Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ráakadtam egy régi leakre, érdekes látni mi lett és mi nem, a BW tech valós volt, csak épp tök más volt. [link]

TGT előtt is volt, de itt is vannak ismerősök, pl Fjola, de az is más volt [link]

illetve a legutóbbi: [link] ebből semmi se lett még. Azt is írják hogy lehet már kamura csinálni ilyet, szóval ez lehet nem blizz forrás.

[ Szerkesztve ]

(#42752) JNashville válasza whitezo88 (#42751) üzenetére


JNashville
senior tag

Egyébként kevés szó esik róla, de Charge minion nem jelent meg már a LoE-ben, szerintem a Patron nerf és a LoE antiaggro lapjai után nagyon kevés ilyen lap jön majd ki, mint amik itt a leakekben vannak.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#42753) KaraDani válasza whitezo88 (#42751) üzenetére


KaraDani
addikt

Az a fjola elég erős lett volna.

(#42754) P00By


P00By
nagyúr

Végre! Nem kell lekraftolnom :D

(#42755) DaveNo1 válasza JNashville (#42752) üzenetére


DaveNo1
veterán

Persze mert az class epic, ami nincs adventureban. Következő nagy kiegészítő lapjai már többnyire készen lehetnek

You are not prepared.

(#42756) NyxNyxNyx válasza JNashville (#42752) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Viszont ha úgy nézzük a paladin 10 manás lap, az felfogható charge-nak. Most játszottam először anyfin deck ellen, és mondanom sem kell, Priest-tel lehetetlen elverni.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#42757) emperorka


emperorka
tag

Hol jártok rankeden amúgy? Rank 10-nél vagyok de szinte mindenki legend játékos. Ennyire erős lenne a mezőny?

(#42758) Redcaster válasza emperorka (#42757) üzenetére


Redcaster
őstag

Még viszonylag hónap eleje van, semmi meglepő nincs ebben...

(#42759) saen válasza emperorka (#42757) üzenetére


saen
veterán

Rank 14, itt is van sok legend. Friendlisten is van olyan aki legend szokott lenni aztán az előbb rank 16 volt... Nem mindenki siet a hónap elején.

(#42760) F-ECT$ válasza emperorka (#42757) üzenetére


F-ECT$
titán

Rank 14. (Rank 5 alatt szoktam végezni mióta van jutalom.)

Dive ever, work never.

(#42761) KaraDani


KaraDani
addikt

Első 20 game 9-11 ezzel a shamannal. Utolsó 3 volt lose, addig plusszos volt mondjuk. Valószínűleg az a baj, hogy nem vagyok Kolento :DDD Na meg amikor a deckemben egy trogg meg egy thalnos van még mint minion, minden más maradék 10+ lap lethalt adna a renot és healbotot már eltolt lock ellen és felhúzom a troggot az is pricesless:D

[ Szerkesztve ]

(#42762) saen válasza KaraDani (#42761) üzenetére


saen
veterán

Nekem is ilyen 50-60% között van a winrate. Nem nagyon zavar, mert élvezem. Amikor elkezdek nyerni akkor jönnek a druidák vagy ha jó matchup akkor első 15 lap csak spell :)

(#42763) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ilyen rák napot...arénába megvert egy murlock pala azzal a 10 manás murlock ressurect-es lappal, aztán lenyomott egy classic tempomage(volt flamewaker meg antonidas is), majd zárta egy rugó, olyan combódeckkel, ami 5. körben lethalt adott. :U

(#42764) saen válasza F-ECT$ (#42743) üzenetére


saen
veterán

Megvolt az első aggro shaman elleni meccsem, relatív simán nyertem. Bár vicces volt, hogy mindketten Finleyvel nyitottunk és druida hero powert választottunk :) Annyival voltam jobb, hogy volt turn 4 doomhammer, neki nem, ez kellett a győzelemhez. Ettől függetlenül nem volt rossz keze a srácnak, csak nálam is voltak válaszok. Persze ez csak egy meccs, sokat nem lehet belőle levonni, de az biztos, hogy nem volt sima bukta.

Közben meglett a rank 13, 15-ről jöttem ma fel vele, szóval ha lassan is, de azért haladok vele.

(#42765) KaraDani válasza saen (#42764) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem is épp most volt az első mirror kevésbé szerencsés kimenetellel, 1 dmg hiányzott a lethalhoz :U Csodálatos matchupok jönnek sorban, fast druid, reno pala, t5 healbot, t6 renoval, mirror, újabb fast druid :D

[ Szerkesztve ]

(#42766) salaam válasza emperorka (#42757) üzenetére


salaam
senior tag

Rank10, kb mindenki golden volt legend lappal tegnap este :)

(#42767) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Tegnap néztem belező Csabit, kb 2 + 6 óra alatt elment rank17-ről rank5-re midrange palával. Rank10-ig volt két lose, utána kicsit 10-9 körül megrekedt pár órára, de aztán ismét haladt tovább

Elég kevés agroval találkozott, többségük amúgy druid volt és nem az új shaman. Paladin volt rengeteg, meg Lock, abból is zoo és meg reno.

You are not prepared.

(#42768) tomazin


tomazin
veterán

Szerintetek fog csinálni valami blizz azzal, hogy már 3gb a játék, vagy ne várjak a csodára és vegyek egy új telefont (amit nagyon nem szeretnék, mert ezt csak és kizárólag a hs miatt vettem)?
csak mert hétvégén még láttam reddit front pagen a dolgot, de már nincs ott :(

(#42769) F-ECT$ válasza tomazin (#42768) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyre több a kártya, az adventure, a hátlap és a board. Szerintem csak úgy lehetne csökkenteni a mértet, ha lenne HS "Lite", amiből mondjuk kivennék az animációkat, de ilyet a Blizz tuti nem fog csinálni.

Dive ever, work never.

(#42770) JNashville válasza DaveNo1 (#42767) üzenetére


JNashville
senior tag

Én is nyomtam most négy meccset, kettőt-kettőt fast duduval és mid palával szintén. 4/4

Dudu ellen mindkétszer face shamant adott, paladinra váltás után jött még egy sámán meg egy 2 mind visionnel játszó legend hátlapos priest. Az utolsót leszámítva elég kiszámítható a létra alja 15 körül :D

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#42771) fogtunder válasza F-ECT$ (#42769) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de a boardokat mondjuk nyugodtan lehetne kukázni (1 azért legyen persze), telefonon annyira mindegy, néha örülök, hogy le tudom játszani a kört, nem hogy hülyeségeket nyomkodjak. lassan tényleg ott tartunk, hogy akinek nem high-end telefonja van, az felejtse is el a játékot teljesen.

más: totál nem értem az arénát néha, totál op paklikkal bírok menni ilyen 4-5 wineket, most van egy rugó, metálvilla mana curve-vel (rohadt sok 2 és 5 manás kártya, 3-3 3 és 4 manás), semmi AoE, elvileg 4-nél nem nagyon lenne benne több, erre 9-nél tartok. ami egyébként kb. az egy darab boneguard louteinantnek köszönhető, az a lep annyiszor volt 2 for 1, hogy meg se tudom számolni, de volt ellenfél, akinek 2 hero powerbe és két lapba került megoldani.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42772) tomazin válasza F-ECT$ (#42769) üzenetére


tomazin
veterán

Közben meg is találtam a választ, hogy valójában én ülök fordítva a lovon, és a hs valójában továbbra is 700mb, hiszen a patcheknél mindig csak lecseréli a fileokat. Komolyan ha itthon egy ilyen válasszal előállna egy szolgáltató, kb azonnal fizetném be a 3000ft-ot és küldeném is az nmhhnak a levelet.

Szóval most ott vagyok, hogy vagy leszokok a hsről vagy veszek egy új telefont. Ha ezt eladom, akkor jó esetben 10k-ba került 8hónapnyi játék. Ráadásul még 20-30k-t rá kéne fizetnem, hogy kapjak egy 8gb belső memóriával bíró telót.(ahogy néztem 30at ér az enyém)
Áhh fakkivan.

(#42773) F-ECT$ válasza tomazin (#42772) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát nekem ezt írja:

Hearthstone
Teljes: 3.03 GB
Alkalmazás: 1.11 GB
Adat: 1.92 GB
Gyorsítótár: 10.8 MB

De ez valójában csak 700 MB :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#42774) SLYM válasza tomazin (#42772) üzenetére


SLYM
veterán

50-ért már elég jó 16 gigás kínai telefonok vannak. ajánlom ezeket, HS-re is tökéletesek

[ Szerkesztve ]

(#42775) tomazin válasza SLYM (#42774) üzenetére


tomazin
veterán

nekem is kínai van (lenovo p780), de mobilnet nem a legjobb rajta (upc mobilnet, ami voda, ami 900mhz, amit nem szeretnek a kínaiak), illetve ez a telefon is 30k körül volt, csak még 10 volt a vám.
karácsony előtt meg nem igazán tartom reálisnak hogy bármit rendeljek, mert tuti nem jön meg csak jövő január közepén.

F-ECT$ : Ezért is írtam, hogy ekkora hazugságot le bírt írni kedves kelatirne breezard emplojí...

[ Szerkesztve ]

(#42776) fendre válasza tomazin (#42772) üzenetére


fendre
tag

8gb belső memória simán kevés lesz. Én 16-on nyomorgok :( Az igazán fun része az volt mikor letöltöttem a frissítést és volt hely még bőven, majd valószínűleg swappelt volna, mert a 'lighting the hearth' résznél eldobta magát. Le kellett szednem appokat, hogy fel tudjam rakni. Nem tudtam róla, hogy nagyobb lett a tárhely igénye, csak azt vettem észre a frissítés után, hogy tisztábbak a textúrák + olyan részletek is látszottak amik eddig a mobilos verzión nem, vagy legalábbis tutira nem tűntek fel eddig. Pl. kártya hátlap animációk korábban szerintem nem voltak, csak statikusan figyeltek. A golden lapok animációja is sokkal tisztább (5 col, FHD).
Egyelőre még nem látom kárát, de semmi szükség nincs mobilon a csicsára, és szerintem ennek opcionálisnak kéne lennie, mert kb még egy expansion és fel sem tudom rakni 16gigára.

(#42777) SLYM válasza tomazin (#42775) üzenetére


SLYM
veterán

én innen rendeltem, 2 nap alatt megjött [link]. meizu m2 note. a mérete mondjuk elég nagy, kényelmetlen volt kicsit először, de lassan megszokom

[ Szerkesztve ]

(#42778) SLYM válasza salaam (#42719) üzenetére


SLYM
veterán

változik ilyenkor valamit ennek a karakternek a kinézete?

(#42779) salaam válasza SLYM (#42778) üzenetére


salaam
senior tag

Nem, ugyanolyan marad mindhárom, vagy csak én nem látom a különbséget, de még a háttér sem változott semmit szerintem.

(#42780) tomazin válasza fendre (#42776) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt simán tudd be annak, hogy patch volt és bizonyos procikon ki lett kapcsolva az arany kártya és a hátlap animáció, majd most lehet csiszoltak rajta és a tieden már megint megy.
De igen én is úgy gondolom, hogy telefonon nem az a cél, hogy ezek látszódjanak.

SLYM: Köszi, megnézem. Neked milyen net van benne? (t/telenor/voda hálós?)

(#42781) fogtunder válasza SLYM (#42777) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha már kínai telefon, itt van bemutató terem és magyar after sales is, én nem vettem ugyan semmit, mert nincs rá szükségem, de a boltjuk igen impresszív

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42782) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Skacok, belefutottam egy érdekességbe(számomra legalábbis az). Az ellen kirakott egy Stalag meg feugen párost. Na most ugye ha leütöd őket akkor jön a 11/11es szar. Én egyszerre leütöttem őket equality+consec-el, erre 2db 11/11 lett belőlük. Ez most bug, vagy egyszerre megölve őket 2x aktiválódik a deathrattle?

[ Szerkesztve ]

(#42783) fogtunder válasza Nordic (#42782) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem bug, ez mindig így volt. egyszerre meghalnak, teljesül a feltétel és mindkét dr aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42784) tomazin válasza fogtunder (#42781) üzenetére


tomazin
veterán

A szifonnak is igen impresszív a boltja, de ez meg ez nekem ugyanannak a telefonnak tűnik, a kettőnek az ára meg nagyon nem ugyanannak tűnik. (40k vs 64k)

Ill. gondolom SLYM ilyen telefont használ, azért ajánlotta, mert rendben van vele a hs.

(#42785) saen válasza KaraDani (#42765) üzenetére


saen
veterán

Most volt megint shaman küldim, 2-öt kellett nyerni. 2-1 lett, egy reno warlock megvert és secret pala + midrange shaman voltak az áldozatok. Palának örültem, mert az nehéz, de a midrange shaman az nagyon egyszerű volt.

(#42786) Nordic válasza fogtunder (#42783) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az fasza.

Mindenesetre én már elkönyveltem, hogy a ranked nem az én világom. Mindegy milyen deck-el megyek képtelen vagyok 60%-nál jobb winrate-et összehozni(átlag 20 meccset néztem különböző deckekkel). :((( Nem vagyok tökéletes játékos(vannak missplayek, amik csak a kör elengedése után tudatosulnak bennem, hogy nem úgy kellett volna), de az esetek nagy részében annyira peches vagyok(akár húzás, akár az ellenfelemet nézve), hogy elvesztettem a motivációmat.

(#42787) whitezo88 válasza Nordic (#42786) üzenetére


whitezo88
nagyúr

60% winrate teljesen jó. Napi 1-2 óra játékkal meg is lesz a legend vele.

(#42788) DaveNo1 válasza Nordic (#42786) üzenetére


DaveNo1
veterán

Trumpnak van statisztikája valami 10 ezer meccsre, és csak kicsivel van 60% felett a winrateje.

You are not prepared.

(#42789) fogtunder válasza Nordic (#42786) üzenetére


fogtunder
nagyúr

60% winrate-je csak a nagyon jó játékosoknak van folyamatos ladderezés mellett, én nem vezetem, mert többynire mobilon tolom, de szerintem én azt se érem el, ha összevonunk egy szezont. ez a ladder felépítéséből adódik, ha te nyersz, valaki veszít és a pool így hosszú távon kiegyenlíti magát nagyjából. nekem az jött be, mint megoldás, hogy leszarom a helyezésemet, azóta nem szorongok, ha sok meccset bukok, kilépek a fenébe és kész.

(#42790) Nordic A: kamu B: rövid távon kihozott ennyit belőle, mert mákja volt

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42790) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Akkor hogy képesek pl olyan paklikat közölni hearthpwn-en amikhez odaszúrják a 80+%os winrate-et? :U

Nem tudom, számomra a legend nagyon elérhetetlennek tűnik, de még a rank 5 is, amikor rank 12-n megy a szenvedés. Szeretek pl játszani a midrange palával, de ha nem kapom meg kezdőbe az early game lapokat, hanem csak ilyen 4-5 manásat már kvázi buktam is, ha az ellenfél nem balf*sz.és amikor zsinórban így járok 4-5x, akkor azért már közel sem 60%. :U

(#42791) darkrock válasza tomazin (#42768) üzenetére


darkrock
aktív tag

Próbáld meg azt, hogy letörlöd, újra letöltöd, majd áthelyezed az SD kártyára, és utána nyitod meg, és akkor az adatokat az SD-re fogja installálni.

(#42792) saen válasza Nordic (#42790) üzenetére


saen
veterán

Azok jelentős része kamu, vagy pedig egy mákos sorozat eredményei. Esetleg találtak valami OP decket ami újdonság volt és még nem készült fel rá a meta. Anno én is csináltam 41 meccsből rank 5-öt (17-ről) első héten, kb 83%-os winrate-tel, de ez nagyon-nagyon ritka. Ha pl megnézed Lifecoach twitter üzeneteit, nála ami deckeket gyakorol, ott 100 meccs alatt cél a 65%-os winrate. Kolento úgy szokta számolni, hogy rank 5-> legend az 75 meccs, ami kb 67% winrate. Ők a világ legjobb játékosai között vannak, ha te hozod a 60%-ot így hó elején, nincs abban semmi rossz. Főleg ha olyan decket játszol ami ismert és mindenki számít rá.

(#42793) KaraDani válasza Nordic (#42790) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem nagy mintak ezek altalaban gondolom. Az, hogy rank 5-rol leszalad 80%-al legendre, lehet szimplan egy szerencses sorozat is, 40 meccsbol elofordulhat.

(#42794) Mister_X válasza Nordic (#42790) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Volt deck, amivel winstreakkel mentem le ránk 20-ról ránk 9-re. Ez 100%. Kirakhattam volna én is, hogy milyen OP decket sikerült alkotni, de nem reveláns. Minden decknek megvan a maga gyengéje, lehet rossz RNG is, ami belerondít a streakbe, vagy belefutsz valami olyanba, amire egyáltalán nem készültél fel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42795) fogtunder


fogtunder
nagyúr

megint 11-3, és megint csak a szar húzáson múlt, hátrányból játszottam végig rogue mirrorban, ez esküszöm egy átok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42796) SLYM válasza tomazin (#42780) üzenetére


SLYM
veterán

t-mobil. amúgy amit linkeltél az a sima, nekem a note van, az egy 10-essel drágább ennél. a mobilnet fail megvan ennél a telónál is egyébként, bár meccsem nem múlt rajta eddig szerintem, mert gyorsan visszacsatlakozik. ez valami android fail lesz, mert ipadnál soha nem volt még ilyen, szóval ha mobilnettel akarsz HS-ezni, akkor szerintem iphone-t kell venni. amúgy van itt valaki, akinek mobilnettel bármilyen androidos készüléken úgy működik a HS, hogy soha nem kap DC-t?

[ Szerkesztve ]

(#42797) tomazin válasza SLYM (#42796) üzenetére


tomazin
veterán

őszintén? egy használt szifon is sokkal drágább, mint egy 2x olyan tudású droid.
nem igazán érzem reaálisnak, hogy csak a hs miatt ennyi pénzt kiadjak.

darkrock tippet köszi, csinálom, hátha

[ Szerkesztve ]

(#42798) fogtunder válasza SLYM (#42796) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ilyen nem létezik, én már vagy 5 telefonon próbáltam, mindegyiken csinálta. kivéve a szifon, de annak meg rengeteg más problémája van, amik helyett inkább bevállalom ezt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42799) SLYM válasza tomazin (#42797) üzenetére


SLYM
veterán

én sem, de ha egyszer emiatt vettél telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#42800) tomazin válasza tomazin (#42797) üzenetére


tomazin
veterán

darkrock (nem is értem miért magamra válaszoltam)
az ötlet zseniális volt, de nem jött be.
így már a totalra 2.78gbot ír (ebből 1,12 az sd-n), de még így is 250mb hiányzik neki (a többiek 3,03-ból gondolom)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.