefonos applikációval lehet működésre bírni az autót, nem is értem. Miből áll egy slusszkulcs, ráadásul egy autónál megvan a feelingje annak is, hogy hogyan néz ki az a kulcs..

(#158536) Cyberpunk válasza .Szaki. (#158535) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem az önvezető mód erősen jelen lesz a jövőben, nyilván még sokat kell fejlődnie. A jövőben inkább csak felügyeled a rendszert, mint a mai repülőgépeknél a pilóták. Én nem bánom, ha úgymond "kiveszik a kezemből a kormányt", úgy is csak A-ból B-be való eljutásról van szó, nem versenypálya. :DDD

A kulcs hiánya tényleg hülyeség, mennyi lett volna az +100 dollár? Egy 50+ ezer dolláros autónál édes mindegy, kb semmi.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158537) .Szaki. válasza Cyberpunk (#158536) üzenetére


.Szaki.
addikt

Tökéletes önvezető autó én biztos vagyok benne, hogy nem lesz. Szerintem egy terepen van értelme ennek, az pedig az autópálya.

(#158538) Gsx-rr válasza .Szaki. (#158535) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az egesz eleg paraszt ugy ahogy van belul!
Az a formedveny tablet elvonja a figyelmed mindenrol.
Nincs semmi info pont elotted, pl sebesseg, index visszajelzo stb...
Legalabb lenne elotted egy HUD.
Es ,hogy 110-120-as tempoval kibir 400 kilometert?
Tesztelni kellene normalis hasznalati korulmenyek kozott, autopalyan 130-140-el.
110-el az autopalyan akarmilyen Szuper Tesla csak nevetseg targya lesz.

Ahogy mondja,a teszben,ha majd a tobbi gyarto beszall a buliba es lesz rivalizalas akkor normalizalodni es fejlodni fognak az elektromos autok es valos alternativai leszenek a mostaniaknak.
Addig a szememben csak kezdetleges probalkozasok!

[ Szerkesztve ]

(#158539) Cyberpunk válasza .Szaki. (#158537) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos ha az autók kommunikálnak egymással, mint a TCAS a repülőkön, akkor majd ez jócskán kiszélesedhet, igen lakot területen már érdekes lesz, vagy nem zárt pályán.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158540) GALARDO válasza Cyberpunk (#158534) üzenetére


GALARDO
addikt

Köszönjük a patreon támogatóknak. :))

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#158541) Cyberpunk válasza GALARDO (#158540) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ők a szponzorok. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158542) válasza Cyberpunk (#158533) üzenetére



őstag

Mivel a szürke új már 190.

(#158543) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Amugy jo lenne ha Magyarorszagon is szigorubban vennek az autok muszaki allapotanak az ellenorzeset mint nyugatabbra, mert neha felrobban a fejem milyen autok kozlekednek au utakon.
Es ez nem eletkor fuggo. Sokszor csak azert elozok meg autot,mert lehetetlen mogotte kozlekedni,majdnem megfullad az ember!

(#158544) .Szaki. válasza Gsx-rr (#158543) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ebben nagyon igazad van, olyan autók vannak az utakon, amiknek műszakiról már hírből sem kéne hallania..

Cyberpunk

Ez ennél szerintem nagyobb probléma..tök jó, hogy kommunikálnak egymással, de szerintem ott kezdődik az egész, hogy utak kellenének..Egy önvezető autó hogy fogja kerülgetni a kátyúkat? Belemegy mindbe és hetente mehetsz futómű beállításra vagy felnijavításra? A biciklizés is hatalmas divat lett, a Körúton hogy fogja folyamatosan kielőzni? Mögötte fog csorogni? Földúton hogy fog menni a nyaralókhoz? És még lehetne sorolni a kérdéseket.

(#158545) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#158543) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyetértek. Tekerek nagyban, azt az olajzabáló dizellel megelőz, jól oda füstöl, még fél órával később is érzem a számban hiába öblítek. Nem túl ritka jelenet ez, leginkább valami kiszuperált szakadt tízen éves munkás kisbusz, vagy furgonoknál fordul elő.

.Szaki.: igen vannak még nyitott kérdések bőven. Szerintem az AI fejlődésével, és annak autókba integrálása után az ilyen váratlan helyzetek is könnyebben kezelhetőek lesznek a gépnek. Végül is a gép sokkal többet láthat a környezetéből, és hamarabb is dönt.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158546) Gsx-rr válasza Cyberpunk (#158545) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van boven a VW konszern szuper Tdi dizeleibol is.

(#158547) válasza .Szaki. (#158537) üzenetére



őstag

Annyira lesz biztonságos, mint repülni. Egyszerűen az homosapiens zseni nem létezik olyan program és nem is fog ami az emberi hulyeseget felül múlna. Egy boing csak azért zuhant le mert a pilóta hibájából bekopcsolt egy biztonsági protokol. De ott van csernobil.

(#158548) Sukta 95 válasza Gsx-rr (#158546) üzenetére


Sukta 95
tag

mer a szmók end csárm a menő..

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#158549) Gsx-rr válasza (#158547) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Amugy ebben a nagy elektromosauto forradalomban, az nem jutott senki eszebe,hogy uvegteto helyett napelem legyen at egesz teto? Vagy mar igen,csak mint mindennel,ki kell futtatni az elso generacios dolgokat, es majd az amugy kezenfekvo dolgot,hatalmas ujjitasnak el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#158550) madgie válasza Gsx-rr (#158549) üzenetére


madgie
titán

Akkora területű napelem mit töltene szerinted? A szivargyújtón át a telefont? :))

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.