Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158551) Gsx-rr válasza madgie (#158550) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudom! 2-3 nm napelem ennyire nem eleg semmire?

(#158552) válasza Gsx-rr (#158549) üzenetére



őstag

Persze vannak már festékek is, de annyira kicsi a hatásfoka hogy ekkora felületen nem oszt nem szoroz a szükséges teljesítményhez képest. Vannak 24 órás tiszta energiával működő járművek versenye extrém súllyal korlátozott sebességgel geometriába kényszerített külsővel, stb. Működik, de nem valós körülmények között.

(#158553) válasza Cyberpunk (#158545) üzenetére



őstag

"Végül is a gép sokkal többet láthat a környezetéből, és hamarabb is dönt."

Nem erről van szó, hiszen az érzékelők régóta sokkal többre képesek az embernél. A lényeg, hogy idáig a "gépnek" nem volt empíriája. Az AI megjelenésével már nem az ember fogja írni a programot. Teslákat azért tesztelték évekig, hogy adatbázisba gyűjtse a vezetéstechnikai és biztonsággal kapcsolatos információkat, azért, hogy az érzékelőknek legyen miből válogatni, ha egy szituációban beavatkozásra van szükség.

Ergó

- érzékelők - szem fül
- adatbázis - memória emlékek tapasztalatok
- feldolgozás beavatkozás - agy

Vagy is amíg nincs a csecsemőnek tapasztalata, hiába van szeme füle, nem érti a környezetét.

Itt jön a képbe az AI, és csak rajtunk múlik a végkifejlet.

[ Szerkesztve ]

(#158554) Gergőke88 válasza Gsx-rr (#158549) üzenetére


Gergőke88
addikt

Toyota Prius tudja (a plugin).

(#158555) -secret- válasza Cyberpunk (#158534) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meglestem a vidit tegnap. Nincs kijelző a kormánynál ez annyira egy idióta dolog szerintem, középre kell nézni azért, hogy mennyivel mész? Anno a Minikben is ezt elbaszták. Egyébként nem néz ki rosszul az autó, de az olcsó Tesla 15-18m ft-ot jelent... vicc. :(((

[ Szerkesztve ]

(#158556) B-L-A-C-K válasza -secret- (#158555) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ár/érték arányban nem rossz, egy jó felszerelt i3 vagy Nissan Lief is majdnem ott van árban, és azért nem 1 kategória egy ilyen Tesla-val egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#158557) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#158556) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azert en inkabb a piacon levo tobbi ,nem elektromos autohoz hasonlitanam.
Ennyibol mar van egy E Klasse Merci is.

(#158558) radi8tor válasza madgie (#158550) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

és Gsx-rr:

Phaeton napfénytetőjébe napelem van építve. Álló helyzetben arról jár a klíma ventilátor, hogy ne 50 fokos kocsiba kelljen beülni. De amúgy ja, kb 1-2 mobil töltésére lenne elég az a napelem.

Egy otthoni napelemtábla kb 190 W-ot tud leadni csak ugye 30V-os, tehát abból a 190W-ból még az inverter is levesz valamennyit ha csak 1 tábla férne el a kocsira.

Egy VW eUP 18700 W-os aksival rendelkezik. Na most akkor számoljuk ki hány napig kéne a napon állnia egy ilyen napelemmel, hogy feltöltődjön? :D
4 napig! (veszteségek, felhők nincsenek belekalkulálva)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#158559) .Szaki. válasza -secret- (#158555) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, de ott legalább a későbbi modellekben ezt javították. A Teslánál mondom továbbra is az aggasztó, hogy egyszer fagy le és ott a gond, használhatatlan lesz az egész. Nem tartom egy ilyen használati eszköznél előnyösnek, hogy minden egy darab tableten múljon.

A másik nagy gond az az állandó gyártási probléma, ami az egész márkát körülöleli. Az összes modellnél vannak összeszerelési és egyéb minőségi problémák, ami azért ilyen értékű autóknál nem engedhető meg. Erre a legjobb példa a Model X, ami helyből egy nagy parasztvakítás, 40m Forint és 15.000km után már csörög-zörög benne minden..

radi8tor

És akkor gondolj bele, hogy négy napig töltöd az eUp!-ot azért, hogy jóesetben ha minden klappol tudj menni vele ~100km-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#158560) radi8tor válasza .Szaki. (#158559) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja pont tegnap írta valaki a Greengo csoportba Facen, hogy egy 100%-ra töltött kocsival elmentek Dobogókőre. Csak azt nem kalkulálta bele a csórikám, hogy emelkedőn sokkal jobban merül. Mire felértek már 17%-on volt. Lefele visszatöltő üzemben használta, így eljutott a zónahatár előttig 3 utcával. :D
Autómentővel vitette el egy töltőhöz.

Megérte.

⭐ Stella

(#158561) .Szaki. válasza radi8tor (#158560) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, ma reggel olvastam én is. :K

Meg mivel tiszta hó volt minden, gondolom jó hideg is volt, és az sem segíti a hatótávot.

[ Szerkesztve ]

(#158562) Gsx-rr válasza .Szaki. (#158559) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elorelathato a Tesla bukasa!
Nem veletlenul ovatosak meg a nagy gyartok. Most meg kutatjak a valos piacot es ha azt latjak,hogy tenyleg akkora mar az erdeklodes es a technika is jobban kiforrott, akkor lesoprik a Teslat a piacrol.

(#158563) r3dsnake válasza Gsx-rr (#158557) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De az ronda és benzines. Kár összehasonlítani.

Amúgy a kmóra hiánya nem para, úgyis sokat waze-val vezetnek, az meg csipog ha gyorsan mész.

(#158564) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#158557) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Felesleges ahhoz hasonlítani, hiszen minden elektromos autó jelenleg bőven feláras egy nem elektromoshoz képest.

(#158565) -secret- válasza r3dsnake (#158563) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én is Waze-s vagyok de nagyon irritál ha beszél a navi vagy figyelmeztet csipogással.

(#158566) .Szaki. válasza Gsx-rr (#158562) üzenetére


.Szaki.
addikt

Európán belül csak azon múlik, hogy mennyire megy el az esze az EU-nak. Egyelőre nagyon nyomják a dízeleknek a kiutálását, bár a németek kezdenek már berágni, csináltak egy elég jó tesztet egy MAN busszal és azt számították ki, hogy a dízel/ad blue-s buszokkal tulajdonképpen semmi gond nincsen..

Ez az egész szerintem az európai autómárkáknak a kiutálásról szólna, hiszen ha komolyabban belegondolsz miben a legerősebbek a franciák és a németek? A dízelekben. Az lesz a szívás, amikor rájönnek, hogy elektromosból is jobbat fognak csinálni, mint a Tesla, annyi tapasztalatot, mint amennyivel a nagy gyártók rendelkeznek nem lehet csak úgy behozni és ez meg is látszik a Teslánál.

r3dsnake

Az E-Klasse csúnya? :Y Szerintem az E-Klasse mindegyik típusa az autók iPhone-ja, mindig is a legszebb autóknak tartottam W124-től W213-ig.

[ Szerkesztve ]

(#158567) GALARDO válasza r3dsnake (#158563) üzenetére


GALARDO
addikt

Azigen. Gondolom sokat vezetsz. :)) Dizájnon meg kár vitatkozni, ha neked egy E-Klasse csúnya.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#158568) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#158564) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem nagyon is jo osszehasonlitas, mivel mindketto kozlegedesi eszkoz, es azert ha az ember elkolt 15 milliot alaposan merlegel.
Nagyon sokan pont ezert nem kajaljak meg ezt az elektromos auto hype-ot, mert logikusan gondolkozik es latja ,hogy azonos kategoriaban az elektromos es dizel/benzines auto arkulonbseget nem fogja tudni megsporolni 3-4 ev alatt.
2 ismerosomnek van elektromos autoja ,de mindketto csaladjaban van 2-3 auto plusszban.

Galardo: a belso terrol ne is beszeljunk!

[ Szerkesztve ]

(#158569) r3dsnake válasza .Szaki. (#158566) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Max. 60 fölötti pénzes sugardaddykhez tudom elképzelni.

(#158570) Gsx-rr válasza r3dsnake (#158569) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az elegancia mindenkinek jol all! Meg egy 25-evesnek is :D

(#158571) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#158568) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem aki Teslát vesz, pont leszarja mennyit spórol vagy nem. De ha már itt tartunk jó tudni hogyha a Teslát elviszed szervizelni, olyan hogy az utolsó kis esetleg hibás műanyag darabot is kicserélik, ablaktörlő lapátot akár, és a számlán szerepel egy 0FT-os összeg (8 év garanciád van motorra, fűtóműre, aksira...stb). Ami azért elég jó érzés hogy nem a lehúzásra mennek, mert egy mercinél még egy ablakmosó-folyadékért is 5 ezret felszámolnak. Szóval ezeknél a szervizelés jóformán nulla, a fékbetéteket kell majd cserélni (meg persze gumikat), de mivel van visszatöltés itt is, nem úgy kopnak a fékek mint egy sima autónál.

Ha nekem most lenne 18 millám, és kocsit kellene vennem, simán bevállalnék egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#158572) .Szaki. válasza Gsx-rr (#158570) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1, ezt én is tanúsíthatom, gyerek korom óta imádom az E-Klasse-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#158573) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#158571) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Annyira paraszt kivul belul,hogy ennyi penzert en bele nem ulnek!
Az a kilincs meg vicc!

[ Szerkesztve ]

(#158574) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#158573) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem tetszik ez a minimális stílus, egyedül azt a gusztustalan lakk felületet nem értem miért erőltetik, de az a legkevesebb, lefóliáztatnám és heló.

(#158575) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem a frissen debütált Touareg tetszik iszonyatosan, szívesen elvinnék egyet egy körre, de ilyen autókat nem szoktak kiállítani. :(

(#158576) válasza radi8tor (#158558) üzenetére



őstag

Erre nagyon jó példa az én piaci napelemes power bankom. :D

(#158577) madgie válasza B-L-A-C-K (#158571) üzenetére


madgie
titán

Amint meglesz mondjuk a 600 km hatótáv, szerintem sokan átülnek bele, akik eddig az olcsó diesellel mentek napi sok kilométert. Egyszer megvenni drága, az okés, de az útiköltséget egy darabig még ugyanúgy kiszámlázzák, a fenntartás ezen kívül is kevesebbe kerül, 120-130-nál gyorsabban meg nem kell, hogy menjen egy autó (a közutakon legalábbis).

(#158578) válasza B-L-A-C-K (#158571) üzenetére



őstag

Én meg ha a fordot vittem olajcserere mindig beírtak izzó cserét hogy keressenek is rajta. :D szakszerviz.

[ Szerkesztve ]

(#158579) -secret- válasza (#158578) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fordod van, nem GTI Golf? ;]

(#158580) B-L-A-C-K válasza madgie (#158577) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem az hogy 400-500-at megy el már vagy 600-at az mind1, inkább az a lényeg hogy a gyors töltők szépen kiépüljenek mindenhol. Mivel egy Tesla gyors töltő-vel 20 perc alatt ~80%-ot lehet belerakni.

(#158581) válasza madgie (#158577) üzenetére



őstag

Hát persze. Nem számít az ár nem számít, hogy egy tankolás ma 5 perc és minden sarkon van kút, vs egy töltés fel óra amivel csak toltorol töltőre botorkalsz. Előre kell tervezni.
Az egész ahillesz sarka az akkutoltes

Secret

Ja csak egy kocsija lehet az embernek?

[ Szerkesztve ]

(#158582) Hunt3r22 válasza r3dsnake (#158563) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Képzeld el pinkbe és nem lesz ronda. :U

Xr

(#158583) szekra válasza B-L-A-C-K (#158580) üzenetére


szekra
őstag

Amig nincs kiepitve itthon a megfelelo tolto halozat, nem fog senki atulni. Kepzeld mar ahogy a gazdag csoka vadassza a toltohelyeket es dugdossa ra a kocsijat, pont erre van ideje meg ehhez van kedve. A ceges benzinkartyakrol nem is beszelve, megallsz, tankolsz, tavozol, arat meg pont leszarod mennyibe kerul a tankolasod es mennyivel olcsobb lenne tolteni, ugy se te fizeted.

(#158584) B-L-A-C-K válasza szekra (#158583) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Részemről ilyen szó se volt hogy kinek éri meg vagy kinek nem...:)

(#158585) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#158580) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne vegyuk a Teslat az atlag elektromos autonak.

(#158586) Totheground


Totheground
addikt

Ma tudtam meg, hogy létezik App preorder az AppStore-ban.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158587) -secret- válasza Totheground (#158586) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah, én is múltkor valami ingyeneset "előrendeltem" aztán nem tudtam lemondani. :D

(#158588) Totheground


Totheground
addikt

Ajjjjjjj

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158589) szekra válasza Totheground (#158588) üzenetére


szekra
őstag

:D

(#158590) Cyberpunk válasza szekra (#158583) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vagy amíg nincs elég ilyen autó minek építgetni? :D Itt jelenleg a szabály a hátráltatója, hogy ingyen van, így nem feltétlen éri meg például egy áruháznak, benzinkútnak. Ez hamarosan változni fog, és igen szerintem kelljen fizetni a töltésért is, ha cserébe gyorsabban bővül a töltő hálózat. Autópályák mellé lenne főleg célszerű, hiszen a Teslákat leszámítva a többi ilyen autónak nem túl acélos a hatótávja, és 130-nál kajálnak rendesen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158591) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#158571) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze más az üzletpolitika, de attól még nem váltja meg a világot, mert az emberek fejében is változásnak kell ahhoz lennie.
Ma Greengoztam, mert a Focus ablakemelőjét szerelték. Nekem nagyon bejön az elektromos, de belvárosban élve nem ideális. Akinek van garázsa az más, de napi szinten utcán tölteni szerintem túl macerás.

A merci szervizes dologra meg: ha eljátszanak egy ilyet az emberrel és nem kolbászból van nála a kerítés, akkor tuti közli velük nyomatékosan a következő alkalommal, hogy NE töltsenek utána az ablakmosónak.
By the way ezt velem is eljátszották anno a céges Renault-al. De ott a főnököm mondta, hogy ezt ne.

⭐ Stella

(#158592) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#158591) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Természetesen én se panelhoz vennék 18 milliós teslát, hanem ha lenne egy házam/lakásom (és persze csak kocsira 18 millám). Mondjuk ha nekem adnának egy ilyet, hogy használni kell akkor megtudnám oldani itt is, 400-500km az azt jelenti nálam hogy havi max 2x kell tölteni, ami belefér, de heti 1 is még akár. Viszont ami elérhető lenne nekem, az egy opel ampera, de az meg tud ~70km-t ami lóf@sz.

[ Szerkesztve ]

(#158593) szekra válasza Cyberpunk (#158590) üzenetére


szekra
őstag

Mert fel kell ra keszulni, egy toltohalozat kiepitese nem par het.

(#158594) icecave


icecave
nagyúr

Na, a k*rva eső most kezdett itt esni a Gellért hegyen, azt hiszem, túlórázom :D

(#158595) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Itt semmi, csak felhős, persze lehet valami még ma, de a radart nézve a nagyobb zivatarok elkerülnek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158596) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Beégés keletkezett a szeretett lg tv-nken ,szerencsére volt rajta + mediamarkt garancia ,így csak egy telefonszámot kellet felhívni és jöttek is a készülékért ,viszont már egy hete várjuk vissza és még semmi...

Kerek 200k-ért meg is fogtam a dobozt az említett boltba tv függőség okán ,nem bírtuk tovább...
Nem értek a Sony készülékekhez ,de ennyi pénzért 4k ,meg hdr ,meg minden fajta csatlakozó ami kell (mostani tv-ken már rca ,de még a 3,5 es jack is levan hagyva).
Jelenleg csak töltöm folyamatosan a 4k s tartalmakat mindenhonnan és csak ámulunk és bámulunk ,hogy milyen kép van benne...

Sok esetben kikopnak a színek ,gyengébb lesz a fényerő ,ezek voltak az utóbbi meglátásaim minden fajta készüléknél ,2 éve vettem egy Samu H6400-at és mára már annak a képe is silány ,vagy csak megszoktam és már nem tud megmozgatni...
Mindenesetre ,ha ennek a tv nek tartós lesz a minősége ,igazán jó fogás részemről.

Ilyen méretben ,ekkora tudással és márkával ennyiért magasan bestbuy.

(#158597) Totheground válasza TechN7ne (#158596) üzenetére


Totheground
addikt

Ha ennyiert OLED, leteszem a hajam. Ha nem, akkor annyira nem durvan olcso (a HDR meg inkabb semi-HDR nem oled tvken).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#158598) TechN7ne válasza Totheground (#158597) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ennyiért nyílván nem ,viszont ritka szép a fekete megvilagítása a Sony nak ,bőven megérte az árát.

(#158599) Cyberpunk válasza TechN7ne (#158596) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt az új 8K-s Sharpot kell venni. De bruti ára lesz. :D Ezek amúgy elég jók játékra is konzolhoz. :K

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#158600) Gsx-rr válasza TechN7ne (#158596) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem idei es alsokategoria. De a lenyeg,hogy neked jo

Rosszul fogalmaztam. Beleposzintu tv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.