Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42449) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt már sokszor beszéltük: jöttek tök erős új lények, a remove spellek terén meg nem történt változás. Így egyébként már a druid lények se olyan erősek, egy Booty Bay-hez képest a Druid of the Claw még erősnek számított, de egy Belcherhez képest sok esetben már gyengébb. A Lore meg jó lap, csak sokszor T8 lethal van az ellenfélnél.

Dive ever, work never.

(#42452) DaveNo1 válasza saen (#42450) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja csak a wart megalázza egy silence, egy aldor, egy keeper of ulduman, egy sw:d, egy hex, és még hosszan lehet sorolni. Olyan deckek elleni jó ahol nincs rá megoldás

You are not prepared.

(#42453) F-ECT$ válasza saen (#42450) üzenetére


F-ECT$
titán

TGT előtt elmentem ramp druiddal rank 5-ig, egy taunt mögötti KT sokszor megnyerte a meccset, de hiába volt tele a deck prémium lényekkel, sokszor leaggróztak, vagy a win condition hiánya miatt (nem fért bele a combo) hiába vezettem a boardon T 7-8 körül, mégis kikaptam.

Mostanában nem próbálkoztam csak az agro verzióval, egyelőre várok egy jó "control" deckre.

Lehet olyan meta, ahol jó a sima ramp, de egyelőre inkább az agro vagy a midrange (szintén dupla combo-val) az, ami megy.

Dive ever, work never.

(#42454) saen válasza DaveNo1 (#42452) üzenetére


saen
veterán

Ezek nagy része régen is volt, mostmár legalább a black knight nincs a metában. De mondom, tesztelgetem még, szeretek olyan deckekkel játszani amire nincs felkészülve a meta.

(#42455) F-ECT$ válasza saen (#42454) üzenetére


F-ECT$
titán

Régebben Massan volt a nagy druid mágus, hátha kitalál valami okosat majd most is. Én próbáltam mostanában összerakni egyet, de valahogy sosem volt elég a 30 lap, mindig midrange lett csak belőle.

Dive ever, work never.

(#42456) fogtunder válasza F-ECT$ (#42455) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Massan kb. sehol sincs GvG óta, saját decket nem nagyon láttam tőle, mondjuk nem is nézem. egyébként Brann lehet ezeket a paklikat is használhatóbbá tenné (5/15 war, 4-et sebző keeper, 10 gyógyulás vagy 4 lap a lore-ból), ha a druid nem choose one képességű lapokkal lenne tele, amik nem számítanak battlecrynak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42457) whitezo88 válasza fogtunder (#42456) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A choose one még mindig nem battlecry. Sajnos, ezen lehetne változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#42458) saen válasza F-ECT$ (#42455) üzenetére


saen
veterán

Én ezt tesztelem most, de szerintem fogok rajta variálni:

(#42459) fogtunder válasza whitezo88 (#42457) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, ezen vagyok kiakadva, miközben a zsüszt és a diszkóver meg érdekes módon az. amúgy a rogue combo képességei minek számítanak? erre most hirtelen nem találtam egyértelmű utalást.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42460) Klemice válasza fogtunder (#42459) üzenetére


Klemice
senior tag

a csúzván az csúzván, a kombó az kombó, az ifjorholdingadragon az meg ifjorholdingadragon

(#42461) fogtunder válasza Klemice (#42460) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de a diszkoverre se az van írva, hogy battlecry: you get 3 crads, choose one and discover the other 2, oszt mégis működik vele Brann.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42462) KaraDani válasza fogtunder (#42461) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem, hanem pl az, hogy: "Battlecry: Discover a (1)-cost card." :)

[ Szerkesztve ]

(#42463) F-ECT$ válasza saen (#42458) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs 1 drop, 2 drop kb jó mivel 4 db, de 3 drop csak 1 db. Ha jön a ramp, akkor T4-5 körültől már nincs gond, viszont ahogy látom ide se fért be a combo, és a reach is elég kevés.

Azért várom az eredményeket, hátha kedvez neki a meta.

Dive ever, work never.

(#42464) Klemice válasza fogtunder (#42461) üzenetére


Klemice
senior tag

mivel battlecry ezért megy vele brann, nem értem mi a problémád, faék egyszerűségű a játék ezen szintje

(#42465) fogtunder válasza Klemice (#42464) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább az, hogy nem olvasom el a kártyákat, valamiért úgy emlékeztem, hogy a battlecry nincs ráírva a discover lapokra :W

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42466) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kínai "trolden" válogatás, subtitlet kapcsoljátok be. [link]

nekem jobban tetszett mint a Troldenek újabban, sokszor ő már csak 2., 3.ként hozza a visszajátszásokat, mert megelőzik.

(#42467) saen


saen
veterán

Kolento megint nagyot alakít. Összerakta a saját aggro shamanját, számomra újdonság votl a két elemental destruction és most iszonyat arat vele. Most zsinórban megvert két Reno decket, pedig mindketten maxra gyógyultak...

(#42468) DaveNo1 válasza saen (#42467) üzenetére


DaveNo1
veterán

Trump és kolento is face shamanozik, mi lesz ladderen holnap...(Notlikethis)

You are not prepared.

(#42469) darkrock


darkrock
aktív tag

Decemberi hátlap

(#42470) saen válasza DaveNo1 (#42468) üzenetére


saen
veterán

Meg sokan mások is napközben... Ez most az új sláger.

(#42471) saen válasza F-ECT$ (#42463) üzenetére


saen
veterán

Egyelőre 50% winrate, bár sok bukta nagyon hajszáleset, lehet idővel jobban tudnám játszani. Mindez rank 15 körül, ami első nap nálam általában a nehezedő szint. Nem írom le, de félreteszem szerintem egy darabig.

(#42472) tomazin válasza whitezo88 (#42466) üzenetére


tomazin
veterán

Trolden eleg lassan dolgozik.van, h minden benne levo playt latok hearthfunny,mental swfb,rage orc csatornakon.(ok,ebbol egyedul rageorc animal hozza valamit)

(#42473) nofi


nofi
őstag

Segítsetek plz :)
Haverom megunta a zoo/face/aggro deckeket és az eddigi f2p hozzáállás után egy nagyobb kártyacsomagot szeretne vásárolni. Mindig az aktuális friss paklikat vette az aranyból, de voltak hónapok amikor inaktív volt. A kiegészítőkből pár szárnyat nyitott, amiket fontosnak tartott, ezeken kívül összesen 3-4 legendet nyert mióta játszik.
Szerintetek milyen nagyobb kártyacsomagot érdemes most venni? Alap, goblin, vagy tgt?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#42474) csizi90


csizi90
aktív tag

Tegnap bontottam egy Black Knight-ot, érdemes megtartani vagy a 400 dust többet ér? /ezen kívül csak egy Ysera-m van, meg az adventure-ök/

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#42475) KaraDani válasza nofi (#42473) üzenetére


KaraDani
addikt

TGT-t szerintem semmikeppen, ott csak par igazan jo lap van, azt a parat ami meg kell le lehet craftolni a masik packnyitasbol marado dustbol siman ha kell. Classic amugy a legjobb osszessegeben, de attol is fugg mibol mennyi hianyzik neki.

csizi90: En megtartanam, hacsak nem kell nagyon a 400 dust most valamire. Ha ugyis sokminden hianyzik meg, akkor par deckbe beferhet, legalabbis en azt gondolnam.

(#42476) SLYM válasza nofi (#42473) üzenetére


SLYM
veterán

klassicot érdemes mindenképp, de kombózni is lehet persze a goblinnal. tgt-ben nagyon kevés a használható lap

[ Szerkesztve ]

(#42477) fendre válasza nofi (#42473) üzenetére


fendre
tag

Én androidon szoktam (volt) 40-es csomagokat venni. Ahhoz, hogy észrevehető eredménye legyen szerintem 3 classic, 1 gvg, 1 tgt 40-es csomagot lenne érdemes nyitni + adventure-ök. Ennél kevesebb csomagra azért kár pénzt költeni, mert nem nagyon érezni előrelépést csak a pénz megy el. Ebből kb. meglenne a common és rare lapok 90%-a, kb. 10 legendary és a jelenlegi lapkészlet függvényében még talán 1-3 ezer dust - leginkább azokból a golden lapokból, amik egyébként megvannak.
Nyilván ha van konkrét cél (pl. combo druid, mid pala, secret pala), akkor át lehet gondolni, hogy vajon szükség van-e TGT-re. TGT-ben elég kevés jó lap volt, így ha csak pár lap kellene belőle, akkor helyette inkább classic-ot érdemes venni.

Blizzardnak szerintem érdemes lenne összeraknia végre néhány starter pack-ot, amit egyszer vehetne meg mindenki. Nyilván minél nagyobb csomagot veszel, annál nagyobb a kedvezmény is - vagy tgt előrendelés mintájára annál több plusz pack-ot kapsz.

(#42478) DaveNo1 válasza fendre (#42477) üzenetére


DaveNo1
veterán

Azért amit felsoroltál az 60 ezer forint, ennyit azért kevesen költenek játékra főleg egyszerre ;]

You are not prepared.

(#42479) saen válasza csizi90 (#42474) üzenetére


saen
veterán

Én megtartanám, mert használható legendary, még akkor is ha most nincs bennt épp a metában.

(#42480) F-ECT$ válasza csizi90 (#42474) üzenetére


F-ECT$
titán

Az összefoglalóban van legend lista, mondjuk LoE után mindenképp frissítenem kell. Abban még a TBK top legendnek van írva, és bár az elmúlt hetekben, lassan hónapokban nem volt a metában, de én nagyon várom, hogy feltűnjön a Reno deckekben, hiszen azokban nem nagyon lehet 2 lap semmiből, és így kellenek a jó leszedések. Taunt meg szinte mindenhol van, ha megnézem a meta snapshot tier 1-3 listáját:
-secret + mid pala: tirion, coghammer
-mid druid: war, belcher, druid of the claw
-lock deckek: voidwalker + defender of argus
-agro shaman: feral spirit
-patron wari: dread corsair
-dragon priest (&wari): tele van taunttal
-control & highlander wari: belcher (esetleg monkey)
-mid hunter: animal comp (1/3), belcher, houndmaster

Persze ezek egy része bőven T6 előtti play, így nem mindenhol value, de szerintem lesz neki hely.

Ahol nincs taunt, az pl a tempo & agro mage, oil rogue, face hunter.

Dive ever, work never.

(#42481) F-ECT$ válasza nofi (#42473) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem érdemes kinyitnia a hiányzó szárnyakat, utána: classic > gvg > tgt. Nagyobb alatt egy 40 vagy 60-as csomagot ért, vagy akár több ilyen is belefér? Mi a cél deck / deckek?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#42482) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#42480) üzenetére


DaveNo1
veterán

Inkább az a baj, hogy a 6-os slotra nehéz betuszkolni még egy lényt, egy csomó helyen a class 6 dropok jobbak és akkor még ott van Sylvanas, Emperor és Justicar. Ja és a Reno deckekben még Reno is.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#42483) nofi válasza F-ECT$ (#42481) üzenetére


nofi
őstag

40 és 60 között vacillál, de csak egyet akar. Azért vannak lapjai bőven, de pl. dragon prist, control warri, token druidhoz több lap is hiányzik és már kipróbálna valami összetettebb paklit is végre.
Én is classicot javasoltam neki, a maradék aranyból meg nyitogassa a hiányzó szárnyakat, illetve lesz dustja is bőven, úgyhogy ha valami kimarad akkor azért nagy eséllyel le tudja craftolni.

KaraDani, SLYM, fendre nektek is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#42484) fendre válasza DaveNo1 (#42478) üzenetére


fendre
tag

Viszont szerintem érdemes tudnia, hogy egy 40-es vagy 60-as csomaggal kb. semmire se fog menni.

(#42485) nofi válasza fendre (#42484) üzenetére


nofi
őstag

Lehet nem domborítottam ki, de megjelenés óta játszik kisebb kihagyásokkal. Sok csomagot nyitott már, de a komolyabb paklikhoz mindig hiányzik 1-2 kulcs lap, emiatt megmaradt az egyszerűbb deckek terén amit már kezd unni.

Xbox GT: nozsolt

(#42486) F-ECT$ válasza fendre (#42484) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért egy 60-as csomagban van átlag 3 legend + 1 legendre elég dust. Kap még néhány epicet is, szóval ha csak 2-3 lyukat kell betömnie a kipróbálandó deckekben, akkor ahhoz elég lehet.

Dive ever, work never.

(#42487) saen válasza DaveNo1 (#42482) üzenetére


saen
veterán

Ha megnézed a srácnak kevés lapja van, ilyenkor könnyű egy black knightot berakni.

(#42488) CarajoEsp válasza F-ECT$ (#42486) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Akkor ha az ember most kezdte a jatekot egy par honapja, nincs is ertelme vennie egy nagyobb paklit?

Most vennek egy 40-es pakkot, de ez eleg hervaszto:)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#42489) KaraDani válasza saen (#42487) üzenetére


KaraDani
addikt

+1, ezert irtam en is.

CarajoEsp: Van ertelme, csak ennyitol meg messze nem lesz meg minden. De attol meg nem kis boost, ha nyitsz 2-3 legendary-t par epicet mondjuk, es esetleg a fennmarado dustbol meg meg tudsz craftolni valamit amit szeretnel.

[ Szerkesztve ]

(#42490) saen válasza CarajoEsp (#42488) üzenetére


saen
veterán

Azért nem fogod nagyon észrevenni, mert minden paklihoz fogsz kapni 2 új lapot és ezzel ugyanúgy messze leszel mindentől. Ettől függetlenül valahol el kell kezdeni, szóval csak azért írjuk, hogy nehogy meglepetés legyen. Idővel minden összeadódik, szóval azért látszani fog :)

(#42491) F-ECT$ válasza CarajoEsp (#42488) üzenetére


F-ECT$
titán

Venni mindig érdemes, ha szeretnél minél több decket kipróbálni. Szerintem ahhoz, hogy kb a legfontosabb lapok meglegyenek, ahhoz kell a 3 kieg:
Naxx: 22 eur / 3500 gold
BRM: 22 eur / 3500 gold
LoE: 18 eur / 2800 gold

Meg egy csomó pack:
Classic 240 pack: 252 eur / 24000 gold (itt lehet, hogy kicsit túlbecsültem, és elég 180 is)
GvG (pl: DR 7, Vol'jin, Mal'ganis, Coghammer, Quartmaster) 100 pack: 108 eur / 10000 gold
TGT (pl: Chillmaw, Justicar, Gormok, Nexus, TW drake, DR 6): 100 pack: 108 eur / 10000 gold

(60-as pack ára 63 eur, 40-es pack ára 45 eur).

Összesen: 530 eur (165e Ft) / 53800 gold (ez kb 1000 nap). (Innen látszik, hogy aki beta óta tolja - pl én - annak szinte nem is kellett költenie, mert a napi q-val össze tud(ott) annyi goldot szedni, amennyi kell(ett) a fontosabb lapokhoz.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#42492) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42482) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, egy normál deckben nem nagyon van jelenleg helye (akkor már inkább sylvanas), de egy reno deckben elférhet, bár oda is csak neccesen. Egyébként én sajnálom, mert rohadt jó lap, az első legendjeim egyike volt, és rohadtul tetszett, mert eleinte főleg druidával nyomultam, annak meg kellet az egyéb remove spellek gyengesége miatt. (És persze ott figyelt mellette overspark is :D)

Illetve ahogy saen is írja: amíg kevés lapod van, addig bőven jobb lehet egy tbk, mint pl egy boulderfist ogre.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#42493) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

Ez így egész biztató, mindegy, türelmes vagyok, nem kell egyszerre minden. :DD

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#42494) fogtunder válasza F-ECT$ (#42492) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is az egyik kedvenc classic lapom volt, kár, hogy eltűnt, elvileg még mindig benne van az érték, csak egyre kevesebb a nagy dög taunt és sok a silence, amivel egy körre el lehet ütni mellettük és ez többnyire elég is. plusz a belchert nem oldja meg teljesen, a kis vackot még mindig le kell ütni.

(#42493) CarajoEsp: azért számolj azzal is, hogy folyamatosan jönnek ki az új cuccok, tehát ami most van, azt kifarmolod x idő alatt, csak közben jön majd pár új kieg, amikre ugyanúgy költeni kell. én amúgy az elején vettem kb. 150 classic packot, és egy-egy 60-ast a másik kettőből, most már tutira nem költök rá igazi pénzt, megvan minden, ami kell és van egy valag dustom is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42495) tomazin válasza whitezo88 (#42466) üzenetére


tomazin
veterán

sajnos csak ez az 1 van nála feltöltve.
De ahogy keresgélek vannak jók, pl ez a madder bomber...
0,000015 az esély erre, hogy 5arcba megy. ( (1/9)^5*(8/9))

(#42496) F-ECT$


F-ECT$
titán

Bazz, mi ez a brawl? :)

Dive ever, work never.

(#42497) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nem igazán értem még ezt a Brawlt, de az biztos, hogy a Summ Stone jó bele :DDD

[link]

és érdemes előre tervezni. 4 kör alatt draftoltam már Sea és Frost giantet, Onyt és DW-t is :DDD

mod: azt már nem tudtam kijátszani, mert 9.ben kaptam egy Boomot :D

[ Szerkesztve ]

(#42498) oba


oba
addikt

Szerencsére az ellenfél megunta ezt a marhaságot és feladta... megkaptam a pakkot. 4c1r, ty, bb. Viszlát jövő héten. Mennyire 'fun' ez a brawl játékmód... :U

(#42499) #75376384 válasza whitezo88 (#42497) üzenetére


#75376384
törölt tag

valami olyan, hogy választhatsz egy lapot és azt a kezedbe adja, majd következő körben a paklidból ad fel random lapokat. a paklid úgy tudod feltölteni, ha kijátszol egy lapot.

fantasztikus amikor az ellenfél kobrát kap és minden második körben kipakolja.

legalább a booster dobott egy jaraxxus-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#42500) F-ECT$ válasza oba (#42498) üzenetére


F-ECT$
titán

Ne izgulj, lesz belőle Funny moments :)

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.