Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) VoidXs válasza Dorian (#63700) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Főleg, hogy másnak (pl. nekem) a zárt elfolyós, dünnyögős, brummogós. Ezért kell a mérés, ami objektív igazság, és nem elfogult, és azt is le lehet vezetni belőle, hogy zenére miért a zárt illik, de cserébe miért alkalmatlan mozira.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63702) Tamoo válasza VoidXs (#63701) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne vedd rossz néven, de ez is ugyanolyan sarkítás. Legalábbis átlagfelhasználói szemszögből. Márpedig itt ilyen user-ek vannak.
Mivel nekem van egy jónak mondható zárt is, meg itt az R-115SW is, kiváló összehasonlítási alap. A hangszórók mérete is stimmel. A kettő közül egyikre sem mondanám azt, hogy alkalmatlan mozira. Otthoni nappalis környezetben!

[ Szerkesztve ]

(#63703) VoidXs válasza Tamoo (#63702) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az azért egy high-end zárt, rendes teljesítménnyel mögötte, így kicsit árnyalódik a kép.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63704) jambiyya válasza VoidXs (#63703) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem eddig is úgy tűnt a hozzászólások alapján, hogy egy kellően jó minőségű, esetleg DSP-vel megtámogatott sub elfogadhatóan fog szólni, és a zárt/reflex "specialitások" egyéni preferenciák alapján tetszenek, vagy sem. Ebben a véleménycserélők :) jó része egyetért.

(#63705) bnorci71 válasza VoidXs (#63696) üzenetére


bnorci71
addikt

Mit jelent az egy hangfalnál, hogy gyors?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63706) Tamoo válasza VoidXs (#63703) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

High-End az túlzás (kb. annyiba került mint a Klipsch alapára.) De ne menjünk bele, hogy mitől high-end valami. Ár vs tudás.
Legtöbb esetben árnyalt a kép, azért nem írnék olyan sarkos dolgot, hogy a zártak alkalmatlanok mozira.
De igazából csak bizonyos szempontokat kell figyelembe venni. Elvárt hangnyomás, ízlés, pénztárca.

[ Szerkesztve ]

(#63707) Dorian válasza bnorci71 (#63705) üzenetére


Dorian
félisten

Az impulzus-viselkedést: Tájszólásban: Jelre milyen gyorsan indul meg megfelelő irányban, és a jel megszűnése után meddig lengedezik még a membrán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63708) VoidXs válasza bnorci71 (#63705) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy ami a valóságban is egy nagyon gyorsan fellendülő és elhallgató hangnyomás (pl. torkolattűz), az ugyanilyen felfutásra és megállásra képes-e. Természetesen ez egy erős példa, semmi nem képes ezt visszaadni (közel végtelen gyorsulás kellene hozzá), de ami jól közelíti, és legalább az impulzus után meg tud állni egyből, az gyors. A zártak ilyet nem tudnak, mert a légnyomáskülönbség miatt oda-vissza leng a membrán akkor is, ha nem kap áramot, ez az oka, hogy lassúak, kitartottabb hangjuk van. Ez például zenére azért megfelelő, mert ha mondjuk egy lábdobot megütnek, az pontosan ugyanilyen mozgást végez, és ha a hangmérnök még ütősebbre is tervezi a hangját (ezt hívják phatteningnek), a zárt láda azt nem adja vissza, hanem ugyanúgy természetesen elnyújtja. Itt jön képbe az ízlés, hogy aki ebben a példában az eredetileg kevert hangot akarja megkapni, az reflexre szavaz, aki viszont a hangmérnökkel szembemenne, és a dob eredeti hangját szeretné, legyen bármilyen a művészi akarat, az a zártra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63709) alex8379


alex8379
csendes tag

Sziasztok. A segítségeteket kérem. Adott egy Dali Opticon 8 as szett. Ehez szeretnék venni erősítőt. Lehetőségem lenne venni újonnan egy marantz SR 6014 , 950 euróért. Vagy pedig egy használt Denon avr x4400h 850 euróért. Melyik lenne a jobb vállasztás?
Köszönöm.

(#63710) VoidXs válasza alex8379 (#63709) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A másik topikban már írtam, hogy a két gép szinte teljesen ugyanaz (ugyanazok is dolgoztak rajtuk), csak a Denon minimálisan több funkciót nyújt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63711) Tamoo válasza VoidXs (#63708) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a hsz szerintem lesz még párszor linkelve. :D

(#63712) jambiyya válasza VoidXs (#63708) üzenetére


jambiyya
őstag

Mi a helyzet a passzív membránosokkal (legyen 1 aktív+1 passzív)? A példád tengelyén hova helyeznéd őket?

(#63713) bnorci71 válasza Dorian (#63707) üzenetére


bnorci71
addikt

+VoidXs
:R

érthető és világos volt mindkét magyarázat :C

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63714) VoidXs válasza jambiyya (#63712) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A csúcs zártak körül vannak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63715) hcs57


hcs57
őstag

Van egy Sony XE8505 tv-m. Jelenleg nincs médialejátszóm, így a tv-re (android fut rajta) telepítettem régebben a Kodi-t.
A Kodi frissült, az audió beállításában a DTS HD -t engedélyeztem.
S láss csodát a DTS HD hang átmegy a Denon AVR 1300 -ba és szól!

Ez most derült ki, amikor a fórumtársak ajánlottak zenei anyagokat.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#63716) Bici válasza VoidXs (#63708) üzenetére


Bici
félisten

Van olyan hasonló kategóriás zárt és reflex sub, aminek publikus a hangszóró típusa (TL paraméterek miatt), és a belső mérete (esetleg a reflexcső hangolási frekije)?

Mert én akármiylen hangszórót szimulálok akármiylen progival, mindig a reflex-nél jön ki sokkal rosszabb csoportfutási idő, ami ha nem is egyenlő a gyorsasággal, de beleszól a hangképbe.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63717) VoidXs válasza Bici (#63716) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A group delay nyilván rosszabb lesz, hiszen az alsó frekvenciák a belső útvonal miatt egy teljes periódust is késhetnek, ezért van a legtöbb reflexesnek két impulzuscsúcsa (de ez még mindig jobb, mint 20-30 lengés, ami zártaknál van). Ez DSP-vel tökéletesen javítható probléma (all-pass filter), bármilyen sub esetében kihozható teljesen 0-ra, de nincs köze az impulzus lecsengéséhez, csak a fázisválaszhoz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63718) Bici válasza VoidXs (#63717) üzenetére


Bici
félisten

Igen, tudom, hogy tök más, én csak a zárt vs reflex témára reagáltam.

A DSP-s megoldás teljesen korrekt hangképet ad, pl. HD minőségű igényes akusztikus zene esetén is?
Nincs bármilyen mellékhatása?
Nem vagyok képben ezekkel, csak a teljesen analóg sztereo világban vagyok inkább otthon.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63719) VoidXs válasza Bici (#63718) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az analóg világban mindennek van mellékhatása, de digitálisan tetszőleges módosítást meg tudsz valósítani mindenféle mellékhatás nélkül. Sajnos a legtöbb EQ (Audyssey, ARC, MiniDSP) valójában analóg szimuláció, és míg valamit javítanak, más elromlik, emiatt vannak sokaknál negatív benyomások, de bármilyen modern megoldás (élen a RePhase-el) elméletileg és gyakorlatilag is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63720) Bici válasza VoidXs (#63719) üzenetére


Bici
félisten

Áhh, szóval szoftver.
Linuxra van ilyen? :D

Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63721) guppy_83 válasza alex8379 (#63709) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Nálam egy Marantz 7009-est cserélt egy Denon x4400h. Párhúzamot tudásban egyszerűen tudsz vonni, itt:

https://www.zkelectronics.com/compare/marantz-sr6014/usa/denon-avr-x4400h/usa/

Viszont amit én tapasztaltam a száraz adatok tudatában; a Marantz akár sztereo zenére is kellemesebb volt, lágyabb, finomabb. Viszont film közben a Denon egy másik liga, erőteljesebb, pattogósabb, határozott hangok. Nyilván a korkülönbség is ad hozzá de sokkal dinamikusabb és erőteljesebb ugyan azon a 5.2-es rendszeren hallgatva.

Ez az én fülem véleménye.

Ha van rá lehetőséged hallgasd meg valahogyan és egyből kiderül melyiket szeretnéd...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#63722) VoidXs válasza Bici (#63720) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A RePhase (ami a group delay-eket teszi rendbe, spektrumhoz pl. Cavern kell) csak Windows-on fut, szóval a méréshez mindenképp olyan rendszer kell. Az exportált szűrőket már lehet Linuxon alkalmazni, erről Quetz tud mesélni, ő csinálta már.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63723) Bici válasza VoidXs (#63722) üzenetére


Bici
félisten

Wow, köszi az infót! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63724) BBéci válasza I'am Dony (#63698) üzenetére


BBéci
titán

Az egy kiváló reflexes szubláda, simán el tudnék vele mozizgatni. De azok a jelzők, amiket általában szoktam írni és mondani a basszreflex konstrukciókra, azok érvényesek arra is. Ha vennem kellene, akkor adott pénzből egészen biztosan mást, zártat választanék.

#63699Tamoo
Egyértelműen gyorsabbak a jó zártak. Ezt nagybőgő és basszusgitár hangján remekül lehet hallani.

#63700Dorian
Miután megvetted és hazavitted, mérni fogod vagy hallgatni. Normális esetben az utóbbi és akkor a szubjektív ítélet kerül elő, semmi más.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63725) Quetz válasza BBéci (#63724) üzenetére


Quetz
őstag

Nincs olyan, hogy egyik mélynyomó gyorsabban rezeg 20Hz-en mint a másik. Olyan viszont van, hogy a reflexes szub 5-20dB-vel hangosabb adott frekvencián ami összeadódva a az akusztikai problémáiddal már kellemetlen hanghatást eredményez.

Tehát ismét oda lyukadunk ki, hogy igen, kénytelen vagy mérni.

(#63726) Dorian válasza BBéci (#63724) üzenetére


Dorian
félisten

A szubjektív ítélet viszont eltérő elhelyezés, szobaakusztika (és ízlés) szempontjából is, ezért csak annak az egy ember szempontjából igaz, aki meghozta azt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63727) Tamoo válasza BBéci (#63724) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A zárt mérve lassabb, de fülre gyorsabb? Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#63728) VoidXs válasza Tamoo (#63727) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Itt a pszichológiája. Abba inkább bele se mennék, hogy egy húr csillapodó lengést végez, tehát nem alkalmas gyorsaság eldöntésére a legkevésbé sem se a nagybőgő, sem basszusgitár, ahogy egy természetes hangszer sem igazából. Itt az erősen szűrővel torzított dobok, például az AC/DC-félék jöhetnek szóba.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63729) Quetz válasza VoidXs (#63728) üzenetére


Quetz
őstag

Ha olyan görbét szeretne valaki csinálni, mint amivel szemléltetted a mélynyomók "gyorsaságát", akkor azt hogy lehet megcsinálni rew-el? Én arra tippelek, hogy REW + Audacity, de mégis, mik a pontos lépések?

(#63730) VoidXs válasza Quetz (#63729) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jó a REW is, mutat impulzust.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63731) Quetz válasza VoidXs (#63730) üzenetére


Quetz
őstag

Ha össze akarom hasonlítani a te grafikonoddal, akkor nem jó.

(#63732) VoidXs válasza Quetz (#63731) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pedig azok sima impulzusok voltak, csak exportálva WAV-ba.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63733) Tamoo válasza VoidXs (#63732) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem arra a "süketszobai szimulációsra" gondolt amit nekem is csináltál, hogy mértem egy harmadik dobozt is a két szub helyén és úgy állítottad elő.

(#63734) VoidXs válasza Tamoo (#63733) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra tudok küldeni programot, de akár lehet a szoba közepén elétenni egy mikrofont vagy kivinni az udvarra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63735) BBéci válasza Tamoo (#63727) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, lehet, hogy mérve gyorsabb.
Érdemes elolvasni az Audioholics SVS 1000 Pro tesztjét, abban remekül megfogalmazták az előnyöket és hátrányokat, valamint a különbségeket.
Volt nálam sima és Pro SB-2000 és PB-2000, egyértelműen a zártakat hallottam gyorsabbnak, megfogottabbnak, pontosabbnak. A német Heimkino magazin tesztje ugyanerre a végkövetkeztetésre jutott.
Csak hangnyomásban nyernek a reflexesek.
Az elismert gyártók, mint JL Audio, Velodyne csakis zártakat kínálnak a legalsó kategóriát kivéve. Vajon miért?
Az Audioholics szubládákat is tesztelő munkatársának otthon két darab JL Audio e112-je van. Vajon miért nem reflexeseket hallgat a saját szórakoztatására, miért kínozza magát a vacak, lassú zártakkal?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63736) BBéci válasza Quetz (#63725) üzenetére


BBéci
titán

Te miért választottál zártakat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63737) Tamoo válasza BBéci (#63735) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Az elismert gyártók, mint JL Audio, Velodyne csakis zártakat kínálnak a legalsó kategóriát kivéve. Vajon miért?"

Alsóbb kategóriában olcsóbban lehet elégséges hangnyomást elérni reflexesekkel mint zárttal. Felsőbb kategóriában a komolyabb hangszórók meg már akkora dobozt kívánnak reflex esetében, hogy házimozira kevesen választanak ilyet, így marad a kisebb zárt konstrukció. Más piacra céloznak mint a Pro vonal.

Azt értem, hogy miért mondja valaki a zártakra, hogy pontosabb, feszesebb, megfogottabb. Hogy valóban az-e, azon én nem vitatkozom. Viszont, hogy a reflex azonos árkategóriában szinte biztosan gyorsabb, azt megmutatja a mérés.
De azt is hozzáteszem, hogy egy hosszan zengő szobában, ez a sebesség előny sokszor nem is érzékelhető. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#63738) VoidXs válasza Tamoo (#63737) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Na és vajon az igazán elismert gyártók (JBL, Krix, QSC, RCF, stb.), nem pedig a házimozis "adjunk már 2 millióért egy 30x30x30-as anyagmentes kockát" felvágós márkák miért csak reflexeseket adnak ki? Miért nem létezik olyan prémium házimozis cég, ami zártakkal tölti fel a szobáit? Azért, mert az újságos partnerek csak ezeket akarják mindenkire sózni (olcsóbban előállítják, ugyanannyiért megveszik), és ha nem tudnak másról, megeszik ezt is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63739) BBéci válasza Tamoo (#63737) üzenetére


BBéci
titán

Pont azokra válaszoltál, amik költői kérdések.
Az említett gyártók a közép és csúcskategóriában csak zártakat készítenek, mert azoktól kapja meg a vásárló az elvárt csúcs hangminőséget.
A pro kategóriában fontosabb a nagy hangnyomás és a könnyen hajthatóság, mint a részletező képesség és a többi finomság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63740) Tamoo válasza BBéci (#63739) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arra válaszoltam, hogy szerintem miért erőltetik a zártat az említett házimozis gyártók a felsőbb kategóriában.
Példálózhatunk, hogy kinek mi van otthon, de csak meg kell nézni a komolyabb külföldi moziszobákat. Igencsak nagy számban vannak reflex ládák.

De te is tudod, hogy egyáltalán nem vagyok zárt ellenes.

(#63741) VoidXs válasza Tamoo (#63740) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kell külföldre menni, az összes igazán komoly moziszobában zártakkal találkoztam itthon is, egyetlen kivétel volt, ahol 2 zárt és 2 reflexes osztozott, de a mérések alapján a zártak alig tettek hozzá az élményhez.

Abban igazad van, hogy hosszan zengő szobában nem érezni annyira a hatását, csak a felfutást (de ebben szintén a reflexes jobb, mert nem kell a belső légnyomás ellen dolgoznia). Láttad, hogy a méréseim legrosszabbja 160 ms-t mutatott süketszobában, viszont a legtöbb moziszoba RT60-ja itthon 250 ms körül van (egy lakószoba pedig inkább 400), a legjobb, amit valaha láttam, lement 50-ig, de a legjobb reflexes sub még mindig annak a fele. Ott viszont már evidens a reflex előnye, hiszen a legjobb zártak vannak 100 ms körül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63742) Tamoo válasza VoidXs (#63741) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"az összes igazán komoly moziszobában zártakkal találkoztam itthon is"

Ide biztos zártat akartál írni? :D

(#63743) Zsíró


Zsíró
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy JBL BAR 5.1, elsőnek HDMI (ARC)-on lett egy Samsung GU50TU7179U-hoz csatlakoztatva, majd próba gyananánt, optikai kábelen is ki lett próbálva. Hiba a következő: Hétvégén haza utaztunk és mindent kihúztunk a konektorból, Tv+5.1 router és egyebek. Majd mikor visszajöttünk vissza minden. Körülbelül 30 perc használat után kattan (mintha hirtelen kihúznánk) és elnémúl. KI/be kapcsolás után ismét kb. 30 percig bírja és ugyan ez a hiba jön.
Valaki járt már így? Mi lehet a hiba?
Válaszokat előre is köszi!

(#63744) Quetz válasza BBéci (#63736) üzenetére


Quetz
őstag

Mert azt nem lehet elrontani ha DIY csinálod. :) Csak be kellett tartani a gyártó által megadott dobozméreteket.

(#63745) VoidXs válasza Tamoo (#63742) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, moderáld át légyszi :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63746) BBéci válasza Tamoo (#63740) üzenetére


BBéci
titán

Hibás megfogalmazás, nem erőltetik, hanem azt tartják a helyes iránynak. Ha olyasmit erőltetnének, amivel nem elégedettek a vevők, akkor bezárhatnák a boltot.
A moziszobák legtöbbször a hozzá nem értő tulajdonos ízlése, elképzelése alapján készülnek. Jó példa erre az a szentendrei terem - a mérete alapján annak kell nevezni - amelyben a Velodyne DD18 a hátsó széksor közepére került, 2-2 mozifotel közé. Azokban ülve elviselhetetlenül sok volt a szubbasszus, míg az előrébb lévő sorokban kevés, de a tulaj ehhez ragaszkodott.
De a kivitelező elfuserált ízlése miatt is kerülhetnek reflexládák a megrendelt moziszobákba. Nem kell messzire menni, ebben a topikban is vannak elvakult reflexhívők.
Úgy gondolom, nincs jobb példa az Audioholics tulajdonosánál, Gene DellaSala-nál, akinek két JL Audio e112 szubláda van a saját moziszobájában. Ha valaki tisztában van azzal, hogy melyiknek van igazán jó hangja, akkor az Ő! [link]
A fórumtársak közül néhány szerencsés meghallgathatta XT rendszerét, amiben zárt szubládák dolgoznak. Mindenki keresgélte az állát a szőnyegen, természetesen nem csak a szubbasszus kiválósága miatt. Érdekes módon, valamiért hallgatnak, nem mernek nyilatkozni. Alighanem értelmetlennek tartják ezt a vitát, mert bizony az!
Akinek a basszreflex tetszik, vegyen olyat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63747) Tamoo válasza BBéci (#63746) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"A moziszobák legtöbbször a hozzá nem értő tulajdonos ízlése, elképzelése alapján készülnek."

Biztos előfordul ilyen is, de erős kijelentés. Tehát ezzel azt akarod mondani, hogy azért kerül többnyire reflex a moziszobákba, mert a hozzá nem értő tulaj ezt kéri? Ne nevettess!

Én nem kérdőjelezem meg, hogy jó a JL, egy szóval nem mondtam soha hogy nem az, de érdemes lenne összehasonlítani hasonló árkategóriás reflexel is. Te végeztél ilyen tesztet? Ha igen, milyen 700e Ft fölötti reflexeket teszteltél házimoziban?

[ Szerkesztve ]

(#63748) Teal'C válasza Tamoo (#63747) üzenetére


Teal'C
addikt

Kár vitatkozni BBéci-vel!

Nyilvánvalóan minden neves gyártó legfelső kategóriát képviselő terméke azért reflex hogy a sok nyammogó nyálcsorgató szerencsétlen száját be tudják fogni és legyen mivel elkurni a hangzást. :P

Többen is jól írták egyszerűen ízlés kérdése az egész nem tudom felfogni miért nem lehet elhinni hogy minden embernek más hangzás tetszik és nem biztos hogy ha kiméregetjük az a jó de nem a mérés számít hanem hogy a tulajdonosának tetszik és élvezi. :R

Ezen kívül meg f@szságokat felesleges írni mert csak félrevezető. És ezt most nem konkrétan egy embernek szól. Kinek nem inge.... :D

Példának ez a szett: biztos nem azért kerül annyiba és nem azért van THX minősítés illetve számtalan elnyert díjjazása mert szar! És mellesleg REFLEX nem csak a mély.
De ez csak 1 kiragadott példa!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63749) #52221184 válasza Teal'C (#63748) üzenetére


#52221184
törölt tag

És ez a reflex-zárt vita,csak egy ártatlan kérdésemből újult ki újra.... :(( :)

(#63750) Dorian válasza #52221184 (#63749) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs ezzel semmi baj, legalább pörög a topik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.