Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) KaraDani válasza h3lios (#42699) üzenetére


KaraDani
addikt

91,3%????? :Y Vagy a világ legmákosabb embere, vagy egy GOD és RNG jesus keveréke :D

[ Szerkesztve ]

(#42702) Nordic válasza h3lios (#42699) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az a baj csak ezzel a deckkel, hogy a fatigue warrival akkor se tudok mit kezdeni, ha kiteszi a justicart...

(#42701) KaraDani :kezdő...valaki egyet játszott a deckkel megnyerte, aztán váltott, akkor az meg 100% :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42703) whitezo88 válasza KaraDani (#42701) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez annyira jelent valamit, hogy semennyire. HA igaz ez, akkor NAGYON szerencséje volt mindig a drawokkal és az ellenfelekkel. Még XIXO, Kolento, Lifecoach se csinált még tudtommal 91%-os winratet 5-től legendbe. Ma Garaa is beszélt ilyenekről, de ő is max 80%-okról beszélt jó deckekkel ladderre. Ami még mindig 5-ből 4.

[ Szerkesztve ]

(#42704) h3lios válasza KaraDani (#42701) üzenetére


h3lios
addikt

Nyilván nem a %-ot kell nézni, legalábbis én sosem fordítok rá különösebb figyelmet. Maga a deck jónak tűnik én személy szerint a 2. kard helyett egy E-sport knight-ot használok, mert mid gameben nagyobb Value lehet.
A szívás ott kezdődik, ha a mustert instant le tudja takarítani az ellenfél, pl. Swipe, vagy Fan, mert onnantól nehéz a cumbak.

(#42702) Nordic

A Mid pala pedig a létező legszarabb matchup a CW-nek, mivel tempóban simán odaveri.
Ha az elején nincs 1-2 fegyó + bash akkor kb. csak a játék végéig futni kell a board után. Persze egy elmakkolt Brawl megmenthet, de a tapasztalat az, hogy én CW-ként 1-2 Mid palát tudok csak megverni. Azt is csak akkor, ha nem jön neki korai Muster - Minibot, illetve sok fegyót húzok az elején.

Lategame-ben pedig az equality hatalmas ütőkártya, mert egy Ysera gyakorlatilag azonnal halott.
Egyébként Justicar nagyon OP a Warrior paklikban és kb. 2 counter van rá.

1. Négylevelű lóhere, hogy ne húzza fel időben.
2. Akkora nyomást helyezel az ellenfeledre, hogy ne tudja kirakni, mert sok esetben 1 Justicar + Tankup kör midgameben a vereséget jelenti.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#42705) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nagyon jó videó, hogy lehetünk legendek (vagy inkább, hogy lehetünk jók, sikeresek) [link]

beszél arról, mivel érdemes menni, winratekről, ladder anxietyről. Jó meglátás, hogy két rank van: legend és nem legend. A nem legenden belül a rankok lényegtelenek, mert csak csillagok vannak. Tiltről is beszél.

H3liosnak is ajánlom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42706) DaveNo1 válasza Nordic (#42702) üzenetére


DaveNo1
veterán

Fatigue warrior már eltűnt rég, amúgy Mid palával simán verhető, mert nincs sok laphúzás a deckedben, és az armort leütik az 1/1ek. Egy idő után meg abban a deckben sincs aoe, hogy le tudná takarítani a boardot. Türelem játék az egész. Én mondjuk kétszer találkoztam olyan warriorral és vertem mind a kétszer csak fél órás meccsek voltak.

You are not prepared.

(#42707) Nordic válasza DaveNo1 (#42706) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom, akkor keverhetem más warri deck-el, ami viszont tele van leszedéssel. Dupla brawl/bash,/shield slam és társai, meg egy rahedli armor up cucc.

(#42708) F-ECT$ válasza Nordic (#42707) üzenetére


F-ECT$
titán

Mostanában inkább Reno warit látok, abban mindenből csak 1 van.

Dive ever, work never.

(#42709) Nordic válasza F-ECT$ (#42708) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

rank 15nél vagyok, szal asszem itt még lehet. A handlock a másik mumusom...abból rengeteggel összefutok.

[ Szerkesztve ]

(#42710) DaveNo1 válasza Nordic (#42707) üzenetére


DaveNo1
veterán

Azok lazán verhetőek midrange palával, két brawl után kb. kör alatt tudsz újra full boardot csinálni, az összes nagy lényére meg van válaszod.

Most már Handlock se para, max. ha elég valuet tud Jaraxxusból csinálni: 2 aldor, 2 keeper, 1 bgh, 1 eq, 1 owl, gyakorlatilag minden handlock lapra van válaszod.

You are not prepared.

(#42711) SLYM válasza DaveNo1 (#42706) üzenetére


SLYM
veterán

kevés van, de azért akad

[ Szerkesztve ]

(#42712) Mister_X válasza DaveNo1 (#42710) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Keeper paladinban?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42713) tretyak válasza Mister_X (#42712) üzenetére


tretyak
aktív tag

Keeper of Uldaman, a 6-7. beteg versenyző a pala 4 drop kategóriában.

(#42714) KaraDani válasza whitezo88 (#42705) üzenetére


KaraDani
addikt

Tök jó lenne, ha ezt a fejembe is tudnám verni valahogy :) Már rég gondolam rá, hogy kár hogy nincs opció az aktuális rank és csillagok mutatásának kikapcsolására. Hiába tudom, hogy ez ilyen, néha egy előre egy hátra, akkor is frusztrál, amikor visszalépek.

(#42715) F-ECT$ válasza KaraDani (#42714) üzenetére


F-ECT$
titán

Pedig tényleg fontos kikapcsolni ezt, mert csak túlgondolod a dolgot.

Dive ever, work never.

(#42716) ígyvanferi válasza KaraDani (#42714) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez a ladder anxiety, ami nálam is fő probléma. Azon kívül, hogy nem tudok játszani. De igen, néha tényleg azért nem játszom, mert 0 csillagon állok, nehogy lecsússzak egy rankot. Mondjuk most, hogy ezt így hallottam megfogalmazva, megpróbálok változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#42717) whitezo88 válasza ígyvanferi (#42716) üzenetére


whitezo88
nagyúr

épp ez a lényeg hogy a csillagok számitanak, lehetne x csillagra is beosztani az egészet.

(#42718) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kipróbáltam ezt a Kolento féle cancer shamant, nem rossz deck, de ha az elején rosszul húzol (pl. hamar behúzol két doomhammert egyszerre), akkor nagyon megtudod szívni.

Facehunter ellen elemental destruction volt a wincondition, mert 4. körben tudott úgy fordítani, hogy lett 4-5 kicsi minionja a boardon, de azokat le is takarítottam egyből. Utána meg 3 kör alatt nagyobb burst.

You are not prepared.

(#42719) salaam


salaam
senior tag

Mage is meglett végre, még kettő van, amihez 50 alatti win kell, a többi még kicsit messze van :))

(#42720) saen válasza F-ECT$ (#42715) üzenetére


saen
veterán

Szerintem ez személyiségfüggő inkább. Én minden szezonban elérem a rank 5-öt mindenféle probléma nélkül, de simán van ilyen problémám még rank 15-nél is.

(#42721) DaveNo1


DaveNo1
veterán

lol, Lothar előbb Reno lockot úgy alázta meg Cancer shamannal, hogy a lock 6. körben kidobott egy Renot 25 heal, majd következő 3 körben simán beütött neki 30 hp-t újra. Ráadásul még lett volna további 5 sebzése. És még egyszer egy belcheren is át kellett mennie, ami felfogott 7 sebzést. A lock egyszer sem tappelt.

(Az igazság hozzátartozik, hogy ehhez az is kellett, hogy sir finleytől kapott lifetapet amivel 3 + lapot tudott húzni, na de akkor is.. :N )

Tehát ez 8 kör alatt 67 sebzés. Seems balanced?

Lassan érdemes lesz visszapakolni az swamp oozekat a doomhammer ellen.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#42722) whitezo88 válasza DaveNo1 (#42721) üzenetére


whitezo88
nagyúr

most druidot csapott le 2 életre 4 kör alatt :D

(#42723) TBT


TBT
addikt

Karácsonyi boardot kapunk az ünnepekre

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#42724) DaveNo1 válasza whitezo88 (#42722) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tegnap előtt Kolentonak is volt versenyen vele 5. körös győzelme.

You are not prepared.

(#42725) saen válasza DaveNo1 (#42718) üzenetére


saen
veterán

Nekem borzasztóan tetszik a deck. Egyébként Kolento szerint ez nem cancer, gyakran nem is túl gyors. Akkor lehet vele gyorsan meccset lezárni, hogyha meg tudod védeni a Troggot amit az első körben kiraksz. Azzal durván lehet zúzni, majdnem jobb, mint a mana wyrm. Druida viszont nekem nagyon mumus a deckkel, szóval igazán top decknek nem mondanám emiatt, mert van belőlük bőven.

(#42726) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ez az Entomb akkora egy cheater lap control meccsen, mint a ház: silence, sw:d, +1 lap, azaz 3 az egyben, sokszor meg is hozza a győzelmet önmagában.

Persze agro ellen nem sokat ér, de végre ismét fun priesttel játszani, amit utoljára a 8 manás MC-nél éreztem.

Dive ever, work never.

(#42727) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42718) üzenetére


F-ECT$
titán

Lothar nem teljesen a Kolento félével nyomul, ugye?

Dive ever, work never.

(#42728) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#42727) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem az ővében board clear helyett abusive meg lovasember van tehát kicsit agrosabb, ha elveszti a boardot akkor yolozni kell vele.

Kolentoban két elemental destruction van + 1 hex, tehát lehet vele kicsit midrangesebb játékot is játszani ha nagyon úgy áll a meccs.

You are not prepared.

(#42729) saen válasza DaveNo1 (#42728) üzenetére


saen
veterán

Kolento azért használ board cleart mert a doomhammer gyakran lassú, körökig kell ütni az ellent és nem akar közben meghalni. Emiatt a deck nem is az all-in kategória, meg nem is olyan gyors, mint a full aggro shamanok. Ráadásul nagyon sokat kell számolgatni, hogy meg legyen a lethal.

(#42730) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Közben Tempo stormos lista elejére is az agro shaman került ;]

You are not prepared.

(#42731) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42728) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs 2 ED-m (csak 1 gold), így betettem egy Stormot a második helyett. Elég beteg decknek tűnik, de szerintem ha nagyon elterjed, akkor lesz rá counter (valami Reno-t tudok elképzelni, mert bár 60 sebzésre is képes a deck, de ahhoz azért nagyon jól kell húzni.)

Dive ever, work never.

(#42732) saen válasza F-ECT$ (#42731) üzenetére


saen
veterán

Van counter, úgy hívják, hogy aggro druid. Kb lehetetlen nyerni ellene.

szerk: bár most nyertem az elsőt druid ellen, kiraktam az első körben a troggot meg a leper gnome-ot és feladta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42733) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#42731) üzenetére


DaveNo1
veterán

Acid Swamp Ooze ;)

You are not prepared.

(#42734) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42733) üzenetére


F-ECT$
titán

Eddig value volt a Storm is, de lehet, hogy az Ooze lesz a nyerő. Majd kiderül, hogy mennyi Sámli jön szembe.

Dive ever, work never.

(#42735) DopeBob válasza F-ECT$ (#42734) üzenetére


DopeBob
addikt

így, hogy a tempostorm lista első helyére került?

... hogy fogok örülni, ha végre pala jon és nem sámán :D

Harrison Jones Doomhammer ellen elég jó mondjuk :D

MZ/X

(#42736) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#42734) üzenetére


DaveNo1
veterán

Állítólag tempo mage és a patron warrior sem rossz ellene, de szerintem ezeknél a meccseknél attól függ ki húz jobb early gamet.

You are not prepared.

(#42737) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42736) üzenetére


F-ECT$
titán

Olyan comeback és control is van ebben a deckben a burst-ön kívül, hogy nem is hittem volna. Ellenfél totem sámán, végig övé volt a board (T1-től csak takarítottam), 3 hp-n voltam, mikor ő 30-on, behúztam Finley-t -> Lesser Heal, és levertem végül. Másik meccs Rogue ellen, T8 lethal voltam úgy, hogy egy olyan kör volt csak, amikor 1 kört túléltek a kirakott lényei, de csak azért, hogy value legyen a Storm. Priestet is vertem, pedig húzott Cleric-kel, volt Bronzbeard + Twilight köre is, de esélye se volt.

Patron ellen szerintem azért elég value az ED, de a tempo mage tényleg legyorsulhatja, ha az elején nem tudod leszedni az early game lényeit.

Dive ever, work never.

(#42738) saen válasza F-ECT$ (#42737) üzenetére


saen
veterán

Szóltam, hogy ez nem cancer :) Ezért tetszik ennyire. Emellett ezt csak Kolento nyomja, a többiek sima aggro shamant toltak, azok azért egy kicsit más deckek.

Egyébként a paladin metát ez nem fogja megtörni, ma kb minden második ellenfelem paladin volt, minden második streamer paladint játszik, most épp az anyfin can happen verziót.

(#42739) DopeBob


DopeBob
addikt

Battle.net ajándékkártyát lehet már venni valahol Magyarországon? Illetve ha nem, ha rendelek külföldről, az EU accal fog menni?

MZ/X

(#42740) F-ECT$ válasza saen (#42738) üzenetére


F-ECT$
titán

Viszont ez kikap a face deckektől szerintem, mert hiába szeded a boardját, lesz elég burst, hogy lenyomjon, mivel heal egyáltalán nincs és taunt se sok van.

Mindenesetre tetszik a deck, bár az megint elgondolkoztat, hogy jó-e a HS-nek, ha olyan deckek tudnak jól működni, ahol a legdrágább lap 5 mana (sőt, néhol kevesebb). Persze, kellenek az agro deckek is (ez nem teljesen az, de most nem csak erről beszélek), és végre Reno-val a control deckek is életképesek.

Szerintem előbb utóbbi ahogy jönnek be a jobbnál jobb lények és spellek, el kell majd gondolkozni a 30 hp-n, de az sok kártyát fog érinteni (Alex, Molten, a heal kártyák, Mortal Strike). Ugyanis korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy csak spellekkel kinyírsz valakit (kellett Alex), most meg a Smorc Mage és az agro Shaman is lényegében spellekkel is ki tud teljesen nyírni.

Dive ever, work never.

(#42741) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#42740) üzenetére


DaveNo1
veterán

Facehuntert simán alázza ez a deck, hunternek kb kell 7 kör hogy lenyomjon úgy hogy csak arcra jön, egy ilyen shaman deck ellen viszont fel kell vállalnia a board gamet. Közben te meg lazán bealázod spellekkel, és a doomhammerrel. Ha 5. körben kirakod a doomhammert és 6. körben van rockbitered, az azt jelenti, hogy 1 manáért sebzel 10 arcra ha nincs lent taunt. Azért ez eléggé kretén. Hunter nem tudja tartani ezt a burst sebzést.

You are not prepared.

(#42742) saen válasza DaveNo1 (#42741) üzenetére


saen
veterán

Facehuntert már vertem ezzel a deckkel, igaz csak egyszer találkoztam vele. Sok függ attól, hogy ki kapja el az early game-et és ki kullog hátul. Persze ez kb minden matchupra igaz...
Egyébként nagyon sokféle decktől könnyű kikapni, paladin is sűrűn elver, druida kb mindig, viszont warlock + warrior nagyon jó matchup.

(#42743) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#42741) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem feltétlenül a Hunterre gondoltam, hanem a Face Shamanra, több sebzést jelent egy T3 Horserider, mint az én ED-m, Stormom vagy Hex-em. De szembe még nem jött ilyen, így csak elméleti a fejtegetésem, majd írok tapasztalatról is, ha lesz.

Dive ever, work never.

(#42744) fogtunder válasza DaveNo1 (#42730) üzenetére


fogtunder
nagyúr

úgyis két sámli questem van, gyorsan össze is dobom :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42745) KaraDani


KaraDani
addikt

Én is most próbálgatom. Egy aggro deck amihez kell ész, eddig tetszik. 3-0-al kezdtem utána 3 lose, most egy win, szal 4-3 eddig. De eddig nagyon furcsa, semmit nem shamanoztam eddig kb.

Ezt a listát találtam:
[link]
Amit nem értek, hogy láttam nála loothordert is, szóval nem teljesen pontos akkor, mana tide totemet játszott?

[ Szerkesztve ]

(#42746) saen válasza F-ECT$ (#42743) üzenetére


saen
veterán

Hiába ez a top deck, nekem még nem jött szembe a face shaman.

Közben nézem Sajvz-t ahogy tolja a murloc pala combó deckkel, szerintem shaman nem lesz egy darabig még népszerű. Azért ez a tíz manás spell ami kb ott helyben megnyeri a meccset, jóval erősebb, mint ezek a shaman cuccok.

(#42747) saen válasza KaraDani (#42745) üzenetére


saen
veterán

Loot hordert játszott régen a Finley helyén amikor az még nem volt elérhető.

(#42748) fogtunder válasza KaraDani (#42745) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondolom stream közben cserélgeti a lapokat, de hearthpwn-on nem updatel.

nem szóltam, volt, aki jobban tudta.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42749) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Valaki bedobja ennek a Shamannak a decklistjét?

Köszönöm.

Update:Közben látom, hogy betették.

[ Szerkesztve ]

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#42750) KaraDani válasza saen (#42747) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz, így érthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.