Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) #52221184 válasza Atomgeszi (#64449) üzenetére


#52221184
törölt tag

Hát messziről én sem tudom.

(#64452) VoidXs válasza Atomgeszi (#64446) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lejátszófüggő, MPC-HC-n például egyszerűen beállítások, belső szűrők, audio dekóder, és ami formátumot kijelölsz, az így megy ki. Viszont bitstream csak Atmos és DTS:X esetében szükséges, minden más esetben a PC-s dekóderrel jobban jársz hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64453) Atomgeszi válasza VoidXs (#64452) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jó tudni.. Mindenesetre most a win 10el bajlódom. Még mindig nem sikerült kideríteni, hogy miért ad ki vezetéken pattogó hangot, BT kapcsolat esetén meg tökéletesen szól. Hdmi, rca, usb kapcsolat esetén meg pattog a hang. :W
Végül kénytelen leszek emiatt venni valami media lejátszót.

Más: 400 körül láttatok most valami használható 5.1 szettet? Nem muszáj ugyanazon összetevőkből.

(#64454) #54655232


#54655232
törölt tag

Melyik manapság az a dolby atmos erősítő ami még vállalható minőséget képvisel sztereoban is és még "olcsó"?
5.1.2 ami érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#64455) VoidXs válasza Atomgeszi (#64453) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Milyen gépről van szó? Akkor szokott pattogás lenni, ha valamit nem bír teljesítménnyel, vagy ha az A/V sync be van kapcsolva, pedig nem kellene.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64456) Atomgeszi válasza VoidXs (#64455) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egy Dell 5590 Notebook. De a normál hangszórója is pattog. Valami driver gondja lehet. Már biost is frissítettem, mindent és még így is...

(#64457) VoidXs válasza Atomgeszi (#64456) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az sokkal jobb, mint ami nekem van, szóval biztos nem a teljesítmény az oka, esetleg valami olyan futó program, aminek nem kellene futnia. Úgy mehetsz biztosra, ha újraindítod a gépet csökkentett módban. Ha ott nincs ilyen gond, akkor már csak meg kell keresni, hogy mi zavarja a hangot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64458) #54655232 válasza #54655232 (#64454) üzenetére


#54655232
törölt tag

Nincs ilyen? :DDD

(#64459) BBéci válasza #54655232 (#64458) üzenetére


BBéci
titán

Mindenkinek mást jelent a vállalható minőség.
Ami számomra nem csak vállalható, hanem élményt nyújt és Atmost tud, az annyira drága, hogy maradok az 5.1-nél és a 1080p-nél. Ezt tudják a 6-8 éves csúcs gépek, amik olcsóbbak a mai középkategóriásoknál.
Valahol a Denon 4000-es, Yamaha Aventage 2000-es, RX-A4A, Marantz 6000-es példányok azok, amik szerintem sztereóra is jók, de egyik sem belépő szintű.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64460) Sectoyd


Sectoyd
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.
Aktív mélynyomó vásárlás előtt állok.
A keretem 100-110.000ft lenne.
Kinéztem kettőt:

Klipsch R-12SW
Magnat ALPHA RS12

Melyiket válasszam?
Esetleg valakinek tapasztalata ezen készülékek használatával kapcsolatban?

(de ha van más javaslat a kereten belül,szívesen meghallgatom)

Itthoni mozi,illetve zene hallgatásra használnám.

Köszönöm.

Üdv Sectoyd

(#64461) VoidXs válasza Sectoyd (#64460) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Klipsch-t kerüld, azt csak azért dobhatták ki, hogy áruljanak valamit ennyiért is, de rosszabb, mintha frontokra kevernéd a mélyeket. A Magnatról írtak itt jót, bár én nem ismerem, de vakon azt venném.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64462) BBéci válasza Sectoyd (#64460) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő volt nálam, szerintem nagyjából azonos tudásúak, talán a Klipsch picivel jobb, erőteljesebb és nincs portzaja. Az is lehet, hogy a high end kategóriás AudioQuest Wolf kábel miatt miatt tűnt jobbnak, a Magnatot Nordost Bass Line-nal csatlakoztattam.
Tehát azonos áron a Klipschet választanám.
Hozzáteszem: vakok között félszemű a király. Magyarán: egyik sem igazán jó szubláda.
Részletes véleményem és tapasztalataim az AVO-n olvashatók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64463) Mikisys válasza hm15 (#64435) üzenetére


Mikisys
őstag

Magán (szakmai) véleményem nem fog tetszeni:
A szubbasszus semmiképpen sem jó az oldalfalnál, mindenképpen a frontok vonalába kell tenni. Ez az oka a nagyon durván egyenetlen mélyhang-átvitelnek, 15-20dB-es kiemelések és beszakadások vannak az átvitelben. Ez még otthoni körülmények között is elfogadhatatlan és a középsávban is erősen érezteti a hatását!
Frontsugárzóknál Large-mód és nem kell vágás.
Szubbasszus(LFE) 80Hz váltás, alul nem korlátozzuk, fázis lehetőleg 0-fok.
Késleltetés, ha egyáltalán szükséges, akkor csakis a Surround-csatornákban és lehetőleg azonos mértékben.
(Azok a mért(?) deciBel-értékek mihez képest annyi, amennyi?)

Üdv!

(#64464) Mikisys válasza Sectoyd (#64460) üzenetére


Mikisys
őstag

Magnat: hallottam mindkettőt ugyanott, ugyanakkor, nekem jobban tetszett, mint az a Klipsch.

Üdv!

(#64465) Dorian válasza Mikisys (#64463) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt szakmai véleménynek hívni komoly eufemizmus

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64466) VoidXs válasza Mikisys (#64464) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez már a kiépítésen látszik. A dupla reflextől sokkal kevesebb a portzaj, míg a Klipsch-nél brutális. Van mérésem, amiből vissza lehet szimulálni, ha hallani akarná bárki, ezzel normális hangerőn mozizni nem lehet. A Magnat előbb fog clippelni, mint fingani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64467) #54655232 válasza BBéci (#64459) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszi. :R

(#64468) #54655232


#54655232
törölt tag

Esetleg vett már valaki müszaki cuccot ukrajnában?
Ott minden fele annyiba kerül mint nálunk. Vajon a hifi is?

(#64469) hm15 válasza Mikisys (#64463) üzenetére


hm15
senior tag

Az egyenetlenség nagy része a múlté, pont ez volt a cél, kompenzálni a helyiségből adódó hibákat. Az összes dobozra egységes 80 Hz vágás van, Cavern+EQ APO és PC végzi a korrekciót. Az oldalfal kényszer, és elöl sem jobb, sőt még rosszabb volt a mérések előtti állapotban.

(#64470) ctrlaltdel13 válasza Mikisys (#64463) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"A szubbasszus semmiképpen sem jó az oldalfalnál, mindenképpen a frontok vonalába kell tenni."

Miért is?
Ha a szoba geomatriai kialakítása végett a hallgatói pontban így egyenletesebb az átvitel.

"Frontsugárzóknál Large-mód és nem kell vágás"

Miért is?

Ha a hangdoboz képtelen megszólaltani, vagy csak nagy eséssel, 80hz alatt a hangokat.
Ezzel kímélve egy avr végfokát + ott már nem irányítottan halljuk a hangot.

"Szubbasszus(LFE) 80Hz váltás, alul nem korlátozzuk, "

Miért is?

Ugyancsak a végfok szenvedését hoznám fel.

(#64471) Sectoyd


Sectoyd
csendes tag

Köszönöm mindenkinek.

Érdekes nagyon megoszlanak a vélemények.

BBéci : "talán a Klipsch picivel jobb, erőteljesebb és nincs portzaja."
VoidXS : "A dupla reflextől sokkal kevesebb a portzaj, míg a Klipsch-nél brutális."

Szinte 50-50%-ban,így nagyon nehéz lesz döntenem úgy érzem :)

A magnat mellett vagyok valahogy egy kicsivel jobban,mégis a klisch-re mondjátok inkább hogy jobb,persze tapasztalatom nincs,és nem is hallottam szólni egyiket sem.Persze youtubon meg lehet hallgatni ezt is azt is,de hát az nem adja vissza egyértelműen,erre adni nem lehet.

Üdv Sectoyd

(#64472) VoidXs válasza Sectoyd (#64471) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miután van mérésem, amin hallani, ez elég gyorsan eldönti a kérdést. :D Aminek nincs zaja, az az R-112SW és az SPL-120, de azok más kategória.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64473) BBéci válasza Sectoyd (#64471) üzenetére


BBéci
titán

Akitől idéztél, azt is írta, hogy személyesen nem ismeri azt a Magnatot. Nálam portzajos volt, míg a Klipsch nem. Mindkettőt csupán háromnegyed hangerőig tekertem, nem maximumig. Egyik gyártója sem a kedvencem, nincs semmiféle részrehajlás a véleményemben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64474) Atomgeszi válasza VoidXs (#64472) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, ha már ilyen nagy az egyetértés, akkor erről az [ELAC Debut 2.0 DS10.2] subról mi a vélemény? :D

(#64475) Atomgeszi válasza VoidXs (#64457) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hangkártyás topikban sem tudtak nagyon segíteni, imádkozzak, verjem szét, rakjam újra, cseréljek procit, hintsem be sóval.. stb megoldások. állítólag win10 betegség. . :F

(#64476) VoidXs válasza Atomgeszi (#64474) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem ismerem, vakon maradnék a Magnatnál. A hangkártya nem lehet a gépeden probléma, mert az csak analóg hangnál számít, HDMI-nél egyáltalán nem. Mindenképp az audio stack-ben kell keresni a hibát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64477) jambiyya válasza Sectoyd (#64471) üzenetére


jambiyya
őstag

Na, most muszáj lesz meghallgatnod őket. ;)

(#64478) #54655232


#54655232
törölt tag

No sikerült pontott tennem a tökölésem végére. Avx ről sikerült bezsákolnom 135 ért az első szériás monitor audio mass 5.1 et. A zene hallgatás meg marad egy darabig füles szinten.
Még mindig ragaszkodnék az atmos hoz és azt tervezem, hogy a második szériából vagy négyet vagy kettőt veszek hozzá magasságinak. Bár a tulaj audiophile nek írta le a dobozkákat nekem azért van némi kételyem ezzel kapcsolatban így már sztem egy belépő atmos erősítő is megtenné. Ha tudna valaki irányt mutatni ezzel kapcsolatban azt megköszönném. :R

(#64479) Zigi válasza #54655232 (#64478) üzenetére


Zigi
senior tag

Onkyo 575, 686, 696 ; Denon 1500, 1600, 2500, 2600 ; Yanaha rxV685 ; Pio vsx933 stb, stb. Ebből az onkyo 686 és a denon 2500 at ismerem, de óriási különbségek nincsenek, max. karakterben.

(#64480) Sectoyd válasza jambiyya (#64477) üzenetére


Sectoyd
csendes tag

Ezt tenném de sajnos nincs rá lehetőségem,a termék hiányában. :)
Teljesen más lenne a helyzet ha hallhatnám működés közben őket.Mondjuk akkor a kérdést se tettem volna fel ide nyilván :)

Üdv Sectoyd

(#64481) BBéci


BBéci
titán

Mea maxima culpa!
Összekevertem a két szubládáról írt cikket és az azokba írt véleményemet, valóban a Klipsch portzajos, a Magnat egyáltalán nem. :o
Elnézést kérek mindenkitől, akit esetleg megtévesztettem!
Ettől eltekintve a Klipsch hangja jobban tetszett, mint a Magnaté.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64482) #54655232 válasza Zigi (#64479) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszi. Akkor elolvasom róluk amit lehet. :R

(#64483) jambiyya


jambiyya
őstag

Denon Audyssey - Reference Level Offset

Visszaolvasgattam, de nem lett 100%-ig tiszta mit is csinálok ezzel.
Bármennyire is sarlatánságnak tűnik, használom a Dinamikus EQ-t. Talán ha lesznek rendes hangfalaim meggondolom. Természetesen lefuttattam a sub autoEQ-ját és az audysseyt is.

Szóval a leírás szerint a fogyasztott tartalom "minőségéhez" kéne belőni, ld. linkelt leírás.
A fórumban olvasottak szerint a -15dB azt jelenti, hogy
1. a hangerőszabályzó -15dB-ig tekeréséig beleszól a hangban, utána nem
2. a referencia hangerő (jelentsen ez bármit) -15dB-ig, vagy erre korrigálja a hangot (ezt nem is értem :D )

Amit észrevettem (az amaze demot ismételgetve, főleg a mennydörgést):
1. normál hangerőn (nekem ez a kijelző szerint -30dB-ig tart) nincs különbség
2. -10dB-en (subnak kb. itt a vége) a subnál érezni a különbséget, zéró ref szinten nagyobbat üt

Szóval mit csinál ez a beállítás pontosan?
Köszi.

(#64484) #62435328 válasza jambiyya (#64483) üzenetére


#62435328
törölt tag

Az lenne a lényege, hogy referencia 0db-re állítja a hangzást. Szimulálja azt a hangerőt, amelyre a filmeket keverik, csak az a baj, hogy elég sok negatívummal jár ennek a funkciónak a használata.

Mondjuk belépő szinten sok esetben csak ezzel lehet élvezetes hangot kicsikarni, jobb rendszereken már elhagyható, ha tetszik, akkor használd!

(#64485) Mikisys válasza ctrlaltdel13 (#64470) üzenetére


Mikisys
őstag

Van itt baj, hogy keveritek a szénát a szalmával.
-
Első kérdésedre: Azért, mert így alakul ki egy egységes sugárzó felület, ami a mélyhangok jobb megszólalásának kedvez, tulajdonképpen feltétele is.
Másodikra: Ha a frontsugárzó elég nagyméretű mély-közép hangszórval van ellátva és az átvitele kb. 50Hz-fölfelé jónak mondható, akkor a frontsugárzókat "Large" módra kell kapcsolni. Ezáltal is részben tehermentesítjük a szubbasszus-sugárzót a túlzottan nagy igénybevételtől. Több és ezáltal nagyobb sugárzó felület az jobb mélyhang visszadás.
Harmadikra: A szubbasszus igenis legyen képes arra, amire való(!) és szeretnénk és ne kelljen mindenféle praktikával a megfelelő működést elérni.
-
Röviden: Ezért, meg egyébkéntiscsakazértis. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#64486) Mikisys válasza Sectoyd (#64471) üzenetére


Mikisys
őstag

A Klipsch megnyerő hangú, rövidtávon, lehengerlő a stílusa, hasonló, mint a nagyobb JBL-szubok. ("Kuss, most Én ugatok"- stílusban adják elő a hangokat.)
A Magnat kissé civilizáltabb, persze ez sem tökéletes.
Meg kell hallgatni ezeket, lehetőleg valami akciós filmmel, az első Mátrix az egész jó, pláne DTS-hanggal.

Üdv!

(#64487) Quetz válasza Mikisys (#64485) üzenetére


Quetz
őstag

Mi is azt mondjuk amit te, a megfelelő setup rengeteget számít.

- Ne terheld a hangfalaidat 80Hz alatti tartománnyal, azért van mélynyomó (több)ezer wattos dedikált végfokkal. Ha ezt tehermentesíteni kell, akkor már régen rossz.
- Használd a hangfalakt small-ra állítva, hogy a bass management végezhesse a dolgát
- Használj kettő vagy több mélynyomót, hogy kiküszöböld a szoba okozta anomáliákat.
- Rakd oda a mélynyomókat, ami akusztikai szempontból megfelelő. A front/surround hangfalak garantáltan nem ilyen helyen lesznek.

(#64488) ctrlaltdel13 válasza Mikisys (#64485) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha már ennyire konkrétumnak írod a véleményed, kicsit mélyebben is kifejthetnéd, hogy én a széna boglya tetején meglássam a szalmát is 😉
1.
A mélylada frontoldali elhelyezését továbbra se értem.
2.
A front sugárzók a faltól való elhelyezés végett, képtelen olyan egyenletes frekit produkálni 80hz alatt.
3.
Milyen praktika az, ha megvágom a 20 hz-en-?
Minek erőltessem ha nem tudja normális hangerővel megszólaltatni az alatta levő hangokat?
+ Toljam a végfokkall feleslegesen

Remélem valaki más is állást foglal, mielőtt teljesen össze zavarodok.🤔

(#64489) #62435328 válasza Mikisys (#64485) üzenetére


#62435328
törölt tag

" Ha a frontsugárzó elég nagyméretű mély-közép hangszórval van ellátva és az átvitele kb. 50Hz-fölfelé jónak mondható, akkor a frontsugárzókat "Large" módra kell kapcsolni. Ezáltal is részben tehermentesítjük a szubbasszus-sugárzót a túlzottan nagy igénybevételtől. "

Miért kellene tehermentesíteni a szubbasszus-sugárzót?

(#64490) Buckey válasza Sectoyd (#64460) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Nekem [Magnat Tempus SW 300A] van, én meg vagyok vele elégedve. Panelba több is, mint sok. :K
Lehet, hogy én (is) a [Magnat-ot] választanám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#64491) Quetz válasza #62435328 (#64489) üzenetére


Quetz
őstag

Amikor a frontok mellett

Berakod a mélyládát :))

(#64492) Zsland


Zsland
újonc

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segitséget kérni.
Van egy alap 4K Samsung TV, egy Denon avr-x 550BT, ezt 2-2 DC 2050E Videotonnal, egy Jamo Center 18-al és egy aktív sub-al használom. A rendszer messze leggyengébb eleme a jamo center. Kérdés: Vegyek valami normálisabb centert 20-30-40 ezerért (használtan) vagy szerezzek be egy vidi dobozt centernek?

Másik: 90%-ban Netflix-et nézünk, viszont a TV csak DD-t enged át, hiába az eARC. Megérne 15-20 ezret egy médiabox, ami támogatja a DD+ -t és társait?

Köszönöm, ha válszoltok! :R

(#64493) I'am Dony válasza Mikisys (#64485) üzenetére


I'am Dony
őstag

Teljesen egyet értek veled, - az első mondatodat tekintve!
Valóban van baj...

Az elsőre: a "mélyhangoknak" édes mindegy az, hogy honnan érkeznek. Egyedül a szobád dönti el, hogy hol van a legjobb helyen a szub. Ha egyszer végigmérsz egy helyiséget látni is fogod és nem csak hallnai, hogy sok helyen rosszabb a front oldali elhelyezés, akkora szakadékok lesznek az átvitelben.
A másodikra: azt nem tudom máshogy írni ökörség. Nem a szubot kell tehermentesíteni, hanem szerencsétlen AVR-t, hogy ne kínlódjon a mélyebb frekvenciák hatalmas energia igényével. Másrészt pedig az átvitelben nagyon nem mindegy, hogy hol van jó helyen a váltás és hol lesznek benne szakadékok. Van akinél 100 Hz adja az optimális átvitelt - és nem a gyenge dobozok miatt...
És az utolsó: ha egyszer megnézed, hogy egy középkategóriás - jónak mondott - szubnak mekkora a torzítása ált. 15-25 Hz között, akkor biztosan levágod róla azt a tartományt amivel csak szenved.

(#64494) I'am Dony válasza ctrlaltdel13 (#64488) üzenetére


I'am Dony
őstag

hogy én a széna boglya tetején meglássam a szalmát is 😉

Ezen besírtam :DD :DD :DD :C :C :C

(#64495) #54655232


#54655232
törölt tag

1. Mit jelent a monitor audio mass G1 Sub nál hogy van egy aktív és egy passzív meghajtója? Olyan erősítő kell ami erősített és vonalszintű jelet is küld a sub felé?
2. Hangzásban nagy difit jelentene, ha mass G2őt vennék magassági sugárzónak a G1 es 5.1 rendszerhez?
3. Erősítőknél miért nem úgy jelölik 5.1.2 ha atmos az erősítő mindnél úgy szerepel 7.1 vagy 9.1.
4. Nagy különbség van egy 4 és egy 2 surroundos rendszer között? 25nm a szoba kb de mivel ezek szatelitek nem lenne probléma a 7.1.2 felállás.
5. 7.1.2 vagy 5.1.4 ? A tv és a hallgatói pozíció között 4 méter van.
:R

[ Szerkesztve ]

(#64496) BBéci válasza #54655232 (#64495) üzenetére


BBéci
titán

1. Semmit nem jelent az AVR szempontjából, hogy passzívmembrános a szubláda. Olyasmi, mintha basszreflex lenne, a csövet/nyílást helyettesíti.
2. Passz.
3. A végfokok számát adják meg, amikkel úgy variálsz, ahogy akarsz.
4. 5. Passz, nem vagyok szakértője az Atmos rendszereknek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64497) #54655232 válasza BBéci (#64496) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszi. Akkor gondolom az erősítőben kell beállítani hogy side rear vagy atmos?

(#64498) #52221184 válasza #54655232 (#64497) üzenetére


#52221184
törölt tag

Még mindig nem találtam....
Valaki látott valahol egy régebbi házimozi erősítőt, ami már HDMI, és van rajta ProOut a frontoknak?
Pl. Marantz 1402, vagy valami ilyesmi. 5.1-nél nem kell több.
Köszi

(#64499) fehér_ember válasza #52221184 (#64498) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát 50 ezerért nem igazán lehet találni. Vagy a kereten kellene emelni vagy a slim, hdmi, átlag feletti hangminsőség dolgokat elhagyni.
Én pl. soha rá nem néztem a slimekre, szóval 1db.-ot nem tudnék amúgysem mondani :D
DD meg DTS hangsávhoz minek a hdmi? Ezeket kitolod pl. a TV optikaiján. Persze OK, lehet nem tudja a készüléked.

[ Szerkesztve ]

(#64500) BBéci válasza #54655232 (#64497) üzenetére


BBéci
titán

Igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.