Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) gubabela válasza gubabela (#63892) üzenetére


gubabela
senior tag

Mivel nem érkezett válasz így egy denon x2700 lett (tisztában vagyok a hdmi buggal, de engem nem érint a jelenlegi setuppal és lehet ingyenesen igényelni hozzá egy konvertert ha mégis a későbbiekben szükség lenne a 4k120Mhz-ra) knight2 surrounddal egyelőre, bár gondolom ez is hidegen hagy itt mindenkit. Na mindegy, nem izgat különösebben, csak szomorú látni, hogy hová jutott ez az egykor szebb napokat látott fórum. Ha valakinek lenne kérdése az adott erősítővel vagy a hangfalakkal kapcsolatban írjon nyugodtan privátot, ha tudok válaszolok. Maradtam tisztelettel.

(#63902) Kapanyél válasza gubabela (#63901) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem értem, minek ez a hiszti? Ebben az egykor szebb napokat látott csoportban - mint ahogyan a való életben is - nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy 5-800e-es cájggal élvezkedhessenek. Aki igen, az pedig egészen biztosan más és más utat jár be, mint te.
Hasonló cipőben jártam mostanában én is, de nálam nincs Knight, sosem hallottam Denont, stb.
Aki pedig már hallott sok hangfalat és próbált sok erősítőt is, arról meg kiderült számomra, hogy pontosan az ellentétjét kell megfogadni annak, ami a véleménye.
Szóval nem értem, mire számítottál. Most megköszöntem volna a tapasztalataidat, de azokat pont nem osztottad meg… így magad is hozzájárultál ahhoz, ami elszomorít. :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#63903) VoidXs válasza gubabela (#63901) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen jól választottál, és ilyen döntésre precedens is volt.

Amúgy látott már ez a topic szép napokat? ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63904) BBéci válasza hcs57 (#63878) üzenetére


BBéci
titán

Tisztázzuk! Sztereó a forrás, vagy sokcsatornás, amiben van LFE? Ha az utóbbi, azt szubláda nélkül képtelenség maradéktalanul megszólaltatni.
Hibás a megközelítésed, nem arról van szó, hogy a kottában milyen hangok vannak, hanem arról, hogy a film hangsávja milyen frekvenciákat tartalmaz.
Ráadásul - már számtalanszor volt erről szó - nemhogy a belépő, de a csúcskategóriás AVR-ek sem rendelkeznek akkora tápegységgel és ebből következően elegendő teljesítménnyel ahhoz, hogy a 80-100 Hz alatti tartományt kellő erővel, energiával, dinamikával szólaltassák meg. Ahogy fentebb olvasható, a szubbasszus élvezhető szintjéhez még a 800 watt is kevés. Az AVR-ed ennek a felét tudja 5 csatornára elosztva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63905) bnorci71 válasza BBéci (#63904) üzenetére


bnorci71
addikt

most kezdem kapisgálni
a 800W ahhoz kel, hogy a 2-3utas hangfal mély membránját kellő erővel és gyorsasággal tudja "megrántani"

elnézést ha nagyon konyhanyelv :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63906) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Még egy nyomós ok, hogy szubbal hallgassak zenét.

Mindkét görbe EQ után van. A bal frontot nincs lehetőségem ide-oda rakosgatni.

(#63907) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#63906) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Lehet hogy nàla pont tökéletes, csak épp demonstrálni nem akarja.🤔

(#63908) VoidXs válasza bnorci71 (#63905) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Dehogy kell, azok a mély membránok nagyon kicsik, és az érzékenységük vetekszik a magaséval. Ez a mélyládákra vonatkozott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63909) Sanci38 válasza gubabela (#63873) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Én hallottam többször, remekül megvannak.. bár nekem 4 helyett 5 az ideálom, de ezen nem veszünk össze.. Denon jó választás bár 2700 alá(vagy 960 ugy tudomn a testvérmodellje) nem mennék.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#63910) Quetz válasza bnorci71 (#63905) üzenetére


Quetz
őstag

Hogy mekkora teljesítmény kell, az attól függ, milyen hangerőn szólaltatnád meg a hangfalaidat, mélynyomódat.
egy 89dB érzékenységű hangfal 3m távolságból 100dB-s hangnyomáshoz 113W-t kajál. Ha ugyanezt mélynyomóra számítod, megtartva az érzékenységet de LFE miatt növelve a hangnyomást 10dB-vel, akkor 110dB/3m esetén 1133W-t kell produkálnod.

Nem csodálkoznék amúgy, ha több csatornás mixek esetén az összes hangszer 80Hz alatti részét átkevernék az LFE csatornára, mert abban a tartományban megszűnik az irányérzékelésünk és a mélynyomókban nagyobb tartalékok vannak, mint egy átlagos AVR-ben.

(#63911) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Az miért van,hogy a hangszórók jelentős része alacsony érzékenységű?
Miért nem csinálják minél magasabbra, mi befolyásolja ezt?

(#63912) gubabela válasza Sanci38 (#63909) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszönöm a választ, VoidXs neked is. Szeretnék egységes rendszert mindenképpen és hát castle-t nem egyszerű manapság vásárolni. Centert nem is igen látni most sehol, pláne nem színben is passzolót. Végül egy x2700 lett, ma meg is érkezett, be is üzemeltem, igaz egyelőre csak 2.0-ában, mert a knight2-k még úton vannak. Elsőre kicsit csalódott voltam a hangzást és hangerőt illetőleg, pláne, hogy semmi előző tapasztalatom nem volt még hm vasakkal. Megpróbáltam magamtól beállítani, de csak egy nagy katyvasz lett belőle, szóval ráengedtem az audyssey-t és láss csodát egyszer csak minden a helyére került. Tényleg szuperül szól, semmi hiányérzet nem maradt bennem utána, a hangerő is megjött. Egyedül amibe talán bele lehetne kötni, az a kicsit régies kinézetű menü, de megtalálni mindent és beállítás után úgy sem nézegeti az ember. Amit még észrevettem, hogy azért ez jobban melegszik, mint az elődje. Arc/eArc tökéletesen megy késleltetés nélkül a sony tv-vel.
Még annyit kérdeznék, hogy ha később bővíteném atmos-ra akkor mit lenne érdemes hozzá keresni tekintettel arra, hogy a castle nem gyárt atmos sugárzókat? Erre a ráhelyezősre gondolok, a mennyezeten nem tudnám elhelyezni őket. Még annyi, hogy kábeleknek oehlbach 2.5-ös kábeleket néztem a surroundokhoz kb15m hosszan, gondolom az megfelelő.

(#63913) gubabela


gubabela
senior tag

És újabb jó hír. Megpróbáltam regisztrálni az átalakító miatt, de azt írták, hogy ez már a sorozatszám alapján a javított változat, nincs szükség adapterre. Szóval már az újabb verziót kaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#63914) ilovedigweed válasza gubabela (#63913) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Szia!

Hol kell regisztrálni az átalakító miatt?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#63915) gubabela


gubabela
senior tag

Üdv!
[link] Itt, de ha nem szerepel az ország, akkor a forgalmazóval (akitől vetted) vedd fel a kapcsolatot ez ügyben.

(#63916) ilovedigweed válasza gubabela (#63915) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Én kb 1 hónapja hívtam őket és ők semmiről nem tudtak. Audio Mekkában vásároltam (x3700h) és butának néztek amikor említettem neki ezt a dolgot. Szerintem akkor menni fog nekik az email benne a linkel és meglátjuk.

Köszönöm!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#63917) gubabela válasza ilovedigweed (#63916) üzenetére


gubabela
senior tag

Mikor vetted? Mert áprilistól már a javítottakat szállították ki, azokhoz már nem kell az adapter.

(#63918) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#63911) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mert a mágneses tértől fix elmozdulás lesz, szinte függetlenül a membrán méretétől, a perem sokkal nagyobb fékező tényező. Ezért a nagyobb membrán érzékenyebb, otthoni hangszóróktól pedig a nagy méret ritka. A 100 dB érzékenység a dupla 18" driverektől indul, szigorúan középtartományra hangolt reflexnyílással, anélkül lehetetlen. Ez még csak 0.15 m^2 membránfelület, és kb. 30 Hz-től nyújt használható tartományt, azt is 3 kW-on. Ha a 20-at akarod megközelíteni, akkor vagy oda hangolt driver kell (aminek semmi értelme), vagy nagyon sok, így például az IMAX membránfelülete 1.45 m^2, ez nagyobb egy ajtónál.

Természetesen magasabb frekvencián a kisebb hullámhossz kisebb felületen lesz hatékonyabban megszólaltatható, ezért csökkennek a méretek a magasabb hangú driverek felé, viszont ezt is túlzásba vitték: magas érzékenységhez kb. 1.5 kHz-ig még 12" drivereket kellene használni, az éri el a legjobb értékeket, például az én JBL-jeim ilyenek, 98 dB-t tudnak 1 Watton. Miért nem csinálják? Mert ennek nincs értelme otthon, az 5.0-ból még 90 dB érzékenységen is vadállatnak kell lenni, hogy film közben 100 Watt felett jöjjön ki hang.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63919) ilovedigweed válasza gubabela (#63917) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Februári vásárlás volt.

Igazából ps5 van és ahhoz úgy tudom, hogy megfelelő az avr. Átkapcsoltam amit kellett és van kép, szóval van öröm. Talán a boxnál van fekete képernyő.

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#63920) Kapanyél válasza gubabela (#63917) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nekem azt írták, hogy küldik. Kb. 6 hónap lesz, mert ez+az.
Egy hete vettem (SR-8015), bár nem tudni, mióta állt raktáron.
Az első működő 8K AVR pár hete jelent csak meg (Onkyo), így nem is reménykedtem benne, hogy létezik újabb széria.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#63921) BBéci válasza gubabela (#63912) üzenetére


BBéci
titán

"Erre a ráhelyezősre gondolok, a mennyezeten nem tudnám elhelyezni őket."
Felejtsd el, nudli, lepkepuki és akkor még finoman fejeztem ki magamat.

#63909Sanci38
Mi történt, miért kellett újra regisztrálnod? Már nem vagy ármester?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63922) gubabela válasza Kapanyél (#63920) üzenetére


gubabela
senior tag

Én is meglepődtem, mikor regisztrálni akartam. Utána olvasva derült ki, hogy áprilistól már a javítottat szállította ki a denon.

#63921BBéci:
Igen, tegnap olvasgattam a fórumot ezzel kapcsolatban, akkor ezt szerintem nem fogom erőltetni. Esetleg ha lesz felújítás, akkor be tudnám a mennyezetet is kábelezni hozzá.
Viszont akkor lehet, hogy mégis megpróbálkoznék egy subbal és centerrel. Van valami ajánlott mélynyomó feleség kompatibilis méretben? Merre, mekkora méretben érdemes nézelődni? Centert még csak csak el tudnám helyezni, ha van értelme, mert a két álló között nincs túl nagy távolság (kb4m)

(#63923) I'am Dony válasza gubabela (#63922) üzenetére


I'am Dony
őstag

Merre, mekkora méretben érdemes nézelődni? Centert még csak csak el tudnám helyezni, ha van értelme, mert a két álló között nincs túl nagy távolság (kb4m)

Jó lenne tudni, hogy mekkora a helység ahol a sub lesz és mekkora a keret. A center nélkül nincs igazi mozi, ezt mindenképpen érdemes lenne beszerzni. A 4 m. egyáltalán nem kevés távolság.

(#63924) ilovedigweed válasza gubabela (#63917) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Találtam egy ilyet ha valakinek szüksége lenne rá.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#63925) gubabela válasza I'am Dony (#63923) üzenetére


gubabela
senior tag

25nm pontosan, de elég jól be van bútorozva. Keret nincs kőbe vésve, nyilván nem akarok elszállni az árral, de nem is akarok rosszat venni. Nem muszáj újnak lennie, ha azt mondjátok, hogy inkább xy jobban megérné. Egy castle knight 3+knight 2 +denon x2700h-hoz kellene. Olvastam az xtz subbal kapcsolatos írásodat, az is szimpatikus pl. Centerből van valami ajánlott márka ami passzolna is a castle-hoz? Színben jobb lenne a cseresznye, de nem feltétel, le tudom fóliázni később. :R

[ Szerkesztve ]

(#63926) I'am Dony válasza gubabela (#63925) üzenetére


I'am Dony
őstag

A 25 nm és a saját tapasztalataim alapján nyugodtan merem ajánlani, hogy az alábbi szempontokat vedd figyelembe:

-Ne vegyél 10"-at, ebből eredően 12-es lesz az idelális,
-Ha filmezés az elsődleges olyat nézz ami -3 dB eséssel a 22 Hz környékét (minimum) tudja, de ha inkább zene akkor nyugodtan mehetsz feljebb is,
-A zárt vs. reflex témát nem nyitnám újra :D ez legyen a személyes preferenciád. Ha szeretnéd érezni is egy adott jelenet hirtelen erejét, néha "megijedni" akkor a reflex felé terelnélek normális áron, vagy ugyanez elérhető aranyáron zártban. Az aktív-passzív (2 hangsugárzósak) valahol a kettő között helyezkednek el.
-A teljesítményt tekintve - ez nehéz ajánlás, de kb. igaz - reflexnél minimum 300 W (Rms), zártnál ezt 400 W környékére tenném ahonnan indul egy jobb doboz,
-Az, hogy lefelé vagy előre sugárzó szól nálad a jobban függ a padló anyagától is. Az előre sugárzóval mindenhol megélsz.
Egy pár példa csak úgy vegyesen van kb.: Klipsch R-120 SW/SPL-120, SVS-SB/PB2000 ugyanígy a Pro újabb széria, REL HT/1205, Dali SUB E-12 F, KEF Kube 12b, a BK P12-300SB-PR, BK XXLS400 ill. a BK Monolith Plus -FFés az általad is olvasott XTZ.

És bár belépő topikban vagyunk, de nem tudok olyat javasolni 100 K környékén, ami megérné az árát és valóban szubnak lehet nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#63927) arcitec válasza I'am Dony (#63926) üzenetére


arcitec
addikt

Már ne is haragudj, de ez kijelentésed nem kicsit torz:
"néha "megijedni" akkor a reflex felé terelnélek normális áron, vagy ugyanez elérhető aranyáron zártban.
Felőlem azt hallgatsz amit akarsz, csak azért tárgyilagosság kedvéért, épp a napokban néztem egy filmet - SVS - SB2000 - 2 hangsáv egy DTSHD és TrueHD tökéletes minőségben mindkettő. Át kellet kapcsolnom TrueHD-ra mert ott volt számomra nem bántó a mély.
Szóval ennyit a megijedni ről. Megijedni a hátam közepére kívánom. Élvezni azt igen.
Remélem érthető és hajrá bármelyik ... A tárgyilagosság kedvéért és nem vitázni akarok... ;]
U.I: Aranyáron aha ne viccelj már ... :DDD

gubabela : Ha reflex és nincs EQ és PC és jó mikrofon és kedved hozzá az ajánlottakból
max a Dali de nem a 12 hanem a Dali SUB K-14 F. ;)

[ Szerkesztve ]

(#63928) I'am Dony válasza arcitec (#63927) üzenetére


I'am Dony
őstag

Látom megfogtad a lényeget... :DD
Veled nem vitatkozom, már leírtad párszor, hogy a SB2000 mekkora király. Lehet, hogy nem tetszik neked, de ettől még tény, hogy zártban többe kerül ugyaz az mint reflexben és igazából nem is ugyan az. Nem rossz doboz a tiéd, de neki lehet, hogy többre van szüksége mint neked és ettől tényleg nem ugrasz le a kanapéról, uh ezt hagyjuk még itt a belépőben is. Arról nem beszélve, hogy ha egy hatalmas mély-kiemelésben próbálod élvezni az élvezhetetlent, attól nem a doboz lesz erős, csupán a szoba rossz...

[ Szerkesztve ]

(#63929) arcitec válasza I'am Dony (#63928) üzenetére


arcitec
addikt

Na világos te aztán ezt is tudod ... :C Egyébként nem írtam, hogy mekkora király.
Amit írtam, ha figyeltél volna az a fikázások okán volt és olvass csak vissza, többen is megerősítették. ;)
U.I: kb mint most is az "aranyár" írásod, ami nem kicsit túlzó .. :D De én sem vitatkozni akarok csak, hogy megfelelően döntsön a kérdező, vagy akárki .. :K

[ Szerkesztve ]

(#63930) I'am Dony válasza arcitec (#63929) üzenetére


I'am Dony
őstag

Próbállak érteni hidd el, csak nehéz. Mondok egy példát ár-érték arányra...
Nézzük pl. az SVS-SB 3000-t, ami egy 500-ba fáj, 800 W Rms zárt doboz, 18 Hz stb., ehhez képest van egy pár refi ami kb. 200-al olcsóbb és ugyanezt tudja. Nem lehúzom a 3000-et, mert nagyon jó doboz, de egy 300-hoz képest az 500 az nálam aranyár.

[ Szerkesztve ]

(#63931) gubabela


gubabela
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ!
Nincs igényem a tüdőt rengető mélyre (régebben segítettem autókat építeni hangnyomás versenyre, szóval annyira nem áll távol tőlem a dolog, de már kinőttem ebből) inkább kiegészítésnek szeretném a jelenlegi rendszerbe belesimulva. A pontosabb tiszta hangzást preferálnám a hangerő helyett. Centerre esetleg valakinek javaslat?

(#63932) arcitec válasza I'am Dony (#63930) üzenetére


arcitec
addikt

Almát a körtével világos ... Drágábbat nem találtál volna a 300eft-os arányosításodhoz? :o
U.I: Egyébként én most is vagy a SVS-SB2000 vagy a DALI K14-F -et, lehet az utóbbit. Megveszem berakom, setup és jó is és élvezem, nem ijedezek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#63933) VoidXs válasza I'am Dony (#63930) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez a 18 Hz minden esetben marketingfogás, a zártak tudnak 40-50-et, a refik esetleg 30-at, nagyon jó esetben 25-öt, ha nem integrált hangnyomásról beszélünk, hanem közvetlenről (lásd max teljesítményes mérések).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63934) I'am Dony válasza arcitec (#63932) üzenetére


I'am Dony
őstag

Csak mert kérted legyen egy olcsóbb példa: az SB-2000 Pro - 550 W, 19 Hz, az ára 360. Ha ehhez nézünk egy Klipsch R-115 SW-t ami úgy elfújja, hogy öröm nézni az 200 volt, ill. nézhetjük az XTZ 12.17 Edge-t is, ami szintén bőven felülmúlja nincs 300. Sztem hagyjuk...

(#63935) I'am Dony válasza VoidXs (#63933) üzenetére


I'am Dony
őstag

Persze így vagy, de az összehasonlíthatóság kedvéért valamihez muszáj viszonyítani.

(#63936) gab1ka válasza I'am Dony (#63934) üzenetére


gab1ka
aktív tag

"ami úgy elfújja, hogy öröm nézni"

Ezen besírtam :D

Szerintem amúgy mindenki érti mit akartál mondani, csak van aki direkt nem, ne add alá a lovat.

(#63937) I'am Dony válasza gab1ka (#63936) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát, bíztam benne, hogy egy egyszerűbb, laikusabb megfogalmazásból nem generálódik újra a felesleges hitvita, de na.... Látod :)

(#63938) arcitec válasza I'am Dony (#63934) üzenetére


arcitec
addikt

R-115 + EQ + PC + Mikorofon + mókólás ki tudja meddig. Tammo is megírta, nem érte meg.
Csak most menni kell a birkáknak a kvázi megmondó után, már bocsi.
De ez megint nem más mint a fika, nem több. Én nem védek semmit, csak azt, hogy teljesen rendben van nálam az ami van. Nem akarok házat bontani.
Hehehe, hogy megmozdult a rakás ... jót nevettem ... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#63939) gab1ka válasza arcitec (#63938) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Más subhoz is kell eq meg pc meg mikrofon, vagy most nem értem egy r115höz miért szükséges hirtelen, míg a többihez miért nem.Almát a körtével ugye..
Szerintem ha félretennéd a sértődöttségedet ezzel az svs témával merthogy neked az van és éppen zárt, akkor nem kéne birkázásig túltolnod a semmit, hogy aztán egyedül nevetgélhess.

(#63940) arcitec válasza gab1ka (#63939) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem TE magyarázod félre.Kifejezetten kell az R-115 beállításához a cucc+mók, mert egyébként ha csak leteszed és használod az nem az igazi sőt (*..*..)
TI kezdtétek el, ha EQ + PC + mikrofon + mókolás, akkor lesz jó.
Másoknál nem volt ez a mókolás. Egyébként nincs is vele bajom TE tévedsz.
A baj az, hogy itt egyesek eltolták a fajsúlyt a másik irányba.
Persze ha veszel egy Trabantot és beleraksz egy 6 hengeres BMW motort menni fog mint a golyó. ;]
Doraian olvass csak vissza: Összességében jó móka volt, de nem biztos, hogy megérte.
Valami hasonlót írt. (Mármint belefeccolni a zsét ..)

De mindegy is a lényeg, hogy az átlag user nem mókol vele annyit ..

[ Szerkesztve ]

(#63941) Dorian válasza arcitec (#63938) üzenetére


Dorian
félisten

Tammo pont az ellenkezőjét mondta... Azt, hogy brutálisan jó ár/ érték arányú szub.
Ha bármi szubot csak úgy leteszel, az nem lesz az igazi. Csak pl. az r115-ből így még sokkal többet lehet kihozni, mint pl. az svs-ekből, mert az r115 alapjai legalább jók.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63942) Tamoo válasza arcitec (#63938) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Már nem tudom, hogy mire írhattam hogy nem érte meg. Az biztos, hogy nem a Klipschre vagy legalábbis nem olyan kontextusban ahogy most kiforgatod vagy nem tudom mit is akarsz. :F
EQ-s korrekciót meg kb. minden szub kíván amit lakószobában használnak.
Szerk: Azt írhattam, hogy ár/érték arányban a második szubra bővítés nem érte meg annyira, ettől függetlenül most is meglépném. Sőt... gondolkozok 3. 4.-ben.

Hétvégén két filmet is lenyomtam vele, az Ultimax még nincs visszakötve(, de vissza lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#63943) gab1ka válasza arcitec (#63940) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem magyaráztam semmit, nemhogy félre.Kérdeztek valamit és azt a választ kapták, amit már csomóan egyöntetűen állítanak, hogy azonos áron a reflexes suboktól nagyobb teljesítményt kap az ember.Hol itt a gond?

Tamoo amúgy azt írta hogy nála nem volt jó ár/érték arányú fejlesztés a Klipsch, nem azt, hogy rossz vétel volt vagy megérte e vagy sem.Mint tudjuk nála kicsit más liga az az Ultimax zárt mint a szóban forgó kommersz dobozok.Ez is feketén fehéren ott van 2 oldallal előrébb..

Ez utóbbiról a tapasztalatokat ezúton is köszönöm utólag is neki!

(#63945) Tamoo válasza gab1ka (#63943) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A hangsúly is a jó ár/érték arányon volt mint fejlesztés. De egyébként kellett valami, mert az Ultimax határon ment magában, így pedig tehermentesítem a második szubbal. Azt sem mondanám, hogy annyival följebb van az Ultimax, alsóbb frekiken jobb a Klipsch, a többi meg kb. ízlés kérdése. Nekem hangra tetszik ez a vegyes felállás is, csak a szemem bántja a két különböző szub.

Ne trollkodjon, ne személyeskedjen senki pls! :(
Sokan nem tudják objektíven értékelni a saját cuccokat, ezt már megszokhattuk, engedjük el!

[ Szerkesztve ]

(#63946) ada19 válasza I'am Dony (#63926) üzenetére


ada19
senior tag

Apró kiegészítés, hogy szerintem az R-120SW helyett R-112SW-re gondolhattál mert az R-120SW (régi nevén R-12SW) szerintem kifejezetten gyenge produkció. Csak annak ajánlanám aki az akciós 80k körüli árától nem akar többet szánni a témára, bár jó eséllyel használtan ki lehet fogni jobbakat ennyiért.

Mégsenem

(#63947) BBéci válasza I'am Dony (#63934) üzenetére


BBéci
titán

OK, az a Klipsch hangnyomásban elfújja, de mi van a többi jellemzővel? Elárulom, minden másban jobb az SB-2000 Pro. Mindkettőt 5-6 hétig használtam.
Mielőtt valaki részrehajlással vádolna, mindkettő forgalmazójával hajszálra pontosan egyforma a kapcsolata az AVO-nak és ebből következően nekem is.
A valamikori legalacsonyabb akciós árat hasonlítani a jelenlegi listaárhoz cseppet sem korrekt! Pláne úgy, hogy az utóbbi másfél év során mindennek drasztikusan felment az ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63948) I'am Dony válasza ada19 (#63946) üzenetére


I'am Dony
őstag

Uhhh.... Köszi a helyesbítést, igen így van! Rosszul írtam valóban.

(#63949) I'am Dony válasza BBéci (#63947) üzenetére


I'am Dony
őstag

A valamikori legalacsonyabb akciós árat hasonlítani a jelenlegi listaárhoz cseppet sem korrekt! Pláne úgy, hogy az utóbbi másfél év során mindennek drasztikusan felment az ára.

Valóban lehet, hogy nem volt szerencsés az akciós árat hasonlítanai ez tény. Ettől függetlenül újkori legdrágább árán sem volt 300 tól több soha és jelenleg is 240 ért elérhető - hozzáteszem itthon. (kint még olcsóbb) Ha a frissebb modelt nézzük az SPL-150-et ez 270-330 között ingadozik nem akciósan. Jók az SVS dobozok nekem semmi bajom vele, nyilván ezért is hasznátam jó ideig, de bármelyiket is nézzük, jelentős az árkülönbség. Tehát továbbra is igaz, hogy a zárt jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#63950) Tamoo válasza BBéci (#63947) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos hogy nem jobb minden másban.
Korrekt megfogalmazás úgy lenne, hogy beállítatlanul a kettő közül az SVS Neked jobban tetszett.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.