Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) Mikisys válasza I'am Dony (#64146) üzenetére


Mikisys
őstag

Ne keverjük a mozihangot, a házi mozi hangjával!

E kettő nem ugyanazt a követelményt támasztja a berendezéssel szemben.
Az a moziban mért 105dB azt jelenti, hogy ekkora hangnyomást tudniuk kell az egyes csatornák hangsugárzóinak és erősítőinek(!) ahhoz, hogy egyáltalán mozi célokra megfeleljenek.
Nem referencia ez a 105dB, ez csak ajánlás, mint a csatornánkénti legalább 550W(8Ohm) teljesítmény.
A mozikban általában 97-105dB érzékenységű hangsugárzókat alkalmaznak, általános a csatornánkénti 500-800W kimeneti teljesítmény a végfokoknál, a Szubbasszus(ok) akár 2000-5000W-ot is kaphat(nak) megfelelő meghajtással.
Az LFE-csatorna a Dolby privilégiuma, megint nem hasonlíthatjuk máshoz, csakis magához. Ray Dolby elég harciasan vezette be a rendszerét és van némi igaza, de nem feltétlenül és nem mindenben.
-
Ha otthon valaki meg akarja mérni a hangnyomást, ami az egyes csatornákból kijön, meglepetésben lesz része. A beépített kalibráló cuccok semmire sem jók, csak arra, hogy a laikussal elfogadtassa azt a beállítást, amit előre programoztak bele. Kényelmes megoldás, de nem korrekt.
A korrekt az, hogy minden csatornának tudnia kell azt a bizonyos 79dB-t nyomni, erőlködés, limitálás nélkül pedig legalább a 85dB-t és az erősítőnek is képesnek kell lennie ehhez az elegendő energia előállítására.(Ez a 85dB normál beszédhangerő, nem kiabálás, nem suttogás.)
Nem így van, sajnos. A legtöbb házi mozi erősítő csal, egyszerre nem tudja minden csatornában biztosítani azt a hangnyomást(85dB) amiről szó van és itt már bukott minden.
Hiába vesz föl az erősítő 330W-ot, ha az öt csatorna egyszerre nem tud többet 20-30W kimeneti teljesítménynél, mert még a kiegészítő áramkörök is fogyasztanak, meg a hatásfok sem 100%-os, hanem kb. 50-60%-lehet egy házi mozi erősítő hatásfoka. Ezzel nem érjük el azt a 105dB hangnyomást, de itt nincs erre van szükség. A hangsugárzók sem mindegy mit tudnak, legalább 86-90dB érzékenységűek között kell válogatni.
(Ha a hangsugárzó 85dB érzékenységű, azaz kb. 1W teljesítményre 85dB hangnyomást produkál 1m-re(!), akkor az a 105dB nagyon nagy erősítőt kívánna, csatornánként legalább 200-500W-os végfok(!) a hallgatási pozícióban mérve!)
Mára ennyit.

Üdv!

(#64152) gab1ka válasza Mikisys (#64151) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Hívhatlak Emesének?

(#64153) VoidXs válasza Mikisys (#64151) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igazából a 105 dB nem ajánlás, nem elvárás, hanem a konkrét referencia. Régen a Dolby küldött ellenőrt, aki azt is vizsgálta, hogy a film 7-es hangerőn, azaz maximum 85+20=105 dB-n hallatszik-e. Ez az abszolút csúcs, sok film el sem éri, csak ide kell tenni a 0 dBFS-t.

Az LFE valóban a Dolby ötlete volt, de nyílt szabvány lett, mindenki használja, kivéve az IMAX. Ők a DMR folyamaton keresztül úgy keverik minden main-re, hogy a karaktert beleégetik a hangsávba. Megtehetik, hiszen rendkívül gyors ládáik vannak, mindent tudnak szimulálni.

79 dB-t nem nehéz kiadni, főleg úgy, hogy egy átlagos házimozis hangfal ezt 0.1 Watton képes megszólaltatni. Amikről itt beszélünk, például a csökkentett szabvány szerinti 76 dB esetében is, 20 dB-s headroom mellett kell kiadni, vagyis 96 az alsó határ. Ez egy méteren átlagos esetben 10 Watt, innen a korábbi számolásom is, hogy a 300 Watt körüli erősítők teljesen alkalmasak szoktak lenni házimozira, viszont subra egyáltalán nem. Abból a hatalmas elvárt hangnyomás miatt otthon is legalább 2000 Watt kell referenciához, mert kis méreten egyszerűen ennyire érzéketlenek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64154) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy Denon AVR-S750H erősítőhöz milyen polcsugárzót ajánlanátok? Egyelőre 5.0 kellene, és előre is polc, az álló nem fér el.

Új kellene. Árat, hát nem tudom, mi mennyi... 200k körül lehet, feljebb nagyon ne. Már ha van ennyiért.

Köszi :R

Everybody lies.

(#64155) I'am Dony válasza gab1ka (#64152) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyugodtan... :)

(#64156) Morris


Morris
veterán

Godzilla vs. Kong.
Eléggé megmaszírozott az R115SW :DDD

(#64157) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Melyik 5.1-es szett az, amelyiknek a centerje és frontjai felrakhatók mennyezetre és érdemes is megvenni? :D
[link] A HKTS 65 tetszene, de ilyet már nem lehet venni.

(#64158) VoidXs válasza Atomgeszi (#64157) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindegyik, ha jó ezermester vagy. ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64159) charlyl válasza Barthezz2 (#64154) üzenetére


charlyl
csendes tag

Például Polk Audio-t.
4 x T15 + T30 center [link] [link]
vagy BF-kor akciósan
4 x S15 + S30 center [link] [link] esetleg S10 az S15 helyett [link] az S20-al már jóval több lenne [link]

(#64160) Atomgeszi válasza VoidXs (#64158) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:D Az a baj, hogy feleségbarát hangfalak kellenek, amik kiesnek, azok a hatalmas frontok, álló helyzetben 150 cm magasan. :DDD
Szóval valami olyasmi kellene ugye, amit nyugodtan fel lehet szerelni a gipszkarton mennyezetre és nem egy túl drabális valami.

(#64161) b. válasza Atomgeszi (#64160) üzenetére


b.
félisten

nem gondolkoztál ilyen szettben? [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64162) BBéci válasza Atomgeszi (#64160) üzenetére


BBéci
titán

Nálam a 117x23x37 centis frontsugárzók teljes mértékben megkapták feleségbarát minősítést.
Az elképzelésed jelentős mértékben csökkenti az egyébként elérhető jó hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64163) Atomgeszi válasza b. (#64161) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az ilyen akksis cucc nem igazán való az ínyemre :(

(#64164) Atomgeszi válasza BBéci (#64162) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na most mutattam neki párat, ha beleillik a szoba összképébe, akkor nem zárkózik el tőle. :D
Úgy kb 100-150 körül szánnék az 5.1 részére.
Van ezen árkategóriában valami vállalható?

Film + zene hallgatás lenne a profil.
Zene az inkább a deep house, progressive vonal.

Az erősítő, az egy Denon AVR-X2500H lenne. Sajnos mást nem találtam kisebb kategóriában, ami ennyi mindent tudna. :U

(#64165) b. válasza Atomgeszi (#64163) üzenetére


b.
félisten

csak a hátsó surroundok aksisak,de ezt gondolom láttad. Ok :R
Nehéz lesz ennyiért találnod szerintem 5.1 rendszert max használtan valamit ami újan sem volt túl acélos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64166) Atomgeszi válasza b. (#64165) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, azt láttam, de épp elég elfelejteni azokat is. :D

Hát igen, de ennyi erővel végeláthatatlan pénzt lehet ebbe beleölni, valahol meg kell húzni a határt. :(

Nem tudom, hogy akkor hol kellene meghúzni azt a határt..

(#64167) b. válasza Atomgeszi (#64166) üzenetére


b.
félisten

Hát sajnos ez ilyen játék. :( valamiről le kell mondani. Ha 5.1 szettet akarsz újan az ennyibe nem igazán fér bele.
Extreme Audionál van most Yamaha NS-F51 139 ezerért akciósan vagy Polk audio T50 199 ezerért. Mindegyik 5.0 szett, én ezeket venném ha ennyi pénzt szánnék rá és új szett kellene és ehhez egy olcsóbb mélyet használtan . Vagy szintén használtban vannak néha régebbi B&W szettek . Az erősítőd, a Denon 2500 220+ ezer forint ehhez szerintem egy ilyen 100 K-s Harman bögre szett elpazarlás, nincs arányban,de majd a profik megmondják mit gondolnak erről. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64168) BBéci válasza Atomgeszi (#64164) üzenetére


BBéci
titán

Használt 5.1-ből is csak rendkívül szerény minőséget kapni annyiért. A szubláda, ami kötelező, elvinné a felét. Ahogy az előttem szóló megjegyezte, botorság lenni valami vicikvacakkal elrontani az erősítőd hangját.
Úgy tekints erre a projektre, hogy sok évre szóló élményt veszel!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64169) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Akkor mi lenne az ajánlott? Nekem jó használtan is, de ahogy elnéztem a használt piacot, az is megfeneklett mostanság. De akkor nézzük meg mit lehetne. :)

(#64170) mr. bryan válasza Atomgeszi (#64169) üzenetére


mr. bryan
tag

Az is opcio, hogy eloszor csak sztereo szettet epitesz ki, es idovel kiegeszited a rendszered. Egyebkent avx-en van zensor 1 + center egesz jo aron. Ehhez nezel egy subot, 200e alatt megvagy. Kesobb pedig veszel egy nagyobb zensort frontnak, a kicsik meg mennek hatternek. :)

(#64171) b. válasza Atomgeszi (#64169) üzenetére


b.
félisten

Én azt ajánlanám , hogy nézz körül itt az aprón, az AVX fórumán és Jófogáson. Nézd meg mi az ami beleférne neked aztán úgy kérdezz rá itt konkrétan .Sajnos nem olcsó manapság összehozni még egy belépő szettet sem. Érdemes lehet nem mindjárt 5.1 ról kezdeni, nekem is 2-3 hónap alatt állt össze a szettem, sőt az Atmos fél évbe telt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64172) Gino20 válasza Atomgeszi (#64169) üzenetére


Gino20
őstag

Esetleg [link] ?

(#64173) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek.
Sajnos max kinézet alapján tudok választani. Nekem ezek a nyers értékek nem mondanak túl sokat. :(
Erről a Jamoról annyit mondott az oldalbordám, hogy hát végül is nem néz ki rosszul. :D Én meg amit látok, hogy 8 ohm 100/200W. Ami nem tudom, hogy mit jelent a denonnak, de annál 8 ohm 95W írnak.

Na meg most egész este keresgettem hangfal teszteket.. mindenhol jazz, akusztikus, komoly zenei tesztet találok, ami az én oldalamról nézve kb annyit jelent, hogy semmit, mert nem az én ízlésem.

(#64174) Tamoo válasza Morris (#64156) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Múlthéten én is megnéztem. Zúzott.
Viszont most a Danish National Symphony Orchestra - Fantasymphony koncertet néztem (már sokadszor :D) és nagyon szépen dolgozott a Klipsch.

(#64175) Morris válasza Tamoo (#64174) üzenetére


Morris
veterán

Ez engem is érdekelhet :)

(#64176) #52221184 válasza Tamoo (#64174) üzenetére


#52221184
törölt tag

Bár én csak sztereoban "nézem", de a Danish brutál jó! A westernes koncert a kedvencem. :)

(#64177) BBéci válasza Atomgeszi (#64173) üzenetére


BBéci
titán

Hangdobozok képességeit olyan zenékkel lehet felmérni, tesztelni. Ami azokkal nem remekel, attól még lehet jó elektronikus dallamokkal. Ennek oka egyrészt a viszonyítás, mert az élőzenéből a hangszerek hangját ismerjük, azokat tekintjük etalonnak. A tuc-tucot mihez hasonlítsuk?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64178) jambiyya válasza Atomgeszi (#64173) üzenetére


jambiyya
őstag

1.
Vegyél két "polcos" Klipschet. Akár használtan is. Szeretni fogod a hangját. Akár sub nélkül is jók lehetnek, picit "V" karakterűek. Subból egyébként sem kell ugyanolyan márka, tuti használtan néznék valamit. Később bővíthetsz centerrel (olvass vissza, vmelyiket nem szerette 1-2 topiklakó), hátsóval.

2.
Esetleg lehet rögtön 5.0 szet is lehet polcosokból, szerintem a legtöbb boltban tudnak ajánlani valami elfogadhatót. Utána pedig keresel hazsnáltan subot.

(#64179) Morris válasza jambiyya (#64178) üzenetére


Morris
veterán

A Klipsch-en gondolkozom én is. Lehet eladom a Zensor 5.0-t és váltok. Csak azt nem tudom, melyikre lenne érdemes.

(#64180) Atomgeszi válasza BBéci (#64177) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A deep/progressive house-ban is vannak azért hangszerek, hisz rengeteg számot editelnek meg, úgymond erre a stílusra.
Pl: [link] Itt is van ének, hangszer, és mély, aminek nem az a lényege, hogy lesszaggassa a ház falát, hanem, hogy pontosan és úgy üssön, ahogy annak kell. :D Ezt a számot simán bevenném egy tesztelésbe, mert szerintem megvan benne sok minden, ami jellemző a deep house vonalra(bár már ezt is bekeverik mindennel), sajnos ezt a stílust is nehéz meghatározni ma már. Tudom, tudom, élőben kéne meghallgatni.. de itt délnyugat dunántúlon senkit se tudok.

Most így böngészve az eladó hangfalakat, megfigyeltem, hogy valamelyik fronton 2 pár bekötési lehetőség is van. Ez mi miatt van?

(#64181) bnorci71 válasza #52221184 (#64176) üzenetére


bnorci71
addikt

az az amikor féktárcsa meg rugó is lóg az ütőhangszeres előtt?
csak youtubon futottam bele

Atomgeszi
kettős kábelezés/kettős erősítés

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#64182) Tamoo válasza #52221184 (#64176) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az is nagyon jó. Igazából minden része nagyon jó. Messze nem olyan hatásvadász mint a Hans Zimmer koncertek, először ahhoz képest laposnak tűnik, de dinamikailag nagyon jól fel van építve.

(#64183) ada19 válasza Morris (#64179) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem RP-150M+RP-450C+RP-250S, én nagyon szeretem, Cavern+EQ APO sokat dobott rajtuk bár nélküle is tetszett. Fontos kiemelnem hogy zenét szinte egyáltalán nem hallgatok ezen a rendszeren, párszor megtettem, de bizonyos műfajoknál elég gyengének bizonyult (egyébként nem emiatt nem hallgatok zenét).

Ennek a kombónak az újabbja RP-500M+RP-504C+RP-502S, de lényegesen drágább és akik mindkettőt hallották azt mondják elhanyagolható különbség van köztük.

Frontnak opcionálisan RP-160M ami szintén jó áron szokott menni, vagy RP-600M ami az új generáció.

Offtopic, de egy ideje hirdetik az XTZ Cinema szettet AVX-en és nagyon nehezen tudom magam visszafogni :DDD

Mégsenem

(#64184) Atomgeszi válasza jambiyya (#64178) üzenetére


Atomgeszi
veterán

1.
Néztem ezeket a Klipscheket már, tetszetős, legalábbis ami a kinézetét illeti. :D Mondjuk ebből is van elég sok típus. Nem tudom, hogy melyiket érdemes előnyben részesíteni.
Ha jól értem a Klipsch centerekkel volt valakinek hangzás gondja?

2.
5.0 szett esetén, a mélyeket az erősítő ráküldi az összes hangfalra, főként a frontokra, későbbi SUB esetén pedig azokból elvesz és a SUB veszi át?

(#64185) Atomgeszi válasza bnorci71 (#64181) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm, ez jó videó volt! :R

(#64186) Atomgeszi válasza ada19 (#64183) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Milyenek voltak azok a műfajok, amik nem jöttek be?

(#64187) Mikisys válasza gab1ka (#64152) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.
Közel 35-éve foglalkozom a Mozi Hangjával, mérésekkel, installációkkal, szervizeléssel, Asztanától - Atlantáig bejártam a világot és igen, Én tudom milyen a jó mozi hang és ebből eredően a házi mozi hangja. Van rá jogosítványom a Dolbytól és más cégektől is, installálásra és szervizelésre is, tehát, tudom mit hogyan kell beállítani és egyáltalán értelmezni azt, amit ezek a nagy gyártók leírnak és megkövetelnek.
Ha nem tetszik a hozzászólásom, akkor írd meg, hogy nem tetszik amit írok, mert nem vág egybe a Te elképzeléseddel, kívánalmaddal.
Mellesleg, mindenki úgy hallgat zenét, néz filmet otthon, ahogy Ő akarja és tetszik neki.
Maradjunk-hagyjuk meg ebben az illúzióban a sorstársainkat.
Ennyi.
:(
Üdv!

(#64188) spiky03 válasza ada19 (#64183) üzenetére


spiky03
veterán

Azt én is figyelgetem, már amióta felkerült.
Már csak 700ezer hiányzik a boldogsághoz. :DDD:DDD:DDD

De ez is érdekes szett lehet ARTCOUSTIC DF75-55+ Multi center+ Diablo Monitor X2

Ilyet hallott már itt valaki?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#64189) Piftuka válasza Mikisys (#64187) üzenetére


Piftuka
veterán

Én szívesen olvasom a magasabb szintű szakmai hozzászólásokat, bár egy ponton túl már nem különösebben érdekel, mert nem értem.

(Ezt a topic-ot évek óta szívesen olvasom, bár ritkán írok... azt mondjuk szomorúan konstatáltam, hogy egyre gyakrabban milliós, vagy több milliós szettek vannak itt emlegetve, márpedig ez a "belépő szintű" házimozi rendszereknek dedikált topic.

Kezdem azt érezni, hogy felesleges a fórumra ez és a "haladó" topic. Egyesíteni kellene a kettőt, aztán rendben is leszünk...)

"(Ez a 85dB normál beszédhangerő, nem kiabálás, nem suttogás.)"

Egészen biztos vagy ebben? Az átlagos beszédhangerő inkább 50-60 dB körül van, nem?

"Aquila non captat muscas."

(#64190) gab1ka válasza Mikisys (#64187) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem kell a dráma, poénból írtam..Bár meg kell hagyni az, hogy azt se tudod mi az a REW és hogy alig pár hónapja még valami totál belépő rendszerről érdeklődtél mert azon a szinten se tartottál, elég visszás a sok éves dolbys plecsnid mellett.A berakott képeid alapján pedig hogy mi lett a gyümölcse a szakértelmednek önmagáért beszél.Mégegyszer hangsúlyozom poénból írtam, nem akartalak megbántani, csak szerintem elég megmosolyogtató ez a kioktató stílus ahogy előadod ezt egy olyan fórumon, ahol hangmérnökök, pro házimozi szoba tulajok és még egy audio témájú újságíró is jelen van.Hidd el itt nem te fogsz újat mondani ezekkel a wikipéda dumákkal.

Amúgy lehet hogy ez az üdv szócska teszi ennyire bénává, kicsit olyan mint amikor valami mesefigura behajol az ablakon, mond valamit amit már mindenki tud és megy tovább, hogy hát ő jól helyretette a dolgokat..:D

(#64191) ada19 válasza Atomgeszi (#64186) üzenetére


ada19
senior tag

Rock, elektronikus és hasonszőrű műfajok szerintem jól szólnak, de jazz és a többi finomabb műfaj jobban tetszik a fejhallgatómon (Audio-Technica AD500X).

Mégsenem

(#64192) Morris válasza Tamoo (#64182) üzenetére


Morris
veterán

[link] Ez is nagyon adja (mondjuk FLAC-ben) :K

(#64193) Atomgeszi válasza ada19 (#64191) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi! :)

Még egy kérdésem lenne.

Notebookról szoktunk filmet/sorozatot nézni. Amiből ugye HDMI kábellel megy a jel az erősítőbe, az erősítőből megy a projektorba.
Na most HDMI kábellel megy bele a két játék konzol is.

Szóval notebookról nincs jobb megoldásom a hang átvitelére. De kellene jobb megoldásnak lennie?

MPCHC vagy VLC a jobb lejátszó ilyen szempontból?

(#64194) ada19 válasza Atomgeszi (#64193) üzenetére


ada19
senior tag

Ha az erősítőd egyébként támogatja azokat a formátumokat/átengedéseket amikre szükséged van (esetleg 4K/HDR/DV, HD hangok stb.), akkor a HDMI az erősítőbe a legjobb választás.

Én pl. MPC-HC felhasználó vagyok, de úgy tudom az MPC-BE is jó. Esetleg Kodi.

Mégsenem

(#64195) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na, és ide kellene a feleségbarát front és center. :DDD

Később, majd majd valamikor egy nagyobb vásznat szeretnék, a jelenlegi az 106". De az egyelőre marad.. most a hangsugárzók fejlesztését szeretném egy jobb szintre hozni.
A gondom, hogy a vászon nem hangáteresztő, tehát mögötte a center nem lehet. A frontok azért is kerültek egy magasságba a centerrel, mert így legalább az egyvonaluk stimmel. :DDD

Néztem ezeket a Klipsch polcsugárzókat, de az 40 cm magas, nekem meg 38 cm helyem van a szekrény tetején.

Itt hova és milyen front és center sugárzókat tudtok elképzelni?

Az erősítő jobb oldalt van, oldalt. De hátul. Kb ahol a jobbos hátsó hangfal van. Ott vannak a konzolok, és a notebook is. Jobb oldalról irányítom a bázist. A projektor meg hát az ágy fölött közvetlen kb 3.3 méterre a vászontól.

A két gardrób napi szinten van használva, tehát valami olyan megoldás kell, ami nem annyira korlátozza le a használatot.

(#64196) #62435328 válasza gab1ka (#64190) üzenetére


#62435328
törölt tag

Amennyiben nem értessz eggyet a mondandójával, akkor szakmai és/vagy tapasztalatai szempontok alapján cáfold, írd le az álláspontod, véleményed.

Nem hinném, hogy előrevisz bárkit a minősítgetés.. :(

(#64197) #52221184 válasza Tamoo (#64182) üzenetére


#52221184
törölt tag

Nem hatásvadász??? [link]
Akasztott ember,stb. Lehet hogy én vagyok egy kicsit túl érzékeny már 50 felett, de egy kicsit mindig fátyolos lesz a szemem,ha nézem....

(#64198) Tamoo válasza #52221184 (#64197) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangkeverésre és "előadásmódra" gondoltam főként.

[ Szerkesztve ]

(#64199) Morris válasza ada19 (#64183) üzenetére


Morris
veterán

Kolegámnak R-28F van frontjai vannak. Nagyon tetszik! :K
Ehhez képest az általad felsoroltak milyenek?

(#64200) ada19 válasza Morris (#64199) üzenetére


ada19
senior tag

Az RP az R széria nagytesója. A konkrét R-28F annak a szériának a legnagyobb állója, amiket én írtam azok polcsugárzók. Nekem személy szerint nem tetszik az R-ek hangja ezért mindenképp RP-t akartam venni (és nem bántam meg azóta se), de mintha VoidXs írta volna hogy EQ-val azokból is lehet jót kihozni.

Ha jól tudom sokan arra panaszkodnak hogy hosszú távon kevésbé hallgathatóak, zavaróak tudnak lenni.

Mégsenem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.