Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) fucsaj válasza Teal'C (#63248) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Köszi a tippet de tudtommal csak a multieq xt32 tudja, ami az enyémben nincsen sajnos.

(#63252) I'am Dony válasza fucsaj (#63245) üzenetére


I'am Dony
őstag

Elég nagy légtérről van szó, így igazából 2 db W10 kevés oda. Ha rákeresel a fórumon, akkor találsz leírást a nagyobb Klispchről és XTZ-ről is. Ezekből 2 db. mindenre elég lesz nálad és kb. 100-al drágább a kettő, mint az SVS-ből egy. A miniDSP-ből elég az olcsóbb sima 2x4 boxed, ami megvan 35-ből.

(#63253) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

7.1-es hangot film alatt nem hallom. 5.1-es rendszerem van, Yamaha RX-V685 típusú erősítőm van. Himedia q10 a lejátszóm. Melyik kellene és mit állítani hogy legyen hang 7.1 alatt is? Vagy elégedjek meg az 5.1-gyel? :D

Illetva azt szeretném kérdezni, hogy mennyire érdemes az erősítő hátulján lévő hdmi csatlakozókat használni. Van egy ps5 és xbox series x-em is, meg ugye a himedia q10 lejátszó. TV-m nem tud 4k@120 hz-t, jelenleg a tv-re van bedugva minden eszköz. Hang esetleg jobb lenne ha az erősítőbe át raknék mindent?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#63254) BBéci válasza rodman73 (#63253) üzenetére


BBéci
titán

Nem világos, hogy mint értesz a "nem hallom" alatt? Egyáltalán nincs hang?
Nálam is 5.1 a felállás, a lejátszó 7.1-re van állítva, az erősítő 5.1-re és remekül szól mindegyik film.

Alapértelmezett, hogy az összes hangforrás az AVR-be csatlakozik, onnan egy HDMI megy tovább a tévébe/vetítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63255) rodman73 válasza BBéci (#63254) üzenetére


rodman73
aktív tag

Bocsi ha rosszul írtam, igen amikor 7.1 hang megy a lejátszón akkor nem hallok semmit. 5.1 megy tökéletesen.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#63256) Iludka


Iludka
tag

Melyik lehet a legjobb választás?:
Denon Avr X4000
Yamaha Rx-V775
Onkyo Tx-Nr 808
Denon Avr X2100
Zene/Film 50/50%

Mordant Short Avant lenne vele hajtva. Kb 35m2

(#63257) BBéci válasza rodman73 (#63255) üzenetére


BBéci
titán

A lejátszód kimenete, dekódolása 7.1-re van állítva?

#63256Iludka
Komolyan gondolod, hogy a két Denon közül nem egyértelmű a választás? Az X4000 összehasonlíthatatlanul jobb, mint a másik.
A TX-NR808 jó vas, de pont érintette a HDMI panel betegség.
A Yamahánál is jobb választásnak vélem az X4000-t.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63258) Iludka válasza BBéci (#63257) üzenetére


Iludka
tag

Nagyon szépen köszi a segítséget! Nagyon kezdő vagyok :)
Mordant Short hangfalol valami vélemény?

(#63259) Q válasza rodman73 (#63253) üzenetére


Q
senior tag

Ahogy BBéci írta, a TV legyen az utolsó a sorban. Lehet a kapott 7.1-gyel nem tud mit kezdeni?

(#63260) hunaqua


hunaqua
addikt

Tudom,hogy sok mindentől függ,de 60-70e /pár kategóriában van jobb polc sugárzó a DALI Spektor 1 -nél ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63261) petimbo


petimbo
tag

Sziasztok!

Nekem van egy Sony 5.1-es soundbar-om, 400 Wattos, gyönyörűen szól mind film és zene alatt, meg is vagyok elégedve. Annyi lenne csak a kérdésem, hogy milyen média lejátszót ajánlotok hozzá. Gondolkodom rajta, hogy be kellene szerezni egy normálisat, de akkor a hangot hogy tudom beállítani úgy, hogy ne a médialejátszó, hanem a soundbar kezelje?
Egyébként a Panasonic 4K TV-m sok mindent szépen lejátszik, azzal is meg vagyok elégedve. Bizalmatlan vagyok a média lejátszókat illetően, volt már többféle is, de két fittyinget sem értek, kidobott pénz volt, a TV-m gördülékenyebben játszott le mindent.

[ Szerkesztve ]

(#63262) petimbo válasza Iludka (#63256) üzenetére


petimbo
tag

A Denon Avr X4000-et rá lehet kötni 5.1-es soundbar-ra? Nekem csak egy HDMI-csatlakozás van az soundbar-on, azon át van rákötve a TV-re (HDMI ARC).

(#63263) BBéci válasza petimbo (#63262) üzenetére


BBéci
titán

Soundbar topik, médialejátszós topik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63264) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, használ bárki sztereó szettet házimozi célra? Netalántán aktív sztereó hangfalat? Ez mennyire ördögtől való ötlet, a center/vokál hiánya gond lehet-e?

Amiért felmerült: jelenlegi ideiglenes lakásomban nem akarok kiépíteni rendes házimozi rendszert, jelenleg H/K Enchant 1300 soundbar-t használok sub nélkül. Viszont nem lenne baj, ha kicsit még jobban szólna a TV és a zene a nappaliban. Erre a célra egyszerű megoldás lehetne egy aktív hangfalpár, és pár review alapján pl. egy Audio Pro T20 180-ért tök vállalhatónak tűnik, viszont ez TV-re csak optikán tud menni. Ha a TV miatt kellene HDMI meg zenére wifi és multiroom képességek, akkor az újabb kiadás Audio Pro A36 tűnik jónak, de ez már 3 kiló lenne. Viszont ezek azért alapvetően zenére vannak szerintem, ezért is kérdezem fent, hogy tévére mennyire lehet működőképes egy ilyen.

(#63265) I'am Dony válasza hunaqua (#63260) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Zensor 1 sokkal jobb. Hangszórókészletben is és érzékenységben is.

(#63266) VoidXs válasza Mauzes (#63264) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A center hiánya nagyon erős EQ-val egy pontból hallgatva teljesen megszüntethető, de ahhoz meg kell dolgozni. Zenére nyilván a sztereó megfelelő, jól kijöhetsz aktívval is, de a linkelt típusokról soha nem is hallottam, szóval véleményt nem tudok mondani. Az én ajánlataim:
M-Audio BX8 (93k, állvánnyal 84k (wot?))
JBL LSR305 (90k, állvánnyal 109k)

Az M-Audio mélyekben nagyon erős, mintha lenne egy kisebb (tényleg nagyon kisebb, pl. soundbar-hoz tartozó), de mégis jó sub a rendszerben, az LSR viszont a kategóriájának egyik legjobb hangja lenne még úgy is, ha a passzív ára lenne ennyi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63267) arcitec válasza I'am Dony (#63265) üzenetére


arcitec
addikt

Nem néztél el valamit? Mióta a Spektor megjelent csak azt dícsérik. Hallottam Zensort a maga nemében lehet, hogy jó, de kb mint az Ászok sör, ha még nem ittál Heinekent. ;)
Apropó, ellenben a Heinekennel nem a Spektorra céloztam, csak a félreértés elkerülésére. ;]

[ Szerkesztve ]

(#63268) I'am Dony válasza arcitec (#63267) üzenetére


I'am Dony
őstag

Semmit nem néztem el. Az álló Spektorok jobbak mint a Zensorok, de itt a legkisebbekről volt szó - ezt Te nézted el :)
Itt pedig sokkal jobb a Zensor minden tekintetben.
A Heineken csak egy jó középszint... :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#63269) gab1ka válasza I'am Dony (#63268) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én is minden létező oldalon ezt olvastam a Spektor megjelenésekor, hogy a Zensornak "nincs félnivalója".A Spektor újabb, de nem ugrotta meg a Zensor szintet.Szerencsére egyikkel sem téved a leendő tulaj, kellően népszerű és kedvelt termékek.

(#63270) Mauzes válasza VoidXs (#63266) üzenetére


Mauzes
őstag

És ezeket hogy lehet TV-re kötni? És hogyan lehet EQ-zni?
(amúgy állvánnyal csak a BX5 84k, keverednek a termékek a képek között).

FYI, az Audio Pro alapvetően aktív wireless hangszórókra specializálódott, gondolom hifis körökben nem ismert. Amúgy lehet, hogy nem is jó. De ha kell BT vagy wifi egy egyszerű aktív rendszerben, akkor szóba jöhet. Én innen ismerem.

(#63271) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

Kicsit rendhagyo temat dobok fel (es lehet offtopic(?), bar az biztos hogy elvalaszthatalan resze a hazimozinak).

Ha minden osszejon, koltozunk, es vegre rendesen (mostanihoz kepest) el lehet helyezni a hangfalakat, kabeleket, stb. Es kell uj kanape.
Es itt jottem ra, ez baromira nem egyszeru dolog. :Y

Mivel nem dedikalt szoba lesz, hanem nappali resze, ezert sok kompromisszumot kell kotni (hazimozi ulve, tv/sport fekudve, csalad negyen egyszerre rajta, stb)

1) magas hattamla + fejtamla, hogy 3 oras film alatt se faradj el. Sok kanape hattamlaja hatad kozepeig er :(
2) ne kulon uloreszek legyenek, hanem egybe legyen az ulolap+hattamla: idonkent fekve nezne valamit az ember, vagy 3 szemelyesre 4-en ulnenk pl gyerekekkel, es akkor valaki "beesik" ket resz koze (vagy oda sem lehet ulni), ha el vannak valasztva az egyes helyek.
3) ne legyen puha suppedos, hanem kemeny (derekunknak ez jo - lehet szubjektiv dolog)
4) ulolap melysege ne legyen tul nagy: sok kanapenal, ha betolom a derekam a hattamlaig (ergonomia), akkor a terdem alatt (majdnem vadlinal) er veget az ulolap, ami nyilvan borzasztoan kenyelmetlen.
5) es persze nezzen ki jol (szubjektiv).
6) labtarto sem lenne rossz

A dontheto relax funkcios kanapek (pl: link) tunnek sok szempontbol legjobbnak, de a 2-es pont miatt (es hat 5-os is...) kiesik.

Vicces, de a fentieket osszegyurva talan egy ilyesmi egy jo kompromisszum, csak kell hozza valami "labtarto puff".

Ti (foleg ahol tobben is vannak csaladban, es nem dedikalt szoba van), milyen kanaperol moziztok, milyen kompromossziumot kotottetek? A fenti pontok kozul mit hagytam ki, vagy mi amit esetleg el lehet hagyni?
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#63272) Gino20 válasza BBéci (#63263) üzenetére


Gino20
őstag

@ Ragadozó
Soundbar topik linkjét érdemes lenne szerintem aktualizálni, mert a jelenleg link-elt topik a 10 év alatt ~100 hsz-ével abszolút halottnak nevezhető, viszont van élő / létező topikja is a soundbar / hangprojektor kategóriának [link]
:R

(#63273) b. válasza Z_A_P (#63271) üzenetére


b.
félisten

szia! én múlt héten vettem pont a házimozi miatt ezt : [link]
A képpel ellentétben az ülőlap nem ennyire kagylós, simán elfekszel rajt és jó úgy is. nem rossz cucc, de nem magas minőségű sajnos.
Egyébként nagyon nehéz manapság normális( értsd 180 centi fölött is kényelmes) háttámlával rendelkező kanapét vagy sarokülőt találni. A 15 éves 3-2-1 ilyen típusú [link] garnitúránk az állapotától eltekintve nehezen pótolható kényelemre. legalább is sarokülőben és kanapéban még jóval magasabb árkategóriában sem találtuk meg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63274) arcitec válasza I'am Dony (#63268) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor igyad az Ászokot és hallgassátok a Zensort azt nektek ... ;] :DD

(#63275) jambiyya válasza Z_A_P (#63271) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekünk az a fajta jött be, aminek a háttámla tetejének (fejtartó) külön lehet állítani a dőlésszögét. Legyen elég hosszú az ülőlap, hogy enyhén fekvő pozíciót is lehessen felvenni, ilyenkor kell egy párna a derék mögé. Anno a mobelixben találtunk olyat, ami megfelelt a fenti feltételeknek és a feleségemnek is tetszett.

(#63276) hunaqua


hunaqua
addikt

Akkor még erről mi a véleményetek?

klipsch r-51m

Kb. egy árban van a Spektor1-el.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63277) Z_A_P válasza b. (#63273) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi a linket, elmentem! És végre meg tudom kérdezni: relax módban mennyire kényelmes egy ilyen, ha hosszabb ideig (pl egész film) vagy benne?

@jambiyya:
Köszi a tippet. (hosszú ülőlappal az a bajom, hogy ha rendesen ülsz benne...lásd 4-es pont.)

OK

(#63278) jambiyya válasza Z_A_P (#63277) üzenetére


jambiyya
őstag

ja, jogos, elfelejtettem leírni, de nálunk mindig van lábtartó ;)

(#63279) Teal'C válasza hunaqua (#63276) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem 4db van és nem csalódtam benne. És most akciós extreme-ben.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63280) Lacus82


Lacus82
csendes újonc

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. 2 szettet néztem ki. Az egyik hangprojektor a másik meg házimozi. És érdekelne, hogy melyik lenne az ideálisabb választás egy 35 nm szobába. Nagy a dilemma bennem, melyik legyen. :W

[link]
[link]

(#63281) Rp526 válasza Lacus82 (#63280) üzenetére


Rp526
aktív tag

Amennyiben tényleges 5.1 hatást akarsz és el is tudod megfelelően helyezni, akkor kérdés nélkül a normális 5 hangfalas megoldás + sub. Egyiket sem hallottam, ezt hozzáteszem.

[ Szerkesztve ]

(#63282) gab1ka válasza Lacus82 (#63280) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ezen ne dilemmázz sokat, a hangprojektort minden listádról húzd ki, a közeledben lévőkéről is..

(#63283) macimeister


macimeister
aktív tag

Szaisztok!

Tuti nem jó tiopicba kérdezek, de mástnem átírányítotok a jóba

Olyn erősítőre lenne szükségem amivel a hangfalakat tudom ógy megoldani, hogy 2 bemeneti jelet szét tudok választani. Mondjuk 2 hangfal adja az egyik jelet, másik kettő pedig a másikat. Illetve ezeket akár össze is tudom vonni és csak az egyik jelet használja mindegyik hangfal.

Nem tudom ez mennyire érthető. Van esetleg erre megoldás?

(#63284) Quetz válasza macimeister (#63283) üzenetére


Quetz
őstag

Denon multi zone ilyen például. Van benne 2/3 zóna és van "All Zone Stereo" is. Javaslom a márkakereskedőket, akik betudják mutatni neked, hogy működik ez élőben.

(#63285) Quqesz válasza Lacus82 (#63280) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az 5.1 szett ad moziélményt, a másiktól meg hangosabb lesz a tv-d hangja.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#63286) Mauzes válasza Quqesz (#63285) üzenetére


Mauzes
őstag

Azért ne túlozzunk, egy komolyabb soundbar is sokkal-sokkal jobb hangot ad, mint a tévé, és korlátozottan 5.1 moziélményre is képes. Ha valakinek nagyon nem fér el vagy nagyon nem tetszik esztétikailag egy fullos házimozi rendszer, akkor egy 5.1 soundbar is lehet jó.

(#63287) b. válasza Z_A_P (#63277) üzenetére


b.
félisten

relax módban is jól használható nekem, bármennyi ideig mert kissé megdől a hátsó rész is olyankor . ha nem dölne, akkor annyira nem szeretném.187 cm vagyok. Nem tökéletes, de jó. Ami kissé zavar hogy egy darabig vissza enged a lábtartó.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63288) a347


a347
aktív tag

Érdekelne hogyan akarják majd lezongorázni. Nekem is van egy rx-v4a.
https://www.hazi-mozi.hu/yamaha-hardverfrissitest-kapnak-a-hibas-hdmi-2-1-chipes-av-vevoerositok/?fbclid=IwAR3O8uHyjaSXBpyrlGd9FblnclHfBlOiNGbDjgWXVj0-f85NlRvn2zjhGw8

(#63289) hunaqua válasza Teal'C (#63279) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63290) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az alábbi probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Yamaha RX-585 típusú erősítő, amire HDMI-n keresztül van kötve egy T-s box, és egy media lejátszó, illetve ARC-on keresztül egy Samsung Qled Tv. Az elmúlt néhány napban olyan probléma jelentkezik, hogy bizonyos időnként a HDMI-s forrásokál elmegy a kép. Kikapcsolás után is csak akkor jön vissza, ha átdugom őket egy másik HDMI csatlakozóba, majd egy kis idő múlva megint elmegy a kép és a TV azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatott forrás, de a hang az továbbra is megy. A TV-n indított Netflix, HBO GO esetén, illetve a szintén a TV-re kötött XBOX Series X használatánál nem jelentkezik a leírt probléma.

(#63291) b. válasza a347 (#63288) üzenetére


b.
félisten

na ez érdekes mutatvány lesz . Gondolom hivatalos szervízbe kell eljuttatni az erősítőt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63292) Quetz válasza ssgt1981 (#63290) üzenetére


Quetz
őstag

Próbáld meg ezeket:
- Azokból a HDMI kábelekből építs láncot, amik eddig 100%-ban működtek
- Teljesen áramtalanítsd az AVR-t illetve csinálj factory resetet rajta

(#63293) zamu


zamu
csendes tag

Sziasztok!

Van bármilyen ajánlás arra, hogy a TV mögötti falnak milyen szinűnek kell lennie?

Nem feltétlenül fix színre gondolok, hanem hogy pl sötétnek, világosnak, vagy fehér ne legyen stb.

A hangot figyelembe véve milyen/ miből legyen ugyanez a fal? Gondolom minél kevésbé sima, annál jobb?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#63294) VoidXs válasza zamu (#63293) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

TV-nél mindegy, mert nem rontja a kontrasztot észrevehetően, csak zavaró, ha a világos fal bezavar a filmbe. Vászon mellé sötét ajánlott, különben az ANSI kontraszt esik. A hang csúcsa a THX baffle wall, de a semmi és aközött elég sok opció van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63295) Quetz válasza zamu (#63293) üzenetére


Quetz
őstag

Ha a hang a szempont, akkor ilyen falakban gondolkodj:

De mivel TV-s nappaliról van szó, a mezei fal is megteszi, neked tetsző színben.

(#63296) Brandy701


Brandy701
újonc

Üdvözletem a Fórumnak.
Azt szeretném kérdezni, hogy: Van egy Denon 1306-os AVR-em, optikai kábelen kapja a digitális jeleket a TV től. Jelen beállításaim, próbálkozásaim ellenére nem tudok analóg (rca-s) hang jelet ki küldeni sem a tape sem a vcr hang kimenetekre. Ha analóg bemeneten kap jelet az erősítő akkor van jel a kimeneteken is. Van -e megoldás a bejövő digitális jel továbbításra az analóg kimeneteken?
Köszönettel Brandy

(#63297) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok. Sajnos a pc-s hangszóró topiban nem kaptam választ igaz már jóval korábban kérdeztem ezért hátha tud nekem valaki segíteni. Fedett kültéri 35mˇ2-es teraszra keresek aktív polcsugárzót amin BT kapcsolat van illetve RCA sub kimenet. Oldalfalra egy konzolt rakok azon lenne a polcsugárzó. Nem a 20kg-os darabot keresek és nem teraszbulit akarok tartani, de nem is valami gagyit keresek. Teljesen fedett így nem muszáj, hogy kültéri, vagy vízálló legyen. Télen majd úgy is behozom. Keret kb 80K-ig, és használt is lehet.

(#63298) Mikisys válasza zamu (#63293) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha Ambilight-os a TV (Philipsek némelyike) Akkor célszerű valamilyen világos színű fal, nem feltétlen kell fehér. Jó a krémszínű, világos-sárga, halvány zöld árnyalatú, mert hozzá lehet hangolni az Ambit. Nekünk világos krém-sárga a fal és a TV alkalmazkodik hozzá.
-
Nem kell drága műfalakat tenni a TV, vagy házimozi rendszer mögé, tökéletesen megfelel egy szép faliszőnyeg. Ez lehet fehér-perzsa, világos, vagy direkt sötét, lehetőleg vastag és egyszínű, ami nem vonja el a képi tartalomtól a figyelmet.
Nálunk a kanapé a TV-vel szemközti falhoz van tolva, de a kanapé teljes hosszában és még tovább, faliszőnyeg van fölszerelve, hogy ne kemény felületről verődjön vissza a hang. Meg ha hátrarántom a fejem, valamilyen akciófilm alatt, akkor ne a csupasz falba verjem bele. Nagyon jól bevált a szőnyegezés, meg ez feleség-barát megoldás, ami sokat jelent!
Az extra megoldások extra pénzekbe kerülnek és nem jobb, mint a hétköznapi jól átgondolt és megfizethető dolgok. Persze, aki túl van a második-harmadik lottó-ötösén, annak mindegy, megvehet egy komplett mozit is, akár. :K

Üdv!

(#63299) BBéci válasza Mikisys (#63298) üzenetére


BBéci
titán

A faliszőnyeg csillapító hatása elenyésző, de jobb a semminél. A falra tolt kanapén ülve a basszus rendkívül feldúsul és a térérzet lényegesen kisebb mértékű, mintha egy méterrel előrébb lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63300) Dorian válasza Mikisys (#63298) üzenetére


Dorian
félisten

A faliszőnyeg már közèpsávban se nagyon csinál semmit, nehogy a mindenhol problèmás mèlyhangoknál. A magas-frekvenciák meg eleve tùlcsillapìtottak a legtöbb szobában.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.