Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Man0gatya válasza fogtunder (#41848) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hosszútávon éppen hogy egyre több lesz ahogy jönnek ki a használható lapok.

(#41852) fogtunder válasza DaveNo1 (#41850) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de ez a warlock pakli több olyan lapot is tartalmaz, amiket egyébként a kutya nem játszana, pl demonwrath és kombókra kb. egyáltalán nem lehet építeni, mert minimalizálod az esélyt, hogy felhúzod pont azokat a lapokat. szerintem igenis függ a konzisztencia attól, hogy a kulcs lapokból kettőt játszol, mert ezzel növeled az esélyét, hogy fel is húzod őket.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41853) saen válasza DaveNo1 (#41850) üzenetére


saen
veterán

Thijs mondta, hogy Palában az early game-ből kettőt játszik (minibot, muster), viszont ha felhúzza őket időben akkor nem kell a Reno, ha meg nem húzza fel, akkor meg a Reno sem működik.
Egyébként szerintem hétvégén ismét nagyot változik a meta, jön a battlecry duplázó törpe, jön a jó 3 manás lény a rogue-hoz és druidához is, jön az egy manás shaman lap, ezekkel fog mindenki deckeket csinálni.

(#41854) Man0gatya válasza DaveNo1 (#41850) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Ezeket is ki lehet váltani ha nem is 100% egyenértékü lapokkal . Meg lehet egy deckben 2-3 duplázás maximum. Pl amit be lehet rakni Brewmaster, Meg majd Brann. Ezek még több healt jelentenek még nehezebb kinyirni a hőst

(#41855) DaveNo1 válasza saen (#41853) üzenetére


DaveNo1
veterán

Attól függ mi ellen játszol, kezdtem én midrange palával úgy facehunter ellen, hogy zombie-minibot-muster, és mégis kikaptam mert nem jött fel egy heal sem, és hiába tradelnek ezek a lapok nagyon jól, ha mindennel arcra megy az ellenfél kell a heal.

You are not prepared.

(#41856) Man0gatya válasza saen (#41853) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hát éppen ez az ugye az early gamek, de az is szitufüggő, egy facehunter ha jól huz hiába az earlygame heal nélkül elver de ha van healje az embernek akkor meg vége is a facehunternek. Renoval meg egyenesen demorlazilálni lehet Tudod milyen megfizetehetlen érzés az mikor1 hpra lever és 29et healel rajtad? :) Freeze mage-be megfizethetetlen :)

(#41857) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Forsen épp most mutatott rá, hogy azért nem lesz sose rendes esport a HS mert olyanok, hogy Reckful vagy Frodan akik nem versenyzők, vagy igazi profik, inkább casual streamerek, top8ba tudnak kerülni komoly környezetben. De hát igaza van... láttuk milyen faceroll volt pár meccs SSC-on, a LHS ellenére, ahol ban is volt.

Mikor látunk SC2-ben Diamond vagy Master ligásokat komoly bajnokságokat nyerni olyan Grand Mastereket legyűrve mint Innovation, Scarlett, Hyun, Life, Polt, stb? Nem sűrűn :DDD

(#41858) netpeti98 válasza whitezo88 (#41857) üzenetére


netpeti98
addikt

Az SC2-ben ha deríted az ellenfél taktikáját, akkor a tudásodból lereagálod. Pl.: 6 pool, ha deríted kb meg is nyerted a játékot. De olyat se látsz, hogy egy egységnek random sebzése. Ha veszítesz, az a te hibád.

HS: vagy feljön egy lap vagy nem+egyéb RNG alapú tényezők.

[ Szerkesztve ]

(#41859) whitezo88 válasza netpeti98 (#41858) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tudom, sokat nyomtam azt is még WoL idejében, ha emlékszel, mintha ottani topikba te is aktív voltál sokat.

Forsen pár napja letolta egyik este a besorolókat, Zerggel, mikor azzal tolta, ugye az volt. Szarrá darálta mind az 5 játékost, jó volt nézni játszani, semmi salt, semmi kiakadás. Bár szidta magát, mert volt supply block, meg elfelejtett Poolt tenni, APM is kb száz volt, de hát több év után nem csoda. Plat lett végül persze.

És mindegyik max tíz perc volt, ZvZ volt legalább 3, azok voltak a leggyorsabbak. Mindegyiket bling busttal oldotta meg, a creep miatt gyorsan be lanere, puff, meg a lingeket is puff, aztán nyert is.

Forsen HS-ben meg épp visszament rank6-ra, úgy, hogy volt már rank2 is. Tényleg sokat kell keresni, hogy ilyen értelmetlen-eredménytelen ladderezést toljon az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#41860) saen válasza whitezo88 (#41857) üzenetére


saen
veterán

Már most is rendes esports szerintem... Nem lesz olyan népszerű, mint a Dota vagy ezek, ezért nem lesz akkora pénzdíj sem, de most is folyamatosan mennek a versenyek.
Az meg, hogy casual streamer is lehet jó az meg azért egy más tészta. Egyrészt ők is rengeteget játszanak, másrészt a HS-hez nem kell kézügyesség, ezért sose lesz olyan nehéz, mint egy játék amihez kell. Ettől még nem rossz ez.

(#41861) netpeti98 válasza whitezo88 (#41859) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam még mindig az SC2 az elsődleges, a HS csak másodjáték. :)
Mondjuk most decemberig pont szüneteltetem, a LoTV megvételéig, kell egy kis szünet, és időm sincs sok játszani mostanság.

(#41862) KaraDani válasza whitezo88 (#41857) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem az RNG magában nem jelenti azt, hogy most ezért nem lehet esportnak tekinteni. Persze, más mint egy tisztán tudás alapú játék vagy sport. Olyan ez, mint a poker ott is van rng, rövidtávon szerencsével elvihet egy versenyt egy-egy player nem legjobbak közül is, de hosszú távon azok lesznek legtöbbször elől akik a legjobbak. Egy bizonyos szintig szerintem jó dolog az rng, egy kicsit gyengébb játékosnak is lehet sikerélménye néha, illetve pont az rng hoz be egy pszichológia aspektust is, ami megint csak skill hosszútávon, hogy ki hogy menedzseli fejben a peches dolgokat.

(#41863) Gyuri27 válasza whitezo88 (#41859) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a játék minimális skillt igényel.
Az aktuális meta szük. Ha szélesebb volna akkor is tanulható lenne.
Fejből bárki tudja 95%-ra mi van egy cw-be egy fagyi mágusba stb-stb.
Nyilván a mulligan már bonyolultabb. De egy versenyre betanulni 4-5 mulligant megtanulni nem nehéz.
Ennyiben ki is merült a skill. Ha jó fej akarok lenni ez 25%. A többi rng.
Persze a patron, fagyi full skill játék. A deckkek többsége semmi. Egy secret pala, combó druid kevéssé az.
Nyilván az sc, lol, log az full skill. Ott viszont müködik a matek. Itt hs-ben meg halálosan vicces az rng. Legalábbis Ben szerint.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41864) saen válasza Gyuri27 (#41863) üzenetére


saen
veterán

Ha ez igaz lenne, akkor sokkal változatosabb lenne a versenyek/ladder eredménye. Több skillt igényel a játék, mint gondolnád.

(#41865) Gyuri27 válasza saen (#41864) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vannak deckek amik igényelnek. Még több ami nem.
Persze a deckeket tanulni kell, mi ellen játszol, mi lehet a deckben. meg a mulligan. De ezek után az rng az úr.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41866) saen válasza Gyuri27 (#41865) üzenetére


saen
veterán

Nem értünk egyet, de nem is feltétlen baj.

(#41867) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a youtube feldobta ezt a videót, hát én szakadtam rajta, szegény srác :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41868) thesound


thesound
őstag

kipofoztam a gyakorló bábut :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#41869) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Meccs után kaptam bejelölést (priest), nem szokásom visszajelölni, mert nincs ingerem hallgatni az anyázást kligonul, de most jobb kedvemben voltam. És... elmaradt. "quite strange to lose against a control hunter but it was intresting ggwp" - aláírom, BGH, Frost Giant, Dreadscale, Lock and Load tipikusan nem része a hunter deckeknek :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41870) Man0gatya válasza whitezo88 (#41859) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

A póker ugyanez kb ott is a lapjárástól függ nyersz-e vagy sem. Ott lehet blöffölni, de van aki bekajálja van aki nem :D Ott is verhet amatőr többszörös győztes profit. Mégsem mondanám hogy nem sport.

(#41871) Mister_X válasza Man0gatya (#41870) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Blöffölni lehet itt is, most volt egy concede, mert rope-ig célozgattam a 2HP-s ellenfél minionjaira a Hunter's Markot :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41872) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Na végre kigyűlt a gold az adventure-re. Már kezdtem kirekesztve érezni magamat a metából.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#41873) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#41872) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem ez az érzés húsz euróba fájt :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41874) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Hehe reno nagyon op
egy kibaszott facewarrior először leszedett 4 hpra majd 10re :D két reno demoralizáta :D

(#41875) Mister_X válasza Man0gatya (#41874) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is BM-eltem már Brainhuntert, egy HP-ra sebzett be és elkezdte spamelni a well playedet - kirope-oltam a kört, de Reno se vette el a kedvét, utána még 20-25 heallel tanítottam meg, hogy hol a helye :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41876) oba


oba
addikt

Melyik most a legjobb Reno deck? Valaki linkelne egyet pls?

(#41877) whitezo88 válasza Mister_X (#41875) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a retardhuntereknél a leggyakoribb, hogy nem tudják, mikor kell feladni. Más azonnal feladja, amint látja, hogy esélytelen nyerni már.

amúgy itt egy lista a Brann szinergiákról [link]

[ Szerkesztve ]

(#41878) JNashville


JNashville
senior tag

Ennek a Toast videónak a vége a legjobb, a tartalma meg egy kicsit siralmas.

Blizz bugokban is király.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#41879) oba válasza JNashville (#41878) üzenetére


oba
addikt

Végülis csak súlyos milliókat keresnek ezzel a szarral... Tesztelésre, bug javításra már nem futja...
De lefogadom a következő kiegészítő, expansion, adventure, anyámtyúkja már készülőben van, hogy meg lehessen majd venni pénzért jól.

(#41880) SLYM válasza NyxNyxNyx (#41872) üzenetére


SLYM
veterán

nekem is csak 2 nappal később lett meg, aztán reno-t eddig egyszer láttam ellenfélnél, ki is kapott persze CW ellen

(#41881) whitezo88 válasza JNashville (#41878) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A motorváltás (újítás) óta jöttek be ezek, más egyéb bugok mellett...

(#41882) fogtunder válasza whitezo88 (#41881) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem egyébként meglepő módon jobban működik mobilon (S6), mint előtte, kevesebb a grafikai hiba és a disconnect.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41883) DaveNo1 válasza whitezo88 (#41877) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jó lesz ez a szárny, szinte csak használható lapok jönnek: Brann, Druid Raptor, Rogue Raptor (várok már egy új rogue decket), Pala 4 drop, Shaman 1 drop, Mage 5 drop, Warrior 3 drop

You are not prepared.

(#41884) JNashville


JNashville
senior tag

Csatlakozom Mike-hoz, végre nekem is megvan a lóvé a LoE nyitásra. Kalandra fel!

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#41885) JNashville válasza JNashville (#41884) üzenetére


JNashville
senior tag

Sikerült is meghülyíteni egy kicsit a játékot, Shredder -> Cho, és a templomkijárat harcolni kezd ellened meg lapokat játszik ki :D

[link]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#41886) hyperspace válasza DaveNo1 (#41883) üzenetére


hyperspace
őstag

én is várok egy jó rugó deck-et, mostanában kinyomkodom a hozzá tartozó küldiket.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#41887) saen


saen
veterán

Ma majdnem megtréfált a Reno. Freeze mage-dzsel nyomtam paladin ellen, simán nyertem volna, így viszont utolsó néhány lapnál remélni kellett, hogy feljöjjön az utolsó frostbolt. Bár a maradék lapokból volt laphúzás is bőven, szóval jó esélyem volt rá, de azért akkor is :)

(#41888) h3lios válasza JNashville (#41885) üzenetére


h3lios
addikt

Redditen már mém is lett belőle. Amikor a lépcső arcon vág 1 karddal. Vagy amikor a lépcső átalakul ragnarossá. :C :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#41889) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Discovernél 4* nagyobb az esély rá, hogy class lapot kapsz, mint neutralt. Így azért még erősebb a mechanizmus, mert pl. azoknál a classoknál, ahol nagyon erős 3 dropok vannak jó eséllyel kifogsz egyet a scarabból. Például Paladinnál Aldor, Coghammer, Muster.

Új priest 2 drop sem lesz így rossz, mert nagyobb rá az esély, hogy kapsz egy Dark Culstitet, ami az egyetlen Priest DR lap. És így lesz tempó az early gameben. Akárcsak a Druid 1 drop, mert a druid spellek többsége alapból nem rossz, és a minionok meg nagyon erősek.

You are not prepared.

(#41890) tomazin válasza h3lios (#41888) üzenetére


tomazin
veterán

linkeljél már pls, mert nincs kedvem keresni (3percig volt, utána elment)

(#41891) JNashville válasza DaveNo1 (#41889) üzenetére


JNashville
senior tag

Sáminál már van is egy deck, ami nyomul vele, érdekes ötlet, van benne Doomsayer, Elemental Destruction meg néhány hajmeresztő lap. Casualban találkoztam ma vele, a Scarab egyszer Feralt, egyszer Stormot hozott, szóval ott is klassz.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#41892) fogtunder válasza DaveNo1 (#41889) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én most egy demonzoo variánst próbálgatok, amiben van scarab és peddler, úgy néz ki nem rossz az sem, bár ki kell dobni hozzá a gang bosst, de eddig volt target a voidcallernek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41893) h3lios


h3lios
addikt

Csináltam énis 1 Reno deckket és eddig 5 - 0 az állás rank 13-on. Hozzá kell tenni, hogy az elején kell az, hogy behúzd a minibot muster -t, de ha ez megvan csak futnak a board után és egyszerűen annyi Heal van a pakliban, hogy nem tudnak leverni. Reno- még 1x sem kellet, de szar kezdés esetén ott a lehetőség a kumbak izraelre.

B-tag: H3lios#2825

(#41894) DaveNo1 válasza fogtunder (#41892) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én most kipróbáltam egy Reno Lockot, előbb volt egy nagy meccsem egy KT-s Ramp Druiddal, egyszer 3 hp-ról hozott vissza Reno (27 heal). Majdnem lap elfogyásig ment a meccs, végén győztem :K

You are not prepared.

(#41895) KaraDani válasza JNashville (#41891) üzenetére


KaraDani
addikt

Ezzel en is talalkoztam casualben. Epp freezemaget probalgattam renoval. O lerakott nekem 61 dmget en neki 44-et alex nelkul es nyertem :DDD Betorte a blokkot ugy hogy boom lent volt nala, okosan ledobta melle a doomsayert, en meg kicsaptam a renot es vigyorogtam :D

(#41896) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#41889) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Alapvetően jó value lap, de a Priest problémáján nem segít. Early tempo kell, ez nem az. Ez egy jobb paladin hero power. Letradelnek vele aztán szevasz. Ha játszanám, akkor nem más 2 drop helyett.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#41897) saen


saen
veterán

Reno most a sláger úgy tűnik, már mindenhová bekerül. Játszottam egy handlock ellen akinek 5 vagy 6 lap volt hátra a paklijában, de nem jött az effect, kikapott :DD
Közben viszont játszottam freeze mage mirrort is rank 7-en, a srácnak 10x jobb kezdő keze volt, de mégis kikapott, borzasztó rosszul játszotta a matchupot. Ráadásul nem volt Thalnosa, berakta helyette a Kobold Geomancert :W Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy én is ennyire szar játékos lennék, hogy ugyanaz a rangunk :F

(#41898) Klemice válasza saen (#41897) üzenetére


Klemice
senior tag

Mi a szégyen abban, hogy nem volt thalnosa, és ezt helyettesítette? Nekem sincsen és vagy kobold vagy loot horder megy bele, attól függően spelldmg kell vagy laphúzás.

(#41899) KaraDani válasza Klemice (#41898) üzenetére


KaraDani
addikt

Inkább a laphúzásra van szükség, a spell dmg csak a néha jól jön kategória, szerintem.

(#41900) Tomics


Tomics
addikt

Üdv.

Nagyjából 1 éve kezdtem el a játékot, kb a GVG kiegészítő előtt 1 hónappal. Most jutottam el oda, hogy az előző 2 kalandrész kivégezve és a mostanira is megvan az arany.

Kíváncsiságképpen csináltam egy kis statisztikát a hiányzó lapokról, hátha valakit érdekel 1 év alatt mit sikerült kihagyni a nyitogatásból:

Classic: 116 lap amiből 43 rare, 50 epic, 23 legend
GVG: 60 lap amiből 7 rare, 36 epic, 17 legend
TGT: 54 lap amiből 8 rare, 33 epic, 13 legend.

A gyűjtött arany nagy részét paklikra és a kalandrészekre költöttem, nagyon keveset arénáztam. Az utóbbi időben kezdtem el, szerintem sokat mondok ha játszottam összesen 20 arénát.
Nyitásoknál viszonylag sok class legendben volt szerencsém: priest és mage kivételével az összes kaszt valamely legendjét sikerült kinyitnom, a warriornak konkrétan megvan mind a 3. 2 arany legendást sikerült nyitnom Avania és Sneed's Old Shredder személyében.
Amit krafoltam: Ragnaros, Sylvanas, Boom, Ysera.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.