Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Blackhole13 válasza Kernel (#44534) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Csak rákérdezek, hogy nem csináltam-e hülyeséget. Vettem egy földelt dugót, így kötöttem be: kép
A fázis és a 0 a dugóban, ha jól tudom, felcserélhető.

(#44552) Kernel válasza Blackhole13 (#44551) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az felcserélhető és így kell bekötni (ügyelve a fizikai stabilitásra is, ne tudjon szétesni, kicsúszni), de bekötés után mindig kötelező az ellenőrző mérés is.

Vasaló fémrésze vezessen a földeléshez, fázis-nulla viszont nem vezethet, csak egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44553) gyenesmartin válasza Kernel (#44549) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Így is csináltam.

(#44554) ooloo


ooloo
őstag

Szeretnék egy megbízható invertert venni . kamionban 24 V - os szivargyújtóról szeretném üzemeltetni .
A témában teljesen járatlan vagyok , így nem tudom eldönteni melyik márka a megbízható .

Kinéztem egy készüléket ... Gembird EnerGenie 24V .

Ha van valakinek rálátása vagy tapasztalata erről az inverterről , az kérem segítsen abban , hogy érdemes e megvenni ezt a készüléket .

Előre is köszönöm !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#44555) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Áldott ünnepeket mindenkinek!

(#44556) erikke17


erikke17
őstag

Üdvözlet.

Adott egy USB-s HDD, egy Raspberry B+

A Pi gyárilag 600mA ad le ami a HDD-nek kevés induláshoz 1A kell utána beéri felével. Meg lehetne moddolni szoftveresn Pi-t hogy 1,2A adjon le USB porton, de feleslegesen nem kínoznám ilyennel.

Olyat találtam ki, hogy a HDD egy másik tápról kapná a naftát. Neten találtam is egy gyors vázlatot ahogy én is elképzeltem.

[Google]

Ez így működőképes lenne és szabad így? :)

Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#44557) Jim Tonic válasza erikke17 (#44556) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, működőképes lenne, és szabad így.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44558) darvinya válasza Lompos48 (#44555) üzenetére


darvinya
titán

Viszont kívánom.

Hupsz…most látom ez egy működő karácsonyfa rajza. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#44559) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Boldog békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

Én egy ehhez hasonló kapcsolást építettem meg a 80-as évek vége felé ;]
Az egyik barátom Skoda Cupéjának a hátsó ablakába villogott egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#44560) Pr0GrEsSiVe

Sziasztok. Van 2 darab térfigyelő kamerám amihez nem adtak hálózati adaptert. Nos a kamerán fel van tüntetve, hogy 12V / 500mA, én találtam itthon egy hálózati adaptert ami 12V de 1250mA. Szerintetek baj ha több mA-t kap? Esetleg ezt a 2 kamerát erre az egy hálózati adapterre rá lehet kötni, vagy megfeleződik a feszültség?

(#44561) Lompos48 válasza Pr0GrEsSiVe (#44560) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#44562) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Kellemes Ünnepeket!

Szeretnék építeni valamilyen mozgásézrékelő kapcsolást LED-es világítások működtetéséhez. Lehető legegszerűbbnek kelleni. Lakásban felszereltem néhány helyen power LED-es világítást, amiket csak akkor szeretnék bekapcsolni, amikor ott vagyok, pl. olvasólámpa, asztali világítás, konyhapult feletti, mosogató feletti. Természetesen a keresgélés folyamatban van, de itt biztosan tudtok ajánlani konkrét kapcsolást, vagy javasolni valamilyet, amit esetleg át tudok alakítani. Erős - és, gyengeáramban is járatos vagyok, szóval várom a hozzászólásokat.

Köszönettel: M. József

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#44563) And válasza DasBoot (#44562) üzenetére


And
veterán

Igazán nem szeretném elvenni az építgetés örömét, de azért: [link]. Egy önálló PIR-szenzor sajnos sok esetben drágább, mint ezek a kész detektorok.

[ Szerkesztve ]

(#44564) Kernel válasza DasBoot (#44562) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már vagy 20 éve használok mozgásérzékelős világítást az előszobában, fürdőszobában, garázsban, de a tapasztalatok alapján a konyhába már nem került.

Mire gondolok itt: előszobában megállsz beszélgetni, nincs mozgás, jön a sötétség. Nyilván az időzítés függvényében. Egyébként persze nagyon kényelmes, hogy nem kell kapcsolgatni, de ezzel számolni kell, hogy mozgás nélkül megáll a dolog.

Szerintem legjobb először csak próbára venni egyet-kettőt, hátha nem válik be mindenhol. Vannak ilyenek is, de ezt személyesen nem ismerem:

http://www.ebay.com/itm/121520498987

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44565) DasBoot válasza And (#44563) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a választ! Természetesen láttam a gyári érzékelőket, és az árakat is néztem. Tervem az, hogy egybeépíteném a kettőt, ezért (is) építeni szeretném.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#44566) DasBoot válasza Kernel (#44564) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Neked is köszönöm. Próbáltam úgy írni, hogy tiszta legyen, de nem sikerült. Lényeg, hogy ezek helyi, kiegészítő világítások az adott helyiségben a fő világítás helyett. Ha nem muszáj ne kelljen felkapcsolni utóbbit. Nyilván kézzel is fel lehet kapcsolni, de Én az automatikus mellett döntöttem, persze mint lehetőségként. az már egy másik dolog, hogy kézzel be tudjam kapcsolni. e-bay-os kép is jó, majd megnézem. Másrészt ötletelni tudok a hozzászólásokból.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#44567) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Teljesen amatőr vagyok a témához, csak sejtem, hogy mit kell csinálnom, de azt holnap délelőtt. :)

Meghalt a routerem. Szétszedtem, találtam benne egy púpos kondenzátort az alábbi paraméterekkel: 16V 680 uF. Itt egy kép róla, azzal a különbséggel, hogy a rajta levő 16V 470 uF-s kondi nálam 680-as. Ezt szeretném kicserélni, eszköz, alkatrész, és szaktudás hiányában. Ha jól gondolom, akkor szükségem lesz egy forrasztópákára, ónra és egy kondenzátorra.
Az ünnepekre való tekintettel sok lehetőségem nincs. A legtöbb bolt zárva van, bár igazság szerint azt sem tudom milyen boltot kellene keresnem. Pénteken beszaladtam a Conradba, hogy legalább a kondenzátort megvegyem, de pont nem volt ez a típus és.
Kérdések: jó nekem más is? Eltérhetek bármiben is az eredeti alkatrésztől? 25V? Nagyobb kapacitás?
Pákából ez a típus megvehető?
Ónból egy ilyen alap kiszerelés?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44568) darvinya válasza Gh0sT (#44567) üzenetére


darvinya
titán

Az hogy érted nálad 680uF?
470uF van ott vagy 680uF, mert annyira nem mindegy.
Volt lehet nagyobb, de kisebb nem.
Eszközök teljesen jók, csak kiforrasztáshoz türelem kell.

Nekem van itthon 470uF/16V-os, és eszközöm hozzá, 11.ker.-ben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#44569) zka67 válasza Gh0sT (#44567) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ha még soha életedben nem forrasztottál, akkor szerintem inkább neki se állj. Forrasztópákából legalább 50W-os fog kelleni ezeknek a kondiknak a ki- és beforrasztásához, ez a típus, amit linkeltél csak 30W-os, nem fogja tudni átmelegíteni a lábakat. Ezek a kondik nagy felületű rézfóliára vannak forrasztva, amik elvezetik a hőt, néha még az 50W-os páka is kicsi hozzájuk.

Továbbá kelleni fog egy injekciós tű, a furatok kitisztításához. Ehhez is gyakorlat kell, különben nagyon könnyen ki tudod tolni belőle a lyukgalvánt, és akkor oda az egész, vagy drótozhatsz. Injekciós tű helyett használhatsz kihegyezett gyufaszálat, amit előtte beletolsz a képen látható üres kondi furatába, hogy felvegye a furat alakját és méretét, de ez sem fog menni gyakorlat nélkül.

Nem árt, ha van egy oldalcsípőfogód, az új alkatrészek lábainak levágásához, miután beforrasztottad őket.

Szerintem jobban jársz, ha veszel egy új routert, a madaras teszkóban szoktak lenni akciósak.

Gányolásos megoldás: megveszed a linkelt pákát, forrasztóónt, és szerzel egy oldalcsípőfogót. A csípőfogóval kb a kondi felénél körbevágod a rossz kondit, lehúzod róla a házat úgy, hogy a két lába benne maradjon a nyákban. Ügyelj arra, hogy ne folyjon rá a nyákra a kondiból semmi trutyi, ha van még benne.

A kondi vásárlásánál csak arra ügyelj, hogy az értéke stimmeljen, a feszültsége pedig legalább akkora legyen, mint az eredetié volt, nagyobb lehet. És kizárólag 105 fokos kondit vegyél bele, ha nem akarod a jövő héten is cserélni őket.

Az új kondik lábait levágod annyira, hogy kb. 1.5-2 centi maradjon rajtuk, egyforma hosszan. Ezt már talán neked is gyerekjáték lesz ráforrasztani a nyákban maradt lábakra. Ha a kondi nem fér bele a forrasztás után a házba, akkor óvatosan elhajtod annyira, hogy beleférjen, ügyelve arra, hogy a lábai ne törjenek le. Vagy hagyhatod hosszabban is a lábakat, és eleve vízszintesen teszed be.

És nagyon ügyelsz a kondik polaritására!

[ Szerkesztve ]

(#44570) Gh0sT válasza darvinya (#44568) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az én routeremben 680uF-es van valamiért. Lehet, hogy későbbi típus és a gyártó cserélte a 470-est nagyobbra, fene se tudja. Úgy tűnik, hogy ez egyébként típushiba, másnál is jelentkezett már hasonló.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44571) zka67 válasza Gh0sT (#44570) üzenetére


zka67
őstag

Ez nem típushiba, hanem a kapcsolóüzemű tápegységek átka. Ez elektrolit kondenzátorok élettartama is ugyanúgy véges, mint a telefon akkumulátoraié. A kapcsolóüzemű tápok ugyanis úgy működnek, hogy nagy árammal, gyorsan feltöltik a kondenzátort, a kondenzátor pedig leadja a teljesítményt a terhelésen, azaz kisül. Minél többször kell feltölteni és kisütni a kondenzátort, annál jobban melegszik, és elpárolog belőle az elektrolit.

(#44572) Gh0sT válasza zka67 (#44569) üzenetére


Gh0sT
addikt

Gazdasági megfontolásból gondoltam a javításra:
- kondenzátor + páka + ón: 4.000 Ft
- kondenzátor: 150 Ft + kölcsönkérek egy pákát és ónt (ez a legtutibb)
- veszek egy hasonló kaliberű routert: 30.000 Ft
Nagy a különbség, de tényleg nem értek a forrasztáshoz és készséggel elhiszem amit mondasz. El is keseredtem rendesen... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44573) zka67 válasza Gh0sT (#44572) üzenetére


zka67
őstag

Szia, szerintem januárig megteszi neked a legolcsóbb router is, januárban pedig megjavíttatod egy szakemberrel a régi routeredet. Kb. 4-5e ft javítási költségre számíthatsz, vagy keresel itt valakit, aki olcsóbban kicseréli neked a kondikat. Ez így megfelel neked?

Szerk: akitől kölcsönkérnéd a pákát, az valószínűleg forrasztani is tud, megkéred, hogy cserélje ki neked a kondikat.

[ Szerkesztve ]

(#44574) Gh0sT válasza zka67 (#44573) üzenetére


Gh0sT
addikt

Valószínűleg ez lesz a végleges megoldás, nem nyúlok hozzá, illetve nem is ezen akarok megtanulni forrasztani. Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44575) dudika10 válasza Gh0sT (#44574) üzenetére


dudika10
veterán

Ha rendelkezésedre állna a megfelelő kondenzátor, mondanám, hogy holnap ugorj át és 5 perc alatt megbűvészkedjük (a kerület stimmel, túl messze nem lehetsz)...
Sajnos nincs itthon pont ide alkalmas kondim. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#44576) Kernel válasza darvinya (#44568) üzenetére


Kernel
nagyúr

470uF van ott vagy 680uF, mert annyira nem mindegy.

Pedig gyakorlatilag mindegy, az adott esetben is, meg általában is. Előfordulhat ugyan, hogy a gyártó azért növelt az értéken, mert kisebbnél problémák jelentkeztek hosszabb távon (például túl hamar kinyíródott), de az sem biztos, hogy minden esetben. Érdemes inkább a nagyobbiknál maradni.

Nekem egyszer a Huawei ADSL-modem pukkant akkorát, mint egy puskalövés (kis túlzással, de egy csendes szobában elég érdekes tud lenni). Kondicsere adta magát, kupak komplett elszállt róla.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44577) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hi!
Rossz minőségű kínai töltő tönkreteheti egy új telefon Li akkuját?
Adott egy coolpad F1, melyben rendesen felpúposodott az akksi, nem nagyon merem bekapcsolni. Mi lehetett az oka?
2A kínai microusb töltővel volt töltve, amelyet egy tablethez adtak.
Érdemes venni egy minőségibb töltőt, vagy ez az akksi gyári hibájának tudható be? (2014.04-es gyártásu akku volt benne)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#44578) PHM válasza ZS3NI (#44577) üzenetére


PHM
addikt

Az ok túltöltés lehetett.
Ilyenkor gáz keletkezik az akkuban, ami a felpúposodást eredményezte.
Ha a kínai töltő nem ad le jelentősen többet 5V-nál, akkor valószínűleg
a telefon töltő áramköre nem működik megfelelően.
Szerintem garanciáztasd.
Arról pedig, hogy nem a saját töltőjét használtad a telefonhoz,
én bölcsen hallgatnék.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#44579) ZS3NI válasza PHM (#44578) üzenetére


ZS3NI
őstag

Köszönöm a választ.

Azért nem a sajátját használtam, mert az még bóvlibb volt USA szabvány egy átalakítóval, még görbe is volt az egész. Arra pláne nem kötnék rá semmit. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#44580) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy ilyen szeretett távirányítóm.
[link]
Egyetlen gomb a bal felső sarokban lévő bekapcsoló hibásodott meg.
Kezdetben csak nagyobb erő kellett a használatához,
de most már teljesen érzéketlen.
Kis kontakt spray t adtam neki de semmi....

Mit lehet ezzel kezdeni , érdemes szétszedni vagy kuka?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44581) CPT.Pirk válasza DonThomasino (#44580) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aláment a zsír a guminak. Szedd szét, mosd le valamilyen zsíroldó cuccal a panelt (szappanos víz), a gomb felületét is töröld meg valamivel, aztán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44582) Lompos48 válasza DonThomasino (#44580) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindent érdemes szétszedni. Legalább meglátod mi a baj. Ha szálszakadás a nyákon, forrasztod. Ha kopás, akkor jöhet a gomb alá ragasztott sztaniol. Ha eredménytelen, akkor jöhet az új.

(#44583) Jim Tonic válasza DonThomasino (#44580) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A kontaktspray kapásból hülyeség ide. Inkább át kellene mosni a NYÁK-ot alkohollal, a nyomógombokat meg szappanos vízzel. Ha ez nem segít, akkor általában már a gombon lévő grafitpogácsa cseréje szükséges, azt leveheted egy nem használt gombról, esetleg egy döglött távirányítóról. Kapható egyébként javítókészlet is: [link].

szerk.: Mire kerestem neked az Ebayen szettet, illetve megírtam a választ, már ketten megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44584) Kernel válasza DonThomasino (#44580) üzenetére


Kernel
nagyúr

A távszabályzó szilikongumi részét leginkább csak mosószeres vízzel ajánlott lemosni, oldó hatású anyagok ronthatnak rajta. Alkohol talán nem annyira, csak felesleges kockáztatni.

Lemosás azért szükséges, mert a nyomás hatására, vagy magától is, hajlamos kiválni a szilikonolaj (lágyító adalék), utána maga az olaj nehezíti az érintkezést. De vannak olyan gumilapok is, amiből hosszú évek alatt sem válik ki semmi, más az összetétele, igényesebb gyártmány stb.

Másik hiba a vezetőpogácsa kopása, amin nem segít a spray, meg amúgy is a gumilap és a panel teljes tisztaságára kell törekedni. Vagyis akkor jó, ha semmi nincs ott.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44585) DonThomasino válasza Lompos48 (#44582) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így elsőre nem tűnik vészesnek.

Alkohol helyett kontakt spray nem jó?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44586) Kernel válasza DonThomasino (#44585) üzenetére


Kernel
nagyúr

Magam részéről eddig a gumilapról írtam, a panel jobban viseli a szokványos vegyszereket (alkohol, sebbenzin, denszesz), de a cél ott is a teljes tisztaság, kenőanyag nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44587) DonThomasino válasza Kernel (#44586) üzenetére


DonThomasino
veterán

CSak ilyen foltisztító benzin van itthon az jöhet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44588) Jim Tonic válasza DonThomasino (#44587) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

NYÁK-ra mehet, gumit csak szappanos vízzel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44589) DonThomasino válasza Jim Tonic (#44588) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kész vagyok.
A helyzet változatlan. :F

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44590) MineFox54


MineFox54
őstag

- Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#44591) Lompos48 válasza DonThomasino (#44589) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Próbáld az elektronikát betáplálva a nyákon szimulálni (rövidrezárva) a gomb megnyomott állapotát. Hogy ad vagy nem ad ellenőrizheted akár a vezérelt készülékkel, akár mobiltelefon kamerájával.

(#44592) Kernel válasza DonThomasino (#44589) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szoktam úgy is, hogy a panelt és a hátlapot összetéve, elemet berakva, a gumilap valamelyik másik pogácsáját rányomni, a hibás helyett. Már amelyiknél olyan a konstrukció, hogy ez megoldható, nem esik szét stb.

Így ellenőrizhető, hogy nincs-e panelszakadás, hajszálrepedés. De általában, amikor csak a gyakran használt gombok elhasználódásáról van szó, az csak a gumilap hibája szokott lenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44593) DonThomasino válasza Lompos48 (#44591) üzenetére


DonThomasino
veterán

Úgy működik szépen.
Egy vékony dróttal piszkálgatom.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44594) Jim Tonic válasza DonThomasino (#44589) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Próbáld ki, amit Lompos írt. Ha nem tudom megoldani a rövidzárat a panelen, akkor próbálkozhatsz másik gombbal. Ha így jó, akkor pogácsa kell, ha így sem, akkor meg kell keresni a hiba okát.

szerk.: megint csúsztam. Akkor kell egy pogácsa valahonnan, és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44595) DonThomasino válasza Jim Tonic (#44594) üzenetére


DonThomasino
veterán

Honnan lesz nekem ilyen pogim?
Nem lehet vhogy felgraffitozni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44596) Lompos48 válasza DonThomasino (#44595) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Említettem korábban egy pici alufóliapötty ragasztását a "pogácsára".

(#44597) Jim Tonic válasza DonThomasino (#44595) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szoktak rá ceruzáról grafitot tenni, ez néhány hónapig tart, az alufóliás megoldás hosszabb távon is működni szokott.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44598) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#44597) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mit találtam: [link] Biztos van olcsóbban is, a Conradnál semmi sem az.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44599) repvez


repvez
addikt

Tud valaki abban segiteni, hogy hogyan kössem 3 ledet össze és mekkora elötét ellenállással, ha 2xAAA vagy USB vagy hálózati töltöről akarom üzemeltetni?
Ha USB-re lenne kötve akkor semmiképp nem tud gondot okozni a gépnek ?Ha igen mivel lehet védekezni ellene, hogy csak a ledeknek vagy az itteni kapcsolásnak legyen baja,ne az alaplapnak

Ez a led tulajdonságai , ebből kéne 3db-t világitásra birni. Eddig ahány kalkulátort néztem annyi féle értéket kaptam és valahol azt irta, hogy a 3 vagy 5 V kevés hozzá, mig máshol ezért nem panaszkodott.

(#44600) Lompos48 válasza repvez (#44599) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az AAA elemek kapacitása kicsi. Nem sokáig bírnának egy ilyen fogyasztást.
Az USB 5V-ra képes max. 0.5A árammal. Ez azt jelenti, hogy egy USB portról max. 2 ilyen típusú sorbakötött LEDet lehet meghajtani. A harmadiknak nincs tartalék.
Adapterrről akkor lesz vélemény, ha leírod, hogy mit tud.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.